HONKBAL GYMNASTIEK. ATHLETIEK VOETBAL. ROEIEN WANDELSPORT KORFBAL SCHAAKRUBRIEK 18 Bi §p - n SI n H m B iU n MAANDAG 3 JULI 1933 HA A RU EM'S DAGBLAD 8 H. H. C—Blauw Wit (17—13) in een buitengewoon spannenden wedstrijd is H. H. C. er in geslaagd van Blauw Wit te winnen. H. H. C. begint goed. Zoowel Pijnakker als J. Baas geven als werper Blauw Wit weinig kans punten te verzamelen. Het fielden is daarbij uitstekend. Niet minder dan 4 vangen kunnen er in de eerste twee innings geno teerd worden. Vooral die van Panman ver dient extra vermelding. Daarbij vergeet H. H. C. het scoren niet. Door eenige honksla- gen enkele keeren 4 wijd komen er verschil lende spelers binnen. Maar dan begin Blauw Wit beter van zich af te bijten. Zelf weet ze haar score op te voeren door goed geplaatste honkslagen, terwijl ze tegelijkertijd die van H. H. C. laag houdt. Na 6 innings heeft ze dan ook een voorsprong van 3 punten. H. H. C. zet dan de tanden op elkaar. Het veldwerk is buitengewoon goed, terwijl dat van Blauw Wit minder wordt. Vooral Jelders valt hier uit den toon. Als de negende inning begint is de stand 1313. De spanning is ten top gestegen. H. H. C. laat zich de overwin ning niet meer ontgaan. Zelf slaat ze 4 pun ten bij elkaar en zet BI. Wit daarna voor de derde maal in successie voor nul aan den kant. In deze laatste 3 innings kwamen slechts 11 BI. Witters aan slag; drie werden uitge- vangen, vijf haalden het eerste honk niet, terwijl er een op het derde sneuvelde. Inningscijfers: H.H.C.: 1 5 1 1 0 2 0 3 4 is 17. BI. Wit: 0 1 3 3 3 3 0 0 0 is 13. AjaxHaarlem (935) Het eerste negental van Haarlem heeft wel op schittende wijze revanche genomen voor de Woensdagavond in Haarlem geleden ne derlaag. Nu speelde Ajax met één invaller, had Elzinga, Dubois en Bremer in de gele deren. Haarlem daarentegen kwam zwakker uit dan Woensdag. In de eerste beurt gaat Haarlem nog voor nul aan den kant, maar dan komen de slagen los. Vooral in de vierde inning wordt er geweldig geraakt. Toen bleek duidelijk dat het veldwerk van Ajax ook niet schitterend was. Toen de zesde inning aan Haarlem ook weer heel wat runs opbracht, ging de ach tervanger in de plaats van Blomvliet werpen. Bremer ging achtervangen. Even minderde bij Haarlem de slagwoede, maar de achtste inning bracht toch al weer zes runs op. De cijfers der innings zijn: Haarlem I: 0 3 3 10 2 9 2 6 is 35. Ajax I: 0 2 0 0 3 0 1 3 is 9. Haarlem 2Ajax 2 (422) Het negental van Haarlem bestond uit: A. Vrijer, J. Kloos, A. Heus, D. Beets, L. Dijk huizen, C. Hoeben, H. Jetses, W. Langereis en H. Corsten. Zwak van samenstelling is het dus niet te noemen. Maar behoorlijk spel is er ook niet gegeven. Dijkhuizen wierp verbazend veel wijd en later deed Yelses het weinig be ter. Beets wierp eenige keeren slecht naar het eerste honk en Langereis op hef derde wierp niet snel genoeg. Het slaan der Haarlemmers was ook ge brekkig. Als de bal al geraakt werd. kwam hij niet verder dan het binnenveld of hij ging hoog. En in het vangen waren de Ajaxieden uitstekend op dreef. Haarlem behaalde in twee beurten elk twee runs en ging zeven keer voor nul uit. Ajax won dan ook zeer ver diend. De cijfers der innings zijn: Ajax II: 1 0 5 1 0 5 2 3 5 is 22. Haarlem II: 2 0 0 0 0 0 0 2 0 is 4. Haarlemsche Competitie. ED O. a—SWASTIKA a. De Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd E. D. O. a-Swastika a was een spel van kat en muis. Dit was voornamelijk het gevolg van het verschil tusschen de beide werpers. De E. D. O .-werper was buitengewoon goed, ter wijl dit bij Swastika juist tegenovergesteld was. Van de E. D. O.-ploeg valt, in deze sa menstelling. nog veël goeds te verwachten. De cijfers "der innings zijn: Swastika a: 0 1 3 5 O is 9. E. D. O. a: 9 7 7 7 8 is 38. SWASTIKA c—E. D. O. b. Bij beide partijen werd slecht gebowld. In de eerste inning ging het nog, maar daarna waren beide bowlers er uit. Swastika verscheen met acht man en leed dus steeds aan een automatischen nul. De Swastika spelers sloegen te veel op wijd- ballen, wat hun vaak op drie slag kwam te staan. Het slaan was bij E. D. O. veel beter, even als het veldwerk. C. Kelder van E. D. O. sloeg een homerun. De cijfers der innings zijn: E. D. O. b: 4 6 8 6 9 is 33. Swastika b: 3 2 0 2 0 is 7. Wedstrijden voor schoolnegentallen. Doordat een speler van de Haarlemsche H. B. S. zich onbehoorlijk gedroeg tegenover don scheidsrechter, raakten een paar vaders van scholieren slaags. Als gevolg daarvan werd de wedstrijd H. B. S. b—R. H. B. S. Vel- sen gestaakt. Doordat deze wedstrijd niet uit gespeeld werd, kon de finale ook niet gespeeld worden. Beide wedstrijden zullen nu plaats hebben op Maandagavond op het terrein van de R. H B. S. te Vel sen. Vaardigheidsproeven. Zaterdagmiddag werden op het gemeente lijk sportterrein aan de Kleverlaan vaardig heidsproeven voor jongens uit den Kennemer Turnkring afgenomen onder leiding van den heer J. J. van Doorn. De belangstelling van de zijde der adspi- ranten was aanmerkelijk kleiner dan vorig jaar. Als gymnastische onderdeelen werden ver- eiseht een vrije oefening, een boksprong, en oefeningen aan brug, paard en rek. Voor athletiek waren minimum-eischen gesteld in hardloopen, hoog- en vèrsprmgen. en bal- werpen (jongste jongens) of kogelstooten (oudste jongens). Van de 65 jongens van 11, 12 en 13 jaar be haalden er 46 een diploma, waarvan 3 van Gratia-Plato, 25 van Concordia, 4 van T. V. Santpoort, 5 van Bato. en 9 van Turnlust H. Voor den vereenigingsprijs in gymnastiek kwamen alleen in aanmerking de vereenigin- gen met minstens 5 gediplomeerden. Bato en Concordia werden hier no. 1. ieder met 188.5 p. Turnkring H. volgde daarop met 177 p. Door de geringe deelneming kon bij de jon gens van 14 en 15 jaar geen vereenigings prijs worden toegekend. Slechts 10 oudste jongens namen aan de proeven deel, waar van er 6 slaagden, nl. 2 van T. V. Santpoort, 1 van Turnlust H., en 3 van Gratia-Plato. Twee jongens van T.V.S. kregen aanteeke- ning voor het factultatieve speerwerpen. A.s. Donderdag kan in de nieuwe zwem inrichting aan de Houtvaart gedurende het zwemmen van Turnlust H. de facultatieve zwemproef worden afgelegd zoowel door jon gens als door meisjes. Wedstrijden Turnlust. Voor 120 adspiranten van de Chr. Gymnas tiek Vereeniging Turnlust werden onderlinge gymnastiekwedstrijden gehouden onder lei ding van den heer W. H. Verkes, die in de beoordeeling ter zijde werd gestaan door da- mes- en heerenleden van de vereeniging. Als oefeningen deden dienst die van de vaardigheidsproeven K.T.K., aangevuld met een ringen-oefening. De uitslagen luiden: Jongste jongens, eerste gelid: 1 G. Wage naar en D. Lodders, 2 P. Makkelie. Tweede gelid: 1 H. Wagenaar, 2 A. Boo gaard, H. Cassée en K. Kramer. Derde gelid: 1 C, Walbrecht, 2 J. v. Mourik, 3 K. Rademaker. Jongste meisjes. Eerste gelid: 1 S. Hom mels, 2 P. v, d. Gruiter en A. Calavon, 3 L. Hei-wig. Tweede gelid: 1 C. Zuurendonk, 2 A. Visser, 3 J. Maassen en J. de Wijman. Derde gelid: 1 L. Heesemans, 2 J. v. d. Geest, 3 E. Makkelie. Oudste meisjes. Eerste gelid: 1 J. Bijvoets, 2 C. Scholtens, 3 H. Bottema. Tweede gelid: 1 G. Vastenouw, 2 J. Salen- tijn, 3 A. Verzijlberg. Derde gelid: 1 A. Boer en I. Walbrecht, 2 J. v. d. Ham, 3 Th. Cacander en H. Polder man. Concordia. Voor de jongens van de Haarlemsche af- deelingen hield Concordia onderlinge wed strijden, waarvoor als onderdeelen golden een vrije oefening, rek, brug, paard, bok sprong en voor de jongste jongens bovendien ringen. De uitslagen luiden: Jongste jongens: 1 G. André, 2 J. Braaksma 3 D. Deun, 4 J. Bierenbroodspot. Oudste jongens: 1 E. Bischot. NIEUW WERELDRECORD 4 X 1500 METER. Uit Helsingfors: Turussa, de athletiekver- eeniging van Nurmi, liep de estafette 4 x 1500 Meter in den nieuwen wereldrecord tijd van 16 min. 6.1 sec. De minst goede tijd werd ge maakt doorNurmi, di ezijn afstand liep in 4 min. precies. De ploeg bestond uit NuomelaTuovaanen. Larva en Nurmi- Een gecombineerde Finsche estafette ploeg deed het nog sneller; die legden den afstand af in 16 min. 4.3 sec. Nieuw wereldrecord 4 x 100 M. dames. Uit Chicago: Bij de Amerikaansche athle- tiekkampioenschapen won de damesploeg van Illinois A.C. de 4 maal 100 Meter estafette in den nieuwen wereldrecordtijd van 48 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Mun- chen 1860 met een tijd van 48.8 sec. Kampioenschap van Nederland Zaterdagmiddag nam IJ. F. C. haar nieuw terrein in gebruik en wel met 'tspelen van den eersten wedstrijd van een door haar ter ge- legeenheid van deze heuglijke gebeurtenis uit geschreven nederlaag-competitie, en wel tegen het tweede elftal van Stormvogels, de club van welker gastvrijheid IJ. F. C. zoo veel jaren heeft genoten. Een groot aantal belangstellenden woon de deze feestelijke gebeurtenis bij. O.a. waren aanwezig burgemeester Rambonnet en de wethouder, den heer P. Bosman, verder tal van bestuursleden van Stormvogels, V- S. V. en Aneta alsmede een groote schaar trouwe supporters van IJ. F. C. Bij den toegang naar het veld. die met een lint was afgesloten, schaarden de spelers van IJ. F. C. en Stormvogels II zich in het gelid, waarna de heer v. d. Aardt, voorzitter van den Haarlemschen Voetbalbond naar voren trad. Toen eenige dagen terug de secretaris van den II. V- B. het tot het bestuur gedichte verzoek kreeg, tegenwoordig te zijn bij de opening, stond het bij voorbaat vast, dat daaraan, zoo eenigszins mogelijk, gehoor zou worden gegeven, zeide de voorzitter. De roeiwedstrijden van „De Koninklijke". ZATERDAG Zaterdagmorgen werd begonnen met Stijlroeien dames juniores vier. In de eerste heat werd de Hoop lc en de Hunze 2e. Die Leythe en de Maas vielen af. De tweede heat werd een overwinning voor het Spaarne. Niet geplaatst werden A.R.S.A. en Willem Hl. In de beslissing werd de Hoop eerste, de Hunze tweede en Het Spaarne derde. Stijlroeien dames overnaadschc skiff le heat: Watersport Maastricht en Willem III gelijk aantal punten. Niet geplaatst: Het Spaarne. 2e heat: le. A. R. S. A., 2e. de Maas. Niet geplaatst: de Hoop. Beslissing: le. A. R. S. A. 'mej. Fontaine), 2e de Maas, 3e. Watersport Maastricht. Stijlroeien skiff voor dames le. de Hoop (mej. J. E. Repelius), 2e de Maas. Stijlrocicn dames seniores vier le. De Laak mej. E. C. W. de Jong (boeg), mej. L. L. Folmer, mej. M. A. A. van Gende- ren Stort, mej. J. B Eerland (slag) en mej. O. Wegenaar (stuurvrouw). Jonge vier A. In den eindstrijd voor dit nummer kwa men: Arsa, Triton en Argo. Een felle stijd tusschen Titon en Argo om de leiding volgt, waarbij Triton naar voren komt. Op de laatste 100 Meter slaagt Triton er in een lengte voorsprong te veroveren en daarmede te winnen. Arsa was 3 lengten achter. De tijd van Triton was 7 min. 58 3/5 sec. Lichte vieren Voor de lichte vier komen aan de start de Hoop en Njord. Njord wint gemakkelijk in 8 min. 21 3/5 seconde. Overnaadschc vier In de beslissing voor dit nummer komen aan den start Poseidon, de Laak en Wil lem III. De Laak wint met 2 lengten voorsprong in 6 m. 9 sec. Jonge twee A. Hiervoor starten Viking, Delftsche Sport en Poseidon. Viking loopt regelmatig uit en wint gemak kelijk met vele lengten. Tijd van Viking was 8 min. 51 2/2. Tweede klas oude vier Hiervoor startten Njord en Nereus. Het wordt een spannende strijd. Bij de Hoop leidt Nereus nog met een M., doch ten slotte slaagt Njord er in, met een tallengte verschil de overwinning te behalen in 8 min. 18 seconden. Jonge acht B. Aan den start komen Njord, Aegir en Nereus. Met 1 y2 lengte voorsprong wint Njord in 6 min. 57 3/5 sec.Nereus is tweede. Jeugdroeien Tot besluit van de middagwedstrijden vol gen twee nummers jeugdroeien. Het eerste nummer is voor jongens tot en met 18 jaar in overnaadsche gieken. Geroeid wordt over een afstand van 1000 Meter. Van de 3 ploegen Amstel, RAMOS en Poseidon blijkt de Amstel de sterkste te zijn. De blauwen win nen in 4 min. 10 sec. FAMOS werd tweede. Jonge acht A. Zaterdagavond half 9 werd de eerste heat voor de jonge acht A geroeid. Hiervoor kwa men uit Triton en Argo. De Maas verscheen niet aan den start. Rustig roeiend heeft Triton bij de Amstel- brug V/2 lengte voorsprong veroverd. Wel spurt Argo, maar het verschil is te groot en met twee lengten verschil wint Triton in min. 11 2/5 sec. De tijd van Argo was 7 min. 8 4/5 sec. In de tweede heat kwamen uit Aegir en Nereus. Aegir sprint geweldig, doch tevergeefs want met enkele decimeters verschil is Ne reus eerste in 7 min. 1.1 sec. De tijd van Aegir was 7 min. 1.2 sec., zoodat Aegir als snelste tweede in den eindstrijd komt. ZONDAG. Zondag hadden de eindstrijden plaats. Be gonnen werd met het nummer Oude Twee. Hiervoor verschenen aan den start Die Ley the. Willem III en De Laak. Uitslag: 1 Willem III in 9 min. 6 2/5 sec.; 2 Die Leythe 3/4 lente), 3 Laak. Het volgende nummer bracht de Jonge Vier B. Triton en Argo aan den start. Uitslag: 1 Triton 7 min. 58 1.5 sec. 2 Argo (3/4 lengte). De Overnaadsche Twee brengt drie ploegen aan den start nl. Triton, Nereus en Poseidon. Uitslag: 1 Poseidon 9 min. 47 sec., 2 Nereus (lengten); 3 Triton (7 lengten). Hierna wordt door Njord en Nereus gestart voor het nummer Oude Acht. Beide hebben een goeden en snellen start en in den be ginne is het boord aan boord race. Bij de Berlagebrug zijn de Leidenaren echter uitge- loopen en liggen zij 1/4 lengte voor. Uitslag: 1 Nereus, 6.58 2/5 sec.; no. 2 Njord (1 1/2 lengte). Het nummer stijlsnelroeien voor dames, bracht een overwinning aan De Hoop. De Vliet-dames werden tweede, die van Nautilus, derde. De Jonge Twee B bracht, doordat Die Leythe zich teruggetrokken had, in verband met vermoeidheid van de roeiers, die ook reeds in het nummer Oude Twee waren uit gekomen, een row-over. De Delftsche Sport maakte een tijd van 9 min. 45 sec. Bij de Jonge Acht A binden Aegir. Triton en Nereus den strijd met elkaar aan. Uitslag: 1 Triton tijd 7 min. 33 1/5 sec., 2 Nereus (3/4 lengte), 3 Aegir 1 1/4 lengte). Het slot van dezen schitterenden roeimid- dag wordt gevormd door het nummer Oude Vier tusschen De Hoop en Triton. De uitslag luidde: 1 Triton tijd 8 min. 14 2 5 sec. 2 De Hoop anderhalve lengte. Hiermede behoor den ook deze wedstrijden weder tot het ver leden. Jan Passtoors. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag met een groot aanta leden een trainings- marsch over den afstand van 20 K.M. Des v-m. 9.30 uur werd gestart van Café Restaurant „Dreefzicht". Te circa 12.30 uur werd de finish bereikt. Hier bleek het dat allen, ook de nieuwelin gen. dezen eersten van de 5 trainingsmar- schen in goede conditie volbracht hadden. Het secretariaat is gevestigd bij den heer P. Wekke, Pleiadenstraat 53, Haarlem-Nrd. Seriewedstrijden H. K. B. Zondag werden de finales van den H.K.B. verspeeld voor de hoogere series 2 en om den Stads-Editic-beker. In de lagere series kwa men uit Excelsior I, Flora H en Haarlem IV. Haarlem IV speelde het eerst tegen Flora en won verdiend met 31. Daarna bonden Flora 2 en Excelsior den strijd aan. Hier won Ex celsior met 21. De winnaars bekampten elkaar, zonder dat doelpunten kwamen. Door beter doelgemiddelde legden de jonge Haar lemmers beslag op de eerste plaats. In de eerste afdeeling- speelden Haarlem II, S. S. H. I en S. V. II. De Haarlem-reserves namen revanche voor de in de competitie verloren wedstrijden en wonnen met 10. Spannend was de wedstrijd S.S.H. IHaar lem II. Eindstand 00. De laatste wedstrijd werd gespeeld tusschen S.S.H. I en S.V. II. Ook hier moest S.V. een 10 nederlaag lij den. Hierdoor waren S.S.H. I en Haarlem II pre cies gelijk aangekomen. Door elke speelster en speler werd een strafworp genomen, dit had geen succes. Ook een verlenging van tweemaal 7 1 2 minuut had geen resultaat. Met de loting was S.S.H. de gelukkige: zij komt voor één jaar in het bezit van den be ker. De wind deed veel afbreuk aan het spel. P. S. V.Feijenoord (38) Niettegenstaande de onbelangrijkheid van den wedstrijd is vrij veel publiek aanwezig, wanneer scheidsrechter Stassen laat begin nen. P.S.V. wint den toss en Feijenoord trapt af. Aanvankelijk is Feijenoord meer in den aanval, maar voor het doel wordt het spel te kort gehouden. De Zuidelingen zijn de voor hoede van Feijenoord voorloopig de baas. Een kalm door Würsten teruggespeelde bal wordt door van Male opgeraapt. Tot groote verba zing laat hij hem echter weder vallen en Vervest heeft weinig moeite van dichtbij te scoren. (10). Een groote blunder van Van Male! P.S:V. aangemoedigd, komt telkens in den aanval. Binnen één minuut kopt van Kooyk uit een voorzet van Vervest prachtig in doel. (2—0). Dezelfde speler mist even later voor doel een zekere kans. Een mooi schot van Groe nendijk keert Bouman vallend. Na eenige mi nuten kopt Duynhouwer plotseling een voor zet van Van Heel in den uitersten hoek. (21) Het blijft een fraai op- en neergaande strijd, waarin de ploegen vrijwel tegen elkaar op gewassen zijn. Vele kansen worden er echter niet gebo den en die er zijn, worden door te kort spel om hals gebracht. Plotseling een snelle door braak van Feijenoord. Hendriks geeft een mooie pass naar Duynhouwer. Bouman, die uitgeloopen is, kan den bal niet meer berei ken en Duynhouwer doelpunt in den rechter bovenhoek. (22). Na de rust trekt P.S.V. het eerst ten aan val. Van Dijke onderbreekt. Hij geeft den bal naar Duynhouwer. Deze levert een mooi staaltje voetbal door alleen door de P.S.V.- verdediging te glippen. Zijn schot wordt tot corner verwerkt en deze levert niets op. Dan volgt weer een snelle aanval van Feijenoord. De bal komt bij Hendriks. Deze zet voor, Duynhouwer kopt opnieuw precies in den hoek. (23). Direct hierna breken Duynhouwer en Groe nendijk samen door. De eerste krijgt den bal en schiet van tamelijk verren afstand tegen den binnenkant van den paal en de bal rolt zoo in het doel. (24). Daarna was de spanning er geheel uit. Feijenoord scoorde nog vier doelpunten, waar door Duynhouwer zijn persoonlijke prestatie op 7 goals bracht. P.S.V. wist nog eenmaal te scoren, zoodat het einde kwam met 83. De eindstand. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Go ahead 8 5 1 2 11 23—13 1.37 Feijenoord 8 4 2 2 10 21—14 1.25 Stormvogels 8 3 2 3 8 16—13 1.— P. S. V. 8 3 0 5 6 18—25 0.75 Velocitas 8 2 1 5 5 17—25 0.62 Het nieuwe terrein van IJ. F. C. Namens het bestuur van den H. V. B- en van IJ. F. C. dankte spreker den burgemees ter voor zijn aanwezigheid, waarmede hij toont belang te stellen in deze gebeurtenis. Spreker hoopte, dat wanneer een beroep op den burgemeester mocht worden gedaan men op zijn medewerking mag rekenen. Dat het tweede elftal van Stormvogels hiel de wedstrijden opent wijst er op. dat de vriendschap, nu IJ. F. C. Stormvogels heeft verlaten, niet verbroken is. Daarna was het woord aan den burge meester. Spreker wenschte bestuursleden en spelers van IJ. F, C. geluk met het bezit van het mooi gelegen terrein. Gebruikt het goed, zoo besloot de burgemeester, beschouwt de sport als een voornaam ding in het leven, maar niet als de hoofdzaak- Moge het gebruik suc ces brengen en moogt gij er veel plezier van beleven. De burgemeester knipte daarna het lint door. Nadat „Wilhelmina" het Wilhelmus ten gehoore had gebracht, kon het spel be ginnen. Burgemeester Rambonnet deed voor de gasten den aftrap en weldra vloog de bal over het veld. De wedstrijd- Het werd een aantrekkelijke wedstrijd. In de eerste helft waren de gasten overwegend sterker en had IJ. F. C. niets in te brengen. Spoedig lag dan ook de eerste bal in het net, dra gevolgd oor een tweede. In de tweede helft waren de rollen echter verwisseld. Jan Blinkhof, de voetbalrot, liet nu eens zien, dat hij het voetballen nog niet verleerd was. Maar het was vooral de links buiten van IJ. F- C., Ninaber, die de ver dediging van de gasten meermalen tot wan hoop bracht. De wedstrijd eindigde ten slotte in een draw (33, zoodat Stormvogels wel weinig kans op een der prijzen zal maken. De voor dezen wedstrijd beschikbaar gestelde medaille viel bij loting aan IJ. F. C. ten deel. ZwedenHongarije (52) Te Stockholm had Zondag de landenwed- strijd ZwedenHongarije plaats. De Zweden wonnen met- 52. (Rust 10). In de eerste helft waren de Hongaren in de meerderheid doch zij hadden zeer met pech te kampen. Oplossingen, "bijdragenvragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 693. (No. 1 van den wedstrijd, 23e ladder). i PROBLEEM No. 694. (No. 2 van den wedstrijd, 23e ladder)c Mat in drie zetten. Stand der stukken: „In de planloosheid ligt zeer dikwijls een diep plan verborgen". Dr. S. G. TARTAKOWER. Onze drie en twintigste Iadderwedstrijd Heden begint onze drie en twintigste lad derwedstrijd. welke negen weken zal duren. In bedoeld tijdvak zullen 6 twee-zetters, 3 drie-zetters, 1 vier-zetter, 1 eindspelstudie en 1 schertsprobleem worden geplaatst. Iedereen kan aan den wedstrijd deelne men. Ook minder geroutineerde oplossers kun nen hun krachten beproeven aan dë tweezettige problemen. Wanneer men geregeld de problemen en studies tracht op te lossen, zal eenmaal den ton van de ladder worden bereikt, ook al behaalt men in eiken wedstrijd maar een klein aantal punten. Het aantal deelnemers bedraagt thans 53. De wedstrijdbepalingen. 1. De wedstrijd omvat één afdeeling, waar in, in den regel tweemaandelijks, 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend. z.g. ladder systeem; iedereen kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier- zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 pun ten en voor sch ertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge plaatst. Mocht een deelnemer echter kunnen aantoonen dat een probleem of studie onop losbaar of nevenoplosbaar is, dan worden hem (haar) 3 extra-punten toegekend. De auteursoplossingen blijven echter, ten opzichte van het aantal daarvoor vastgestel de punten, van kracht. 5. Twee-maandelijks wordt een ranglijst opgemaakt volgens het totaal aant-al behaal de punten; die ranglijsten zijn. doorloopend; het tweemaandelijks behaalde aantal punten wordt bij liet totaal van de vorige lijst opge teld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toege kend ter waarde van ongeveer 5 (schaak boek of schaakboeken, schaakspel, schaak bord, reisschaakspel, enz. naar keuze van den winner). Indien er minder dan 25 deelnemers zijn, wordt geen prijs toegekend. 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na het winnen van een prijs wordt het punten- aant-al geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvielen voor den tweemaandelijkschen prijs, behou den echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, eventueel door hen behaald in het volgende tweemaan delijkse!! tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgende maanden niet hebben opgelost, wordt geannuleerd. 9- Vermelding van den sleutelzet van alle problemen (met uitzondering van scherts- problemen) is voldoende. Bij eindspelstudies zal steeds vermeld worden of de uitwerking geheel of t.en deele wordt verlangd. 10. Uiterlijk 14 dagen na den datum van verschijning van de schaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de oplossingen in ons bezit zijn. Eventueel kan van die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplos singen, zoo noodig, eerst in de volgende rang lijst worden verantwoord. OPLOSSING PROBLEEM No. 687. Stand der stukken: (No. 5 van den wedstrijd, 22e ladder). Wit: Ke7, Dg8, Tf3, Le3,1.hl, Pd5, Pf7, b3, f2, g4, g5. Zwart: Ke4, Dh4, LbS, PhS, b4, e5, gó, h2. (H. Beets, 's-Gravenhage). 1. Le3bó, enz. Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: KdS, c7, e4, f7. Zwart: Keó, e5. Wij openen den wedstrijd met twee drie-zet ters. De eerste is eenvoudig, derhalve kan dit probleem ook worden opgelost door hen, die .anders alleen 2-zetters oplossen. Stand der stukken: Goed opgelost door: H. J. S. Beck, en H. dë Ruijter, beiden te Bloemendaal; N. E. Rost, te 's-Gravenhage; M. D. L. Artz, J. J. II. Bauer, H. Beck. S. Boer. J. Derogee. C. van Dort, H. W. van Dort, F. F. Groos, J. Hillebrand. F. W. Hoogerbeets. J. ten Hove. J. Jongens. K. Koe- dooder, H. Meijer. A. J. Mooy. F. A. Muller, W. Nijenhuis. P. Rotteveel. J. Schippers. B A. Snelleman. Mevrouw Spoor, H. J. Steenber gen. G. B. van der Velde. C. Warlé, C. F. We ber en G. R. Weyland, allen te Haarlem. J. E. Baalbergen en L. A. Patoir. beiden te Heem stede: I-I. F. Antonisse, J. Germeraad en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen twee punten). CORRESPONDENTIE. Haarlem. M. D. L. A. Wij hebben uw brie ven aan den componist toegezonden. Blijk baar is het niet zoo gemakkelijk een bestaand probleem te verfraaien. Uw pogingen worden ongetwijfeld op prijs gesteld. J. H. 1. Pd5xb4 faalt na 1.Dh4xf2. H. M. en C. F. W. Alleen 1. Le3—b6 gaat op: 1. Le3—c5 faalt na 1.Ke4xd5. J.V. Afgezien van Patgevaar, winnen Ko ning en Dame in elke positie, zonder uitzon dering, tegen Koning en Looper. Wit: Kfl, Dbl, Lb2, Le2, Pd3, c5, d5, h2. Zwart: Ke3, Td7, Lb7, Lgl, Phó, b5, dó, f2, g7. 11. In bijzondere of onvoorziene gevallen -beslist de schaakredacteur.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8