De Mysteneuse Apache. Het gouden jubileum van den A.N.W.B. HET PRACHTIGE N/EDERWALD-MONUMENT bij Rüdeshetm aan den Rijn bataat thans vijftig jaar. Het is vooral bekend om zijn fraaie vormen. TER GELEGENHEID van het gouden jubileum van den A.N.W.B. is Vrijdag een optocht van Schiphol naar het Museumplein te Amsterdam gehouden. Bij aankomst v.I.n.r.de bestuursleden de BruynEdo Bergsma 5 baron Kraayenhoff en van Bale, EVEN RUST tijdens de Tour de France, de krachtprestatïe der wiel renners. - In hun kwartier nemen de deelnemers een welverdiende rust na een moeizamen dag. PIJNENBURG verbeterde op de Bossche Wie lerbaan ondanks den straffen wind zijn eigen record over 250 Meter, dat hij van 16 seconden bracht op 15,8 sec. 1 p. 1 >7 it? p EEN NEDERLANDSCHE CONFERENTIE bij de Economische Wereldconferentie te Londen. OP SCHIPHOL kwamen Vrijdag de deelnemers en deelneemsters aan de oterrit van aen rl.lN. W.D. aant V.Ln.r.de heer M. J. W. Beyen, directeur Rotterdamsche Bank; Mr. L. Trip, president NederL welke rit gehouden is In verband met het gouden jubileum van den bond. Bank; de minister-president Dr. H. Colijn. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 4) HOOFDSTUK II. De gebroken arm. 't Was Royle, die hem antwoordde. „Dit is een brutaliteit, mijnheer", zei hij opspringend. „De dame danst niet met vreemden". De man keek hem met een langzamen lronischen glimlach aan. - „Dat ik mejuffrouw onbekend ben, is on gelukkig voor me en ik zou mij willen haas ten hierin verandering te brengen, zeide hij met een diepe, muzikale stem. Royle balde zijn vuisten en keek weer naar het knappe gezicht voor hem. „Mademoiselle danst niet", zei hij scherp. L'Etrangcr Rouge keek recht in Cornelia's blauwe oogen en glimlachte. „Dit zou ik MariemoiseÜe gaarne zelve hooien verzekeren", zei hij met een tweede buiging. „Je zoudt met mij dansen'kwam plotse ling een andere stem en Yvonne stond naast hem met een spottend glimlachje om den mond. terwijl haar oogen vonken scho ten. Hij wendde zich om en keek haar aan mei een trek van lichte geprikkeldheid op zijn 6 „De nacht begint pas", zei hij luchtjes. „La Féroce" wenscht niet te wachten',, antwoordde zij met verheffing van stem. Een oogenblik aarzelde hij; dan wendde hij zich met een licht schouderophalen weer tot Cornelia. „Indien Mademoiselle het toestaat, kom ik over eenige minuten weer terug, om haar den dans te vragen, dien zij mij goedgunstig zal geven", zei hij zacht lachend en zonder een verder woord nam hij Yvonne in zijn arm en zwierde met haar weg. „Cornelia" Royle's stem stokte door plot selinge angst en woede, „verdraag je deze beleediging? Wat moet ik zeggen? „Niets", zei ze ongeduldig, terwijl zij naar de wonderlijke zwenkingen van den man en het meisje in zijn arm keek. „Hoor eens, Cornelia", ging Royle wan hopig verder 't Is niet alleen die man daar, maar ik ken ook het soort vrouwen Dat meisje zou je...." „Schei uit. Frank", onderbrak zij hem ter wijl zij boos met haar vingers op de tafel trommelde. „Die man heeft volmaakt keuri ge manieren; jij zelf wil me een scène op den lfals halen, en praat toch niet zoo hard", eindigde zij, terwijl zij zich meer op haar stoel omdraaide om naar den dans te kijken. „Cornelia, ik kan je gewoonweg hier niet laten", ging Royle geduldig door. „Denk er als je 'blieft aan, dat ik je vader beloofd heb. dat ik verantwoordelijk voor je ben, dat Met een ongeduldig gebaar draaide Cor nelia zich verder om en keek met hoogroode wangen vol belangstelling naar de dansers, voora) naar den man, die haar op zoo'n vreemde manier had aangesproken en naar zijn blonde danseuse. Schokschouderend zweeg Frank plotseling en keek somber het vertrek rond. Onwille keurig begon alles ook hem te boeien. Dat eigenaardige schepsel aan de upiano, kon waarlijk suelen. Het onttrok wilde melodieën aan het oude instrument, waarvoor het zat en de dansers zwierden en draaiden in on gebonden extase. Wild dansten zij, de man nen slingerden de meisjes van zich af, klem den haar vast in hun stevige omarming, kus ten en omhelsden haar. De meisjes, met losse fladderende haren, haar hooge hakjes klik kend op den grond, draaiden en zwaaiden sprongen en lagen slap in de armen hunner partners. Royle schoof onrustig op zijn stoel. On beteugeld, bandeloos als het tooneel was, toch had het de bekoring van wilde vrijheid, die op zichzelf een genot was en die zelfs de meeste conventioneele toeschouwers niet zonder ontroering zou kunnen aanzien. De muziek hield op, en de dansers, rood en verhit, vielen neer aan de tafeltjes, luid roepend om drank. L' Etranger Rouge en zijn dame zaten niet ver van Royle en Cor nelia, wier blauwe oogen, zooals Royle boos opmerkte, voortdurend naar hun tafeltje- dwaalden. De kellner had l'Etranger Rouge den ge wonen wijn gebracht, meestal door derge lijke heeren gedronken. De hand van l'Etranger Rouge was al om de flesch, toen plotseling iets in zijn hoofd scheen op te komen. Vlug bestelde hij iets aan den man, die met duidelijk zichtbare verwondering wegslofte om eenige minuten later met eer. flesch champagne terug te komen. L'Etranger Rouge hief de flesch op en sloeg met een handlgen tik tegen een tafel rand den hais er af. Vlug vulde hij zijn glas en dat van zijn gezellin, dan wendde br zich met het gezicht naar het gezelschap. „Mijne vrienden", sprak hij, het glas op heffende, met zijn volle, diepe stem. >rDezei avond hebben bezoekers ons café vereerd Laten wij hun een welkom toeroepen, later wij met hen den beker der vriendschar drinken". Hij keerde zich om en keek Cor nelia in 't gelaat. Zij bloosde diep en haa adem ging sneller. „Ik drink op de schoonheid", zei hij en ledigde zijn glas. Gelach klonk door het ver trek, blijkbaar kon de koning geen kwaad doen. Ei- werd geklonken, eenige ruwe com plimenten bereikten Royle's gloeiende ooren. de meesten sloten zich aan bij de toespraak. Er was maar één uitzondering. Koel, beslist nam Yvonne haar glas op en met haar doordringende oogen op Cornelia's blozend gezicht, smeet zij den inhoud op den grond. L'Etranger Rouge vloekte binnensmonds, dan lachte hij plotseling en met een onver schillig gebaar kneep hij Yvonne in 't oor. „Als je blieft", zei hij duidelijk. „Denk er aan, dat ik hier baas ben". „La Féroce" gaf geen teeken dit te heb ben verstaan. Met het leege glas nog in haar hand, staarde zij zonder te zien naar een houtskoolteekening op aen muur tegenover haar. Met een onverschillig schouderophalen weqdde l'Etranger Rouge zich af en liep op Cornelia toe, de boosheid was uit zijn ge zicht verdwenen, zijn donkere oogen schit terden. „Mademoiselle", zeide hij zacht. „Nu kom ik mijn dans opelschen". Het bleef langen tijd stil. Royle's hand glipte in zijn heupzak, terwijl hij wachtte, op hij wist zelf niet wat. Toen stond Cornelia met eenige verlegenheid op en deed een paar passen naar den man. die op haar wachtte. Met een lachje naar Royle legde hij zijn arm 0111 haar slanke leest en knikte over haar hoofd heen bevelend naar den man lan de piano. Weer brak de wilde muziek los, uitnood I- 'end, bevelend, dringend; „Cornelia", Royle's stem was heesch, maar juist terwijl hij riep. voerde l'Etranger Rouge iet meisje naar het midden van de zaal. Heel haar leven herinnerde Cornelia zich üen dans. Ze had gedanst met danseurs even bekwaam als beroepsdansers, had gewalsd, den tango, den fox-trot, den one-step gedanst :n verschillende landen, maar nooit had zij gedanst als nu. Niemand anders maakte aanstalten om ook te dansen. Als bij algemeene afspraak keken zij toe naar het dansen van hun leider en zijn danseuse. Zij hingen tegen de witge kalkte muren, hun onaangenaam ruikende sigaretten rookende of zaten op de ruimen hanken en keken naar wat zeker het eigenaardigste paar was, dat ooit op dezen met zaagsel bestrooiden vloer van „La Maison dia-ble" had gedanst. Het was geen bepaalde dans, dien zij uit voerden, de donkere, knappe, krachtige man en het slanke, bijna tengere meisje, dat hij zoo zonder verdere ceremonies in zijn armen hield. Zij keerden, draaiden, wentelden en zwierden. Cornelia gehoorzaamde aan een blinde ingeving door de leiding van haar danseur zonder meer te volgen: ruw greep hij haar en even ruw stootte hij haar van zich af; één oogenblik lag zij op haar rug in zijn armen, dan weer zwierde zij rond. terwijl hij haar stevig omkneld hield. Er kwam een oogenblik in den dans, een vreem de, wilde maat. dat Cornelia met een adem loos lachje uit zuivere vreugde opkeek in die doordringende donkere oogen, strak op de hare gericht met een uitnoodiging in hun geheimzinnige diepte, die nu eigenaar dig droevig leek en een bijna teeder lachje op de besliste lippen. Hij hield haar op arms lengte van zich af en plotseling keek zij hem glimlachend in de oogen, de hare wijd open en schitterend. Het volgend oogenblik was zij gevangen in een stevige omarming en waren haar lippen tegen de zijne gedrukt. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10