Op reis Aspirin Duitsch-Oostenrijksche aansluiting. MAANDAG 26 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Verdere maatregelen tegen de N. S. D.A. P. in Oostenrijk. Frauenfeld Inspecteur der Partij voor het geheele land in arrest. Dr. Dolfuss dreigt met de doodstraf. Actie tot herstel der veiligheid in Sofia. De staat van beleg afgekondigd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Duitschland. Frauenjeld. De nationaal-socialistische gouwleider voor Weenen, Frauenfeld, die tevens plaatsver vangend inspecteur dezer partij voor Oosten rijk is, is Zaterdag te Villach gearresteerd. Onder geleide van rechercheurs is hij vol gens het Wolff-Bureau naar Weenen overge bracht. De inhechtenisneming vond plaats omdat de autoriteiten veronderstelden, dat Frauen feld voornemens was, zich voor het houden van besprekingen naar Italië te begeven en van daar wellicht naar Duitschland te reizen. Tusschen den minister van Openbare Vei ligheid en bondskanselier Dollfuss is in den loop van den namiddag van gedachten ge wisseld over de maatregelen, welke in aan sluiting aan Frauenfeld's arrestatie genomen moeten worden. Verder houden de autoriteiten zich druk bezig met de persoon van den leider der Oostenrijksche nationaal-socialistische partij te Weenen, Proksch, die zich momenteel te München bevindt. Naar verluidt is aan de justitie opdracht gegeven, tegen Proksch een strafvervolging wegens hoogverraad in te stellen naar aanleiding van zijn manifest aan de Oostenrijksche Nazi-partij. In den nacht op Zondag zijn in Oostenrijk wederom verscheidene incidenten voorge komen. Zoo werd in Gmunden in Salzkam- mergut een bomaanslag gepleegd op de wo ning van den Christelijk Socialen burgemees ter Thomas. De bom werd tegen de huis deur geworpen en had een buitengewoon krachtige detonatie. In Oberbayernmark is tijdens een z.g. „Segenfeuer" een bom ont ploft, welke door onbekenden tusschen het hout was gedeponeerd. Naar uit Salz Johann in Tirol werd ge meld, is aldaar in het gemeentelijk ziekenhuis een afdeeling ingericht voor politieke gevan genen, daar de gevangenis vol was. Op een bijeenkomst te Weenen heeft de Bondskanselier dr. Dollfuss tijdens een rede voering aangekondigd eventueel den dood straf tegen leden der N.S.D.A.P. te zullen invoeren. Uit Sofia wordt gemeld dat het Bulgaar- schei parlement in den nacht op Zondag het wetsontwerp tot bestrijding van aanslagen heeft aanvaard. Direct werd de staat van be leg over Sofia afgekondigd. Politie en mili tairen bezetten in denochtend alle straten dei- stad. Het telefoon- en telegraafverkeer met binnen- en buitenland werd onderbroken. In alle woningen der stad werd gezocht naar wapenen en verdachte personen. Het ver keer was Zondag volkomen verboden. Ook het treinverkeer naar Sofia is stopgezet. Bij de nieuwe wet wordt iedere moord of poging daartoe gestraft met den dood. V. D. seint nader: De buitengewoon energieke actie tot her stel der openbare veiligheid in de Bulgaar- sche hoofdstad, waarmede een eind gemaakt moet worden aan de talrijke politieke moor den. heeft grooten indruk gemaakt. De ver schillende huiszoekingen zijn op bevel der regeering door de politie met behulp van het garnizoen ten uitvoer gebracht. De actie be gon om middernacht in den nacht van Za terdag op- Zondag en duurde Zondagavond om 8 uur nog voort. Gedurende al dien tijd mochten de menschen hun woningen niet verlaten. De straten in de voorsteden waren door troepen afgezet. In totaal waren 3000 man opgeroepen voor deze actie. De huizen werden zorgvuldig doorzocht, waarbij vooral gelet werd op wapenen en op aanwijzingen tegen verdachte elementen. Telegraaf- en telefoonverkeer was volkomen gesloten. De uit de provincie komende treinen werden op het station vastgehouden. Naar verluidt zou op een buitengewoon groote hoeveelheid wa penen beslag zijn gelegd, terwijl ook talrijke personen werden gearresteerd. Ook in de groote provincieplaatsen, zooals Warna. Bur gas. Phiüppopel. Haskowo etc. zijn derge lijke acties uitgevoerd. Het telefoonverkeer was in den nacht op Maandag nog niet weer vrijgelaten. Ds. Von Bodelschwingh tot aftreden gedwongen. Volgens een Wolff-bericht heeft de Prui sische minister van onderwijs en eeredien sten Rust, den leider der afdeeling voor ae kerken van het Pruisische ministerie voor eerediensten Jaeger benoemd tot commissaris voor de Evangelische landskerken in Pruisen met de volmacht, die maatregelen te treffen die noodig zijn. Dr. Fr. von Bodelschwingh, rijksbisschop voor de Evangelische kerken in Duitschland. heeft daarna in het comité van Duitsche Evangelische kerken een verklaring afgelegd, waarin hij zeide: „Ten gevolge van de benoeming van een staatscommissaris voor de gezamenlijke Evangelische landskerken in Pruisen is mij de mogelijkheid ontnomen de opdracht uit te voeren, die de Kerkenbond mij had in han den gelegd. Die opdracht moet ik dientenge volge terug geven'. Voorts meldt Wolff, dat de vice-president van den Hoogen Kerkeraad Hundt met verlof is gezonden. Heeft Hugenberg zijn ontslag al ingediend? Naar Reuter uit Berlijn verneemt, verluidt daar dat Hugenberg aan president Hinden burg ontslag heeft verzocht. De rijkspresident heeft het nog niet ver leend. De overval op Berlijn". In een nadere officieuze beschouwing over de verschijning van vliegtuigen boven Ber lijn zegt Wolff dat de regeering aan dezen „overval" zeer groote beteekenis hecht en na herhaling van de klacht, dat Duitschland niet bij machte is er iets tegen te onderne men, dat de rijksregeering de volgende week, als de ontwapeningsconferentie is hervat, te Genève onverwijld met allen nadruk den eisch van rechtsgelijkheid zal herhalen. De Rijksminister voor de luchtvaart, Goe- ring, heeft in een onderhoud met een bui- tenlandschen persvertegenwoordiger ver klaard, dat hij alles in het werk zal stellen om ten minste een paar politievliegtuigen te kunnen bouwen, aangezien Duitschland vol komen weerloos is tegen iederen aanval. De ex-kroonprins over de aan sluiting van de Stahlhelm bii Hitier. De ex-kroonprins heeft graaf Pickler, den leider van den Stahlhelm in Silezië naar de Sohleizische Zeitung meldt, het volgende schrijven gezonden: In mijn kwaliteit van eerelid van he t district Silezië van den Stahlhelm, bond van Frontsoldaten, gevoel ik mij gedrongen u een en ander te verkla ren over de overeenstemming, welke bereikt is tusschen Rijkskanselier Adolf Hitler en den leider van de Stahlhelm, Franz Seldte: Met vreugde juich ik het toe, dat net ein delijk is gelukt de basis te scheppen voor de nauwe aaneensluiting en voor het gemeen schappelijk front van de in het nationaal socialisme en in den Stahlhelm voorhanden bent U in 't bijzonder blootgesteld aan het ge vaar van kouvatten. '1 Reist daarom-tTT nooit zonder (Adv. Inge?. Med.) nationale krachten. Ik zie daarin niet alleen een waarborg voor ae verzekering der tot nu toe bereikte resultaten, maar vooral ook het bewijs voor de erkenning en den wil der leiders dat voor de gelukkige oplossing van de geweldige taak, welke voor ons ligt. de krachtige medehulp van den Stahlhelm noo dig is, op de basis van volkomen gelijkwaar digheid. Dat daarbij op zakelijk en persoon lijk gebied offers moeten worden gebracht, wenschen op den achtergrond moeten wor den geschoven en dat ook teleurstellingen op den koop toe moeten worden genomen, is na tuurlijk. Het heeft den Stahlhelm nog nooit gemankeerd aan offervaardigheid, wanneer het er om ging de groote vaderlandsche ge dachten aan te leven. Voor de nationale or ganisaties gaat het er thans om het bewijs te leveren, dat ae zin en het doel van de groote Duitsche vrijheidsbeweging en de rol welke hun daarbij toekomt, bij deze mede werking wordt erkend en dat er naar wordt gehandeld. Christelijke vakvereenigingen bij de N. S. B. O. ingelijfd. Zaterdag werd de geheele organisatie der Ohr. Vakvereenigingen door den bijzonde ren gevolmachtigde der Nat. Soc. Bedrijfs organisatie Klapper overgenomen, aldus een Wolff-telegram uit Berlijn. De eenige leden van het Chr. vakvereenigingsbestuur, die aanwezig waren, werden gelast het gebouw onmiddellijk te verlaten, hetgeen zij deden. In andere plaatsen van het land geschied de hetzelfde. Leiders der Beiersche Voiks- partij in arrest. Naar aanleiding van de plechtigheid, waar mede Bad-Aibling tot stad is verheven, heeft de Beiersche minister van binnenlandsche zaken, Adolf Wagener in de geheel gevulde tentoonstellingshal aldaar een redevoering uitgesproken, in den loop waarvan hij ook sprak over de in de afgeloopen dagen bij prominente leiders der Beiersche Volkspartij gedane huiszoekingen. Spr. zeide o.m., dat thans kon worden geconstateerd, dat de af gelegde verklaringen van loyauteit allen ge logen zijn geweest en dat gepoogd werd op zeer intensieve wijze ondanks het bestaande verbod van vergaderingen te houden en dat ook de ontbonden Bayernwacht nog steeds bestond. De minister verklaarde, dat de tijd der partijen in Beieren definitief voorbij was. Hij zou ieder als schadelijk persoon voor-het volk--doen. arresteeren.die een po- ging zou doen wederom een partij te stich ten, onverschillig onder welken naam. De minister deelde mede. dat dezen dag niet alleen de meest prominente leiders der Beiersche sociaal-democratie, maar ook de prominente leden der Beiersche Volkspartij gearresteerd waren. Tsjecho^Slowakije. Dantzig, Machtigingswet aangenomen. De volksdag heeft naar het Wolff-Bureau meldt- de machtigingswet ter leniging van den nood van voik en staat in tweede en derde lezing met 50 stemmen (nat.-soc.. cen trum en D.-n.at.) tegen 19 isoc.-dem., com munisten en Polen» aangenomen. De vo'.ks- dag is daarna voor onbepaalden tijd ver daagd Engeland. Litwinow tot bespreking uitgenoodigd. De Engelsche regeering heeft de eerste stap in de richting van een oplossing der ge spannen verhouding tusschen Engeland en Rusland gedaan. De Britsche Minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon heeft de Russische Volkscommissaris voor Buiten landsche Zaken Litwinof uitgenoodigd voor een bespreking op Maandag a.s. in het Fo reign Office, bij welke gelegenheid ongetwij feld net Engelsche invoerverbod en de vrij lating der te Moskou in gevangenschap zijnde Engelsche ingenieurs der Vickers-fabrleken, MacDonald en Thornton ter sprake zal komen. Spanje. Ook Don Jaime ziet af van den troon. Prins Don Jaime, de tweede zoon van ex-koning Alfonso van Spanje, heeft volgens het blad ..A. B. C.". afstand gedaan van zijn rechten op den troon, aldus Reuter. De be treffende documenten zijn aan koning Al fonso te Fontainebleau ter hand gesteld. De rechten op den Spaanschcn troon ko men thans aan prins Don Juan, die 20 jaar oud en adelborst is bij de Britsche marine. Hongarije Kwestie van het koningschap is internationaal" Minister-president Goemboes heeft Zater dag in het Hoogerhuis over de kwestie van het koningschap gesproken. Hij verklaarde dat deze kwestie inderdaad bestaat. De ge beurtenissen hebben evenwel juist nu bewe zen, dat deze kwestie feitelijk internationaal is zoolang voorHongarije zelfs volgens legitiem standpunt deze kwestie niet actueel kan wor den beschouwd, is men van haar resultaat niet zeker. Rusland. Dubbel-monarchie in Parijs niet aan de orde. Reuter seint uit Parijs: Bij het verlaten van de Quai d' Orsay. waar hij met den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken Paul-Boncour had ge confereerd, verklaarde de Cecho-slovaaksche minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Benesj. met betrekking tot de geruchten over een herstel der Oostenrijk-Hongaarsche dubbelmonarchie nadrukkelijk, dat dit vraagstuk op het oogen-blik niet aan de orde ts. Een protest tegen het memoraw dum van Hugenberg. De gezant der Sovjet-Unie te Berlijn, Hintsjoek, heeft naar Reuter uit Moskou verneemt, aan den waaniemenden minister van Buitenlandsche Zaken, von Biilow. een nota. overhandigd naar aanleiding van het memorandum van Hugenbreg, dat op de economische conferentie te Londen werd ingediend, waarin namens de Duitsche de legatie een direct beroep gedaan wordt op de vertegenwoordigers der andere mogendhe den om een einde te maken aan de revolu tie en binnenlandsche wanorde, waarvan de oorsprong in Sovjet-Rusland m-oet worden gezocht. Dit beteekent. aldus de Russische nota, een directe oproep tot den oorlog te gen Sovjet-Rusland. Verder wordt de mee- ning uitgesproken, dat een gedeelte van het Russische gebied afgestaan moet worden voor Duitsche kolonisatie. De Russische nota acht dergelijke verklaringen in strijd met de verplichtingen der vriendschaps- en neu traliteitsverdragen, welke 24 April 1920 te Berlijn werden gesloten. Tenslotte protes teert de gezant energiek togen de schending van de zijde van Duitschland der verdragen, welke tusschen de beide landen zijn gesloten. Wolff verneemt van welingelichte zijde dat staatssecretaris Von Bülow het vertoog van Tegenzin in het vrije Oostenrijk. Berlijn, Juni 1933. Het „vrijmoedig" optreden van enkele Duitsche officieele Nazi-autoriteiten in Oos tenrijk moge al de directe aanleiding zijn geweest tot het conflict tusschen Oostenrijk en Duitschland, de diepere oorzaak vinden wij In het z.g. „gelijkschakelen" aller Duit sche staten, Beieren. Wurtemburg en Baden Inbegrepen, staten, die steeds toch zoo pijn lijk hun zelfstandigheid in den Duitschen Statenbond hebben bewaakt. Het snelle toe grijpen der Hitler-regeering, die ook hier in- en gelijkschakelde zonder slag of stoot yan tegenweer, gezien in het licht der mémoires var. den vroegeren Engelschen ambassadeur in Londen. Viscount d'Abernon, krijgt voor den outsider bijzondere beteekenis in verband met Oostenrijk. Reeds gedurende de laatste oorlogsjaren streefde Frankrijk naar afschei ding van het Rijnland en de Zuïd-Duitsche staten. Het is zelfs tot een smakelijk toebe reid voorstel gekomen- Zouden die staten daarop zijn ingegaan, dan had Frankrijk een directe verbinding verkregen met Tschechoslowakije en Polen, zonder Duitschland te beroeren, wat zijn vurigste wensch was. Eenige kans van sla gen heeft er werkelijk bestaan. De toenmalige president van Baden, pro fessor Hummel vertelde, dat zelfs nog na den oorlog er in zijn land een groote sympathie bestond voor Frankrijk, een overblijfsel uit den tijd van Napoleon. Het prestige en de poDUlariteit van Napoleon waren zoo gewel dig dat. zooals hij zich uit zijn jeugd herin nerde. er in de kleinburgerlijke woningen evenveel afbeeldingen van Napoleon voor handen waren als van Goethe of andere groote Duitsche persoonlijkheden. Nu echter is men van meening, dat Frankrijk besloten heeft, Duitschland te vernietigen. Wat de Franschen in Zuid-Duitschland on dernamen. om hun groot politiek doel te be reiken. had ten slotte een tegenovergestelde uitwerking en diende ae consoüdeering van het Duitsch Rijk. Toen de Oostenrijksche bondskanselier. Dr. Seipel, Eerlijn bezocht, en over den onhoudbaren toestand sprak, waarin Oostenrijk zich bevond en klaagde over de aangrijpende ellende van midden stand en arbeidersklasse, putten de Duitsche bladen van elke richting zich uit in de warmste sympathie-betuigingen, wezen op de bloedsgemeenschap met de Oostenrijkers en verklaarden, dat Duitschland onmogelijk de ineenstorting van Oostenrijk werkeloos kon toezien. Een in Berlijn levend Oostenrijker, een oud-minister, die gedurende den oorlog met gewichtige opdrachten naar Berlijn werd ge zonden, en buitengewoon goed kenner van alle centraal-Europeesche quaesties, meende over ae aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland, dat deze ongetwijfeld eens tot stand zal komen. De meerderheid der Oosten rijksche bevolking streefde er ijverig naar en ook in Duitschland had zich de openbare meening ..gewijzigd", ten gunste van deze aansluiting. Er was toen nog geen Hitler-re geering en geen gedachte aan „gelijkschake ling"! In werkelijkheid bestaan er twee onver zoenlijke verbondsgroepen, die naar de he gemonie in Centraal-Europa streven: een Noord-Zuid-bondgenootschap tusschen Duitschland. Oostenrijk en Italië en een Oost-West tusschen Tschechoslowakije. Po len en Frankrijk. Deze beide aansluitingen kruisen zich in Zuia-Duitschland, hoofdza kelijk in Beieren. Daar zij zich kruisen, kunnen beiden niet bestaan, de een moet voor den ander wijken. De Oostenrijksche staatsman meent, dat er zelfs voor Frankrijk geen aanleiding is. om de vereeniging van Oostenrijk met Duitschland te verhinderen. Integendeel! Het resultaat van deze aansluiting zou zijn een versterking van het anti-Pruisische, d. w. z. van het vredelievende element in Duitsch land. Het oude argument der tegenstanders in Duitschland van aansluiting, dat n.l. Duitschland er door verzwakt en verweeke- lijkt zou worden, moest voor Frankrijk een argument zijn de aansluiting te begroeten.1 De angst dat de Pruisen de Zuid-Duitschers zouden aansteken met hun krachtpatserij is volkomen ongegrond. Hij ontwikkelde de theorie, dat Berlijn in werkelijkheid geen Duitsche, maar een Amerikaansche stad zou zijn, die naar Duitschland is overgeplant en het tijdelijk beheerscht. Hij beweert, dat Ber lijn in werkelijkheid on-Duitsch is gebleven en in Duitschland zoo absurd is als b.v. Syd ney zou zijn als hoofdstad van het Britsche Rijk. Deze theorie, hoe paradoxaal ook. is ver makelijk en niet zoo dom. Berlijn met zijn heel breede, zeer regelmatige straten en de groote pleinen, die zich op bepeaalde afstan den openen, zonder pittoreske buurtjes, maar aan ook zonder vuil en verwaarloozing. lijkt meer een Amerikaansche zooals wij ons dat voorsteilen dan een Europeesche stad. Maar toch een stad vol ruimte en licht, vol groene parken, het zeer poëtisch clement de zer metropool. Dc „groote" Oostenrijker hy wordt door d'Abernon beschreven als „de verstandigste Oostenrijker, die in Berlijn leeft" meent dat er voor Weenen slechts één mogelijkheid bestaat: het moet bij Duitschland komen. De Tschechen willen Weenen niet hebben, om dat zij hun Praag veel te lief hebben en ook. omdat annexatie van Oostenrijk het Duit sche element te zeer zou versterken, dat, naar Tschechische meening, binnen de tegen woordige grenzen al een veel te groote rol speelt. Weenen heeft zoo'n buitengewoon erf deel aan cultureele inrichtingen, musea, uni versiteiten enz., dat het alleen bij een groo ten staat kan worden ingelijfd. Dit zijn mee- ningen van een man, die pro-Dultsch Is en voorstander van aansluiting. Maar hoezeer spreekt zelfs ook hier, als van ..gelijkschake ling" nog geen sprake was in de politiek bestond het woord nog niet hoezeer sprak reeds toen de tegenstelling Pruisen-Zuid- Duitschland. Berlijn-Weenen of München. Onuitgesproken bleef de droom van zoovele Zuid-Duitschers: zooal niet een zelfstandig Zuia-Duitsch Rijk. dan toch zelfstandige Zuid-Duitsche staten in den Duitschen Sta tenbond, vrij, absoluut vrij van Pruisen's he gemonie vrij van Berlijn. Dat heeft Hitier onmogelijk gemaakt, voor hoelang, dat zal de tijd leeren. De tegenzin, dien hij daarmee wekte in Zuid-Duitschland kon slechts in het vrije Oostenrijk tot krach tige uiting komen, tegen het hakenkruis. Niet tegen Duitschland. H. L. den Russischen gezant Tsjintjoek zoo scherp mogelijk van de hand heeft gewezen. ..aan gezien het memorandum van Hugenberg geen aanleiding geeft tot eenig bezwaar van de 2ijde der Sovjetregeering". Zwitserland. Duitsche invoercontingenten geblokkeerd. Met toestemming van den Zwitserse hen bondsraad heeft het departement van Econo mie naar de Tel. verneemt, besloten de Duit sche invoercontingenten te blokkeeren en alle verzoeken om Invoervergunningen, op grond van deze contingenten, van de hand te wijzen. Het doel van dezen maatregel is volgens de „Frankfurter Zeitung" druk uit tc oefe nen op de transferbesprekingen te Londen. Het was mogelijk hiertoe over te gaan. om dat de Duitsch-Zwitsersche economische overeenkomst, over welker verlenging kort geleden zonder resultaat te Berlijn is onder handeld. voorlooplg slechts tot 1 Juli a.s. loopt. In belanghebbende kringen in Zwitser land hoopt men echter, aldus genoemd blad. dat het mogelijk zal zijn nog voor het einde van de maand met de Duitsche transferdelegatie tot een modus vivendi ie komen, welke het mogelijk maakt de blok keering der contingenten op te heffen en de onderhandelingen over een handelsverdrag te hervatten. HIRO HITO VOOR HET EERST GEÏNTERVIEWD. PLEIDOOI VOOR JAPANSCH AMERI KA A N SCHE TOEN AD E RING. Voor dc eerste maal in de geschiedenis van Japan heeft een Japansch keizer een bui- tenlandsch journalist een interview toege staan nl. aan den Amerikaanschen dagblad correspondent Roy Howard. Van te voren was Howard medegedeeld, dat de hoftraditie ver bood. dat in het interview letterlijk zou wor den weergegeven wat de keizer gesproken had. zoodat Howard zich er tot moest beper ken. de meening van den keizer over de ver schillende aan de orde gekomen punten zelf weer te geven. Hirohito verklaarde, dat hij de Japansch- Amerikaansche vriendschap en samenwer king van het grootste belang achtte voor den vrede, niet alleen In het Verre Oosten, doch in de geheele wereld. De keizer geloofde niet, dat een van beide mogendheden ook maar in eenig opzicht de bedoeling had. de onderlinge goede verstandhouding te verstoren. BRITSCHE INVOERRECHTEN VERHOOGD. O.M. OP HOUTWAREN*. TRICOTAGES EN HOEDEN. De Engelsche regecring heeft besloten tot verhooging van een aantal Invoerrechten, o.a, op houtwaren, hoeden, kant en tricota ges. Hot invoerrecht op tricotages wordt ver hoogd van 20 op 30 pet., op hoeden van 25 op 30 pet. BOM IN DE SINT PIETERSKERK ONTPLOFT. DAAD VAN EEN ZWAKZINNIGE? Zondagmiddag om even over twaalven heeft in liet voorportaal van de St. Pieters kerk te Rome een bomontploffing plaats ge had. Een kleine bom. welke voorzien was van een tijdlont, explodeerde op dc plaats, waar dc voorwerpen, welke de bezoekers niet in de kerk mogen meenemen, worden bewaard. Een of andere zwakzinnige schijnt de bom in bewaring te hebben gegeven. Gebleken is, dat het aantal gewonden niet zoo groot is, als men aanvankelijk had gedacht. Vier per sonen werden gekwetst, o.m. een ingenieur uit Pisa. Matcricelc schade is niet aange richt. Ook dc muren bleven onbeschadigd. HET VLIEGTUIG VAN MATTERN GEZIEN? MOSKOU. 25 Juni. V.D. een Russisch radiostation hoeft een draadloos bericht van een Amerikaansch stoomschip opgevangen, waarin wordt medegedeeld, dat dit het vliegtuig van den vermisten wereldvlieger Mattern op de Bering Zee gezien had. Aan onze kwartaal- en maandabonnés. De administratie vindt hel bijzonder prettig als een groot aantal abonnés het verschuldigde abonnementsgeld per post- o/ bankgiro voldoet. Men bedenke even teel dat het een nog grootere tijdsbesparing geeft als men gireert vóór dc kwitanties bij de incas seerders zijn. Formulieren voor automatische giro verstrekken wij gaarne en gratis. AGENDA. MAANDAG 26 JUNI Luxor Sound Theater: .Ariane" en „Groot moeders Jongen". 8.15 uur. Palace: „Ein Mann mit HerzOp het too- neel: Savona's, Spaansche antipodisten. 7 en 9-15 uur. Rembrandt Theater: „Suzanna in 't bad". Op het tooneel: Willy Derby met zijn nieuw repertoire. 7 en 9.15 uur. DINSDAG 27 JUNI Bioscoopvoorstellingen. Teyier's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5