Het uitspreken der rede van Dr. H. Colijn op de Economische Conferentie. DRAG HARLAN MINISTER-PRESIDENT Dr. H. COLIJN, heeft Woensdag op de Eco nomische Wereldconferentie te Londen een groote rede uitgesproken* HihiiïÉifi: DE EERSTE DAG der beroemde rennen van Ascot (Eng.) bracht een over winning voor het paard „Roi de Paris". Het spannend moment van de finish bij de rennen. DE OVERLEVENDEN van het motor- zeiljacht „Stella Maris" uit Dusseldorf, dat op de Amelandsche kust bij Hol- lum strandde en waarbij twee perso nen om het leven kwamen. DE LAATSTE VOORBEREIDINGEN voor het vertrek "der 24 vlieg tuigen uit Rome, welke onder leiding van generaal Balbo naar Chicago sullen vliegen» IN WEENEN kwam het Maandag op verschillende plaatsen tot heftige politieke demonstraties. De politie moest krachtig ingrij pen en eenige belhamels arrestccren» EINDELIJK VERNIEUWD. De eerste paal voor het nieuwe ge bouw van de „Bisschop" op den Dam te Amsterdam, een plekje, dat langzamerhand veel bcteckenis heeft gekregen, is Woensdag in tegen woordigheid van gemeentelijke autoriteiten geslagen» ONDER GROOTE BELANGSTELLING heeft H.K.H. Prinses Juliana, Woens dag de nieuwe brug over de Linge, te Geldermalsen, voor het verkeer open gesteld. Na afloop hiervan bezichtigde H.K.H. de Nederl. Herv. Kerk te Buren. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 80) Gedurende enkele oogenbllkken, die uren schenen te duren, bewoog geen van beide mannen zich. Iets in Harlan's houding gaf Latimer den indruk, dat zijn tegenstander broedde op een plotselinge daad. Tien secon den duren niet lang, maar zij Latimer den tijd van streek te raken. Een gevoel van twij fel bekroop hem. Zou Harlan nou nooit pro- beeren zich te wreken? Die vraag martelde Latimer. Hij begon te gelooven, dat Har'n-i niet van plan was, de uitdaging te a vaarden. Toen „Ha!" Latimer stootte een juiehtkreet uit. Harlan's rechterhand bewoog zich lang zaam naar de revolver op zijn rechterheup. Eenige centimeters slechts, maar zijn hand was nog een heel eind van de revolver af. toen Latimer's vingers klauwden om den greep van zijn eigen wapen. Nu wist hij zeker, dat hij Harlan zou vellen in een eerlijken strijd dat hij hem zou dooden, ondanks de reputatie volgens welke Harlan niet te tref fen was. Er gebeurde Iets iets wonderlijks, iets onverklaarbaars. Want al had Latimer tijd te over, hij werd er zich bewust van. dat Harlan's revolver vuur en dood uitstraalde. Hfj zag den rook, voelde den kogel, welke hem deed wankelen. Hij viel, ongelooviB starend toen hij de revolver, die hem in den dood zond, niet in Harlan's rechterhand zag, maar in diens linker. Hai'lan stond langzaam op, zoodra Latimer aan zijn voeten lag en wierp een vluggen blik op den gevallene om zeker te zijn, dat dit incident was gesloten. Vervolgens, terwijl ieder naar hem keek, liep hij naar den stal, waar Lanky en Poggs stonden, nadat zij ge tuigen waren geweest van den dood van hun medeplichtige. Zij verstijfden, toen Harlan naderde; zij wisten, dat voor hen de zaak nog niet was afgeloopen, schuldig als ook zij waren aan dezen aanslag. Toen Harlan voor hen bleef staan, roer loos, zochten zij op zijn gelaat naar een be wijs, dat ook zij zouden vallen ten prooi aan de vlugheid van dezen man. „Jelui deed mee aan dat spelletje van Latimer", zeide Harlan kortaf. „Het moet nu maar meteen uit zijn. Schiet of ik doe het!" Poggs noch Lanky- grepen naar hun wapen. Zij bleven doodsbleek staan, wetend, dat de minste beweging hun het leven zou kosten. Harlan's revolver stak weer in den holster, maar toch hadden zij niet den moed een schietpartij te beginnen. Tersluiks gluurden zij naar de anderen, smeekend, dat iemand tusschenbeide zou komen Doch niemand bewoog zich. De meesten waren overbluft door Harlan's optreden, door de ongelooflijke manier, waarop hij zijn lin kerhand had gebruikt. Zij hadden practisch gedemonstreerd gezien, wat zij bij geruchte vernamen en één bewijs was meer dan vol doende. Ieder begreep, dat Poggs en Lanky de uit daging tot schieten zouden afwijzen. Nu hoorde men Harlan schreeuwen: ..Hier is geen ruimte voor tuig van jelui soort. Vandaag probeer je het met mij, morgen lukt het je met een ander. Haal je paarden en maak, dat je weg komt! Laat ik geen van jullie ooit meer tegenkomen. En vlug!" Hij bleef toekijken, terwijl de mannen hun paarden opvingen, hun geringe bezittingen uit de schuur haalden, opstegen en wegreden, zonder om te zien. Toen liep hij terug naai de bank, waar Rogers hem had gewaar schuwd voor het complot tegen zijn leven. Hij gaf een paar man opdracht het lijk van Latimer weg te brengen, nam plaats en stak een sigaret op. Geruimen tijd later, toen de mannen, die Latimer hadden weggebracht terugkeerden, zat Harlan nog op dezelfde plaats. Niemand sprak een woord, maar hij merkte het respect waarmede de anderen, zelfs Rogers, hem aanstaarden. Ten slotte kwam Rogers bij hem zitten, toen de anderen weer aan hun bezigheden waren gegaan. Weer fluisterde Roger'-, hem iets toe. Ditmaal met bewondering in zijn stem. „Het kost je maar één woord kerel, en het kamp is van jou". HOOFDSTUK XXI. DE ZWARTGEBAARDE IMAN Strom Rogers was het, die de leden van de bende, op de Star aanwezig, duidelijk maakte, dat voortaan Harlan gezag zou oefenen op dezelfde wijze als vroeger Haydon en Deveny De weide was zoo opgepropt met vee. dat de dieren er onder begonnen te lijden. Deveny had niets gezegd over hetgeen er met den voorraad moest gebeuren en waar Hay don verblijf hield, wist niemand. Vroeger had Rogex-s meermalen op eigen initiatief tot den verkoop besloten, want hij trad steeds op als assistent van beide bende leiders. En Rogers wist waarheen de kudde moest werden gebracht, ver zuidelijk, zoodra tot den verkoop eenmaal was besloten. Thans echter voelde hij zich hevig gebelgd op den bandietenleidei'. Lust om zich te wreken kwam in hem op. Maandenlang had hij Barbara Morgan vereerd, hoewel vaag beseffend, dat hij nooit op haar behoefde te rekenen. Hoe laag gezonken echter, in Rogers was Iets gebleven van eerlijkheid en rechtvaardig heid en zijn oprechte bewondering voor het meisje gedoogde niet, dat haar leed zou ge schieden. Dien dag toen Harlan ixx Lamo verscheen, had hij bijna zijn gevoelens tegenover Deveny verraden. Deveny vertelde openhartig wat zijn bedoelingen met het meisje waren en weinig scheelde het of hij was tusschen beide gekomen, doch de physieke moed om zijn leven op het spel te zetten, ontbrak hem. De man, die koelbloedig het bandietenkamp was binnengestapt, nadat hij eerst Deveny in Lamo aan de kaak had gesteld, deed onwille keurig een dwixxgend beroep op het goede in Rogers. Deze wist, dat Harlan een kans had overwinnaar te blijven in de moeilijkheden die ongetwijfeld zouden komen en dat bracht hem er toe, zij-x lot te verbinden aan dat van den vechter uit Pardo. Daarom weigerde hij ook dezen morgen, nu het vee moest worden vervoerd, zelf eexx be slissing te nemen. Hij wachte tot na het ontbijt, toen de anderen bijeen stoxiden voor een van de schuren en hij zeker was, dat iedereen zou kunnen hooren. wat hij zeide. Harlan was er ook. Sedert meer dan een week had hij zich niet op de Rancho Seco laten zien uit vrees, dat tijdens zijn afwezig heid de macht, welke hem was toegevallen door het neerschieten van Latimer, weer verloren zou gaan. Terwijl allen op hem letten, liep Rogers op Harlan toe en riep hij luid; „Wordt het geen tijd, dat het vee op weg gaat. HaJan? Jij moet beslissen je bent nu eenmaal de baas. Gaat het vandaag weg en waar heen?" Hax-lan begreep onmiddellijk zijn bedoeling. „Weg er mee!", beval hij kortaf. ,3reng het maar naar de gewone plaats". Alsof hij zijn leven lang commando's had uitgedeeld, zoo noemde hij de namen van degenen, die de kudde zouden begeleiden. Niemand weigerde. Zij, wier namen werden afgeroepen, vingen onmiddellijk hun paarden en maakten zich gereed Harlan's bevelen op te volgen. Eenigen tijd later, toen het vee werd weggedreven en de geweldige kudde voorttrok over de vlakte, in zuidelijke rich ting, keek iedereen vroolijk. Want Harlan had medegedeeld, dat hij ieders aandeel in de opbrengst van het vee belangrijk ruimer zou stellen. En hij had bovendien degenen, die den tocht ondexnamen verlof gegeven een extra dagje in de stad te blijven, voor zij den terugtocht aanvingen. Slechts één man bleef bij Harlan op de Star, toen de kudde achter den zuidelijken hox-izon verdween. Het was de zwartgebaarde man, die Harlan bij diens eerste bezoek aan de ranch had begeleid Lafe Woodward. De man had zijn bewondering voor Harlan nooit onder stoelen of banken gestoken. Hij bleef zooveel mogelijk in diens onmiddellijke nabijheid en Harlan wist, dat de man er bijzonder op gesteld moest zijn, nader met hem kennis te maken. Woodward stond naast hem, toen de kudde uit het gezicht raakte. Vroolijk had hij ge lachen om de woorden, weikek Rogers Harlan toefluisterde, even voor zijn vertrek: „Je hebt ze heelemaal gewonnen door hun een grooter aandeel toe te zeggen. Ze mop peren al een heelen tijd. Het heet, dat Haydon en Deveny ons beknibbelen, maar je krijgt een hoop last met Haydon en Deveny"'. Harlan lacht spottend. Hij kreeg nu voor het eerst gelegenheid tweedracht te brengen in de bende en dit voordeel wilde hij zich niet laten ontgaan. Hij was volkomen bereid de gevolgen er van onder het oog te zien. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10