3 CUaiymae I I .PEL van Oostveen Co. DE WIMBLEDONWEDSTRIJDEN LOUIS ROEDERER Hotel DE LEEUWERIK ZATERDAG 1 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 BOKSEN DE STRIJD CARNERA—SHARKEY In ons vorig nummer hebben we reeds medegedeeld, dat de Italiaan Camera den Amerikaan Sharkey in een strijd om het we reldkampioenschap zwaar gewicht te New- York in de zesde ronde door knock-out ge slagen heeft. Over dezen strijd wordt nog het volgende gemeld: In de eerste ronde wist Camera eenig voor deel te behalen. Sharkey moest door de aan vallen van zijn tegenstander de touwen op zoeken. In de tweede ronde heeft Sharkey het tem po versneld, terwijl Camera zich verdedigen moest. Deze ronde was voor Sharkey met een geringen puntenvoorsproiig. Ook in de derde ronde was Sharkey het meest aanvallend; hij bewerkte het lichaam van zijn tegenstander met harde slagen, zon der dat dit echter eenige uitwerking scheen te hebben. Ook in deze ronde behaalde Shar key meer punten. In de vierde ronde droeg de strijd een spannend karakter. Sharkey moest heel wat incasseeren, o.m. eenige linksche en recht- sche en op het eind van de ronde plaatste Camera wederom twee harde linksche op het hoofd van zijn tegenstander. In de vijfde ronde heeft Sharkey zich her steld. Het gevecht is nu zeer hard geworden: beide deelden zware slagen uit. Het incasseeringsvermogen van beide boksers was uitstekend; zoo eindigde deze ronde met een kleinen voorsprong van Sharkey. De zesde ronde bracht de beslissing. Shar key begon met een linksche te plaatsen, doch Camera nam den aanval over. Sharkey werd geblesseerd, maar scheen daar geen hinder van te hebben. Camera kwam steeds meer in den aanval en plaatste een goeden linkschen treffer op het hoofd van Sharkey. Bij een rechtsche ging Sharkey op den grond, doch hij stond snel weer op. Met een harden linksche op het lichaam ging Sharkey wederom neer. Met een enorm harden upper-cut op de kin van den wereldkampioen werd deze gevloerd. De scheidsrechter telde tot negen, Sharkey trachtte nog op te staan, doch viel plat op den grond. Camera had gewonnen door knock-out. De nederlaag van den Amerikaan kwam al zeer onverwacht. De toeschouwers namen de zege van den Italiaan zeer gemengd op; veel bijval verkreeg deze niet. De upper-cut van Camera had Sharkey geheel verdoofd; het duurde geruimen tijd voor de ex-wereldkampioen in staat was om het terrein van den strijd te verlaten. Het is zeer waarschijnlijk, dat de nieuwe wereldkampioen in het najaar tegen den Amerikaan Max Baer zal uitkomen die on langs van Max Schmeling heeft gewonnen en daarmede het recht had verkregen den winnaar van het gevecht van Donderdag avond uit te dagen. ATHLETIEK. PRINS HENDRIK-BEKERWEDSTRIJDEN. De strijd om den Prins Hendrikbeker, die Zondag a.s. te Den Haag op Houtrust gehou den wordt, belooft uitermate interessant te worden. De drie toonaangevende vereenigingen A.V. 1923, Amsterdam, Vlug en Lenig, Den Haag en „Haarlem" zullen met hun beste ploegen aan den start verschijnen, waarbij onze stadgenooten gehandicapt zijn door het ontbreken van Brandenburg op de 1500 M., die wegens een blessure voorloopig niet zal kunnen uitkomen. Door eenige verliezen naar andere ver eenigingen gaf men voor deze wedstrijden „Haarlem" geen kans op de overwinning meer, doch de laatste wedstrijden hebben be wezen, dat men met haar nog voldoende rekening zal moeten houden, waardoor de mogelijk niet is uitgesloten, dat de be ker voor de tiende maal in successie in onze stad terecht komt. DAMMEN. ALG. JAARVERGADERING HAARL. DAMCLUB De 26ste algemeene jaarvergadering der „Haarlemsche Damclub"' zal plaats hebben op Maandagavond 3 Juli a.s. HANDBAL. Het programma voor Zondag a.s. luidt de finitief: Dames: Rapiditas nConcordia I. Heeren: Rapiditas nConcordia II. CRICKET HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor a.s. Zaterdag en Zondag is weer een geheel volledig programma vastgesteld, waar door het mogelijk wordt, dat eenige clubs hun wedstrijd achterstand belangrijk in halen. Zoo spelen P.W.. Rood en Wit. V.R.A. en II.C.C. 2 alle tweemaal P.W. vooral heeft geen gemakkelijke op gave. Rood en Wit en H.C.C. 2 zijn de a.s. tegenstanders; toch zullen de Twentenaren eenige winst moeten boeken om niet geheel kansloos te worden. Veel hoop hebben wij hierop niet. gelet op het feit, dat onze stad genooten. die zelf nog zonder winstpunten zitten, er alles op zullen zetten, om zich spoedig veilig te stellen. Ook V.R.A. dat a.s. Zondag aan de Spanjaardslaan op bezoek komt. kan het onderspit delven; veel hangt hier natuurlijk af van de bowlery der Haar lemmers; zooals bekend was het verschil destijds in Amsterdam slechts één run, wel heel gering. De grootste belangstelling gaat ongetwij feld uit naar den wedstrijd V.O.C.H.C.C. I. Zonder aan de kracht van de Rotterdam mers iets af te doen, gelooven wij toch dat de Haagche ploeg, in het bijzonder door haar betere batsman. belangrijk superieur is. East en Terwiel hebben het overigens in eigen hand voor de verrassing te zorgen. Ten slotte ontvangen de H.C.C.-reserves op Zaterdagmiddag de V.R.A.-ploeg. Dit kan een aardige wedstrijd worden r.usschen twee yrijwel gelijkwaardige elftallen. Voor de Overgangsklasse A is van veel be lang voor de eerste plaats, de wedstrijd A.C.C.H.B.C. Nu Dé Kessler weer geregeld voor de Hilversummers uitkomt, wordt de strijd wel zeer interessant. Quick wint na tuurlijk gemakkelijk van Kampong, terwijl de V.R.A. reserves tegen V.V.V. natuurlijk kans loos zijn Hetzelfde geldt voor Ajax (L.>, dat a.s. Zondag voor de Overgang (B) bezoek krijgt van H.D.V.S. UMPIRE. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN URUGUAY NEEMT TOCH DEEL Uit Montevideo: Gemeld wordt dat het bestuurslid van de FIFA. Buero. tevens zaak gelastigde voor Uruguay in België, aan den den voorzitter van de FIFA heeft medege deeld, dat Uruguay alsnog wenscht deel te nemen aan de wereldkampioenschappen voet bal 1934. Dit besluit van de wereldkampioenen komt wel wat laat, immers de groepenindeeling heeft juist dezer dagen plaats gehad- Naar men weet zijn 12 groepen gevormd. De winnaars der groepen komen met vier landen, die zich tweede plaatsten in den eindstrijd. De vier „tweeden" komen uit de groep 8 Bulgarije, Oostenrijk en Hongarije, groep 10 Roemenië. Zwitserland en Joego slavië, groep 11 België, Nederland en Ierland en groep 12 Duitschland, Frankrijk en Luxem burg. Indien Uruguay dus deelneemt zou men twee landen uit groep 3 Argentinië, Chili en Uruguay naar Italië moeten zenden i plaats van twee deelnemers uit groep 10. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zondag wordt te Eindhoven tusschen P. S. V. en Feijenoord de laatste wedstrijd voor de competitie om het landskampioenschap gespeeld DE D. I. O.-GIDS We ontvingen het Juni-nummer van den ..D. I. O.-Gids", het orgaan van de Haarlem sche voetbalvereeniging „D. I. O.". Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: Officiee- le mededeelingen; Maandoverzicht; Mei-re sultaten; D. I. O.-Ajax (gezien door de stof brilglazen van een D. I. O.-artist)De school wedstrijden; Wedstrijden van Mei 1933; De Spelregels, enz. WIELRIJDEN DE „TOUR DE FRANCE". Vierde etappe voor Jan Aerts. Uit Parijs: De vierde étappe van den Tour de France het traject Metz-Belfort (220 K.M.), is gewonnen door den Belg Jan Aarts in 7 uur 14 min. 15 sec. Tweede was Cornez, derde Guerra. Het totale klassement luidt thans: 1 Achambaud 25 uur 11 min.; 2 Jan Aerts 25.15.32; 3 Lemaire 25.18.32; 4 Hardiquest 25.18.47; 5 Guerra 25.19.24; 6 Rebry 25.21.41; 7 Buse 25.22.49: 8 Ronsse 25.23.09; 9. Schepers 25.23-12; 10 Wauters 25.23.40; 11 Geyer 25.23.29. Het landenklassement luidt als volgt: 1 België 75 uur. 55 min. 45 sec.; 2. Frank rijk 76.07.21: 3 Duitschland 76.13.05; 4 Italië 76.32.54; 5 Zwitserland 76.55.17. WIMBLEDON. TI IMMER OOK UIT DE DOUBLE Onze speler Timmer is met Fisher nu ook uit het dubbelspel gewerkt en wel door de Zuid-Afrikanen Kirby en Farquharson. Het was alleszins afdoende, n.l. 62, 61. 64. Mej. Rollin Couquerque bleef met Mile Va- lerio nog aan in het damesdubbel want zij sloegen het Engelsche koppel Pennyquick— Johnstone met 4—6, 6—3, 61. WATERPOLO. D. W. R.—NEREUS (1—3). Wanneer de scheidsrechter beginnen laat, gaan de Waterratten met het volgende zeven tal te water.- C. M. v. d. Broek, J. Kollerie, S. de Vries, A. H. de Bruyn. J. H. v. d. Booren, Th. v. Koningsbrugge. N. de Vries. In het begin ziet het er naar uit dat de Waterratten ook dezen wedstrijd zullen win nen. Een snelle Nereüs-aanval levert niets op. Als Van Koningsbrugge goed doorzet geeft hij aan de Waterratten de leiding (10). Het samenspel wil bij de Waterratten maar niet vlotten. Als een fout in de Water ratten-achterhoede gemaakt wordt, brengt Huig de partijen op gelijke voet (1li. Wanneer v. d. Broek een ver schot doorlaat, heeft Nereus de Mding (12). Voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt. Onmiddellijk na de hervatting zijn d Waterratten in den aanval, maar De Vries schiet van te groo- ten afstand. Het samenspel van de Water ratten vlot absoluut niet. Dan scoort Nereus weer een doelpunt als er in de Waterratten- achterhoede weer een misverstand plaats heeft (1—3). Even later fluit de scheids rechter het einde. H. V. G. B. 3—HAARLEM 3 (2—3) Vrijdag werd bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Door goed plaatsen van De Korte, maakte Dubois voor H. V. G. B. het eerste doelpunt, Kort hierop, werd door tactisch spel tusschen de zelfde spelers door de Korte de voorsprong vergroot (2—0). Na rust komt Haarlem goedkoop aan een doelpunt, als Glatz de II. V. G. B. doelverde- diger na ver te zijn uitgezwommen, een cor ner veroorzaakt, welke in een doelpunt wordt omgezet. Nu komt Haarlem er beter in en weet door twee goedgerichte schoten gelijk te maken. Kort voor het einde krijgt Haarlem vlak voor het H. V. G. B.-doel een vrije worp te nemen, welke door goed plaatsen het winnen de doelpunt ooleverde. De wedstrijd H. V. G. B. 4—H. P. C. 6. kon wegens het onvolledig opkomen van H. P. C. niet doorgaan. P.H.Kade 169, Tel. 41070, Amsterdam (.4dr. Ingez. Med.) De Fransche tennisjeugd uitgeschakeld. Cochet nog niet in vorm. Onze kampioene niet op slag. LONDEN, 29 Juni. Dit zijn de belangrijkste gebeurtenissen van den derden en vierden dag op het Wim bledon-tournament. We zijn nu op het derde gedeelte van de wedstrijddagen. De spelers die aanblijven hebben nog geen rustdag gehad en of zij dit nog zullen krijgen in de komende dagen de Zondag buiten beschouwing gelaten betwijfelen we. Het zijn niet slechts de ten- niscapaciteiten waarmede een Wimbledon gewonnen wordt! Het hangt in de eerste plaats af van de persoonlijkheid van den speler of hij den druk en spanning van deze wedstrijdenreeks kan verdragen. Twaalf dagen physieke inspanning, twaalf dagen de zenuwen tot het uiterste gespan nen, twaalf dagen een steeds andere spel methode zoeken die het makkelijkste voor zichzelf en het moeilijkste voor den tegen stander is! Zou het te verwonderen zijn als men tennis tot de wetenschappen ging rekenen? Een groot bezwaar zou hieraan verbonden zijn. Tilden zou men nog wel met den titel van professor willen sieren, maar den slun- gelachtigen VinesHet was allesbehalve een hoogleeraar waardig, zooals de Amerl- kaansche kampioen zich weer op de baan bewoog. Zoo langzaam als het maar kon, wandelde hij tusschen de rallies van de eene naar de andere plaats, alsof hij zy'n rust verdiende voor gedanen arbeid, die behoudens een enkele harde klap of een flit sende smash niet zeer groot was. Hoewel het publiek merkbaar weinig gesteld is op zijn houding, is deze pertinent niet onsoor- tief. Het is echter gewoonte der Amerikanen ook bij Sutter. Gledhill en Stoefen om na de rallies zich niet te haasten. Hoe sterk was dit verschil gisteren bij den strijd tusschen de Fransche en de Ameri- kaansche jeugd, de dubbel Bernard en Mer lin tegen Sutter en Stoefen. Als sprinkhanen sprongen de Fransche kereltjes op de groe ne; baan rond en speelden met een elan en een agressiviteit die zouden doen denken dat de „slowe" Amerikanen geen voet aan den grond zouden krijgen. Helaas voor Frankrijk was het tegendeel waar. De Amerikanen wa ren krachtiger èn in de services èn In de dri ves èn in het afmaken aan het net. Het was minder elegant, maar eenvoudig, nuttig en zuiver tennis. Gedurende drie sets moesten de kleine Franschen zwichten voor de roffel van kogels, die door de Amerikaansche linie afgevuurd werden. Suzanne Lenglen die den wedstrijd bijwoonde knikte de hoop _,an Frankrijk bemoedigend toe; Brugnon en Cochet zaten naast elkaar, zij zwegen Gingen hun gedachten uit naar den Davis- beker? De Franschen kunnen althans blij zijn dat de lange Stoefen niet in het Ameri kaansche Davis cup team is opgenomen, want hij behoort zeker tot de beste dubbel spelers van Amerika! Heeft Cochet nog pijlen op zijn boog? De kleine Lyonees blijft een ondoorgronde lijk mensch! Gisteren speelde hij een langen wedstrijd van vijf sets tegen den winnaar van Timmer, n.l. den in Engeland studeerenden Amerikaan Burwell. Burwell is een frisch spelertje, met een ge zonde basis in zijn spel. Goede groundstrokes. behoorlijke volley en een harde service en smash. Cochet had weinig plezier in het spel. hij gaf den indruk van tennismoe te zijn. De forehand zwiepte niet meer zoo als enkele jaren terug, hij miste er bovendien vele of de slagen hadden te weinig lengte en vaart. Toch was Cochet soms weer de grootmeester als de miraculeuze half-vollcys of volleys achter uit het veld op een centimeter nauw keurig neer werden gelegd. Zal Cochet nog tegenspel hebben tegen de kracht der Ame rikanen? Het is de vraag die velen bezig houdt. Wat beteekent het ontkennende ant woord nipt het definitieve verlies van den Davis beker voor Frankrijk? De vreemde backhand. De Engesche geplaatste speler Lee. stoorde zich niet aan den twechandigen backhand van Mac Grath. Op makkelijke ballen is deze slCg hard en goed gemaskeerd, op lage moei lijke ballen strengelden de twee armen zich tot een knoop ineen. Een backhand, wel grappig om te ziendie echter voorloopig wel geen navolging zal vinden. De wedstrijd die een volkomen open vraag was n.l. von Cramm (Duitschland) die zoo'n prachtige partij tegen Timmer voor den Da- vis beker speelde, tegen den Amerikaan Sutter, is op een grootc teleurstelling voor den Duitscher uitgeloopen. Von Cramm had tegen zijn zenuwen en tegen Sutter te vech ten. Hij had bovendien geen zelfvertrouwen. Sporadisch vertoonde von Cramm het spel dat zijn plaats op def.. wereldranglijst wet- rigt Clifford Sutter speelt het meest elemen taire tennis dat men maar denken kan, de forehand en backhand een eenvoudige open klap. service, smash en volley zonder eenigen „spin". Degelijk en nuttig tennis, maar niet briljant. Tenslotte gaat het toch maar om de puntjes en daar zorgt de jonge krullcbol wel degelijk voor. De laatste acht zal hij ook nog wel weten te bereiken! De dames. Onze nationale kampioene, heeft het tegen een Engelsche speelster, geclassèerd op ae ranglijst als no. 9. moeten afleggen. Dit komt niet zoozeer door het goede spel van de En gelsche speelster als wel door de forehand van mej. Rollin Couquerque die zeer onwillig was en zelfs zoo brutaal, om zich niet aan den wil van de meesteres te onderwerpen. Tot het einde toe is het een felle, strijd geweest. Met 6—5 en 7—6 voor in de laatste set, bleek de kans op een overwinning er te zijn. De forehand wilde de benoodigde punten niet maken! Mrs. Moody is reeds in de vierde ronae. Haar slaohtoffers ondervinden geen genade! De Engelsche ex-kampioene miss Ileeley maakte in de eerste vijf games slechts drie punten. Bij de dames zien we klasse- tennis. maar ook extra-klasse. En die wordt vertegenwoordigd doorMrs. Moody Wills. H. A. C. VAN RIEMSDIJK. KRUISSTRAAT 30-32 Croote en kleine zalen voor diners, partijen, vergaderingen enz. (Adv. Ingez. Med.) KORFBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Morgen hebben de einawedstrijden plaats van de verschillende series, uitgeschreven door den H. K. B. De eerste wedstrijd begint om tien uur; de laatste or., drie uur. Alle ontmoetingen hebben plaats op bet ter rein van Excelsior aan den Vergierdeweg. Het programma luidt: Flora 2—Haarlem 4, Haarlem 2S. V. 2. Excelsior 1Flora 2. S. S. H. 1Haarlem 2. Haarlem 4Excelsior 1 en S. V. 2—S. S. H. 1 II. K. B." KAMPIOENEN De respectievelijke kampioenen van de H. K. B.-klassen zijn: le kl. Haarlem 2, 2e kl, A Oosterkwartier 2, 2e kl. B Ons Genoegen 1. 3e kl. A. Tempo 1 en 3e kl. B Oosterkwartier 3 Adspiranten-afdeeling: S. V. OLYMPISCHE SPELEN. HET OLYMPISCH PROGRAM 1936. Naar men weet worden de Xle Olympische Spelen van 1 tot 16 Augustus 1936 te Berlijn gehouden. Wc zijn thans in staat het volle dige programma te publiceeren met de daar bij behoorendc data. Op 1 Augustus heeft de openingsplechtig heid der Spelen plaats in het Olympisch Stadion. De athletiek-wedstrijdcn worden van 2 tot en met 9 Augustus in het Olympisch Stadion gehouden. Het hoekey-tournooi begint 2 Augustus en duurt tot 14 Augustus. De wedstrijden worden gehouden in het Sportforum en in het Olym pisch Stadion. Het handbal-tournooi begint eveneens op 2 Augustus en duurt tot 14 Augustus. De wedstrijden hebben plaats in het Sportforum en het Olympisch Stadion. Het voetbal-tournooi begint op 2 Augustus, lederen dag worden er wedstrijden gehou den; de eindstrijd heeft plaats op 15 Augus tus. De verschillende ontmoetingen hebben plaats in het Sportforum cn in het Olym pisch Stadion, terwijl de mogelijkheid be staat. dat ook in andere Bcrlijnsche stadia non voetbalwedstrijden worden gespeeld. Het gewichtheffen heeft plaats op 2 en 3 Augustus in het sportforum en in het kracht sportgebouw. De moderne vijTkamp op 3. 4. 5. 6 en 7 Augustus in het O'.ympsch Stadion en op andere sportterreinen. De zeilwedstrijden worden op de Müggelsee gehouden van 3 tot cn met 14 Augustus. De worstelwedstrijden hebben in het kracht sportgebouw plaats terwijl als data hiervoor zijn vastgesteld 4 tot en met 9 Augustus. Dc schermwedsrljden nemen geruimen tijd in beslag. Zij beginnen op 5 Augustus in het Sportforum en eindigen op 15 Augustus De lawntenniswedstrijden hebben op de banen van onderscheidene Bcrlijnsche ten nisclubs plaats met als begindatum 5 Augus tus; dc finales hebben op de Grünauerbaan plaats op 7, 8 en 9 Augustus, voorts op II, 12 en 13 Augustus en tenslotte op 15 Aug. Het schieten heeft plaats op 7, 8 cn 9.Augus tus aan de Wannsee of in het Sportforum. De wielerwedstrijden nemen drie dagen in beslag, n.l. op 7. 8 en 9 Augustus. De wieler baan wordt nader aangewezen De zwemwedstrijden nemen weer veel da gen in beslag Zij beginnen op 8 Augustus cn zijn eerst op 15 Augustus geëindigd. Het zwemstadion is als plaats aangewezen. Boksen heeft in het krachtsportgebouw plaats van 10 tot cn met 15 Augustus. Het gymnastiektournool neemt vier dagen in beslag; het duurt van 10 tot en met 13 Augustus. Deze wedstrijden hebben in het Sportforum plaats. Tenslotte het ruitertournool. Dit begint op 11 Augustus. Tegelijkertijd met de sluitings ceremonie op 16 Augustus wordt het ruitcr- tournooi geëindigd in het Olympisch Stadion. Ook in Grunewald hebben ruiterwedstrij- den plaats. IETS NIEUWS OP DE RIJS- WIJKSCHE WIELERBAAN. WEDRENNEN VAN WINDHONDEN. Men schrijft ons: Wie nimmer een hor.denren heeft gezien kan er zich onmogelijk een voorstelling van maken, welk een prachtig schouwspel zoo'n wedstrijd opgelevert. Een hondenren Is we gens cie elgante manier van voortbewegen en springen der slanke dieren bij uitstek oen sport voor dames; maar de snelheid en de kracht maken deze sport ook aantrekkelijk voor ieder rechtgeaard sportvriend. Van meet af aan gaat het hard. schouder aan schouder en nek aan nek gaat het er om. wie het eerst den kunsthaas zal grij pen. en is er een enkele maal een hond die in de hitte van den strijd of uit naijver een con current hindert door naar hem te bijten, dan krijgt hij een leeren bandje om den bek. dat hem 't toepassen van de bijttactlek ver der belet. Zoo'n hondenren is een schouwspel om nooit te vergeten. De strijdlust die de dieren aan den dag leggen is wonderbaarlijk. Als een wervelwind schieten de dieren vooruit om met een fabelachtige vaart, die voor diverse rassen varieert tusschen de 60 en 80 K.M. per uur, de achtervolging te begin nen. De man, die den haas doet voortijlen, re gelt ook diens snelheid. Even laat hij de hon den inloopen wat hen geweldig animeert, dan zorgt hij er voor dat de haas iets uitloopt, waardoor de achtervolgers tot hun aller grootste snelheid worden aangezet. Zijn er hindernissen te nemen, wat in eenige nummers het geval ls. dan krijgt men te genieten van de fantastische sprongen, die de dieren maken. Zij gaan over de hin dernissen heen alsof zij buiten de wet der zwaartekracht vallen. Aan het einde der baan verdwijnt de haas in een hol of achter een zeildoek, daar an ders de honden korte metten met hem zou den maken, wat echter ondanks alle geno men voorzorgsmaatregelen toch nog wel eens gebeurt. Halen zij den haas in of hapert het apparaat, dat hem voortbeweegt even. dan is het ongeluk in no time geschied. De honden grijpen den haas dan en hebben hem al in duizend stukjes gescheurd, voordat iemand kans heeft gezien tusschen beide te komen. De reorgan Isa tors van hondenrenncn in dit geval de I-Iaagsche Windhonden Ren Club hebben dan ook voorzichtigheidshalve een paar kunsthazen in voorraad. Zooals men ziet kan het dus voorkomen dat ook het komische gedeelte niet ontbreekt want dat er hartelijk gelachen wordt, wan neer de honden met uitbundige pret den haas uiteenrukken zal wel ieder gelooven. KANO-SPORT NAAR HOORN. Weer staat den kano-vaarders een dag van inspanning, maar tevens van sportief genoe gen te wachten. Ditmaal gaat de reis ook van tal van Haarlemmers naar Hoorn, waar een pro- pagandadag georganiseerd wordt. Reeds een tweehonderd deelnemers zijn ingeschreven voor de te houden wedstrijden. De Haarlem sche kanovaarders vertrekken reeds heden Zaterdagmiddag. ZWEMMEN. IIET ZWEMFEEST VAN DE WATERRATTEN Nu alle inschrijvingen voor dt zwemfeest, dat dc/cn zomer in dc Gem. Zweminrichting gehouden zal worden, zijn binnengekomen, blijkt, dat vele zwcmmers(stcrs) morgen van buiten de stad den strijd met de Haarlemsche zwemmers(sters) aan de Houtvaart zullen aanbinden. Alle Amsterdamschc cn 'n enkele Rotterdamschc vereeniging benevens alle Haarlemsche vereenigingen hebben hun beste wedstrijdzwemmers doen Inschrijven. Totaal zullen ruim 200 wedstrijdzwem mers (sters) te water gaan. Door het groote aantal Inschrijvingen op elk der nummers wordt een felle strijd verwacht. Wegens het uitgebreid programma zullen dc onderlinge wedstrijden precies halftwee en de nationale nummers precies om 2 uur beginnen. AGENDA. Heden: ZATERDAG 1 JULI Schouwburg Jansweg: Filmvoorstelling „Ludwig von Beethoven'8.15 uur Rembrandt Theater: ..Zonder geld gaat 't ook". Op het tooneei: Brions Comp. Sport-act 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace-Cinema. „Drie Stuivers Opera". 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Als Parijs slaapt" en „Miss America". 2.30 cn 815 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZONDAG 2 JULI Schouwburg Jansweg: Filmvoorstelling: „Ludwig von Beethoven". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 3 JULI Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts cn Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsroostcr op gemaakt. Van Zaterdag 1 Juli g uur 's avonds tot en met Vrijdag 7 Juli zijn dc vol gende apotheken op Zondag, 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend: C. J. Fischer, firma Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 14. Tel. 11000. J. M. Meisner, Apotheek Loomeijer, Zljlweg 34. Tel. 12495. F. c. Kupiers Azn„ Schoterbosch-Apotheek Rijksstraatweg 19. Tel. 12711. (De Apotheek w. p Woutersen. Konin ginneweg 3, Tel. 12038 heeft geen verlof totj sluiten gevraagd en Is dus altijd geopend)»

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9