De Mysterieuse Apache. Het afscheid van Mr. A. Fentener van Vlissingen als President van den Hooge Raad der Nederlanden. IN DEN AMSTERDAMSCHEN DIERENTUIN had onder lei- ding van Dr. Portielj'e de eerste excursie voor kinderen plaats. DE VEREENIGING „Bijstand aan Ziekenhuizen en Sanatoria van alle gezindten" hield Woensdag een boottocht van Amsterdam naar IJmui- den, waaraan ongeveer duizend ouden van dagen en hulpbehoevenden uit verschillende inrichtingen deelnamen. ALS INZET der herdenking van het gouden jubileum van den A.N.W.B. Is Woensdag een gedenksteen onthuld in het gebouw der Ver. Chemische Fabrieken, Maliebaan 81 te Utrechtwaar 50 jaar geleden de bond werd opgericht DE HEER W. KAN, zoon van oud-minister Kan, is Woensdag te Amsterdam in het huwelijk getreden met de actrice Corry Vonk. De plechtigheid ten stadhuizc. Mme. GERARD DECUGIS van het Fransche Damcsgolftcam in training voor den wedstrijd tegen het vertegen woordigend Engelsch Dames-golf team, welke op de links van de St. George's Hill Golfclub deze weck gespeeld wordt. DE PRESIDENT VAN DEN HOOGE RAAD der Nederlanden. Mr. A. Fentener van Vlissingen, beeft Woensdagmiddag in een speciale zitting afscheid uit zijn functie genomen. DE LAURENSGRACHT TE ARNHEM, welke men eerst had uitgebaggerd, heeft men thans weer vol laten loopen, in verband met de herdenking van het 700-jarig bestaan van Arnhem. Na dc feestelijkheden zal deze gracht dan weer gedempt worden. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 2) „We doen niets van dat alles", begon haar vader boos, „wat komt er nog meer in je hoofd op? Ik ben bereid je de stad en de winkels te laten zien, maar deze dievenben den „Beste vader, ik ben in goede handen bij Frank", vleide zij, „als u te moe bent bederf dan niet alles", ging zij zeer onbillijk voort. „Wat deksels, wat wil je nu zeggen, Cor nelia''. Wild werd boozer, „ik de boel be derven Toen tikte Royle hem op zijn arm. „Ik zal haar we! meenemen, mijnheer Wild", zei hij kalm. „Neemt u mevrouw Law- son mee terug naar het hotel, ze kan niet meer. U kunt Cornelia aan mij toever- tróuwen". Wild sputterde nog wat tegen en keek ■woedend naar den nu zwijgenden gids. „Nu goed dan", zei hij zachtjes, tot den wachtenden Royle, „maar is het wel veilig?" Met een bijna onmerkbare beweging ging Royle's hand in de richting van een lichte uitDuiling van zijn zak. Wild knikte en wendde zich tot mevrouw Lawson. „Laten wij maar terug gaan", zei hij kort, „en vergeef mijn dochter haar gebrek aan eerbied", waarop Cornelia hem een kus gaf. En lachend haar arm in dien van Royle stekend, keerde zij zich om en volgde den gids. Royle wendde zich eveneens tot hem en vroeg: „Waar is dat drommelsche café van je?" De man zwaaide zijn arm. „Belleville, M'sieu", antwoordde hij. Royle, die een en ander van Parijs wist, riep een voorbij tuffende taxi aan en hielp Cornelia instappen. ,,'t Is aardig van je om mee te gaan, Frank", zei Cornelia zachtjes, toen op aan duiding van den gids de taxi öe Rue Richeliue insloeg en noordwaarts reed. „Je liet me niet veel keus, is 't wel?" vroeg hij. Zij lachte. „Ik wil alles zien, ik wil geen enkele emotie missen!" „Ik hoop, dat je ze allemaal te genieten krijgt, nu ik er toch als schokbreker bij ben", antwoordde hij haar. Zij legde haar koele hand op zijn arm. Hi> was werkelijk aardig, toch kon zij niet van hem houden, zooals zij het geprobeerd "naa. toen hij haar in 't begin het hof maak te. Maar 't ging niet en sinds dien wist zij instinctmatig, dat het een heel andere man moest zijn, die de citadel van haar hart zou veroveren. 'E-en man en zij wendde har oogen af van Frankiyn's ernstig gezicht en zag een ander: groot, breed, mooi, verblindend Frank verblindde niet, niemand zou hem daarvan beschuldigen een leider onder de menschen, en ofschoon ze het niet onder woorden bracht, toch dacht ze, heel diep in haar hart: een die haar. bijvoorbeeld, niet zou hebben toegestaan, vanavond op de apachenjacht te gaan Zou ze hem ooit vin den, vroeg ze zich verwonderd af, en indien ze hem niet vond, zou zij er dan toe kun nen komen den beste op één na te nemen? De auto raakte nu uit de breede, schit terende straten en spoedde zich langs nauwe slecht onderhouden sloppen, die donkerder werden naarmate zij verder kwamen. Na een schepe bocht joeg de auto langs een straat, die slechts door een flikkerende lan taarn verlicht was en stond plotseling stil. De gids sprong op de keien en opende een deur. .ia Maison Diable. M'sieu", zeide hij. Royle stak zijn hoofd naar buiten en keek met gefronste wenkbrauwen de duistere vieze straat af. „Cornelia. 't kan niet 't is afschuwe lijk". drong hij aan. ..Ga mee terug en laten we ergens anders probeeren". „Onzin", gaf zij hem op een scherpe manier ongelijk. „Je had toch niet verwacht, dat het er als de „Fifth Avenue" zou uitzien, is 't wel? 't Zal binnen wel lichter zijn, daarbij bepaald emotievol. Wees nu geen spelbreker. Frank" Er met een opgewonden lachje glipte zij langs hem heen en sprong uit de auto. „Hierheen, Madame", mompelde de gids en Cornelia volgde den man. „Groote hemel, Cornelia' wacht tot ik den chauffeur heb betaald", riep Royle. die uit de auto sprong; hij greep haar bij den arm en hield dezen stevig vast. terwijl hij zenuw achtig en gehaast betaalde. Hij was moe en terecht; de gedachte aan een warm bad en een bed sc!■",'"■• onverbid delijk te verdwijnen met de wegrijdende taxi. die den hoek om schoot en hen overgaf aan de stille straat. „Nu", zei Royle, terwijl hij zijn jas dicht knoopte. en zich weer voelde bezwijken toen zijn blik de lachende oogen van Cornelia ontmoette, „als je dan toch wilt, kom dan maar en laat ons hopen dat we het er g 2d afbrengen", en samen volgden zij den gids naar een deur. waarop deze een reeks zachte maar duidelijke roffels uitvoerde. „Doe toch niet zoo gewichtig, Frank", mopperde Cornelia. „Dit is nu een echt avontuur en daar wil ik volop van genieten' en zij keek verlangend naar de deur. Het bleef lang stil, toen flikkerde er flauw een lichtschijn, vergezeld van sleepende stap pen. In de deur werd een klein luikje terug getrokken en in het vierkante lïchtvlak werd het rimpelige gezicht van een oudere vrouw zichtbaar. De gids zei zachtjes iets, de stem der vrouw antwoordde, toen vloog de deur open, terwijl de scharnieren krasten. De gids trad binnen, gevolgd door Royle en Cornelia. Door de deur kwam men dade lijk bij een smalle trap, die naar een kel derachtig vertrek leidde, vanwaar een ver ward rumoer van lachen, schreeuwen en ge rinkel van glazen opklonk en een dikke rook lucht gemengd met een zonderlingen geur hun tegemoet steeg. Niettegenstaande haar moed, drukte Comelia zich dichter tegen Royle aan, terwijl zij achter den wenkenden gids naar beneden gingen. Onder aan de trap bleven zy staan. De kelder zag er uit als een café van het geringste soort met roode houten banken en wankele tafels vol wijnvlekken. De onge lijke vloer was bestrooid met zaagsel, dat zelfs tot de pooten van een oude plano, die in een hoek stond, opwarrelde, de muren waren bedekt met ruwe teekeningen. waar van enkele, gezien in de volle vlam der pe troleumlampen, Cornelia plotseling deden blozen. Maar naar het gezelschap keek zij het langst. Toen ze binnen kwamen werd het ineens stil. de meesten van het gezelschap keken ook haar aan. De manner. die ove: de tafeltjes hingen en haar met vrijpostige bewondering aanstaarden, hadden een grap pige gelijkenis met elkaar, zoowel in gezicir als kleeding. De meesten hunner aroegcr grove truien die over hun wijde, slecht zit tende broeken heen vielen en een laken pet diep over de ooren getrokken zoodat hun overschaduwde gezichten alle dezelfde uit drukking schenen te hebben. half wild. half sluw en achterdochtig. Comelia keek naar de miesjes, met korte rokken, bloots hoofds, velen onder haar aardig, de meester lenig en bevallig, alien met dezelfde onbe schaamde vijandigheid in de loerende ge zichten. Cornelia's hart begon sneller te klop pen. Wat ook de afloop van dit avontuur zou zijn, 't was in leder geval echt. Terwijl de nieuw aangekomenen aarzelend onder aan de trap bleven staan, kwam een kellner met een vuile, groen baaien sloof voor en deed den gids snauwend een vraag. Het antwoord scheen hem gerust te stellen, want met een blik op Royle en het meisje wees hij hun een vrij tafeltje aan en vroeg Royle wat hij wenschfe. Royle aarzelde en de gids glimlachte. „M'sieur kan gerust zijn", zelde hij. „de wijn is van de beste soort cn niet versneden". Royle bestelde cn ging naast Cornelia zit ten. Het avontuur had voor hem geen be koring. hij zou blij zijn als he*, voorbij was. buddel blij, omdat hij in tegenstelling van wat hij verwachtte, zag, dat het geen be driegerij was.in elkaar gezet voor sensatie zoekende touristen, maar werkelijkheid cn werkelijkheid in Parijs kan gevaarlijk zijn. Hij keek even naar Cornelia; zou zij meegaan, als hij zijn vermoedens te kennen gaf? Zij leunde lichtelijk voorover en nam haar omgeving op met half geopenden mond. ter wijl zij sne! ademde, de blauwe oogen in ge spannen verwachting en een hoogroode kleur op de wangen Royle onderdrukte een zucht. Dat kende hij, zoo had ze gezeten bij dat vreeselijke stierengevecht te Madrid, waar van ze niet was weg te krijgen, totdat ze bij het eerste bloedende paard in zijn armen was flauw gevallen en zoo had ze gezeten tijdens dien heclen verschrlkkelijken boks wedstrijd en bij verschillende andere „avon turen". (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9