De Wimbledon wedstrijden. DONDERDAG 29 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD '10 Een internationale strijd van de sterkste spelers der wereld, waarbij het Amerikaansche front ondoor dringbaar zal blijken te zijn. LONDEN, 27 Juni. Maandagmiddag klokslag twee uur werd het Wimbledon tournament geopend, toen dertig spelers, uit alle declen van de wereld, de kleedkamers verlieten en naar den tennis- grond togen. Op een ver afgelegen baan leverden twee geheel onbekende spelers een eerlijken strijd met als eenige publiek de umpire en twee linesmen. Op één van de eerste banen, omringd door groote tribunes speelde de wereldkampioen Vines voor een talrijk publiek. Doch zoowel op het centre court als op het ver afgelegen plekje gold de schoone eer als inzet. Vines. Veertien dagen zullen de grootmeesters in touw zijn. veertien dagen zullen de zenuwen tot het uiterste gespannen zijn, in die veer tien dagen zullen illusies wrecdelijk verstoord worden van dezen of genen speler die zoo ge hoopt had Dc eerste dag normaal verloopen. Terwijl het in andere jaren wel eens ge beurde dat een outsider op den eersten dag een ster den weg naar den eindstrijd af sneed. was het op den openingsdag van Wim bledon 1933 behoudens een enkele partij, zeer rustig. De wereldkapioen Vines, beschouwde zijn tegenstander een onbekende Engelsche speler als een noodzakelijk iets om tegen te spelen. De witte pet diep in de oogen, slungelde dc lange Amerikaan van links naar rechts, als deed hij zijn middagslaapje. Zuchtend werd zijn lang onderstel moei zaam verplaatst.. Als een rally te lang duurde, werd de machtige forehand in werking ge steld. Een vfeeselijk harde klap. volkomen soepel en zuiver geslagen,' die. bijkans onbe speelbaar is. Zijn tegenstander kreeg drie games. Dc speler die als tenenhanger van Vines geplaatst is. de Australiër Crawford, dit jaar o.a winnaar van de Internationale kam pioenschappen in Frankrijk, wist ternauwer nood aan een nederlaag te ontsnappen. Dit kwam niet zoozeer door zijn eigen goede spel, als wel door het falen van den Spaan- schen kampioen Maier juist op de meest kritieke momenten. Crawford won de eerste twee sets. evenwel met uiterste inspanning, want hij had moeite zich te verplaatsen op het vooral in de eerste dagen nog zeer gladde centre court. In de vijfde set speelde Maier als een wereldkampioen. Zijn service en smash waren onbespeelbaar! Bij 42 en op eigen service bleek Crawford geslagen te zijn. dochde Australiëer verliest geen game meer en maakt 6—4. „Ik had geen adem meer" vertelde de krachtige Spanjaard na afloop. Een kampioenschap wordt niet slechts ge wonnen door goed tennis.... Dc jeugd in liet strijdperk. Behalve de kampioenen of de ex-kampioe nen is het de Amerikaansche en Australische jeugd, die hier de aandacht trekt. De lange Amerikaan Stoeffen is niet alleen in lengte de evenknie van Vines, doch ook in zijn spel liggen symptomen opgesloten van een toe komstig wereldkampioen. Harde forehand en backhand, geen bal aan 't net die niet „gekilled" wordt en de specia liteit der Amerikaneneen onbespeel bare service. Zijn strijd vandaag tegen den kleinen katachtigen Japanschen Davis Cup-speler Nunoi, was van waargalooze schoonheid, waarbij de kracht van den langen Amerikaan te machtig was was voor het kleine Japan nertje. Sutter, een andere jonge Amerikaan en de Australische „boys" spelen veel minder. Zij missen allen de fijne spelintuïtie. die bij een Tilden of een Cochet te vinden waren en dat is niet te leeren! Mc. Grath trok deze twee dagen grootc belangstelling. Iedereen wilde zoo graag den 17-jarige zien. die voor een attractie zorgt; de tweehandige back hand. Geen natuurlijke slag, een korte achterzwaai; een backhand die echter ver raderlijk hard is, alshij den bal dicht naast zijn lichaam kan nemen. Gledhill, de dubbelpartner van Vines heeft in tegenstelling met zijn jaargenooten, niet het sterk gebouwde lichaam en ook niet die krachtige bekende slagen. Een innemende vriendelijke jongen, een speler die raffine ment in zijn spel weet te brengen. Lief en leed bij de Hollanders. De eerste ronde leverde voor Timmer geen moeilijkheden op. Vlot en frisch spelend, met juiste afwisseling in zijn slagen, die zijn spel zoo sterk maken, won hij van den Engelschman Sherwood (6—2, 63, 6—3). Timer speelde als in zijn beste dagen. Van daag scheen hij aanvankelijk eenzelfde over winning te halen, doch na een sterk ge speelde eerste set, ging de tweede set stroef en stram. Er was iets niet in orde. Timmer, die zich vandaag niet geheel fit gevoelde trok zich terug. Nu moeten we onzen hoop vestigen op onze kampioene Rollin Couquerque, want die kan nog wel eens voor de verrassing zorgen als zij zoo blijft spelen als vandaag"). Het was niet prettig voor haar tegenstandster om van voren naar achteren en van links naar rechts gesleept te worden. Dropshots, slices, lobs, het was alles gaaf en beheerscht. eD dag zou nie* sluiten zonder een En- gelsch verlies. Perry moest zijn meerdere erkennen in den Afrikaanschen Davis Cup speler Farquharson. ondanks de-vurige aan moedigingen van het Engelsche publiek en de medewerking van den „footfaultjudge" op matchpoint H. A. C. VAN RIEMSDIJK. Inmiddels is mej. Couquerque in de tweede ronde eveneens uitgeschakeld. TOURNAMENT WIMBLEDON OVERVEEN. De uitslagen van de laastte wedstrijden luiden: Heerenehkelspel B. Melse. slaat v. Stederen 64. 62; v. d. Togt slaat Knoop 8 -6, 12—10: Felix slaat Oudes 6—1. 5-7. 6—0. Heerendubbelspel B. v. d. Lee en Scholten slaan Seignette en Oremus 62. 61. Dcmesdubbelspel B. Me.i. v. Beaumont en mej. Grimberg slaan mej. Adams en mej. Maks 64, 9—7. Gemengd-dubbelspel B- Mevr. Frekenhorst en Miedema slaan mej. Heythekker en Verhagen 63. 4—6. 7—5: mej. v. Laar en v. Hezel slaan mevr. Melse en Tetterode 6 -3. 8—6: mevr. Kuhn en Melse slaan mej. Tcrwey en v. d. Togt 63, 36. 6 -4: mevr. Kamerbeek en v. Stederen slaan mevr. v. Bellen en van Bellen 6—0, 6—1. Damesenkelspel A. Mej. Verster slaat mej. Leeuwenberg 8—6, 4f>, 6—4; mevr. Meyer slaat mevr. Ernst 6-2. 7—5. Oemengddubbelspcl A. Mej. Monasch en Modlich slaan mevr. Mover en Nieman 62, 8—6: mej. de Jóng en Blom slaan mevr. v. Huvstee en Evsvogel 8—6. 2— 6. 6 -2. Damesenkelspel B. Mevr. Ernst slaat mej. de Bock 6—0. 7—5: frl. v. Riemsdijk slaat mei. Klipp 6—1. 6—3; mei. Tenvey slaat mevr. Kuhn 2—6, 8—6. 7-5. Damesdubbelspel A. Mevr. Nielsen en mei. Leeuwenberg slaan mevr. Wetselaar en mej. Lanting 6—3. 6—0: frl. L. van Riemsdijk en frl. J. van Riems dijk slaan mevr. v. Huvstee en mevr. v. d. Klashorst 3—6. 6—0. 8-6. POSTDUIVEN. DE POSTDUIF TE HAARLEM Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Chateauroux, 660 KM. De priizen werd behaald als volgt - J. J. Lasschuit 1 3 6. B H van Gelderen 2. C. van Leuven 4. L. van Berkel 5. DE BONTE DUIF TE HAARLEM Bovengenoemde vereeniging hie.1 d een wed vlucht. van Chateauroux (Frankrijk), afstand 650 K.M. Los om 6.30 met Z.W. wind. Dc Drfizen werden als volgt behaald: W. T. der Kinderen 1 5 6. F. van Honschoten 2 7. F W J. Kuyken 3 9 10. J. J. Kan 4, Joh. L. Heemskerk 8 11. WIELRIJDEN SPRINTKAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: Op 8 en 9 Juli zullen op de Stadionwieler- baan te Amsterdam verreden worden de kampioenschappen voor Nederland op de baan 1933 over 100 K.M. met motorgangma- king. De Sportcommissie der Ned. Wielrcn Unie heeft in haar vergadering van 19 Juni besloten, dat in afwijking met vorige jaren het sprintkampioenschap van Nederland ver reden zal worden over 500 M. d.i. slechts over 1 ronde van dc Stadionwielerbaan te Am sterdam. Onmiddellijk na het sein van ver trek zal de bel worden geluid ten teeken, dat de laatste ronde is ingegaan. DE „TOUR DE FRANCE". GUERRA WINT DE TWEEDE ETAPPE. Uit Parijs: Woensdag werd de tweede etappe verreden, van Lille naar Charleville, een afstand van 192 K.M. Deze werd gewon nen door den Italiaan Guerra. 2e Jcan Aerts (België). 3. Ronsse (België). 4. Rebry (België) 5. Le Grevès (Frankrijk). 6. Archambaub (Frankrijk), 7. Wauters (België). 8. Har- diquest (individueel) (België). 9. Buse (Duitschland). 10. Vervaecke (individueel) (België). 11. Magne (Frankrijk), 12. Moe renhout (België), en 13 Lemaire (België) al len in dei tijd van 5 uur 33 min. 52 sec.. 14. Bulla (Duitschland). 15. Cloarec (indivi dueel) (Frankrijk) 16. Piemontesi (Italië), 17. Martona (individueel) (Italië). 18. di Paco (Italië), 19. Stöpel (Duitschland). 20. Pelis- sier (Fr.) allen in den tijd van 5 uur 36 min. 31 sec. Het totale klassement luidt als volgt: 1. Archambaud (Frankrijk) 13 uur 20 min. 37 sec. 2. Jean Aerts (België) 13 uur 24 min. 9 sec. 3. Lemaire (België) 13 uur 25 min. 9 sec. 4. Rebry (België) idem. 5. Bulla (Duitschland) 13 uur 25 min. 15 sec. 6. Guerra (Italië) 13 uur 26 min. 1 sec. 7. Wauters (België) 13 uur 27 m. 6 sec. 8. Hardinquest (individueel) (België) 13 uur 27 min. 8 sec. Het totale landenklassement luidt als volgt: 1. België 40 uur 14 min. 27 sec., 2. Frank rijk 40 uur 21 min. 58 sec.. 3. Duitschland 40 uur 23 min. 3 sec.. 4. Italië 40 uur 41 min. 36 scc., 5 Zwitserland 41 uur 38 min. 53 sec. (Adv. Ingez. Med.) BILJARTEN OM DEN LOUW-BEKER. Voor den strijd om bovengenoemden beker was het le vijftal van Insulinde (Amsterdam) bij de B V. Haarlem op bezoek. De uitslag luidde: Insulinde 572 car. B.V. Haarlem 553 car. ZEILEN. DE KIELER WOCHB. Uit Kiel: Op den zevenden dag van de Kieler Woche werd in dc 12-voets jollcn- klasse Jan Maas met ..Windekind II" eerste, gevolgd door D. Kagchelland met de „Glip- per" en F. A. F. Gallé met „Ree" resp. op de tweede en derde plaats. De Rotterdammer D. van Brummelen met „Pine" eindigde op de achtste plaats. Naar wij vernemen heeft de wedstrijd commissie de race van Dinsdag ongeldig ver klaard OPENLUCHTDAG GEM. LYCEUM. Vanmorgen is op het prachtige terrein aan de Spanjaardslaan de jaarlijksche open luchtdag van de leerlingen van het Gem. Lyceum begonnen onder leiding van den heer M. Houtkooper, die zooals gewoonlijk weer flink werd bijgestaan door de leeraren van het Gem. Lyceum en door leerlingen van het Haarlemsch Instituut voor Lichamelijke Op voeding. De belangstelling van de zijde der ouders was vanmorgen nog niet groot. Maar dat zal vanmiddag wel anders zijn; dan is de tri bune weer te klein. Wel werd een blijk van belangstelling gegeven door den heer H. L. Warnier, inspecteur van den dienst der Li chamelijke Opvoeding. En de meisjes en jongens, die vanmorgen aan de beurt waren om hun kunnen te too- nen bij driekampen, kastiewedstrijden enz., werden luide aangemoedigd door de leerlin gen, die op dat oogenblik rust haddén. Het weer is voor een openluchtdag bijzon der goed SPORTDAG CHRIST. LYCEUM. Woensdag hielden de leerlingen van het Christelijk Lyceum hun jaarlij kschen sport dag op het welwillend daarvoor afgestane terrein van „Haarlem". De voornaamste uitslagen waren: Groote jongens 100 M. hardloopen: 1. W. Aangeenbrug 12 sec. 2. F. Harahap 12 1/5 sec. 200 M. hardloopen 1. E. Woud 23 4 5 sec. 2. W. Aangeenbrug 23 4 5 sec. 400 M. hardloopen: 1. F. Harahap 60 2 5 sec. 2. M. Struyk 62 sec. Verspringen: 1. W. Aangeenbrug 5.65 M. 2. E. Woud 5.38 M. Hoogspringen: 1. E. v. Leyenhorst 1.55 M. 2. W. Aan geenbrug 1.55 M. Speerwerpen: 1. K. Heytmg 35.08 M. 2. A. van Giffen 33 M. Kcgelstooten: 1. W. Aangeenbrug 9.87 M. 2. E. Woud 9.68 Meter. Hinkstapsprong: 1. H. v. Suylekom 11.16 M. Meisjes 80 M. hardloopen: 1. L. Koning 11 sec. 1. L. Koning 11 sec. 2. B. Oliemans 12 1/5 sec. Verspringen: 1. L. Koning 4.50 M. 2. B. Oliemans 443 M. Hoogspringen: 1. B. Oliemans 1.25 M. 2. H. Lieneman 1.25 M. Kastiebalwerpen 1. M. van Andel 57.20 M. 2. M. La-gas 32.45 Meter. (Kogelstooten: 1. M. van Andel 7.90 M. 2. B. Visser 7.53 M. Klasse-estafette: 1. 4 C 51 sec. 2. 4 D 52 1 5 sec. 3. 3 R 52 2/5 sec. Winnaar v. d. wisselbeker W. Aangeenbrug 27 punten. (2. E. Woud 14 punten). HET GOUDEN FEEST VAN DEN A. N. W. B. DE VERGADERING TE UTRECHT. Woensdag heeft in het gebouw aan dc Maliebaan te Utrecht een bestuursvergade ring van den A. N. W. B. plaats gehad. De voorzitter, de heer Edo Bergsma. hield een rede, waaraan we het volgende ontleencn „Mijne heeren, eeregasten en bestuursleden van den A. N. W. B., ik open deze vergadering van het dagelijksch bondsbestuur; ik open die niet zonder aandoening. Op deze voor onzen bond historische en zoo merkwaardige plaats, in het gebouw zelf waar onze vereeniging werd gesticht, roep ik u allen een warm welkom toe. Ik bekleedde den voorzitterszetel nog niet toen hier het eerst vergaderd werd: wel had ik het voorrecht den eersten voorzitter der vereeniging mijn zeer gewaardeerden voor ganger C. H. Bingham te leeren kennen en onder zijn presidium de eerste schrede te plaatsen op mijn lange loopbaan in den bond. Van de oudste bondsgarde missen wij na tuurlijk zéér velen: des te meer is het ons goed onzen vroegeren eersten penningmees ter en mede-bondsoprichter E. Kol nog aan den A.N.W.B. verbonden te zien. Als zeer gewaardeerd gast is hij thans hier aanwezig; naast hem begroeten wij andere medestichters, die met hem ons vereeren met hun tegenwoordigheid in deze, ook voor hen. zeker bijzondere bijeenkomst. Er is in den bond en voor den bond een hoeveelheid arbeid verzet, die wel zeer groot is. Maar het werk van dat allereerste bestuur dat hier voor 50 jaar den bondsopbouw begon was toch wel van zeer buitengewone betèeke- nis; dit werk vormde het goed saamgestelde fundament waarop een reuzengebouw veilig kon worden opgetrokken. Een eeresaluut zij dezen eersten bondsleiders gebracht op de ze zelfde plaats, waar zij voor 50 jaar hun arbeid zijn begonnen. Stevig en sterk staat de bond, ontplooiend een werkkracht en werklust, die in staat stellen groote dingen te doen voor het toe risme en het verkeer. Allen medewerkers, den vrijwilligen. maar ook hun. die in dienst van den bond aroeiden, alien evenzeer gegrepen door den bond. voelend voor het bondswerk. zeg ik dank. Wie een goed werk doet. vindt zijn 'oelooning in zich zei:, maar ik stel er prijs op namens het bondsbestuur alle wer kers in. buiten en onder het bestuur staande, op deze, voor ons historische plaats, dank te zeggen voor haar of hun werk, voor ae toe wijding vooral, die zij ten toon spreiden. Over o.e toekomst slechts dit: Wij willen met eikaar vooruit: altijd maar vooruit. Den A. N. W. B. krachtiger, sterker, nuttiger makend, stijgend in hoeveelheid en hoedanigheid van nuttig werk, stijgend in invloed ten nutte van zijn leden, ten alge- meencn nutte vooral. Zoo doende zullen wij het beste de stich ters en eerste werkers eeren, die dc-n bond.;- arbeid te dezer plaatse hebben begonnen en hier het sterke gebouw hebben gegrondvest van onzen grooten A. N. W. B.". Na afloop van de onthulling van den ge denksteen van den A. N. W. B. in de Malie baan. te Utrecht, begaf het gezelschap, waar bij zich nog eenige Bondsofficials aansloten, zich naar het Hotel Pays Bas, voor welks in gang zich een eerewacht van padvinders had opgesteld en waar men zich aan een geza- menlijken middagmaaltijd vereenigdc. Daar werd nog het woord gevoerd door den voor zitter. den heer Bergsma. door den heer E. Pool namens het Comité uit het Algemeen Bestuur, dat het plan tot plaatsing van den gedenksteen tot uitvoering heeft gebracht en voorts door den heer Alb. Spanjaard, die uit naam van den heer Ch. H. Bingham, den eersten voorzitter, een brief voorlas, waarin den heer Bergsma hulde werd gebracht en hem een gouden legpenning werd aangebo den met de opdracht „eere wien eere toe komt". Deze hulde van den oud-voorzitter aan zijn opvolger werd levendig toegejuicht. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HET OPENB. VOORBEREIDEND LAGER ONDERWIJS EN DE BEZUINIGINGSPLANNEN VAN HAARLEM. Geachte Redactie, Vergun mij naar aanleiding van boven staand onderwerp eenige plaatsruimte in uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Blijkens in uw dagblad opgenomen bezui nigingsplannen zijn B. en W. van Haarlem voornemens den Raad o.m. voor te stellen tot geheele opheffing van het openbaar voorbe reidend lager onderwijs. Zooals door u reeds terecht werd opgemerkt, zal dit deel der be zuinigingsplannen bij de burgerij en in den Raad op krachtig verzet stuiten. Deze op merking is zeer terecht. Het is te hopen, dat de Raad tegen opheffing van dit onderwijs als één man zal ageeren. Door u werd er voorts nog opgewezen, dat bij aanneming van het voorstel van B, en W. waarvan de geheele strekking indruischt- te gen het algemeen belang, het onderwijzend personeel van het openbaar voorbereidend lager onderwijs zeer onbillijk zou worden ge troffen. Dit is ook inderdaad het geval. Het doet daarom goed aan, dat hierop door u de aandacht is gevestigd. Het betrokken perso neel toch moet per saldo voor alles en allen bloeden. Dit is een schreeuwend onrecht. Het geheele personeel wordt met een klein en voor korten tijd geldend wachtgeld op straat gezet en dit terwille van een luttele bezuiniging van slechts f 30.000, dit is voor een stad als Haarlem nog geen 25 cent per inwoner. Bezuiniging is goed en noodig, doch dit behoort op een gepaste, doelmatige en rechtmatige wijze te geschieden en niet door het snoeimes maar ruw te hanteeren. Hier toch wordt als het ware met slechts één pen- nestreep een zelfstandige tak van het open baar onderwijs geheel afgesneden. Dit is geen bezuiniging meer, maar het in een crisisop welling of in een kortzichtig oogenblik ver nietigen van een duurzaam en kostbaar be zit. Het is de plicht der gemeente zijn ver mogen in stand te houden. Dit geldt echter niet alleen op stoffelijk gebied, maar in-even sterke mate op geestelijk gebied. De f 30.000 die met dit onderwijs gemoeid gaan, kunnen heusch wel op een andere manier worden ge vonden, hetzij door de belasting niet noe menswaard te verhoogen. hetzij door 1 pet. meer te korten op alle wedden en loonen van de ambtenaren en werklieden der gemeente. Een zoodanige hoogere korting zou een recht vaardige regeling zijn, maar niet het voorstel van B. en W„ dat beoogt alles op één catego rie van ambtenaren in casu het personeel van het openbaar voorbereidend lager on derwijs te verhalen, door hen de geheele betrekking te ontnemen. Trouwens om het bedrag van f 30.000 te vinden zou een hoogere korting van 1 pet. op alle wedden en loonen zeer vermoedelijk nog niet eens noodig zijn en zou wellicht met een geringer percentage Kunnen worden volstaan. Tegen eene zoodanige geringe hoogere korting kan dan ook billijkheidshalve nie mand bezwaar maken, terwijl hierdoor wordt bereikt, dat niet een bepaalde groep van het gemeentepersoneel voor allen moet boeten en tevens dat het openbaar voorbereidend on derwijs voor Haarlem behouden blijft. De scholen voor dit onderwijs zijn juist de laat ste jaren opgericht, aangezien daaraan te recht een steeds grootere behoefte werd ge voeld. Een voorstel zoo kort na dc oprich ting dier scholen tot geheele opheffing van dat onderwijs doet dan op zijn zachtst uitge drukt wel heel eigenaardig aan. Destijds werd de behoefte aan dit onderwijs door de ge heele burgerij gevoeld; wel nu, deze behoefte toegenomen. Dit onderwijs is geen luxe of overdaad, maar is inderdaad noodzakelijk. Het gemeentebestuur van Haarlem zou al een heel vreemd figuur slaan door tot op heffing van dit onderwijs te besluiten, dat met zooveel moeite, opoffering en volharding is verkregen ten behoeve van het algemeen belang. Het is dan ook moeilik aan te ne men, dat B. en W. het met dit deel hunner bezuinigingsplannen ernstig meenen. Im mers, zooals hiervoren reeds blijkt kunnen de met dit onderwijs gepaard gaande kosten ad f 30.090 zeer gemakkelijk op een andere en meer billijke wijze worden gevonden, zoo dat uit bijzuinigingsoogpunt absoluut niet tot opheffing van dit onderwijs behoeft te wor den overgegaan. Dit blijkt ook nog uit liet feit, zooals uit goede bron werd vernomen, dat B. en W. aan het Georganiseerd Overleg zouden hebben aangeboden van de verleden, jaar ingevoerde 7 pet. korting op de wedden en loonen 1 pet. te laten vallen, hetwelk een mindere bezuiniging voor de gemeente zou beteekenen van f 50.000. B en W. zien derhalve kans het zonder die f 59.C00 te .stel len. Hier mag dan toch en mei klem de vraag worden gesteld of de rechtvaardigheid, doel matigheid en het algemeen belang niet eischen, dat de korting van 7 pet. gehand haafd blijft 'dus niet verminderen met 1 pc.t) om daartegenover het openbaar voorberei dend lager onderwijs voor Haarlem te be houden. Het lijdt geen twijfel, dat deze vraag door de burgerij in een voor het openbaar voorbereidend onderwijs gunstigen zin zai worden beantwoord. Waarom dan een voor stel tot opheffing van dit onderwijs? Of is het de bedoeling van B. en W. het „open baar" voorbereidend lager onderwijs en in direct daardoor ook het „gewoon" lager on derwijs, uit den weg te ruimen? Het heeft er thans helaas wel den schijn van. want uit bezuinigingsoogpunt is opheffing van dit on derwijs, zooals hiervoren blijkt, niet noodig. Het is dan ook te hopen, dat Burgemeester en Wethouders nog tijdig tot een ander in zicht komen. Mocht dit onverhoopt niet het geval zijn het laat zich bijna niet denken dat B. en W. hun voorstel zullen handhaven moge dan de Raad met op zijde stelling van alle partijpolitiek zich met algemeene stemmen uitspreken voor behoud van het openbaar voorbeieidend lager onderwijs in Haarlem. EEN ABONNé. P.S. Bij die f 30.000 is ook de subsidié aan de bijzondere scholen gerekend. DE TAXI. Mijnheer. Gaarne wilde ik over het voorstel van B. en W.. opgenomen in uw blad van Zaterdag iets zeggen. In de eerste plaats is het op nemen van passagiers 50 M. vóór of voorbij een halte der tram of bus geen afdoend mid del om het snorren tegen te gaan. Ik wil hier eenige punten aangeven die zeker af doend zullen werken. Het voeren van een pijl of ander teeken moet worden verboden. Nu koopt men een of anderen wagen, plakt er een pijl op en men gaat rijden, den heelen dag door. Dit is snorren. Wanneer het voeren van een pijl niet verboden kan worden, laat de gemeente het dan zoo regelen, dat ieder die wil gaan rijden met een pijl, minstens 500 gulden waarborg moet storten. De groote ondernemingen mogen volgens mij niet gehinderd worden, want al het werk gaat ria telefonisch bestellen. Laten B. en W. vooral niet vergeten, dat er hier te zamen wel 100 chauffeurs werken: de meeste heb ben steun getrokken, en hebben nu een bo terham, al is deze nu niet bepaald dik te noemen, maar liet is beter dan naar den steun te loopen. Als hier niet direct wordt ingegrepen (en dit moet krachtig geschieden) gaat dit be drijf zeker ten gronde, en krijgt de gemeente weer meer werklooze chauffeurs om te on dersteunen. Juist nu er zoo bezuinigd wordt, is hier een flink ingrijpen door B. en W. zeker op zijn plaats. Hopende dat B. en W. hier mede niet lang zullen wachten, teeken ik, met dank voor de plaatsing EEN ABONNé. OVERVEEN B. ROOZEN WZN. f Gistermiddag is overleden de heer B. Roo- zen Wzn., in den ouderdom van 77 jaar. De heer Roozen, die de laatste jaren niet meer in het bloembollenbedrijf werkzaam was, was tot 1920 voorzitter van de Eerste Coöperatieve Haarl. Groenten en Bloembol lenveiling. HEEMSTEDE BLOEMPJES-COLLECTE CRISIS- COMITé Het Heemsteedsche Crisis-Comité meldt ons: Wanneer wij ons den stroomenden regen van 17 Juni j.l. in herinnering brengen, die vooral vóór den middag het verblijf op straat vrijwel onmogelijk maakte, moet ons aller eerst wel een woord van welgemeenden dank van het hart aan collectrices en collectanten, die. met ijver voor het goede doel bezield, de woede der elementen getrotseerd hebben, teneinde onder deze teleurstellende omstan digheden nog het best mogelijke resultaat te bereiken. Het is dan ook zeker voor een groot deel aan de toewijding van deze mede werkers te danken dat de bloempjes-collec te van 17 Juni nog een bedrag van f 489.93 in onze kas heeft doen vloeien. Een vergelij king met het vorige jaar. toen wij met onze bloempjescollecte een resultaat van ruim f 1600 mochten boeken, is onder deze aller ongunstigste omstandigheden dus nauwe lijks te maken. Wij brengen aan alle geef sters en gevers dank voor hun bijdragen en mochten er onder Heemstede's ingezetenen nog zijn die onze collecte niet hebben kun nen bedenken, en die de opbrengst' daarvan nog een weinig willen helpen aanvullen, zoo zij hun hiermede, met dank bij voorbaat, het Gironummer van den penningmeester: 190210 in herinnering gebracht. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Tarbot f 0.70—f 0.50 per KG. Tongen f 1.30f 0.45 per KG. Middelschol f 31 per 50 KG. Zetschol f 28—f 25 per 50 KG. Kleine schol f 16f 4.90 per 50 KG. Schar f 7—f 3.10 per 50 KG. Tongschar f 24f £3 per 50 KG. Pieterman en poon f 6.10f 3.80 per 50 KG. Groote schelvisch f 25 per 50 KG. Middel schelvisch f 19—f 17.50 per 50 KG. Klein middel scelvisch f 17f 9.10 per 504CG. Kleine schelvisch f 11f 2.50 per 50 KG. Kabeljauw f 54—f 23 per 125 KG. Groote gul f 18f 16 per 50 KG. Kleine gul f 13f 3.80 Der 50 KG. Wijting f 3.50—f 2.10 per 50 KG. Leng f 1.10f 0.55 per stuk. Heilbot f 1.10f 1 per stuk. Koolviscli i 0.58f 0.54 per stuk

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12