De Mysterieuse Apache. UIT DE OMSTREKEN VICTO R I A - WATER van Oostveen Co. MAANDAG 3 JULI '1933 HAARLEM'S DAGBLAD .9 op peil kunnen komen. Ook richt het pro test van de tuinders zich tegen het plan van uitvoering volgens vast ie stellen minimum, garantieprijzen. De minimumprijs voor aard beien werd bepaald op 4 cents per K.G. of 12 ets. per slof, maar de oogst kost den tuinder 15 ets per slof, plus 5 ct. voor de mand, om van veilingprovisie en transpor: kosten nog maar niet te spreken. Vervol gens oefende spr. critiek uit op het ces- sierecht, in de wet voorbehouden en op de limiet van f 5.000.000. Daardoor wordt uitvoering van de wet on mogelijk. Spr. drong er tenslotte op aan om door gezamenlijk werken te redden, wat nog te redden is. Tweede spreker was de heer B. Hagen, die meende, dat wat thans gedaan wordt, mos terd na den maaltijd is. De daad had reeds eerder gesteld moeten worden, dan had men den stoot kunnen opvangen. De tuinders zelf moeten de touwtjes in handen nemen en maar zoo niet hun producten voor eiken willekeurigen prijs afgeven. Door georgani seerd optreden zouden zij bijv. een prijs moeten vaststellen, welke de aardbeien moe ten opbrengen. Zoo niet, dan moeten zij de vruchten zelf in vaten verduurzamen. Dan kan men samen met de regeering prijsrege- lend optrden. Door zoo'n optreden zouden de tuinders zich menschen met karakter toonen. Een prijs van 4 ets. per K.G. voor de aardbeien, zooals werd vastgesteld, noemde spr. een beleediging voor de tuinders. Spr. riep tenslotte alle tuinders op de daad te stellen. De heer W. van Dok als derde spreker liet een krachtig protest hooren tegen de execu ties en drong in een uitvoerig betoog aan op herziening van de bestaande steunwet- ten en op de instelling van een moratorium voor pacht en hypotheekrente, op de stich ting van een nationale reserve en zette in den breede uiteen, dat ook de boerenleen banken, wier optreden spr. aan ernstige critiek onderwierp, en de veilingbesturen met al deze dingen te maken hebben. Spr. eindigde zijn rede met een krachtige aan sporing tot de tuinders on} zich in de stands organisaties aaneen te sluiten. De voorzitter van het Hoofdbestuur van den Neutralen Boeren- en Tuinderbond, uitte de overtuiging, dat de streek Kenne- merland in den heer W. de Groot een toe gewijde vertegenwoordiger heeft in de com missie van advies voor de steunverleening. en behandelde daarna de Steunwet 1933. De heer Hoogland, eveneens lid van het Hoofdbestuur drong er tenslotte op aan de hoofden koel te houden en gezamenlijk de schouders onder het werk te zetten. In de zaal van „Kennemerland" voerden de heeren J. P. Nijssen en J. Brandjes over dezelfde onderwerpen het woord. In beide vergaderingen werd tenslotte onderstaande moiie met algemeene stemmen aangeno men: Een motie Een motie werd" aangenomen, waarin ge zegd wordt, dat de nood in den tuinbou-w thans zoo hoog is gestegen, dat de bedrijven totale ineenstorting nabij zijn, hetgeen ook weer zijn invloed zal uitoefenen op degenen, die van het tuinbouwbedrijf afhankelijk zijn. De steunuitkeeringen in 1932 in ons gewest beteekenden veelal bedeelingsbedragen en de landelijke nivelleering der gemiddelde prij zen heeft de streek Kennemerland tot. slachtoffer gemaakt. Het kan nooit de bedoeling van den minis ter geweest zijn, dat deze uitkeeringen daar bij nog in handen van derden vielen, waar door de tuinder zijn allernoodzakelijkste be- drijfsbehoeften: niet kon koopen, zoodat er dus maatregelen genomen dienen te worden om dit te voorkomen. Het is noodzakelijk de steunwet 1933 uit te voeren zooals de Me morie van Toelichting aangeeft. Directe uitkeeringen van bijslagen op kor ten termijn zijn noodzakelijk en, indien de producten voor den minimumprijs niet kun nen worden geoogst, dient deze verhoogd te worden of behoort direct een voorschot op de prijzen te worden gegeven. Hierbij dient de limiet van 5.000.000.uit de wet te ver vallen. De export, voor welks behoud de minimum prijzen o.a. zoo laag gesteld zijn, kan on danks deze lage prijzen de aangeboden pro ducten niet opnemen, zoodat deze toch op de vuilnisbelten terecht komen, doch door deze te lage minimumprijzen wordt de tuinder mede vernietigd. Ter voorkoming hiervan is verder nog dringend noodig ten spoedigste maatregelen te nemen, ten einde massa-executies te voor komen en credietmoeilijkheden te verlichten, BEVORDERT DE DIGESTIE. NEOERLANDSCHE OBERIAHNSTEIN MIJ. NATUURLIJK BRONWATER Opgericht 1887 (Adv. Ingez. Med.) zoo noodig door een moratorium af te kon digen. De gemeenten moeten, indien de uitkee ringen onverhoopt niet voldoende zouden zijn, volgens een rijksregeling in staat gesteld worden de tuinders voor den uitersten nood te bewaren door behoorlijke steunuitkeering. De vergadering verzocht 'net hoofdbestuur deze resolutie ter kennis te brengen van den Raad van Ministers, van den Minister van Economische Zaken, de ieden der Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal, hei Centraal Bureau van de Veilingen, en den regeeringscommissaris voor de uitvoering van den tuinbouwsteunwet. EEN EEUWFEEST IN HET ZAKENLEVEN. Op den lOden Juli a.s. herdenkt de N.V. Tabakskerverij v.h. P. Schuckink Kool een merkwaardig jubileum. Het zal dan honderd jaar geleden zijn, dat de heer P. A. Schuckink Kool deze bekende zaak stichtte. Het was in een woeligen tijd, in de woelige dagen van den strijd met België, dat de heer P. A. Schuckink Kool den moed had te Beverwijk een tabakskerverij te stichten, die een eeuw lang niet alleen stand zou houden, maar die bovendien bestemd was om uit te groeien tot een krachtige onderneming, die alom in den lande om haar echte, ouderwetsche degelijk heid een groote reputatie geniet. De moed en ondernemingsgeest van den stichter werd beloond, want na een eeuw bloeit zijn zaak nog altijd krachtig. Honderden Kennemer- landers kunnen zich den winkel van „Kool'', zooals de zaak alom bekend stond, nog best herinneren, dien winkel met zijn gezellige ouderwetsche pui, met zijn niet minder ge noeglijk interieur met glimmende koperen schalen en de blauw porceleinen tabakspot ten. Duizenden zijn vooral op de Zaterdag avonden dien winkel binnengegaan, om ta bak van ..Kool" te koopen niet alleen, maar ook, om even een praatje te maken met nu wijlen Jan Mul, die als het ware bij de zaak behoorde. Het zijn herinneringen aan lang vervlogen dagen, die bij menigeen opwellen, als hij van dit eeuwfeest verneemt. In 1905 zette de heer F. H. Wïjnveldt, de tegenwoordige directeur, de zaak onder den zelfden naam en met groote energie voort. De jaren snelden voort, de eischen werden groo- ter, de oude zaak bleef niet verwijlen bij dat gene, wat als het ware bij een anderen tijd behoorde. Integendeel, zij paste zich volko men bij den modernen tijdgeest aan en toen de oude kerverij het zoozeer versnelde tempo in de aflevering der orders niet meer kon bij houden en te klein werd. verrees aan de Ko ningstraat achter dien gezelligen ouden win kel (nu het pand van De Gruyter) een flinke nieuwe fabriek, voorzien van moderne ma chinerieën en van een perfecte outillage. Dit gebeurde in 1931. een jaar van slapte in alle bedrijven. Het stellen van deze daad kwam wat de ongunst der tijden betreft, merkwaar dig overeen, met de stichting een eeuw gele den. Het geheim hebben wij reeds hiervoor genoemd, handhaving van de ouderwetsche degelijkheid in de kwaliteit der producten, die steeds als hoogste norm in dit nu wel haast ..eeuwige" bedriifctiheelt gegolden en ;nog steeds geldt. Het zal dan ook deze oude Beverwij ksche zaak op den lOden Juli niét aan belangstel ling ontbreken. De clientèle wordt in de eer ste plaats bij de herdenking van dit jubileum niet vergeten. In de eerste plaats werd ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan een nieuw serie-merk in den handel gebracht, •terwijl voorts voor de regelmatige rookers van Schuckink Kool's tabakken mooie cadeaux beschikbaar worden gesteld, geschenken, waarvan de 'gelukkige bezitters nog jarenlang plezier kunnen beleven. IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. EEN MISLUKTE VERGADERING VAN O.S.P. EX COMMUNISTEN IN EGMOND. Van de zijde der O.S.P. en communisten wordt onder de stakers gewerkt met het pa rool „doorstaken". Dit bleek op een j.l. Woensdag in Egmond gehouden vergadering, dit bleek ook op de den daaropvolgenden dag gehouden meeting op het terrein aan den Engclmunduswcg. Op beide bijeenkomsten spoorde de communist Gortzak de stakers aan. het advies van liet bestuur der IJmuider Federatie, de bemiddelingsvoorstellen te aan vaarden, af te stemmen. Zaterdagavond hadden O.S.P. en commu nisten wederom een vergadering belegd in de groote zaal van den heer Mulder in Egmond. De heer G. Blaas, voorzitter der IJmuider Federatie gaf echter aan de aldaar wonende leden het parool, de vergadering niet te be zoeken. Dit parool werd zoo stipt gevolgd, dat zoo goed als allen buiten de zaal bleven. Na dat door den communistischen spreker nog getracht was, de aanwezige stakers buiten toe te spreken, bleek ook dit niet mogelijk te zijn, daar de stakers op verzoek van den heer Blaas uiteen gingen. ONGELUK. Zaterdag was men aan den aanlegsteiger der Alkmaar Packet bezig een lading meel uit een motor-lichter te losser., toen plotse ling de laadboom, welke een aantal balen meel overzette, losschoot, zoodat ae zakken op den steiger vielen. De heer A. L., leider van den Motor-Trans port-Dienst alhier, welke op het uitladen toezag, kreeg de balen in de zijde, waardoor hij op den grond geworpen werd. Hij is ter observatie in het ziekenhuis op genomen. daar hij over ernstige pijnen in de zijde klaagde. DE ITAL1AANSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN IJMUIDEN. Te circa 8.10 uur passeerde het Italiaan- sche luchteskader, onder leiding van gene raal Italo Balbo staande. IJmuiden. Het waren de Zwarte, Roode en gedeelte lijk de Witte Escadrille. Voorop vloog het staf escadrille (de I-Balb, I Ques en I-Bise). De 15 machines vlogen over de noorderslui- zen en Buitenhaven en waren spoedig in N.W. richting in de mistbanken verdwenen. Deze escadrilles bevonden zich op ongeveer 300 M. hoogte. Tién minuten daarna kwam het tweede ge deelte (9) van- de formatie, hl. de ontbre kende- machines van de -Witte groep en de Groene. Als heksluiter fungeerde daarna de I-calo, welk vliegtuig zeer laag over IJmuiden vloog (pl.m. 100 M.) en menigen bewoner door hot geronk der motoren deed wakker schrikken. Alle machines verdwenen in de richting, door de staf-escadrille aangegeven, op weg naar Londonderry (Ierland). Deze tocht van 1000 K.M. hoopt men in 5 uur afgelegd te heb ben, zoodat de Italianen aldaar tegen 1 a 2 uur n.m. verwacht worden. Bhyimhisk^ P.H.Kade 169, Tel. 41070, Amsterdam (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK DE NOOD IN DEN TUINBOUW. Demonstratievergadering van tuinders. EEN MOTIE AANGENOMEN. Ter bespreking van den grooten noodtoe stand, waarin de tuinbouw in geheel Ken nemerland verkeert, werden Zaterdagavond in het gebouw „Kennemerland" en in het veilingsgebouw 't Centrum groote demon stratievergaderingen gehouden, georgani seerd door de kringen Kennemerland van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond en van den Neutralen Boeren- en Tuinders bond. De belangstelling, welke de tuinders voor deze demonstratieve bijeenkomsten aan den dag legden was, de seizoendrukte in aanmerking genomen zeer bevredigend. Het gemeentebestuur van Beverwijk was in beide vergaderingen vertegenwoordigd door de wethouders J. F. Braun en K. Steijn, terwijl ook leden van de hoofdbesturen van de beide organisaties aanwezig waren. In „Centrum" opende de heer Schoehuys de bijeenkomst en verleende aanstonds het woord aan den eersten spreker, den heer R, Muyen, die er zijn voldoening over uitsprak dat zoovelen gevolg hadden gegeven aan den oproep, om besprekingen te voeren eer den toestand, die de menschen neerdrukt en velen van de tuinders bij bestendiging ten gronde zal richten. De tuinders hebben zich afgevraagd, of dit zoo door moet gaan. Deze week werd voor de aardbeien een prijs be taald, die nergens naar leek. Spr. sprak er zijn leedwezen over uit, dat deze vergadering niet te zamer. met den L. T. B. kon worden gehouden, doch de statuten dier organisatie verbieden dit ten eenenmale. Tot zijn be toog komend deelde de heer Muyen mede, dat hij drie belangrijke vraagstukken ach tereenvolgens zou behandelen, n.l. 1. Heeft de streek Kennemerland recht op steun? 2. De steunwet 1932. 3. De steunwet 1933. Spr. schetste de ontwikkeling van den tuinbouw- in dit gewest na den oorlog en merkte in verband daarmede op, dat de tuinders de in dien tijd verdiende gelden in hun be drijven staken en belegden in bloembollen, glas of in hun eigen grond. Door den crisis zijn zij hun gelden kwijtgeraakt. De in komsten van de tuinders zijn miniem en zij vragen zich met bezorgdheid af, hoe zij den volgenden winter zullen doorkomen. Het getal tuindersgezinnen, dat aan de ar menzorg werd overgeleverd was in 1932 ruim 300, maar dit aantal zal zeker ver dubbelen. Een gevolg van de niet-loonende teelt is, dat de aardbeien op de velden bijeen worden „gescharreld" door kinderen, oude en gebrekkige vrouwen, die van des morgens vijf uur af zwaren arbeid verrichten.. De. heer Muyen behandelde vervolgens de teelt-- verplaatsing door-de verzending": van mil- lioeneri aardbeienplanten naar andere ge westen. (Zuidhollandsche eilanden, Zeeland, Breda) In die streken heeft men echter de aardbei opgenomen in de landbouwculiuur. Als er dan ook sprake is van teeltbeperking, dan zal het daar moeten geschieden en niet in Kennemerland. aldus betoogde spr., waar de aardbei al eeuwen in de tuinbouwcultuui voorkwam. Daarna behandelde spr. de uitwerking van de steunwet 1932. Geschat was een onder steuning van gemiddeld f 100 per tuinder, in werkelijkheid is slechts f 40 per hoofd uitgekeerd. Volgens de veilingomzefcten had Kennemerland recht op 2.75 pet. van de be- schikbaargestelde vijf vnillioen gulden, dus ongeveer f 135.000. In werkelijkheid is f 90.000 uitgekeerd. Een tweede „strop" was, dat steun werd uitgekeerd op het Kilo gewicht. Kennemerland heeft door de lichtere teelten altijd een kleinere K.G.- opbreugst per roede grond dan streken waar de zwaardere cultures beoefend wor den. Bovendien zijn door de bewerkelijke cultures in Kennemerland de bedrijven kteiner. Als met deze dingen geen rekening wordt gehouden blijft hit gewest bij de uit keeringen steeds in de minderheid. De tuinbouw-steunwet 1933 besprekend, merkte spr. op, dat deze een waarborg moet zijn voor een te groot verlies door teeltbe perking. Maar daarvoor komen in de eerste plaats "de beeren-bedrijven in aanmerking, waardoor de oude tuinbouw-distriefcen weei FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) Royle sprong vloekend op, deed twee pas sen naar het dansende paar, stond dan stil, zijn oogen op Yvonne „la Féroce" gericht, die naar Cornelia keek met een uitdrukking die hem voor een oógenblik zijn woede deed vergeten. Zij stond stil als een beeld, haar oogen wijd open in een gelaat, waaruit iedere kleur was geweken, haar mond samengetrok ken tot een dunne roode lijn. Toen Royle haar aankeek, zag hij niet een meisje, kijkend naar den dans, maar een tijger, klaar tot den sprong in het hooge gras der wildernis. Niet op zijn gemak keek hij rond naar het overige gezelschap, maar blijkbaar zag men niets verkeerds. Was het wellicht zijn onbe kendheid met de plaats en hun manieren, waardoor hij gevaar voelde? Niemand lette op Yvonne en hadden zij gezien wat Royle zag, dan waren ze 'toch te zeer gewoon aan uitingen van louter hartstocht om ook maar eenige achterdocht te krijgen.- Yvonne "keerde zich om en ontmoette zijn blik. Haar uitdrukking veranderde terstond, de gloed doofde uit haar oogen en ha^ lip pen trokken zich over haar kleine scherpe witte tanden samen tot een glimlach. Er kwam weer leven in haar versteende lichaam. Plotseling wendde zij zich tot Royle met ieen uitnoodiging in haar oogen. „Mademoiselle heeft u verlaten is 't niet?" zei ze zacht. „Voelt Monsieur zich alleen?' Royle, bewust, van dingen, die hij maar half begreep, schudde het hoofd met een ge dwongen glimlach. „De dans zal dadelijk afgeloopen zijn" zeide hij, „en dan gaan Mademoiselle en ik weg". Een langzame glimlach kwam over haar roode lippen. „Ja", gaf ze zacht toe met een hoofdknik, „de dans zal dadelijk afgeloopen zijn, maar wil M'sieu zoo lang met mij dansen?" Royle, aarzelde. Hij voelde er niet veel voor te dansen met dit schitterende, uitge laten, onstuimige schepsel, maar als hij ook op den dansvloer was, zou hij dicht bij Cor nelia zijn en dichter bij den glimlachenden schurk met zijn zwarte oogen vervloek: Royle balde de vuisten en deed haastig een stap naar voren, het meisje naast hem ger heel vergetend. „De passen zijn gemakkelijk", mompelde zij uitnoodigend. Hij liet zijn handen zakken, kwam tot haar terug en legde zijn arm om haar middel. Een oogenblik later zwierde hij zelf op den dansvloer tot vlak bij het andere paar, dat hem niet opmerkte. Royle was een zeer middelmatige danser, zelfs, als hij op zijn best was, maar nu, op dezen oneffen vloer met het meisje, dat hij instinctmatig wantrouwde, in zijn arm. maakte hij een ongelukkig figuur, zoo ar melijk, dat een of twee van de t-oeschouwers luid begonnen te gichelen, maar Yvonne scheen het nauwelijks op te merken. Zij danste prachtig, Royle tot zich trekkend en hem van zich werpend op de bekende manie: maar nooit keek zij hem aan of toonde ook maar de minste belangstelling in zijn pogin gen. Terwijl ze zwaaide, draaide, wentelde, ver loren haar oogen geen oogenblik het slanke, fijne figuurtje, dat steeds sneller dansend alles vergat, behalve den man, die als een toren boven haar uitstak. Plotseling bemerkte Royle een verandering in Yvonne. Haar dansen werd langzamer en terwijl hij zijn arm weer om haar middel legde, walste zij nu me: een langzaam cir kelende beweging. Iedere wending bracht haar dichter bij l'Etranger Rouge en zijn danseuse. Zij raakten elkaar bijna, toen Yvonne zich met een vlugge, plotselinge be weging bevrijdde uit Royle's slappe omvat ting. Ineens hield zij stil, scheen den zoom van haar rok tc scheuren, dan ging zij vlie gensvlug voor Cornelia staan, terwijl zij haar lichaam bevallig achterover zwaaide. Een flikkering van glimmend staal en de punt van een mes reet ruw de witte bloem van Cornelia's schouder stuk. Met een bliksem snelle beweging greep. l'Etranger Rouge met gespierde hand haar arm vast en rukte hem krachtig terug. „La Féroce" week niet; haar vingers hielden het heft van het mes om kneld zonder teekenen van inzinking te geven, terwijl zij koelbloedig terugkeek in het gezicht van den man, die het gewaagd had haar te beleedigen. 't Was plotseling zoo stil in het Vertrek, alsof dit van ieder levend wezen was verlaten. Cornelia's oogen stonden wijd open van schrik in haar wit gezicht, terwijl ze in doods angst naar het meisje keek, dat haar hand met het mes hoog boven haar hoofd ophield in den greep van den man die haar nu dreigend aankeek. Een minuut duurde dit stille duel, totdat Yvonne haar oogen voor de 2ijne neersloeg en hij haar hand lang zaam liet zakken. Met een schellen lach en een plotselinge wilde ingeving bevrijdde zij zich zelf. Het mes flikkerde weer. doch 'n oogenblik later hoor de men het vreeselijk en nooit te vergeten kraken van een bot. De schelle lach veran derde in een angstigen gil, het wapen viel op den grond, terwijl Yvonne's arm slap langs haar lichaam hing. „Je vergat, dat ik hier meester ben", zeide l'Etranger Rouge langzaam, „dit zal je er aan herinneren". Zijn woorden braken de spanning, die in de kamer hing. Er kwam weer een geraas van stemmen, men hoorde het snikken van een vrouw, de gesmoorde vloeken van den woedenden kellner. Cornelia wankelde, haar wijd open oogen gericht op dien los neer hangenden arm van het meisje naast haar. dat half bewusteloos naar een bank strom pelde. De anderen kluwden rond haar heen, er stegen vijandige kreten uit vele kelen en Royle. wiens hersenen weer vlug werkten, berekende zijn kans. Hij sloeg zijn arm om het bevende meisje. „Laten we weggaan, vlug", zei hij. „Als we nog langer blijven, weet ik niet wat er ge beurt. Hierheen, hier is de trap. Gauw in 's hemelsnaam, kom mee!" Ondersteund door zijn arm strompelde Cornelia naar de trap, die naar de straat leidde en liep naar boven, waar 1' Etranger Rouge stond, met zijn hand aan den deur knop. Hij boog zich over Royle en zeide zonder een zweem van spot in zijn stem: „Rechts, M'sieu". Toen eerst keek hij in Cornelia's angstige oogen. „Het spijt mij", zei hij. „maar het gold uw leven. Mademoiselle Yvonne en met een ruk opende hij de deur zonder den zin te eindigen. Royle antwoordde niet. Haastig duwde hij Cornelia den helderen, zachten nacht in en met zijn arm om haar heen, haastte hij zich door de nauwe straatjes tot waar die in een breedere laan uitliepen. Een ellendig gevoel had zich van hem meester gemaakt; de slot scène van den avond was ontzettend ge weest- Doch dat was het niet, wat hem zoo vervulde, niet alleen de herinnering aan die doodsbleeke. Yvonne en haar slap neerhan genden arm. Het was de herinnering aan een hoofd, over Cornelia gebogen en die van haar frische lippen opgeheven om den kus van een OPENLUCHT CONCERT „KUNST NA ARBEID". De Harmonievereenlging „Kunst na Ar beid" heeft onder leiding van haar directeur, der. heer M. Kiev. Zaterdagavond op de „Bleekerweide" een openluchtconcer: gege ven voor haar donateurs en belangstellenden, dat vlot verloopen is en waar ta: var. popu laire werken op pakkende wijze werden uit gevoerd. Al was het concert slechts matig bezocht, de vereenlging late zich daardoor toch niet. ontmoedigen. De weinige luisteraars, welke aanwezig waren, hadder. volle aandacht voor het musiceeren van het corps. Beter een zestigtal muziekliefhebbers, dan het tienvoudige kwantum „levenmakers", zooals zoo dikwijls voorkomt. De intiem-gelegen „Bleekerweide" leent zich uitstekend voor rustig luisteren naar concerteerende corpsen. Doch ook hier geldt wellicht het spreekwoord: Onbekend maakt onbemind. Het dankbare aplaus na elk nummer ge tuigde. dat het gebodene zeer in den smaak van het auditorium viel. VELSEN TEGELS IN PLAATS VAN GAZONS. Volgens de eenige jaren geleden aan W. van Heyst verleende vergunning tot het aan leggen van wegen in Driehuis zouden in de voetpaden van enkele van die wegen gazons moeten worden aangelegd, welke aanleg, op grond van artikel 9 der betrekkelijke Alge meene Voorwaarden, vastgesteld bij raadsbe sluit- van 12 Maart 1929 en gewijzigd bij dat van 21 December 1929, door den vergunning houder moet geschieden. Door de commissie van bijstand voor de parken en de plantsoenen is B. en W. mede gedeeld, dat deze gazons in de praktijk niet voldoen, omdat het gras wordt vertrapt. Zij adviseert daarom, de verplichting tot aanleg der gazons te doen vervallen. B en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen den Raad, in overeenstemming met liet advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, voor, het oor spronkelijke besluit te wijzigen in dien zin, dat vergunninghouder van de verplichting, tot het aanleggen van de op de teekening aangegeven gazons in de voetpaden, wordt ontheven, doch dat hem daartegenover de verplichting wordt opgelegd om de daardoor vrijkomende grondstrookon. overeenkomstig het daaromtrent bepaalde In de opgemelde Algemeene Voorwaarden, met tegels te be ha rden. Bij vergunninghouder en zijn borgen be staat hiertegen geen bezwaar. DE TOCHT VAN HET ITALIAANSCHE VLIEG ESKADER. Men schrijft ons: De bewoners van Driehuis hebben Zon dagmorgen vroeg de vliegtuigen van het Ita- liaansche eskader goed kunnen zjen. daar ze hoog in de lucht over het Noordzeekanaal passeerden. Echter op twee na. die we ang stig goed hebben gezien, omdat ze laag en over de huizen vlogen, vlak bij den Zeeweg* Een deze twee vloog zoo laag. dat we bang waren, dat de toppen der boomen zouden worden geraakt. Wie toen nog sliep is door het geweldig geraas vlak boven de huizen zeker wakker geworden. Het aanleggen van wegen met rlolèering en bijkomende werken op een terrein nabij an langs den Bloemcndaalschen straatweg in de gemeente Velsen voor rekening van de Kennemer Exploitatie Mij te Bloe.nendaal is opgedragen aan den heer W. H, Klos te Wieringen. LIJKVERBRANDING. In het eerste halfjaar hebben in het cre matorium alhier 320 vcrasschingcn plaats gehad, tegen verleden jaar in hetzelfde tijd vak 318. HEEMSKERK KAMER VAN KOOPHANDEL. Een uittreksel uit de kiezerslijsten voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem ligt van 1 t.m. 14 Juli a.s. voor een ieder ter inzage ter Gemeentesecretarie. Gedurende dien tijd kan iedereen bij voor noemde Kamer verbetering van die lijst aanvragen. vreemde te ontvangen. Een straatjongen dook op in het licht van een flikkerende lantaarn. Royle riep hem. „Je krijgt vijf francs als je een taxi voor me haalt" zeide hij. De jongen keek hem onbeschaamd aan, verdween dan weer in de duisternis. Royle keek neer op het meisje dat op zijn arm leunde. eZ was doodsbleek en haar vingers waren ijskoud. Hij nam haar handen in de zijne en keek haar angstig aan. „Ik voel me best", zeide zij, terwijl zij zich van hem afwendde Royle's gespannen oor hoorde het geram mel van een taxi. een minuut later hielp hij haar instappen en gaf den chauffeur het adres. Terwijl de wagen weg reed, richtte hij zich tot Greta. „Dat is nu het einde van je apachen- avontuur", zei hij grimmig. Cornelia ant woordde niet en leunde tegen hem aan. Toen hij over haar heen boog, bemerkte hij, dat ze flauw was gevallen. Een uur later, toen Cornelia veilig en wel in bed lag, bewaakt door de bezorgde me vrouw Lawson, zat Franklyn Royle in zijn kamer, een onaangestoken sigarette in zijn mond, en trachtte zich de gebeurtenissen van dien avond te binnen te brengen. Telkens verzekerde hij zichzelf dat het maar een relletje geweest was in een apachen kroeg met een schilderachtigen schurk als hoofdfiguur. Die geschiedenis met den arm was vreeselijk geweest maar 't was nu af geloopen. Toch wist hij vaag en onduidelijk, dat de gebeurtenissen van dien nacht hem dieper geraakt hadden. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9