DE BILT BRAND TE BEVERWIJK. 1 VRIJDAG 7 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 HET TOONEEL Een nieuw stuk van Herman Bouber. DE COMMENSAAL Horman Bouber blijft productief. Zijn «tukken volgen elkander vrij gerelmatig op en de auteur van „De Jantjes" is blijkbaar nog lang niet uitgeschreven. Bouber weet frisch te blijven en zijn jongste „Amsterdam- sche levensschets" De Commensaal, die thans in den Plantage-Schouwburg wordt gespeeld, doet zeker niet voor zijn andere stukken onder. Integendeel zelfs. De Jantjes mochten levendiger en kleurrijker zijn, dit laatste stuk is veel minder op uiterlijk effect berekend en in het geheel niet sentimenteel. Daarom zal De Commensaal waarschijnlijk niet datzelfde groote succes hebben, maar Bouber's werk is nu veel zuiverder, staat veel dichter bij het werkelijke leven. De Commen saal is in zijn soberheid feitelijk veel oprech ter en wint het daarom van De Jantjes. Ik heb een groot respect voor werk als De Commensaal. O zeker, het is geen hooge kunst, maar het is in zijn soort het realis tische uitstekend. Wanneer wij zoo'n Am- sterriamsche schets van Bouber eens vergelij ken met wat een Justus van Maurik en Ro sier Faassen vroeger in hetzelfde genre pro duceerden, dan zien wij eerst recht, hoe on eindig veel beter en zuiverder dit werk van den Amsterdamschen volksschrijver van tegenwoordig is. Bouber staat als tooneel- schrijver veel dichter bij een Heyermans dan bij een Van Maurik of een Rosier Faassen; vooral nu hij niet op goedkoope wijze op de traanklieren van zijn publiek heeft gewerkt; zooals hij dikwijls in zijn vroegere stukken deed. De intrige van De Commensaal is weinig Ingewikkeld. Marie, een eenvoudige vrouw, is met een zeeman, Dirk van Meurze getrouwd, nadat haar eerste man haar verlaten heeft en naar Amerika is getrokken om aan de handen van het gerecht te ontkomen. Op een morgen staat plotseling de eerste man voor haar en het blijkt uit alles, dat de wel goedige maar wat sukkelachtige Van Meurze het moet afleg gen tegen den indringer uit Amerika. Het verlangen van Marie gaat uit naar den eer sten man. die veel flinker en krachtiger ls dan zijn vervanger en ook de twee kinderen zien a! heel spoedig, dat hun stiefvader eigenlijk maar een heel miezerig manneke ls vergeleken bij hun eigen vader. Het conflict verscherpt zich als de eerste man om zijn gezin financieel te steunen - als commensaal bij de familie Intrekt. Van Meurze voelt zich al heel gauw te veel en het heeft allen schijn» dat Marie ook als vrouw weer geheel tot haar eersten man zal terug- keeren. tot zij opeens heel duidelijk inziet, dat haar geluk daar niet ligt. Hij heeft haar maar al te duidelijk laten voelen, dat hij niet altijd bij haar zal blijven. Dan wil zij hot huis uit. van beide mannen weg. maar dan staat van Meurze naast haar, wat hul peloos onhandig, met zijn oogen als van een geslagen maar trouwen hond. Hij steekt zijn hand uit en zegt, dat hij niet zonder haal kan. omdat ie zoo an d'r gewend is. De droom Is van Marie uit; zij aanvaardt het leven als van ouds met haar tweeden man. Zooals men ziet. het is heel eenvoudig en het slot heeft niets van een „happy end", zooals wij meestal in de stukken van Bouber en Elsensohn gewoon zijn. Integendeel, dit slot is vrij troosteloos, maar ook in het leven eindigen zulke geschiedenissen niet altijd even bevredigend en wij achten het werk van Bouber er te hooger om. omdat hij nu eens niet concessies heeft gedaan aan den smaak van zijn publiek. Een levensschets noemt Bouber zijn stuk en het geeft ook dikwijls meer schets voor al in de tweede helft dan een volledige uitwerking. Maar wat is het vol van knappe details. Zie heel dat eerste bedrijf, dat hij om er het Amsterdamsche cachet aan te kunnen geven in het café van Van Meurse laat spelen. 1-Ioe goed zit heel die acte, waar- In Marie voor het eerst weer tegenover haar vroegeren man komt te staan, in elkaar, hoe voortreffelijk is dat moment, van het weer zien voorbereid! Het wordt een prachtig ja. niet minder dan prachtig tooneel door het zuiver en gevoelig reageeren van alle personen daar in die kroeg. Geen woord wordt er te veel gesproken en elk woord, dat er gezegd wordt, is precies raak. En Bouber wool;, dat de stilte soms een nog grooteren in druk kan maken dan het woord. Wanneer Marie haar vroegeren man ontdekt, zegt zij niets en ook de anderen spreken niet. Fe bijna angstige spanning hangt er- tusschen al deze menschen en dit zwijgen waarbij allen superieur stil spel geven is van ster ker vooral inniger dramatische werking dan de hevigste scène u faire. In zulk een scène toonde Bouber zich niet alleen een knap tooneelschrijver maar ook een uitste kend regisseur. Trouwens heel dit stuk wordt voortreffelijk gespeeld. In dit realistische genre zijn de spelers van Bouber's gezelschap op hun best. Aaf Bouber gevoelig mooi ingehouden en toch expressief ook in haar dramatische scènes als Marie André van Dijk. eenvou dig en sympathiek als de teruggekeerde man. Herman Bouber, bewonderenswaardig als iciwat sulllgen» goedigon van Meurse een zeer mooie creatie Jan van Dommelen, raak en drastisch in de rol van een aange schoten stoker. Joh. Visscher natuurlijk als de zwager. Claar Visscher gezond en frisch als een struische weduwe, Anton Burgdorfer vermakelijk en droog-komiek als de verlief de ..aanplakker" want natuurlijk zorgt Bouber in zijn stuk ook voor den „lach" allen, ook de niet bij name genoemden, staan volkomen voor hun rollen in deze schets. En in zijn regie weet Bouber in het geheel steeds die bepaalde sfeer van natuurlijkheid te brengen, welke wij van zijn gezelschap in dit realistische genre gewend zijn. Het is gelukkig, dat bij alle import uit het buitenland er althans nog één gezelschap in ons land bestaat, dat tot in merg en been zuiver Holandsch is. In de stukken van Bou ber lééft Amsterdam en het is daarom voor al, dat de Amsterdammers den weg zoo goed kennen naar den Plantage-Schouwburg. Het succes van De Commensaal is zeer groot en het zou mij niet verwonderen, wanneer ook dit nieuwe stuk van Bouber een flinke serie zou halen. J. B. SCHUIL. MUZIEK. MANNENKOOR CAECILIA. ONDERLINGE KWARTETWEDSTRIJD. meldt: In een vorig jaar woonde ik een onderlinge kwartetwedstrijd bij, die door Zang en Vriendschap op touw gezet was en tot veel jolijt aanleiding gaf, hetgeen dan ook wel uitsluitend de bedoeling was. De samenstel ling bij loting had toen tot zonderlinge com binaties aanleiding gegeven en van serieuze studie was niet veel te bemerken. „Caecilia" echter gaf Donderdagavond blijk de zaak ernstiger, échter te hebben aangepakt, al ontbrak het vroolijke element allerminst. Er was een echt verplicht nummer, dat ex presselij k voor deze gelegenheid gedicht en gecomponeerd was, er was een echte jury en de regeling was in hoofdzaak zóó als bij ech te concoursen gebruikelijk is. Alleen had het publiek ook een stem, die op een stembiljet tot uitdrukking mocht komen, maar deze stem mocht slechs na die der jury klinken en eventueel bevestiging doch geen beslissing brengen. De avond werd geopend met een toespraak en een paar nummers die „Caecilia" in haar geheel zong. En daarna ving de eigenlijke kwartetwedstrijd aan. Niet minder dan elf dubbelkwartetten hadden zich gevormd, waaruit blijkt hoe veel goed materiaal „Cae cilia" telt- Trouwens de door het geheele koor gezongen nummers hadden weer de aandacht gevestigd op den bijzonder soepelen en mooicn klank die dit mannenkoor weet te ontwikkelen. De mededingende dubbelkwartetten hadden als verplicht nummer te zingen „Idylle" woorden van het lid van „Caecilia" H. Sin ger. muziek van den dirigent Nico Hooger- werf. Het werkje is niet moeilijk, doch vergt eenige karakteristiek in de uitbeelding. Ver der werd een vrij nummer gezongen. De elf optredende dubbelkwartetten zon gen met wisselende mate van volkomenheid. 3.J sommige was homogeniteit van klank ver te zoeken; weer andere zongen niet voldoen de zuiver; soms was de nuanceering averechtsch. Maar daar waren er ook 'n paar die een vereeniging van goede eigenschap pen toonden. Het eerst optredende dubbelkwartet kwam aan de fantasie der hoorders tegemoet door et.a levendige illustratie van den tekst. An dere hadden zich op komische wijze ver momd. in welk opzicht no. 11 het hoogtepunt bereikte. Ook pseudovaandels waren voor de gelegenheid vervaardigd, en die werden mee ten tooneele gebracht en daar geplant. Op één daarvan stond dat het kwartet 24 Mei ongericht was en 6 Juli in het water viel- Dit laatste is nu niet zoo heel letterlijk geschied, v/ant het verwierf den tweeden prijs. De beslissing der Jury, bestaande uit de heeren J. Bonset, J. Couvée. Jos. de Klerk. H. Hermans en E. van der Ploeg luidde als volgt: lste pr. ..Hagelingertjes 80", 2de pr „De Riel?'-n«-0rs". 3de pr. ..Overschotje", 4de pr. „Lotisico"! 5de pr ..A. M E.". 6e pr. „De Jon gens van Boon". 7de pr. „De.Paradijsvogels", 8ste pr. „Door Loting Saamgebracht", 9de pr. „De Spitsafbijters", 10de pr. „De Zwoe gers", 11de pr. ,,'t Hindert niet". Na opening van de publieke stembiljetten bleek de overgroote meerderheid der hoor ders hetzelfde kwartet den eersten prijs te hebben waardig gekeurd als de Jury. En teen voltallig „Caecilia" het verplichte w.erk tot slot zong. kon men hooren hoeveel moeilij ker het is een goed solo- of dubbelkwartet te vormen dan in een koor goed mee te werken. Dr. Düsterbeck sprak dichter en compo nist even toe. Daarna was het officieele deel van den avond geëindigd en werden toebe reidselen voor het bal getroffen, dat zoowel muzikaal als choregrafisch buiten mijn ter rein valt. De Gemeentelijke Concertzaal was geheel bezet. Het was een prettige, welgeslaagde avond. K. DE JONG. TOENEMENDE MOEILIJKHEDEN. PARIJS, 7 Juli (V D.) Aan het slot van de zitting van de Kamer van Donderdag heeft minister-president Daladier stemming ge vraagd over het wetsontwerp, waarbij de re geering gemachtigd wordt zekere douane tarieven te wijzigen die Frankrijk tegenover eenige andere landen in ongunstige positie brengen. Daladier verklaarde dat het niet noodig is deze landen nader te noemen. Bedoeld wor den Engeland en Amerika). Het wetsontwerp werd met 488 tegen 10 stemmen aangenomen. Hoogste barometerstand 771.8 m.M. te Ha- paranda. Laagste barometerstand 752.6 m.M. te Va lencia. en voorspelt matigen tot zwakken O. tot Z. wind, licht tot half bewolkc. droog weer, behoudens geringe kans op onweer, warm. Uit het Buitenland BESTENDIG MOOI WEER De kern van het gebied van hooge lucht druk in het N. O. bedekt geheel Finland en de Bothnische Golf cn Scandinavië. Van depressie-invloed is in het hooge Noorden niets meer te bespeuren. Een zwakke de pressie over O.-Europa geeft betrokken weer en regen tot in Oost-Pruisen. Aan de West zijde ligt ver op den Oceaan een weinig diep en zeer uitgestrekt depressiegebied. dat zijn invloed doet gelden in Ierland. Stijging van den luchtdruk in Spanje en Portugal deed den wind over de Golf van Biscaye en het Kanaal naar West draaien en bracht afkoe ling in West-Frankrijk. Behalve ver in het Oosten heerscht overal mooi zomerweer. Hoe wel de onweerskans vooral in het Z.W. niet uitgesloten blijft, is toch nog geen omslag naar een groote afkoeling met meer bewolkt weer en kans op regen in zicht. Barometer Stand van heden 764 m.M. Vorige stand 766 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van de Fa. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Thermometer 7 Juli; Hoogste gisteren 80 F. Laagste heden nacht 62 F. Hoogste heden tot 12 uur 76 F. ZONDAG a.S. 10 uur, JEUGDDIENST Groote Kerk: Ds" E" H" BEKER Medew^^OOSTERKERKKOOR (Adv. Ingez. Med.) BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 7 Juli.. Ondertrouwd 6 Juli: J. J. Glatz en M. J. v. d. Anker; E. Daniels en M. J. L. Davids; B. Slikkeveer en H. H. de Munnik: L. H. Stok man en E J, Kalf; A. J. Wijtsma en H. v. d. Bosch; R. J. Faber en S. Frikken; K. Mantel H. M. A. Bluraing; G. Vischer en M. J. van Benten. Getrouwd 6 Juli: H. Bonhof en J. Stover; A. de Bruijn en D. E. J. Kok; W. Hartkamp en M. H. Meyer; J. van Thiel en C. Kruijt; J. P. Delchambre en H. J. Zoet; N. J. Schmidt en A. L. Huntelaar. Bevallen 5 Juli V. M.«Giling—van Westen, z. en d,: J. L. v. d. Eijnde—Polvliet. d.; A. van Duijnvan Heeren. z.: 6 Juli: M. Hollander Weijers. d.; C. J. Steffers— Veenings z. Overleden; M. van Britsom, 38 j., Spaarn- hovenstraat. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: R. v. Meeuwen en J. Brouwer Getrouwd: P. W. Hoek en F. Scholten. J. W. Rotscheid en A. Vuijk. J. Roest en F. C. de Wilde, J. W. Pieters en A. M. van Man- sum. Bevallen: P. de ZwartBrouwer z.\ H. M. Goudzwaardv. Eekeren z.; D. Tadema Pearson z. Overleden A. Wildschut 86 j.; Wed. G. Kort. 1 ITALIë TEGEN INFLATIE. ROME, 7 Juli (V. D.) In een hoofdartikel in de officieuse Giornale d'Italia wordt nog eens scherp het verzet van Italië betoogd te gen elk inflatie-experiment. Tegen de' ten- denz van die landen, die de theorie der in flatie huldigen en ook de overige landen tot depreciatie van hun valuta willen brengen moet ten sterkste worden opgetreden. VOORBEURS TE AMSTERDAM. KRACHTIG HERSTEL. Op de Amsterdamsche Effectenbeurs trad hedenmorgen een krachtig herstel in, waar bij cultuurwaarden de leiding hadden, ais gevolg van de koers- en prijsstijging op de Amerikaansche effecten- en productenmark- ten. De handel bleef van beperkte afmetin gen, doch het aanbod, dat gisteren een over- heerschende rol speelde, was grootendeels verdwenen. k Voorts werd de markt gestimuleerd door berichten, dat bij de Philips-gloeilampenfa- brieken een opleving is waar te nemen, en dat 500 arbeiders tijdelijk in dienst zijn ge nomen. De koersen lagen tot 3 pet boven het slotpeil van gisteren. Op de wisselmarkt was de gulden zeer vast en zoowel ten opzichte van de goudvaluta als van de andere soorten trad een verdere verbetering in. Het pond daalde tot 8.25 1/2, de dollar tot 1.78 1/2 het geen een nieuw laagterecord beteekent. Al leen lires waren vast in verband met de vraag naar het Italiaansche betaalmiddel voor reisdoeleinden. PROF. DR. II. U. MEIJBOOM OVERLEDEN. In den nacht van Donderdag op Vrijdag om 12 uur is professor dr. H. U. Meyboom overleden. Dr. Hajo Uden Meyboom is geboren te Hornhuizen op 17 December 1842. Hij.bezocht de lagei'e school en het gymnasium te Gro ningen en studeerde aan de universiteit te Amsterdam, waar hij de lessen volgde van de professoren Moll, Loman, Hoekstra, Tide- man, iNeuwenhuis en De Hoop Scheffer en promoveerde in 1866 tot doctor in de theolo gie op proefschrift: „Geschiedenis en Cri- tiek der Marcus-hypothese". Na zijn promotie werd Dr. Meyboom be roepen als predikant te Scherpenzeel (Fr.), vervolgens te Veendam en daarna in Assen. Den derden December 1892 werd hij benoemd tot hoogleeraar aan de universiteit te Gro ningen. welk ambt hij aanvaardde met het uitspreken van een rede getiteld: De beweeg lijkheid der theologische encyclopaedic. Hij doceerde theologische encyclopaedic, geschie denis van het Christendom "en zedekunde, was lid van de Mij. voor Nederlandsche Let terkunde en fungeerde van 18821884 als al gemeen secretaris van den Nederlandschen Protestantenbond. Zijn voornaamste geschrif ten wareif: Marcion en de Marcionnieten (1888) en het Christendom der Tweede Eeuw" (1897). Hij werd benoemd tot Ridder van den Nederlandschen Leeuw. In 1912 werd aan professor Meyboom we gens het bereiken van de bij de wet bepaalde leeftijdsgrens eervol ontslag verleend, doch wegens ongesteldheid van zijn opvolger, Prof. de Sopper, heeft hij nog een jaar lang col lege gegeven. FRANKRIJK HEFT NIEUWE RECHTEN. PARIJS, 6 Juli (Reuter). De Fransche Ka mer heeft een wetsontwerp aangenomen op grond waarvan invoerrechten geheven zullen worden op vruchten, granen, olieachtige stof fen, vetten en hun bijproducten. UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER GRAANBECRS Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge Gerst (chevalier) en Haver pl.m. f 4.50; Dui- veboonen f 8 a f 9; Groene erwten f 10 a f 14 Geel mosterd f 14 a f 18; Karwijzaad pl.m. f 24; Blauwmaanzaad pl.m. f 60. Alles per 100 K.G. PERSONALIA. Mej. C. J. F. Rijken, onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 9 (Julianaschool (nabij Halfweg alhier, gaat wegens haar voorgenomen huwelijk het onderwijs verla ten en heeft ontslag aangevraagd tegen 1 September a.s. ESTAFETTE. De gymnastiekvereeniging „Lijnden", ïs voornemens nabij het stoomgemaal aldaar op den Spaarnwouderweg en Hoofdweg op Woensdagavond 19 Juli een estafette te houden voor dames en heeren. BOTSING. Terwijl de heer en mevrouw V. uit Hoofd dorp na de voltrekking van hun huwelijk zich met de andere bruiloftsgasten, naar Amsterdam begaven, kwam op den Sloter- straatweg de auto, waarin het bruidspaar gezeten was, in botsing met een ander uit tegenovergestelde richting komend motor rijtuig, waarvan de bestuurder vermoedelijk onder den invloed van sterken drank ver keerde. Ze kwamen beiden met den schrik vrij doch de auto werd deerlijk gehavend en moest naar een garage worden gesleept. De politie stelde een onderzoek in. ZANDVOORT HET KURHAUS WORDT VERANDERD IN EEN MODERN CASINO, GEcXPLOITEERD DOOR TUSCHINSKI Donderdagmorgen vroeg icoedde een lelie brand in een ticeetal steenen schuren aan den Alkmaarsckenweg. O.a. verbrandde een bestel-auto. Een kijkje op_ de overblijjselen. Met het Kurhaus dat reeds zoovele maan den eenzaam en verlaten aan den Boul. de Barnaart lag en waarvan ieder met zeker heid wist te vex-tellen, dat het dezen zomer niet zou geopend worden, schijnt men plotse ling groote plannen te hebben. Donderdagmorgen werd een wagen met hout aangevoerd en vele timmerlieden ston den reeds klaar om onmiddellijk het werk aan te vangen. Op onze vraag, wat er moest gebeuren, kregen we ten antwoord, dat ex- een steiger gebouwd moest werden in de groote zaal. Deze was noodig om de hooge overkapping van de zaal schoon te maken en in moderner tinten e schilderen. Verder moesten er verschillende kleine verbouwin gen plaats hebben. De decoratie van de zaal en verbouwingen moesten zeer snel plaats hebben. Binnen een week moest alles klaar zijn. Bij nader onderzoek bleek ons nog. dat het Kurhaus dezen zomer door Tuschinski geëx ploiteerd zal worden. Hoewel de plannen nog niet geheel vast staan, schijnt het de bedoe ling *e zijn van het Kurhaus een modern ca sino met dancing te maken. Terwijl in de groote zaal ook ca baret-voorstellingen gege ven zullen worden zullen de zijzaaltjes ver bouwd worden tot speelzalen, waar het be- kende Staperlo- en zijn we wel ingelicht nog een tweede kansberekeningsspel be oefend zal kunnen worden. Als datum van opening werd ons reeds ge noemd Zaterdag 15 Juli. Als dit werkelijk zoo is. zal er in de korte spanne tijds, die ons voor dien datum nog rest, veel moeten ge beuren. Er wordt reeds hard gewerkt, zoo dat 't ons niet zou verwonderen als bij de opening van het hoog-seizoen Zandvoort een attractie rijker zal zijn. RIJWEG AFGESLOTEN In verband met de verlegging van den Noorderduinweg is deze weg gedurexxde twee weken voor het rijverkeer afgesloten. SPAARNDAM 25-JARIG JUBILEUM. Aan de palingrookerij van den heer P. Kok Wzn., zag men Dondex-dag de driekleur wap peren. De heer Piet Kok was 25 jaar bij zijn neef. Ter gedachtenis ontving de jubilaris van zijn patroon een mooie roeiboot. Het pex-soneei bood hem mooie stoel aan. LISSE STEUNVERLEENING. Blijkens het 3 maandelijks overzicht van de Gem. Arbeidsbeurs alhier werd in het tijd vak AprilJuni aan steungelden in totaal uitgekeerd f 27633.60 waarvan f 14757.81 1/2 geheel ten laste der gemeente komt (in het vorige kwartaal was dit f 17.988.42). HAARLEMMERMEER ONGELUK. Het 8-jarig zoontje van den heer W. dat zich per fiets naar school begaf, reed op den Sloterweg achter een luxe-auto. Terwijl het jongetje dit motorrijtuig voorbij wilde rijden, kwam hij in botsing ïxxet een juist passee- renden grooten wagen van de Hollandiabron. Hij sloeg achterover met het hoofd tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Dr. Katte was spoedig ter plaatse en con stateerde een lichte schedelbreuk. Het knaap je werd naar de ouderlijke woning gebracht. AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een dubbel woonhuis met schuur aan den Cruquiusdijk alhier, voor rekening van den heer P. E. Oudejans, werd het laagst ingeschreven als volgt: Perc. 1 metel- en betonwerk, J. Robijn te Hoofddorp voor f 2990 Perc. 2 timmerwerk: Gebrs, Ovei'beek te Hoofddorp f 2919; perc. 1 en 2 samen: firma Jansen en Appelman te Nieuwvennep f 5857; perc. 3 loodgieterswerk: W. N. Warxxsteeker te Hoofddorp f 475: perc. 4 schilder- en be- hangwerk: W. Huigsloot te Hoofddorp f 4.25; massa: H. Koopmaxx te Hoofddorp f 6441. IJMUIDEN NIEUWE BRUG. Voor het bouwen van een nieuwe beton nen brug te Noox'dscharwoude was laagste inschrijf ster de fa. Gjaltema en Co. alhier met f 11.500. Daar deze firma zich terugge trokken had, is de bouw thans opgedragen aan Gebr. Boekei te 't Veld, voor f 13240. CONCERT „KUNST NA ARBEID". De harmonieverecniging „Kunst na Ar beid" te IJmuiden-Oost zal moi'gen. Zaterdag, van 37 uur. een straatconcert geven in de straten van IJmuiden-Oost. De vereeniging heeft vergunning van B. en W. om te collecteeren. Gaarne wekken wij de inwoners op deze vereeniging te steunen. DRUK BEZOEK aaii het strand Gisteren brachten ongeveer 700 kinderen van het Vacantie-Kinderfeest een bezoek aan hec strand. Dank zij het schitterende weer is de dag een groote feestdag voor de Arn- terdammertjes geworden Het Roode Kruis van IJmuiden was voor cventueéle hulpverleening aanwezig. Hulp was slechts noodig voor eenige kleine ver wondingen. Do kinderen waren per extra trein gekomen waarmee zij ook weer vertrokken. Tr" VMtDEBF STELLING JOH. VELDHUIS Onder zeer veel belangstelling werd Don derdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Joh. Veldhuis. Ds. Wesbonk sprak woorden van troost eri bemoediging tot de weduwe en familie. Een zwager dankte voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Onder de aanwezigen merkten wij op vertegenwoordigers van de Shell" en een vertegenwoordiger der Deen- sche kustvisschers.. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 10.70. Tongen per K.G. 1.50—0.65. Groot schol per 50 K.G. J 25. Middelschol oer 50 K.G. 25f 24. Zetschol per 50 K.G. 20—18. Kleine schol per 50 K.G. f 16f 2.60. Schar per 50 K.G. f 7.502.40. Rog per 20 stuks 7. Kleine schelvisch per 50 K.G. 11.50—1.90. Gullen per 50 K.G. (kleine) 4.703.80. Wijting per 50 K.G. 2.101.30. BESOMMINGEN. Trawler: Alcmax-ia IJm. 23 40 manden f 720 Kotter: E 99 450. Logger; KW 3 420.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2