UIT HET BUITENLAND Dr. Colijn's rede op de economische conferentie. De Economische Wereldconferentie. HAARLEM'S DACBLAD TWEEDE BUD DONDERDAG 15 JUNI 1933 Geen overijlde terugkeer tot den gouden standaard. Pleidooi voor vrijer goederenverkeer. Slechting der handelsbarrières volgens het principe van Ouchy aanbevolen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND Colijn. r Gisteravond heeft de Nederlandsche mi nister-president dr. H. Colijn op de econo mische wereldconferentie te Londen zijn aangekondigde rede uitgesproken. Uit den inhoud daarvan geven wij het volgende weer: 'De radicale genezing van de ernstige mo netaire kwaal zou zijn de onmiddellijke te rugkeer tot den gouden standaard, maar spreker twijfelde er aan of zulk een genezing onder de huidige omstandigheden mogelijk zou zijn. Er moet gezocht worden naar de beste oplossing, ondersteld, dat men zou trachten de middelen te vinden om de schommelingen der valuta binnen zekere nauwe grenzen te houden. Na een zekeren tijd, zou eventueel een uiteindelijke stabili satie kunnen worden bereikt. Een overijlde stabilisatie zou nieuwe wanorde kunnen brengen, hetgeen zou kunnen leiden tot een volkomen ineenstorting. Dit staat eveneens te vreezen, indien niets zou worden gedaan om de handelsbelemmeringen op te heffen. Iedere stabilisatie van de valuta leidt tot een mislukking, tenzij zij vergezeld gaat van een vrijer goederenverkeer dan thans bestaat. Dr. Colijn voegde hieraan toe, dat hoewel Nederland de Fransche meening deelt, dat men een onderzoek behoort in te stellen naar de mogelijkheid van een betere verdeeling van het bestaande aantal arbeiders over- de beschikbare werkgelegenheid de werkelijke oplossing der werkloosheid lag in een ver meerdering van de hoeveelheid te verrichten werk. Dit kan alleen tot stand worden ge bracht door een stijging van den omvang van den internationalen handel. Een billijke algemeene ontwikkeling van landbouw, in dustrie en handel is eveneens een eerste vereischte. Spreker bepleitte een afschaf fing van de subsidieering van de scheep vaart. de afschaffing of ten minste een aan zienlijke verlaging van de handelsbelemme ringen over de geheele wereld is noodzakelijk voor een economisch herstel. Nederland is zich er van bewust, dat een algemeene ophef fing of verlaging niet verwacht wordt ten gevolge van de bestaande omstandigheden, weshalve hij het principe van de handels overeenkomst tusschen Nederland en België, die doelde op algemeene verlaging der ta rieven en afschaffing der andere handels belemmeringen, aanbeval. Aan de Tel. ontleenen wij nog het volgende uit dr. Colijn's rede: „Ofschoon er van overtuigd, dat de slech ting of op zijn minst genomen, aanzienlijke verlaging van de handelshinderpalen over de 'geheele wereld aldus spreker een eerste voorwaarde is voor een economisch herstel, 'geeft de Nederlandsche regeering er zich ter- zelfdertijd rekenschap van, dat de huidige economische omstandigheden in de wereld zóó verward zijn, dat een algemeene verwij dering of verlaging der hinderpalen niet kan worden verwacht. Wij zullen ook hier stap voor stap moeten voortgaan, willen wij een verdere verwarring vermijden. Een dezer stappen, welke wij in overeen stemming met België hebben overwogen, heeft geleid tot een conventie tusschen beide landen, gericht op een gradueele verlaging der tarieven en de afschaffing van andere handelsbelemmeringen. Ik beveel het principe dezer conventie in 'de bijzondere aandacht der conferentie aan. Ik zeg niet dat ik de conventie zelve aanbe veel. want zij zou misschien zekere wijzigin gen dienen te ondergaan, doch ik beveel er het principe van aan. hetwelk gericht is op een slechting der handelsbarrières tusschen beide landen en tusschen alle andere landen, die van zulk een overeenkomst deel wenschen uit te maken. Het is mijn vaste overtuiging, dat schikkingen in dezen zin spoedig tot betere handelsbetrekkingen zouden leiden en het is om deze reden, dat ik de conferentie vraag, de mogelijkheid te overwegen derge lijke regionale overeenkomsten te aanvaar den als een toegelaten uitzondering op de toepassing der meestbegunstigïngsclausule. Ik zie op het oogenblik nauwelijks eenigen anderen practischen weg. die naar het ge- wensc.hte doel zou kunnen leiden. Indien wij dit. plan verwerpen, zooals wij reeds zoovele plannen hebben verworpen of indien wij er geen vinden, die even nuttig is, zou het eenig alternatief zijn, dat de bestaan de handelsverdragen worden opgezegd en dat het tusschen land en land komt tot een ge marchandeer zonder einde. De clausule, welke zooveel heeft bijgedragen tot de activiteit van den wereldhandel in het verleden, zal geheel overboord worden gegooid. Het is om dezen noodlottigen afloop te verhinderen, dat ik pleit voor de erkenning van het principe van Ouchy. als gewettigde uitzondering op de meestbegunstigingsclausule". Rede van Chamberlain. De Britsche Minister van Financiën Neville Chamberlain zeide, dat naar de meening van Engeland een nauw verband tusschen finan- cieele, valuta- en economische kwesties be stond, zoodat al deze zaken gelijktijdig be handeld dienden te worden. Chamberlain's eerste voorstel was maat regelen te nemen tot herstel van de groot- li an delspr ij zen, die voldoende waren om den producenten van grondstoffen, respectievelijk landbouwproducten, een rente te garandee ren en het evenwicht tusschen prijzen en productie-kosten te herstellen. In de eerste plaats is het noodzakelijk de kwestie der oorlogsschulden op te lossen, wil den de maatregelen op ander gebied succes hebben. Belangrijke maatregelen zijn af schaffing van de deviezen-controle, de plan matige regeling van productie en afzet, op heffing van de handelsbeperkingen en van de tot groote hoogte opgedreven tolmuren. Er moet een politiek gevolgd worden van goedkoop en ruim crediet. Chamberlain kwam op de onderlinge ver houding der valuta's. Het eerste doel eener valuta-politiek is het herstel van een bevre digenden internationalen standaard die, naar algemeen erkend werd, de gouden standaard moet zijn. Hiertoe is een betere goudverdee- ling tusschen de landen noodig. Bij ophef fing der deviezenbeperkingen moest de con ferentie financieelen steun aan de zwakke staten overwegen. Voorts stelde Chamberlain voor, dat de verschillende mogendheden bij internatio nale overeenkomst, zouden overgaan tot ver laging, zoo mogelijk afschaffing der staats subsidies aan de scheepvaartondernemingen. Tenslotte sprak Chamberlain over de meest begunstigingsclausule. Rede van Litwinow. De Russische Volkscommissaris der Sovjet Unie, Litwinow, zeide, dat de Sovjet Unie er in zou kunnen toestemmen, dat in de naaste toekomst, behoudens de nakoming van ze kere voorwaarden, orders in het buitenland zouden worden geplaatst ter waarde van een Zomer- sproeten (- verdwijnen spoedig/ 5 door een pot sf SPRUTOL Bij alle drogisten. (Adv. Jngez. Med.) milliard dollars. Niets dan practische metho des in den sfeer van ontwapening en vredes- waarborgen door bilaterale non-agressiepac ten kunnen de geschikte atmosfeer vor men voor vredige economische betrekkingen. Ben es j aan het woord. De Tsjechische minister van Buitenland- sche Zaken, Bencsj, sprak uit naam van de Kleine Entente. Spr. verdedigde o.a. spoe dige regeling der schulden en vroeg tarief concessies voor de landbouwproducten der Kleine Entente. In dit kader eischte hij een spoedig van kracht worden van preferenties voor de staten van Midden en Oost-Europa. Rede van Dollfuss. Na de verkiezing van Hymans tot vice- president der Conferentie gaf MacDonald het woord aan den Oostenrijkschen Bondskanse lier Dr. Dollfuss. Deze verklaarde dat de Conferentie uit de ervaringen van Oostenrijk een goede leer kon trekken. Het is noodig dat men zijn doe! con creet stelde en de juiste organisatie voor de uitvoering er van schiep. Dollfuss stelde voor een internationale organisatie van crediteu ren te schepen omdat hierdoor de regeling der schulden vergemakkelijkt zou worden, waarbij hij zich o.a. beriep op de rede van Von Neurath, die op de noodzakelijkheid van een schuldenregeling had gewezen. Dollfuss verklaarde dat de begrooting van Oostenrijk in evenwicht was gebracht en noemde de internationale crediethulp aan de Oostenrijksche Nationale Bank als een voorbeeld van nuttige samenwerking, waar door de omzetting van credieten op korten in credieten op langen termijn mogelijk was. Ook: de kwestie van de nieuwe credieten voor Oostenrijk waren thans geregeld. Oosfemrajk, Gespannen toestand in Weenen Honderden arrestaties. In Weenen heerscht groote opwin ding over de nieuwe moeilijkheden, welke thans met Berlijn ontstaan zijn. Gisteravond werd in het Konzerthaus een groote verga dering gehouden van ae Heimwehren, waar veie duizenden luisterden naar redevoerin gen van minister Dr. Fey en prins Starhem berg, die beiden in zeer krachtige bewoor dingen tegen het Hitler-regiem en het drij ven der nazi's in Oostenrijk opkwamen. Frins Starhemberg kreeg een minuten lange ovatie van de enthousiaste menigte. Ook later in de stad was het Heil Starhem berg! niet van de lucht. De vergadering was een ongekende reactie op de bomaanslagen in Weenen, welke aan de nazi's worden toegeschreven. De politie had uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge troffen om de veiligheid van minister Fey en van prins Starhemberg te verzekeren, maat regelen, welke ook heden gehandhaafd ble ven. Overal in Weenen stonden Ueberfallkom- mando's gereed en in den loop van den dag waren reeds honderden personen gearres teerd. Ook Woensdag ontwikkelde de politie een groote activiteit. Meer dan 7000 man zijn on der de wapenen. Overal staan Ueberfallkom- mando's en veie punten in de binnenstad, alsmede de openbare gebouwen worden streng bewaakt, met name de Bondskanseiarij en de Universiteit. In den loop van den dag ge raakte Weenen in groote opschudding toen bericht binnenkwam, dat de Oostenrijksche persattaché in Berlijn, Dr Wasserbaeck, ge arresteerd was. Men rukte op de boulevards de kranten ver - koopers de kranten uit cc hand. Men hoort de menschen zich in heftige bewoordingen uiten tegen het nazi-systeem. Van zeer bevoegde zijde werd aan V. D. na drukkelijk medegedeeld, dat Oostenrijk niet zijn toevlucht zai nemen tot represaillemaat regelen, welke men „kinderachtig" noemt. Èr werd echter verzekerd, dat Oostenrijk deze schending der exterritorialiteit bij den Volkenbond aanhangig zal maken, indien Duitschland ten minste geen volledige vol doening geeft. Ook verzekerde men. dat uit officieele be richten gebleken is. dat v. Neurath zich per soonlijk voor deze zaak veel moeite heeft ge geven en alles heeft gedaan wat mogelijk was eerst om de arrestatie van den persattaché te voorkomen en toen Berlijn hieraan geen gevolg gaf, de zaak bij Dollfuss probeerde te sussen. De Weensche avondbladen, deze zaak be sprekende. zijii vrijwel eenstemmig in hun oordeel. Hun wenschen komen hierop neer. dat de Duitsche Rij ksregeering tegenover alle in Berlijn geaccrediteerde staten haar verontschuldiging moet aanbieden voor cie schending der ex-territorialiteit. Dit is do hoofdzaak en zij moet eerst worden opgelost ook a! zou de Oostenrijksche regeer ing er toe moeten overgaan Dr. Wasserbaeck terug te roepen. Verbreking der diplo matieke betrekkingen? Men ontkent te bevoegder plaatse, dat er sprake was var. het verbreken der diploma tieke betrekkingen. Als gevolg van een en ander ontwikkelen de nazi's in Weenen een steeds grooter acti viteit. Ook gisteren werden weer eenige per sonen gearresteerd. Er hebben ook weer eeni ge vechtpartijen plaats gehad, waarbij ver schillende personen zijn gewond. Op ver schillende piaatsen in de stad is door nazi's geschilderd: Ein Volk, ein Reich! met de ha ke n kru ise m blem en Voorts wordt nog uit Linz gemeld, dat Dr. Habicht bij Passau over de grens gebracht zal worden en dan op vrije voeten zal worden gesteld. De berichten dat op verschillende plaatsen aan de grens SA-troepen samenge trokken zouden zijn, heeft hier in Weenen groote onrust verwekt, hoewel men er nog geen bevestiging van heeft. Habicht over de grens. BERLIJN, 14 Juni. V. D.) Volgens te Ber lijn ontvangen berichten is Dr. Habicht Woensdagmiddag om vijf uur met zijn eigen auto uit Linz vertrokken om naar Duitsch land terug te keeren. Aan het slot van de leidersvergadering van de N.S.D.A.P. te Berlijn werd een telegram gezonder, aan landsir.speeteur Habicht en de NSDAP. in Oostenrijk, waarin de rijksleiders en gouwleiders der NSDAP Habicht en de Oostenrijksche partij een groet zenden en waarin verder gezegd wordt: Wij denken in achting en eerbied aan alle partijgenooten, die door een waanzinnig systeem in de ge vangenis zijn geworpen met voorbijgaan van ieder recht en met net opdringen van ccn verantwoordelijkheid voor handelingen, waar voor zij niet verantwoordelijk zijn. België Demonstratieverbod te Antwerpen. Naar aanleiding van de onlusten welke Dinsdag te Antwerpen hebben plaats gehad, heeft de burgemeester van Antwerpen, Ca- mille Huysman een besluit genomen volgens hetwelk alle openbare betoogingen en op tochten, zonder voorafgaande goedkeuring van den burgemeester voor de stad Antwer pen verboden worden. Scotland Yard heeft druk werk. Wel 4500 detectives bewaken de Economische Wereldconferentie. Lord Trenchard neemt maatregelen. Londen's politiechef, Lord Trenchard, kent in deze dagen geen rust: lange lijsten met namen, besproken plaatsen in hotels, ambte lijke opmerkingen, anonieme tips, bedreigin gen van een gek, verzoeken van angstige re geeringen, enzalles hoopt zich voor hem op. Maar dat alles is nog maar kinderspel te genover dat, wat 12 Juni van hem geëischt wordt: 64 of 65 landen in alle schakeeringen komen naar Londen, minstens met één ver tegenwoordiger en één begeleider, andere met vijf afgevaardigden, met zes raadslieden en 15 typistes! Vijf en zestig naties, dat beteekent 200, 300, 500, 1000 menschen, die ambtelijk, die offi cieel komen! De naamlijsten worden langer en langer. Reeds stapelen zich de eerste be richten en rapporten van de scheepvaartbu- reaux op De „verdachte elementen". Doch niet slechts 64 of 65 landen zenden hun representanten, in hun gevolg mengen zich ook de bandieten der politiek, de struik- roovers van alle groote conferenties. En op hen moet men veel meer letten dan op de anderen. Het is niet alleen zaak te verhoe den, dat men de vertegenwoordigers der re geeringen op de een of andere wijze belaagt, de verdere taak is te verhinderen, dat de ver dachte elementen ergens iets uithalen. Men moet de officieele personen beschermen en het offersief van de anderen verhinderen. Men heeft de hotels opgezocht voor allen, die zullen aankomen, men heeft voeling ge houden met de consulaten en gezantschap pen, en over hen, die uit de verschillende landen komen, nauwkeurige informaties in gewonnen. En te midden van deze opeenhooping van materiaal en telegrammen, dreigbrieven en tips, zit Lord Trenchard en maakt zijn be schikkingen! 4500 speciale ambtenaren zullen de Economische Wereldconferentie bewaken! Zij vormen, buiten de vele anderen, den kern troep. Iedereen staat geboekt. Iedereen, die in deze dagen in een Engel- sche haven een schip verlaat, staat nauwkeu riger geboekt dan anders in het vrije Enge land gebruikelijk is. En elk officieel deelne mer staat met zijn antecedenten, met eiken man uit zijn personeel precies opgeteekand. En zoodra een „officieel persoon" het schip verlaat of in Croydon op het vliegveld landt, is hij niet meer zoo alleen, als het misschien schijnt. Want op dat oogenblik treden de 4500 de tectives in actie; eerst als men weet, hoe Mr. X, hoe Signor Y of mijnheer Z leven en zich plegen te verpoozen, is men in Scotland Yard gerust. Het inlichting-systeem van kamermeisje tot hotelportier moet kloppen! Niet, dat men de persoonlijke vrijheid beperken wil. Integendeel, de Engelsche detectives zijn discreet, maar ook bewust van hun verant woordelijkheid! Zij zullen zeker niet over een uitstapje naar Whitechapel praten, maar zij zullen scherp letten op elk gevaar, dat mo gelijk van ae een of andere zijde mocht drei gen. Fanatici en onschadelijke gekken. Bij elke conferentie, die plaats vindt, moet men, als het politiek van hoogere orde betreft met een geheele reeks gevaren rekenen! Daar zijn allereerst de struikroovers der politiek, die soms onschadelijke druktemakers zijn en er aleen altijd maar bij wilen wezen; soms echter kunnen het ook spionnen van gevaar lijk formaat zijn. Dan komen de oplichters en flesschetrek- kers, die in het gewoel van de volken-samen komsten hun slag slaan Dan komen de zak kenrollers en de hotelratten En niet het laatst dc fanatici, de gekken en de anarchisten! Onder dc gekken en ver doolden behooren ook de profeten, de „hel derzienden" uit het Hydepark, de mannen, die het begin van den wereldondergang zien! Zoo verkondigde een week geleden, op' een Zondag, zulk een profeet in het Hydepark: „Over zeven jaren voltrekt zich de ondergan; der wereld, welke op 12 Juni begint. Dan is al wat leeft op aarde vernield. En met de flesschetrekkers, de anarchis ten en verdoolden komen ook de oogenschjjn lijk zoo onschuldig alleen reizende vrouwen, wier beroep en werkelijke taak de leek moei lijk zal vermogen ie begrijpen.Maar daar mee naderen wij dicht het gebied der spion- nage. Spionnage? Privézaak! Op een economisch congres wordt steeds gespionneerd! Men heeft er in het geheel geen vermoeden van, wat vele landen willen weten. De wereldvrede zou er zeker ten zeer ste mee gediend zijn, als men zoowel het zware geschut als de spionnen wilde afschaf fen Zoolang geen paragraaf van het Engelsche recht wordt overtreden, zoolang geen pijnlijk conflict ontstaat, blijft ook in Londen spion nage een privé-zaak, waartegen men zich zelf beschermen moet. Maar Lord Trenchards speciale ambtenaren, die uit de 28 divisies van de Londensche politie zijn gerequireerd, zullen naast hun andere plichten tot taak hebben er op te letten, dat zekere grenzen niet worden overschreden. Als iemand verdacht lijkt, zal hij In hech tenis worden genomen. Ter wille van hem zelf en om elke mogelijkheid van ordeversto ring to voorkomen. Maar niettemin kan men er verzekerd van zijn, dat er ijverig zal worden gespionneerd! Dat was in Genève zoo, in Parijs, in Lau sanne, in Lugano en LocarnoDe spion nage is een internationale ziekte, die geen ontwapeningsconferentie meer zal kunnen afschaffen. Dc 560 „gorilla's". En als zich de menschenmassa in dc stra ten van South Kensington verdringt, om de vertegenwoordigers van 65 landen tc zien. zullen onder het publiek, wel verdeeld, de 560 „gorilla's" staan, de uit en door de politie zelf gevormde beste politiemannenZij hebben scherpe oogen en zullen de mogelijk dreigen de gevaren hebben af te weren. De menschen van Scotland Yard zijn over tuigd, dat er niets gebeuren zal! Maar het is beter, voorzorgsmaatregelen te nemen, opdat men zich later geen verwijten behoeft te ma ken. En daarom zit Lord Trenchard in Scot land Yard, treft dag en nacht zijn beschik kingen en maatregelen, tot de Economische Wereldconferentie van Londen geëindigd zal zijn. W. Duitschland. Verbod van Duitsch-Nationalen strijdkring. Dc politie president heeft Woensdag den Duitsch Nationalen Strijdkring voor het district. Dortmond ontbonden. In de motiveering van her besluit wordt om. gezegd, dat de strijdkring een „ver gaarbak van marxistische elementen was geworden". Frankrijk. Bijeenkomst Daladier-Hitler?, In verband met het bericht van de ..Echo de Paris" volgens welk blad tusschen den Franschen premier Daladier on Mussolini en daarna tusschen Daladier on Hitler mogelijk nog voor de raticifatie van hot vlennogend- hedenpact een bijeenkomst zou plaats vinden publiceert Havas uit Londen ccn bericht, waarin o.m. gezegd wordt, dat het voorbarig is reeds thans over bijeenkomsten te spre ken, waartoe nog niet is besloten en die in geen geval voor de ratificatie van het vier- mogendhedenpact zouden plaats vinden. Amerika. België en Polen kunnen niet betalen. De Poolsche en Belgische regeeringen heb ben de Amerikaansche regeering ervan op de hoogte gesteld, dat zij de 15 Juni-termijn niet kunnen voldoen. Engeland. Betaling van 2 millioen p. st. aan Amerika. De minister van Financiën Neville Cham berlain legde in het Lagerhuis een verklaring af over de oorlogsschuldenkwestie. Bij haar besluiten inzake de Juni-bctallng liet de re geering zich er door leiden, dat zij op gelijke wijze rekening moest houden met dc uitwer king op Engeland en de geheele wereld. Ten einde niet vooruit te Joopen op een definitieve regeling stelde de regeering derhalve voor een betaling van 10 millioen dollar tc doen als een soort erkenning der schuld met voorbe houd van een definitieve schuldenregeling. Roosevelt heeft een mededeellng gezonden, waarin hij den geest der voorstellen erkent. De betaling wordt in zilver verricht. Tegelijkertijd met de verklaring van Cham berlain werd in het Lagerhuis een Witboek over de oorlogsschuldenkwestie ter hand ge steld. In zijn tot de Engelsche regeering gerichte verklaring over de oorlogsschulden verklaart Roosevelt bereid te zijn 10 millioen dollar (2 millioen pond sterlingals gedeeltelijke be taling van de vervallende annuïteit van Engeland in ontvangst te nemen. De hieruit ontstane toestand zal hij niet als een in ge breke blijven beschouwen, daar door de gedeeltelijke betaling een duidelijke erken ning van schuldverplichting door Engeland is gegeven. Het ligt niet in het vermogen van den president een uitstel van betaling of een revisie van het oorlogsschuldcnprobleem *oe te staan. Het Amerikaansche congres heeft alleen het recht het bedrag en de betalingsmethodes der schulden te veranderen. Daar de Britsche nota een algemeene ge- dachtenwisseling over den schuldcntocstand op een zoo spoedig mogelijk tijdstip heeft voor gesteld, verklaart Roosevelt, dat hij bereid is den vertegenwoordiger der Britsche regeering in Washington zoo spoedig mogelijk tc ont vangen. Tegelijkertijd met dc publicatie van deze verklaring geschiedde het overhandigen van een nota aan den Britschen ambassadeur door den onderstaats-secretaris Philipps. In dc nota wordt echter het in ontvangst nemen van dc 10 millioen niet vermeld. Dit in ont vangst nemen wordt dus alleen uitgesproken in de begeleidende verklaring. MATTERN NAAR CHABAROWSK TERUG. MOSKOU. 14 Juni. (Reuter). De vlieger Mattern, die Maandag om 10.20 uur te Cha- barowsk was opgestegen om verder te vliegen naar Laska is gisteravond in Chabarowsk te ruggekeerd. De reden hiervan is onbekend. BRANDEND VLIEGTUIG OP GARAGE GEVALLEN. LONDEN. 13 Juni. (Reuter). Een Britsch militair vliegtuig is hier brandend omlaag gestort en neergekomen op een auto-werk plaats. die eveneens in brand geraakte. De benzine-tanks in de werkplaats ver sterkten in hevige mate het vuur. zoodat de werklieden. 20 in getal, maar nauwelijks tijd hadden het veege lijf te redden. JAIVIES MATTERN HEEFT PECII MOSKOU. 14 Juni. (V.D.) Uit Chabarowsk in Siberië wordt gemeld, dat de Amerikaan sche vlieger James Mattern. die uit, Chaba rowsk was vertrokken om zijn wereldvlucht voort te zetten naar Nome in Alaska na ne gen uur in de lucht te zijn geweest tc Cha barowsk terugkeerde aangezien hij tenge volge van den regen en drn dichten mist boven zee zijn doel onmogelijk kon bereiken. AGENDA DONDERDAG 15 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Concertzaal: H. o. V- Volksconcert. 3.15 u. Concertgebouw: Lezing over Radium door den heer Th. Weiimann uit Stuttgart. 8.30 u. Palace: „Grafin Mariza". Tooneel: Olympia Trio. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Onverbreekbare banden. 815 uur. Rembrandt Theater: .A Bedtime Story". Tooneel: De Kaeths. 7 en 9.15 uur. Tcyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 16 JUNI Jaarvergadering Broodfabriek „De Zeeuw" 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, nieuw programma.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5