De Mysterieuse Apache. Druiven eten in het Westland. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 7) „Bent u bereid langs alle winkels in de Rue de la Paix te wandelen, tante Julia", vroeg zij lachend, terwijl zij een broodje smeerde. Norman Wild kreunde en verdween achter zijn krant. „Nu vader", ging Cornelia vleiend door. „li'weet wel, dat dit op mijn verjaardag zoo afgesproken was, ik zou, nu ja volko men „carte blanche" hebben, herinner u wel, mijn eersten morgen in Parijs, in plaats van alle andere dingen, die u mij gewoonlijk geeft. U gaat nu toch uw gegeven woord niet terugtrekken?" pleitte zij op een toon van spotachtigen schrik. Alles wat ik kan zeggen, is, dat ik het aan Julia overlaat, om zorgen, dat ik niet geruïneerd word", klonk het grimmig achter de courant vandaan. ,,.Ik zal je bijstaan, Norman'', antwoordde deze dame vroolijk. ondanks Cornelia, d.e. ontevreden de wenkbrauwen fronsend, over haar kop koffie keek. „Frank gaat met mij mee kondigde v-.a plotseling aan. terwijl hij zijn krant opvouw de en opstond, .'s Morgens zaken, jong- mensch. 's middags en 's avonds kun je op pad gaan. zooveel je wilt Waarom neem je Celia van middag niet eens mee naai de Tuilerieën of naar een andere fatsoen :jxe plaats", voegde hij er bij met een wenk. „Ik zal zien, hoe ik bij de lunch ben", ant woordde Cornelia haastig. „Ik ben klaar, tante Julia', kondigde zij, van haar stoel opspringend, aan. „Ik zal geen twee minuten noodig hebben, om mij aan te kleeden". „Wat een wonder", grinnikte Wild, terwijl hij een sigaar aanstak en langzaam het luchtig figuurtje van zijn dochter die de zaal uitging, nakeek. Intusschen haastte Julia Lawson zich naar de lift. Boven in haar kamer keek Cornelia met de handen in de zij door het open raam, met roode wangen en een opstandigen blik in de wijde, open blauwe oogcn. Zoo zou het nu lederen dag gaan, overpeinsde zij ongeduldig; 's mojgens met- tante Julia winkels of nog minder belangrijke dingen bekijken, 's mid dags uitgaan met Royle, dan dineeren ge volgd door dansen of een théater. 's avonds totdat Ei- kwam een kuiltje in Cor nelia's wangen. Er zal een „totdat" komen, beloofde zij zich zelve. Zij vouwde haar handen achter haar hoofd en lachte blij. Toen sprong ze door de kamer, dook in haar kleerkast en nadat zij de keurige, dubbele rij schoenen had onderzocht, haalde zij haar mooiste paar van krokodillenleer te voor schijn en zich haar belofte van twee minu ten herinnerend, kleedde zij zich vlug aan en rende zingend de trappen af. „Je hebt goeden zin", riep Royie bewonde rend, half benijdend uit, toen zij hem voor bijging, terwijl hij de post voor Wild naar ce rookkamer droeg. „Vanmiddag is 't mijn beurt", zei hij, met een grimas naar den stapel brieven. „Misschien", antwoordde zij hem, onderwijl haar handschoenen langzaam aantrekkend, „misschien ook niet". Royle's gezicht vertrok in wat Cornelia zijn martelaarsblik placht te noemen. .Misschien blijf ik liever op mijn kamer ging zij door. terwijl zij met overdreven zor_ haar handschoenen recht schoof, „om wat te rusten, of te lezen of met een mooi hand werk om me wat op te monteren", en zij keek naar hem met een uitdrukking van kinderlijken ernst. „Hoor eens, Cornelia", zei hij met aan drang, „wij behoeven niet naar de Tuilerieën te gaan, als jij geen zin hebt, dat kunnen wij later nog wel eens doen". „Of", ging zij achteloos door, „wij konden naar een museum gaan. Ik verlang er ecl>t naar, de wapens uit het steenen tijdperk van dichtbij te zien of stukken van Romein- sche baden", en zij staarde met haar blauwe oogen droomerig naar een hoop koffers bij de groote glazen deur, waarachter in den helderen zonneschijn de drukke Parijsche menigte zich bewoog. „Neen, hoor Cornelia", ging Royle nu haastig door. want hij zag dat mevrouw Lawson nog eenige laatste waarschuwingen van Wild kreeg, ..wij zullen alles doen, wat iij wilt ik bedoel altijd binnen de per ken". Cornelia barstte in lachen uit en plotse ling pakte ze hem bij de schouders tot groot plezier van den portier en den boekhouder in het kantoortje, die met hun bezigheden ophielden om naar haar te kijken. „Binnen de perken", herhaalde zij, „ben jy ooit te buiten gegaan, in je goede saaie leven?", ging zij door, terwijl zij hem bij ierieren onstuimigen zin door elkaar schudde. „Heb jij ooit behoefte gevoeld op een dak te staan en te gillen ..Cornelia", riep de gegeneerde stem van Julia Lawson. die haastig door de gang kwam aanloopen, toen zij Cornelia's woorden op ving, „als je belieft „Neem mij niet kwalijk, tante Julia", ant woordde Cornelia, terwijl ze Ineens haar ar men liet zakken en zwakjes haar witte hand schoenen weer goed streek „Dus tot na de lunch", wendde zij zich tot Royle, „de zaal net de Egyptische mummies, in het dichtst bij gelegen museum" zei ze op een graf toon. Royle w:endde zich ongeduldig af en nam zijn post weer op. ..Au revoir, beste Frank", mompelde Cor nelia met een verblindenden glimlach en liep naar de deur, terwijl Royle met een onder werpen gezicht de rookkamer binnen ging en de deur dicht smeet. „Nu", zuchtte Cornelia, toen zij het hotel achter zich liet. ..nu zullen we eens een prei- tigen morgen hebben" en nadat zij een taxi had aangeroepen, werden zij naar de winkels gebracht, wrier namen nauwkeurig in Cor nelia's zakboekje stonden opgeteekend. Schitterende modezaken, met verbijsteren de weelde in de uitstalkasten, of, en deze vielen meer in Cornelia's smaak, kleine smaak volle salons, waar 'n koninklijke japon in prachtige eenzaamheid ten toongesteld was. winkels, waar welsprekende artisten elkaar aanriepen om Mademoiselle in deze of gene verrukkelijke creatie te komen zien. Hoeden, japonnen, bloemen volgden elkaar op in vroolijke rij, terwijl Cornelia koos of af keurde met onpartijdige zekerheid. Van echte en levendige belangstelling in den gang van zaken, kwam Julia Lawson. door verschillende stadia van moeheid in den toestand van uitputting en onverschilligheid dankbaar in een stoel neerzinkend, terwijl de verschillende aanwijzingen en opmerkin gen gegeven werden. Eindelijk werd ook Cornelia het moe, en vervuld van plotseling medelijden nam zij haar opofferende chaperonne onder den arm. „Wat een egoïst ben ik", riep ze uit. „u ziet er uit als een geest. Laten we deze benauwde winkels maar uitgaan, ik kan geen kleeren meer zien. en voel de eerste weken geen behoefte, weer een winkel in te gaan" Arm in arm liepen zij naar buiten, de frissche warme lucht in. Het was al over twaalf, de lucht was van diep wolken- loos blauw. Een frisch windje bracht een bloemengeur over, die zelfs opviel nLdden in het drukke stadsgewoel. Cornelia zucht te licht van welbehagen. „We zijn per slot van rekening maar eens Jong", fluisterde zij, alsof dit haar een open baring was. „Natuurlijk lieveling", antwoordde Julia Lawson terwijl een taxi op haar kwam toe gereden. „Ik weet ook wel, dat je geen kleeren In haast kunt koopen. de rit naar huis zal me opfrisschen", en met een zucht van verlichting zonk ze in de kussens. „Wacht", zei Cornelia impulsief. ..Ik zal voor u wat van die prachtige rozen halen", en zij Hep vlug naar een oude vrouw, die onder een pyramide van roode en rose rozen schuil ging. Alweer had zij die arme tante Julia uitgeput, overwoog ze, en tante Julia had geduldig als een lam gewacht, totdat zij nauwkeurig aan lederen gril had vol daan. Waarom verdroegen de menschen dat steeds van haar. vroeg zij zich verwonderd af, haar vader. Julia, Royle allemaal be dienden zij haar op haar wenken. Het was suf. vervelend, soms zelfs bracht het haar lichtelijk in verlegenheid. Natuurlijk 't was niet noodig dat Royle armen van menschén zou breken toch „Zes. Gloires de Dyon", vroeg ze de vrouw verstrooid, „en een tak van die groote roode en misschien „Mademoiselle fluisterde een stem naast haar. De rozen ln haar hand kregen een schok, waardoor hun fijne kopjes naar omlaag vielen en Cornelia, plotseling blo zend, keerde zien tot den spreker. Een keurig, niet opvallend, goed gekleed heer. door haar nog niet opgemerkt, betaalde Juist zijn aankoop van een enkele roos en bleef nu rustig staan, stellig verwachtend door haar herkend te zullen worden (Wordt vervojgd). DE ENGEESCHE POEITIEKRUISER „GODETIA" is Dinsdag tc Amsterdam aangekomen en heeft ligplaats genomen aan den steiger ran de firma van Es van Ommeren. H. EL H. PRINSES JULIANA ging tijdens haar verblijf te Engeland Dinsdagmiddag te Londen winkelen. De Prinses, vergezeld EEN LASTIG WERKJE. Om tc controleeren of veel ooievaars bij den VO(Jcltrck VCronqe- van haar kamerheer Baron Baud en de freules Taets en Bentinck, staande op een vluchtheuvel in de Engelsche hoofdstad# lukken, worden de jonge ooievaars thans van ringen voorzien, welke gemerkt Zijn met „Museum Nat. Hist. Leiden-Holland", EEN VROOLIJKE NOOT. De Ver- eeniging „Liefdadigheid naar Vermo gen" organiseerde Dinsdag een boot tocht voor ouden van dagen naar Velsen, welke tocht door muziek werd opgeluisterd. DE HEER KLAAS DE VRIES, oud gemeente raadslid en inspecteur van het Volksonderwijs tc Amsterdam, is Dinsdag in het huwelijk ge treden met mej. M. G. Stratingh. Het bruidspaar bij het verlaten van het stadhuis. EET MEER DRUIVEN 1 Dinsdagmiddag is een pers-excursie gehouden naar de druiven- kassen van „Veldzicht" te de Lier, waar voortaan bezoekers in de gelegenheid zullen worden gesteld in de kassen het heerlijke Westlandsche ooft te eten. De eerste proevers.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5