LAWNTENNIS. ATHLETIEK. HANDBAL HONKBAL GOLF GYMNASTIEK. ZWEMMEN ZEILEN HENCELEN. POSTDUIVEN CRICKETBESCHOUWINCEN De huidige competitie van de overgangs klasse mag zich in veler belangstelling ver heugen. In de eerste plaats omdat de elftal len-indeeling zoodanig is, dat een maximum aan spannende wedstrijden gewaarborgd is; in de tweede plaats omdat het totnogtoe be reikte spelpeil supérieur is aan dat van vori ge overgangscompetities. In de A-af deeling heeft vooral het pas gedegradeerde A. C. C. met een mooie overwinning op haar stadge- noote V. V. V. een uitstekend debuut ge maakt. Komt bovendien straks Oliver het team versterken, dan bezitten deze Amster dammers een ploeg, die als ernstige preten dent voor den eeretitel kan worden beschouwd. De club van de Grootmeyers herstelde zich na de weinig eervolle nederlaag tegen haar zustervereniging flink, door de driepunten victorie op het door de afwezigheid van bow ler v. d. Chy's zeer verzwakte V. R. A. 2, Voor al de lefthander Dries Kost is in uitstekenden vorm; indien nu beide fastbowlers Jeuken en J. J. Grootmeyer hun vorm blijven handha ven. belooft de strijd in de bovenste helft dei- ranglijst zeer belangwekkend te worden. Ook H. B. C. is o.i. sterk genoeg 0111 als der de gegadigde mede te doen. het is echter noodzakelijk .dat de combinatie haar aanval versterkt. Nu C. Bakker voor H.C.C. uitkomt heeft de Hilversum-aanval veel aan kracht verloren. Het Nijmeegsche Quick zal o.i. geen rol van beteekenis spelen, al blijft het voor iede- ren tegenstander oppassen. Den Hartog c.s. spelen zeer wisselvallig; met Burki, E. en M. den Hartog, Collard en Fiege in vorm is het team zeer moeilijk te slaan. Dit ondervonden de Kampongers nog kort geleden aan den lijve; toch beschikken de Utrechtenaren over voldoende krachten om aan de V. R. A.-reser- ves gemakkelijk weerstand te bieden; moge lijk dat zij bovendien met de hulp van Schilt- huyzen een enkele maal voor de verrassing zullen zorg dragen. I11 de B-klasse dient in de eerste plaats het uitstekende debuut van H. B. S. te wor den vermeld. Zij, die den wedstrijd tegen de Rood en Wit-reserves hebben bijgewoond, zullen met verrassing hebben kennis geno men van het werkelijk solide batten dezer Haagsche ploeg. Wel achten wij dit team niet sterk genoeg voor hoogere regionen, doch de zeer eervolle plaats op de eindranglijst ligt toch in de lijn der verwachtingen. Onze stadgenooten de Rood en Wit-reserves hebben reeds twee van de drie matches in overwinningen weten om te zetten. Een niet onverdienstelijk resultaat van Mr. Davidson c.s. Rood en Wit's aanvoerder verstaat uiter mate de kunst om alles uit zijn ploeg te halen wat er in zit; dus zijn wij overtuigd, dat de Spanjaardslaanploeg nog vele successen zal boeken. R. C. H. is eenigszins onfortuinlijk begon nen. Zoowel tegen Rood en Wit 2 als tegen H. B. S. werd met gering verschil verloren, hetgeen vooral te wijten is aan de weinige kracht, die van het batten uitgaat. Konden de Haarlemmers dit onderdeel maar wat ver sterken, dan zouden zij ernstige mededingers naar den eeretitel zijn. De aanval is absoluut voldoende en qua fielding-team o.i. volkomen eerste-klasse waardig. Het Leidsche Ajax zal ondanks berichten omtrent verwachte versterking van den vete raan Eigeman en Wempe geen rol van be teekenis spelen. De all-rounder Van der Mey is de eenige prominente figuur. Het zou ons dan ook zeer verbazen, indien de Sleutelstad club als kampioenspretendent zal «optreden. Noch het derde team der Haagsche, noch het pas gedegradeerde H. D. V. S. zijn thans in het veld geweest. Wanneer wij evenwel zouden moeten rekenen op het totnogtoe ver toonde spel in de B.-klasse, dan moeten wij zonder aarzeling H. D. V. S. als de a.s. kam pioenen aanwijzen; onder voorbehoud na tuurlijk, dat de Schiedammers hun elftal van het vorige seizoen in het veld brengen. Wij zijn dan ook zeer benieuwd naar het eerste optreden van Offerman c.s., dat naar wij ho pen niet lang meer zal uitblijven. UMPIRE NED. CRICKETBOND Haailem-H. C. C. 1 Schill scoort een century. Haarlem heeft het tegen H. C. C. moeten afleggen: Innings van H. C. C. I. Mr. H. v. Manen, bowled Maas O E. J. A. Schill. st. Ton. Aliart 112 M. Ette, c. de Ruig. b. Maas 2 Jhr. P. Feith, c. v. Dalsum, b. Maas 21 C. W. V. Bakker, run out O Jhr. J. v. d. Bosch bowled Maas 2 R. Schill, c. and b. de Ruig 22 Mr. J. Koeleman. bowled Maas 2 Ir. A. Fokker, c. Rijpma, b. Maas 1 Dr. II. Kessler, l.b.w. b. Maas 11 Jhr. Wittewaal v. Stoettwegen. not out 6 Extra's 5 184 Bowlingcijfers: O. M R. W. A. Maas 3,1 8 72 7 P. de Ruig 18 3 40 1 C. Fortgens 7 0 37 0 F. v. Dalsum 8 2 21 0 J. A'lart 11/3 0 8 1 Innings van Haarlem. H. Healey. c. v. Manen, b. Koeleman 7 J. Allart, bowled R. Schill 11 F. W. G. v. Dalsum, bowled Schill 11 H. de la Mar. c. Bakker, b. Koeleman 2 Drs. B. Kleefstra c. subst. b. Koeleman 30 J. Fortgens, c. J. v. d. Bosch. b. Bakker O P. de Ruig. c. Feith, b. Fokker 7 A. Maas, bowled Fokker 3 J. de la Mar. c. Bakker, b. Koeleman 2 K. Rijpma, not out 8 A. Ton, bowled Koeleman O Extra's 3 Totaal 84 Bowlingcijfers: O. M R. W. R. Schill 9 3 31 2 Mr. J. Koeleman 15 3 32 5 C. Bakker 3 2 8 1 Mr. H. v. Manen 1 1 0 0 Ir. A. Fokker 5 2 10 2 Rood en Wit 2—H. C. C. 3 H. C. C. WINT MET 5 RUNS. Na een spannenden strijd hebben de R. en W. reserves de punten aan de Hagenaars moeten laten. R. en W. begint tc batten en scoort 110 runs. <J. P. van Baasbank 10. Kra mer 29, mr. Davidson 10, J. Goosens 13. Jhr. van Lennep 27, 11 extra's). Bowlingcijfers: Stoetwegen 5 voor 10 runs. ir. Kalis 247. Asman 2—33, Groeneveld 14. H. C. C. weet 115 runs te scoren. Al spoedig was de stand 518. Daarna houden Asman en Hoogstraten stand (Asman 491. Bowlingcijfers: v. Lennep 542. Goosens 445. Francken 17. H. C. C. wint dus met 5 runs. Overgangsklasse B. Ajax (L.) wint van R. C. H. Het is R.C.H. niet gelukt de eerste winst punten binnen te halen. Ajax begint tc bat ten en scoort 146 runs (Meijer 35. Lob 24. Schudel 19, Jansen 13. Wempe 16). L. Kuyt nam 5 wickets voor 30 runs, W. Klein 1 voor 41, D. Radsma 1 voor 20). Hellingman 3 voor 24. R.C.H.'s totaal was 120 runs (Klein 12, Scheen 38, de Jong 25, A. Muller 10, Kamoen 14). F. v. d. Mey bowlde 2 voor 46, C. Kuyk 2 voor 24, Wempe 3 voor 5, H. Meijer 3 voor 17. R.C.H. verloor dus haar derden achtereen volgenden wedstrijd met 26 runs. HAARL CRICKETBOND C. V. H. 2Rood en Wit 4. R. en W. IV gaat eerst batten, totaal 134. W. F. Bok 22. B. Schmeink 32. D. de Boer 16 (1x6) H. Everaard 17 H. van Olphen 21. G. van Langelaar 644; O. Keyser 257; P. Goossens 116. C. V. H.'s totaal was 113 O. Keyser 22 (1x6), G. van Langelaar 22, H. Zegwaard 10, L. Ser- vaas 21 not out. J. W. Francken 444; D. de Boer 3—24. B. Schmeink 3—21 A, Hoyer 0—3; H. vin Olphen 0—0. Olympia 1C. V. H. 1. C.V.H. WINT MET INNINGS EN 34 RUNS. C.V.H. begint met fielden. Het totaal van Olympia wordt 31. Bowlingcijfers: Middelink 3—12, G. Zeeuwe 4—12, A. Roodt 1—2. C.V.H. scoort dan 106 runs, waarvan A. Roodt 26, Vogelsang 25, D. de Vos 19. Bowlingcijfers: A. v. Bodegraven 2—26, Burger 79. Roodt waagt een poging op het derde punt en met succes. Het totaal van Olympia dit maal wordt 41 (Burger 15). Bowlingcijfers: Middelink 4—16, Zeeuwe 1—15, Roodt 4r-3. CRICKET IN ENGELAND Na ruim een maand county-cricket, begint er in deze competitie reeds eenige teekening te komen. Yorkshire, de kampioen van het vorige jaar, gaat thans nog ongeschonden dus met een average van 100 fier aan het hoofd. De ploeg van Sutcliffe-Hoimes, Macauley-Verity e.a. sterren wordt momen teel zoo goed als onverslaanbaar geacht, on danks het huidige falen van All-England's besten batsman Sutcliffe. Maoauiey vooral, doch ook Verity hebben tot nog toe prach tig werk met den bal geleverd, zoodat zij reeds verschillende matches -binnen twee dagen tot een gunstige beslissing brachten. De populaire club van Ta te neemt vervolgens op zeer eervolle wijze de tweede plaats in. Uil 6 matches, 5 volle overwinningen te boeken is een prestatie, die de moeite van het ver melden waard is. In het bijzonder moet de aandacht gevraagd worden van het prach tige verdedigingswerk van Sussex, te meer daar dit onderdeel altijd het zwakke punt van deze county was. Indien de thans genezen Duleepsinhji weer van de partij is, hetgeen vooralsnog wordt betwijfeld, maakt deze ploeg een prachtige kans om den eeretitel te behalen, ondanks de krachtige concurrentie van Yorkshire. De derde club, die nog geen nederlaag leed is Lancashire. Toch kunnen wij niet aannemen, dat deze county als derde ge gadigde voor het kampioenschap zal blijven optreden. Veel meer verwachten wij dit van een der Zuidelijke clubs, n.l. Middlesex, dat momenteel tengevolge van den prachtigen vorm der veteranen Hearne en Hendren een een uitstekend begin maakt en thans op de vijfde plaats staat. Derby als no. 4 en Warwick als no. 6 verbaasden vriend en tegenstander door hun even constant als solide spel, terwijl Surrey (no. 7) als vierde ongeslagen team het de leidende ploegen eveneens nog zeer lastig kan maken. John Berry Hobbs heeft zijn eerste op treden dit seizoen voor deze Londensche county met zijn 190ste century gevierd, een bewijs dat deze crack het scoren nog niet verleerd is. Kent, Notts en Gloucester stel den tot nog toe wel zeer teleur, ondanks mooie individueele prestaties van Kent's captain Chapman, Nott's bowler Voce en Gloucester's all-rounder Hammond. Glamorgan, Hampshire, Worcester. Leices ter en Somerset bezetten momenteel in deze volgorde de laatste plaatsen. Deze counties zijn inderdaad de minst sterke, al kan de club van Alfred Mead n.l. Hampshire ge ducht van zich afbijten. Van de county wedstrijden van deze week is het volgende nog vermeldens waard. West-Indië speelde een draw tegen Surrey in een wedstrijd met zeer hooge totalen. De touristen scoorden n.l. 460 en 160, terwijl Surrey, dank zij dc reeds vermelde dubbele century (221) van Jack Hobbs, 470 scoor de. Derbyshire werd door Hampshire's bowler Boyes voor 47 aan den kant gezet. Boyes had de prachtige cijfers 65 w! Regen behoedde Derby voor de volle nederlaag in dezen wed strijd met zeer lage totalen. Deze luiden- Derbyshire 47 en 112—5; Hampshire 130 en 32. De Derbybowler Townsend nam in totaal 10 wickets voor 54 runs! Essex behaalde een mooie overwinning op Glamorgan met 103 runs. Essex 174 en 351 Glamorgan 174 en 248. Tenslotte deed Oxford University vrij goed verdedigend werk, door tegen de sterke county Lancashire 297 te scoren: Painter (90) en Hopwood (110) hadden voor het Universiteitsbowlen weinig Tespect, zoodat reeds op 385 voor 5 w. kon worden gesloten. De regen voorkwam daarna de dreigende nederlaag der Studs. Cambridge bracht het er tegen North amptonshire veel slechter af en verloor met 9 wickets! De scores luiden: Cambridge 160 en 162; Northamptonshire 166 en 1581. UMPIRE. Pinksterwedstrijden H. L. T. C. De einduitslagen der Pinksterwedstrijden van de H. L. T. C, luiden: Heerenenkelspel A: v. Karnebeek slaat Hoeke 1—6, 6—3, 6—4. Heerendubbelspel A: Kern en Mac Neill slaan Metzlar en Pennink 64. 36, 75. Gemengd dubbelspel A; Mevr. Reydon en Pennink slaan mej. E de Josselin de Jong en Kern 6—3. 6—1. Damesenkelspel: mevr. Reydon slaat mevr. Elhorst 62. 62. Damesdubbelspel: Mevr. Kuhn en mej. Adams slaan mevr. Elhorst en mevr. Strum- pfler 16, 62. 97. Heerenenkelspel B: de Ruiter si. de Graaf 6—8, 6—3. 6—2. Heerendubbelspel B: Strumpfler en Elhorst sl. v. d. Togt en Oudes 64. 46. 61. Gemengd dubbelspel B: mevr. v. Huystee en Eysvogel sl. heer en mevr. Strumpfler 1_6, 7—5, 7—5. Nationale Politieveldloop. In Den Haag had op 3 Juni de jaarlijksche Nationale Politie-Veidloop over 3 1/2 K.M. plaats om het kampioenschap van den Ned. Politie Sportbond. Deelgenomen werd door 34 politiemannen. Van de Politie-Sportver- eeniging Haarlem verschenen de heeren J. Muusse ivoor de 10de maal). J. Baanstra. J. J. Hollander en H. van Guldener. Winnaar werd de kampioen 1932. de heer H. van Guldener in 12 min. 58.1 sec. Hollan der eindigde als 4de. terwijl Muusse ais nr. 5 afd. veteranen aankwam. De heer van Gul dener legde tevens beslag op de zilveren me daille. uitgeloofd door den burgemeester van Den Haag. Onderlinge wedstrijden van „Haarlem". De H- A. V. „Haarlem", hield den eersten Pinksterdag onderlinge wedstrijden voor juniores, waaraan ook eenige nummers voor senior-leden waren toegevoegd. Bij het begin der wedstrijden vestigde de heer E. Gras een nieuw clubrecord kogelslin geren, dat reeds lang staat op naam van J. Molenaars met een worp van 32,92 M. De heer Gras wierp 36.20 M. De uitslagen driekampen waren als volgt: Klasse A. 14 jaar en jonger: 1. Th. Stou ten. 80 M. 11 sec., vèrspringen 4.83 M. Speer werpen 26.93 M. Klasse B. 15 en 16 jaar: 1. Panman 100 M. 61.2 sec., hoogspringen 1.55 M., Speerwer pen 34.05 M. Klasse C. 17 jaar- 1. V Mans 400 M. 54.6 sec., Vèrspringen 6,14 M., Kogelstooten 8.47 1/2 M. De verdere resultaten zijn: 100 M. Juniors B en C.: 1. K. Harahap 12.2 400 M. juniors B en C.: 1. V. Mans 55.3 sec, 100 M. seniors: 1. v. d. Berge 11.4 sec. 400 M. seniors: 1. J. v. a. Booren 52.8 sec. 800 M. seniors: 1. J. v. d. Booren 2 M. 6.6 sec. 1500 M. seniors: 1. \J. Brandenburg 4 M., 31 sec. Wedstrijden Rapiditas. DAMES Rapiditas '31 (A)—Rapiditas '31 (B) 40 Rapiditas '31 A) Rapiditas '31 (B) 4—4 „Lijnden"-tournooi te Halfweg. Ter gelegenheid van de in gebruikneming van het nieuwe clubhuis en het nieuwe speel terrein der gymn.- en handbalclub „Lijn den" wordt Zondag a.s. te Halfweg een hand- baltournooi gehouden. Lijnden I zal daar 's middags Ffapiditas '31 I ontmoeten en Lijn den II zal tegen Rapiditas 2 uitkomen des morgens. Voor Zondag zijn verder vastgesteld: DAMES Rapiditas '31 ISimson I Rapiditas '31 IIConcordia 1. Gem. Lyceum BSwastika B. Voor de Haarlemsche Competitie werd al leen bovengenoemden wedstrijd gespeeld. Vooral door zwak slaa" der Swastika spe lers bereikte de Lyceum-werper nog al eens drie slag. In de zesde beurt leed Swastika aan een hevige inzinking. Het Lyceum maakte in die beurt twaalf runs en won daardoor den wed strijd. De cijfers der innings zijn: Swastika B 06030100 10 Gem. Lyc. B 1 4 1 0 2 12 0 20 Buiten de Competitie. De wedstrijd Haarlem II—H. B. S. B ein digde met de volgende cijfers: H. B. S. B 4 12 1 1 1 7 26 Haarlem II 300010=4 Kennemer Golfclub. Zaterdag en Zondag is op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zand- voort de maandelijksche wedstrijd gespeeld. Hieraan namen 38 spelers, waaronder 10 da mes, deel. Voor den damesprijs -moet worden overge speeld door mevr. Kern (handicap 10) 70 en mevr. E. Quarles van Ufford (24) 70. De heerenprijs is gewonnen door A. Beels 'handicap 30) 68. Tweede was Beels van Heemstede (17) 70. Open Kampioenschap van Nederland. Voor het Open Kampioenschap van Ne derland, dat op Zondag 18 Juni te Zandvoort zal worden verspeeld, hebben zich reeds de volgende buitenlandsche spelers opgegeven: B. Jersombeck (Ems). Fr. Bessner (Salz- brunn), G. Bessner (Garmisch-Partenkir- chen), W. Marks (Bergisch Land Golf Club), A. R. Wheildon (Birmingham), C. H. Ward «Birmingham), B. Gadd (Brand Hall Golf Club), André Loth (Evian les Bains) en Auguste Boyer (Nice). De Bondsfeesten in Rotterdam. NEDERLAND WINT DEN DRIELANDEN- WEDSTRIJD. Dank zij de technische leiding en de rege lingscommissie, en dank zij het buitengewoon gunstige weer, is „hei leest der duizenden", vóór en gedurende de Pinksterdagen in Rot terdam door het KN.G.V. gehouden, tot een gebeurtenis in de Nederiandsche sportwereld geworden. Drie volle dagen zijn voor die feesten ge bruikt. evenals 5 jaar geleden met 't vorige Bondsfeest in Utrecht, maar sinds dien tijd kwam van alle kanten groei in het Verbond, en nu bleek zelfs, dat er dus sprake is van eenige overlading. Als geheel zijn dc Rotterdamsche feesten evenwel schitterend geslaagd. En de belang stelling van het publiek, op uitverkochte tri bunes van het Sparta-Stadion en bij tien duizenden langs de straat gedurende de op tochten. is daaraan evenredig gebleken. De verschillende demonstraties, wedstrij den. enz. duurden samen meer dan 100 uur. zoodat wij alleen de voornaamste onderdoo ien kunnen bespreken. Voor dat doel begin nen wij met De massale wedstrijden. De gymnastiekwedstrijden werden gehou den in het Sparta-Stadion. Hot werkterrein was daarbij niet te sterk bezet, zoodat rustig werk en een gemakkelijk overzicht werden verkregen. Op „Vreelust" vonden de atle tiekwedstrijden plaats. Wel hadden deze (in tegenstelling met enkele gymnastiekkampen een vlot verloop, maar het terrein was niet bijzonder voor atletiek geschikt. In de gymnastiek-driekampen voor adspi- ranten werden veel eerste prijzen behaald. Concordia (Haarlem) on O.S.S. (Zandvoort' konden juist 3e prijzen behalen, eerstge noemde met meisjes, laatstgenoemde met jongens. Het werd van die Kennemerver- eenigingen was meer dan voldoende, waaruit blijkt, dat het algemeene peil hoog stond. ..Ernos'' uit Zeist wist zich èn met jongens èn met meisjes èn met heeren no. 1 te plaat sen in de athletiek-driekampen. Bij handbal bleken de jongens van de T.V. Santpoort niet te zijn opgekomen. Nog meer dan bij de adspiranten was bij de leden een ruime plaats ingeruimd aan oefeningen naar keuze. Met eigen gekozen oefeningen sloeg de plattelands-evereeniging Olympia (uit Nieuwenhage) een goed figuur. In de gymnastiek-driekampen voor dames en heereh waren veel le prijzen toegekend. Hier konden de heeren van O.S.S. door c.e drukte in Zandvoort niet volledig opkomen, maar de dames van het Haarlemsche Con cordia behaalden een tweeden prijs. De dames van Brünhilde (Groningen) wa ren noch in athletiek, noch in zwemmen en noch in handbal te verslaan! „Lijnden" uit de Haarlemmermeer wist zich in zijn hanö- balgroep no. 1 te plaatsen. Bijzonder handbalspel (ondanks de hitte) werd gehoord in den wedstrijd Amsterdam - Groningen. De Groningsche ploeg won verdiend met 5—3. De optochten. Maakte Zaterdag de aspiranten-optocht reeds een uitstekenden indruk, nog veel be langwekkender was de optcoht van dames en heeren op Zondag. Ruim drie kwartier duurde het voorbijtrekken. Met de stijfheid in formatie en kleeding was nu totaal gebro ken, maar nog meer gold voor het succes een andere factor: het meevoeren van wagens met zinnebeeldige voorstellingen, en vooral: de uitvoering (gedurende het voortbewegen!) van gymnastische oefeningen, b.v. van tam boerijn- en staafoefeningen, en van vendel- zwaaien. Zelfs was er een vereeniging. die met snelheidsrecord bij elke pauze een springtafel met tremplin en matten van een meegevoerde kar aflaadde, waarna telkens vlug eenige sprongen werden gedemon streerd De drielandemvedstrijd. De gymnastiekwedstrijd op Zondag in de Nenyto voor 4000 mari publiek tusschen ae vertegenwoordigende ploegen van België, Engeland en Nederland is een triomf gewor den voor het technisch kunnen van onze landgenooten. Het vraagstuk was hier: wat zullen de En gelschen presteeren? Hun eersie oefening (aan ringen) was waarlijk goed, maar in den loop van den avond bleek, dat de Engelschen hun besten man (Whitford) t eerst lieten werken, terwijl de Belgen en Nederlanders juist met den zwaksten begonnen. Onze land genooten kwamen, mede door minder goed werk aan paard van de Belgen, dadelijk vóór. Ook het paardturnen (overigens ons zwakste onderdeel) was voor ons. De samenstelling van de Engelsche oefe ningen bleek voor veel verbetering vatbaar gevolg vermoedelijk vooral van gebrek aan internationaal contact. Nederland bleef ook nu den wedstrijd overheerschen. en na 3 van de 6 onderdeelen leidde het met 324.25 p. tegen België 312 p. en Engeland 284.75 p. Onze oefenstof bleek, zooals trouwens te verwachten was. naar opvatting evenwijdig tc loopen met die van België. Maar Engeland toonde nu aan brug aanvankelijk een andere opvatting. Dit nam niet weg, dat die afwijkende oefeningen hoog werden gewaar deerd. De overige Engelschen lieten oefenin gen zien naar model als 't onze, maar juist daarmede vergaarden zij veel minder punten. Ook hun rekwerk stond niet op peil. en daarmede was hun nederlaag bezegeld. De Belgische turners Gibens en Reijnaert ver zamelden daarentegen hooge punten-aan- tallen. maar tegen onzen van Dam en Wedcl moesten ook zij 't afleggen. Zelfs was op ieder van de 6 onderdeelen het hoogste totaal voor Nederland, dat dan ook onbedreigd won met 603.25 tagen België 572.50 p. en Engeland 538.50 p. De uitvoeringen. Ondanks niet te vlotte afwerking en min der goede luidspreker-installatie zijn er num mers gedemonstreerd, die in kwaliteit staan boven alle vroeger in ons land getoonde. Aan de gala-uitvoering van Zaterdagmid dag werkten twee Italiaansche vereenigineen mede. die. wat klassikaal werk betreft, wel voldeden, al waren de persoonlijke prestaties niet bijzonder. De keurcorpsen van het K.N.G.V. turnden naar behooren. Vermeld moet worden het bijna volmaakte dames nummer van het Rotterdamsche „Aspasia". De adspiranten hadden een korte uitvoe ring te verwerken. Verder vond Zaterdag in het Stadion een avondfeest plaats, waarvan de omstandigheden storend werkten op 't contact tusschen deelnemers en toeschou wers. Maar er was een nummer vrije -oefe ningen van den Rotterdamschen Turnbond, dat een overweldigenden indruk maakte. Het fakkclspe', ook van den R.T.B. maakt« een fantastisch effect. Van de uitvoering op Zondag noemen wij dc vrije oefeningen van de veteranen, man nen van 40 tot 56 iaar„ en verder van dames uit den Stichtschen Turnkring een menuet, waarin nieuwe gymnastische bewe gingen op treffende wijze in overeenstem ming werden gebracht met oude dansvormen. Dc 25e Bonds-uitvoering (op Maandag) bracht het hoogte-punt. Van prijswinnende vereenigingen en van den Amsterdamschen Turnbond 'deze met een bewegings-groep) waren schitterende nummers te zien. Ook het vendelzwaaien moet worden genoemd. Grootsch waren de vrije oefeningen van de dames, en 't staat wel vast. dat een dergelijk massaal nummer nog nooit door de Neder iandsche gymnastiek werd geleverd. O.a de Minister van Onderwijs woonde deze uitvoering bij De minister hield zelfs voor de microfoon een toespraak, waaruit wij de volgende woorden aanhalen: Zoo lang wij een. dag zien met uitingen als deze, is het Nederiandsche volk niet verloren". W. L. Noorderbad-wedstrijden. Onder enorme belangstelling werden op 2en Pinksterdag in het wedstrijd-bassin van het Noorderbad wedstrijden gehouden, waar aan verschillende kampioenen en recordhou ders (sters) deelnamen. In het nummer 200 M. schoolslag heeren was de uitslag: No. 1 L Korpershoek «R.Z C in 2 min. 56 2 5 sec.. 2. J. J. v. Woerkom «S.Z.C.) in 3 min. 2 1 5 sec.. 3 G. P. v. d. Kamp 'Dolfijn) in 3 min. 2 2 5 sec.. 4. H. Paerl iIJ), 5. A. Wester (D.W.R.), 6. J. Hilarius «H. V. G. B). Het IJ. werd met een tijd van 10 min. 32 4 5 sec. eerst in de 4 x 200 M. vrije slag estafette heeren. H. P. C. werd tweede In 10 min., 38 3 5 sec Haarlem derde in 10 min. 43 4 5 sec en A. z. 1870 vierde in 11 min. 12 3 5 sec. In het nummer 100 M. vrije slag dames- nationaal moest mej. J.Selbacht A.D.Z.) met '11 tijd van 1 min. 10 2 5 sec. de superioriteit van mej. C. Laddé 'IJ), erkennen. Mej. C, Laddé maakte een tijd van 1 min. 10 sec. Derde in dit nummer werd mej. D Ketelaar (II D.Z.) met een tijd van 1 min. 14 15 sec. Mej. J. Kastein tH.D.Z,) werd eerste in 200 M. schoolslag dames in 3 min. 7 2 5 sec. Twee de werd mej. H. Haase iZignea) in 3 min. 45 sec. In het nummer 100 M. rug. heeren. natio naal werd eerste A. J. v. d, Meer «H.) in 1 min. 18 3 5 sec. Tweede L. v d. Brom 'Dolfijn) in 1 min. 22 sec. Derde F Rol (H.V.G.B.t in 1 min. 25 sec. Sclieffer verscheen niet aan den start. Het nummer 5 x 50 M.. vrije slag estafette dames nationaal wisten Zignea, Inter Nos en H P. C. zich niet te plaatsen. Eerste werd het IJ. in 2 min. 50 sec. Tweede werd A. D. Z. In 2 minuten 54 4.5 sec., Derde H. D. Z. in 2 min. 56 2 5 sec. In het nummer 10 x 50 M„ vrije slag esta fette heeren werd het IJ eerste in 5 .nin 5 sec., Haarlem eindigde in 5 min. 16 sec., als tweede H. P. C. werd met 5 min. 16 l 5 derde. A. Z. 1870 werd vierde in 5 min. 16 4 5 sec. D. W. R. kwam ver achteraan. 100 M. rugslag dames: In dit nummer werd mej. N. C. Helms (IJ). met 1 min. 27 sec, eer ste. Tweede werd mej. D. Ketelaar (H.D.Z.) in 1 min. 28 4 5 sec., derde mej, N. Senff (A.D.Z.) in 1 mis. 29 3/5 sec. In het nummer schoonspringen dames won mej. G. Klapwijk (R.D.Z.) die eerste werd met 69.45 p., cn mej. J v d. Kamp, die met 55.48 p. tweede werd. De heer B Denneboom (A.Z.) behaalde in het nummer schoonspringen heeren met 135.58 p.. de eerste en de heer H. Lotgering (LJ.) met 123.40 de tweede prijs. Tot slot van den middag werd een partij waterpolo gespeeld tusschen De Kikvorschen en een 7-tal Kring HaarWn. gewonnen door eerstgenoemden met 3—2. Na afloop van den polowedstrijd werden door Burgemeester van Alphen de pr'jzcn uitgereikt. Alain Gerbault den Oceaan overgestoken. Alain Gerbault is met de Flrecrest op Fort de France (Martinique) blnnengeloopen (Crt.) In ongeveer 30 dagen Is hij den Oceaan over gestoken. De Grundcl. Zondag hield bovengenoemd college haar eerste onderüngen openingswedstrijd op wlt- visch in de Amsterdamsche Vaart voorbij de Liedebrug. De vangst was zeer bevredigend. De uit slag was (In volgorde): H M. Koclcmcyer, L. H. Duits, B. Duits. Chr. Vooges. H. Eer hart, P Bloemers, R. DreUer, L. F. Scheepers, R. Papenburg, Chr. Duits. D. Me Ijs, M. J. Wes- seling. N. Cornet. Na afloop der wedstrijden reikte de voor zitter de heer B. Duits de prijzen uit ln het clublokaal aan het Spaarne 28. De Dageraad. „De Dageraad" hield Zondagmorgen den eersten ouderlingen wedstrijd. Er werd ge- vischt op baars in de Ringvaart onder Hille- gom. De prijzen werden als volgt behaald (in volgorde»: P. Bremer. M, Koedijker, B. Lars- son. P. Jansen, Schuurman A. Boeré, W. Ca- lant. C. A. Larson. Kroese. Extra prijzen verwierven W. Calant (troost prijs) en Boeré voor het laatst gevangen baarsje. De heer B. Larsson reikte de prijzen in het clublokaal aan de Botermarkt uit. De vangst is mager geweest. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Pont St. Maxcncc (Frank rijk). Afstand 370 KM. Los om 7.25 met N.-O. wind. Eerstgetoonde duif 1.26. De prijzen wer den als volgt behaald: F'. M. J. Kuyken 1 5 en 6; W. j. der Kinderen 2; J. J. Kan 3; J. Doorn bosch; Joh. L. Heemskerk 7. 8. F. van Hon- schoten 9; F. M. Heerkens Thijssen 10,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11