Een moeilijk probleenn opgelost KING PEPERMUNT HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 6 JUNI 1933 IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. OVER TERREUR. Het bestuur der Umuider Federatie schrijft ons: Wij eijn de laatste maanden vergast op steeds wilder wordende, van zekere zijde verspreide berichten over door de stakers te IJmuiden uitgeoefende terreur, waardoor en zeker mede door van dezelfde zijde op het het hoofd van politie uit-geoefenden druk, een aantal politiemaatregelen zijn afgekon digd waarvan door ons aanstonds de abso lute overbodigheid is betoogd, hetgeen thans wel door de feiten wordt bevestigd. Voor en na het afkondigen dezer politie maatregelen was het aantal overtredingen van welken aard ook zeer gering n.l. één beschuldiging van mishandeling vóór het af kondigen der verboden, een overtreding na het afkondigen der verboden door zes leden der IJmuider Federatie van het algemeen politievoorschrift het zich tusschen 12 uur 's nachts en 5 uur 's morgens op straat be vinden één geval van z.g.n. huisvrede breuk, één beschuldiging van bedreiging, en één geval van mishandeling. In de achter ons liggende weken nu is een aantal dezer overtredingen n.l. de be schuldiging van mishandeling, de overtreding van het algemeen politie voorschrift en de z.g.n. huisvredebreuk door het kantongerecht te Haarlem berecht. Ondanks de vrijwel bij al deze zaken felle requisitoir's door den of ficier over de terreur in IJmuiden, ook onder den indruk der verspreide couranten berichten (immers werd aan den verdediger gevraagd „maar mijnheer leest u dan geen couranten?"), bleken de overtredingen en dus de terreur van zoodanig geringen aard dat alleen in de eerste zaak veroordeeling tot f 15 boete volgde, terwijl in de andere zaken overtreding politievoorschrift en huis vredebreuk vrijspraak moest volgen. Waar in Umuiden eenerzijds door de ver spreiders der terreurberichten, de door het Hoofd van politie afgekondigde algemeene voorschriften van politie ten zeerste zijn toegejuicht, en anderzijds door een groot gedeelte der burgerij vooral door dat gedeelte tegen wie ze waren gericht deze maatrege len ten scherpste zijn gelaakt, laten wij hier onder volgen de overweging waarop het vrij sprekend vonnis der overtreding van het algemeen politievoorschrift, van den kanton rechter berust. Overwegende ten aanzien van de straf baarheid van het hierboven bewezen ver klaarde feit: dat door den ambtenaar van het Open baar Ministerie kennelijk is ten laste gelegd de overtreding van het verbod voorkomende in een bevel ter handhaving der openbare orde door den burgemeester van Velsen in gevolge artikel 219 der Gemeentewet ge geven, sub H opgenomen in het gemeente blad van Velsen no. 34 van 1933 1ste afdee- ling 2 Mei vastgesteld te Velsen den len Mei 1933 en afgekondigd en in werking ge steld op 1 Mei 1933 des namiddags te 11 uur welk verbod luidt: De Burgemeester van Velsen verbiedt een ieder zich tusschen twaalf uur (24 uur) des avonds en vijf uur des voormiddags in de af deeling IJmuiden op den openbaren weg of buiten gebouwen of feitelijk voor ieder toegankelijke terreinen wegen of voetpaden te bevinden, welk ver bod blijkens het hierboven als bewezen aan- genomene door den verdachte- is overtre den. Overwegende dat de overtreding van dit verbod evenwel niet strafbaar is gesteld met name niet bij artikel 443 Wetboek van Straf recht daar dit artikel geen straf stelt op overtreding van de bevelen door den bur gemeester ingevolge artikel 219 der Gemeente wet gegeven doch slechts op de overtreding van éen Algemeen voorschrift van Politie krachtens artikel 220 der Gemeentewet door den Burgemeester voor de inwoners uitge vaardigd en afgekondigd waarvan in casu de rede niet is, hetgeen ten overvloede dui delijk blijkt uit de overweging aan het hoofd van dat bevel gesteld dat naast het alge voorschrift van Politie houdende verbod van samenscholing door den burgemeester vast gesteld den len Mei 1933 en afgekondigd op 1 Mei 1933 bevelen ter handhaving dei- openbare orde dienen te worden gegeven ingevolge artikel 219 der gemeentewet, dat toch de in dat artikel genoemde be velen behoor en te worden gericht tot hen die met de handhaving der orde belast zijn en deze uit den aard hunner betrekking ver plicht zijn aan die bevelen gevolg te geven, zoodat een strafbepaling tegen niet naleving niet te pas komt, Overwegende dat waar derhalve het ten laste gelegde en bewezen verklaarde feit niet strafbaar is gesteld bij artikel 443 Wetboek van Strafrecht en evenmin bij eenige andere Wet of verordening, verdachte van alle rechtsvervolging behoort te worden ontsla- °CGelet op artikel 352 Wetboek van Straf vordering verwerpen het verweer van nietig heid van dagvaarding. Verklaren het bewezen en ten laste ge legde feit niet strafbaar. Ontslaan den ver dachte van alle rechtsvervolging te dier zake Spreken hem vrij van hetgeen meer of anders is ten laste gelegd dan hierboven als bewezen is aangenomen. Aldus gewezen en uitgesproken in do Open bare Terechtzitting van het Kantongerecht te Haarlem van den 24 Mei 1933. Het; O.M. ging tegen deze uitspraak m hooger beroep. O.i. echter meer om in dit speciale geval een principieele uitspraak uit te lokken dan om de geweldige strafbaarheid van de ge pleegde overtreding. In ieder geval zal straks voor de Recht bank en mogelijk zelfs tot voor den I-Ioogen Raad worden uitgemaakt of voor overtre ding van zoodanig gebod straf kan worden opgelegd. Ziehier de terreur, ziehier de feiten na 5 maanden staking. Is het wonder dat wanneer je om bewijs gronden vraagt, hetzij aan een instantie welke beschuldigt, hetzij aan een instantie, welke er van onder den indruk is, men zich .verschuilt achter wat algemeenheden, men in ieder geval van niemand aangetoond krijgt, kan krijgen, dat de beschuldigers ge lijk hebben. MET MOTORDEFECT BINNENGELOOPEN. De motorkotter Luctor et Emergo. IJm. 17, kwam hedennacht binnen met motordefect. HOSPITAALKERKSCHIP „DE HOOP". GEREED VOOR DE NIEUWE CAMPAGNE. Niet zoodra is de nieuwe haringteelt be gonnen of het hospitaalschip „De Hoop" ligt weer gereed om de haringloggers naar het vanggebied te volgen, ter verzorging van het geestelijk en lichamelijk welzijn der zeevïs- schers. Met de Pinksterdagen lag het sierlijke scheepje met z'n smetteloos witte huid nabij de Zuidersluis en hedenmorgen zou het z'n eersten kruistocht aanvaarden. Alvorens het van z'n winterstation in Am sterdam vertrok vond aan boord een korte plechtigheid plaats. De voorzitter der vereeni- ging, Mr. G. Vissering hield een toespraak tot de verzorgers en de bemanning, in het bijzonder tot den kapitein, den heer J. Smit. Na de toespraak ging de predikant, ds. J. W. Maas uit Boxtel voor in een korten dienst. Ds. Maas zal de geestelijke verzorging behartigen. De geneeskundige verzorging is in handen van dr. J. W. Wicherink uit Leiden. „De Hoop" is door de zorgen van de N.V. Nederlandsche Telegraaf Mij. Radio Holland thans ook voorzien van een radio-telefonie- toestel, zoodat het thans uitgerust is met een complete zend- en ontvanginstallatie. Mar conist is de heer J. P. Tuijt. BENOEMING. Tot onderwijzeres aan de P. Vermeulen- school te IJmuiaen-Oost is benoemd mej. G. Admiraal te Finte bij Brielle. BIJNA VERDRONKEN. Op den tweeden Pinksterdag omstreeks 7 uur waren zooals gewoonlijk eenige jongens aan het zwemmen nabij de spoorbrug. Een der jongens, die slechts weinig kon zwemmen, dreigde plotseling te verdrinken, doordat hij zich te ver van den kant had begeven. Geluk kig zagen zijn vriendjes het ongeval en zij slaagden er in, den jongen bijtijds te redden. Dr. Van Leeuwen, wiens hulp was ingeroe pen kon constateeren. dat de jongen geen ernstige gevolgen van het ongeval zou onder vinden. KAMPEERENDE KORFBALLERS Op het sportterrein der Hoogovens hebben de beide Pinksterdagen korfbalwedstrijden plaats gevonden, waaraan door een 70-tal vereenigingen werd deelgenomen- De wed strijden waren uitgeschreven door de Am- sterdamsche korfbalclub „Blauw-Wit". - De meeste vereenigingen hebben in de na bijheid van het sportterrein gekampeerd, zoo dat de jongens en meisjes een paar heerlijke dagen „in den buiten" hebben doorgebracht. De regeling was op uitnemende wijze ver zorgd door de Korfbalvereeniging „Kenne- merland". V.A.R.A. AFDEELING IJMUIDEN. Na de Vrijdagavond gehouden bestuurs verkiezing voor de afdeeling IJmuiden van de V.A.R.A. is het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: de heeren M. P. Visser, Eter man en Boersma, mevr. van Dijk. en de heeren Tieleman, Tuin. v. d. Stelt en Van 't Geloof. De bestuursfuncties zullen nog nader worden verdeeld. OP DE NOORDZEE VERDRONKEN. Zaterdag is alhier met de vlag halfstok van Bremen binnengekomen het Duitsche stoom schip Munster. Dit vond zijn oox-zaak in het rfeit, dat den avond te voren op de Noord zee terhoogte van Terschelling één der voor Zuid Zuid-Amerika bestemde passagiers overboord was gevallen en verdronken. Men heeft al het mogelijke gedaan om de onge lukkige te redden, echter zonder succes. Het stoomschip bleef nog langen tijd te plaatse rondvaren, men slaagde er niet in het lijk te vinden. VELSEN DE WERKVERSCHAFFING. DE TOESTAND TE MARKELO. Vrijdag hebben de heerenP. Bosman, wet houder. en M. W. Hellemons. directeur van den dienst der Arbeidsbemiddeling en Werk loosheidsverzekering. een bezoek gebracht aan het kamp in Markelo om den toe stand der keet en persoonlijk in oogenschouw te nemen. Naar ons de heer Bosman mededeelde, zijn er inderdaad beestjes gevonden, maar vol gens zijn indruk was de toestand niet zóó. dat een verder verblijf onmogelijk was. De te werk gestelden hadden zijn inziens ver standiger gedaan met te blijven en af te wachten tot de keeten gezuiverd zouden zijn. Thans is het kamp geheel gereinigd, waar bij van veel ongedierte geen sprake was. NATION A AL-SOCIALISTISCHE BEWEGING. In het gebouw van Chr. Belangen werd Vrijdagavond oen druk bezochte huishoude- f?ike vergadering der afdeeling IJmuiden van de Nationaal Socialistische beweging ge houden, waarop zaken de afdeeling bet-ref- dende behandeld werden. In formeer U maar eens. Iedere R EO gebruiker zal U met trots wijzen op de geweldige prestaties van zijn wagen. PLEIN 21, Telef.11198 (Adv. Ingez. Med.) LANDDAG „JONG HERVORMDEN" Op dén tweeden Pinksterdag is op het landgoed „Beeckenstein" een landdag gehou den van den Bo»cl van Jong Hervormden, welke druk bezocht was. Aan dezen landdag werd deelgenomen door 17 afdeelingen, in totaal met ongeveer 800 leden. Voor het begin van den landdag vond in de Hervormde Kerk te Velsen een liturgische dienst plaats, met als voorganger Ds. C. M. Krijger, uit Beverwijk. Na het eindigen van den kerkdienst zijn, omstreeks half twaalf, alle deelnemers in optocht naar het gebouw „Concordia" gegaan waar men zich ver- eenigde aan de gemeenschappelijke koffie tafel. Daarna heeft om 1 uur een korte huis houdelijke vergadering plaats gehad, waarna is opgevoerd door de Haarlemsche afdeeling „Naaman de Syriër". Oorspronkelijk lag het in de bedoeling dat genoemde afdeeling op „Beeckenstein'' zou geven een openluchtspel getiteld „de Falentin". Aangezien 't terrein hiervoor niet geschikt was, heeft men dit achterwege gelaten en in „Concordia" bovengenoemd spel opgevoerd. Vanuit „Concordia" werd in optocht naar „Beeckenstein" gemarcheerd, waar intusschen vele belangstellenden zich reeds verzameld hadden, zoodat toen Dr. Lodder uit Bussum de openlucht bijeenkomst opende er ongeveer 1000 personen bijeen waren, die werden toe gesproken door Ds. B. J. C. Rijnders, Zen- dingsdirector te I-Iilversum over het onder werp: „De uitwendige Zending en de Jong Hervormden" en door Ds. J. C- Koningsber ger te Amsterdam over: „De inwendige Zen ding en de jong Hervormden". VELSER ZWEMINRICHTING. In de afgeloopen week van Zaterdag 27 Mei tot en Met 2 Juni werden 999 bezoeken aan de Velser Zweminrichting gebracht. Op Zondag 28 mei werd het laagst aantal be zoeken genoteerd (65) en op 2 Juni het hoogst (283). VELSEN DRUKKE PINKSTERDAGEN. ENORME DRUKTE OP HET STRAND EN BIJ DE PONT. De Pinksterdagen van het jaar 1933 zullen bij de tienduizenden, die deze dagen hebben besteed, om ze aan zee of in het bosch of ergens anders buiten door te brengen, nog lang in herinnering blijven. Men moet zeker vele jaren teruggaan om een jaar te ontmoe ten, dat ons zulke rijke Pinksterdagen bracht. Er was zon voor allemaal, voldoende wind voor de zeilers, niet te veel wind voor de wielrijders, er was schaduw voor den wan delaar, die zich met welbehagen kon uitstrek ken op de vele schaduwrijke plekjes in Vel- serbeek, Rooswij k of Burgemeester Rijkens- park, er was wat te verdienen voor degenen voor wie het een kwestie van „to be or not to be" is al naar gelang het kwik in den ther mometer zich bevindt in de buurt van de 80 graden of de 50 graden in de schaduw. We mogen ons in IJmuiden gelukkig prij zen, dat ons het schouwspel van een voetbal wedstrijd in deze sub-tropische hitte be spaard is gebleven. In gedachten hebben we op het terrein van Go Ahead in Deventer even om een hoekje gekeken, waar onze elf Stormvogels in het zweet huns aanschijns „voor hun pleizier" <of Voor dat van den K.N.V.B.?) een partijtje hebben gevoetbald en verloren. Laat ons hopen, dat ze allen weer gezond-en-wel in den kring hunner verwanten en supporters mogen terugkeereu. Wim Koster zal, toen hij het doel van Storm vogels stond te verdedigen, wel eens aan zijn syphons in IJmuiden gedacht hebben. Van de Pinksterdrukte hebben we in IJmui den en Velsen wel onze portie gehad. Het strand was de beide dagen „uitverkocht". Tienduizenden hebben genoten van de frissche zeelucht, duizenden hebben zich in het nog wel wat al te frissche water ge waagd. De pier leek af en toen een drukke boulevard. Op het strand was het gezellig druk, als in het vacantieseizoen. Honderden tentjes ston den her- en derwaarts verspreid; ijscoventers en andere gelegenheids-kooplieden hadden handen te kort om hun klanten te bedienen. De strandpaviljoens hadden het echter niet bijzonder druk. Deze hebben ongetwijfeld de gevolgen van de malaise gevoeld. Het spreekt vanzelf, dat Amsterdam weer een groot deel der bezoekers leverde. De boo ten der Alkmaar Packet, die een uurdienst onderhield, hebben dan ook duizenden passa- giei-s vervoerd. Een enorme stroom vond echter per auto, per rijwiel of te voet zijn weg langs den nieuwen weg, met het logische gevolg, dat het parkeerterrein beide dagen als het ware bestormd werd. Ook de strand- taxi's hebben ruimschoots hun aandeel gehad. Op beide dagen hebben de drie groepen ge reden. Allerhande veerbootjes vervoerden even eens honderden passagiers en de President van Heel maakte tal van tochtjes naar buiten. Alhoewel zich gelukkig op geen der beide dagen ernstige ongelukken op het strand voordeden, kreeg de Roode Kruispost weder om volop gelegenheid, zijn bestaansrecht te bewijzen. We vernamen dat ongeveer 55 per sonen bij de aanwezige hulpbrigade voor kleine verwondingen hulp kwam inroepen. Verder verleende het Roode Kruis bemidde ling bij het aan het juiste adres terugbezor gen van een 13-tal verdwaalde kinderen. In Velsen. Aan het pontveer werden wederom liooge eischen gesteld, vooral op Pinksterzondag, op welken dag in Alkmaar motorwedstrijden gehouden werden. Menschen die het kunnen weten, vertellen dat het nooit zoo druk ge weest is. Reeds vroeg in den morgen kwamen honderden auto's aangereden en ondanks dat drie groote ponten in de vaart waren, ont stond er een ernstige stagnatie. Gebeurde het vroeger, toen er nog slechts twee ponten Wie voor een patient ol herstellende iets wil mee nemen, heeft de keuze uit tallooze versnaperingen^ Maar stelt hij zich werkelijk de eisch, dat het gegaran deerd zuiver, absoluut onschadelijk en toch buitèn- gewoon lekker moet zijn, dan valt direct de keus oü Dat typeert juist de bijzondere kwaliteit van King-; pepermunt. Door de origineele samenstelling is' King-pepermunt voor iedereen het beste dagelijk-' sche middel ter opwekking en verkwikking} w°*th A cro^ ONDER CONTROLE VAN HET LAB- Dr VAN HAMEL ROÖ'S HARMENS A'DANf (Adv. Ingez. Med.) Bij iedere VERWONDING gebruike men ONMIDDELLIJK een vlokje SUPROLON Het stilt de bloeding verrassend snel. Het ontsmet de wond. Het doet de wond wonderbaarlijk vlug genezen. Bij Apoth. en Drog. 0.20, 0.50 en hooger. voeren, wel eens dat er een file auto's werd gevormd tot Beeckestein, ditmaal gebeurde dit eveneens. Men schat het aantal auto's dat op het drukste tijdstip het kanaal passeerde op 650 per uur! Opvallend was, dat het des avonds minder druk was dan andere jaren en dat aan den Noordkant het verkeer slechts nu en dan stokte. Vermoedelijk zijn vele auto's over Zaandam of Amsterdam te ruggekeerd of over den afsluitdijk gereden rondom het IJselmeer. Het aantal wielrijders was op beide dagen niet te tellen. Zij die op een rustige wijze van de heer lijke zomerwarmte wilden genieten, trokken naar een der parken. Vooral in ons onvol prezen Velserbeek hebben velen genoten van de heerlijke zitjes in de koele schaduw van den een of anderen boom. Ook was er volop gelegenheid om zich eens languit in het gras neer te vleien. Overmatig druk was het er niet; de groote trek was naar het strand. BEVERWIJK KENNEMER WANDELCLUB. De jeugdige Kennemer Wandelclub heeft het fraaie zomerweer van den eersten Pink sterdag benut voor het maken van een trai- ningsmarsch over een afstand van 20 K.M. De tocht voerde langs goede wegen naar As sendelft en Buitenhuizen, waarna over Velsen naar het punt van uitgang werd terugge wandeld. De stralende zon deed zich op de open polderwegen geducht gelden, maar de leider, de heer Hendrikse, had er een kalm tempo ingezet, zoodat de 20 deelnemers den tocht in den besten welstand volbrachten. Het was een goede oefening voor de binnenkort te Bussum te houden wandelsportwedstrijden, waaraan ook de Kennemer Wandelclub zal deelnemen EEN PRETTIG GELUID. Het doet goed, om in dezen tijd van werk loosheid, naast de sombere cijfers van de Ar- beidsbuerzen, ook eens een prettiger mede- deeling te kunnen doen. eHt in bedrijfstellen van de Fordfabrieken bij de Hembrug heeft namelijk tot gevolg gehad, dat de Bever- wijksche industrie daarvan voordeelen ge niet. Aan de Machinefabriek „Kennemer" wordt al -sedert enkele weken met man en macht gewerkt, om de orders van Fordfa brieken voor de vervaardiging van onderdee- len ten behoeve van het automobielbedrijf, met bekwamen spoed uit te voeren. De be stellingen moeten in „Forrd-tempo" worden uitgevoerd, waarvan een weldadig aandoende bedrijf op onze bekende machinefabriek het gevolg is. Wij make dan ook met voldoening melding van deze opleving in de metaalnij verheid, zelfs al is het van tijdelijken aard. AANVOER GASAARDE. De Nederlandsche motorschoener Baltic is hier vari Londen aangekomen met een lading gasaarde voor de N.V. Chemica. WONINGBOUWVEREENIGING „DE VOORZORG". Bij Kon. Besluit van 24 Mei 1.1. is op der statuten der woningbouwvereeniging „De Voorzorg", gevestigd alhier de Koninklijke bewilliging verleend. Het dagelijksch bestuur dezer nieuwe wo ningbouwvereeniging, die in het belang van de verbetering der Volkshuisvesting werk zaam zal zijn wordt gevormd door de heeren A, J. v. d. Ploeg, voorzitter, Corn Versteeg, Assumburgstraat 37, secretaris en F. Schutter, penningmeester. Visch naar Frankrijk. Zooals het steeds bij het percentsgewijze verdeelen van een contingent is gegaan of bij de een of andere percentsgewijze distributie is het ook nu gegaan bij het verdeelen van de hoeveelheden visch, die wekelijks naar Frankrijk mogen worden uitgevoerd: groote tevredenheid bij degenen, die goed, groote ontevredenheid bij degenen, die slecht be deeld zijn. Het is natuurlijk moeilijk te zeggen, of er bij het vaststellen der percentages fouten zijn gemaakt. Wel echter valt het niet te ontkennen, dat de thans gevolgde regeling voor het bedrijf in het algemeen nadeelig is. Er is een kleine groep exporteurs, die thans 't leeuwenaandeel van den Franschen uitvoer in handen heeft. Deze kleine groep maakt uitstekende zaken. Zij heeft als het warè hef' monopolie van den buitenlandschen tongen- handel in Frankrijk, want op het oogenblik is ons land het eenige land, dat fijnvisch in Frankrijk mag invoeren. En dit is een bui tengewoon groot voorrecht en het legt den bevoordeelden handelaars geen windeieren. Dit is nu reeds, nadat de nieuwe rege ling nog slechts enkele dagen werkt, geble ken. Voor het reederijbedrijf is de huidige rege ling zeer nadeelig en dit is vooral het nadeel daarvan. De enkele exporteurs, die den uit voer beheerschen koopen kalmpjes-aan dat gene wat ze noodig hebben, waarbij ze er wel voor zorgen, dat ze niet scherp tegen elkaar opbieden. Wat trouwens geen zin zou hebben, want er is voldoende aanvoer. Hebben ze hun kwantum ingekocht, dan is er voor hetgeen dan nog onverkocht is, weer even weinig vraag als toen de Fransche grens nog geslo ten was. Voorheen waagde deze of gene nog eens een kansje of profiteerde men nog eens van een „zacht prijsje", wat natuurlijk tot gevolg had, dat de prijs niet nog „zachter" werd. Dit is nu voorbij. De uitvoer is gemono poliseerd en bij een monopolistisch systeem is er steeds een lachende en een huilende partij. In dit geval zijn er zelfs wel twee huilende partijen, nl. de reeders en de uit gesloten of bijna uitgesloten exporteurs. Zijn wij wel ingelicht, dan zijn de reeders reeds naar Den Haag geweest om tegen de huidige regeling te protesteeren. IJmuiden groeit hoe langer hoe meer vast in het warnet van voorschriften en regle menten. Dat deze er zijn gekomen is echteB deels eigen schuld. ERNSTIG VERKEERSONGELUK Op den tweeden Pinksterdag is op den hoek van den Alkmaarschenweg en den Hoogen Hoflanderweg een ernstig ongeval gebeurd. Een wielrijder uit Zaandam wilde den hoofd verkeersweg oversteken, doch bemerkte blijk baar niet, dat op hetzelfde oogenblik een motorrijwiel uit de richting Alkmaar het kruispunt naderde. Een ernstige aanrijding volgde, waarbij de wielrijder tegen den grond werd geslagen. Het slachtoffer bleef bewuste loos liggen. Nadat den aangeredene de eerste hulp was verleend, werd hij per ziekenauto naar het Roode Kruis Ziekenhuis overge bracht. Het bleek, dat hij door den val een hersenschudding had bekomen. HET STEMPELEN DER WERKLOOZEN. Ingevolge de minïsterieele bepalingen om trent de uitvoering van de steunverleening is elke werklooze arbeider verplicht, om op te stempelen. In een der afgeloopen weken bleek het. dat dit door enkele personen niet gebeurd was, hoewel zij in die week geen inkomsten hadden genoten. Maatschappelijk Hulpbetoon heeft aan de Vakcentrales te kennen gegeven, dat een zesde gedeelte van het volle steunbedrag moet worden afgetrok ken, wanneer een ingeschreven werklooze niet gearbeid heeft en verzuimd heeft te stempelen. Bovendien heeft Maatschappelijk Hulpbe toon er op gewezen, dat meermalen na Dins dag of Woensdag nog verzoeken binnen komen om voor werkloozen in diezelfde week nog steun uit te trekken. Het bestuur der Instel ling voor Maatschappelijk Hulpbetoon heeft thans bepaald, dat vanaf heden de termijn, waarin deze verzoeken om steun binnenge komen moeten zijn, is vastgesteld op Woens dagmiddag 12 uur. De verzoeken, welke na dien tijd binen komen, worden voor de loo- pendc week niet meer behandeld.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12