CRICKET MOTORWIELRIJDEN. SCHERMEN KANO-SPORT KORFBAL MAANDAG 26 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 10 De T. T.-races te Assen. 't Heeft Vrijdag gegoten. Den hcolen dag door heeft de regen Assen gestriemd en bij de training op het Circuit zijn enkele onge lukken voorgevallen, gelukkig geen van al len met ernstigen afloop, hoewel een enkele rijder daardoor toch niet mee kon doen. En men vreesde het ergste. Maar Zaterdag, was het droog. Dreigend nog in den morgen, maar droog, en het klaarde langzamerhand op. In de stad was elk stuk straat of plein ,dat maar even te gebruiken was als parkeerter rein, daarvoor bestemd, en al kwamen er ook (en vooral) in den nacht, auto's uit alle dee- len des lands, toch waren vele parkeerplaat sen niet vol, evenmin als de café's, waarvoor rijen tafeltjes en stoeltjes troosteloos leeg in den stroomenden regen stonden. En binnen? „Och, meneer", zei ons een café-eigenaar „bij ons gaat het nog en in nog enkele zaken meer, maar zooals anders is het bij lange na niet. Anders is hier den geheelen nacht door wat te doen. Er komen treinen binnen, de stroom auto's liep steeds door, de men- schen sliepen in de badkamers, in vergader zaaltjes, in de wagens en zelfs op banken buiten. Ja, 't zal nu nóg wel druk worden, maar zooals vroeger nee." Het Is Inderdaad nog druk geworden. Op een bank in een park zag ik eenige mannen slapen, des morgens om acht uur. Ik zelf heb in een rommelkamer geslapen en in het ho tel was het den geheelen nacht door een ge loop en gedoe. De verkeersregeling er waren daarvoor over de 100 marechaussees naar Assen ge komen was uitstekend en tallooze borden wezen den weg naar de start aan. De wiel rijders en voetgangers hadden een aparten weg en hoefden slechts op één plaats den autoweg te kruisen. En op dat punt voerde een brug hen hoog over het snelverkeer heen. Als ik de tribune bereikt heb (ze zijn om zoo te zien uitverkocht) valt me dit op. dat er op het gebied van motorkleeding een ver scheidenheid bestaat, waar ik geen flauw ver moerien van had. Rijbroeken zijn er (ook vele dames loopen daarin rond) en leeren lange broeken, lange jassen en heele korte, mut sen, petten en kappen, beenstukken en kou sen. truien, polohemden en pull-overs, met ritssluitingen en veters. Hoofdzaak is leer. Het schijnt of voor motorenthousiastcn de leerplicht bestaat. En dan zijn ze heusch niet leergierig! Achter de groote tribune bij de start, op het uitgestrekte heideveld liggen vele be zoekers..., te slapen! Te slapen of te eten, uit tasschcn of papieren zakjes. En dat, ter wijl de groote motoren over de baan razen. Maar, vraag ik me af. waarom zullen ze ook gaan kijken? De baan is ruim 17 K.M. lang, en als oen renner met een snelheid van laten we zeggen. 150 K.M. langs is geflitst, dan komt ie pas over een minuut of acht weer. Rrrrrrt! Rrrrrrt! De motoren gieren voor bij. Vooral Woods en Hunt bereiken fantas tische snelheden, die ze in de bochten nau welijks verminderen. En als er dan een min der snelle ..bochtmaker" komt, die toch ook een onrustbarende snelhpid heeft. dan schreeuwt mijn vóórbuurman: ..Vooruit, har der in die bocht! Moet ik het je soms voordoen Zóó raakt men gewend aan dergelijke snelheden. En wanneer de races zijn ge ëindigd, dan haasten de motorrijders-be zoekers ziel) naar hun machines pn probeo- ren allemaal hij liet terugkeeren van de baan sneller te rijden dan ze gewoonlijk doen ASSEN, 24 Juni. Heden werden, begunstigd door mooi weer, de Nederlandsche T.T.-races verreden. De wedstrijden werden zeer snel gereden en verschillende records werden ge broken. Ongelukkn kwamen niet voor. De uitslagen voor klasse 6 (175 c.M.) is als volgt: No. 1. Y. van Goor (België) tijd 130 min. 35 4/5 sec.; gemiddelde snelheid 95.5 K.M. No. 2 K. Bohmann (Oostenrijk), No. 3 K. C. van Egmond (Nederland). Uitslag klasse A (250 c.M.): No. 1 E. A. Mellors (Engeland) 123 min. 4 1.5 sec.: gemiddelde snelheid 118.1 K.M. No. 2 G. A. de Ridder (Nederland). No. 3 G. G. W. Timmer, (Nederland), No. 4 S. Gleave (Engeland). No. 5 C. w. P. Johnston (Engeland). No. 6 C. II. W. Manders (Ierland). Als eerst aankomende Nederlander behaal de De Ridder het nationaal kampioenschap. Uitslag klasse B 350 ccm. No. I'S. Woods (Ierland) 131 min, 34 3/5 sec, go_j snelheid 126.3 K.M. Woods reed de sneisle ronde met een gemiddelde van 130.9 K.M. No. 2. P. Hunt (Engeland). No. 3. A R. K. v. d. Pluim (Nederland). No. 4. R. Milhoux (België). No. 5. P. van Wijngaarden (Nederland). No. 6. J. D. Visser (Nederland). v. d. Pluim behaalde in klasse B. het nationaal kampioenschap. De F. N. toekende tegen deze Massificatie echter protest aan, daar v. cl. Pluim de uit laatpijp had verloren en zonder deze ar- ïivcerclc. Wij vernemen dat het protest is toegewezen en v. d, Pluim dus niet is ge plaatst. Daardoor is P. van Wijngaarden nationaal kampioen geworden. De 500 c.M.3: 1. Stanley Woods (Norton). Ierland, in 2 uur 18 min. 2 5 sec. (gemiddelde snelheid 135.3 K.M. per uur). 2. R. Sunqvistt. (Husqvirna). Zweden, in 2 uur 20 min. 21 4/5 sec. (gem. snelheid 133 K.M. per uur). 3. v. d. Pluvm (Husqvana), Nederland, in 2 uur 25 min.'19 1/5 sec. (gem. snelheid 128.5 KM. per uur). 4. F. Aranda (Rudge), Spanje in 2 uur 25 min. 20 sec. igem. snelheid 128.4 KM. per uur) 5. C. Manders (Rudge). Ierland, in 2 uur 26 min. 22 sec. (gem. snelheid 127.5 KM. per uur). 6. F. A. Renier (Saroléa) Belgie. in 2 uur 28 min. 1 4 5 sec. (gem. snelheid 126 KM. per uur). 7. Noir (Norton). Belgie, m 2 uur 28 min. 57 2 5 sec. (gem. snelheid 125.3 K.M. per uur) 8. G. A. de Ridder (Norton), Nederland, in 2 uur 20 min. 52 4 5 sec. (gem. snelheid 124.5 per uur). 9 J. C. Houtop (Eysink). Nederland, m 2 uur 30 min. 48 2/5 sec. (gem. snelheid 123.8 KM. per uur). 10. W. van Gent (Norton) Nederland, in 2 uur 41 min. 19 2 5 (gem. snelheid 115.7 KM. per uur). 11. C. Bosch (Norton). Nederland, in 2 uur 43 min. 52 sec. (gem. snelheid 113.8 KM. per UU12 L. Simons (A. J. S.). Nederland, in 2 uur 44 min. 57 2'5 sec. (gem. snelheid 113.2 KM. per- uur). De snelste ronde werd gereden door P. Hunt nl. de derde, in een tijd van 7 min. 27 l 5 sec., gemiddelde snelheid 139.1 KM. per uur. Tour de France. Morgen, Dinsdag vertrekt een lange sliert van 140 wielrenners uit Parijs voor de jaar- lijksche Tour de France, de zwaarste en lang durigste wielerwedstrijd ter wereld. Vier we ken lang zullen zij onderweg zijn en hun lót- gevallen zullen in geheel Frankrijk en ver daarbuiten met groote spanning worden ge volgd. Les géants de la route de reuzen van den weg neemt men hen in Frankrijk, maar ook les forcats de la route de dwangarbeiders van den weg. En de naam van deze course heeft reeds lang geleden een woordspeling in de pen gegeven: Tour de Souffrance de rondrit van het lijden. De inspanning die van de deelnemers wordt gevergd, is fantastisch. De heele rit is meer dan 5000 K.M. lang en deze afstand moet in 25 étappes, afgebroken door vijf rustdagen worden afgelegd, door de zongeblakerde da len en in dezen tijd toch ook koude bergen van het zuiden en door de eindelooze vlak ten van het noorden. Talrijken zullen den strijd opgeven, zeker de helft zal op andere wijze dan per rijwiel en lang voor de maand om is, te Parijs terugkeeren. Sedert een paar jaar wordt de strijd niet meer gestreden tusschen de rijwielfabrieken met hun ploegen, maar tusschen landen ploegen. Frankrijk, België, Duitschland, Italië en Zwitserland zijn vertegenwoordigd met 8 renners elk. De overige 100 zijn de indivl- dueelen. Verder gaat de rit nu voor de varia tie in omgekeerde volgorde vergeleken bij vorige jaren. Dinsdag trekken zij er weer op uit en eerst vier weken later zullen wij weten wie er ge wonnen heeft. Leducq, winnaar ih 1930 en 1932, Guerra de Italiaan, die ditmaal favo riet is. of een ander. Maar wie het ook wordt, hij zal een pootig heer zijn. Schermassaut Noorderbad. De Haarl. Schermclub organiseerde een assaut op het Noorderbad-perron, dat in alle opzichten prachtig geslaagd is gebleken. Het weer was niet ideaal, er stond een flinke bries, doch het voornaamste was, dat er geen regen kwam. De perrons om het wedstrijd bassin waren vergroot. Zeker een veertig tal schermsters en scher mers hadden een dankbaar gebruik van deze uilnoodigmg gemaakt om op deze unieke wijze tegen elkaar de wapens te kruisen. De heer H. Roelofsz. voorzitter van de H. S. C. opende deze eerste openluchtsamen komst, wat in den zomer veel aangenamer schermen is, dan in een zaal, bracht dank uit aan den eigenaar van het Noorderbad, clen heer Van Deursen, voor al zijne welwil lendheid om in alle opzichten de H.S.C. ter wille te zijn en herdacht den pas ontslapen heer Ch. L. Aerts.Allen stonden van hun plaat sen op en brachten een eeresaluut aan den schermleeraar wiens heengaan een groot verlies beteekent voor de schermsport. Daarna werd met het assaut begonnen. Het kwam voor. dat acht partijen tegelijk geschermd konden worden. Het schermen werd even onderbroken, doordat de heer Brassinn-s met enkele dames leerlingen het groot-salüut uitvoerde, daarna wisselden flo ret, sabel en degen partijen elkander weer af. Schermers uit Amsterdam. Hilversum, Leiden en Haarlem lieten zich niet onbe tuigd en toen de lichten brandden en men dus niet behoefde te' staken omdat het tref- vlak niet goed te onderscheiden was, ver hoogde dat maar de gezelligheid. Het duurde niet lang of enkelen namen een flinken sprong in het vrije frissche wa ter; in dit opzicht waren de dames de heeren verreweg de baas. waar ze even te voren de meerderheid van het sterkere geslacht had den moeten ondervinden. De rollen waren omgekeerd en in het water waren in verhou ding de dames moediger. Deze uitstekend geslaagde avond zal niet gauw vergeten worden. Een welgeslaagde Kano- rondvaart. 45 K.M. Betrouwbaarheidstocht. 140 KANO'S MET 220 DEELNEMERS. Begunstigd door onverwacht fraai zomer weder heeft gisteren.de 45 K.M. betrouwbaar heidstocht voor kano's plaats gehad, georga niseerd door de „Amstel-Zwervers", Amster dam. Een half uur later dan het voornemen was, nl. 10 uur v.m., had dc start plaats aan de Berlagebrug in den Amstel. Vandaar werd gevaren langs Keulschevaart, Gaasp en Mer- wedëkanaal naar Nigtevecht. waar men om kwart over 12 aankwam en waar in het voor malig „Wapen, van Nigtevecht" de koffiemaal tijd genuttigd werd. In don Amstel en bij Diemen was een kano omgeslagen, doch de inzittenden hadden .zichzelven kunnen red den en waren er ook in geslaagd, het gezel schap weer in te halen. Er waren niet minder dan 220 deelnemers in 140 kano's, deelgenomen werd door de ver- ecnigingen „Amstel-Zwervers". „Viking", „A. K. V.", „IJ-Ster", „Plassers". Waterkampers", allen van Amsterdam: „H.K.V." en „Trekvo gels" van Haarlem. „Geuzen" en ..Quo Vadis" van Zaandam, „Stormvogels". Wormerveer, en „Hoornschc Kano-Vereeniging" Hoorn. In het anders zoo rustige Nigtevecht, werd door deze kano-invasie groote beroering te weeg gebracht. Groot en klein liep uit, om den kleurrijken stoet gade te slaan. Na een oponthoud van oen uur werd over een der mooiste gedeelten van de Vecht naar Weesp gevaren, waar geschut moest worden. In dc groote sluiskolk was het een drukte van belang, maar de sluismeester slaagde er toch in, alle deelnemers met één keer schut ten in de groote kolk te krijgen, zoodat de deelnemers niet op elkaar behoefden te wach ten. Langs den walkant stonden honderden hef pittoreske tafereel gade te slaan. Van Weesp werd gevaren langs Smal Weesp. Gaasp en Gein naar Abcoude, waar in „De Waterlelie' voor de tweede maal gerust werd. Inmiddels waren slechts 2 of 3 deelne mers uitgevallen. Zij maakten met hunne kano's den tocht verder mee op de motor schuit ..Jan II". welke den stoet sloot. Over het Abcouder Meer en de Holendrecht bereikte het gezelschap weer den Amstel. Om ongeveer 5 uur kwam men in het clubhuis van de ..Amstel-Zwervers" aan. waar met een toepasselijk woord aan eiken deelnemer en elke deelneemster een herinneringsmedaille werd uitgereikt. Bovendien kreeg de vereeni- ging „Geuzen" van Zaandam een beker, om- dat zij met het grootst aantal leden (27) aan den tocht deelnam.- Beschouwing. Het spelpeil. Wanneer wij ons afvragen of het heden- daagsche spelpeil van Nederlandsch cricket zich in stijgende lijn beweegt, dan kunnen wij hierop helaas geen afdoend antwoord geven. Gelet op de over't algemeen goede bat tingsresultaten in de afgeloopen matches, zou men, althans wat dit cricketonderdeel betreft, geneigd zijn om van een verbetering te spreken, ware het niet, dat in vele ge vallen juist de qualiteit van den aanval een beslissenden invloed heeft op de te maken punten. Het is dus zeer goed mogelijk, dat de betrekkelijk hooge individueele scores voor een groot deel te danken zijn aan matig aanvalswerk. Wanneer wij dan ook de prominente bowlers in eerste- en Overgangsklasse de revue laten passeeren, dan komen wij spoedig tot de conclusie, dat bijv. voor het onder deel ,.fastbowlers" feitelijk geen enkele speler van de klasse „Rincker" is aan te wijzen. Nocht R. Schill, W. v. d. Bosch. P. de Ruig, Jeuken, Bakker, East e.a. als right-hand fast- bowlers kunnen de groote Amsterdammer benaderen. P. G. East en onze stadgenoot De Ruig lijken ons momenteel nog de besten. Als left-round fast-bowler beschikking wij over twee zeer goede bowlers, n.l. Terwiel en de P.W.'er Höpink. Jammer dat de laatste door een onwillige knie verhinderd is uit te komen. De V.O.C.'er Terwiel is o.i. ook een bowler van extra klasse. Medium right-hand bowlers zijn er velen: Sodderland, Koeleman, Schmeink. Glerum, Engering, Eigeman, Schnitger, Maas, om maar enkelen te noemen, zijn,met uitzonde ring van beide eerstgenoemden. voor een in gespeeld batsman vrij gemakkelijk te be spelen. Te constant bowlen, waarbij vrijwel alle variatie ontbreekt, geeft aan den gemid delden le klasse batsman weinig moeilijkheden Medium left-round howlers zijn minder dik gezaaid. Max Jansen (H.C.C. en Bruin (Rood en Wit) zijn wel de meest bekende; doch ook bij deze bowlers is van verbetering geen sprake; veel meer gelooven wij dat beiden eenigszins op hun retour zijn. Tenslotte beschikken wij in ons kleine) cricketwereldje nog steeds niet over een uit gesproken slowbowler. Velen doen pogingen, doch hier blijft het meestal bij! Het is o.i. dan ook aan geen twijfel onderhevig, dat de bowlery in ons land. op een enkele uitzonde ring na, als middelmatig moet worden ge- qualificeerd en zeker niet te vergelijken met die van circa 15 jaar geleden, toen C. J. Posthuma, T. Rincker, Coops e.a. triomfen vierden, en. de schrik van eiken batsman waren. Minder pessimistisch zijn wij ten aanzien van het batten. Zonderen wij de spelers van extra klasse uit als H. van Maanen, E. J. A. Schill. W. Glerum en M. Jansen, dan zijn er legio batsmen op te noemen, die qua stijl en capaciteiten, zeker niet behoeven onder te doen voor die uit een vroegere periode; in dit opzicht hebben doelmatige oefeningen en deskundige voorlichting succes gehad. Het onderdeel, dat onze Nederlandschce cricketers het meest onder de knie heb ben, is wel het fielden. Dit geschiedt inder daad veel Sneller, soepeler, dan in vroeger jaren, vooral het aangooien is vrijwel in elk team zeer goed. We dienen evenwel niet ver geten, dat pitches eri cricketvelden zeer veel verbeterd zijn. zoo dat de huidige bowlers vaak zeer weinig steun van het wicket heb ben, hetgeen het batten zeer vereenvoudigt, ook is 't fielden op de prachtig gladgescho ren terreinen natuurlijk zeer veel gemakke lijker. dan op de voor-oorlogsche ongelijke velden, waardoor ook weer de vergelijking tusschen het hedendaagsche veldwerk en) dat van vroeger niet geheel opgaat. De resultaten tegen sterke buitenlandsche elftallen zoowel in Engeland als in ons land wijzen evenwel op een beslisten vooruitgang, doch weer zijn het de onderdeelen batten on fielden, die ook in internationaal cricket gunstig domineeren. UMPIRE. NED. CRICKETBOND. Ranglijstje*. c, si O -O G cu a O' >Sil H. C. C. I 5 1 2 2 9 V. O. C. 4 1 2 1 8 V. R. A. 5 3 1 1 8 Haarlem 6 2 2 2 6 H. C. C. II 2 1 1 Rood en Wit 4 4 P. W. 6 1 2 3 Rood en Wit-H. C. C. 1. Ook deze wedstrijd is voor Rood en Wit op een nederlaag uitgeloopen. Capt. van Eeghen wint den 'toss en kiest fielden, Jhr. J. v. d. Bosch en Schill openen voor H. C. C. I. Rood en Wit komt ditmaal zonder Bruin uit en de aanval is toever trouwd aan v. d. Togt en Schmeink. De bats- men spelen zich kalm in en de score stijgt dan ook langzaam. Schmeink, die er weer goed „in" is. krijgt v. d. Bosch schitterend in de slips door van der Togt gevangen. Met Jlhr. W. v. d. Bosch In gaat de score dan iets sneller omhoog. Als Schill te wild wordt op een rechten bal van Schmeink wordt hij ge- cleancd voor een langzame 16. v. d. Bosch slaat snel 36 runs bij elkaar en wordt dan door v. d. Togt gebowled. v. Manen en Jan sen zetten voor het vierde wicket een grooten stand op. Vooral van Manen laat mooi cricket zien. Prachtige slagen door de covers en naar leg zorgen er voor dat de score om hoog vliegt. Jansen krijgt na een zwak begin ook meer vat op het bowlen en het begint er op le lijken, dat deze batsmen niet meer gescheiden worden. Kruyt die v. d. Togt in middels heeft vervangen, heeft geen suc ces. Met de lunch is er nog' geen wicket ge vallen. v. Manen wordt als hij er 62 heeft te vrij wat hem noodlottig wordt. Wild maait hij over een bal van Schmeink heen en de palen duikelen. Van 369 is het 4167 ge worden. Bijna een stand van honderd runs dus. Spoedig is het de beurt ook voor Jansen die fraai in het verre veld door Elias wordt gevangen. Zijn 42 runs waren niet geheel kansloos. Feith scoort snel 19 runs en Koe leman legt er flink het hout op Posthuma ver vangt Schmeink, doch zijn slows zijn een kolfje naar de hand van Koeleman. Feith wordt via de pads van v. Eeghen geslum- ped. Kcssler scoort nog 4 runs en wordt dan gebowled door Schmeinck Bij den stand 234 voor 7 sluit H. C. C. haar innings. Koeleman blijft met 27 not out. Rood en Wit krijgt de taak om in 3 uur de runs te maken wat zoo goed als onmogelijk blijkt. Elias en Kramer openen. Reeds op 16 gaat Elias run out voor 11. Hagenaar verdwijnt spoedig voor 0 l.b.w. Kramer en Schmeink brengen dan eenige verbetering. Kramer wordt op het totaal van 42 schitterend door Koeleman gebowled. Schmeinck volgt spoe dig eveneens gebowled door Koeleman. Zijn 22 runs zijn weer solide geweest. Het wordt nu een komen en gaan. v. d. Togt voegt nog 10 runs aan de score toe. doch de rest brengt er niet veel van terecht. Davidson wordt als hij er 5 heeft het slachtoffer van Jansen. Het totaal wordt tenslotte met in begrip van 2 extra's 70. H. C. C. probeert natuurlijk met innings te winnen en stuurt R en W. nog eens in. R. en W. krijgt nu tot taak 164 runs te scoren in 2 uur of den tijd uit te spelen. Het begin is al dadelijk slecht. Elias gaat dadelijk voor 0 door v. d. Bosch gebowled Dr. Posthuma volgt ook spoedig voor 4. Schmeink. v. Baasbank en v. d. Togt volgen eveneens voor respectievelijk 1, 6 en 0. De stand is dan 5—34. Het begint er nu wel heel donker voor R. en W. uit te zien. Kramer krijgt nu steun van Hagenaar. Kramer is volkomen in gespeeld en Hagenaar verde digt uitstekend. Er is nog ruim een uur te spelen. Beide batsmen weten dat er een zware taak op hen rust. Doch ze houden stand! Vooral de jeugdige Kramer is schit terend op dreef. Zijn defence is geweldig. Ook vergeet hij niet te scoren.Mooie legglances en drives komen van zijn bat. Drie kwartier houden beiden stand. Hoe er oox bij de Haagsche gechanged wordt, niets helpt. Ein delijk heeft Jansen succes als hij Hagenaar bowled met een verraderlijke break. Een klein uur heeft Hagenaar door stug verdedi gen over zijn 10 runs gedaan. Een kwartier is er nog te spelen, v. Eeg'hen gaat met de eerst bal gevangen! De spanning neemt toe Doch Kramer en Davidson houden stand. 10 minuten voor tijd geeft de Haagsche cap tain zijn poging op. Kramer bleef met een niet genoeg te prijzen 52 not out. Mr. Davidson bleef met 0 not out. Haariem-V. R. A. Het is Haarlem niet voor de tweede maal gelukt om van V. R. A. te winnen, hoewel bij de lunch de stand buitengewoon gunstig was. V. R. A. bat eerst. Het openingspaar blijkt in 't begin weinig ontzag te hebben voor Haar lem's aanval en de score stijgt dan ook snel. Op 38 valt 't eerste wicket, en op 49 dat van Glerum, die goed door v. Dalsum in de slips gevangen wordt. Nu krijgt de bowlerij de overhand. Wittebol wordt door Ton goed achter 't wicket gevangen, terwijl Eigeman door hem uiterst snel gestumpt werd. Met de lunch zijn reeds 7 wickets neer voor slechts 56 runs. Wanneer de Waal inkomt, treedt er een verbetering in. Hij staat zeer rustig te spelen. Hij scoort slechts op de slechte ballen en de runs komen dan ook langzaam. Het goede bowlen van de Ruig was hiervan mede de oorzaak. Klink weet door gelukkig plaatsen de score te doen stijgen. Wanneer Leeser met de Waal op de mat komt. breekt een periode van goed cricket aan. Beiden staan uiterst kalm te spelen en zij weten dan ook de honderd op te brengen. Maas changed eenige malen, aanvankelijk zonder succes. Wanneer echter Allart aange zet wordt, weet deze Leesèr spoedig te clea nen. Hij speelde een kanslooze innings. De laatste man weet nog eenigen tijd stand te houden, maar gaat door eigen schuld run out. De Waal bleef met een uitstekende 22 not out. Het was vooral aan hem te danken, dat het totaal nog 125 werd V. R. A. had hier voor meer dan 3 uur noodig. Haarlem opent hierna met H. de la Mar en J. Allart. Laatst genoemde verdween echter spoedig, door een goede vang van Hambur ger op point. De la Mar volgde hem weldra, toen Wittebol zich In de slips over een lastigen bal ont fermde. Ook de anderen doen het niet beter en op een totaal van 15 vielen niet minder dan 5 wickets. J. de la Mar en W. Misset weten tenslotte stand te houden. Eerstgenoemde staat in den beginne uitsluitend te verdedi gen en laat Misset voor de runs zorgen, die zich dan ook uitstekend van zijn taak kweet. De bowlery werd door hem naar alie kanten geslagen. Toen Hamburger Klink aanzette werd een lange bal van deze hem noodlot tig. Ton die als laatste man in komt, moet dan met J. de la Mar dc follow-on zien te ontkomen, wat laatstgenoemde met een goe de 4 gelukt, en hij begint nu ook iets vrijer te spelen. Ton steunt hem daarbij goed. De stand voor het laatste wicket leverde niet minder dan 23 runs op. zoodat. het to taal nog 75 wordt. J. de la Mar bleef met een kanslooze 19 not out. II. v. Booven had met 517 uitstekend ge bowld, terwijl het fielden van V. R. A., even als dat van Haarlem zeer goed was. Alle kansen die den V. R. A.'ers geboden werden accepteerden zij. •Het gedetailleerd overzicht volgt hier onder: 1ste innings van V. R. A.: W. Glerum. c. v. Dalsum, b. de Ruig 19 Th. Overing, bowled P. dc Ruig 23 W. Wittebol c. Ton, b. Maas 7 W. Eigeman, st. Ton, b. Maas 0 H. v. Booven. bowled de Ruig 2 Mr. G. Hamburger, c. J. Allart, b. de Ruig 0 R. de Waal. not out 22 T. Inglish Ar hell, bowled de Ruig 0 H. Klink, bowled Maas 15 K. Leeser, bowled Allart 17 D. Dirken, run out 3 byes 6 leg-byes 7 wides 4 Totaal 125 Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Maas 29 11 46 3 P. de Ruig 271/3 9 48 5 C. Fortgens 3 14 0 F. van Dalsum 10 3 0 J. Allart 3 17 1 lste innings Haarlem: H. de la Mar. c. Wittebol. b. Glerum 4 J. Allart. c. Hamburger, b. v. Booven 2 H. Healey bowled Glerum 1 C. Fortgens, c. Klink. b. v. Booven 5 F. v. Dalsum, c. Hamburger, b. v. Booven 1 B. Kleefstra, c. Overing. b. Glerum 0 A. Maas. l.b.w., b. v. Booven 0 P. de Ruig. c. Eigeman. b. v. Booven 0 J. J.. de la Mar, not out 19 W. Misset, bowled Klink 26 R. Ton. c. Leeser, b. Ingl.Arkell 14 Extra's 3 Totaal 75 Bowlingcijfers: O. M. R. \v. H, v. Booven 13 6 17 5 W. Glerum 13 7 17 3 T, Ingl. Arkell 16 2/3 1 16 1 H. Klink 8 4 8 1 W. Eigeman 3 1 14 0 C. V. H.Vleermuizen. Gewonnen door C. V. H. met 87 runs op de le innings. Door deze overwinning heeft C. V. H. zich ontdaan van een harer concurrenten. Roodt wint de toss en gaat het veld in. Middelink en Zeeuwe openen den aanval op Woudstra en Nederveen. Beiden maken het niet lang, maar Ingelse en Burger weten stand te hou den. waarbij eerstgenoemde bijna uitslui tend scoort. óp 37 doet v. Roon een goede vang op line leg en Ingelse kan retireersn voor een keurige 24. Dan veroorzaakt Roodt een ware collapse, waardoor de stand van 237 komt op 862. De laatste wickets houden weer langer tegen. Visser weet als 10e man met 16 n. o. te blijven. Totaal wordt 92, waar van D. Ingelse 24, L. Fresen 11, J. Visser 15 n.o. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 1—15, G. Zeeuwe 2—37. A. Roodt 7—21. Het begin is bij C. V. H. niet best en op 15 zijn al 2 wickets down. Koch en Roodt zetten dan een grooten stand op. Beiden staan uit stekend te spelen en weten door goed runnen de score tiental na tiental te doen stijgen. Met de thee zijn er al 79 runs. Daarna begint Roodt sneller te scoren en slaat de bowlery naar alle kanten. Vooral Burger moet her in deze periode ontgelden. Op 115 wordt Roodt na een mislukten slag gevangen door Fresen. Middelink zet de zaak op denzelfden voet voort Intusscben weet Koch met eenige vieren zijn totaal nog flink te verhoogen. öp 143 is het ook zijn beurt voor een keurige kanslooze 55. De volgende man is direct uit. Zeeuwe weet nog even gauw 15 runs te scoren, waaronder een zeer harde 6. Op 179 v. 5 wordt gesloten. J. Koch 55. A. Roodt 65. A. Roodt 65. J. Mid delink 22 n. o. G. Zeeuwe 15 n.o. Bowlingcij fers Vleermuizen: W. Langehaar 4—70 F. Burger 0—62. H. Schutte 1—4. Roodt waagt een poging op het derde punt. Dit mislukt op het randje af. daar Vleermuizen met den lOen man in den tijd weet uit "te spelen. In deze innings liet het openingspaar D. Ingelse en W. Langeraar Jr. keurig batten zien. Dit tweetal en F. Burger, die met een uiterst ge duldige 15 n.o. bleef wisten de Bussummers te redden. In deze innings werd weer zeer scherp gefield met als hoogtepunten een phenomenale vang van Middelink in de slips en een keurige vang van Kievit alsmede van G. Goossens, totaal 76—8. Bowlingcijfers: C. V. H. A. Roodt 2—35, A. v. Roon 3—8, J, Middelink 0—7. G. Zeeuwe 2—16. HAARL CRICKETBOND Bloemendaal 2C. V. H. 3. De eerste batsmen van C.V.H. houden goed,' stand; zij voeren geleidelijk de score op. Vooral Goossens speelt een mooie innings en blijft met kanslooze 92 topscorer. Totaal 2087. waarvan verder v. Roon 34 en Se- veke 67. Bowlingcijfers Bloemendaal: Kesting 062, v. d. Werff 374, Dieperink 136, v. Elk 218, Paap 05. Reeds voor 34 runs is Bloemendaal ver dwenen, waarvan Kesting 10 en Bosse 10, zoodat Bl.daal voor innings wordt ingestuurd. Bij 705 is echter de tijd verstreken. Bosse 12, Kesting 18, v. d. Werff 16 en Dieperink 16. Voor C.V.H. bowlden v. Roon 423 en 335, Seveke 411 en 220, Goossens 012. C.V.H. won dus met 174 runs op de eerste innings. C. V. H. 2Bloemendaal I. Bloemendaal wint met 74 runs op de eerstë innings. Bloemendaal gaat batten. In het begin vallen de wickets snel, maar volgende batsmen weten stand te houden en doen het totaal flink stijgen, vooral de com binatie Eysten—Strik heeft er danig het oog in. Eerstgenoemde scoort eenige zeer harde vieren. Ook A. Cassée staat goed te spelen, dank zij de hulp van Mr. Extra (19) wordt het totaal 128, waarvan J. Beyk 14, G. Strik 16. H. Beyk 14: H. Eysten 31. A. Cassée 19 n. o. Bowlingcijfers C. V. H.: G. v. Langelaar 1- 46: O. Keyser 848, A. Kroon O15. C. V. H. weet het hierna op het goede bow len van J. Beyk en van Dam niet verder te brengen dan 54, alleen O. Keyser, G. v. Langelaar en C. J. Roodt brengen er resp. met 11. 12 en 8 n.o. nog iets van terecht. Roodt droeg zijn bat door de innings. Bowlingcijfers Bloemendaal: J. Beyk 514;] G. v. Dam 434. Haarlem 3Rood en Wit 4. Zaterdag had de 2e ontmoeting plaats tus schen Haarlem III en R. en W. IV. die even eens in een overwinning voor Haarlem III eindigde, maar dezen keer met een heel klein verschil. Haarlem 3 batte eerst en bracht het slechts tot 39. waarvan K. Rijpma 12. De bowlingcijfers waren: J. W. Francken 5- 8. J. Reus 3—22, en G. Kapteyn de B. 2—7. R. en W. 4 deed het hierna al niet veel be ter en dank zij eenige goede vangen van Haarlem 3 werd het totaal slechts 35. Alleen Poederbach kon de bowlery bespelen en maakte een uiterst kalme 15. De bowlingci,jfers van Haarlem 3 waren: K. Rijpma 09. J. J. de la Mar 67, O. Aben- danon 112 en C. Dekker 33. Haarlem III won dus na een spannenden strijd met slechts 4 runs. Haarlem 4Haarlem 5. De eerste ontmoeting tusschen Haarlem 4 en Haarlem V eindigde dit jaar in een over winning voor Haarlem IV. Haarlem IV batte eerst en maakte, dank zij N. N. 21. G. Jansen en R. Buissink, die goed stond te batten en tevens een 6 sloeg, 27 en extra's 12. waaronder vele no-balls. De bowlingcijfers van Haarlem V waren D. Wessel 2—28, N. Heimig 3—23 en A. Hartog 5—16. Haarlem V scoorde hierna slechts 31 runs, waarvan N. Heimig een hard geslagen 13. Bij Haarlem TV waren de bowlingcijfers be ter dan bij Haarlem V, vooral v. Ekeren. die na vele jaren niet gespeeld te hebben weer eens in de witte verscheen, had met de cij fers 42 uitstekend gebowld. Verder hadden H. Hurkmans met 215, A. v. Gooi met 3—17 en J. v. d. Schaar met 11 eveneens goed gebowld. Tempo. Te spelen Maandagavond 26 Juni (vriend schappelijk) Tempo Adsp.—Sport Vereent Adsp. terrein Middenweg. Donderdagavond 29 Juni Tempo IIOos terkwartier 3 terrein Middenweg. Oefenavonden: Maandag van 79. Donder dag 7—9, Adspiranten Maandag 7—9.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 14