DE BILT 1 JAN WITKAMP VERTELT. .GEZIN FRANKEN'S BROODFABRIEKEN VACANTIE-KLEEDING STOOMEN IMMER Zn. MAANDAG 3 JULI 1933 H A A RLE M'S DAGBLAD 2 EEN VLOTTE START VAN DE 24 MACHINES. HET VERTREK VAN BALBO S ESKADER. Het Italiaansche lucht-askadcr, onder com mando van generaal Balbo is Zondagmorgen van de luchthaven Schellingwoude gestart, voor de tweede etappe van de reis naar Amerika. Zondag was Londonderry het eind punt van de 1000 K.M. lange etappe. Het eer ste vliegtuig, dat van den leider Generaal Balbo, steeg te 7.28 Amsterdamsche tijd op, direct gevolgd door de twee vliegtuigen met zijn staf. Vijf minuten later volgen de drie andere toestellen van de „zwarte" groep. Met tusschenpoozen van 4 a 5 minuten startten drie vliegtuigen van de andere es cadrilles, telkens in groepen van drie vlieg tuigen. Te acht uur startten de laatste drie toestellen van de groene groep. In Noord- Westelijke richting werd koers gezet. Het Persbureau Vaz Dias meldt nog nader: Zondagochtend te ongeveer vijf uur bood Amsterdam een heel anderen aanblik dan gewoonlijk op Zondagochtend. Taxis, auto bussen, wielrijders en vele wandelaars waren al vroeg op straat, om de start van het machtige Italiaansche eskader van dichtbij gade te slaan. Te ruim zes uur verscheen de Dultsche Oceaanvlieger Gronau op de Oranjesluizen. Per motorboot was hij uit de stad gearriveerd Hij begaf zich direct aan boord van zijn Dor- nier, om te starten naar Warnemünde. Balbo op de Oranjesluizen- Te 6 uur 15 komt op het Binnen IJ de sloep van Balbo in zicht, voorafgegaan door een politieboot. Op de sluizen is de ondercom- mandant van de marine, kolonel J. v. Reede met zijn adjudant aanwezig om den gene raal en zijn begeleiders, waaronder leden van de Italiaansche kolonie te ontvangen. Met veerkrachtige stappen, den rotting in de hand komt generaal Balbo op de sluizen, vriendelijk groetend en dankend voor de be wonderende groeten, die hem door het pu bliek worden gebracht. Onmiddellijk gaat hij naar de marinesloep, voorafgegaan door Ko lonel v. Reede. Een paar handdrukken, de fascistengroeten de sloep, waarin ook kolonel van Reede heeft plaats genomen, zet koers naar de I. Balb, het vliegtuig van ge neraal Balbo. Zijn eskader ligt het lichtst bij de Oranje sluizen bij de eerste bocht van den Durger- dammerdijk tegenover het vliegkamp. De overige 16 vliegtuigen liggen verder weg, ge durende den nacht waren de vliegtuigen voor de bewaking met schijnwerpers ver licht. Weldra beginnen de motoren te draaien, de spanning onder het publiek stijgt Kort voor het vertrek werden een zeer groot aantal juchtleeren tasschen aan wal gebracht, waarin zich parachutes bevonden, in plaats daarvan werden pelzen aan boord van de vliegtuigen ingeladen. Von Gronau beschrijft een paar cirkels boven zijn Italiaansche vrienden en ver dwijnt dan in Noord-oostelijke richting. De laatste voorbereidingen voor het ver trek van de Italianen zijn genomen. Het es- kadrille van Balbo draait om de boeien en taxiet naar het vaarwater van het Buiten-Y. in de richting van het IJselmeer. De start Te 7 uur 28 start de eerste Italiaansche machine, het is het toestel van generaal Bal bo de L Balb. Met donderend motorenge ronk vliegt hij laag over de huizen, weldra gevolgd door de twee vliegtuigen met de le den van zijn staf, de I. Ques en de I. Bise. Eenige malen cirkelen de toestellen rond, iedere keer, dat zij weer over de start plaats komen stijgt een groep van drie toe stellen op. 1-Iet roode volgt. De plaats van het verongelukte toestel is ingenomen dooi de reservemachine, die echter geen letters voert. Te 7 uur 50 is ook het derde zestal in de lucht, in formatie vliegen de achttien toestellen met daverend motorgeknetter rond. Het is een prachtig gezicht, deze zilve ren vogels, zwenkend en draaiend boven het IJ. Eindelijk te acht uur zijn ook de laatste drie toestellen van de groene groep vertrok ken. Keurig in formatie zet het eskader koers naar het eindpunt van de tweede etap pe, Londonderry- Binnen enkele oogenblik- ken zijn zij in West-Noord westelijke rich ting uit het oog verdwenen. Het zicht is slechter geworden, een fijne motregen valt. Aankomst te Londonderry. LONDONDERRY, 2 Juli. (Reuter). Het Ita liaansche vliegeskader onder leiding van ge neraal Balbo is hier aangekomen en heeft daarmede de tweede etappe van zijn trans atlantische vlucht volbracht. De Italaansche lucht-armada ging voor anker op het Foyle-meer bij Londonderry. Balbo rekent er op morgen naar IJsland te vertrekken. Aan onzen kranigen 20-jarigen stadgenoot Jan Witkamp, die met zijn Amsterdamschen vriend Ophoff na zooveel moeite er in ge slaagd is, één der Italianen, die in doodsge vaar verkeerde, te redden, hebben we ge vraagd ons een en ander van zijn ervaringen te vertellen. „Aan de leerlingen van de Zeevaartschool was gevraagd", aldus begon hij, „om het Italiaansche eskader te willen assisteeren, door olie en benzine aan te brengen. Onge veer twintig leerlingen meldden zich aan. In verschillende booten gingen we naar Schel lingwoude. Ik zat in een sloep in den uitersten post voorbij Durgerdam, vlak bij de pier. Daar heb ik de Italiaansche vliegtuigen zien aankomen. Tjonge, wat 'n geweldig schouw spel was dat! Met veel belangstelling keken we natuurlijk naar het dalen van deze prach tige toestellen. Eenige vliegtuigen waren al heel goed op het water terecht gekomen. Ze gleden als het ware over het water. Maar toen zagen we er één, die heel anders ma noeuvreerde. Dit vliegtuig vloog pijlsnel. Toen het op ongeveer vijftig meter hoogte was, ging het opeens met den neus bijna lood recht naar beneden. Het bootje kwam eerst geheel onder het water terecht en toen de schroef de oppervlakte raakte, sloeg tot onze groote ontzetting ineens het heele gevaarte over den kop. Het vliegtuig sloeg geheel uit elkaar. Een tank, stukken zeil en andere on derdeden vlogen de lucht in. Dit gebeurde alles zóó ontzettend snel, dat we eerst even perplex bleven staan. Maar toen drong het gelukkig dadelijk tot ons door, dat er hulp ge boden moest worden. Ik sprong op een sleep boot, waarop een schipper, zijn knecht en een heer met een verrekijker zaten. Deze laatste kon goed zien, wat er op een afstand gebeurde, Op 40 M. afstand riep hij plots: „Daar ligt iemand met het hoofd onder wa ter!" Ik dacht bij me zelf: dat wordt zwem men! Terwijl de sleepboot er haastig heen voer, had ik gelegenheid om me van m'n zware kleedingstukken en schoenen te ont doen. Toen we tot op 10 M. afstand naderbij gekomen waren, zag ik den drenkeling nog, maar door een golf werd bij aan ons gezicht onttrokken. Hij kwam niet meer te voor schijn. Ik sprong toen dadelijk in het water en heb een paar maal gedoken, zonder hem te vinden. Op dat oogenblik kwam mijn vriend Ophoff bij mij. Met ons tweeën gingen we toen weer duiken, maar we werden bij onze pogingen gehinderd door een sleepboot, die natuurlijk met de beste bedoelingen rakelings langs ons kwam varen. Even later vroeg Ophoff: „Voel je iets?" Ik antwoordde toestemmend, want ik had met mijn voeten wat gevoeld. Daar lag de- drenkeling in een ontzaglijke massa modder, waar hij bijna ge heel in verdwenen was. We moesten er hem met geweld uittrekken, De modder zat tot op zijn kraag en op zijn gezicht. Verheugd rie pen we den schipper toe: „We hebben 'm!" Hij gooide ons een boei toe en dat was wel noodig, want de drenkeling, die heel dikke kleeding aan had, was zeer zwaar. We trok ken hem zooveel mogelijk op de boei, maar zijn hoofd lag nog onder water. Toen we het naar boven haalden, kregen we een nieuwe, heftige emotie, want het hoofd zat vol bloed; het was blauw en opgezet. Het eerst werd de drenkeling op de sleepboot getrokken en daarna volgden Ophoff en ik. We voeren naar het bootje van den Geneeskundigen Dienst, waar we de dokters nog wat geassisteerd heb ben. We hebben de kleeding van den piloot kapot gesneden. Toen bleek het, dat hij een kwetsuur aan den schouder, aan de dij en een kaakfractuur had. Toen hij weer bij het be wustzijn was, schreeuwde hij een paar maal om zijn moeder; ook klaagde hij over pijn. De kapitein van het verongelukte vliegtuig, die ook aan één zijner voeten gewond was en die eveneens veel pijn leed. dankte ons in het Engelsch voor onze hulp. Wij waren blij. nog net op tijd geweest te zijn", aldus eindigde Jan Witkamp zijn onopgesmukt verhaal, „want anders zouden er twee. dooden zijn ge weest LOOPJONGEN DOODGEREDEN. ERNSTIG AUTO-ONGELUK OP DE LEIDSCHE VAART. Zaterdagmorgen is op de Leidschevaart een tragisch ongeluk geschied dat aan een 17-jarigen loopjongen het leven heeft gekost. Omstreeks kwart over negen fietste de 17- jarige J. W. Roose op de Leidschevaart in gezelschap van een vriend langs het water, in de richting van de St. Bavokerk. Ongeveer halverwege het stuk Schouwtjes- brug-Emmabrug (die naar den. Koninginne weg leidt) naderde een rijtuig van lijn 4, die hen achterop reed. Zij waren toen gedwongen zich op den rijweg te begeven. Langs de tramlijn liep een glazenwasscher met een handkar, die zij voorbij reden. Enkele oogenblikken later nam de jongen afscheid van zijn vriend en wildé terugkeeren. Zonder eenig teeken te geven dat hij van plan was den rijweg over te steken, boog hij naar links af, juist op het oogenblik dat, eveneens uit de richting Heemstede, een auto naderde die werd bestuurd door een heer uit Aerdenhout. De auto-bestuurder trachtte nog door zeer krachtig remmen een ongeluk te voorkomen, doch ofschoon hij met een matige snelheid reed, mocht dat niet meer gelukken en werd de jongen door den wagen opgenomen en tegen den grond gesmakt. Bewusteloos bleef hij liggen en de hulp die de Ongevallendienst spoedig bood, mocht niet meer baten. Een dokter die eenigen tijd later verscheen, constateerde dat de dood ten gevolge van een schedelbasisfractuur moet zijn ingetreden. De vriend van het slachtoffer, die aanvan kelijk eenige tientallen meters was doorge reden, was zoo onder den indruk van het on geluk, dat hij ineenzakte en door den Ge neeskundigen Dienst weer bijgebracht moest worden. Daarna liep hij, gansch overstuur, hard weg. Den autobestuurder treft aan dit ongeluk geen schuld. Wij vernamen nog dat het slachtoffer kost winner was voor zijn moeder, een omstandig heid die het gebeurde des te tragischer maakt. Er kwamen ons verwijten ter oore dat de ziekentransportdienst der fa. Mathot niet tijdig aanwezig geweest zou zijn. Het bleek echter dat omwonenden wel de politie en den ongevallendienst hadden gewaarschuwd, doch nagelaten hadden den ziekentransport- dienst te waarschuwen. Eerst om 943 uur werd Mathot gewaarschuwd, en toen was de ziekenwagen, als gewoonlijk, zeer spoedig ter plaatse. EXAMENS. KENNEMER LYCEUM. (afd. H. B. S. B) Voor het einexamen H.B.S. B slaagden de dames: C. Ingen Housz. L. Lioni. D. Steyn. Parvé, E. Strüben, I. Nolke, C. Rietdijk. J. van Scrvellen en de heeren: B. Heyning. W. Marks, H. Ornstein, K. Swaagstra, H. van Gogh, B. Maks, W. Sepp, B. Sevenhuysen en T. Zürcher-. meldt: Hoogste barometerstand 777.1 m.M. te Ma- linhead. Laagste barometerstand 744.7 m.M. te Ingö. en voorspelt Zwakken tot matigen N. tot N. O. wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. Barometer Stand van heden 773 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van de Fa. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Thermometer Hoogste gisteren 73 F. Laagste heden nacht 60 F. Hoogste heden tot 12 uur 79 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 Juni. Bevallen 28 Juni: I-I. van Lunenburgvan Manen, z.; 29 Juni: K. J. C. ToesetBrueL d.; C. G. J. van LooyJansen, z.; 30 Juni: G. H. RikoKamphuis, d.; S. M. v, d. Gevelv. d. Putten, z.; E. M. P. de BruinDriessen, z.; C. W. C. van Emmerik—Govers. z.; A. SchramaVan Sloten, z.; J. W. M. Hueting- v. d. Linden, d.; C. M. HartmanPaar, z.; J. W. SpieringsKooij z. en d.; 1 Juli: W. L, van RixtelHuijberts, d Dient men te weten, Ons voedzaam Melkbrood Moet men eten. HAARLEM HEEMSTEDE - BLOEMENDAAL (Adv. Ingez. Med.) HET TOONEEL CIRCUS RAUSCH door de Delftsche Studenten. Gisterenavond hebben de Delftsche stu denten ter gelegenheid^der viering, van het 17e lustrum van hun k'orps een voorstelling gegeven van het dóór den heer Marmus Franken ontworpen spel „Circus Rausch", welke voorstelling voor hen een zeer groot succes is geworden. Het was vooral in de circus-nummers, dat de studenten dikwijls ver boven gewoon amateurisme uitgingen. De illusie van het circus was hierdood ook door de tip-top verzorging en de vlugge af werking van het geheel soms volkomen. Het ciscus was zelfs zoo goed, dat het eigen lijke spel van Frankende geschiedenis van den kleinen man, waarin hij problemen van den tegenwoordige, tijd heeft geteld er min of meer door in verdrukking geraakt, zoodat nu bijzaak werd, wat door een schrij ver waarschijnlijk als hoofdzaak was bedoeld. Maar de studenten hebben nog eens de ro mantiek van het oude circus doen herleven, waarvoor hét publiek zich terecht uiterst dankbaar heeft getoond. Plaatsgebrek maakt het noodzakelijk, dat onze uitvoerige kritiek tot morgen wordt uitgesteld. Vandaar voorloopig dit korte be richt. J. B. SCHUIL. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT RAADSVERGADERING. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort gehouden op Dinsdag 4 Juli 1933 des namiddags te 7.30 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 8. Herstemming over het voorstel om een crediet te verleenen voor het doen. bouwen van drie kiosken in den onderbouw van het Zuiderbad. 3. Herstemming over een al of niet in be sloten zitting te behandelen aclvies be treffende een levering aan het Zuiderbad. 4. Prae-advies betreffende inschrijving ligstoelen Zuiderbad. 5. Voorstel tot verhooging van het crediet voor het maken van een hek om het 2e speel terrein van de Z.V.V. „De Zeemeeuwen". 6. Voorstel inzake wijziging der regeling der watervoorzeining strand en tentenkamp. 7. Prae-advies op een verzoek om huur van gemeentegrond. 8. Bespreking van het rapport der ingestel de raadscommissie. OPENLUCHTTHEATER. Ondanks het minder gunstige weer was het bezoek aan het openluchttheater Zater dag- en Zondagavond toch bevredigend. De genen, die zich behoorlijk in wintersche kleedij hadden gestoken om zich tegen de kilte van den avond te beschermen zullen zeker geen spijt hebben van hun bezoek, daar het in deze intens rustige, mooie omgeving- een genot is Verheyen en zijn gezelschap te zien spelen. MUZIEKCONCOURS. Door de Haarlemsche Politie-Muziek Ver- eeniging, directeur B. D. Peters, wordt Zon dag 9 Juli deelgenomen aan het nationaal muziekconcours voor harmonie- en fanfare korpsen te Heiloo. De vereenlging komt uit in de eerste afdeeling fanfare en in den marschwedstrijd. Dinsdag 4 Juli a.s. 's avonds 7.30 uur geeft de vereeniging in samenwerking met het solo-mannenkwartet „Euphonia", dir. N. Hoogerwerf een concert voor de verpleeg den van het Tehuis voor ouden van dagen aan den Schotersingel, alhier. IJMUIDEN BESOMMINGEN Trawlers manden Jacqueline Clasina IJm. 10 520 f 3040 Utrecht IJm. 73 400 f 2170 Hercules Jm. 196 435 f 3350 Loggers: KW 134 f 530. KW 70 f 590.8 KW 56 f 500, KW 161 f 1090, KW 33 f 620, KW 167 f 620, KW. 173 f 480. KW 91 f 460, KW 51 f 690 Sch. 4 f 840, Sch 266 f 620, Sch 186 f350. IJm. 204 f 960. Kotters: E 449 f 470, E 392 f 830, E 245 f 500, E 542 f 820, H 5 f 180. Tarbot per K.G. 0,90—0.60 Griet per 50 K.G. 3517.50 Tongen per K.G. 1.50—0.70 Middelschol per 50 K.G. 27.50 Zetschol per 50 K.G. 2722. Kleine schol per 50 K.G. 316.90 Schar per 50 K.G. 10.50—4.60 Tongschar per 50 K.G. 2320. Kleine poon per 50 K.G. 6.502.90 Kleine roode poon per 50 K.G. 30. Groote schelvisch per 50 K.G. 19.— Middelschelvisch per 50 K.G, 1711.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 14. 6.60 Kleine schelvisch per 50 K.G. 8.502.90 Kabeljauw per 125 K.G. 4424. Gullen per 50 K.G. groote 158.50 Kleine 13—4.20 Leng per stuk 20.35 Heilbot per K.G. 0.95—0.65 Wijting per 50 K.G. 4.40—1.10 Koolvisch per stuk 0.730.17 Kleine middel hake p. 50 K.G. 30. VELSER ZWEMINRICHTING. I-Iet bezoek aan de Zweminrichting der V.Z.I. bedroeg in de week van 24 t.m. 30 Mei j.l. 1158 bezoekers. Laagste dagbezoek 91. Hoogste dagbezoek 272. Bij de Zondag 25 Juni gehouden wedstrij den ter gelegenheid van het jubileum der Haarlemsche Reddingsbrigade behaalde de badmeester der V.Z.I.de heer C. Vrugt, niet minder dan 2 eerste en 2 tweede prijzen, ter wel hij meewerkte beslag te leggen op den len prijs Estafette. Onderstaand volgt een opgave van«de ver werkte nummers; 100 M. schoolslag (gekleed) le prijs; 25 M. borstzwemmen, 25 M. rugzwemmen zonder gebruikmaking van de armen, le pr.; 25 M. achterwaarts zwemmen, 2e prijs.; 75 M. ge kleed reddend zwemmen, waarvan 25 M. met drenkeling, 2e pr.; 4 x 25 M. estafette, ge kleed sleepen met drenkeling, le pr. Ongetwijfeld komt genoemde heer lof toe voor zijn keurige prestatie; het zal de veilig heid in de Zweminrichting zeker ten goede komen LISSE GEREF. GEMEENTE Bij de Gereformeerde Gemeente te Lisse is beroepen Ds. M. Heikoop, te Utrecht^ BEROEPEN Ds. A. Ponstein, Chr. Geref. predikant al hier, ontving een beroep naar Aalten. GEREF. GEMEENTE In de vacature wijlen Ds. H. A. Minderman is bij de Geref. Gem. alhier beroepen Ds. M. Heijkoop te Utrecht. GEVONDEN VOORWERPEN Aan het politiebureau te bevragen een be- lastingmerk, een armband met steentjes. PERSONALIA De heer J. Beider alhier slaagde voor het eindexamen der Middelbare Handelsschool te Amsterdam. HiLLECOM VRIJWILLIGE BURGERWACHT Dezer dagen had de Hillegomsche Vrijwilli ge Burgerwacht in Hotel Sistermans een le- den- tevens propagandavergadering, die vrij goed bezet was. Aanwezig waren de beide wethouders en verscheidene raadsleden. Na een kort openingswoord van den voor zitter, mr. J. H. Peek, hield burgemeester Pont een rede, waarin hij de taak der burger wacht uiteenzette. Hij prees de opofferings gezindheid der leden om eigen belang achter te plaatsen bij het algemeen belang. Waar de politie alleen berekend is voor een normalen toestand is het dringend noodzakelijk dat uit de burgerij een macht wordt geconstitueerd om het gezag te schragen zonder eenige re serve. Hierna had de beëediging plaats der leden bij monde van den commandant ten over staan van den burgemeester, waarna de com mandant, de heer A. Hensums, den burge meester dank bracht en een toespraak tot de pas beëedigde leden hield. De heer Bos. luitenant der Amsterdamsche Burgerwacht, hield een propagandistische re devoering, het doel en het wezen van dit instituut uiteenzettende. Mej. D. v. d. Mey zong met eigen begelei ding een aantal liederen ter afwisseling, waarna de heer S. Tamsma eenige voordrach ten hield. Aan mej. v. d. Mey werden fraaie bloemen aangeboden. MEETING R.-K. LAND- ARBEIDERSBOND. STAKING BIJ ONGEORGANISEERDE PATROONS. Zondagmiddag had de R.K. Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit" op het terrein van het St. Pius Gesticht te Lisse een groote meeting georganiseerd in verband met de voorgenomen staking bij de ongeorganiseer de patroons. Uit alle oorden der bloem bollenstreek waren de deeelnemers komen opdagen per tram, fiets en autobus, terwijl de Hillegommers onder aanvoering van de Harmonie „Crescendo" het terrein kwamen opgemarcheerd. Bij den aanvang waren on geveer 2500 man verzameld. In zijn welkomstwoord deelde het hoofd bestuurslid W. Kuipers mede, dat deze bij eenkomst belegd was in samenwerking met de andere organisaties. Onder daverend applaus betrad hierna het Tweede Kamerlid en bondvoorzitter, A. J. Loerakker het spreekgestoelte. Hij besprak eerst de be teekenis van het collectief contract in het bedrijf. Voor de rust van het bedrijf is het onmisbaar. Het bondsbestuur heeft in het afgeloopen voor jaar blijk gegeven doordrongen ite zijn van den toestand door toe te stemmen in loons verlaging, al kwam daarover uit de leden felle critiek, maar nu wordt door een aan tal patroons, die buiten de patroons organisatie zijn gegaan getracht die over eenkomst, waarbij een minimum-loon werd vastgelegd, onder den voet te loopen. Zij schromen niet om volslagen arbeiders in dienst te nemen tegen een loon van f 15 terwijl dit toch f 21 behoort te zijn. Spreker betitelt dit als een welbewuste roof. Het hoofdbestuur heeft eerst eens aange zien hoe de zaken zich zouden ontwikkelen, maar de drie bonden zijn. overtuigd, dat men op deze wijze een tijdperk van anarchie tegemoet gaat, waartegen alle maatregelen gerechtvaardigd zijn. Het is dringend noodzakelijk het collec tief contract te verstevigen en daarom moe ten de ongeorganiseerde patroons voelen dat zij aan hun goedkoope werkkrachten geen koopje hebben (daverend applaus). Indien liet contract nu zoo danig versterkt wordt dat het mógeli jk zal zijn het vol gend jaar tot een nieuw contract te komen, zal van strijd worden afgezien; gelukt dit niet dan zullen alle werkloozen ook in het vuur van den strijd worden opgeroepen (applaus). Het is eenverblijdend teeken dat ver schillende patroons in de laatste dagen ziclï reeds bereid hebben verklaard tot onder- teekening van het contract. Er zal vooraf niet worden bekend gemaakt waar en wanneer de staking zal aanvangen maar de arbeiders dienen er op geprepa reerd te zijn, dat zij des avonds het parool zullen ontvangen om den volgenden dag niet aan het werk te gaan, terwijl werkloozen uit andere plaatsen als posten zullen op treden. De arbeiders zijn bereid om vrede en rust in het bedrijf te handhaven, maar mocht strijd noodig zijn, wekt hij allen op om pal te staan achter de bondsleiding (daverend applaus) De heer B. Loerakker van Hillegom sprak een slotwoord waarin hij dank bracht aan de burgemeesters van Lisse en Hillegom, die hadden toegestaan dat men met volle muziek ter meeting ging. Hij hoopte dat deze bijeenkomst een les zou zijn voor del ongeorganiseerde patroons, omdat zij z-ienl dat liet nu ernst wordt en. de tijd van praten voorbij is. Hij deelde nog mede dat de eventueele staking niet op alle plaatsen tegelijk zou aanvangen, maar bijv. van daag te Lisse en morgen te Noordwijk. Er heerschb volkomen overeenstemming kusschen de drie organisaties. ISpreker hoopt dat deze gezamenlijke actie zal sla- gen. Na het zingen van het lied „O Koning der Eeuwen" ging de verzamelde menigte uiteen. De Heer en Mevrouw WESTETIM ANNBRUSSE geven kennis van de geboorte var hun Zoon WILLEM FEEDER IK JAN Amsterdam, 2 Juli 1933 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Klazina Immers Weduwe van Pieter Havik, in den ouderdom van 71 jaar. G. W. HAVIK E. HAVIK—VAAL W. HAVIK E. LOERAKKER- HAVIK L. G. LOERAKKER I-I. HAVIK T. DE JONG M. JURIENS HAVIK H. JURIENS Haarlem, 1 Juli 1933 Koolsteeg 9 De begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag -1 Juli a.s. te 10.45 uur op de Al- gem. Begraafplaats te Haarlem, ingang Klever laan TIeden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Johanna Jozina Provoost Weduwe van Gcradus van Musscher .in den ouderdom van S4 .jaar. Uit aller naam: G. J. H, VAN MUSSCHER Haarlem, 1 Juli 19 33 Rustenburgerlaan 17 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 4 Juli a.s. te 11 uur op de .Algemeene Begraafplaats. Kieverlaan te Haarlem. Vlugge aflevering Begrafenis Vereen. KOUDENHORN 16 KOKSTRAAT 21 Tel. 10610 BEGRAFENISSEN CREMATIES TRANSPORTEN TANDHEELK. HULP Denk niet te lichtvaardig over tandheelkundige hulp. Een on vakkundige en goedkoope behan deling kan niet alleen voor Uw gezondheid, doch financieele na- deelige gevolgen hebben. Teleur gestelde patiënten zullen tegen speciaal tarief worden behandeld op het Kliniek. Spreekuur 's mor gens van 9-10. Particulier spreek uur van 13 bez. Zat. Inrichting voor betere tandheelkunde JANSWEG 6 liaast het viaduct. Voorheen Oude Gracht Kennemerpl.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2