DRAG HARLAN TIJDENS DEN VOETBALWEDSTRIJD H. F. C.—Blauw Wit, die Maandag tc Haarlem werd gespeeld, Iaat een der Blauw Witters die het met de warmte te kwaad heeft, zich even verfrisschen. EEN SPANNEND MOMENT tijdens de groote paardenrennen die gedu rende de Pinksterdagen op Houtrust werden gehouden. DE BEGRAFENIS van het stoffelijk overschot van wijlen den Zuid-Afri- kaanschcn gezant, den heer de Villier», heeft Zaterdag tc den Haag onder groote belangstelling plaats gehad. Overzicht van den «toet in de Alcxan- dcratraat. EEN SNAPSHOT tijdens de traditioneele watèrpoh- wedstrijden die op den eersten Pinksterdag te Utrecht werden gehouden» TER GELEGENHEID van den acht enzestigsten verjaardag van den Engelschen Koning, had te Londen de gebruikelijke parade der guards regi menten plaats. Een overzicht van het imposante schouwspel. DB HEER GEORG ALEXICH, de nieuwe zaakgelastigde van Oostenrïjkt i» in da residentie aangekomen. HET HUWELIJK tusschcn Prins Wilhelm van Pruisen en Doro thea von Salviatï heeft Zaterdag te Bonn plaats ge vonden. Het bruidspaar na de huwelijksvoltrek king. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 22) Harlan gaf geen antwoord. „Heb je hem gezien", vroeg Linton. „Hou je kop dicht!" Linton haalde de schouders op. „Ik wist. niet, dat je het al zoo te pakken had! Nu dat zoo is, zal ik er maar geen woorden aan vuil maken. Jij bent alleen maar te ge nezen met lieve woordjes en liefkoozingen, een vervloekt gevaarlijk en onzeker middel. Ik heb eens een man gekend Harlan stond op en liep de schuur in. Lin ton. verbazing voorwendend, riep hem lachend nog wat na. „Nou loopt hij nog weg ook. En dat. terwijl ik probeer hem gezond verstand aan te pra ten". Linto stond eveneens op en verdween in de smederij. Hij was nauwelijks weg, toen Haydon om den hoek van het huis verscheen, juist op het oogenblik. waarop Harlan, merkend, dat Linton was heengegaan, weer in de deur kwam. Hij fronste het voorhoofd, toen hij den ruiter zag en er kwam iets dreigends in zijn oogen. toen Haydon vlak bij den stal afsteeg. In het bijzijn van Barbara had hij zich nonchalant getoond en vol zelfvertrouwen. Toen hij uit den zadel sprong en op Harlan toeliep, was er een sfeer van voorzichtigheid om hem. Voor Haydon een half dozijn stap pen had gedaan, wist Harlan, dat deze man hem kende gehoord had van zijn repu tatie bang voor hem was. Zijn stap verried aarzeling en in zijn hou ding kwam iets van ontzag. Harlan s oogen kregen weer die uitdrukking van verachting, welke hem altijd kenmerkte, als hij stond tegenover mannen, die vreesden. En toch. als Harlan niet zooveel menschen- kennis had gehad, zou het hem niet mogelijk zijn geweest, te zien, dat Haydon zich niet op zijn gemak voelde.. Want deze deed zijn uiterste best het niet te toonen. Glimlachend bleef hij op een paar pas afstand van Harlan staan, de palmen van zijn handen naar buiten gekeerd. „Jij bent Drag Harlan uit Pardo immers?" begon hij. Harlan knikte. „Mijn naam is Haydon. Ik ben eigenaar van de Star vijftien mijl westelijk van hier. Juffrouw Morgan en ik zijn vrienden en daarom wou ik even met je praten over Rancho Seco". ..Dat moet dan maar". Haydon's glimlach werd minder zorgeloos. „Het is een moeilijke kwestie om te be spreken. omdat het mij zoo op het eerste gezicht eigenlijk niet aangaat. Maar mijn be langstelling in Barbara's toekomst en in de ranch geven met het recht een paar vragen te stellen. Wat ben je met de ranch van plan?" „Die te exploiteeren". „Natuurlijk", zei Haydon. ..Overigens heb ik meer het oog op de financieele resultaten. Gaat juffrouw Morgan zelf over de finan ciën?" „Heb je opdracht van juffrouw Barbara die dingen met mij te bespreken?" „Dat niet bepaald. Maar het is een begrij pelijk verlangen van me". „Dan zal ik haar wel vertellen, wat ik van plan ben". Haydon glimlachte flauwtjes. Tweemaal gedurende den tijd, die volgde op Harlan's antwoord, moest Haydon den blik neerslaan voor den man, die tegenover hem stond. Het werd hem duidelijk dat hij niet verder zou kunnen gaan, zonder de woede, welke Har lan's oogen verrieden, tot uitbarsting te brengen. Harlan worstelde met zijn verlangen om geweld te gebruiken. Bitter werd zijn haat voor den man, die erin was geslaagd, Bar bara's respect voor zich te winnen en nu zoo tegen hem optrad. Harlan zou zichzelf niet willen toegeven, dat het. jalousie was: maar de overtuiging, dat Haydon een man was, die gemakkelijk de vrouwen voor zich wist te winnen dat Barbara hem gaarne mocht deed zijn ja lousie oplaaien. Hij bleef een oogenblik staan, een verachte lijke trek om den mond, de oogen strak ge richt op Haydon. Toen deed hij een paar stappen naar voren, totdat hij geen meter van Haydon verwijderd was. Zijn armen langs het lichaam, zijn kin kwam iets naar voren; heel zijn houding verried die bedrei ging. welke reeds zoo menig man had doen verlammen van angst. Maar Haydon toonde geen vrees, al span den zich de spieren van zijn rechterhand. Glimlachend bleef hij Harlan aankijken. ,1k weet, dat je zoo vlug bent als de bliksem, wanneer het op schieten aankomt. Harlan," zeide hij. ..Ik maak niet de minste kans tegenover jou; ik ben nu eeflmaal geen vechter. Daarom zoek ik ook geen ruzie met je. En ik heb genoeg van je gehoord om te weten, dat je niet schiet, voor een ander er je toe dwingt. We zullen geen ruzie maken. Maar als de man. die binnenkort de leiding zal hebben op Rancho Seco. want juffrouw Barbara heeft mij te verstaan gegeven, dat zij mij niet zal afwijzen, zou ik graag een en ander weten. Ik hoor vertellen, dat Lane Morgan bij Sentinel Rock werd vermoord en dat hij jou, even voordat hij stierf nog heeft ontmoet- Hij heeft jou opdracht gegeven naar Rancho Seco te gaan?" „Ik beloofde hem hier de zaken te rege len". „Heb je een schriftelijke opdracht?" „Mondeling". .Hij heeft dus niets anders gezegdr' har- hij geen papieren bU zich geen voorwer pen an waarde? "•ec .n van de ma .mei' had ook maar *cn oog"r.hik de oo joi! var. den ar,-1»i afgewend sinds Harlan een naar slaopen naar voren had gedaan. Kar an zag in lloïd'n's oogen hebzuchtig 'leg^ersii, al gaf hij voor nieuwsvierig tc zijn Hij voelde dat er meer schuilde achter de vragen van Haydon. Deze moest hebben geweten, waarom Lane Morgan er op stond naar Pardo te gaan en wat.hij bij zich had, toen hij werd neerge schoten. Harlan was er van overtuigd en voelde wal ging en verachting, nu hij Haydon aankeek. „Wat dacht je dan wel. dat Morgan bij zich had", vroeg hij plotseling. Haydon verschoot van kleur, maar lachte spottend. ..Dat weet jij toch zeker het beste", ant woordde hij, „jij hebt hem gefouilleerd." Harlan stapte achteruit; zijn houding sprak van zekerheid en voldoening. Want hij had. de instructies van Morgan opvolgend „Haydon eens aangekeken". Hij had zich met opzet door Haydon laten uit vragen. in de verwachting, dat het gesprek met dezen man hem in staat zou stellen, de meening. welke hij zich onmiddellijk omtrent hem had gevormd, te bevestigen. Haydon was niet betrouwbaar! De kwalijk verborgen hebzucht in zijn oogen had Harlan overtuigd. Harlan bekommerde zich niet om de hou dingvan Haydon, te verheugd als hij was over zijn ontdekking, dat Haydon niet de ge schikte man was voor Barbara. Zijn werk moest het zijn. den man aan de kaak te stellen, opdat Barbara's oogen zouden open- gaan. Hij lachte, terwijl hU keek naar den rechter heup-van Haydon; naar diens rechterhand in de onmiddellijke nabijheid van zijn revolver. Onbeschaamd staarde hij den man aan. een flikkering van spot in de oogen. Haydon moest zich het onderzoek laten welgevallen, geen beweging durfde hij te maken en hij bleef staan terwijl angst hem bekroop. Want hij wist, hoezeer hij den duivel in Harlan had wakker geroepen, hoe het ge weld. dat hij juist wenschte te vermijden, dreigender was dan ooit. Maar Harlan's onderzoekenden blik richtte zich op het borstzakje van zijn overhemd. Dat scheen een oogenblik al zijn aandacht te trekken ,zijn oogen vernauwden zich, zijn lichaam verstrakte. Want nit dat zakje hing een gouden ket ting, gebroken, juist aan het eind. waar het was vastgehecht in een knoopsgat. En dat stukje gouden ketting was van den zelfden vorm als de schakels, die Harlan had gevonden in de woestijn bjj Sentinel Rock. HOOFDSTUK XVI. GEHEIMZINNIGHEID Ir. weerwil van zijn overtuiging, dat hij stond tegenover den geheimzinniger „chef", over wier hij reeds zoo voel had hooren spreken, veranderde Harlan niet van houding. Wel werd zijn belangstelling voor den man intenser, maar hij liet geen verrassing blijken. „Natuurlijk heb ik zijn zakken doorzocht", hernam hij. in antwoord op Haydon's insinu atie. ..Als ik iets gevonden heb. heeft Barbara Morgan dat reeds ontvangen of ontvangt ze het binnenkort. Het gaat niemand iets aan. Haydon lachte, want Harlan's stem brak de spanning, welke tijdens de langdurige stilte was ontstaan, (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9