Olympische Sportdag. ZEILEN HENCELEN. HONKBAL POSTDUIVEN GYMNASTIEK. GOLF BILJARTEN MAANDAG 26 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Spectacle coupé. P Ik weet niet of K. J. J„ Lotsy de auctor intellectualis van dezen Olympischcn Sport dag is geweest, maar hij was er in elk geval de aigemeene leider van. En laat ik hem dus in gedachte de hand drukken en met zijn succes eventueel ook zijn initiatief geluk wenschen. Want een groot succes is het ge worden, zoowel sportief als financieel. Nog een paar van zulke sportdagen in volgende jaren en er kan een behoorlijk? Ncdcrland- sche ploeg in 1936 naar de Spelen te Berlijn zonder noodzaak van verder gebedel. Als die Spelen in 1936 tenminste doorgaan. Maar dat is'een ander chapiter dat later nog wel eens, zoo niet meer, aan de orde komt. Een vol Stadion, prachtig weer én uitste kende sport, dat Is de winst die deze sportdag heeft opgeleverd. Wij zagen onzen stadge noot van Egmond, eerst alleen in de sprint, later met Leene op de tandem, wel onom- stootelijk bewijzen dat hij de sterkste Neder landsche amateurrenner is en dat het ook voor de buitenlanders op de wereldkampioen schappen een dekselsche toer zal worden, om hem te slaan. Wij zagen Chris Berger demonstreeren, dat hij nieters sneller is dan dc andere Neder landse he hardloopcrs op 100 Meter en hij hielp de estafette ploeg 4 maal 100 Meter van zijn tegenwoordige club A. V. 1923 nog aan een nieuw Nederlandsch record (42.1 sec.) Wij zagen verder nog mej. Tollien Schuur man op hetzelfde 100 Meter nummer en vroegen ons opnieuw af, hoeveel sneller zij nog wel zou gaan, als zij een beteren stijl liep. Om athletisch volledig te zijn zagen wij ook nog een 400 Meter loopen en door Sier huis winnen in den middelmatlgen tijd van 51.1 sec. En dan zagen wij paardensport, waarbij vooral de even kordate als charmante de monstratie van de eenige vrouwelijke deel neemster mej. Pauptit een fleurige noot bracht. Deze jeugdige amazone bracht het weliswaar niet tot een prijs, maar zij wekte algemcenc bewondering door haar kranig rijden en springen. Dc sportieve Jonge vrouw in een harer elegantste uitingen. Het hoofdnummer was natuurlijk de voet balwedstrijd. Die moest nu eenmaal het groote publiek trekken. Nederland—Honga rije stond er in het programma, met de zorgvuldige toevoeging dat het geen offlcieele landenwedstrljd was. Maar wanneer de Hon garen niet hun allersterkste ploeg hadden ge zonden, veel scheelde dit toch waarlijk niet en daartegenover staat dat ook niet het Nederlandsch elftal in het veld stond, zooals wij het in de paar afgeloopen seizoenen als, op enkele uitzonderingen na constant, heb ben leeren kennen. Adam was er niet, even min als v. d. Meulen, v. Heel, Bonsema, v. d. BroekEn om nader de officieusheid te markeeren speelden zij in het wit en zwart een keurig costuum tusschen haakjes. Maar het spel dat dit officieuse, halvige Ne derlandsch elftal op dezen zomermiddag in het Stadion heeft vertoond, was zoo frisch, zoo enthousiast, zoo uitstekend, dat ik mij van dc laatste jaren geen wedstrijd van het wel officieele elftal kan herinneren die zoo goed was. In de tweede helft kwam er, na een daverend begin, een inzinking,.. .d<Jt ,ls waar, maar verder werd er bepaald extra voetbal gespeeld tegen rivalen, die toch waar lijk lang nietvoor dé poes waren. ïk zou mijn medetoeschouwers tot getuige willen roepen: wie misten wij nu eigenlijk van de officieele ploeg en, sterker nog, gelooft ge dat onze officieele binnenspclers het zoo goed zouden hebben gedaan als het trio Vente, Lungen, Schoemaker? Ik durf het nauwelijks te zeg gen, maar was Mulders minder dan gij van Adam zoudt hebben verwacht? En Brcitner? Ik vond hem een van de allerbeste spelers van het veld, de Hongaren inbegrepen. Vente scoorde drie onberispelijke goals en daarbij een met een kogel in den hoek, zooals, naar wij lang gedacht hebben, alleen Lagendaal af en toe vermocht te doen. Lungen speelde voor de rust een middenvoorpartij, zooals wij sinds tijden niet gezien hebben. Na de rust leek het, of het tempo hem op den duur te machtig werd. Schoemaker was wat minder dan de ande ren, maar tactisch en beheerscht als zij, Mul ders was een doorloopend gevaar voor het Hongaarsche doe! en zijn goal was een voor beeld van zelfbeheersching. De kleine Wels speelde ook al een mooie partij. En, om de anderen niet te vergeten, kan gezegd wor den, dat er geen zwakke plek was in de ploeg, Anderiesen zag ik zelden zoo goed. De Hongaren waren werkelijk sterk, maar een gedeelte van den wedstrijd konden zij een voudig niet op tegen het geïnspireerde spel der onzen. En het werd een overwinning, waarop de Hongaren redelijkerwijs niets zul len kunnen afdingen. Als het eenmaal zomer is, ga ik met tegen zin naar een voetbalwedstrijd kijken. Het ligt je niet meer. Maar ik ben blij, dat ik deze partij niet heb gemist. De Voetbalwedstrijd. NEDERLAND—HONGARIJE (6—5) Onder het spelen der volksliederen kwa men eerst de Hongaren en daarna de Neder landers het veld op. De opstelling van Nederland was als volgt: Doel: Van Male (Peijcnoord). Achter: Weber (Ado.) Van Run (P.S.V.) Midden: Pelllkaan (Longa), Andriessen (Ajax), Breitner (A.D.O.) Vóór: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Lungen (A. F. C.), Schoemaker (Quick), Mulders (Ajax). Van Run heeft dep toss verloren en Lun gen trapt te kwart, over twee af voor Neder land. De leiding, berustte bij den heer J. Muiters. In de eerste tien. minuten was Holland het meest in den aanval. Onder leiding van den A.F.C.'er Lungen werd het Hongaarsche doel bedreigd, waarbij spoedig bleek, dat de I-longaarsche verdediging nog wel passeer- baar was. In een periode van eenige veldmeerderheld van Holland kwam juist aan den anderen kant een doelpunt Van een fout van onze achterhoede profiteerde midvoor Sarosy. Hij kreeg een vrij veld voor zich, Van Male liep uit cn werd gemakkelijk gepasseerd (0—1). Na tien minuten leidde Hongarije. Neder land kwam door deze teleurstelling met ver nieuwd enthousiasme terug. Mulders rende langs de lUn, hij passeerde naar Lungen, die op het moment, dat hij schieten wilde, van don bal gezet werd. De kans ging verloren. Webcr raakte oven onklaar, doch was spoe- dir weer fit. Holland bleef iets meer in den aanval. Tot nu toe ging van onzen linkervleugel het meeste initiatief uit, waarbij vooral Lungen aan Mulders veel te doen gaf. Doch ook de rechtervleugel ging zich meer roeren Pellikaan kwam er beter in, steunde zijn vleugel beter en vooral Wels muntte weer uur door zijn fraaie snelle rennen. Fraai combineerend ondernamen de Hon garen verschillende aanvallen, doch nu bleek dat ook het Nederlandsch elftal het voet ballen kende. Een prachtig staaltje com binatiespel leidde tot den gelijkmaker. Van Run onderbrak een aanval, plaatste naar Brcitner, deze gaf door naar Andriessen. De Ajaxspil plaatste door het midden van het veld naar den vrijstaande Lungen. Deze liep door, passeerde keeper Hada en op het mo ment, dat hij in doel wilde plaatsen, werd hij door den aanstormende Biro „genomen". Scheidsrechter Mutters kende een straf schop toe. Van Run kwam naar voren. Zijn schot werd door Hada nog gehouden, doch door de vaart tolde de bal in doel (1—1). Nederland bleef sterker en steeds dreigde er voor het doel der Hongaren het meeste gevaar. En wat niemand gedacht had, werd wer kelijkheid. Een prachtige aanval van links belandde bij Mulders. Diens hooge voorzet werd door den hoogopspringenden Vente op fraaie wijze in doel gedeponeerd (2—1). Twee minuten voor rust leidde Holland du met een nuttigen voorsprong. Jn de tweede helft speelde Sarosy weer m: Door de Hongaren was hun fout erkend inzake het laten meespelen van den inval ler. De K.N.V.B. gaf daarna t-11voor het weer meespelen van Sarosy. Het eerst waren de Hongaren aan het woord, doch spoedig zaten de Nederlanders weer voor het Hongaarsche doel. Mulders deed den bal tegen de lat ketsen. Na eenig heen en weer getrap belandde de bal bij Vente. Rustig nam deze een aan loopje, een knal en laag In de rechter benedenhoek verdween het leder in Hada's doel (31). Hongarije beantwoordde dit doelpunt met ec:.:ge verwoede aanvallen, doch ------- dig was Holland weer in den aanval. Weer ging Mulders er van door, zijn hooge voorzet werd door Vente opgevangen. Zijn kogel vloog in den uitersten linkerboven hoek, onhoudbaar voor keeper Hada 1 1. De Hongaren leken verslagen. Nederland had na zes minuten in de tweede helft een 41 voorsprong. Langzamerhand kwamen de Hongaren toch meer in den aanval en het uithoudings vermogen ging alras een woordje mee spre ken. Voor al het samenspel tusschen Toldy e: Sarosy was schitterend, zij brachten er veel meer snelheid in en herhaaldelijk dreigde er gevaar voor het Hollandsche doel. Na 20 minuten was het Toldy, die van rechts onhoudbaar inschoot (42). De Hollandsche uitvallen bleven gevaar lijk en toen Pellikaan een hoog schot voor doel gaf van het middenveld af, plaatste de toegeloopen Mulders rustig over het hoofd van keeper Hada in (5—2). Nog even waren de Hollanders in den aan val, Vente schoot keihard naast en Mulders plaatste het leder nog eens hoog over. Steeds gevaarlijker kwamen de Hongaren opzet ten, nu pas lieten zij zien, wat zij in hun mars hadden Technisch fraai spelend en met voldoende snelheid werd aanval op aan- val opgezet cn het duurde dan ook niet lang of een kopbal van Toldy trof doel'(53)." Er was nog een kwartier te spelen. Steeds dreigender word het voor het Hollandsche doel, de middenllnie van Holland zakte in. Bij een algemeenen aanval vari de Hon garen werd de Hollandsche verdediging zoo in het nauw gebracht, dat van Male Weber en een Hongaar vallende den bal in doel trapten. Wie de bal voor het laatst had aangeraakt was niet te zien in ae worste ling. Met een paar krampachtige aanvallen beantwoordde dc Nederlandsche voorhoede dit doelpunt, dat den stand op 5—4 had ge bracht. Doch het lukte niet meer zoo goed als daarvoor. En het wekte tenslotte geen v..wondering, toen Sarosy in samenwerking met Toldy op fraaie wijze d&n bal in het Nederlandsche doel werkte (5—5). Met nog zes minuten te spelen kon er nog alles gebeuren. Na stevig doorzetten wist Mulders tot het Hongaarsche doelgebied door te dringen. Zijn voorzet belandde over vele hoofden heen bij Wels, die van dichtbij inkopte (6-5). De wielerwedstrijden. Begonnen werd met den sprintwedstrijd over 1 K.M. In de eerste serie startten Van Egmond (Haarlem), van Meel (Groningen), Kamp (Breda) en Vroomen (Heerlen). Bij het ingaan van den laatsten bocht kreeg Van Egmond een lek bandje, waarop de rit werd afgebeld. In de tweede serie startten van der Heu vel (Den Haag), van Vreeswijk (Rotterdam), van Dijk (Haarlem) en van der Linden (Am sterdam). Dc uitslag: 1. Van der Linden tijd laatste 200 Meter 13 sec.; 2. v. d. Heuvel tijd over de K.M. 1 min. 45 sec. In dc derde serie startten B. Leene (Den Haag), Jazet (Almelo), van der Leur (Delft) cn van Koeolen (Utrecht). Deze serie werd gemakkelijk door Leene gewonnen. De uitslag: 1. B. Leene tijd 200 Meter 14 sec. 2. Van dei' Leur tijd over de K.M. van Van der Leur 2 min. 7 4/5 sec. Hierna werd nogmaaals de eerste serie ge start, welke een beter verloop had. Het werd de snelste serie met Van Egmond als onbe dreigde winnaar. 1. Van Egmond tijd laatste 200 Meter 12 1/5 sec. Tijd van den Limburgenaar Vroo men over de K.M. 1 min. 37 2,5 sec. Voor den eindstrijd hebben zich dus ge plaatst van Egmond, B. Leene, Van der Lin den en Vroomen. Dc finale van den sprintwedstrijd werd op overtuigende wijze door Van Egmond gewon nen. Het resultaat was: 1. Van Egmond tijd laatste 200 Meter 12 3/5 sec.; 2. B. Leene. 3. Van der Linden. 4. Vroomen lekke band. De wedstrijden werden voortgezet met tandemwedstrijdcn. De resultaten der series waren: lste Serie: 1. van Dijk—Van der Linden. 2. Van der Leur—Vreeswijk. Tijd laatste 200 Meter van het winnend tandem 12 sec. Tijd van det- weede tandem 2 min. 30 1/5 sec. 2e serie: 1. Van EgmondB. Leene tijd laatste 200 Meter 12 sec. 2. Kamp—Verheyen tijd 2 min. 521/5 sec. Voor de finale wisten zich dus als snelste tweede van der LeurVreeswijk te plaatsen Dc finale werd een fraai moment. De uitslag was: 1. Van Egmond—Leene tijd laatstr 200 Meter 12 1/5 sec.: 2. Van der Leur—Vreeswijk tijd laatste 200 Meter 12 2 5 sec.; 3. Van Dijk—v. d. Linden tijd laatste 200 Meter 12 3:5 sec. Het Athletiekrintermezzo. In het nummer 100 Meter hardloopen hee- ren verschenen aan den start er werden geen voor wedstrijden gehouden de athle- ten Berger, Benz, Houtman, Mesman Schultz, de Waele en Beintema. De start was onmiddellijk goed en op de helft van de baan maaakte Berger zich reeds los en won op fraaie wijze met flinken voorsprong op Benz. 1. Ch. Berger (A.V. 1923 Amsterdam) tijd 10,6 sec.; 2. Benz (A.V. 1923 Amsterdam) tijd 11 sec.; 3. J. Houtman (A.V. 1923) 11,1 sec.; 4. Mesman Schultz (1929); 5. Beintema (Hel las, Utrecht); 6. De waele (V. en L.), Den Haag). Bij de dames startten Tollilen Schuurman, mej. Aalten, Jo Dalmolen, Bep ter Horst, Bep du Mee en A. Doorgeest. Mej. Schuurman nam vrijwel onmiddellijk een voorsprong en won onbedreigd met Corry Aalten op de tweede plaats. 1. Tollien Schuurman (Windesheïm) tijd 12,4 sec.; 2. C. Aalten (T.O.V., Zeist) 12.7 sec.; 3. B. du Mee (Gymkhana); 4. J. Dalmolen (Brunhilde, Groningen); 5. A. Doorgeest (A. D.A., Amsterdam); 6. E. ter Horst (Hercules, Hengelo). 400 Meter hardloopen: 1. Sierhuis (A.V. 1923. Amsterdam) tijd 51 sec.: 2. Oostcrmeyer (A.V. 1923); 3. Kla- zema (V. en L., Den Haag) 51,3 sec.; 4 van der Booren (Haarlem)5. Haver (Pro Patrla, Rotterdam) en 6 Geurts (V. en L.. Den Haag). In het nummer 4xiö0 Meter estafette da mes liep een gemengde ploeg mee, met Tolllne Schuurman als laatste. Haar ploeg had echter bij het ingaan van dc laatste 100 Meter zoo'n achterstand verkregen, dat z!J deze niet meer kon inhalen. Het resultaat was: 1. Brunhilde, Groningen met de dames N. Winter. G. Bazuin, B. Langhout en J. Dal molen tijd 52 sec.; 2. Gymkhana tijd 52.1 sec.; 3. Gemengde ploeg tijd 52,1 sec.; 4. A.D.A., Amsterdam; 5. T.O.V., Zeist; 6. U.D.A., Utrecht. Bij de lieeren liep de jonge ploeg van A.V. 1923 op schitterende wijze en Berger op de laatste 100 Meter gooide er nog een schepje op, waardoor binnen het Nederlandsch re cord werd geloopen, dat op naam stond van Haarlem met 42,5 sec. De uitslag was: l. A.V. 1923 Amsterdam met Houtman, Mesman Schultz, Benz en Berger tijd 42,1 sec. Nieuw Nederlandsch re cord; 2. Vlug en Lenig, Den Haag tijd 43, sec); 3. Blauw Wit 44,3 sec.; 4. Hellas, Utrecht; 5. A.V. 1923 n, Amsterdam; 6. A.A.C., Am sterdam. De Hippische Sport. Tot slot van den Olympisóhen dag had een springconcours plaats waaraan 1 dame en negen heeren deelnamen. Het springconcours liep over 700 Meter. Luitenant K. J. Schummelketel die als tweede het parcours aflegde op Ernica maak te geen enkele fout doch later bleek dat hij het parcours onjuist had genomen zoodat hij niet voor een prijs in aanmerking kwam. Hij was overigens de eenige die zonder fouten het parcours aflegde. Zijn tijd was echter minder fraai l min. 35 sec. Mej. E, Pauptit op „Gitane" reed het eerst voor. Vrij snel legde zij het parcours af> doch met 12 strafpunten, drie maal werd een hin dernis omgeworpen, was zij kansloos. Het beste bracht luitenant J. A. de Bruïne het er af op „Lola", die met slechts vier straf punten in den tijd van 1 min. 13 sec. den snelsten tijd maakte. Het eindresultaat van het springconcours was: 1. Luitenant J. A. dc Bruine op „Lola" 4 strafpunten tijd 1 min. 18 sec.; 2. luitenant A. D. C. v. d. Voort van Zijp op „Sunday" met 4 strafpunten tijd 1 min. 19 sec.; 3. Dr. H. L. M. van Schaik op „Denisse" 4 fouten tijd 1 min. 20 sec.; 4. luitenant C. F. Pahud de Mortanges op „Modeste" 4 fouten tijd 1 min. 21 sec. De andere resultaten waren: Mej. E. Jauptit op „Gitane" met 12 straf punten tijd l min. 24 sec.; luitenant K. J. Schummelketel op „Ernica" 0 fouten tijd 1 min. 35 sec. Verkeerd parcours, luitenant Jhr. A. van Lennep op „Danseuse-Rose" 8 fouten tijd 1 min. 30 sec.; luitenant J. J. Greter op „Pïcolo-Amöre" 4 fouten 1 min. 25 sec.; ritm. G. P. de Kruyff op ..Torreador" 8 fouten tijd 1 min. 29 sec.; majoor J M. de Kruyff op „Arkansas" 12 fouten tijd 1 min. 22 sec. De Kieler Woche. SUCCESSEN VAN ONZE LANDGENOOTEN. Op den derden dag van de Kieler Woche woei er een middelsterke wind. In de 12- voetsjollen-klasse boekten onze landgenoo- ten weer successen, zoo eindigde D. Kagchel- land met „Glipper" als eerste, terwijl Jan Maas met „Windekind II" tweede werd. F. A. F. Gallé met „Ree" kwam als vierde aan, terwijl de vierde Nederlander. J. v. Brum- melen (Rotterdam) als twaalfde de finish passeerde. F. A. F. Gallé eerste. Uit Kiel: In de vierde race van de 12 voets jollenklasse in de „Kieler Woche" won F. A. F. Gallé met „Ree", waardoor hij tevens in het algemeen klassement op de eerste plaats eindigde. Vandaag werd D. Kagcheüend met „Glip per" derde en de Rotterdammer J. van Brummelen vierde. Jan Maas met „Winde- ki. J II" eindigde als zevende. De wedstrijden in de 12voetsjollen-k!asse zijn thans afgeloopen. Revanchewedstrijd H. H. B. Het Baarsje. Bovengenoemde vereenigingen hielden Zon dag een revanche wedstrijd op witvisch te Halfweg. Er werd driemaal 1 uur gevischt. waarin een totaal van 231 stuks visch werd gevangen. Ook deze wedstrijd werd door Het Baarsje gewonnen. De heer Peeper voorzitter van den H.H.B., reikte met toepasselijke woorden een mooier, lauwerkrans aan Het Baarsje uit. De held van den dag was Smit Jongbloed (Het Baars je) en van den H.H.B. N. v. d. Erf. die beiden een mooie daragmedaille in ontvangst kon den nemen. Voor de prijzen geschonken door den heer Van Keulen, kwamen in aanmer king Nicolai, Out. Concent voor de grootste. J. Kruller en Van der Zee. Togo—H. H.C. 1 (18—34) H. H. C. begint uitstekend. Door goed slaan cn eenige keeren vier wijd worden vijf punten behaald. Maar dan komt er een inzinking. Pijnakker is niet in staat te werpen en Fi- gee is afwezig. Daarom staat Hartog op dc werpplaat. Hij gooit echter zooveel wijd dat hy spoedig vervangen wordt door Van den Heuvel Rijnders. Veel verbetering brengt dit niet. Ook aan slag is het H. H. C.-team er leelijk uit. Na die innings is de stand 145 voor Togo. De derde innings brengt echter al verbete ring. J. Baas gaat nu werpen en Van den Heuvel neemt zijn plaats als achtervanger in. Direct al doet deze een phenomenale vang en dit inspireert de heele ploeg. Twee innings gaat de strijd nog gelijk op. maar dan wordt H. H. C. onbetwist de meerdere. Het fielden en slaan is weer veel beter. Bovendien gaat de Togowerper Vonk meer wijd gooien. J. Baas daarentegen blijft uitstekend wei-pen, zoodat Togo geen schijn van kans meer krijgt en H. H. C. tenslotte nog met flink verschil wint. De inningscijfers waren: H. H. C. I: 5 0 0 2 2 5 7 3 10 is 34. Togo 9 4 1 2 0 1 1 0 0 is 18. H. H. C. 2—Blauw Wit 2 (10—16) De eerste competitiewedstrijd van H. H. C. II is met een verdiende nederlaag geëin digd. In beide negentallen waren eenige nieuwe lingen opgesteld en de wedstrijd stond dan ook niet op hoog peil. Bij H. H. C. was het aangooien en het stoppen van grondballen slecht. Verschillende Blauw-Witters kwamen op doorgeschoten ballen binnen. Veel H. H. C.'ers sneuvelden op drie slag', ten deele door dat te veel op wijdballen werd geslagen. Bij Blauw Wit was alles een tikje beter. Het grootste deel van den strijd wogen de par tijen goed tegen elkaar op, doch in de vijf de en zesde inning was Blauw Wit sterker. Overigens was het werpen van Panman ook den Zebra's te machtig. De inningscijfers waren: Blauw Wit II: 1 3 0 0 3 6 0 3 0 is 16. H. H. C. II: 1 3 0 0 1 2 0 2 1 Is 10. Wedstrijden voor schoolnegentallen. H. B. S. B (Haarlem—R. H. B. S. (Velsen) Zaterdagmiddag werd deze ontmoeting op het terrein aan de Kleverlaan gespeeld. De wedstrijd duurde één uur. in welker- tijd drie innings werden gespeeld. Twee in nings gaf de H. B. S. B. uitstekend partij, hoewel zij door fouten van de tegenpartij ge holpen werd. De derde innings van de Haarlemsche scho lieren was bijzonder kort. Een speler werd uitgevangen en twee anderen sneuvelden al voor het eerste honk. Nu stond de Velsen- sche H. B. S. met 1211 achter, maar moest nog één maal slaan. Dat slaan ging nu veel beter en er kwamen in deze beurt tien spe lers binnen, zoodat de Velsenaren toch nog met 2112 wonnen. De inningscijfers waren: H. B. S. B: 5 7 0 is 12 R. H. B.S.: 6 5 10 is 21 Haarlemsche Competitie. Voor de Haarlemsche Competitie speelden Swastika A en E. D, O. A. Vooral Swastika gaf zwak spel. Er werd ge brekkig geslagen en er werden fouten ge maakt. De korte stop miste eenige vangkan- sen en gooide slecht aan. Hoogveld sloeg twee keer een hoogen bal. waarop toch Kleyn was gaan loopen. Zoo noteerde E. D. O. tweemaal een „double play". De inningscijfers waren: E. D. O. (a): 1 5 6 11 5 is 28. Swastika ia): 0 1 4 5 0 is 10. S. S. H.—GEM. LYCEUM A. In het begin leek dit een spannende wed strijd te worden. Vooral S. S. H. was goed op dreef. In drie innings bezat het Lyceum nog maar één run. Van elf spelers gaf Vogelzang- vier maal drie slag. Hierna was het overwicht van S. S. H. spoedig verdwenen. Eerst werden Vogelzang en daarna Van Dam door de Ly- ceisten geducht geslagen. Eenmaal gingen deze nog voor nul uit, maar in de overige beurten werd de score opgevoerd van 1 tot 41. In de laatste inning kregen alle negen spe lers elk drie slagbeurten! De inningscijfers waren: Gem. Lyceum A: 1 0 0 8 4 0 4 24 is 41. S. S. H.: 1 0 3 0 2 2 1 4 is 13. NIET DOORGEGAAN Haarlem II en Quick is niet doorgegaan, doordat Quick schreef niet te kunnen komen. Haarlem won dus zonder spelen. H. B. S. B-Kweekschool is op verzoek van beide partijen uitgesteld, terwijl E. D. O. B Hilo niet gespeeld werd, omdat E. D. O. met slechts zes man verscheen. Columba. Uitslag van de wedvlucht gehouden van Orleans 534 K.M. De duiven werden in vrij heid gesteld om 5.40 v.m. De eerste prijswinner arriveerde te 2.54. de laatste te 4.13. De prijzen werden behaald door L. Gimbrère 1 5. P. Boeree 2 4; C. Hoo- gedoorn 3; M C. Fehres 6 7 8. POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereenlglng hield een wed vlucht van St. Denis. Afstand 425 KM. Dui ven los 6 uur 20 min. De prijzen werden be haald als volgt: P. Martens 1 3 9 10 12; G. Akkooij 2 8 18: G. Zaagsma 4 5 22. G. Dollé 6 11. P. Braun 7. J. Zomerdijk 13, D. Schuur man 14; H. Johannesse 15 16. E. van Egdom 17 23. J. v. d. Linden 19 21, T. Luikel Jr. 20, Eerstgetoonde duf 1 uur 21 min. 47 sec. Laatstgetoonde duif 2 uur 54 min. 22 sec. Wedvlucht van Fontainebleau. Afstand 462 KM. Duiven los 6 uur 20 min. H. Keerwolf 1 8, P. Braun 2. J. Zomerdijk 3. G. Dollé 4 19 v. d. Bosch 5. E van Egdom 6 9. K. Paap 7. G Akkooij 10. G. Zaagsma. 11 17 H. Johan nesse 12 14 T Luikel Jr. 13. C. Facë 15. J. Ku- perus 16. J. v. d. Linden 18. P. Martens 20. Eerstgetoonde duif 3 uur 43 min. 5 sec. Laatst getoonde duif 7 uur 50 min. 45 sec. Wedvlucht van Montargis: Afstand 506 KM. Duiven los 5 uur 20 min. P. Martens 1 11. J. v. d. Linden 2 8. J. Kuperus 3. G. Akkooij 4 7. P. Braun 5. C. Facé 6, G. Dollé 9. P. J. R. Vergers 10. Eerstgetoonde duif 11 uur 51 min. 17 sec. Laatstgetoonde duif '12 uur 22 min. 9 sec. 4 Competitie K. T. K. Ook voor de heeren is nu de eerste wed strijd voor de athletiek-competitle van den Kennemer Turnkring achter den rug, en ook hier bleek duidelijk, dat dc belangstelling van dc zijde der gymnasixu eik jaar stijgt. Voor 't eerst was een derde klasse inge steld. De uitslagen bewezen, dat een juiste vcrdeeling van de ploegen over de 2e en 3e klasse nog niet haar weg heeft gevonden. Ondanks in dc le klasse de ploeg van Con cordia verre van volledig was. eindigde deze niet ver achter de Bloemendaalsche (316.40 p. tegen 299.10 p.) No. 3 was Gratia-Plato mefc 240.60 p- Laatstgenoemde vereeniging had een krachtigen steun in M- J. Voogd» hoogste totaal n.l. 82.70 p.). die in de volgende num mers de primus bleek te zijn: 100 M '11.8 sec,. 400 M. 60 sec., kogelsiooten 10.55 M„ speer werpen 39.52 M., verspringen 6-235 M Slechts één nummer was voor een ander. n.l. C. v. d. Klinkenberg van de B. G- V., die 1.70 M. hoog sprong. Ir. de 2e klasse bezorgde vooral J. Verkes (totaal 41.90 p.) aan Turnlust-Haarlem de overwinning. Hij nam voor zijn rekening vér- springen met 5.60 M. en hoogspringen met 1.60 M-, dat tevens werd gehaald door zijn clubgenoot L. Timmerman. De overige top prestaties waren 100 M. 12.2 sec. J. Hceres van Concordia, kogelstooten 9.73 M„ L. Sii- vis van Turnlust H-, speerwerpen 36.60 M. H. Poorter van Bato. De ploegen-uitslag in de 2e klasse is: 1. Turnlust. H. I 144.80 p., 2. Turnlust B. I 116.80 p.. 3. B G V., II 88.90 p.. 4. Bato I 98.40 p„ 5. Concordia II 88.90 p., 6. Turnlust B. II 74.10 p., 7. Turnlust B. II 62 90 p. In de 3e klasse eindigden twee ploegen met grooten voorsprong op de andere, n.l. Turnlust H. II met 58.90 p. en T. V. Santpoort met 58.60 p. Daarna volgen resp. 3. Olympia 41.50 p„ 4. B. Cl. V. III 37.50 p., 5. Bato II 24.60 p., 6- O. S. S. I 20.50 p., 7. Concordia III 18,10 p., 8. Turnlust B. IV 15,10 p.. 9. Gratia- Plato II 14.20 p., 10. O. s. S II 7.20 p. J. Polderman van Turnlust H. (tevens met 9.09 M. de beste in kogelstooten) behaalde het hoogste puntental, n.l. 20.50 p. Voorts waren de beste prestaties: 1O0 M. 12.5 sec. C. v. d. Klooster van Olympia, en verspringen 4.93 M. H. v. Licnden van Turnlust H. Wedstrijden van „Concordia". De reeks onderlinge gym n a stiek w eds tr ij - den van Concordia werd ingezet met die voor adspiranten uit Haarlem-Noord onder lei ding van den heer A. Roosloot. Dames- en heerenleden van de vereeniging traden op als jury-lid. De meisjes hadden te verwerken een vrije oefening, een boksprong en oefeningen aan brug, paard, ringen, schuine ladder, en voor de oudste meisjes bovendien aan het wandrek. Voor de jongens waren bestemd een vrije oefening, een boksprong en oefe ningen aan brug, ringen, schuine ladder en rek. De uitslagen luiden: Jongste meisjes. Eerste afdceling: 1. C. Walraven, 2. A. Overkerk. Tweede afdeeling: 1. J. Braakenburgh en G. Drenth, 2. R. Zon- neveldt. Derde afdeeling: 1. N. Coppoolse, 2. Si Sterkman. 3. B. Blok. Oudste meisjes. 1. J. Dalenoord, 2. A. de Zwart, 3. C. Bouwmeester, 4. W. v. d. Sluis. Jongens: 1. J. Torque, 2. H. Moone, 3. D. 'Osterthvm én J. Kookhuizen. Deze en volgende week zullen voor de jóngste jongens, jongste meisjes en oudste meisjes de wedstrijden van de Haarlemsche afdeeling worden gehouden. Als onderdee- len zullen dan gelden de oefeningen voor de vaardig^heidsproeven K. T. K. Zatex'dagmiddag maakte de kinderklasse van Concordia een uitstapje naar Zand- voort onder leiding van den heer J. M. Ber- revoets. De adspiranten gaan op 16 Juli naar het Gooi. Bij de demonstraties in het Noorderbad te Zandvoort op 30 Juli zal Concordia uitko men met de Bonds-oefeningen voor jon gens, meisjes en dames, tafelspringen voor heeren, en vendelzwaaien en tambourijn- dans voor dames. Golf-Varia. Voor den veteranenwedstrijd, die Zondag 2 Juli te Zandvoort gehouden wordt, hebben zich reeds 28 deelnemers opgegeven. Inschrij vingen nog deze week open voor leden van Ned. golfclubs boven 50 jaar. Voor den Dames-zomer-wisselbeker, welke op Dinsdag 4 Juli te Zandvoort gespeeld wordt hebben zich reeds 15 deelneemsters opgegeven. 18 holes handlcap-medalplag. Open voor leden van Ned. golfclubs. KennemerNoordwijk (62) Zondag werd op de banen van de Kenne mer Golf en Country Club te Zandvoort de handicap competitiewedstrijd Kennemer Noordwijk verspeeld. De uitslagen luiden: Foursomes. J. F. Koning en mej. M. Lem- berger winnen van H. Binnendijk en A. v. d. Graaf 21. A. H. Healy en D. Bangert spelen all square met den heer en mevr. S. W. Dixon. A. H. F. Holdert en A. A. Jennings winnen van E. Chabot en S Koolhoven 5—4. Singles: A. H. F. Holdert (15) verliest van H. Binnendijk (12) 4—3. A. H. Healy (13) wint van A. v. d. Graaf (16) 43. J. F. Ko ning (14) wint van S. W. Dixon (18) 43. Mej M. Lemberger (15) wint van mevr. Dixon (21) 3—2. D. Bangert (15) wint van E. Chabot (24) 53. A. A. Jennings (25) wint van S. Koolhoven (24) 76. De Nobels-beker. De nederlaagwedstrijden om den Nobels- Beker, door Door Eendracht Sterk alhier ge organiseerd zijn thans geëindigd en hebben den volgenden algemeenen uitslag gehad: 1. B.V. Benoorden het IJ, Amsterdam, 235 winstpunten, Ncbels-beker. 2 Sarphati, het IJ. Amsterdam. 109 winstpunten, zilveren be ker; 3. Vondel. Amsterdam. °4 winstpunten, zilveren lauwerkrans; 4. Excelsior, Velsen-N. 79 winstpunten: 5. Vriendenkring. Haarlem 44 winstpunten. 6. HaarlemNoord. Haarlem, 31 winstpunten; 7. K. E. T. S„ Amsterdam, 21 winstpunten: 8. Rembrandt. Amsterdam, 73 verliespunten: 9. Watergraafsmeer, Amster dam, 101 verliespunten; 10. De Korenbeurs. Haarlem, 121 verliespunten. 11. Insulinde, Am sterdam. 221 verliespunten. De feestelijke prijsuitreiking heeft plaats op Donderdag 6 Juli a.s.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12