DONDERDAG 6 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 4 DERTIGSTE NATIONAAL MIDDENSTANDSCONGRES. De eerste dag. Woensdagmiddag is in een der zalen van hotel „Britannia" het dertigste nationaal congres van den Kon. Ned. Middenstands bond begonnen. Dit congres dat zeer druk bezocht was, volgde op de jaarlijksche alge- meene vergadering van den Bond, welke Dinsdagavond en hedenochtend oveneens alhier is gehouden. Het congres werd geopend met een rede van den Bondsvoorzitter, den heer Ed. G. Schürmann uit Rotterdam. Sedert het intreden der crisis in 1929 zijn wij thans voor de vierde maal in congres bij een. zoo begon spr.. zonder dat er ook maar eenigszins sprake kan zijn van verbetering van den toestand van het bedrijfsleven. In tegendeel! Steeds meer gaat onze geheele bevolking gebukt onder de groote werkloos heid en de buitensporige fiscale heffingen. Een eigenaardig verschijnsel van dezen tijd is, dat bijna iedereen boven zijn kracht leeft, zoowel de staat, de gemeenten als de par ticuliere ondernemers, met dit onderscheid, dat staat en gemeenten door hoogere hef fingen het gestoorde evenwicht trachten te herstellen, terwijl de ondernemer door het interen van zijn in normale tijden gekweekte reserve, langzaam maar zeker den ondergang tegemoet gaat. Toch moet alles komen van het bedrijfs leven. Onze export is door de omstandigheden tot een minimum herleid. De verminderde koop kracht heeft in de eerste plaats den in- dustrieelen middenstand zwaar getroffen, doordat tal van werken, die noodzakelijk moesten worden uitgevoerd, voor onbepaal- den tijd zijn uitgesteld, waardoor de werk loosheid is vergroot, terwijl de handeldrij vende middenstand door al die factoren in omzet is teruggeloopen en zijn bedrijfskosten zijn verhoogd. Het groot aantal leege winkelhuizen in ons land is een zichtbaar teeken van den ach teruitgang van den handeldrljvenden mid denstand. Verordeningen, die het bedrijfsleven aan banden leggen en hoogere belastingheffin gen zijn op den duur onhoudbaar. Het zijn slechts crisismaatregelen en moeten ook als zoodanig worden beschouwd. De hoofdzaak is niet alleen door de crisis te komen, maar om na de crisis ons volk weer tot welvaart te brengen. Toch zal die wel vaart minder groot zijn dan voorheen. Nug lang na het verdwijnen der crisis zal ons volk gebukt gaan onder de gevolgen der gedu rende de crisis genomen maatregelen. Alles heeft zijn grenzen. Te strenge maatre gelen ter belemmering van het bedrijf doe men dat bedrijf tot ondergang. Te hooge belastingen beteekenen kapitaalvernietiging en ondergang van ons volk voor nu en voor volgende geslachten. De regeering mag wel voorzichtig zijn bij het nemen van verdere maatregelen. Slechts die maatregelen mogen worden genomen, die door den ernst der tijden drin gend noodzakelijk zijn. Het is spr.'s vaste meening, dat de vorige regeering aan de belangen van den midden stand veel te weinig aandacht heeft ge schonken, waardoor men gevaar loopt tal van maatregelen te zien nemen, die in- plaafs van in het belang van den midden stand te zijn dezen nog verder in het moe ras helpen. Tot nu toe heeft men getracht de crisis tc bezweren door salarisvermindering, be- lastangverhooging en bepalingen, die het be drijf belemmeren, maar dit alles beteekent geen opbouw. De opbouw van ons bedrijfsleven, de ver betering van het welvaartspeil onzer be volking kan slechts komen cloor de ontwik keling van het particulier Initiatief, dat in het verleden steeds nieuwe bronnen van welvaart heeft weten te scheppen ten bate der geheele bevolking. De handeldrijvende, zoowel als de in- dustrieele middenstand heeft" hier een groo te, economische taak te vervullen. Het is te hopen, dat de nieuwe regeering, die vrij staat van alle vroegere afspraken, haar volle aandacht sdhenke aan den toe stand, die op middenstandsterrein, heerscht en die maatregelen treffc, waardoor het be staan van een kraohtlgen handeidrijvenden en industrieelen middenstand in het belang van ons geheele volk wordt gewaarborgd. Hierna begon de behandeling van het praeadvies van den heer W. Lubberink, leeraar M.O. Staatswetenschappen te Haar lem, over ,.De arbeidsduur in verband met de werkloosheid". De conclusies van den praeadviseur lui den als volgt: 1. De invoering van een wettelijke veertig- urige werkweek biedt niet de zekerheid, dat het aantal crisiswerkloozen er door zal ver minderen en schept de kans. dat men ;n de periode van den economlschen opbloei ten achter zal komen. 2. Met geen steekhoudende argumenten kan worden aangetoond, dat de tegenwoordi ge maatschappelijke orde niet de mogelijk heden biedt, dal arbeiders, die tengevolge van de ontwikkeling van de techniek uitge- slooten worden, opnieuw ln het voortbren- gingsproces worden opgenomen. 3. Arbeid is plicht. Arbeid tot het uiterste niet alleen plicht maar ook onafwijsbare voorwaarde voor werkelijke volkswelvaart, ineen nog niet tot ondergaan gedoemd zijnd beschavingsgebied. REIS VAN DEN LANDVOOGD De „Java-Bode"' meldt, dat de Gouver neur-Generaal overweegt om in September a.s. een bezoek te brengen aan Bantam en Zuid-Sumatra. RESTAURATIE NIEUWE KERK TE DELFT. Toen eenige maanden geleden bleek, dat de beschikbare gelden ontoereikend waren om het. dwarsschip van de Nieuwe Kerk te Delft •in zijn geheel te restnureeren moest het werk worden stopgezet, omdat kerkvoogden zich niet verantwoord achtten eenig financieel ri sico op zich te nemen, Hex, tekort bedroeg ongeveer 10% van de totaalkosten. Dezer dagen Is men weer met de algeheele vol tooiing van het transept aangevangen, om dat zekerheid is verkregen dat het subsidie zal worden verhoogd. Aan dc buitenzijde heeft men thans een hoog steigerwerk opge slagen, zoo meldt de Tel. LIJK VAN LANDBOUWER GEVONDEN. EEN GEVAL VAN MOORD? De Tel. verneemt uit Venlo: Dinsdagmiddag heeft een arbeider in de bosschen onder de gemeente Swolgen het lijk gevonden van den al-jarigen landbouwer Matthijs Drug en uit Broekhuyaenvorst, die Zondag zijn woning had verlaten en daarin niet meer was teruggekeerd. Het lag op slechts enkele honderden meters afstand van de woning. Het lichaam was geheel met bloed bedekt en het hoofd vreeselijk verminkt. Het slachtoffer lag tegen den hoogen kant van den greppel in den boschrand en hield een mes tusschen de vingers geklemd, welk voor werp er klaarblijkelijk is tusschen geduwd, nadat de dood reeds was ingetreden, ten einde het te doen voorkomen alsof de ver- slagene zelfmoord zou hebben gepleegd. Onmiddellijk na de vreeselijke vondst werden de burgemeesters van Meerlo en Broekhuyzen, alsmede de politie en het par ket uit Roermond gewaarschuwd. Volgens de verklaringen van dr. Van Bracht uit Well, die dc eerste lijkschouwing verrichtte, moet het lijk daar ter plaatse sedert Zondagavond of Maandagmorgen hebben gelegen. Korten tijd na de ontdekking was het parket uit Roer mond, hetwelk door de rijksveldwacht was gewaarschuwd, ter plaatse tot het instellen van een gerechtelijk onderzoek. Het lijk is ter plaatse gelaten en wordt door de politie be waakt, in afwachting van de komst van dok ter Hulst uit Leiden, die heden wordt ver wacht tot het verrichten van sectie. De ver- slagene was gehuwd en stond als een op passend huisvader bekend. De verslagenheid onder de dorpsbewoners, die medeleven met de getroffen familie, is algemeen. Voor zoo ver men kan nagaan, leefde het slachtoffer met niemand in vijandschap, waardoor een dergelijk misdrijf zou zijn te verklaren, zoo dat, men nog tegen niemand eenige verden king heeft. De politie tast dan ook volkomen in het duister. NIEUWE DIENST VAN DE K. L. M. AVONDDIENST NAAR PARIJS. De K.L.M. heeft een avonddienst op Parijs ingelascht. Reeds geruimen tijd verheugt de avonddienst naar Londen zich in een groeiende belangstelling van het publiek. Velen die in de Engelsche hoofdstad moeten zijn, maken gebruik van de gelegenheid om zonder kostbaren werktijd te verliezen, na volbrenging van de dagtaak naar Londen over te steken, waar men zoo tijdig arriveert, dat men desnoods nog dienzelfden avond eenige zakenconferentles kan hebben. Thans is dezelfde mogelijkheid geschapen voor een bezoek aan Parijs. Te 7 uur vertrekt de groote 3-motorige Fokker uit Amsterdam, te half acht van Waalhaven. Men vindt er,de laatste edities van de Amsterdamschc RottërclamscWe avondbladen en terwijl men die avondbladen leest, nadert het vliegtuig reeds dc Seinestad. ,In den loop van de vorige weck heeft de K.L.M. eenige persvertegenwoordigers in de gelegenheid gesteld met den nieuwen avond dienst kennis te maken. Na een tusschen- !atiding op Waalhaven, vanwaar te ruim kwart voor acht werd gestart, stond de com fortabele 3-motorige Fokker reeds voor half tien op Le Bourget en tégen 10 uur reden de autobussen der Franschc Luchtvaartmaat schappij reeds voor het hotel in het centrum der groote boulevards. Dank zii den ochtenddienst van 9.30 uur waren de journalisten reeds tegen den mid dag weer in de stad hunner werkzaamheden terug. DE OMGESLAGEN KANO'S. VERMOEDELIJK ééN ROTTERDAMMER VERDRONKEN. In 't kort werd reeds gemeld dat een be mande kano bij Oostvoorne was afgedreven. Omtrent de toedracht van het gebeurde ver neemt de N.R.Ct, nader: Dinsdagmiddag zijn uit Rockanje vier Rot terdammers vertrokken voor een kanotocht je naar Oud dorp. Zij stakèn met drie kano's in zee. twee éénpersoons en één tweepersoons. Aanvankelijk ging alles goed cn zonder onge lukken bereikte men Ouddorp. Op den terugtocht, nog niet ver van Oud dorp, zijn echter de twee éénpersoons kano's omgeslagen. Het andere bootje, dat bemand was door C. L. van denWestzee-iijk en N. P uit de Dirck Hoffstraat te Rotterdam, vertrok pas later, omdat de inzittenden aanvankelijk bang waren voor de branding. Betrekkelijk toeval lig vonden zij een der drenkelingen, n.l. P. v. D. uit de Rosier Faassenstraat te Rotterdam. Deze had toen al 11/2 uur in het water gele gen en stond op het punt te verdrinken. Hij werd aan boord genomen en de tocht naar Roekan je werd voortgezet. Van den anderen kanovaarder heeft men niets meer gezien. Het was de 24-jarige W. Rademaker, die in Rockanje als rijwielher steller werkzaam was, maar gedomicilieerd was te Rotterdam. Rauwenhofstraat 42. Dinsdagmiddag is de reddingboot van Stel- dam uitgevaren om te trachten den drenke ling te vinden. Tot 10 uur 's avonds heeft men zonder resultaat gezocht. Ook Woensdagmorgen is de reddingboot uitgevaren, maar er mag wel worden aange nomen. dat R. verdronken is. Ook de motorreddingboot President Wiers- ma. uit Hoek van Holland, is Dinsdag, zooals gemeld, op het gerucht, dat er nabij Oost voorne waarschijnlijk een kano. bemand met één of twee personen, naar zee was wegge dreven, uitgevaren, doch Woensdagmorgen zonder resultaat teruggekeerd. TWEE DUITSCHERS VOOR DE AMSTERDAMSCHE RECHTBANK TEGEN ELK ZES JAAR GEVANGENISSTRAF GEVORDERD. Ión den avond va-n Maandag 3 April j.l. tusschen elf uur en half twaalf, werd de chauffeur van een taxi op het Damrak aan gesproken door twee jonge Duitschers, van wie er één hem opdracht gaf, hen naar de Langestraat bij de Brouwersgracht tc rijden. In deze straat gekomen, liet de chauffeur zijn wagen stoppen, waarna hij uitstapte, een der portieren opende en zijn klanten vroeg, op welk nummer zij moesten zijn. De Duitschers stapten daarop uit en de chauffeur, denken de dat de rit was afgeloopcn, liep naar den tarief met er om den ritprijs af te lezen. F,en der Duitschers posteerde zich «p dat oogen- bllk op een paar passen afstand aan zijn lin kerhand en richtte een revolver op hem, ter wijl de tweede Duitscher meteen op hem toe kwam en met zijn handen langs de lange jas tastte, welke.de chauffeur droeg. Laatstge noemde begreep onmiddellijk, dat beide man nen hem beroqven,xyildèn en deed een poging om te vluchten. Maar nauwelijks nadat hij een paar passen had gedaan, weerklonk een schot. De chauffeur, door een kogel in den onderbuik getroffen, stortte, om hulp roepen de, neer, waarop beide Duitschers op de vlucht sloegen, doch spoedig door burgers gegrepen en aan de politie overgeleverd wer den. Dit tweetal, een 22-jarige decorateur uit Gelsen en een eveneens 22-jarige horloge maker uit Gelsenkirchen heeft Dinsdag te rechtgestaan voor de Vacantleknmcr der Rechtbank tc Amsterdam. Een geneesheer verklaarde als gotulge-des- kundige dat in de darmen van het slacht offer vijf gaten zijn aangetroffen. Slechts als gevolg van liet gelukkige feit dat er zich geen complicaties hebben voorgedaan on dc chauffeur dadelijk kon worden geopereerd, heeft hij er het leven afgebracht. De decorateur trachtte niet zijn schuld te verbloemen. Hij is de man geweest, die de revolver in Duitschland heeft gekocht toen hij dit deed, zou hij er gegn bepaalde be doeling mee gehad hebben en het wapen de grens heeft overgesmokkeld. Toen do mis daad geschiedde, was hij met den horloge maker ongeveer een week in Nederland, waar zij werk wilden zoeken. Hun geld raakte op en zoo moet des Zater dags vóór de misdaad, toen het tweetal in Haarlem was, waar het meisje van den deco rateur woonde, het plan geopperd zijn om zich geld te verschaffen door een af andere vrouw van haar tasehje te berooven. Haar lem zou echter te klein zijn voor het uitvoe ren van een dergelijke onderneming, met het gevolg dat het werkterrein verplaatst werd naar de hoofdstad, waar het plan ge boren is, den chauffeur te berooven in de Langestraat. waar aii des middags voor het eerst waren doorgeioopen en toen deze stille straat zouden hebben uitverkoren voor het uitvoeren van deze misdaad. De horlogemaker echter trachtte ter zit ting zijn heil te zoeken in een volledige ont ken ten is. Voor den Officier van Justitie valt er aan het wettig en overtuigend bewijs van het pri mair ten laste gelegde: poging tot diefstal tezamen en in vereeniging, vergezeld gaande van bedreiging' met geweld, niet te tornen. De decorateur heeft het schot gelo-st om bei der vlucht mogelijk te maken. Dat de hor logemaker den minst schuldige wil uithan gen gaat er bij spr. niet ln. Het mag een won der heetcn, dat de chauffeur er het leven heeft afgebracht. De eisch luidde voor elk der verdachten zes jaren gevangenisstraf. DE KNOEIERIJEN BIJ P. T, T. SCHADE TOT NU TOE f 25.000. De te Amsterdam gearresteerde ambtenaar van den Teehnischen Dienst van P. T. T. is naar het Huis van Bewaring overgebracht, De Tel. verneemt, dat vier personen hebben verklaard, dat zij hem een paar honderd gul den hadden gegeven in ruil voor de bekende mededeelingen in verband met te houden aanbestedingen voor de levering van mate riaal. Volgens de voorloopige berekeningen van het hoofdbestuur van de P. T. T. bedraagt de schade die het Rijk lijdt tengevolge van de bekende knoeierijen tot nu toe circa f 25.000 af 26.000. Dit bedrag is niet definitief. Het heeft slechts betrekking op de gevallen die tot nu toe aan het licht zijn gekomen maar, zooals bekend, duurt het onderzoek voort. NIEUWS UIT INDIE DE VOLKSRAADSPOSITIEREGELING. De regeering diende een ontwerp in tot wijziging van de Volksraadspositieregeling, waarin wordt voorgesteld, de zittingsgelden voor particuliere leden van f 30 tot f 20 te verlagen, terwijl voor de gedelegeerden en ambtenaren-leden een verlaging tot f 10 wordt voorgesteld. Op deze verlaagde zittings 'gelden zou dan nog een korting van 17 pOt, worden toegepast. BEVORDERING VAN PRACTISCH KOLONISEEREN. De Indische Katholieke Partij wil bij Ban doeng op een verlaten cultuuronderneming een voorkolonie stichten teneinde het prac- tisch koloniseeren te bevorderen. KINA-RESTRICTIE IN NED.-INDIë Productievermindering tot 30 a 40 De voorbereiding van de kina-restictie is practsich geëindigd. Invoering daarvan kan nog dit jaar worden verwacht. De „Java-Bode" verneemt, dat de kina productie waarschijnlijk zal worden terugge bracht tot 30 a 40 pCt. der potentieelc capaci teit. Onz2 dagelijksche kindervertelling Uit dat huisje kwam een kwiek dametje hollen met een malteklopper en dat dametje was erg boos, dat die auto zoo maar haar muur en haar bloembedden had vernield. Ze zwaaide haar mattenklopper dreigend boven haar hoofd en in plaats van matten, begon ze 't stof uit Simmy te kloppen. Pats, pats, hij gilde het uit van pijn. Wo-Wang sprong uit de auto en greep haar arm on ontrukte haar den mattenklopper. Juist wlldo hU haar met haar eigen wapen te lijf, toen hij het uit zijn hand liet vallen, stokstijf bleef staan, haar lang aankeek en haar toen om den hals viel, Het dametje worstelde om los te komen, maar Wo-Wang bleef haar maar omhelzen en maakte een rondedansje met haar. „Lieve tante, h< a maakt U het? Kent U me niet meer? Ik ben uw lieve neefje Wo-Wang en dat is mijn vriend Simmy! Eindelijk hebben we u dan toch gevon den!" Toen Wo-Wang alles verteld had, viel het dametje op haar beurt Wo-Wang om don hals on terwijl Wo-Wang en Simmy haar elk aan oen kant oen arm moesten geven, liep hot drietal op het huls toe. EINDE. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG, 7 JULI. HILVERSUM, 1875 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO. Morgenwijding, 10.15 VARA Janny van Oogen draagt voor. 10.30 Orgelspel door Cor Steyn. 11.00 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 AVRO Gramofoon muziek. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, re freinzang Bob Scholte. afgewisseld door gra mofoonmuziek. 2.00 Causerie door P. J. Schenk: Waarom er soms geen vruchten groeien en rijpen. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.00 Richard Flink leest voor .Een vrije dag" van Johan Theuniaz. 3 30 Gramofoonmuziek. 4.00 VARA VARA-klein orkest o.l.v. Hugo de Groot. 4.30 Na Schooltijd. Janny van Öogen vertelt. 5 00 VARA-klein orkest o.l.v. H. de Groot. 5.30 Dc Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 5.50 Orgelspel door Joh. Jong. 6.10 De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins. 6.30 Zang en piano, door Yvonne Fabré en Rutger Schoute 6.40 J. de Roode: De democratie in Oostnrijk. 7,00 Ver. zang en piano. 7.15 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 8.00 VPRO. Cursus Vlaamsche Religieuze Poëzie. Martien Beversluis. 9.00 fin de pauze van hot KurhauseencertJ Cursus Kerkdiensten in het buitenland. De Hollnnd- sehe kerk in Londen, door Mej. Dr. N. A. Bruining. 10,00 Vrijz. Gods. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Louis Saalborn. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 VARA Gramo foonmuziek. 12.00 Sluiting, HT7IZFN. 296 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek, 10.30 Morgendienst door Dr. W. Lodder. 11.00 Friesch Liederen-recital door mej. Jans Bierma. Aan den vleugel Ali Baartscheer. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 12.30 Trio v. d. Horst m.m.v. den klarinettist J H. van Glnkel. 2.00 Zender verzorging. 2,30 Lezen van Chr. Lectuur; Toen de heide riep. van J. Visscher, 3.00 Huishou delijke raadgevingen door mej, T. Hagen beek: Wasschen en reinigen van hoeden en handschoenen. 3.30 Concert. Phia Berghout, harp. Theo Berghout, viool. 4.30 Halfuurtje voor jeugdige amateur-fotografen, C. A. Deul Filmen voor amateurs, 5.00 Vogelleven, een natuur-historlsche cau serie, door Rlnke Tolman, 5.30 Concert. Chr. Dekker, accordeon. Th. Verwey, accordeon, Jan Smit, drum, xylofoon, fl.so a. J. Herwist. „Welke tweejarige zaaiplanten zaaien wij in deze maan?" 7.00 Pol, berichten. 7.15 Ned. Chr, Persbureau. 7,30 Literair halfuurtje. Literaire kritiek, door H Kuypervan Oordt. 8,00 Dameskoor „Cantmus", De Haag o.l.v. mevr, A. dc Vink—Verschoor, Bogel, Alex Schellevls, p oo j. Koessen. Dzn. Het tuinbouw leven in Aalsmeer. 9,30 De harmonie Meyer beer te Den Haag o.l.v, A. Bleien. 11.00 Gram. muz. 12.00 Sluiting. 1191 M. 7.GQ Lichte gramofoonmuziek. 7.45 Weerover- zicht, 7.50 Svmphonlsch concert. 8.30 Cause rie over een actueel onderwerp in het No- derlandsch. 8.40 licht gramofoonmuziek. 9.00 Nieuwsberichten in het. Duitsche. 9.50 Dans muziek en een programma van gramofoon muziek. In div. pauze: slotnotereingen en sportberichten. BRUSSEL. 509 M. 12.20 Gvrnnofoonmuziek, 1.30 Concert door het kleine orkest van. het, NIR. o.l.v. P. Lee mans. 5,20 Concert door het omroepsympho- nieorkest o.l.v. Arthur Meulemans. 6,35 Gra mofoonmuziek, 8.20 Populair Concert door het Radio-orkest o.l.v. Franz Andre. 9.20 Con cert. 11.00 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1153 I*L 12.20 Strijkorkest o.l.v, Harald Andersen. 10.35 Moderne Dansmuziek door het, omroep-sym- phoniforkest o.l.v. Laun Grondahl. 11.35 Dansmuziek o.l.v. Teddy Petersen. BERLIJN 419 M 8.30 Concert o.l.v. Havenmann. 10.20 Be richten en Dansmuziek. HAMBURG 372 M. I.35 Gramofoonmuziek. 2.30 idem. 4.20 Con cert. 8.20 Richard Wagnerconcert door het Noragorkest ol.v. Mach. II.00 Populair concert. KöNIGWUSTERHAUSEN 1635 M. 12.20 GramoCoon. 2.20 idem. 4.20 concert. 8,20 Concert door een kamerorkest o.l.v. Lindner. 11.20 Concert. LANGENBERG 472 M. 12.20 Populair concert o.l.v. Wolf. 1,20 Con cert door het symphonleorkest o.l.v. Hans Paulig. 4.50 Vesperconcert. 11.00 Concert. DAVENTRY 1445 M. 12.20 Orgelrecital. 1.05 Concert. 2.05 Concert door het Western Studio-orkest o.l.v. Frank Thomas. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Con cert door het Schotsche Studio-orkest o.l.v. Guy Daines. 4.35 Concert door het Metropole Hotelorkest o.l.v. Emile Clombo. 6.50 Con cert. 7.35 idem. 8.20 Léharcoricert. 11.00 Dans muziek op gramofoonplaten. PARIJS EIFFEL ,1446 M. 9.35 Concert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS R. 1725 M. 8.05 Gramofoonmuziek. 12.50 idem. 7.40 Gra mofoonmuziek, 8.20 idem. 9.05 Pianorecital, 9.50 Gramofoonmuziek. MILAAN 331 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8,35 idem. 9.40 Sym- phonievoncert o.l.v. Toni. ROME 441 M. 9.35 Concert. 10.20 Dansmuziek. WEENEN 517 M. 10.30 Dansmuziek door „The blue boys" o.l.v, Franz Schier. WARSCHAU 1441 M. 5.35 Solistenconcert. 8.55 Concert door het omroeporkest o.l.v. G. Fitelbcrg. 10.20 Dans muziek. BEROMUNSTER 460 M. 7.40 Omroeporkest. 9,50 Concert door het om roeporkest,. 9,50 Concert door omroepkamer- orkest. 10,20Concert door het omroeporkest.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 4