NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. INTERESSANT WERK AAN DE NOORDERSLUIS DINSDAG 4 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 IJMUIDEN. Stakers aanvaarden het advies van hun bestuur. In het stembureau der IJmuider Federatie. Het woord is nu aan de reeders. Gisteren werd alhier en elders onder groote belangstelling van de zijde der stakers het referendum gehouden over het advies van het bestuur der IJmuider Federatie, de voor stellen van den Rijksbemiddelaar te aanvaar den. Er werden in totaal 1551 stemmen ui- gebracht, waarvan 20 van onwaarde. Het aantal geldige stemming bedroeg dus 1525. Vóór het advies stemden 948, tegen 577, De uitslag op de verschillende plaatsen waal leden der IJmuider Federatie woonachtig zijn was als volgt: vóór tegen ongeldig IJmuiden 509 465 19 Egmond 275 24 3 Katwijk 59 21 3 Vlaardingen 6 3 0 Haax-lem 9 17 1 Scheveningen 57 15 0 Noordwij k 11 10 0 Beverwijk 5 2 0 Amsterdam 8 14 0 Diverse plaatsen 9 6 0 Uit dezen uitslag blijkt, dat vooral in IJmuiden een groote oppositie tegen aan vaarding van het advies, resp. de voorstellen van den Rijksbemiddelaar bestond. De uit slag in Egmond, waar nog met 10 pCt. tegen stemden, heeft echter den doorslag gegeven. Van de zijde der stakers staat dus de op heffing van de staking niets meer in den weg. Het woord is thans aan de reeders, die zeer waarschijnlijk spoedig door het bestuur der Recdersvereeniging in de gelegenheid zullen worden gesteld, zich over de voorstel len van den Rijksbemiddelaar uit te spreken. HET VISSCHERIJBEDRIJF. ONTEVREDENHEID IN DEN KEN BOND. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, heerscht er onder de leden van dien Chiis- telijken Bond groote ontstemming over het feit, dat de reeders van plan zijn in de nieu we voorwaarden der vischlossing de bepaling- op te nemen, dat aan 65-jarigen ontslag wordt verleend. Deze ontevredenheid is de laatste dagen nog toegenomen. Zelfs zijn er onder de be trokken leden stemmen opgegaan om het werk neer te leggen. Het bestuur heeft de leden echter tot andere gedachten kunnen brengen. EEN BOTSING. Op den Velserduinweg kwamen twee bak- fietsene nl. van een melkboer en van een vischhandelaar met elkaar in botsing. Hier door sloeg de bakfiets van den vischhande laar, die doordat hij op het kritieke oogen- blik had omgekeken, over den kop waardoor zijn visch op straat terecht kwam. Maar aangezien het z'n eigen schuld was, had hij niets te reclameeren. SCHEEPVAARTBEWEGING. Door de Noordzeesluizen alhier zijn in de maand Juni geschut: uit zee 317 stoom- en motorschepen met een inhoud van 2.054.020 M3.en naar zee 297 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.969.450 M3. IJzeren tunnel over de railbanen van een der deuren. Een der Icuipstukken ligt gereed op de bakken In de maand September van het vorig jaar werd door de directie van den sluisbouw aan de firma Lithe en Madem te Rotterdam op gedragen het maken van een ijzeren droog leg-kuip ten dienste van het onderhoud van de railbanen der roldeuren van de Noorder- sluis. Dezer dagen is dit groote werkstuk in drie gedeelten op dekschuiten van Rotterdam ge arriveerd en hedenmorgen is met het plaat sen van de kuip een begin gemaakt. Zooals men weet. wordt de Noordersluis afgesloten door roldeuren, die op rails open en dicht worden gerold. Deze railbanen die nen van tijd tot tijd te worden nagezien en onderhouden. Om dit onderhoud te kunnen doen geschieden met zoo weinig mogelijk be lemmering der scheepvaart is deze droog leg-kuip vervaardigd. Zooals reeds is gezegd bestaat de kuip uit drie deelen. Deze dcelen hebben een lengte van 15 1.2 tot 18 1/2 M. (aan elkaar gezet de gehecle breedte van de sluis is 50 M.). een breedte van 9 M. en een hoogte van 2 1/2 M. Do stukken wegen elk ongeveer 100 ton. Met behulp van oen bok. die een hefver mogen heeft van 125—150 ton worden de hulpstukken op den sluisbodem geplaatst. Wanneer dit is geschied en de drie deelen zuiver en waterdicht zijn gesteld, wordt de op de aldus ontstane tunnel aansluitende dcurkas en dus ook de tunnel zelf leegge pompt. Teneinde te beletten, dat het water uit de sluis de dcurkas binnenstroomt, wordt op het aan deze deurkas aansluitende gedeelte de 110-ton zware afsluitcaisson der deurkas geplaatst, waarvan de onderkant denzelfden vorm heeft als de bovenkant van de kuip. Een belangrijk voordeel van deze werkwijze is, dat het schutten der schepen zonder eenïg bezwaar kan plaats hebben. Boven den bo venkant van de kuip staat nog gemiddeld ruim 12 M. water, dus voldoende voor de al lergrootste schepen, waar de maximum-diep gang ongeveer 9 M. bedraagt. De reservedeur wordt thans voor het afsluiten van de sluis- kolk gebezigd. De leiding, die berust bij Ir. J. P. Josephus Jitta, een der bouwers van de sluis en den heer Hakkeling, teehnisch-ambtenaar rekent dat het werk in drie dagen gereed zal zijn. Voorloopig is echter een termijn van vier dagen aangenomen, gedurende welke de vaart door deze sluis gestremd is. ZIEKENFONDS „VELSEROORD". VERKEERSONGEVALLEN EN ONGEVALLENWET. BIJ OVERTREDING VAN VERKEERS REGELING GEEN RECHT OP UITKEERING. JAARVERSLAG 1932/1933. „Schreven wij in ons vorig jaarverslag, dat de crisis haar invloed^ doet gelden op den gang der zaken, in het afgeloopen jaar, deed zich dit in veel sterker mate gevoelen. De al- gemeene verarming is oorzaak, dat velen niet in staat waren de contributie te blijven beta len, zoodat zij genoodzaakt waren als lid te bedanken. Het gevolg is dan ook. dat het aantal verzekerden gedaald is met 203. Dit is nu wel zeer onaangenaam, doch een ver schijnsel wat in meerdere organisaties zich voordoet, en laten wij werken, dat deze ach teruitgang zoo spoedig mogelijk omgezet wordt in vooruitgang". Zoo luidt de meer en meer gebruikelijke aanhef van het dezer dagen verschenen jaar verslag van het Ziekenfonds „Velseroord". Op de vorige jaarvergadering heeft het be stuur het voorstel gedaan, om voor de werk- loozen een contributie-vermindering in te voeren, en deze te stellen voor man en vrouw op 28 cent per week en kinderen op 6 cent per week, met uitsluiting van specialisten hulp en ziekenhuisverpleging voor rekening van het fonds. Deze regeling werd goedgekeurd, doch uit drukkelijk is daarbij de wensch uitgesproken, dat wij zouden trachten een regeling met de Gemeente of Maatschap. Hulpbetoon te krij gen, waardoor die verstrekkingen over het ziekenfonds zouden blijven gaan. en door de gemeente gerestitueerd zouden worden. Uitvoerig wordt dan in het verslag melding gedaan van de pogingen, om een algemeene regeling vast te stellen, waardoor geen werk- loozen als lid zouden behoeven te bedanken. In samenwerking met het bestuur van „Velsen" had het bestuur op 16 Augustus 1932, in het gemeentehuis een bespreking met den Wethouder van Sociale Zaken en den heer de Boer, ambtenaar ten Gemeentehuize. In die bespreking werd overeengekomen, dat de besturen een regeling zouden ontwer pen, waarbij de werkloozen in de gelegenheid gesteld werden, om met volle rechten lid der organisatie te blijven. Verder werd overeen gekomen. dat tijdens de onderhandelingen geen werkloozen zouden worden afgevoerd wegens contributie-achterstand, dit na een opmerking van Weth. Bosman, dat indien er eventueel geen overeenkomst tot stand kwam, de gemeente billijkheidshalve verplicht was, een vergoeding voor de ontstane schade te geven. Na enkele dagen stuurden de besturen, die spoedig tot overeenstemming waren ge komen. n.l. op 19 Augustus '32 hun voorstellen in, welke hierop neer kwamen: de contributie voor man en vrouw te betalen aan het fonds zou bedragen te samen 15 cent. Personen boven de 16 jaar 7.5 cent, en kinderen bene den de 16 jaar 2.5 cent per week. De gemeente zou dan betalen voor man en vrouw 25 cent, en boven de 16 jaar 12,5 cent en voor kinde ren beneden de 16 jaar 7,5 cent. De mindere contributie die het fonds dan ontving, zou door het fonds gedragen worden. Na indiening van deze voorstellen hoox-de het bestuur verder niets, dan dat, wanneer het eens informeerde, de zaak in onderzoek was. Toen het te lang duurde, heeft het be stuur een onderhoud gehad met den Burge meester, en dit is later nog eens herhaald, totdat bericht kwam, dat het college van B. en W. geen termen aanwezig achtte om een dusdanige, of een andere overeenkomst met vereenigingen aan te gaan. Een schadepost. Waar inmiddels de achterstand van de werkloozen zich buitengewoon vermeerder de (het laatste schrijveix van B. en W. kreeg het op 27 Oct. '32, zoodat reeds 6 maanden de zaak getraineerd was) stond het bestuur voor een groote moeilijkheid. Een beroep op de toezegging van Weth. Bosman kreeg geen ge hoor, men berichtte dat van een dusdanige opmerking niets meer te herinneren was. De ontstane achterstand was voor de werkloozen niet meer in te halen, en af te voeren was niet gewenscht, terwijl toch deze menschen niet in staat waren. ook wanneer zij weer aan het werk zouden korneix dezen achter stand aan te zuiveren. In overleg met de ge- neesheeren en tandartsen werd dan ook be sloten, alles te doen wat mogelijk was om de leden in de ox-gaxxisatie te houden. De genees- heeren en tandartsen waren bereid om de werkloozen voor een lager tarief te behande len, zoodat het bestuur in staat was de con tributie der werkloozen te halveeren, en deze alleen van Ziekenhuisverpleging voor reke ning van het fonds uit te sluiten. De ont stane achterstand werd teruggebracht tot 4 weken volle contributie, die zoo geleidelijk mogelijk aangezuiverd kan worden. Het be stuur stelt het buitegewoon op prijs, dat de medici ook blijk gaven, van hun wil tot medewerken om de sociale taak, welke het fonds zich als doel stelt te blijven volvoeren, terwijl uit de practijk blijkt dat de leden het op prijs stellen. Momenteel betalen 1124 leden halve contributie. Het nadeelig saldo voor de organisatie door den langen duur der onderhandelingen met de Gemeente bedroeg 2322.80. Rekening en verantwoording. De rekening en vei'antwooi-ding over liet boekjaar 1 Mei 1932 tot 30 April 1933 vertoont de volgende cijfers: Lasten. Honoraria geneesheer, incl. apo theek 22240, id. tandartsen 5049.36, zie kenhuisverpleging 10385.01. poliklinieken, maandkaarten en reisgeld 3966.80, specia listen-consulten 452.50, Röntgenfoto en be handeling 601.65. brillen 318.75. zieken transport 289.65. bodeloonen 3267.11, ver goedingen penningmeester, administrateur en dagclijksch bestuur 2172.21 enz. Baten. Ontvangen contributie 50769.11. Saldo 2159.43. Het aantal leden bedi-oeg op 1 Mei 1932: 6277 en on 30 April 1933: 6074. Vernleegd werdexx in het Antonius-Zieken- huis 134 patiënten ïxxet 2523 ligdagen, in het Roode Kruisziekenhuis Beverwijk 27 natien- ten met 429 ligdagen, in de Maria Stichting, Haarlem 3 natienten met 49 ligdagen, in het St. Elisabeth Gasthuis. Haarlem 1 natient met 17 ligdagen en in de Anna-Kliniek. Lei den 1 patient met 42 ligdagen. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor IJmuiden en dc daar onder ressort,eerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1933 ingelegd f 55218.49. terugbetaald f 53.717.13. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 26322. STRANDZENDING. Zaterdagmiddag is vanwege de strand- zending uitgaande van de Geref, Vereexxi- ging voor Evangelisatie een bijbel kiosk geopend, staande bij de Zuiderpier. De kiosk waarin tegen geringen prijs bijbels. Nieuwe testamenten en ander Christelijk lectuur ver krijgbaar is, werd geopend door Ds. S. E. Westbonk. Ook is het woord gevoerd door den heer Vrisou uit Haarlem. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75f 0.60 Tongen per K.G. f 1.35f 0.70 Zetschol per 50 K.C-. f 24—f 23 Kleine schol per 50 K.G. f 19f 3.10 Schar per 50 K.G. f 6f 3.60 Tongschar per 50 K.G. f 20 Rog per 20 stuks f 14f 7.50 Vleet per stuk f 3 Kleine poon per 50 K.G. f 3.80f 1.80 Middelschelvisch per 50 K.G. f 24 Kleine middelschelvisch Der 50 K.G. f 18 f 11.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 9f 3.40 Kabeljauw per 125 K.G. f 58f 29 Gullen per 50 K.G. (groote) f 17.50—f 12.50 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 12f 4.30 Leng per stuk f 1.25f 0.60 Wijting per 50 K.G. f 4.30—f 3.60 Koolvisch per stuk f 0.63f 0.50 Klein middel hake per 50 K.G. f 27 Kleine hake per 50 K.G. f 5 BESOMMINGEN Trawlers: Rijnstroom IJm 86, 65 manden f 1960 Magpie IJm 55, 90 manden f 1330. Rotterdam IJm. 112. 390 manden f 2810. Bruinvisch IJm. 97. 80 manden f 1570. Motorloggers: Sch 25 f 1210; Sch 297 f 840; KW 108 f 660. Kotter: E 369 f 670 Pekelharing IJm. 268 „Corr> - "-«f» f 3848 ONZE VISCHUITVOER NAAR FRANKRIJK. iTONG UIT IJMUIDEN OP REKENING VAN HET ENGELSCHE CONTINGENT Op 1 Juli j.l. werd de Fransche grens op nieuw opengesteld voor fijnvisch uit Enge land. Aan Engeland was voor het pas begon nen kwartaal een quotum van 30.000 K G. door Frankrijk toegewezen. Dooi-dat de fijn visch, met name tong vermoedelijk tenge volge van de aanwezigheid in Londen van eenige duizenden vreemdelingen, waaronder de gedelegeerden der conomische conferentie met hun aanhang, zeer duur is. komt er van export naar Frankrijk niet veel. Maar de IJmuidensche expox'teurs, d.w.z. die, welke niet tot de bevoorrechte leveran ciers van Frankrijk behoox-en, hebben nu de taak van Engeland overgenomen. Evenals reeds vroeger is geschied, wordt ook nu weer door middel van expediteurs of stroomaixnen in Antwerpen veel tong op rekening van het Engelsche contixxgent in Frankrijk inge voerd. hetgeen mogelijk is, doordat voor En geland niet* als thans voor ons land het gebruik van duplicaat-certificaten van in voer is voorschreven. Als nu straks de toe stand in Engeland zich xnocht wijzigen en de prijzen weer export naar Frankrijk toe laten, is het zeer wel mogelijk, dat het Engelsche contingent uitgeput of bijna uit geput is. Hoe men hier ook over moge denken, in elk geval profiteert het vïsscher ij bedrijf in IJmuiden van dezen „onwettigen" uitvoer. Gisteren was dit goed merkbaar. Ondanks dat de .wettige" handel weinig kocht, bleven de tongprijzen door de groote kooplust van de zijde van die vischkoopers, welke op de bo venomschreven wijze exporteeren. zeer duur. Er schijnt ook weer Hollandsche tong via Engeland naar Frankrijk te zijn uitgevoerd, waarmede echter, naar wij vex-xxenxen, geen gunstig resultaat verkregen is. BEVERWIJK DE NOOD VAN DEN TUINBOUW CRISISMAATREGELEN De economische worsteling waarin de vve- ï'eld nu sedert enkele jaren gewikkeld is, houdt de werelddeelen en landen in haar ijzeren greep gekluisterd en heeft ontwrich tend in vrijwel alle bedi'ijven tot gevolg ge had. De tarieven-oorlog breidde zich uit als een olievlek op het water en geen enkel land noch cenig gewest ontkomt aan zijn druk. De periode welke de menschheid momenteel doorleeft, pleegt men wel de „doorwerking van den crisis te noemen", waarmede waar schijnlijk bedoeld wordt, dat geen sterveling meer aan de funeste gevolgen kan ontko men. De crisis geeselt- niet alleen de groote steden of de industrie-centra alleen, ook het platteland gaat gebukt onder de verlam mende uitwerking van de ziekte, waaraan de maatschappij lijdende is. Het tuinbouwge- west Kennemerland beleeft al evenzeer moei lijke dagen. De nood in den tuinbouw is lxaog gestegen, al treedt dit dan nog niet algemeen aan den dag. Want dat is het opmei-kelijke, dat in deze streek de ellende in stilte gedra gen woi-dt, zoodat het zelfs den schijn ver wekte, alsof de crisis zonder gerucht aan deze nijvere tuindersbevolking voorbij ging. In andere tuinbouw en landbouwgebieden ging Kennemerland nog door als een bege nadigde streek, waar het nog zoo beroerd niet was. Wie echter eenigermate met den waren toestand op de hoogte is, kan weten, dat de Kennemer-tuixxder op het oogenblik een wanhopigen strijd voert, om zich op zijn bescheiden bedrijf te kunnen handhaven en dat zij zich met de grootste moeite staande houden. De gevolgen van de lage prijzen voor de producten doen zich vooral nu ge voelen. Wanneer de kostprijs niet kan wor den goedgemaakt, dan begrijpt zelfs de grootste leek op bedrijfs-economisch gebied, dat dit moet voeren naar den ondei-gang, waarvoor de steunwet een lapmiddel is. dat bij de huidige toepassing maar 'n heel gering uitstel van executie is. Er zit tragiek in de zen strijd, omdat het tenslotte om het dier baar plekje grond, dat in de meeste re vallen van vader op zoon is overgegaan, zelfs ge slachten ver terug. De tuinbouw in het ge west Kennemerland is historisch gegroeid, en in de rijke geschiedenis van deze streek wordt dan ook vele malen gewag gemaakt van de tuinderij, die voor de omgeving van Beverwijk door de eeuwen heen de hoofd bron van bestaan vormde. De cultures wer den beoefend op kleine bedrijven, omdat de hier geteelde tuinbouwproducten zeer veel arbeid met zich brengen. De tuinders van Kennemerland moesten eerst worden „wak ker geschud" aldus uitte zich een tuinder uit de Streek alvorens zij ten slotte met hun groote moeilijkheden voor den dag kwa men en gezamenlijk gingen overleggen, wat van regeeringswege in laatste instantie nog zou kunnen worden gedaan, om voor velen schier ^onafwendbare noodlot van executie te kunnen voorkomen. Zooals echter de steunverleening thans geregeld is, zullen al deze pogingen vruchtloos blijven, omdat het geen hulp biedt, daar, waar zij het meest noodig is. De tuinders hebben het rrueeste belang bij een steunactie, die het mogelijk maakt het bedrijf, trots alle decepties, gaande te houden. Daaraan is alles gelegen. Een groote groep nijvere menschen staat cp den rand van den afgrond, te dreigender, naarmate doelbewuster hulpverleening, van welken kant ook, achterwege blijft. Van cre- dieten wordt resultaat verwacht, niet van minimum- en richt- en garantieprijzen en hoe dat alles moge heeten, van een mora torium voor pacht- eix hypotheekrente kan een resultaat ten goede komen, omdat een dergelijke maatregel een blokkade zou kun nen vormen tegen de tragiek van excutie, van afzetten van een nijver tuindersgezin van het bedrijf. Dan spreken wij maar niet van het inflatiespook. om niet elk sprankje van hoop te dooven. Het is overigens wel afdoen de gebleken, dat men de steunverleening voor Kennemerland van den verkeerden kant bekeek, zoo b.v. ten aanzien van het vraag stuk der teeltbebeperking. Men zoeke deze niet in Kennemerland maar in andere centra waar de landbouw zuivere tuinbouwproduc ten is gaan vei'bouwen, ten koste van de tuinbouwgebieden met de oudste rechten. Dat wreekt zich ïxu onbarmhartig. Men ver wijt den tuinders, dat zij aan den rand staan van een eigen gedolven graf. Niemand kan dat in ernst gelooven en achteraf kon men dat gemakkelijk beweren ook. Het houdt evenmin steek als dat men de tuinders er nu, nu de nood nijpt, en de daad gesteld moet worden, een verwijt van maakt, dat zij mil- lioenen aardbeiexxplanten geleverd hebben aan streken, die Kennemerland van de eerste plaats verdrongen. Overigens loopt dit zoo'n vaart niet. De cijfers uit het verweer tegen een soortgelijke aantijging hebben dat be- wezexx. Het zal voor den vertegenwoordiger van Kennemerland in den persoon van den heer W. de Groot in de commissie van ad vies voor de uitvoex'ing van de tuinbouw- steunwet 1933 zeer moeilijk vallen zijn col lega's te doen aanvoelen, waar precies de schoen wringt en waar Ixet eigenlijk om gaat. Ook andere tuinbouwstreken hebben hun vertegenwoordigers en een ieder ziet zijn eigen leed het best. Maar dit is wel tot uiting gekomen, dat het niet in de eerste plaats gaat om een handvol zilverlxngen, om „etende" te blijven, maar dat het er vooral op aankomt voor de tuinders de mo gelijkheid te opexxen, dat zij huxx bedrijven kunixen voortzetten. „Het bedrijf weg, alles weg", zoo oordeelt de tuinder en het „plekje grond" is bij hem dus primair. Het zal eeix harden strijd worden dezen winter voor de nijvere bewerkers van den grond, van den- zelfden grond, die het tenslotte toch op de maatschappij wreekt, wanneer zijn goede en rijke gaven terecht komen op.... de vuilnis belt! TWEE PROFS AAN HET BILJART. Woensdagavond kunnen de. vele biljart liefhebbers, die Bevei-wijk en omgeving telt, in Hotel „Oud-Meerenstein" getuigen zijn van een interessanten strijd op het groene laken. De beste Nederlandsche biljartspelers, de profs. Drost en Koehof zullen op dien avond in ..Oud-Meerenstein" hun krachten meten. Beide heeren geven elkander niets toe en zoo blijft natuurlijk eenige voorgift achterwege. Het zal een fraaie strijd worden, waarvoor groote belangstelling is te verwach ten. DE AARDBEIENPRIJZEN STIJGEN! Als verheugend verschijnsel in deze tot nu toe voor de tuinders wel zeer ongunstig ver- loopen aardbciencampagne valt de laatste dagen een stijging iix de aardbeienprijzexx waar te nemen. Op de markt besteedde men Maaxxdag 45—60 ets per slof, terwijl op de aardbeienveilingen de prijzen nog al schom melden. Zij bewogen zich van 15—20 ets. per K.G. Voor enkele bijzondere aanbiediixgen konden hoogere prijzen worden bedongen, soixxs 22 en 24 ets. Intusschen komt deze stij ging in de tot nu toe nietloonende prijzen rijkelijk laat, want het seizoexx spoedt zich al weer ten einde DE WIJKERMEERWEG. De werkzaamheden, vex-bonden aan de her- bestrating van den Wijkermeerweg, makexr snelle vorderingen. Mexx xxadert nxet- de ver nieuwing vaxx het wegdek reeds het woon wagenkamp. Hoewel de uitvoering van deze werkzaamheden in het zomerseizoen wel eenigen hhxder veroorzaakt, oxxxdat de weg op den dag voor het verkeer is afgesloten, staat daar als belangrijk voordeel tegenover", dat de polderbewoixers op eexx ixx behoorlij ken staat verkeerenden toegangsweg zullen kunnen bogen, waxxneer üx het xxajaar de oogst van winterprodu.cten in vollen gang zal zijn. Intusschen wordt met de uitvoering van het werk grooten spoed betracht. MARKTBERICHT. R.-K. Coöp. Tuindersvereemging „Kennemerland". 3 Juli 1933. Spinazie per kist 6090 Sla per kist 2060 Postelein per kist 3446 Worteleix per bos 1013 Rabarber per bos 36 Radijs per bos 23 Pieterselie per bos 23 Uien per bos 2 Selderie per bos 57 1 2 Bloemkool I per stuk 1622 Bloemkool II per stuk 1214 Tomaten per K.G. 1528 Aardbeien per slof 4570 Komkommers per stuk 38 Frambozexx per doosje 6570 Kruisbessen per slof 80 Doppers per K.G. 1220 Capucijixei's per K.G. 2022 Capucijners Br. per K.G. 1522 Raspers per K.G. 2228 Gi-oentjes per K.G. 1315 Peulen per K.G. 2834 Sixijboonexx per K.G. 3652 Dikke booxxexx per K.G. 4650 Tuinboonen per K.G. 57

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6