Pmksïmoetöai KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES DAMMEN MOTORSPORT. MOTORWIELRIJDEN. WIELRIJDEN WATERPOLO. Nederland B wint het landen- tournooi te Luxemburg. Go- Ahead slaat Stormvogels voor de tweede maal. P. S. V. wint van Velocitas De eerste nederlaag van H. F .C. H. V. V. verliest van West-Frisia. Middelburg en Friesland blij ven eerste klasser. Purmersteyn handhaaft zich. O.V.V.O. pro moveert naar de tweede klasse. LANDENTOURNOOI. Nederland B'België B -0 LuxemburgFrankrijk B 14 België BLuxemburg 13 Nederland BFrankrijk B 31 Kampioenschap van Nederland. Go AheadStormvogels 43 P. S. V—Velocitas 5-4 AFDEELING I. Promotie tweede klasse: H. F. C.—Blauw Wit 2—4 Promotie vierde klasse: BeverwijkPurmersteyn 12 Promotie reserve tweede klasse. R.C.H. 2—A.F.C. 2 5—2 Promotie derde klase. Hollandia—O.V.V.O. 2—2 AFDEELING II. West FrisiaH. V. V. 4—0 AFDEELING IIL S. C. H.—Hengelo 1—0 AFDEELING IV. Middelburg—V. V. V. 2—1 HeroJuliana 03 AFDEELING V. F. V. C.—Friesland 0—0 Eerste klasse. Be Quick—Alcides 111 Kampioenschap van Nederland. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Go-Ahead 6 4 0 2 8 19—12 1.34 P. S. V. 6 3 0 3 6 15—14 1.— Feijenoord 4 2 0 2 4 88 1. Stormvogels 6 3 0 3 6 1113 1. Velocitas 6 2 0 4 4 14—20 0.67 Promotie 2e klasse. AFDEELING I. H. F. C. 3 2 0 1 4 7—5 1.34 Blauw Wit 4 2 0 2 4 8—8 1.— Zeeburgia 3 1 0 2 2 4—6 0.67 AFDEELING II. Excelsior 3 2 0 1 4 12—7 1.33 West-Frisia 4 2 0 2 4 7—6 1.— H. V. V. 3 1 0 2 2 5—11 0-67 AFDEELING III. Hengelo 3 2 0 1 4 9—7 1.34 S. C. H- 3 1113 4—4 1.— Robur et Vel. 2 0 1 1 1 5—7 0.50 AFDEELING IV. Middelburg 6 4 119 17—11 1.50 Juliana 6 4 0 2 8 14—11 1.34 V. V. V. 6 2 0 4 4 9—9 0.67 Hero 6 1 1 4 3 7—16 0.50 AFDEELING V. Friesland 3 2 1 0 5 7 —1 1.67 F. V. C- 4 12 14 4—4 1.— Muntendam 3 0 1 2 1 06 0.33 Er is niet veel gevoetbald in deze helaas te snel verstreken glorieuse Pinksterdagen, maar wat er gespeeld is, was wel belangrijk. Stormvogels is er niet in geslaagd revan che te nemen op Go ahead. De kansen van IJmuiden op den kampioenstitel zijn nu wel verminderd, maar verdwenen zijn ze toch nog niet. P.S.V. wist maar net van Velocitas le winnen en staat nu gelijk met Stormvo gels. H.F.C. heeft het eerste klasseschap nog niet weten te veroveren. Het was een zwarte dag voor haar vele supporters en met name voor haar aanvoerder v. d. Meulen. De aller eerste nederlaag van een lang seizoen werd geleden op den dag, dat een overwinning of gelijk spel de grootste feestvreugde zou heb ben' gebracht. Het was een typisch geval van demoralisatie van een geheele ploeg tengevol ge van onverwachte blunders van haar sterk- sten steunpilaar. Onze nationale doelman v. d. Meulen beging kapitale fouten, die even veel doelpunten en de zege kostten en dat was wel hard voor den aanvoerder die in dit seizoen zulk een belangrijk aandeel heeft ge had in een lange serie van successen. Van der Meulen moet het wel erg met zijn zenu wen te kwaad hebben gehad. Blauw Wit ver diende deze overwinning volkomen en het is onbegrijpelijk dat een ploeg, die zoo goed voetballon kan als zij dezen Tweeden Pink sterdag en den vorigen Zondag tegen Zee burgia bewees, in de daaraan voorafgaande twee degraadtiewedstrijden zoo roemloos on der ging. Intusschen kan H.F.C. alles nog goed maken door Zondag a.s. slechts éen punt op Zeeburgia te veroveren. Maar dan zal er heel wat beter gespeeld moeten wor den en dat niet alleen door v. d. Meulen, maar door enkele andere spelers evenzeer. H.V.V. verloor leelijk van West-Frisia en do Haagsche kansen op terugkeer in de eer ste klasse zijn daardoor zeer gedaald. Kampioenschap van Nederland Go Ahead-Stormvogels (4-3) Wederom heeft Stormvogels met den on even goal van de Deventenaren verloren, doch ditmaal was de nederlaag minder on verdiend dan in IJmuiden, hoewel door de wijze, waarop het winnende punt tot stand kwam een gelijk spel mogelijk het meest be vrediging had geschonken. Go ahead is ongetwijfeld meer in den aan val geweest dan Stormvogels. Ook waren haar aanvallen gevaarlijker. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat Brilleman c.s. in een sneller tempo speelden dan Schoorl c.s. Ook maakte men meer gebruik van de buitenspe lers, terwijl toch De Waard en v. d. Steen, als ze den bal kregen, er vrijwel steeds iets goeds mee deden, wat van het binnentrio niet gezegd kan worden. Een vergelijking tusschen de beide verdedi gingen valt ook in het voordeel der Deven tenaren uit, uitgezonderd dan doelman Halle, dien we dezen middag veel minder betrouw baar vonden, dan in IJmuiden. Individueel bekeken, waren er wel geen be paald zwakke plaatsen aan te wijzen Haak vonden we zelfs goed op dreef maar het onderling verband liet te wenschen over. En qua „plaatsen" was de IJmuider-middenlinie zeker de mindere van die van Go ahead. Voor al Prins was in dit opzicht na de rust abso luut de mindere van den uitstekend spelen den Jan Halle. Mogelijk was dit echter wel een gevolg van het feit, dat hij een doortas tender voorhoede tegenover zich had. Trou wens, over het geheel zat Go ahead en thousiaster op den bal. De beide Deventer- backs waren in uitstekenden vorm. Scheidsrechter Voltijn had geen gelukkigen middag. Tal zijner beslissingen waren onjuist of dubieus. Na een dezer onjuiste beslissin gen scoorde Go ahead het winnende punt. Het spelverloop. De elftallen: De Waard, Haak, Koster, Fijen, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl, Effern, De Waard. De Vries, J. de Kreek, Brilleman, Th. de Kreek, Buiting. Jansen, J. Halle, Remeyer, Eysink, Goldenbeld, Leo Halle. Go ahead is het eerst in den aanval. Dan komt Stormvogels opzetten. Schoorl geeft De Waard een mooien pass. Deze zet keurig voor, doch v. d. Steen en Groeneveld falen. In het volgend oogenblik breekt Bril leman door de Stormvogelsverdediging. Zijn schot passeert den uitloopenden De Waard, maar de paal brengt redding. Bij een doorbraak van de Kreek verricht Haak een prachtigen save. De spelers van Go ahead houden veel meer rekening met het keiharde effectvolle terrein. Gelukkig echter voor de Vogels is de verde- dinging er goed in en.... verknoeit Buiting menige kans- De Deventenaren zitten vinniger op den bal en dit is ook oorzaak, dat de uitvallen der Vogels-buitenspelers geen succes opleveren. Na 17 minuten spelen neemt Go ahead de leiding. Dan stopt De Waard een zeer effect vol schot onvoldoende en kan Theo de Kreek gemakkelijk doelpunten. (10). Bij beide elftallen valt het werk van den spil op. Alleen het plaatsen van den Deven- tenaar Is tactischer. Het team-verband is veel beter en haar tempo iets vlugger, vooral dat der voorhoede. En de goed op dreef zijnde Haak en Koster worden voor moeilijker problemen geplaatst dan de eveneens goed spelende Goldenbeld en Eysink. Na ruim een half uur spelen valt de Vo gels-voorhoede wat fanatieker aan. De Waard trekt er tusschen uit en zijn voorzet wordt door Schoorl ingeschoten. (11). Wanneer 4 minuten later Schoorl een pass aan v. d. Steen geeft, loopt deze snel naar binnen en geeft Halle geen kans. (12). Drie miuten voor de rust komt Brilleman alleen voor De Waard, doch door resoluut in- loopen weet deze erger te voorkomen. Een minuut voor rust. maakt Brilleman op schit terende wijze gelijk. Rust 22. Na rust komt Go ahead eerst „aan bod". De Vries geeft een „beauty" van een voor zet, welken J. de Kreek rakelings over de lat kopt. Het IJmuider-doel beleeft benauwde mo menten, maar De Waard is betrouwbaar. Na 12 minuten werkt Stormvogels zich wat meer los en de strijd gaat snel op en neer. Na 14 minuten leidt v. d. Steen een aanval Hij rent op Halle af. Schoorl maakt het den doelman dermate lastig, dat De Waard on gehinderd kan inschieten. (23). Stormvogels' aanvallen worden minder talrijk, doch wel gevaarlijk. Schoorl weet na handig individueel spel alleen voor Halle te komen, maar faalt dan met schieten. Na 28 minuten verandert Haak een schot van De Vries van richting. (33). Een minuut later wanneer Groeneveld ge kwetst neervalt, wordt de bal opnieuw inge schoten, thans door Jan de Kreek, (43). Stormvogels-voorhoede zit nu minder vin nig op den bal. Speciaal Effern kan het niet meer bijhouden. De Deventer-doelman krijgt dan ook weinig meer te doen. Go ahead speelt beheerschtcr en haar aanvallen blijven daar door gevaarlijk. De Waard wordt echter niet meer gepasseerd, zoodat Go ahead met 4—3 wint. Door het winnen van dezen wedstrijd kwam Go ahead in 't bezit ven een zilveren beker, uitgeloofd door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Deventer. P. S. V.-Velocitas (5-4) Bij een temperatuur, die veel te warm was voor voetbal, kwamen P.S.V. en Velocitas te gen elkaar uit. Het spel van Velocitas is na de overwinningen wat tegengevallen. De voor hoede was nog het- beste deel van de ploeg. Bonsema was de beste, zijn spel was snel en handig, terwijl hij steeds kansen wist te scheppen. In de voorhoede van P.S.V. was van der Broek de beste. Scheidsrechter H. Boekman leidde den wedstrijd. Nadat het spel even gelijk is opgegaan gaat van Kooyk er van door. Zijn pass bei and: bij van der Broek, die langs den binnenkant van den paal in het net schiet (10). Het is van Eerd, die in samenwerking met van der Broek het tweede punt voor Eindhoven weet te scoren. Onverwachts scoort Groningen dan tegen. Als Bouwmans in doel te weinig uitzicht heeft kan de vrijstaande van Meel den bal in doel plaatsen (21). Van den Broek maakt dan 31. Een moment later plaatst Mohrman van den vleugel af naar binnen, waar Meule- ma den bal opvangt en in den uitersten noek inschiet (32). Kolthof werkt dan een bal verkeerd weg en het leder belandt achter den keeper (42) Met een 42 voorsprong voor P.S.V. komt de rust. Als van der Broek na rust passeert naar van Kooyk schiet deze speler onder Kolt hof door in doel (52). P.S.V. spande zich toen niet meer in. Het spel werd nu meer open gehouden en op han dige wijze wisten van Meel en Bonsema vlak voor het einde ieder een doelpunt te scoren, zoodat de achterstand nog onverwachts ver kleind werd tot 54. Promotie Tweede Klasse. H. F. C.-Blauw Wit (2-4) In een voor voetbal totaal ongeschikte tem peratuur heeft H. F. C. op Tweede Pinkster dag een gevoelige nederlaag geleden. H. F. C. stelt zich volledig op met: v. d. Meulen. P. Jongeneel, Van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer. Lamp. v. Riemsdijk, Denijs, Koper, Dorsman, Hagenaar. Een vastberaden Blauw-Wit doet onmid dellijk eenige vinnige aanvallen, die de H. F. C.-achterhoede ternauwernood kan af slaan. Langzamerhand weet de Haarlem se he middenlinie, waarin Kruyer en Jonge neel een fraaie partij spelen, het spel te ver plaatsen. Een tweetal aanvallen van I-I.F.C.'s linkervleugel geven Hagenaar goede schiet kansen, doch beide keeren gaat zijn schot over. De achterhoeden weten dan echter voor- loopig de gevaarlijke schutters Koper en Gerritse het schieten te beletten. H. F. C. oefent hierna een hevige pressie uit op het B.-Wit doel, doch tot doelpunten komt het niet. Vrij onverwachts wordt aan de andere zijde gescoord als Gerritse een on voldoenden weggewerkten bal in zijn bezit krijgt en een schot inzendt, dat v. d. Meulen slechts gedeeltelijk keert, niet voldoende om een Blauw-Wit-doelpunt te voorkomen (0—1). Dit prikkelt H. F. C. tot het uiterste, een hevig offensief wordt ingezet. Blauw-Wit ver dedigt echter hardnekkig. Vooral de Boer toont in deze periode wat hij waard is. Met een 10-voorsprong voor Blauw-Wit breekt de rust aan. Na de thee pakt H. F. C. de zaken direct flink aan en met succes, want wanneer Ko per na 10 minuten spelen een vrije trap krijgt te nemen, vliegt de bal tusschen diverse Blauw-Wit beenen door in het Amsterdam- sche doel (11). Dilt doelpunt doet de spanning ten top stijgen, de zenuwen spelen beide partijen parten. Plotseling breekt Gerritse door en komt in goede positie voor v.d. Meulen, die het schot van den Blauw-Witter achter de lijn stopt, hetgeen- scheidsrechter Wey niet ontgaat (12). Dit demoraliseert H. F. C. eenigszins, dat nog verergerd wordt als Ger ritse ten derden male v. d. Meulen verschalkt met een overigens houdbaar schot (13). H. F. C. is dan een geslagen elftal. Vooral Lamp is er hopeloos uit. H. F. C.'s middenlinie zet nu alles op den- aanval, waardoor groote hiaten ontstaan, voortdurend zien we de geheele Bl.-Wit- voorhoede slechts tegenover twee H. F. C.- backs staan, een situatie die tot doelpunten moet leiden, ook al wordt de buitenspel tactiek toegepast. 10 Minuten voor het einde weet Blauw-Wit hiervan te profiteeren als bij 'n hoogen voor zet van links v. d. Meulen den bal voor de voeten van Gerritse stompt, die Blauw-Wit in veiligheid brengt (14). H. F.C. wendt nog een laatste poging aan, maar door stug verdedigen van de Boer cs. weet H. F. C. slechts eenmaal het net te vin den, als Van Riemsdijk zijn fraaie spel van dezen middag beloond ziet met een doelpunt, waarbij doelman Gerrits echter niet vrij uit ging. Hiermee kwam het einde van den strijd, die het uiterste vergde van de spelers en liefhebbers van goed voetbal maar matig bevredigde. BUITEN DE COMPETITIE. Seriewedstrijden van Madjoe. Op het. D. W. S.-terrein te Amsterdam zijn beide Pinksterdagen gehouden de seriewed strijden, uitgeschreven door den pas gepro moveerden le klasser van den A.V.B. Madjoe om den zilveren Muiderpoort. De uitslagen luiden: E.D.O.—V.S.V. 1—2. Willem n-^D.W.S. 2—2. V. s. V.-D. W. S. 30, E.D.O.Willem II 11 Willem II—V.S.V 1—0. E.D.O.—D.W.S. 3—3. Willem II wint hiermede het tournooi. V.S.V. eindigde als no. 2. GoudaKinheim (50) Voor het Rijnlandbeker-lournooi kwam Kin heim tweeden Pinksterdag in de finale uit te gen GoudaKinheim en verloor met 50. Promotie Vierde Klasse. BeverwijkPurmerstein (12) De Purmerender keeper is in prachtcon ditie. Het spel der Wijkers is beter dan dat der Purmerenders doch het schieten laat veel te wenschen over. Als het spel 20 min. oud is maken de Purmersteiners onhoudbaar de eerste goal (01). Tot rust blijft de stand 0—1. Na de rust, bij een Wijker overwicht breekt- Purmersteyn door, en als de Wijker achter hoede meent dat het buitenspel is verdwijnt de bal ten tweede male in het Wijkerdoel (0—2). Een strafschop brengt een tegenpunt (1-2). Dat geeft de Wijkers weer moed. doch de tijd blijkt, te kort te zijn. Purmersteyn heeft het 3e klasseschap be houden. Beverwijk zal het volgende seizoen in de 4e klasse moeten blijven. HET VOETBALTOURNOOI IN LUXEMBURG. NEDERLAND B SLAAT BELÜlc EN FRANKRIJK. Door de overwinning op het Fransche B- team veroverde Nederland B. den jubileum beker van den Luxemburgschen Voetbal bond. Op den eersten Pinksterdag sloeg Neder land de Belgische B-ploeg. Het Nederlandsche B-elftal was aLs volgt samengesteld: Van Male (Feijenoord), Pettinga (Hermes D.V.S.)en Lelyveld (V.U.C.); Van Maren (A.D.O.), De Leeuw (Willem II) en Breitner (AD.O.); Nagels (Enschedé) v. Vliet (H.B.S.) van Reenen (Ajax), van der Tuyn Hermes D.V.S.) en Mulders (Ajax). De weersomstandigheden waren wel wat- te warm, wat zich uitte in de tweede helft die met blanken stand inging. De Belgen begonnen langzamerhand zwak ker te spelen en vooral Mulders en Nagels waren zeer actief. Van Vliet scoorde het eerste doelpunt met een fraai schot in den rechter benedenhoek. Nadat v. d. Tuyn eenige malen gefaald had, zette in de laatste minuut Mulders goed voor en van Reenen schoot schitterend in. Het einde kwam met een 20 overwinning voor Nederland. Frankrijk B. sloeg Luxemburg met 41 (rust 10) zoodat op tweeden Pinksterdag Luxemburg en België B. de verliezersronde moesten spelen (België verloor met 31) en Nederland Frankrijk moest bekampen. Het Ned. B-elftal was als volgt samen gesteld: Van Male, Pienter (Be Quick), en Lelyveld, Van Maren en Breitner (beiden A.D.O.) v. d. Tuyn; Nagels, van Vliet, van Reenen, Schoe- maker en Mulders. Na 5 minuten doelpuntte Frankrijk on houdbaar. Langzamerhand werd Nederland sterker en het enthousiaste spel werd beloond met een doelpunt 5 minuten voor rust, toen bij een doelworsteling de bal achter de lijn rolde. In de tweede helft waren de Franschen aanvankelijk sterker, doch ook toen keerde langzamerhand de kans en Schoemaker knalde ineens een voorzet van Mulders in (1—2). De Franschen brachten wijzigingen aan. doch de Hollandsche backs verdedigden stug. Toen Nagels na 32 minuten langs de lijn rende en naar binnen zwenkte, bracht hij den stand met een onhoudbaar schot op 13 waarmee het einde kwam. De eindstand luidde: Gesp. gew. gel. verl. pt. doelpt. Nederland 2 2 -4 51 Frankrijk 2 1—12 b—4. Luxemburg 2 1 1 2 45 Luxemburg 2 1 12 45 Kampioenschap Groot IJmuiden. Hieraan werd dit jaar door 46 spelers deel genomen. In de demi-finale kwamen 14 spelers uit, waarvan de twee hoogstaankomenden van elke groep in de finale komen. De eindstand der demi-finale luidt: Groep A: gesp.gew.rem.verl.p B. Dukel 6 6 0 0 12 P. C. Bais 6 3 12 7 J. Kraai 6 3 12 7 K. de Jong 6 2 1 3 5 D. Ott 6 12 3 4 P. Kramer 6 12 3 4 H. Schaap 6 0 3 3 3 Groep L J. Smit 6 3 2 1 C. Suijk 6 2 3 1 7 A. Ligthart 6 2 3 1 7 P. Versteeg 6 2 3 1 7 A. Post 6 13 2 5 L. Koetsier 6 12 3 4 P. van Velde 6 2 0 4 4 In de finale komen dus meester B. Dukel. Kraai (die den herkamp tegen Bais won) en Smit. terwijl Suijk, Ligthart en Versteeg nog moeten herkampen om de vierde plaats in de- finale. De 12-jarige Suijk won intusschen reeds de eerste partij van den herkamp tegen Ligt hart. Afstandsrecords voor auto's. Op de vermaarde Monthéry autobaan, bui ten Parijs is reeds sedert 80 dagen een Ci- troën auto, type 8 bezig aan een lange af- standsrecordrit. Deze rit is georganiseerd door de Yacco oliefabriek, natuurlijk met het doel, de voortreffelijkheid van haar product aan te toonen. Op 29 Mei waren er 75 dagen gereden en in dien tijd 168.548 K.M. afge legd. hetgeen een gemiddelde beteekent van meer da" 93 1/2 K.M. per uur. Er wordt dus inderdaad veel van- den wagen gevergd en dat hij nog steeds doorrijdt, is wel een bewijs, dat de moderne auto vrijwel alles kan ver dragen. Geheel zonder tegenslag is de rit niet verloopen. Eens, in Maart, is de wagen van de beijselde baan gegleden en weer heelhuids teruggebracht. Vernieuwing van sommige onderdeelen is bij zulk een rit wel toegestaan maar dit beperkt zich toch tot banden, bou gies en dergelijken. Verder moeten alle re serve onderdeelen, die men wil gebruiken, in den wagen meegevoerd zijn van den aanvang af. dus dit beperkt de mogelijkheden ook. Men zal zich wellicht herinneren, dat de nu geliquideerde Spijkerfabrïek jaren geleden eens zulk een demonstratierit heeft gemaakt tusschen Amsterdam en Maastricht telkens maar heen en weer. tot er 30.000 K.M. zonder stopper, van den motor waren afgelegd. Dit was een andere tijd en een andere snelheid maar het ging toen over den weg en niet op een speciale autobaan. Intusschen levert Ci- tro;:n te Parijs ook een machtige prestatie, waaraan misschien binnenkort slechts een einde zal moeten komen omdat men niet blijvend beslag op de baan kan blijven leg gen, Maar dan zullen de 200.000 K.M. wel overschreden zijn en dat wil zeggen een af stand van vijfmaal rondom den aardbol. Grasbaanraces te Alkmaar. Op de grasbaanraces te Alkmaar eindigde L. de Waard IJmuiden (Ariel) in 4 min. 6.2 sec. als nr. 4 in de afd. Nieuwelingen 351 tot 500 cM3. G. A. de Ridder te Haarlem (Ariel) werd 3 in 2 min. 56.6 sec. in de afd. seniores 251 tot 350 cM3. Dezelfde werd in den langebaanwedstrijd voor seniores tot 350 cM3. tweede in 4 min. 51.4 sec. Blekemolen gewond. Op de grasbaan te Zwolle is Blekemolen gevallen. Hij liep ernstige vleeschwonden op en is in het Sophia ziekenhuis opgenomen. Donderdag zal hij niet in den stayerwedsti-ijd te Amsterdam kunnen uitkomen. De Bataaf. Bovengenoemde club hield op eerste Pink sterdag een recordrit,^waarvan de uitslagen zijn: Klasse A: 60 K.M. om de Blaauw-beker: 1. C. Louwen in 1.41.15 uur. 2. J. W. Rijnevelt in 1.41.53 uur. 3. J. Balk in 1.41.57 uur. 4. T. Roskam in 1.47.10 uur. 5. A. Scheltes in 1.47.40 uur. 6. P. Koene in 1.50.20 uur. Dit beteekent voor nummer één een snel heid van ruim 35.50 B. 60 K.M. Klasse B, 60 K.M. om de IJsclub-beker. 1. G. Boterman in 1.50.3 uur. 2. G. Markes in 1.50.38 uur. *3. C. Tienstra in 1.51.51. 4. J. v. Pel in 1.59.24 uur. Klasse C 30 K.M. om den Bataaf-beker. 1. W. J. Stoelman in 0.55.6 uur. 2. G. Wilderom in 0.57.51 uur. 3. K. de Reus in 0.59.51 uur. 4. T. Ooms in 1.0.5 uur. 5. C. de Koning in 1.0.12 uur. 6. J. Nuis in 1.2.37. Wielerbaanwedstrijden te Ginneken. Heden werden te Ginniken internationale wielerbaanwedstrijden gehouden. 5 K.M. ploeg-achtervolging BelgiëNe derland, gewonnen door Nederland in 6 min. 32 sec. 5 K.M. (20 baanronden) achtervolging, tus- cshen Braspenning, Rijsbergen, en Max Bulla, Weenen, gewonnen door Braspenning in 7 min. 4 sec. 15 baanronden pun traces, BelgiëHolland 1 L. Slaats, Waalwijk, 2 L. Louyet, Brussel; 3 F. v. d. Reyt, Princenhage; 4 G. Ronsse, Antwerpen. Finale sprintwedstrijd, amateurs, 5 series, om de eerste en tweede plaats: 1 Kamp 123/5 sec. 2 Van Egmond, 3 J. Rijen, 4 Merkens. Finale sprintwedstrijd profs 5e series, om de eerste en tweede plaats: 1 Scherens (Bel gië) 13 3/5 sec; 2 J. Pijnenburg, 3 Richter, 4 Steffes. Wedstrijden te Eindhoven. De uitslagen van de wielerwedstrijden op de baan van de Zwaluwen luidden als volgt: Sprintwedstrijd 5 ronden. Nederland Duitschland. Finale: 1 Piet van Kempen, 2 Buschenhagen. De achtervolgingsrace werd gewonnen door de Belgen Loncke-Meulemans voor van Hout van der Wulp na 13 ronden. Tijd 2 min. 25 sëtvmden. 500 ronden kopelwedstrijd voor profs met tien klassementen: 1 Piet van Kempen-Jan van Hout 13 punten; le ronde achter: 2Lon- cke-Meulemans 12 punten. Met 2 ronden achterstand: 3 Korsmeyer-Pützfeld 13 punten; 4 Schön- Buschenhagen 10 punten. Met 3 ronden achterstand: 5 Kortis-Ker- sten 11 punten; 6 Van der Wulp-Visser 5 punten. Het Nederlandsche Zevental tegen Duitschland. Het Nederlandsche waterpolo-zevental dat op 18 Juni a.s. in Rotterdam (Wilgenpias) tegen Duitschland zal uitkomen, is waar schijnlijk als volgt samengesteld, volgens de Crt.: Doel: L. Kohier (H.P.C.) of A. v. Olst (Het IJ). Achter: J. v. Oostrom Soede (Het IJ), K. Kohier (Het IJ); en E. G. Ingenluijff (H.Z. en P.C.). Voor: J. Rekkers 'H.Z. en PC.). L. Schrie- der (H.Z. en P.C.) of J. Daatselaar (U.Z.C. en F. v d Bosch (Het IJ) Het zevental is nog niet officieel vastge steld. De wedstrijd zal worden geleid door den Belg Alph. Delahaye. Waterpolodag te Utrecht. De Utrechtsche Zwemclub hield Zondag haar jaarlijkschen Waterpolodag in de Krom me Rijn. H.P.C. verscheen met: J. Schutter. A. J. Braam, H. J. Leyenaav, F. W. Moolenaar, S. L. Mooi, J. Kooyman, H. Müller. Voor de eerste ronde waren zij vrijgeloot en in de tweede ronde speelden ze tegen De Maas I uit Rotterdam. De H.P.C. achtex-hoede heeft met de Maas voorhoede weinig moeite. Braam plaatst keu rig naar Kooyman, die onhoudbaar scoort (1—0). Bij een H.P.C.-aanval komt Kooyman bin nen de tweemetei'lijn te liggen en moet het water verlaten. Tenslotte maakt een hard schot de stand gelijk (1—1). Als Mooi geheel is vrijgezwommen heeft hij weinig moeite om H.P.C. de leiding te be zorgen (21). Kort hierop geeft dezelfde speler over aan Kooyman, die keurig doelpunt (3li. De wedsti'ijd H.Z.P.C. IIJ I eindigde na verlenging in een gelijk spel 44. waarna het IJ door loting de gelukkige werd. Voor de tweede ronde, won het IJ met 42 van U.Z.C. I. H.P.C. moet. 6 Augustus de finale te Utrecht spelen tegen IJ I. Haarlem wint in de afdeeling 2e klassers. De Zwemclub Haarlem nam aan dezen polodag deel met volgende zevental: Th. I-Iölsken, H. Bannink, W. Hölsken, C. van Ellinckhuyzen G. Captein, C. Zeeman, J. van Hemsbergen. Begonnen werd met den wedstrijd Haarlem Star (Utrecht), die in een welvei'diende 7—2 overwinning voor de Haarlemmers ein digde en hen tevens in de finale tegen de Otters (Hilversum) bracht. Ook hierin zege vierden zij en wel met 31.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10