UIT HET BUITENLAND Du its c!b land. Oostenrijk. VICTORIA- W ATER euralqische pijlen AGENDA. MAANDAG 19 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 De economische wereldconferentie. Ameri- kaansche „vergissing" met een voorstel tot verlaging der tarieven. Manoeuvre met Hugenberg's memorandum. Het zal als een persoonlijke mededeeling van den minister worden beschouwd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND. De Amerikaansche delegatie had, naar Zaterdag uit Londen werd meegedeeld, den voorzitter der Economische conferentie dr. H. Colijn, memoranda over haar voorstellen doen toekomen. In het Amerikaansche memo randum werd een verlaging der tolmuren door veelzijdige overeenkomsten voorgesteld en wel allereerst een verlaging van 10 pet, van alle tollen, inclusief de bijzondere rech ten en andere invoerrechten Verder werd gesproken over de wenschelijkheid van het verminderen der invoerbeperkingen alsmede voorgesteld een uitbreiding van het tarieven- bestand tot na den afloop der. Economische wereldconf, erectie, opdat intusschen con structieve maatregelen kunnen worden ui'tge werkt voor de verbetering der internationale handelsbetrekkingen. Verder werd nog voor gesteld als stimulans voor de verlaging der tolmuren het sluiten van bilaterale-.i verdra gen met als basis de meest begunstigings clausule. Naar de Courant in aansluiting hierop nader vernam, bleek evenwel, dat een groot deel van de Amerikaansche delegatie het niet eens was met het voorstel, inzake de tarieven verlaging met 10 pet. ondanks het feit, dat dit denkbeeld oorspronkelijk en zelfs niet al te lang geleden, door Roosevelt was geop perd. Een lid van de Amerikaansche delegatie verstrekte aan de pers een mededeeling volgens welke het voorstel in kwestie geen aanbeveling van de delegatie beteekende. Het was, zoo zeide hij, slechts een voorstel, inge diend door de Amerikaansche tarievenexperts en hij verwachtte, dat het niet op de of- ficieele programma's zou komen. Later in den middag legde senator Pittman een van de Amerikaansche gedelegeerden, de volgende verklaring af: „De verklaring, welke de Amerikaansche delegatie aan de economische wereldconferentie een verlaging van alle tarieven met 10 pet. heeft voorge steld, is ongegrond. Een dergelijk voorstel is door de delegatie niet ingediend. De techni sche adviseurs der delegatie hebben hun denkbeelden in den vorm van een memo randum gegoten, als basis voor de discussies voor de agenda der economische wereldcon ferentie. Deze voorstellen zijn ter hand ge steld en zijn gepubliceerd door de economi sche conferentie en zijn niet aan de pers verstrekt door de persafdeeling van de Amerikaansche delegatie. Het is jammer, •dat door een vergissing de verklaring is toe geschreven aan de Amerikaansche delegatie". Dr. Colijn toonde zich toen hij hiervan in kennis werd gesteld, zeer verbaasd, daar hij geen reden had aan te nemen, dat het document niet van de Amerikaansche dele gatie afkomstig was. De crisis, welke dreigde door het curieuze memorandum van dr. Hugenberg over Duitschlands behoefte aan koloniaal bezit, aldus verneemt de Courant voorts is op han dige wijze voorkomen. Het memorandum is technisch niet ingetrokken, maar zal worden beschouwd, als een zuiver persoonlijke mede deeling van Duitschlands minister van Eco nomische Zaken aan den voorzitter der eco nomische commissie, dr. Colijn. Het memorandum van Hugenberg zal der halve niet onder de delegaties worden' ver spreid. Zelfs is de vertaling van het docu ment waarmede men reeds aangevangen was. plotseling stopgezet, toen de Duitsche delegatie Zaterdagmorgen aan het bestuur van de conferentie had medegedeeld, dat 't memorandum van Hugenberg louter een uiting was van zijn gezichtspunten en geenszins een weergave van de opvattingen der delegatie of van de Duitsche regeering. De omstandigheden welke Hugenberg tot zijn initiatief leidden, zijn volgens den di- plomatieken medewerker van de ..Daily Te legraph" niet onbelangrijk. Als leider van de Duitsch-nationalen. heeft hij klaarblijkelijk gemeend het prestige van zijn partij te moeten ophouden door te Londen een of an der sprekende geste te verrichten. De Parijsche pers is in staat den inhoud van een memorandum weer te geven, dat de Fransche delegatie ter Economische Confe rentie te Londen zal overhandigen. In de eerste plaats wordt in dit memorandum ge constateerd, dat het ontbrekende evenwicht tusschen productie en consumptie der in- dustrieele en agrarische grondstoffen de oorzaak van de crisis is. Men heeft dus te doen met een probleem van het evenwicht tusschen vraag en aanbod, dat slechts door een betere regeling van productie en afzet opgelost kan worden. Deze methode, die bij voorzichtige toepassing in den vorm van par ticuliere overeenkomsten reeds goede resul taten heeft gehad, is in het bijzonder aanbe volen in verscheidene resoluties der des kundigen te Genève. Wanneer zij tot nog toe niet nog betere resultaten heeft afgeworpen, ligt dat voornamelijk aan het gebrek aan samenwerking tusschen de regeeringen. In het tweede gedeelte van het memoran dum wordt met klem aangedrongen op een- dergelijke samenwerking tusschen de re geeringen, althans voor bepaalde produc- In het derde gedeelte van het memoradum wordt voorgesteld, dergelijke overeenkomsten te sluiten voor de volgende producten: graan wijn, wol, katoen, steenkool, koper en zil- ver. Stahlkelmgroepen in B'unswijk opnieuw ontbonden Naar aanleiding van de verklaring van het bondsbestuur van den Stahlhelm, waarin i rijksminister van Arbeid Seldte mededeelt, dat hij den vroegeren leider van den Stahl helm in Brunswij-k, Söhrader, heeft ver zocht, de leiding weer op zich te nemen, schrijft de „Braunschweiger Allgemeine An- zeiger, dat het bericht, dat Schrader weder leider zou worden, in alle nat.-soc. kringen, bij SA-, SS-autoriteiten en in politieke krin gen veel bevreemding heeft gewekt. Bij de toonaangevende Brunswijksche kringen heeft deze handelwijze eenzelfden indruk gemaakt. V. D. verneemt voorts, dat de plaatselijke Stahlhelmgroepen Helmstelt, Koenigsluther. Schoeningen en Wolfenbuettel en haar nevenorganisaties onmiddellijk ontbon den zijn operond van de verordening van den Rijkspresident loot bescherming van Volk en Staat. Wederoprichting is verboden. V. D. verneemt uit Koningsbergen; De Treuberger Zeitung meldt, dat de plaats vervangende Landrat van den kring Treu- burg in overeenstemming met de instantie der staatspolitie in Kiel Vrijdag de plaatse lijke groep van den Stahlhelm in Schareyken en de Stahlhelmformaties in Wiesenhehe, Lehnarten. Gruenheide, Sallescnen en Wron- ken heeft ontbonden, daar steeds meer com munistische en Marxistische elementen wer den opgenomen in de rijen van den Stahl helm, hetgeen gevaarlijk werd voor de open bare orde en rust. Er is beslag gelegd op alle vermogens der formateis". De plaatselijke, groepsleiders zijn gearresteerd. Ontbinding van alle jeugd organisaties in Mecklenburg- Luebeck aangekondigd. Bij een groote demonstratie van de Hitler- jeugd van MecklenburgLuebeck kondigde Rijks-stadhouder Hildebrandt aan, dat bin nenkort alle jeugdvereenigingen in Mecklen burg Luebeck zullen worden ontbonden. Ook de zoogenaamde Christelijke jeugd organisaties hebben niet het recht jonge Duitschers sociaal-politiek en staatspolitiek op te voeden. De stadhouder verklaarde, dat hiervoor de partij wel kan zorgen; derhalve worden dezer dagen alle tehuizen en bezittingen van de diverse jeugdvereenigingen in Mecklen burg en Luebeck in beslag genomen en ter beschikking van de Hitlerjeugd gesteld. De Rijkskanselier heeft verordend: Er wordt een instantie geschapen, die den officieelen naam „Jeugdleider van het Duit sche Rijk" zal dragen. Tot Jeugdleider van het Duitsohe Rijk is benoemd de Rijksjeugdleider der NSDAP. Baldur von Schirach. Een bespreking Goemboes- Hitier. Zaterdagmiddag heeft in de Rijkskansela rij een onderhoud plaats gehad tusschen den Rijkskanselier en den Hongaarschen minister-president Goemboes. waarbij de ge meenschappelijke economische en politieke problemen werden besproken. Vooral over de meenschappeiijke economische belangen werden uitvoerig gediscussieerd. Vastgesteld kan worden, dat juist op dit gebied de ont moeting tusschen de beide staatslieden van groote beteekenis is en dat een positief re sultaat is bereikt. Inzake de besprekingen met den Hongaar schen minister-president Goemboes publi ceert het buitenlandsch politiek bureau der N.S.D.A.P. een communiqué, waarin volgens den ..Montag" o.a. het volgende wordt mede gedeeld: Het bezdek van minister president Goem boes werd ingeleid door een aan het eind van de vorige maand door het buitenlandsch politiek bureau der N.S.D.A.P. naar Honga rije gezonden delegatie. Deze delegatie had tot taak zoo spoedig mogelijk de handelsbe trekkingen met Hongarije te regelen, het geen ook verrassend snel is gelukt. Het bezoek van den Hongaarschen premier heeft nu de eerste politieke gevolgen tot stand gebracht. Dat hierdoor ook de con stellatie der verhoudingen in Oostenrijk niet onberoerd kan blijven, is duidelijk. Moeilijke positie voor Ds. Von Bodelschwingh. De gevolmachtigde van den Rijkskanse lier, Ds. Mueller heeft 15 Juni aan de gevol machtigden der Kerken een schrijven doen toekomen, waarin hij o.a. zegt: „De heer Rijkskanselier heeft tegenover mij er zijn leedwezen over uitgedrukt, dat het werk terreorganisatie der Duitsche Evan gelische kerk een onaangename ontwikke ling heeft genomen. Hij heeft mijn verzoek, de gevolmachtigden te ontvangen, afgewezen. Hij heeft ook geweigerd. Ds. Von Bodel schwingh te ontvangen. Ook een ontvangst bij den heer Rijkspresident is thans niet mo gelijk. Naar mijn meening is de toestand deze. dat een erkend Rijksbisschopsambt nog niet be staat, zoolang de inrichting der Duitsche Evangelische Kerk niet van kracht is. Deze inrichting heeft noodig de toestemming van de gemeenteleden zoowel als die van het Rijk". De gevolmachtigden van den Duitschen Evangelischen Kerkbond hebben een defini tieve verklaring gepubliceerd, waarin o.a. wordt gezegd, dat de benoeming volkomen binnen het kader staat van de opdracht, die was verleend aan den president van de Ker kelijke Commissie. Met overweldigende meer derheid hebben de gemeenteleden hun toe stemming gegeven. De kanselarij van den Rijksbisschop doet de volgende mededeeling: „De steeds, weer opduikende verwijten, vol-1 gens welke zich achter mij, (ds. Von Bodel schwingh) de reactie zou verschuilen, noem ik volkomen onjuist. Wie mij kent. weet. dat ik met reactie niets uitstaande heb. Wat ik tot nu toe heb gedaan, draagt het kenteeken. dat het is verricht ten dienste van ons volk. In dezen zin zal ik ook mijn tegenwoordig ambt vervullen". Te Berlijn hielden de „Deutsche Christen Zaterdagavond een protestopmarsch tegen de benoeming van Ds. Von Bodelschwingh tot Rijksbisschop. Het woord werd o.a. gevoerd door Ds. Mueller. Aan het slot werd een motie aangenomen, waarin werd geprotesteerd tegen de beslis sing der kerkelijke leiders inzake de benoe ming van een Rijksbisschop. Amerika. Londensche valuta-voorstellen niet aanvaardbaar Te Washington verheffen zich steeds stem men tegen de ontwikkeling der stabilisatie besprekingen te Londen. Kringen, die ver want zijn aan de officieele instanties, verkla ren, dat Europa tracht pressie uit te oefenen ten aanzien van de stabilisatie, waarbij Frankrijk vermoedelijk de hoofdrol speelt. Washington zal in geen geval voor dwang buigen. De berichten uit Londen, volgens welke overeenstemming te verwachten is, zijn voorbarig. Zekere Europeesche staten trach ten Amerika te binden aldus deze kringen om Washington de schuld te kunnen geven, wanneer het stabiliseeringsplan mis lukt. Washington is in het geheel niet „en thousiast" over de „vorderingen" in de be sprekingen en het is er ook niet van over tuigd, dat de tijd voor stabilisatie is geko men. Deze stabilisatie moet plaats hebben in verhouding tot de hoogte der binnenlandsche prijzen en het is dubieus, of het daarvoor gunstige oogenblik is gekomen. Onderstaatssecretaris Acheson heeft ver klaard, dat het Londensche valutavoorstel in zijn huïdigen vorm voor Washington on aanvaardbaar is. I>e voorstellen en de in structies die de Amerikaansche delegatie heeft ontvangen, bieden volgens Acheson een basis voor verdere besprekingen. Eerst betalen, dan besprekingen Reuter verneemt uit Washington: In een nota aan de Fransche regeering herinnert de regeering van de Vereenigde Staten eraan, dat nog twee termijnen van de oorlogs-schulden betaald moeten worden en schenkt geen aandacht, aan het verzoek tot herziening van de schulden. Ter zelf der tijd werd een nota overhandigd aan den Italiaanschen ambassadeur, waar in wordt verklaard, dat hoewel het Congres misschien geen genoegen zal nemen met de betaling van een millioen dollar door Italië de president toch bereid is de Italiaansche schulden te bespreken. Aan de Fransche regeering werd verder te kennen gegeven, dat Roosevelt wel de Fransche schulden wil bespreken, doch dan moet Frankrijk toch evenals de andere mo gendheden ten minste een gedeelte van haar schulden betalen. Een gelijke nota is gezonden naar België en Polen, die eveneens niets betaalden. Aan Finland werd een nota gezonden, waarin de regeering bedankt wordt, dat Fin land de geheele vervallende termijn heeft betaald, en waarin wordt verklaard, dat de regeering van de Vereenigde Staten bereid is de Finsche schulden te bespreken, zooals Finland dit wenscht. Dantzig, „Nationaal eenheidsfront" gevormd. De onderhandelingen, welke de laatste dagen te Dantzig tusschen nat.-soc. en Duitsch- nationalen en het centrum zijn gevoerd, heb ben, naar Wolff seint, in beginsel geleid tot overeenstemming omtrent de vorming der nieuwe regeering op den breedsten grond slag. Dinsdag a.s. komt de nieuwe volksdag bij een, de nieuwe regeering zal dan worden ge vormd. Ofschoon de N.S.D.A.P. op grond van haar absolute meerderheid in staat zou zijn geweest de regeering zonder medewerking van andere partijen te vormen, heeft, zij er prijs op gesteld, aldus Wolff, de nieuwen senaat tot vertegenwoordiger van een om vangrijk nationaal eenheidsfront van het Dantziger Deutschtum" te maken. Tot de toekomstige regeering onder leiding van den nieuwen president ar. Rauschning zullen waarschijnlijk twee centrumleden en een Duitschnationaal behooren. Frauenfeld vertegenwoordigt Hitier voor geheel Oostenrijk. De Weensche gouwleider der N.S.D.A.P., Frauenfeld. maakt bekend, dat „Landesin- spektor" Habicht aan hem de vertegenwoor diging voor geheel Oostenrijk heeft opgedra gen. KLAGFENFURT. 17 Juni (V.D.) Te middernacht weerklonk hier een hevige ont ploffing, die in de geheele stad werd ge hoord. Met tusschenpoozen van 5 minuten volg den nog drie ontploffingen. Bij onderzoek bleek dat voor het huis van den Chr. socia len landsraad Silverster Leer een helsche machine was ontploft, die de ruiten op de eerste en tweede verdieping had vernield. De drie latere exposities waren van ongevaar lijken aard. Rusland. Tegen Maagstoornissen. NEDERLANDSCHE MIJ OBERIAHNSTEIN NATUURLIJK BRONWATER Opgericht 1887 (Adv. Ingez. Med.) JAMES MATTERN ZOEK. MOSKOU, 18 Juni V. Du Van Mattern heeft men nog niets vernomen. Het bericht, dat hij tusschen Alaska en Rusland een noodlanding zou hebben gemaakt, wordt niet bevestigd. GEHEIMZINNIG SCHEEPSONGELUK. SWINEMüNDE, 19 Juni. (V. Dn Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is Zondag middag plotseling bij prachtig weer het stoomschip Iris uit Elbing op ongeveer 10 zeemijl van de Noord Oderbank in de Oost zee gezonken. Het schip ligt 18 Meter diep. Het gisteravond te Swinemünde binnen gekomen Zweedsche s.s. Asta, had de beman ning van de Iris ronddrijvende in twee boo ten gevonden en opgepikt. De Iris was op weg van Hamburg naar Êlbing met een lading cement. Hat 590 ton metende schip was niet minder dan 43 jaar oud. NOODWEER BOVEN ITALIë. EEN VISSCHENREGEN WAARGENOMEN. ROME. 17 Juni. (V. DU Het buitengewoon slechte weer in Italië houdt aan. Ook giste ren en heden heeft het overal sterk geregend, waardoor bij Genua overstroomingen plaats vonden. In de kleine plaats Porto Viro aan de Adriatische Zee. heeft de bevolking met de grootste verbazing waargenomen dat het gedurende de hagelbuien visschen regende. De verklaring van dit wonderlijke natuur verschijnsel ligt hierin, dat kort te voren aan de kust een waterhoos had plaats gehad, waardoor de visschen in de lucht waren ge zogen. SLANGENINVAS'E IN TU^KSCH DORP. BEWONERS MOESTEN VLUCHTEN. ANGORA, 17 Juni. (Reuter). Het dorp Kusudjuvel bij Mersina is door duizenden slangen overvallen, die alle huizen en ge bouwen binnendrongen. De bewoners ston den machteloos tegenover deze plaag, en een paniekstemming maakte zich van hen meester, toen eenige personen die door de slangen gebeten waren, stierven. Ook de po litie uit Marsina en andere steden, lie tot hulpverleening naar het dorp was gekomen, stond tegenover deze slangen geheel mach teloos. De bewoners van Kusudjuvel zagen zich tenslotte genoodzaakt hun dorp te ver laten en eenige kilometers verder in de open lucht te overnachten. JOODSCH- ARBEIDERSLEIDER IN TEL AVIV VERMOORD. DE DADERS ONTSNAPT. Reuter meldt uit Jeruzalem dat dr. Chaim Arlosoroff, een Joodsch arbeidersleider en lid van de executieve van het Jewish Agency te Jeruzalem, te middernacht in koelen bloe de door twee mannen is vermoord toen hij met zijn vrouw in Tel Aviv nabij het strand liep. De aanvallei's ontsnapten na 3 scho ten te hebben gelost waardoor Arlosoroff in de maag werd getroffen. V.D. seint nader: Vertegenwoordigers uit bijna alle deelen van het land en de leden van het corps di plomatique hebben de ter aardebestelling bijgewoond van den doodgeschoten. Zionis tenleider Arlosoroff. Voor de opsporing van den moordenaar is een belooning uitgeloofd van 1500 pond. Trotzki blijft verbannen. Reuter meldt uit Moskou, dat. in tegenstel ling met de berichten in buitenlandsche bla den volgens welke Trotzki aan de Turksche persvertegenwoordigers zou hebben verklaard dat de Sovjet regeering hem had toegestaan weer naar Rusland terug te keeren, het tele- graaf-agentschap der Sovjet Unie meedeelt dat deze uitlating van Trotzki in strijd met ae werkelijkheid is. Trotzki is sedert lang uit de Sovjet Unie verbannen als contra-revolu- tionnair op grond van de wet van 20 Fe bruari 1932. Deze wet blijft van kracht. VLIEGTUIG BRANDEND NEER- GEKOMEN. PILOOT OMGEKOMEN, 25 GEWONDEN. NANCY, 18 Juni (Reuter). Op een vlieg- feest nabij Nancy is een vliegtuig, dat acro batische toeren verrichtte, in botsing geko men met het dak van een hangar. Er volgde een explosie van het benzine-reservoir, waar na de machine brandend temidden van de menigte neerstortte. De piloot kwam in de vlammen om, terwijl 25 personen brandwon den opliepen. Vier hunner verkeeren in ern- stigen toestand. VON HINDENBURG'S GEZONDHEIDS TOESTAND. BERLIJN. 18 Juni. (V. D.) Naar aanleiding van in het buitenland circuleerende geruch ten betreffende een ziekte van den Rijkspre- sident. wordt door het bureau van den Rijks president officieel verklaard, dat v. Hinden burg goed gezond is en zijn ambtsbezigheden op de gewone wijze vervult. TWEE ERNSTIGE AUTO-ONGELUKKEN IN DUITSCHLAND. POGGENDORF. 18 Juni. i Wolff bureau). Gisteravond is een uit Leipzig komende auto, waarin 12 personen zaten, over den kop ge slagen en In een afgrond gestort. 10 personen moesten met ernstige kwetsu ren in het ziekenhuis worden opgenomen. SENFTENBERG. 18 Juni (Wolffbureau). Door onbekende oorzaak raakte de aanhang wagen van een auto. waarmede een aantal S.A.-lieden vervoerd werden los en sloeg over den kop. waardoor een S A.-man werd ge dood en 10 ernstig gewond. BALBO VERTREKT NOG NIET. LABRADOR MOET EERST VERKEND WORDEN. Minister Balbo heeft tegenover een in Orbetello vertoevenden bijzonderen verslag gever van de Popoio d' Italia verklaard, dat de datum van vertrek van het Italiaansche luchtvaarteskader nog niet is vastgesteld. Hij zal evenwel niet eerder laten vertrekken dan wanneer in Cartwright (Labrador) daling op het water mogelijk zal zijn. Men weet nog niet. in hoeverre de Golf vrij van ijs zal zijn. omdat het hulpschip „Alice" sinds negen dagen vergeefs probeert, de engte van Belle Isle te passeeren. Men heeft daarom de hulp ingeroepen, van een IJsbreker, die Zaterdagmorgen van Giovanl de Terrenova is vertrokken en niet voor Dinsdag de „Alice" zal kunnen bereiken. Het besluit om gebruik te maken van een ijs- breker heeft in Amerika en Europa aan leiding gegeven tot een gerucht, dat de Alice met een ijsberg in botsing zou zijn ge komen. Balbo besloot met de woorden: ..De manschappen zijn gereed. De machines zijn klaar voor het vertrek. We wachten nog slechts op een verbetering van het weer. aan gezien het seizoen daar een maand achter is". OVERVAL OP ALLEEN WONENDE DAME. ROOVER REEDS GEARRESTEERD. In den nacht van Zaterdag op Zondag ls een overval gepleegd op de Wed. Burgers Verhaag te Tegelen. De dader, die het blijk baar gemund had op de brandkast, die in de slaapkamer stond, sloeg de te bed liggende dame met een nachtspiegel op het hoofd. Toen het. slachtoffer om hulp riep, nam hij terstond de vlucht. Twee uur later was de vermoedelijke dader, de 24-jarige A. van Eisen uit Tegelen. reeds door de politie gearresteerd. Hij bleef ont kennen maar de politic meent over voldoende bewijzen te beschikken. De dame heeft enkele ernstige maar niet levensgevaarlijke wonden opgloopen. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. ONGELUK BIJ MIDDELBURG EISCHT VIER GEWONDEN. Zondagmorgen omstreeks elf uur heeft te Middelburg een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij drie personen zwaar en een licht gewond werd. Een auto, gemerkt H 7031, bestuurd door den heer L. uit Den Haag en waarin verder twee dames en een heer gezeten waren, reed omstreeks dien tijd op den Nieuwlandschen- weg tegen een boom. De ingezetenen waren ook uit Den Haag afkomstig. Een der dames. mevr. L„ bekwam een schedelbreuk terwijl de andere dame mej. v. S. een bekkenfractuur kreeg. De heer L. verloor een duim en kreeg nog andere ver wondingen. De andere heer werd slechts licht gewond. De gewonden zijn naar het Zieken huis te Middelburg vervoerd. De auto werd aan de eene zijde vrijwel geheel vernield. worden gestild door Aspirin, TABLETTEN Uitsluitend verkrijgbaar In do oranjo-bandbulsjos 20 labl. 70 ets. on oranjozakjos van 2 labl. a 10 ds. (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 19 JUNI Sprookjesstad LlUiput aan den Kinder- huissingel. 211 uur. Rembrandt Theater: Baby. Op het tooneel Acrobatische dansen. 7 en 9.15 uur. Palace; Een afscheid voor immer. Op het tooneel: Accordeon kwartet De Kaeth's. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Het drama der Wolkenkrabbers en 'reheka- 8.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Zandvoort: Monopole. Fancy-Fair voor Duitsche Joodsche vluchtelingen, 's Avonds 8—3 uur. DINSDAG 20 JUNI Groote Kerk. Orgelbespeling door den heer George Robert. 8.1.5—9,15 uur n.m. Sprookjesstad Lilliput aan den Kinder- hulsslngel. 2—11 uur. Bioscoopvoorstellingen. Zandvoort: Monopole. Fancy-Fair voor Duitsche Joodsche vluchtelingen, 's Avonds 83 uur.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5