LAWNTENNIS. HANDBAL ZWEMMEN KYNOLOCIE VOETBAL. R.K. VOETBAL MAANDAG '26 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Heden begint Wimbledon Ja, vandaag is het tweeweeksche tennis- festijn van Wimbledon weer aangevangen. Het officieuze wereldkampioenschap. Wij zullen u van dag tot dag van de voornaam ste uitslagen op de hoogte houden en een speciaal medewerker ter plaatse zal u er van tijd tot tijd nog nader over vertellen. Voor heden een kort inleidend woord. De enkelspelen zijn te Wimbledon als over al elders de hoofdschotel. De prestatie van den speler of de speelster die geheel op zich zelf is aangewezen wordt nu eenmaal, en niet zonder reden, het hoogst aangeslagen. Enkelspel, bij tennis demonstreert ten volle de kundigheden en de tekortkomingen van elk. Ieder staat ongesteund voor de taak. Het kan voor hem of haar niet door een ander goedgemaakt en ook niet bedorven worden. Voor de organisatoren, de All England Lawn tennis Club behoeft u zich ook dit maal niet bezorgd te maken. De zaak is weer geheel uitverkocht, veertien (of juister ge zegd (twaalf) dagen lan. De crisis die op dit gebied blijft heerschen is gelegen in de vraag hoe ter wereld men aan zooveel moge lijk aanvragen zal voldoen, zoo weinig mo gelijk behoeft af te wijzen. En nu is maar de vraag: wie zal het win nen. Wij bepalen ons daarbij maar tot het' enkelspel. In de afdeeling der hceren is de strijd ditmaal ongewisser dan ooit. Er zijn op dit oogenblik geen overheerschende Til den®. De beste kansen zullen moeten worden gegeven aan Vines winnaar in 1932. Craw ford, die te Parijs Cochet overweldigde en daardoor sterk aan zelfvertrouwen moet heb ben gewonnen, Austin, die physiek wat te kort schiet, maar beter speelt dan ooit en... ja natuurlijk toch nog aan Cochet, al ver loor hij in 1931 van Nigel Sharpe, in 1932 van Collins. Cochet heeft wat goed te maken en hij is een paar weken speciaal in Engel- sche (d.w.z. gras) training geweest met Plaa. Maar er zijn er dadelijk nog vier te noemen, die waarlijk niet veel minder zijn dan de ge noemden. Meer dan vier. Hier zijn zij: Perry (Enge land), Clifford Sutter (Amerika) voor het eerst te Wimbledon, McGrath (Australië) die een enorm harde backhand dubbelhandig slaat, von Cramm (Duitschland), Satoh (Ja pan). Deze allen kunnen voor 'verrassingen zorgen en dit feit maakt het heerenenkelspel te Wimbledon dit jaar interessanter dan het jaren lang is geweest. Wat de dames betreft, ja, hier zullen de lauweren toch wel weer naar Helen Moody- Wills gaan. Er zal wel niets aan te doen zijn, al wordt het wat eentonig. De eenigen, die haar nog wat zouden kunnen verontrusten zijn de Fransche Mme. Mathieu en de Engel- schen Miss Round en Miss Heeley. En dan nog. Men zou hoogstens kunnen gelooven dat de afstand niet zoo groot meer is als zij in vorige jaren was. Maar de onweerstaanbare Helen zal er toch stellig wel in slagen het record van Suzanne Lenglen te Wimbledon te evenaren. De eenige werkelijke verrassing in het damesenkelspel zou een nederlaag van Helen zijn, maar daarop zouden wij nog geen stuiver willen zetten. Tenslotte. Onze vertegenwoordiging is weer in handen van Timmer en mei. Rollin Cou- querque. Zij hebben beiden niet; onfortuinlijk geloot en kunnen het een paar, uiterlijk vier ronden uithouden. Maar dan zullen zij wel onherroepelijk, zij het eervol ten onder gaan. Zooals met zeer vele anderen zal geschieden. De finales van Rijnegom. Het eerste Haarlemsche tournament in dit seizoen is al weer voorbij, Rijnegom is ge ëindigd. Als de wedstrijdcommissie, bestaan de uit de heeren Kamerbeek, de Ruiter en de Crauw, de balans gaat opmaken, dan is er alleen het credit tan prettige tennisdagen debet is gelijk nihil, want geen enkel on heilsbuitje van booze spelers contra wed strijdleiding passeerde. Het „hoofdnummer", het heerenenkelspel A, werd weer gewonnen door Melse, die voor de tweede achtereenvolgende maal beslag legde op de zilveren wisselbeker van den heer W. Modlich en daardoor thans defini tief eigenaar van de zilveren coupe werd. De speciale huldigingswoorden, hem door den heer Kamerbeek bij de prijsuitreiking gewijd, werden met een zeer hartelijk ap plaus onderstreept. Melse heeft het overigens geenszins ge makkelijk gehad om tot de finale te komen. Ernstige tegenstand ondervond hij in alle ronden; de wil tot overwinnen sprak echter voortdurend een woordje mee. Na in de eer ste ronde van Stederen te hebben verslagen (86, 57, 63) volgde de moeilijke partij tegen Borgerding, die echter eveneens in 3 sets werd uitgeschakeld (26, 61. 63). Tenslotte kwam in de finale van Houthem hem de prijs betwisten. Mede door dat van Houthem reeds zijn vierde partij speelde, maar ook door vaster spel van Melse, won deze ook deze een laatste ronde. Ook de mixed bracht dezelfde overwin naars als het vorig jaar, de heer en mevr Melse behaalden opnieuw de eerste prijs. In de halve eindstrijd was nog een moeilijke klip te omzeilen geweest. Mevr: Kamerbeek en der Kinderen lieten zich slechts in 3 sets elimineeren (64, 36, 62) In de finale kwam het echtpaar Melse tegen mevr. Seckler en van Houthem. Voor dat de grootste tegenstand in de eerste set gebroken was, ging het in de tweede set wat vlotter, zoodat met 75, 63 de overwin ning aan den heer en mevr. Melse kwam. In het heerendubbelspel A behaalden Van Houthem en v. Stederen het „eere-metaal" waarmede v. Honthem zijn 3en eindstrijd spelde. Hiervoor was nog „en passant" de halve eindstrijd gespeeld. De jongere generatie won het dames enkelspel A; mej. Wolff, die in de competitie reeds was opgevallen, zag hier haar steeds stijgend spelpeil beloond met een eerste prijs. Zonder één set te verliezen werden de verschillende partijen afgewerkt. Wel een bewijs, dat hier een speelster in opkomst is die weldra op de verschillende Haarlem sche tournaments een krachtig woordje za! meespreken. In ait tournament versloeg mei. Wolff achtereen volgens mej. Levie (6—3. 62), mevr. Groot (64), 62i en in de finale mevr. Seckler (60. 63». In het damesdubbelspel moest zij evenwel met mevr. Groot de vlag strijken voor de meerdere wsdstrijdroutine van mevr. Van Huystee en mevr. Kamerbeek, die met 61, 61 zegevierden. Het heerenenkelsped B werd gewonnen door Wolhoff. die een moeilijk tournament met fraai resultaat beëindigd heeft. Zijn tegenstanders maakten het hem lang niet gemakkelijk; in alle ronden had hij 3 sets noodig voor een beslissing: tegen Diekman (6—0, 3—6, 6—3), Engelenberg (6—6—0. 62), Bosch (7—5, 4—6. 63) en in de finale tegen Weiner (57. 6—2, 64). De finale heerendubbel B bracht deze tegenstanders nog eens tegen elkander ln deze combinaties: Diekman en Bosch sloegen Wolhoff en Weiner 6—1. 3—6. 6—3. De mixed bracht Wolhoff weer succes. Met mevr. Caspel de Vos werd de dubbel mevr Engelberg en Peters geslagen. Het damesenkelspel B werd gewonnen door mevr. Boerrlgter die mej. Schuttevaer in 3 sets sloeg, terwijl in het. damesdubbel spel B. ook dit jaar de dames Driessen weer de eerste prijs bemachtigden. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel A: Finale: Melse slaat van Houthem 62, 7—5. Heerendubbelspel A: v. Stederen en van Houthem slaan Ver waal en Sickesz 64, 64. Finale: v. Stederen en van Houthem slaan ter Laag en der Kinderen 64, 86. Q^mengddubbelspel A: Finale: mevr. Melse en Melse slaan mevr. Seckler en van Houthem 7—5, 63. Damesenkelspel A: Finale: mej. Wolff slaat mevr. Seckler 6—0, 6—3. Damesdubbelspel A: Finale mevr. v. Hustee en mevr. Kamer beek slaan mevr. Groot en mej. Wolff 6—1, 61. Heerenenkelspel B: Finale: Diekmann en Bosch slaan Wol hoff en Weiner 6—1, 3—6, 6—3. Gemengddubbelspe! B: Mevr. Caspel de Vos en Wolhoff slaan mej. Noorman v. d. Dussen en Roeske 6—2, 6—2. Finale: mevr. Caspel de Vos en Wolhoff slaan mevr. Engelenberg en Peters 6—3, 6-4. Damesenkelspel B: Finale: mevr. Boerrigter slaat mej. Schut tevaer 61, 46, 86. Damesdubbelspel B. Finale: dames Driessen slaan mevr. Caspel de Vos en mevr. Frenkenhorst 6—2, 6—4. Tournament Wimbledon (Overveen). Rijnegom is nauwelijks ten einde of het prachtige banencomplex van Wimbledon aan de J. W. Frisolaan te Overveen ontvangt al weer de talrijke tennis-spelcrs voor haar jaarlijksch tournament. De deelname is, even als vorig jaar, weer zeer groot, zoodat de wedstrijdleider, de heer v. d. Klashorst, de zaken maar direct energiek heeft aangepakt en speciaal de heerennummers op Zaterdag en Zondag een flinke „duw" gegeven heeft. De publieke belangstelling was, ondanks de heffing van entree, zeer groot. Het tweede Wimbledon-tournament mag al bij voorbaat geslaagd heeten. De eerste uitslagen luiden: Heerenenkelspel B: Sikkes slaat Baas 62, 36, 63: D. Pel slaat Kermer 36, 119, 64, Poederbach slaat v. Bellen 64, 64, Kamstra slaat ten Have 97, 36, 8—6. v. Stederen slaat J. André de la Porte, 6_3, 6—1, W. André de la Porte slaat Smit 3S, 62, 6—2. A. de Roos slaat Sevëke 6—4, 6—4. Verwaal slaat Levy 75, 46, 62, Knoop slaat v. Hczel, 6—3, 64, L. de Roos sloot Vos 61, 62, v. d. Togt, slaat Nieman 63, 61, Felix slaat Blom 64, 5—7, 62. M. Pel slaat Baart 63, 61. v. d. Lee slaat Bitter 75, 57, 64. Scholten slaat v. Asten 60, 63. Borgerding slaat Verwey 57, 61, 6—3. Ouides slaat A. v. Löben Seis 6—0, 2—6, 8—6. G. v. Löben Seis slaat Aanstoot 8—6, 7—5. v. Beaumont slaat v. Hees 26, 64, 62. Heerendubbelspel B: J. Pel en D. Pel slaan Verweij en Borger ding 64, 6—3. Dames dubbelspel B: Mevr. Kamerbeek en mevr. Kuhn slaan mevr. Kramer en mej. Blikslager 61, 61. Gemengd dubbelspel B.: Mej. A. Terweij en v. d. Togt slaan mej. Hoekstra en de Vletter 6—2, 6—3. Mevr. Harmsen en Bijl de Vroe slaan mej. M. Terweij en Bitter 75, 86. Damescnkelspel B: Mevr. Harmsen slaat mej. M. Terwey 64, 6—2. De uitslagen van Zondagavond luiden: Heerenenkelspel B: Schönthaler slaat v. d. Stadt 5—7, 6—1, 6—4. v. Hees slaat Sikkes 6—1 6—1. v. d. Lee slaat Pel 6—3 6—2. v. Ste deren slaat Kamstra 6—4 61. Schönthaler slaat v. Löben Seis 6—3 8—6. Verwaal slaat de Roos 6—1 2—6 6—1. Lanting slaat Pliester 6—1 6—0. Heerendubbelspel B: v. d. Togt en Oudes slaan BoeiTigter en v. d. Veer 62 64. Baas en-Sprengers slaan Naessens en Düsterbeck 6—2 6—3. Baas en Sprengers slaan J. Pel en D. Pel 6—2 6—3. Damesdubbelspel B: Mevr. Harmsen en mej. Reyenga slaan mej. Heythekker en mej. Egas 4—6 6—2 6—2. Gemengd dubbelspel B- Mej. Heythekker en Verhagen slaan mej. Grimberg en Cassee 46 6—2 64. Heerenenkelspel A: v. Hees slaat Dinge- mans 6—3 5—7 10—8. Nielsen slaat Nieman 6—2 6—2. Damesenkelspe' B: Mej. Monasch slaat me vrouw van Beaumont n. o. Mej. Monasch slaat mevr. Harmsen 64 60. Mevr. Kühn slaat mej. v. Uden 6—2 63. Kampioenscompetitie 2e klasse. SwiftAdvantage 52 K. A. T.—T. C. G. 5—2 Kampioenscompetitie 3c klasse: D. H. G.—T. C. G. 5—2 Rapiditas 2IJmuider elftal (94) Inplaats van Gratio Plato speelde een elftal uit de IJmuidensche clubs T.V.IJ. Oiympia en Gratia Plato. Rust kwam met 41 en het einde met 94. N. A. S. B.Rapiditas. (Heeren). Op uitnoodiging van den Arbeiders Sport bond zal Rapiditas as. Dinsdagavond half acht op het terrein aan den Rijksstraatweg (Haarlem-Noord) een vriendschappelijken wedstrijd komen spelen. Gratia-PIato 1Rapiditas 3 (24) Er werd door beide partijen goed spel ge geven. Met rust was de stand 22. Einde kwam met een verdiende Rapiditas-overwin- ning, daar Gratia Plato tegen het einde uit gespeeld raakte. De Int. zeewedstrijd te Zandvoort. Zaterdagmiddag werd voor de derde maal de Internationale zeewedstrijd voor 1 zeemijl (1850 M.' te Zandvoort gehouden. Toen deze wedstrijd in 1931 werd gehouden was de zee zoo glad als een karpervijver. Ver leden jaar stond er eenige deining en dezen keer was de zee bepaald onstuimig. Vooral bij het begin van den wedstrijd liepen er zelfs behoorlijker rollers. In verband met de eenigs zins onstuimige zee had de Zandvoortsche Reddingsbrigade, die voor de veiligheid der zwemmers zorg moest dragen, een boot meer gecharteerd dan vorige jaren. Op elke boot bevonden zich enkele geoefende leden van de Reddingsbrigade. Verder waren er plaatsen beschikbaar voor enkele genoodigden. Voor het grootste deel bleven deze plaatsen even wel onbezet. Slechts enkelen waagden zich in de ranke bootjes en van deze enkele ..dappe ren" was er nog een groot percentage, dat dit uitstapje nog lang zal heugen. Nauwe lijks waren we door de branding of op een der andere booten zagen we reeds iemand met zijn hoofd buiten boord hangen, die zich beijverde om de garnalen een feestmaal te bereiden. Dit was natuurlijk niet de eenige die weinig van den wedstrijd heeft gezien, 't Ergste voor deze zeezieken was wel. dat de booten na afloop van den wedstrijd wegens de woelige zee niet aan het Noorderbad kon den landen, doen direct weer terugvoeren naar Zandvoort. De woelige zee was natuurlijk ook een handicap voor de zwemmers. Dat deze toch nog betrekkelijk goede tijden maakten had den ze te danken aan den storm. Door den Z.-Westen wind werd het water n.l. in N.- richting gestuwd. Dat deze vrij beduidend was, bleek wel aan de finish. Enkele zwem mers schoten de boot der Jury voorbij" zonder aan te tikken. Een van deze zwemmers pro beerde tegen stroom in de boot weer te be reiken, doch matte zich daarbij zoo af. dat het weinig scheelde, of hij was in de diepte verdwenen. Twee leden van de Z.R.Br., Jan van Keulen en H. Paap begaven zich toen te water en met hun hulp bereikte hij einde lijk de finish. De stroom, die er stond was mede oorzaak dat de start vrij ongeregeld was. De zwem mers konden zich ten eenenmale niet aan de startplaats ophouden zonder zich overmatig in te spannen. Een viertal kwam pas aan, nadat het startschot had geklonken en werd door een der volgbooten bij de hoofdgroep gebracht. Na enkele minuten lagen de deelnemers over een groote oppervlakte verspreid. Som mige zochten den buitenkant van de baan, waar zij de rollers trachten te ontgaan. Anderen probeerden te vergeefs aan den binnenkant der baan kalmer water te vinden. Alleen de geroutineerde wedstrijdzwemmers trokken hun baan recht van joon tot joon. Weldra kwam er teekening in deze groep. De afd. Heeren vrjje slag nam de leiding. Ver voor de anderen schoot een eenzaam zwem mer als een bruinvisch door het watei\ Dit was de Dultscher R. Deiters van „Sparta", Keulen, die ver voor de anderen aantikte doch die buiten mededinging meezwom. De eerste die na hem aankwam was C. Zeeman, „Haarlem", tijd 24 min. 44 sec. In dezelfde afd. n.l. vrije slag hceren kwam H. Banning, „Haarlem" aan, als tweede, tijd 24 min. 59 sec.; J. Stender Jr. „Dolfijn", werd derde in 25 min. 7 see.: W, Kemper Z. C. G(roningen) vierde in 25 min. 9 sec. en F. J. A. Kuyper vijfde in 25 min. 18 sec. In afd. C., Schoolslag heeren, waren de prijswinnaars: 1. E. Büdig, Sparta, Keulen in 25 min. 36 sec.; 2. N. Kroese, A.Z. 1870, Am sterdam in 26 min. 14 sec. 3. G. Captein, Haarlem, in 26 min. 33 sec.; 4. P. Banneberg A, Z. 1870 in 26 min. 44 sec.; De drie Zand- voorters, allen leden van „Haarlem", die In deze afd, meezwommen maakten de volgende tijde: J. v. d. Mije, 27 min. 23 sec.; J. Dors man 27 min. 35 sec.; P. J. v. d. Mije, 30 min. 24 sec. In Afd. A, dames, vrije zwemwijze, behaalde D. Hüsken A.D.Z. don eersten prijs in 25 min. 42 sec., 2e J. Kastein H.D.Z., 25 min. 48 sec.; 3e M, Zandvliet, Inter Nos, 26 min. 29 sec.; 4e C. Prasing. H.D.Z. in 27 min 39 sec. In afd. B. heeren veteranen was K. Prins, Haarlem" le in 27 min. 4 sec. 2c. A. A. Meu- lenaar in 27 min. 6 sec. 3e W. Coerengel, A.Z. 1870, in 29 min. 21 sec. Voor de zwemvereeniging „Haarlem", was het een zeer gelukkige dag. Met 22 punten wist deze vereeniging beslag te leggen op den Noorderbad-wisselbcker. Haar zwaarste concurrent, A,Z. 1870 behaalde slechts 12 punten. 's Avonds werden door Burgemeester Van Alphen de vele mooie prijzen uitgereikt. Int. zwemwedstrijden Noorder bad. Zondagmiddag werden in het wedstrijd bassin van het Noorderbad internationale wedstrijden gehouden, waarbij L. Korpers- hoek. R. Z. C. het Ncd. record 200 M. school slag heeren met 1 3 5 sec. verbeterde. Dit was het eerste record dat in het wedstrijdbassin verbeterd werd. doch we twijfelen niet of er zullen dezen zomer nog wel enkele records worden gebroken- Ondanks de dreigende buien was de be langstelling voor deze wedstrijden zeer groot. Geen der aanwezigen zal zich over dezen middag te beklagen hebben. Niet alleen was hier op 't gebied van sport veel moois te zien, doch ook het weer hield zich uitstekend en toen de wind uitschoot en door het Noorden naar het N. O. liep werd het zelfs warm op de tribune. In het eerste nummer van het programma 100 M. vrije slag dames werd de kleine Corrie Laddé, Het IJ, le in 1 min. 10 3 5 sec. 2e N. C- Helms, Het IJ. in 1 m. 13 2 5 s. 3e B. Geene Het IJ. in 1 m. 16 sec. In het nummer 200 M. vrije slag Heeren, Internationaal zwommen E. Deric'ns en R Deiters. belde van „Sparta". Keulen, buiten mededinging mede. Derichs maakte een tijd van 2 m. 30 3 5 sec. R. Deiters zwom de 200 M. in den prachtigen tijd van 2 m. 20 4 5 sec., dus precies 6 sec. onder het Ned. record. Eerste in dit nummer werd G- Rechter R. Z. C. 2 m. 29 3 5 s. Tweede H. v. Essen. Het IJ 2 m. 30 1 5 sec., derde B. Mooi, H. P- C. 2 m. 30 4 5 sec. In de 100 M. schoolslag dames kwamen enkele jonge krachten uit. Eerste werd F. Hessel, Het IJ, in 1 m. 30 4 5 sec., tweede G- Reinders. Zignea, in 1 m. 40 sec., derde G. Kruyt. Zignea l m. 55 3 5 s. Heel mooie prestaties werden geleverd bij de 10 x 50 M. schoolslaz estafette heeren- Internationaal De Belgische combinatie werd eerste ir. 6 m. 33 4 5 sec. en Haarlem r.a zwaren strijd tweede in 6 m. 41 sec- vóór A. Z. 1870 en H. V. G. B. 1 De 6 x 50 M. wisselslag estafette dames werd gewonnen door Het IJ in den mooien tijd van 3 m. 53 3 5 sec. Tweede werd Inter Nos in 4 m. 4 sec- De 3 x 100 M. wisselslag estafette hecren- internatlonaal werd door R. Z. C. gewonnen in 3 m. 49 sec.; No. 2 A. Z. I in 3 m. 53 3 5 sec- terwij! Haarlem derde werd in 3 m. 55 2 5 seconde. Bij het schoonspringen voor dames be haalde mej. N. Levie. K. D Z.. met 36,52 p. den eersten prijs. Schoonspringen heeren: A- Denr.cboom. A. Z. le prijs 67 45 punt. H- Lot gering 2c prijs 56.73 punt. N. v. d. Voort 3e prijs 48.32 punt. Een zeer spannend nummer was de 200 M. schoolslag heeren. internationaal Eerste was E. Budig. Sparta. Keulen. 2 m. 54 3 5 sec die Zaterdag ook als le aankwam in de afdee ling schoolslag in den zeewedstrijd. Tweede L. Korpershoek. R Z. C.. 2 m. 54 15 sec. (Ned. record L. Korpershoek 2-55 4 5). Derde Smet. Z. N. D. (Zwemclub Nood Dwingt, St. Niklaas. België) in 2 m. 59 1 5 s. De eerste prijs 5 x 50 m vrije slag estafette dames werd gewonnen door het IJ. die uit kwam met C. Laddé. N. C- Helms. W. Span- Jerdt. B. Geene en T. Wagner. Tijd 2 m. 51 3 5 Tweede Inter Nos 3 m. 7 2 5. Derde Zigr.ea I 3 m. 15 1 5 sec Ook de 5 x 50 M. vrije slag estafette heeren werd door het IJ gewonnen in 2 m- 25 2 5 sec. H. P. C. I werd 2e in 2 m. 29 4 5 sec. Haar lem verrichtte betrekkelijk mooi werk door in de laatste 25 M. zooveel op tp halen, dat zij als 3e uit den strijd kwam vóór de Belgische Combinatie in 2 m. 31 2 5 sec. Tot slot van dezen Interessanten middag werd nog een waterpolo wedstrijd gespeeld tusschen de Gentsche Zwemvereeniging en Ned. Jeugd Zevental. In het Ncd. Jeugdzevental speelden: L- Kohier (H. P. C.). doel, S. v. Aelst (H. Z. en P. C.) M. Schat <U. z. C.) en D. Hazenberg (IJ.) achter. B. Mooi (H P. C.) G v. d Kamp (Dolfijn) en F. W- v. d. Bosch <IJ> voor. Scheidsrechter: J de Vries. Do Hollanders wonnen met 43. Na afloop van den wedstrijd reikte Burge meester Van Alphen met eenige passende woorden het groot aantal mooie prijzen uit dat voor dezen middag was uitgeloofd. DE WATERRATTEN. Op het zwemfeest dal de Haarlemsche Zwem- en Poloclub De Waterratten op 2 Juli aan de Houtvaart houdt, zal J. L. Sto- tijn. kampioen van Nederland, een demon stratie Schoonspringen geven. Zandvoort in de „hondsdagen". De eerste hondententoonstelling te Zand voort georganiseerd door de Kynologenclub „Kennemerland" mogen we gelukkig als goed geslaagd beschouwen. Niet minder dan 191 honden waren ingeschreven en wegens gebrek aan ruimte moest men verschillende laatkomers zelfs weigeren. Zoowel de zwaarste rassen als de meest tee re waren In Hotel Groot-Badhuis ver tegenwoordigd. Van de indrukwekkende Mastiffs was slechts een exemplaar Baldur van D. J. Gor ter te Haarlem aanwezig. Met den titel van kampioen, verliet, hij den ring. De St. Bernards waren beter vertegen woordigd. Van de langharige reuen verwierf Golo v. d. Oldenhove (D. Habcrmehl, Aals meer) den kampioenstitel. Cupido v. d. Oldenhove (Jac. Bakker, Zandvoort) kreeg een eerste prijs. Van de kortharige reuen werd Anco v. d. Oldehove (A. Th. Darrlcarrère) kampioen, terwijl Excelsior van den Oldenhove (C. M. Tromp) den titel van reserve-kampioen kreeg. Van de New Foundlanders ls Captain Roy (mevr. Kroon—Stip) kampioen van de reuen en Muskwa Erna )H. StenfertKroese Croll) kampioen der teven. Van de Pyreneese he honden ls slechts een exemplaar aanwezig. Bruno van Euskara (mevr. H. v. BreukelenSartorius», die den len prijs krijgt. Van de twee Duitsche doggen krijgt Hedwig Nestor (mevr. J. W Mannes) een eerste prijs. Van de mooie inzending Iersche Wolfs honden wint Friar of Wester vale den kam pioenstitel der reuen en Bournstream Fisma den kampioenstitel der teven. Eigenaar van beide: Geo v d. Bussche. Van de twee Greyhounds verwerft Made moiselle du Vent van de Dreef (mevr. C. Daendies) het kampioenschap. Van de vijf mooie Bareois werd Pavel de Nikltinsk (Geo v. d. Bussche» kampioen, ter wijl kampioen Bessberk's Jermoloff (mevr. Jhr. C. de Jonge—Kai^er). Reservekampioen werd. Van de twee Whippets werd Anka's Prul («mevr. M. C. Bernauer) kampioen. Van de negen Duitsche staande honden kreeg alleen Jager Diana (Jhr. Mr. C. Dedee) den kampioenstitel. Van Engelsche Setters kregen zoowel de reu Chaplin Chariotus of Heathf lowers 'G. v. d. Heide) als de teef Antoinette of Heath- flowerss C. Gips den kampioenstitel. Van de vier Gordon-Setters wordt Prudente of Daven <G. J. Verwey» kampioen. Iersche Set ters zijn er tien. Kampioen reu: Boby of Mary Home "G. J. Smir.k». Kampioen tecf Bonaza van Yesgo (D. Hessing). Reserve kampioen: Didy <G. v. Wijk). Van de Golden Retrievers wordt de reu Doric of Dornden (J. W. Wilson) kampioen Van de mooie inzending Cocker Spaniels wonnen de reu kamp. wagtails, Petrr en de teef Wagtails Delia 'eigen, van beide mevr. L. v. Herwaarden) het kampioenschap, ter wijl Wagtails Victor (mevr. v. Herwarden) en Gile <N.J. Spoelstra) reserve-kampioen werden. De Hollandsche herders brengen het niet tot het kampioenschap. Margo (Kennel Thornwood) behaalt een lsten prijs. Van de zeven Duitsche herders krijgt Edu vom Schloss Holte 'J. H Versluys' den kam pioenstitel der reuen en Mephlsto's Elsa (Mej- J. v. d. Zee» den kampioenstitel der teven. Van de vijf Chicus de Bouviers kreeg ae beste slechts zeer goed: Theo (C. M. v. d. Heuvel). De Shetland Sheepdogs zorgen voor de verrassing. Larkbeare Buckweat Cake 'mej. Dickhoff' die twee jaar geleden kampioen werd, kon het nu volgens den heer Toepoel slechts tot zeer goed brengen. Peabody Persimmon (mej. Dickhoff» werd kampioen. Van ae Samojeden krijgt Sacka <D Plnto) een len prijs. Van de drie aardige Holl. Kees honden is Walram van Walkalla (W. van Dam> kampioen. De roodgele Boxer-teef Deisy v Blutenaar H. Ohms te Zandvoort) wordt tot kampioen uitgeroepen. Van de gestroomde reuen weet kampioen Armin Edeiblut zijn titel te be houden. Twee Fransche Buldoggen, een poedel °n een Dobberman Pincher konden geen kam pioenstitel verwerven. Van de pittige Scbnausers werd de peper en zoutkleurige Beertje (G. Zomerdijk' kam pioen der reuen en Ada van 't Sterrenbosch (Wois) kampioen der teven. Cora v. d. Gartenburg (mej. v. Mlerlo) werd kampioen van de Airedale Terriers. Onder de Bull Terriers en de Iersche Ter riers zijn geen kampioenen aanwezig. De be roemde vossenjager kampioen Southboro Stan so (Harms) als vertegenwoordiger der Border Terriers, krijst den kampioenstitel. De Welsh Terrier Festin (mej. v Mlerlo) kampioen. Van de aardige inzending glad- harige Fox-terriers krijgt Pinko Kreuzschan ze «Mevr. Gunckel) den kampioenstitel der reuen en Texel vom Kainzcnhof (Mevr. Gunckel» den titel der teven. Van de prach tige collectie draadharlgc Foxtcrriers wordt de reu Hobart's Choice (Daamen» kampioen en Hobarts Favourite Loffelman) reserve kampioen der reuen. Var. de teven verwerft Juno Girl (v. d- Graaf en M. J. Nou!) den kampioenstitel. Merlewood Covenanter (Kennel v An del) krijgt de kampioenstitel van de Schotsche Terriers-reuen en Ebony van Andel (Ken nel van Andel) de kampioenstitel) de kam pioenstitel der teven. Geen van beide West-Highland White ter riers en geen der vier Calm terriers wist een kampioenstitel machtig te worden. Van de aardige inzending dameshondjes roemen we eerst de Malt heser reu Floortje <mevr. Peet van Verseveld» kampioen De Petit Brabancon Ra mond v. d. Speei- goedstad (mej. Waalwijk) kreec de kam pioenstitel evenals het Schippertje Moeke van Neeweyde «Mej. de Wilde» Van de To.v-Spaniels kon alleen het teefje Kamp. Mlepje van IJmulden «Mevr. Tismeer de Waard) den kampioenstitel behouden Dc elf Pekingeczen waren verdeeld in licht- en zwaargewicht. Lichtgewicht reu Hsocang (Mevr. Rotteveel van Keulen) kam pioen. Zwaargewicht reu kamp Tjing's Black Boy (J. A. C. Zillesen) reserve kampioen Licht gewicht teef Tamai of Temple «Mevr. Boer lage) kampioen en Papan Sal-Lee (mevr. Boerlage» reserve kampioen. Van de drie Dwergpinchertjes won alleen de gladharige roode reu kampioen Urlus (mevr. de Wit-Graal) het kampioenschap Dwergschnauzers reu kampioen Hummel van Duinlust (Kennel Duinlust) en teef Mollo van de Zwanenburg (Kennel Duin lust» beide kampioen. V3Ji de aardige inzending Dwergkepzen kreeg de witte reu Poe'.ek van Ahlburg <J. C. Vis» en dc witte teef Lilly von Tausend- schön (mevr. Borggreve-Suwijn) den kam pioenstitel. Van de oranjekleurige krijgt de reu Little Orange Prince of the Dark Wood (J. Langeveld) en het snoezige teefje Per- ctvale Golden Bee (mevr. Krugers-Wilkens) den kampioenstitel- Kampioenschap van Nederland. FeijenoordVelocitas 20) Zaterdagavond is te Rotterdam de voor laatste wedstrijd voor de competitie om het landskampioenschap gespeeld tusschen, Feijenoord en Velocitas. Zooals wel te ver wachten was hebben de Rotterdammers ge wonnen en als zij a.s. Zondag in Eindhoven ook van P. S. V. winnen, dan is Feijenoord een heel goede tweede. De stand luidt nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t, gem. Go Ahead 8 5 1 2 11 23—13 1.37 Feijenoord 7 3 2 2 8 13—11 1.14 Stormvogels 8 3 2 3 8 16—18 1:— P. S. V. 7 3 0 4 6 15—17 0.85 Velocitas 8 2 1 5 5 17—25 0.62 Over den wedstrijd Feijenoord—Velocitas ontlcenen we het volgende aan de N. R. Ct.: Het publiek, dat nog ln vrij grooten getale aanwezig was, ls vooral ln de eerste helft van den strijd getuige geweest van oen uiter mate forsch spelletje voetbal, Meermalen ging het zelfs dc grenzen te bulten. In deze eerste helft wogen de partijen, die beide eenige invallers telden, goed tegen elkaar op. Het gemis van Meulema bij de Groningers deed zich meer gevoelen dan het gemis van J. Paauwe en Van Ooyen bij Feijenoord. De invallers voor laatstgenoem den, resp. Vrauwdeunt en Smits, hebben zich uitstekend geweerd en vooral Vrauw deunt heeft zich van zijn beste zijde doen kennen. In de Groningsche voorhoede moest het nu geheel en al van Bonsema komen, doch hoe verdienstelijk hij ook speelde, al leen ging het toch niet tegen dc verdedi ging van Feijenoord. die er vooral ln de twee de helft goed het oog ln had. Nadat de rust was gekomen met den stand 0—0. begon de tweede helft Iets kalmer. Dc zenuwen schenen een beetje bedaard en zoo nu en dan kreeg men goede staaltjes voet bal te zien. Duynhouwer, die er op zijn een tje tusschendoor ging, profiteerde van een fout van de Velocitas-verdcdiging, die we gens vermeend buitenspel bleef staan en schoot onhoudbaar in. Toen kort daarop Ba- rendrec'nt eveneens scoorde, welk doelpunt evenwel werd geannuleerd, beging Velocitas de fout haar middenllnie. die den gehcelen wedstrijd een groote stuwkracht was ge weest. uit haar verband te rukken. Mulder, die middenvoor had gespeeld, moest nu de linksmiddenplaats bezetten, waar hij er niet veel van terecht bracht, en ook Huizellng als spil bleek een geduchte verzwakking. Het gevolg was dan ook, dat Feijenoord in de meerderheid kwam en Velocitas nog slechts sporadisch een uitval deed. welke uitvallen evenwel niet van gevaar ontbloot waren Na dat Duynhouwer geblesseerd was geraakt en vervangen was door Llnssen. bracht Ba- rendregt uit een voorzet van links den eind stand op 20. Politiewedstrijd Haarlem-Hermandad. Deze wedstrijd zal worden gestreden op het gemeente-terrein aan den Vergierde- weg op Dinsdag 27 Juni. des namiddags om 5 uur. Het gaat om een beker, die uitgeloofd is door der. Ned. Bond van Polltie-Personeel in Nederland. Daaraan nemen deel zes politie elftallen. Het, secretariaat der Haarl. Polltie-Sport- vereeniging is gevestigd btf B. van Kessel, Gouwstraat 2. Om het kampioenschap van Nederland. S.D.O.U.C.Wilhelmlna 42

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13