CRICKET WIELRIJDEN. MOTORWIELRIJDEN. LAWNTENNIS. MAANDAG 3 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Beschouwing. Een belangrijk besluit van het X. C. R-bestuur. In memoriam F. v. d. Mey. In de laatste bestuursvergadering van den Ned. Cricketbond is in verband met de steeds grooter wordende moeilijkheden tengevolge van het voortdurend later eindigen van het voetbalseizoen een even belangrijk als in grijpend besluit genomen. Besloten werd n.l. dat elke toegeeflijkheid ten aanzien van het vaststellen der competitiewedstrijden in den vervolge niet meer mag voorkomen: dat ver volgens de vereenigingen resp. hun diverse bestuurderen verplicht worden, gedurende de periode 15 Mei15 September hun elftallen en terreinen ter beschikking van den compe titieleider te stellen. Uitstel zal niet meer worden verleend, zeer bijzondere omstandig heden voorbehouden. Dit alles geldt ook voor het verdere gedeelte van het thans loopende seizoen. Wij hebben in deze kolommen reeds ver schillende malen dit probleem besproken en zien nog steeds een resultaat, wanneer van een gezamenlijke actie van de vertegenwoor digende beoefenaars der zomersporten sprake is. Het besluit van het Bondsbestuur is wel is waar zeer duidelijk, doch hoe de clubs zich hieraan zullen kunnen houden, is voor ons voorloopig nog een raadsel. Zoowel Rood en Wit, Haarlem, Hermes, H. C. C. als V. O. C. zijn nog steeds voor honderd procent afhankelijk van hun voetbalclub. Deze toch stelt haar cricketspelers in staat om hun sport op prachtig onderhouden terreinen te beoefenen. Voor zoover ons bekend, ontbreekt het bij al deze vereenigingen niet aan sa menwerking. doch hoe het mogelijk kan zijn, dat straks de cricketvereenigingen te dien opzichte eischen kunnen stellen, is niet be grijpelijk. De clausule „zeer bijzondere om standigheden voorbehouden, zal geen uit stel meer worden verleend," laat natuurlijk voldoende ruimte over, om aan de wenschen van de diversee clubs tegemoet te komen, doch afdoende is het niet. Wij blijven dan ook van meening, dat deze kwestie van den anderen kant moet worden aangepakt, dat voetbalspelende cricketers hun besturen moeten opwekken tot de noodige actie bij het bestuur van den K. N. V. B., dat de in dit bestuur zitting hebbende cricketliefheb bers niets zullen nalaten om hun confraters te overtuigen van de gebiedende noodzake lijkheid van een gesloten voetbalseizoen en ten slotte, dat ook de pers hierop bij alle gelegenheden meer aandringt. Het is inderdaad toch meer dan treurig, dat de huidige zoo belangrijke cricketcom petitie vrijwel geheel in het water valt. Alle Zaterdagen en Zondagen moeten benut wor den om toch vooral deze wedstrijdenreeks uitgespeeld te krijgen. Een enkele verregen de wedstrijd, doet het geheele raderwerk, dat competitie heet, te niet, zoodat het toch nlete te verwonderen valt, dat de voetbalsport bij de cricketliefhebbers steeds minder popu lair wordt. Ons bereikte een dezer dagen het bericht, dat de bekende oud-Haarlemvoetballer en Ajaxcrictoeter Freek van der Mey na een korte ongesteldheid is overleden- Vooral de oudere Haarlemmers zullen zich den stoèren half-back nog wel herinneren. Met Healy en Albert Haak vormde hij in die jaren een bijna niet te passeeren middenlinie. Voor het Leidsche Ajax heeft Van der Mey bijzonder veel gedaan. Hij toch was de ziel van de cricketclub; wij zijn overtuigd, dat het alleen aan hem te danken is, dat cricket in de latere jaren in de Sleutelstad bewaard is gebleven. Zijn talrijke vrienden zullen zijn heengaan wel zeer betreuren. Hij ruste in vrede. UMPIRE. NED. CRICKETBOND. De ranglijst. Bowlingcijfers: O. M. R. w. J. E. C. Schmeink 12 3 21 3 A. v. d. Togt 12 5/6 2 46 5 Dr. S. Posthuma 4 1 9 0 J. Kruyt 3 0 4 0 B c ÈS c o d. Be 5 <2 e C O Ss ti a O li V. o. c. 5 1 3 1 0 0 10 H.C.C. I 6 1 2 2 0 1 9 V.R.A. 7 0 4 1 0 2 9 Haarlem 6 0 2 2 0 2 6 R. en W. 6 0 2 0 0 4 4 H.C.C. II 4 0 1 0 0 3 2 P. W. 8 0 2 0 2 4 2 Rood en Wit W. Het is Rood en Wit eindelijk gelukt de eerste punten binnen te halen. P. W. was het slachtoffer dat hierdoor vaster op de laatste plaats komt. P.W. was wel zwaar gehandicapt door het niet medespelen van haar beste krachten H. Schnitger. Hoomans en Strolnk. P.W. dat eerst batte bracht er weinig van terecht. Het werd een komen en gaan. v. d. Togt was met den bal bijzonder op dreef. Constant goecle lengte houdend bracht hij de batsmen in groote moeilijkheden. Zijn cijfers 5—20 in 10 overs waaronder 4 maidens waren dan ook alleszins verdiend. Schmeink stond hem kranig terzijde wat zijn cijfers 4—16 dan ook wel getuigen. Het totaal werd tenslotte 40 waarvan M. Schnitger met 11 topscorer werd. Rood cn Wit hierna ingaande, begon even eens onfortuinlijk doordat v. Eeghcn op 4 ge- cleaned werd door Höplnk. Kramer en Posthuma brachten echter een aanmerkelijke verbetering. Van 14 werd het 256 waarna Kramer na een aantrekkelijke 29 gescoord te hebben kon vertrekken. Algemeen werd verwacht dat R. en W. nu een hoog totaal ging scoren. Doch dank zij het goede bowlen van Wagner, maar vooral ook door het onnoodig vergooien van wickets (drie spelers gingen run out!) werd het to taal slechts 122. Dr. Poshuma had fraai ge bat. Zijn 38 runs waren echter niet geheel kansloos. Kruyt speelde weer een vroolijke Innings van 18 runs, waaronder een formi dabele 6 en cenige vieren. R. Kramer sloeg als 10de man ingaande 11 runs en ging daar na den voornoemden run-out dood. Wagner had met 542 het beste gcbowled. Höpink, die nog altijd last heeft van zijn knie-blessure, was echter minder op dreef (2—55). Terwijl v. Heek met 0—18 geen succes had. Met nog een zee van tijd en een voorsprong van 82 runs probeerde skipper van Eeghen het zoo begeerde derde puntje te behalen. De tweede innings van P.W. zou niet veel beter dan de eerste worden. In het begin leek het er echter op dat ze de joenoodigde runs zouden maken. Met een stand van 70 runs en 5 wickets neer leek de taak niet zoo moeilijk. Van 5 voor 70 werd het echter 9 voor 79! Geweldige spanning heerschte er nu. Met de laatste man aan bat moesten nog 4 runs gescoord worden. v. d. Togt, die in deze innings eveneens uit stekend bowlde, begon zijn over op Jansen, de elfde man. Jansen zorgde er echter voor dat zijn club voor een groote nederlaag be hoed werd. Met een mooie drive door cover point-, waar Posthuma nog een wanhopige poging deed om den bal met den voet te stop pen, bracht hij het totaal op 83. Ledeboer 22, Höpink 14 en Elderink met 16 kwamen in de dubbele cijfers. De volledige scores luidden: lste innings P.W.: M. Schnietger st. v. Eeghen b. v. d. Togt 11 C. Jansen b. Schmeink 1 K. J. Elderink b. Schmeink o A. Jannink b. v. d. Togt 2 E. v. Heek c. v. Eeghen b. Schmeink 0 C. E. ter Kuile c. v. d. Togt b. Schmeink 5 B. Höpink run out 3 A. Ledeboer not out 6 G. Jannink b. v. d. Togt 0 H. Wagner b. v. d. Togt 8 W. Jannink b. v. d. Togt 0 Extra's 4 40 Bowlingcijfers: O. M. R. W. v. d. Togt 10 5/6 4 20 5 Schmeink 10 2 16 4 2de innings P.W.: C. v. Heek run out 9 B. Höpink c. Davidson b. Schmeink 14 A. Ledeboer c. Posthuma b. v. d. Togt 22 M. Schnitger b. v. d. Togt 0 A. Jannink c. v. d. Togt b. Schmeink 5 R. J. Elderink c. R. Kramer b. Schmeink 16 C. E. ter Kuile not out 2 H. Wagner c. J. v. Baasbank b. v. d. Togt o W. Jannink c. A. v. Baasbank b. v. d. Togt 1 G. Jannink b. v. d. Togt 0 C. Jansen not out 4 Extra's 3 Totaal 83 lste innings R. en W.: J. v. Eeghen b. Höpink 1 W. Kramer c. Höpink b. Wagner 29 Dr. S. Posthuma c. Jannink b. Wagner 38 P. C. Hagenaar b. Wagner 5 J. E. C. Schmeink c. and b. Wagner 1 A. v. Baasbank c. Jannink b. Höpink 3 A. v. d. Togt c. Jannink b. Wagner 1 Mr. B. Davidson run out 0 J. Kruyt run out 13 R. Kramer run out n J. v. Baasbank not out 2 Extra's 7 Totaal 122 Bowlingcijfers: O. M. R. w. B. Höpink 14 1 55 2 H. Wagner 16 3/6 1 42 5 E. v. Heek 3 0 18 0 Rood en Wit-V. R. A. Zondag is het Rood en Wit gelukt haar tweede overwinning te behalen tegen het Amsterdamsche V.R.A. aan de Spanjaards laan en wel met flinke meerderheid. 109 runs met nog 5 wickets in handen. V-R.A. dat den opgooi wint, kiest eerst batten. Het openingspaar W. Glerum en Th. Overing brengt de 25 op het scoringbord, waarna P. v. Bueren, laatstgenoemde na een harden slag op J. Kruyt vangt voor 9 runs. Glerum brengt het tot 29. waarna A. v. d. Togt hem l.b.w. krijgt. 3—48; Wittebol is direct voor 1. eveneens l.b.w. echter op Schmeink's bowlen vertrokken. Het bowlen speciaal van Schmeink, is ook vandaag weer zeer goed en de Amsterdam mers bieden weinig tegenstand. Met de lunch zijn er slechts een goede 50 runs; mede door goed veldwerk, bleef de score zeer laag. Na de lunch is het na een half uurtje spelen, precies om 2 uur gebeurd, heel V.R.A. zit voor 65 runs aan den kant, een fraaie prestatie van den Rood en Wit-aanval, waarin Schmeink met 5 vopr 20 het leeuwen aandeel had. Om kwart over twee openen P. v. Bueren en W. Kramer de Rood en Wit, innings. Het scoren gaat in den beginne vrij langzaam, doch de openingsstand voor het eerste wicket levert ditmaal dan toch eenige tientallen runs op :als er 37 runs zijn, wordt W. Kramer op het bowlen van Ingliss Arkell door C. Klink achter het het wicket gevangen voor een goede 20 (4 vieren). Dr. Posthuma brengt het met Van Bueren samen tot 63, op welk totaal Van Bueren met een langen bal door Glerum voor 27 runs wordt gebowld. Vooral S. Pos thuma speelt een zeer nuttige innings, die tenslotte op 41 wordt beëindigd, als Ham burger hem bowlt. A. v. d. Togt en A. van Baasbank waren resp. voor een goede 21 en een dito 19 (beiden een flinke zes) verdwenen, mooi ge vangen op Klinks bowlen door substitute Yates en gebowld W. Glerum. J. Schmeink en P. C. Hagenaar zetten op 138 de innings op dezelfde wijze voort en voeren de score geleidelijk op tot 174, op welk totaal J. v. Eeghen de Rood en Wit-Innings voor het verliet van slechts 5 wickets sluit. Met nog pl.m. 1 uur 3 kwartier speeltijd moeten de Amsterdammers nog 109 runs maken, om de inningsnederlaag te ontgaan waarin het openingspaar^ W. Glerum en Th. Overing zeer gemakkelijk slagen; ze scoren te zamen 67 runs. Glerum blijft met een goede, doch vrij gelukkige 41 en Overing met 18 runs niet uit. J. van Eeghen geeft dan verderen strijd op. Rood en Wit is thans op den juisten weg en a.s. Zondag verwachten wij den eersten goede wedstrijd 'tegen het Rottierdamsche V.O.C. aan de Spanjaardslaan, die hier 2 maal achtereen komen. Ie Innings R. en IV. P. v. Bueren bowled W. Glerum 27 W. Kramer c H. Klink b. Inglish Arkell 20 Dr. S. Posthuma bowled G. Hamburger 41 A. v. d. Togt c. Substitute b H. Klink 21 A. v. Baasbank bowled W. Glerum 19 J. Schmeink not out 21 P. C. Hagenaar not out 20 Mr. B. Davidson J. Kruyt J. v. Baasbank did not bat. J. v. Eeghen Extra's 5 Totaal m 05 w.) Bowlingcijfers O. M R. W H. v. Booven 8 20 W. Glerum 15 '4 48 2 M. Klink 16 1 58 1 T. Inglish Arkell 6 16 W. Eigeman 1 2 M. Dirken 3 1 2 i Mr. G. Hamburger 7 1 23 Ie Innings V. R. A. I. W. Glerum l.b.w. A. v. d. Togt 29 T. Overing c P. A. L. v. Bueren b. J. Kruyt 9 W. Wittebol l.b.w. J. Schmeink 1 W. Eigenman l.b.w. Dr. S. Posthuma 6 R. de Waal l.b.w. J, Schmeink 1 M. v. Booven c J. Kruyt b J. Schmeink 7 Mr. G. Hamburger c B. Davidson b „0 K. Leeser run out 0 H. Klink c J. Schmeink b J. Kruyt 2 M. Dirken bowled J. Schmeink 0 T. Inglish Arkell not out 4 Extra's 6 Tweede Innings V. R. A. W. Glerum nob out T. Overing not out Boivlingcijfers J. Schmeink A. v. d. Togt J. Kruyt Dr. S. Posthuma A. v. d. Togt J. Schmeink J. Kruyt Dr. S. Posthuma P. C. Hagenaar O. 19 7 M 0 1 121/6 2 1 1 R. 20 8 31 1 R. 10 14 3 15 17 65 Haarlem 2Kampong 2. Haarlem II is door een nederlaag tegen Kampong II weer vaster op de onderste plaats geraakt. Het heeft nu uit 5 wedstrij den slechts 1 punt kunnen bemachtigen. Haarlem II begon te batten en al gauw waren de le batsmen verdwenen. R. de Vries en J. de Boer deden het hierna echter beter en scoorden ieder 17 runs, terwijl de Boer in zijn 17 nog een goede 6 had. Op 64 zijn reeds 9 wickets neer, maar dan zetten G- Jansen en D. Dalhuizen voor het laatste wicket een stand van 33 runs op. Mede dank zij gewaagd runnen van Jan sen en Dalhuizen wordt het totaal tenslotte nog 97, waarop G. Jansen met 20 run out ging. D. Dalhuizen bleef met 12 not out. De bouwlingcijfers van Kampong II waren; G. J. üfkes 3—53. H. P. C. van Raalte 5—38. Het openingspaar legt er hierna direct flink het hout op. Op 44 valt pas het eerste wicket, waarna het iets slechter gaat. Tus- schen Helleman en van Raalte komt tenslotte de stand van den dag. 't Wordt van 4 voor 48, 5 voor 110. Ondertusschen was het totaal van Haarlem al gepasseerd, maar de aanvoerder van Kampong liet doorbatten, met het oog op een inningsoverwinning. Wanneer het echter 8 voor 119 is, sluit hij de innings. In de dub bele cijfers kwamen: J. G. Plette 15. J. J. Stork 28. H. C. H. Hel leman 40 en J. C. P. van Raalte 19. De bewlingcijfers van Haarlem II waren: F. v. Dalsum 128, R. de Vries 0—24, A. Blok 546 en J. de Boer 121. HAARL CRICKETBOND R. C. H. 2—Rood en Wit 5. R.C.H. wint met innings. Rood en Wit moet eerst batten; zij weet het op het uitstekende bowlen van Zonne veld. tot 64 runs te brengen. L. Heringa met 20 en A. Hoyer met 11 komen in de dubbele cijfers. Zonneveld nam 7 wickets voor slechts 18 runs, v. Musscher 1 voor 20, v. Roon even eens 1 voor 20. Voor het verlies van 6 wickets scoort R C. H. daarna 128 runs waarvan G. v. Mus scher een heel mooi gescoorde 44 not out en Scheen 19 not out. Bouwmeester bowlde 3 voor 15, Heringa 1 voor 27, Reus 1 voor 23 en Hoyer 1 voor 18. R.C.H. stuurt R. en W. nogmaals in dat het in haar 2e innings nu slechts tot 51 brengt, v. Olphen 15, Reus met 18 hielden goed stand. Scheen bowlde 5 voor 10, Zonneveld 1 voor 11, v. Roon 1 voor 8. R.C.H. 2 won dus met innings en 13 runs. C. V. H. 2Haarlem 3. Ie Klasse: Gewonnen door Haarlem HI met 10 runs en 7 wickets. C. V. H. verliest den toss en moet batten. Tegen den goeden aanval van Haarlem III hebben de meeste C. V. H. spelers niet veel in te brengen. Aleen G. Goossens, A. van Roon en A. Kroon kunnen stand houden, doch scoren uiterst langzaam. Totaal 71 runs, waarvoor 2 uur speeltijd noodïg was. G. Goossens 19, A. van Roon 18, A. Kroon 13, Bowlingcijfers Haarlem III: J. J. de la Mar 3.17, R. de Vries 3.19, O. Abendanon 3.23, C. Dekker 0.9. Haarlem III steekt beter van wal en legt na een voorzichtig begin het hout er op, zoo dat het C. y. H. totaal zeer spoedig wordt bereikt. Op 81—3 sluit de I-Iaarlem-aanvoerder: J. J. de Ia Mar 15. R. de Vries 29 not out. J. P. van Balen Blanken. 28. Bowlingcijfers C. V. H. II: G. van Roon 1.31, O. J. Keijser 2,27. A. Kroon 0.11, G. van Langelaar 0.10. Haarlem 4Bïoemendaal 2. Bloemendaal II. dat slechts met 8 men- schen speelde, batte eerst en bracht het, dank zij J. Bosse 24. G- Kesting en J. Paap tot 56. De bowlingcijfers van Haarlem IV waren; H. Hurkmans 310. A. de Winter 4—20, A. van Gooi 0—13 en W. van Ekeren 0—10. Hierna bracht Haarlem IV het slechts tot 22. waarvan A. -Roggeband 10. Eenige goede vangen van Paap dienen vermelding en te ven? het bowlen van G. Kesting 710 en W. van der Werff 311. Hierna wordt nog aan een 2e innings be gonnen, maar als Bloemendaal II 39 runs heeft voor het verlies van 3 wickets, wordt besloten er maar me uit te scheiden. Van deze 39 hadden F. v. Elk 11 en G. Kesting 11. Bowlingcijfers van Haarlem IV waren: H. Hurkmans 05. A. de Winter 11, J. C. van dei: Schaar 1—15 en H. J. v. Vreeden 1-15 CRICKET IN ENGELAND De eerste Testmatch tusschen All-England en West-India heeft een teleurstellend ver loop gehad. Walters en Sutcliffe zetten Maan dagmorgen hun innings voort. De Yorkshire- cracks, Hammond en Leyland faalden op het niet bijzonder goed bowlen, terwijl bo vendien het wicket, dank zij het feit-, dat de zon zich schuil hield, gemakkelijk te be spelen was. Walters '51) bleek 'n waardig op volger van den onvergetelijken Jack Hobbs. Zijn spel was zeer rustig en weldoordacht en ongetwijfeld de beste innings in deze ont moeting. De populaire Kent-wicketkeeper Ames had eveneens zijn vorm te pakken; met Verityv voegde hij voor het 10e wicket bijna 100 riftis bij het totaal; ten slotte bleef hij met 83 ongeslagen. Viel het Engelsche totaal van 296, dus betrekkelijk tegen, de West- Indische gasten brachten er cp het bowlen van den Middlesex-amateur Robins zoo goed als niets van terecht. Robins is een bowler van het type Peebles. Gooit zeer gemakkelijk beide breaks en kan bovendien een zeer moei lijk te bespelen googly bowlen. Ditmaal had hij een bijzondere lengte; zijn 6—32! waren geheel verdiend; de gasten stonden te schut teren als beginnelingen, zelfs Headey kon zich niet voldoende verdediger- In de follow-on waren het Macaulay C4-57) en Verity (445) die domineerden. Alleen Headley deed fraai werk; hij scoorde juist een halve century uit een totaal van 172. Deze match heeft blijk gegeven, dat de West-Indiërs nog geen gelijken tred kunnen houden met de Australische of Zuid-Afri- kaansche vertegenwoordigende ploegen. Het aantal sterren is te gering om tegen een Testteam, als Engeland momenteel op de been kan brengen, succes te boeken. Voor de county-competitie deed Glamor gan prachtig werk, door Worcester met in nings en 84 runs te kloppen. Zullen de ver tegenwoordigers van Wales een nieuwe bloei periode tegemoet gaan? Het begint er inder daad op te gelijken, vooral nu het batten zoo enorm is vooruitgegaan. Tegen Root c.s. scoorden de Glamorgan- batsmen 4346 wickets. De gebroeders Davis leverden met 115 en 70 de grootste bijdragen. Worcester werd eerst voor 114 aan den kant gezet, doch de tweede innings duurde, dank zij vootreffelijk batten van Pataudi (123) langer; deze sloot op 236. Nottingshamshire heeft den pup.tenvoor- sprong in de draw tegen het met vier in vallers spelende Yorkshire behaald. A. W. Carr c.s. scoorden 241 en 199. Yorkshire 155 en 176—4. Niettemin is de Noordelijke ploeg zon der eenige concurrentie; de puntenvoor- sprong is reeds zóó groot, dat deze vrijwel voor geen enkele county meer is in te halen. Dank zij Freeman wist Kent gemakkelijk van Leicester te winnen. De kleine slowbowler nam 10 wickets voor circa 130 runs; hij is de eerste bowler, die da 100 „victims" van dit seizoen behaalde. Sussex behaalde een mooie overwinning op Northampton. Hier luiden de totalen: Sussex 274 (Cook 50, Parks 80*) en 125; North amptonshire 196 en 117 (Langridge 7—44!). Oxford scoorde het geweldige totaal van 530 op den zwakken Surrey-aanval. Een zeer goede oefening overigens voor de a.s. Uni versiteitswedstrijd tegen Cambridge die bin nenkort aanvangt. Ook de Canta'os deden fraai werk, door Essex te kloppen. Cambridge 333 en 188, Essex 150 en 340. De studs wonnen dus wel op het nippertje met 31 runs, UMPIRE. Van Egmond wint te Bergen op Zoom. Zondagmiddag werden op de Wielerbaan „De Raayberg" te Bergen op Zoom interna tionale wedstrijden gehouden. De voornaam ste uitslagen waren als volgt: Sprintwedstrijd voor amateurs: 1 J. van Egmond 9 pnt., 2 Mazairac 5 pnt., 3 v. d. Vij ver 4 pnt. Sprintwedstrijd voor professionals: 1 v. d. Horst (tijd laatste 200 M. 13 2/5 sec.) 2 Kies- lich (Duitschland), 3 v.d Broek. Achtervolgingswedstrijd Nederland, Duitsch land- België over 5 K.M. 1 Duitschland in 7 min. 41 sec. De Tour de France. Uit Evian: De vierde en langste etappe van den Tour de France leidde van Belfort naar Evian, een afstand van 293 K.M. 67 ren ners verschenen aan den start. Tijdens de geheele etappe werd een spannende strijd gestreden. De resultaten waren: 4e etappe Belfort-Evian 293 K.M.: 1 Louet tijd 9 uur 59 min. 58 sec. 2 Lapebie 3 Jean Aerts, 4 Stöpel, 5 Dï Paco. 6 Cornez, 7 Lemaire, 8 Achepers, Rebry, Guerra, Camus- sa, Thierbach, Geyer, Byse, Bulla, Thal- linger enz. Algemeen klassement: 1 Archambaud 35 uur 10 min. 58 sec. 2 Jean Aers 35 uur 15 min. 30 sec. 3 Lemairs 35 uur 18 min. 30 sec. 4 Hardïquest 35 uur 18 min. 45 sec. 5 Guerra 35 uur 19 min. 22 sec. 6 Rebry 35 uur 21 min. 39 sec. 7 Buse 35 uur 22 min. 47 sec. 8 Schepers 35 uur 23 min. 10 sec. 9 Lecroix 35 uur 26 min. 39 sec. 10 Martano 35 uur 27 min. 5 sec. 11. Speicher 35 uur 27 min. 11 sec. 12. Rinal- di, 13 Louyet, 14 Geyer, 15 Le Greves. Landenklassement 1 België 105 uur 55 min.. 39 sec. 2 Fankrijk 106 uur 7 min. 15 sec. 3. Duitschland 106 uur 22 min. 59 sec. 4. Italië 106 uur 32 min. 58 sec. 5. Zwitserland 107 u. 36 min. 11 sec. De Vereenigde Haarlemsche Motor rijders. De V. H. M. R. hield Zondag van haar club huis Hotel 't Hof van Holland een speelkaar- tenrit, die niet door het mooie weer werd be gunstigd. maar de animo ontbrak in geen ge val. De rit werd vlug en vlot verreden, daar de tijd die er voor vastgesteld was, ruim schoots genoeg bleek te zijn. Er waren rij ders, die reeds een uur vóór het sluiten van de finish weer aan het clubhuis waren. Jam mer was het voor eenige rijders, dat zij den rit moesten staken wegens machine-pech. De eindstand van den rit is: Smit en Don selaar 43 pnt., Holweg en Beets 42 pnt., de Vries 40 pnt.. Stadman 38 pnt., Pimmelaar 30 pnt. en Blommaert 29 pnt. Bij loting was de uitslag Donselaar lste, Smit 2e, Beets 3e. Holweg 4e en de Vries 5e prijs. Het secretariaat is gevestigd bij den heer Visbeen, Medanstraat 10, Haarlem.-N, Tournament Wimbledon (Overveen) GOED SPEL. VEEL BELANGSTELLING. Deze factoren hebben op den laatsten dag van het tennistournooi op Wimbledon's ba nen te Overveen een goed slot gebracht. Het tournament is alleszins geslaagd, dank zij de vriendschappelijke activiteit van den wed strijdleider, den heer v. d. Klashorst. Naast alle goeds mag dan een aanmerking komen: het veel te late einde. De prijsuitreiking was om 5 uur vastgesteld en nu werd het 7 uur, omdat te weinig finales gelijktijdig gespeeld werden op het toch ruime complex van zeven banen of ook: omdat alle finales vrijwel tot den laatsten dag bewaard werden, wat nog een opeenhooping van zware partijen voor en kele deelnemers gaf. Maar behalve deze fout, welke helaas vele tennis-tournooien aan kleeft, is het belangrijkste en grootste Haar lemsche tournament een klinkend succes ge worden. Het heerenenkelspel A werd door v. Eek ge wonnen van Wetselaar in 5 sets, 86, 62, 46, 57, 86. Een partij van twee en haif urn: tennis en van goed tennis! De beste fina le van het geheele tournament. Beide spe lers hadden zich vrij gemakkelijk naar ae finale gebracht, omdat zij in het betrekkelijk kleine veld van deelnemers met hoofd en schouders boven hun tegen-spelers uitstaken. In de finale zelf kwamen de beide spelers on geveer even sterk uit; v. Eek iets soepeler spelend, wat meer beheersching in zijn harde slagen, maar Wetselaar als de vechter; de terrier, die in elk return weer een begin van aanvallen wil leggen. Het heerenenkelspel B was wel is waar minder fraai, doch minstens even spannend. Hier stond de jeugd tegen over elkander; v. d. Togt sloeg Borgerding in 5 sets 63, 57, 46, 97, 62. Beide spelers lieten zich heel weinig tot vinnige net-aanvallen verleiden, bang voor de scherpe returns van den ander of de gevaarlijk diepe lobs. Tenslotte was het de vermoeidheid, welke Borgerding iets min der zuiver en minder vast deed spelen. Het was echter jammer, dat v. d. Togt zich in deze partij zoo weinig wist te beheerschen en daar door de referee onaangenaam bejegende hetgeen ook niet geheel juist is tegenover Borgerding, die op dit punt zeker veel beter zijn houding wist te bepalen. Een enkel excuus van v. d. Togt na afloop aan den toch veel ouderen scheidsrechter had veel meer sympathiek geweest dan de wat naargeestige houding tijdens den wedstrijd. In het damesenkelspel A behaalde de jeug dige eerste klasse speelster van T.C.H., mej. de Jon, den eersten prijs. Het succes is des te grooter als men in aanmerking neemt, dat de deelname wel is waar numeriek niet groot was, doch kwalitatief behoorlijk sterk (mevr. Meyer, mej. Monasch, mej. Verster e.a.). De finale tegen mevr. Meyer begon weinig hoopvol voor mej. de Jong en de eerste set ging dan ook met 4—6 verloren. In de volgen de sets bleken de beide speelsters volledig tegen elkaar opgewassen te zijn. Beide ook hetzelfde speltype: mej. de Jong wellicht iets heftiger, harder. Met 4—6/8—6, 3—6, won' mej. de Jong. In het damesenkelspel B behaalde mej. Monasch de eindoverwinning op frl. J. van Riemsdijk met 7—5, 6—0. Beide finalisten hadden een moeilijke demi-finale achter den rug; mej. Monasch tegen mevr. Ernst (63, 36, 62) en frl. J, van Riemsdijk tegen mej. Terwey (3—6, 8—6, 8—6). Na afloop reikte Dr. de Crauw de prijzen uit. De wisselbeker door den heer Wetselaar ter beschikking gesteld en het vorig jaar voor het eerst door Dingemans gewonnen, die het bezit niet verdedigd had. kwam thans in handen van v. d. Togt. Speciale dank werd gebracht aan het vlotte en prettige werk van den wedstrijdleider, den heer v. d. Klas horst en deZe mocht een tastbaar bewijs van dankbaarheid, een prachtig tinnen rookstel, daarvoor in ontvangst nemen. De prijzen be stonden uit fraaie zilveren gebruiks- en kunst-voorwerpen. De laatste uitslagen zijn: Heerenenkelspel A: v. Eek slaat Nielsen 6—1, 6—4. Finale: v. Eek slaat Wetselaar 86, 62, 4—6, 5—7, 8—6. Heerendubbelspel A: Tönjes en Arnout Gerhaus slaan Kern en Wilde 7—5, 4—6, 64. Modlich en Hoeke slaan Tönjes en Arnoud Gerhaus 26, 86, 75. Wetselaar en v. Eek slaan Bakker en Blom 6—2. 6—1. Finale: Wetselaar en v. Eek slaan Modlich en Hoeke 6—2, 6—4, 6—1. Gemengd dubbelspel A: Finale: mej. Roos en Tönjes slaan mevr. Kern en Kern 64, 7—5. Damesenkelspel A: mej. de Jong slaat mej. Roos 16, 63, 63. Mevr. Meyer slaat mej. Monasch 62. 62. Finale: mej. de Jong slaat mevr. Meyer 4—6, 8—6. 8—6. Damesdubbelspel A: mej. Monasch en mevr. Meyer slaan mevr. Nielsen en mej. Leeuwen berg 6—1. 6—3. Finale: mevr. Meyer en mej. Monasch slaan mevr. Ernst en mej. Roos 60, 36, 6—4. Heerenenkelspel B: Schönthaler slaat Seig- nette 6—0, 6—2. Borgerding slaat Schönthaler 7—9, 64, 7—5. v. d. Togt slaat Melse 63. 86. Borgerding slaat Felix 57. 63. 64. Finale: v. d. Togt slaat Borgerding 63, 5—7, 4—6, 9—7, 6—2. Heerendubbelspel B: Verspijck en Wilde slaan v. d. Lee en Scholten 6—0, 97. Ter Laag en v. Stederen slaan Baas en Surengers 5-r7, 62, 75. Melse en de Ruiter slaan Verspyck en Wilde 6—1, 7—5. Finale: Melse en de Ruiter slaan Ter Laag en v. Stederen 86, 6—4, 1412. Gemengd dubbelspel B: mevr. Verspijck en Wilde slaan mej. v. Laar en v. Hezel 63, 62 Mevr. Kuhn en Melse slaan mevr. v. Huystee en Eysvogel 63, 64. Mevr. Kamerbeek en v. Stederen slaan mevr. Verspijck en Wilde 57. 10—8, 63. Finale: mevr. Kuhn en Melse slaan mev. Kamerbeek en v. Stederen 36, 63. 61. Damesenkelspel B: frl. J. van Riemsdijk slaat mej. Terwey 36. 86, 86. Finale: mej. Monasch slaat frl. J. van Riemsdijk 7—5, 6—0. Damesdubbelspel B: mevr. v. Huystee en v. d. Klashorst slaan mevr. v. Beaumont en mej. Grimberg 61, 7—5. Finale: mevr. v. Huystee en mevr. v. d. Klashorst slaan mevr. Kamerbeek en mevr. Kuhn 6—3, 2—6, 6—2.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6