De Mysterieuse Apache. De roeiwedstrijden te Henley. Vorstelijk bezoek op Schiphol. KERSENPLUKKEN IS GOED MAAR KERSEN ETEN IS BETER. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 9) „Au revoir", antwoordde zij spontaan. „U bent vriendelijk voor mij geweest". ,3on soir, mijn koningin", zeide hij zacht en de auto schoot snel vooruit. Zonder tegenspoed bereikte Cornelia haar kamer. Na zich vlug te hebben uitgekleed, ging zij te bed en bleef toen liggen staren in de duisternis. Spoedig viel zij in slaap om te droomen dat zij door een museum dwaalde en een uitgang zocht om bij l'Etranger Rouge te komen, die haar beneden in een zonnigen tuin opwachtte. Toen allen den volgenden morgen weer aan de ontbijttafel zaten, keek Cornelia naar de gezichten van haar reisgenooten. Doch alle keken haar glimlachend en zon der eenig vermoeden aan. Niemand had iets van haar nachtelijk uitstapje gemerkt. Toch voelde Cornelia zich niet op haar ge mak. Ruim een uur voor het ontbijt was dien morgen een briefje op haar bed be zorgd. Toen zij de enveloppe opende, was er een klein vierkant stukje carton uitgevallen waarop een boodschap van zes woorden stond geschreven: ^u is het uit. La Fèroce" HOOFDSTUK IV. De moreel dooden. Na het ontbijt was een auto besteld. Wild kondigde vroolijk een vacantiedag aan voor zichzelf en voor Royle en haastig werd een uitstapje naar Versailles in elkaar gezet. „Vind je het goed, Greta?" vroeg de vader die snel door een Baedeker bladerde. „We moeten Versailles zien", ging hij met enthousiasme voort, ,,'t is prachtig", en na zijn koffie te hebben opgedronken, haastte hij zich weg om nog eenige brieven te schrij ven vóór het vertrek. „We krijgen storm in den loop van den dag", riep hij nog om de deur, „dus hoe eerder we vertrekken, des te beter". „Weineen, geen kwestie van", betwijfelde Julia, die door het raam een heldere blauwe lucht zag. „Je zult het zien", riep Wild nog, die trotsch ging op zijn kijk op het weer. „Waarom zouden we dan gaan", mompel de Cornelia afwezig. Dezen keer echter bleef haar vraag onbeantwoord, haar vader was verdwenen. Julia ging naar boven om haar zakboekje en veldkijker te halen. „Zou je je niet eens gaan klaar mak:n Cornelia?" vroeg Royle, die druk bezig was een nieuwen film in zijn camera te zetten: „Ik geloof, dat het raadzaam is", antwoord de Cornelia opspringend. Toen Cornelia goed en wel uit het gezich; was, ging ze langzaam de trappen op, be wonderend nagestaard door de weinige Pa rijzenaars. die reeds zoo vroeg beneden waren. Wild en zijn gezelschap hadden niet op hun slaapkamer willen ontbijten, wat de Franschen zoo graag doen. Wild zelf haci een diepgewortelaen afkeer om het ontbij' „in kamerjapon" te verorberen. Cornelia ging achteloos haar weg. Ze was vandaag liever alleen met haar vader gebleven, over woog ze, ofschoon ze ook wist, dat ze hem toch niet alles kon vertellen. Haar hand zocht in haar zak het briefje van de vrouw, wier gebroken arm zij nog steeds zag en hoorde, want dat nare geluid van het breken hoorde ze nog vaak. Hoe vreeselijk was dat geweest en toch Cornelia leunde zwakjes over de trapleuning, ze wou, dat ze het haar vader kon vertellen en hem dien nieuwen vreemden kennis kon doen aannemen en de dingen doen zien, zoals zij ze zag. „Maak voort, Cornelia", klonk plotseling tot haar, en met een vluggen blos stond zij tegenover haar vader, die haar van uit de bocht der trappen boven had gadegeslagen. Hem toewuivend met haar hand, haastte zij zich een beetje buiten adem naar haar kamer, zonder hem het verhaal te doen, wat haar veel bespaard zou hebben. Toen lachte zij plotseling en haalde de geheimzinnige enveloppe met haar waar schuwende boodschap te voorschijn en scheurde die in kleine stukjes. Ze trok den automantel aan, die haar best stond en zette bij nadere overweging met veel zorg een fluweelen mutsje op, dat een der meest succesvolle inkoopen van gisteren was ge weest. Nu weer stralend, ging Cornelia vlug naar de lift en voegde zich bij de anderen op het breede bordes van het hotel. Buiten stond een luxe limousine, die hen al spoe dig voerde door de vroolijke, drukke straten en boulevards, die frisch en helder in het morgenlicht lagen, langs de rivier, door Neudon en langs lanen met groene boomen die Cornelia's humeur bij elke mijl deden opklaren. Toch. in den loop van den dag met zijn vermoeiend bekijken, werd zij rusteloos en verveelde zich en tegen den tijd, dat zij terug gingen, kwamen de eerste '.eekenen van de weersverandering, dooi Wild voorspeld: de hemel was bewolkt, de lucht was stil en drukkend geworden en de zon ging langzaam onder in een onheil- spellenden schijn. Ze kwamen in het hotel aan toen het donker begon te vallen. De storm brak los en de neerstroomende regen weerhield hen weer uit te gaan, dien avond. Cornelia was onrustig en niettegenstaande de lange uren in de open lucht, drong ze er op aan, dat Royle met haar zou dansen in de balzaal van het hotel. De regen stroomde nog neer, toen Cornelia twee uur later de deur van haar kamer op slot 'deed en alvorens het licht- aan te knippen, naar het raam liep om naar buiten te kijken. Storm had weinig invloed op haar, donderslagen en bliksem flitsen lieten haar sterke zenuwen onberoerd Ze keek nu naar den dicht neerstroomen- den regen, die nu en dan meer kracht kreeg, door hetwoeste gebulder van den storm. Het was te donker om veel te zien, maar bene den in de straat bespeurde zij toch de silhouette van een auto. Terwijl ze keek bliksemde het fel en in dat licht zag zij, dat het de grijze tweepersoons auto was. De chauffeur zat onbeweeglijk op zijn post. Cornelia herkende de auto en den chauffeur voordat zij de gordijnen sloot en peinzend en onwillig naar bed ging. De twee dagen, die nu volgden bekeek Cornelia Parijs met koortsachtlgen ijver. Het Louvre, de kerken, de museati bezocht zij alle met een glim lachenden Royle en een belangstellende tante Julia. Royle verlangde niets meer dan bij de uitverkorene zijns harten te zijn en hij genoot buitengewoon in deze aange name dagen. Mevrouw Lawson sloeg belang stellend gade. wat zij meende de rustige ontwikkeling van een roman te zijn. Cornelia zag schilderijen, raadpleegde reisgidsen en luisterde naar Royle's lessen in architectuur en bewonderde beelden, met een levendigheid die haarzelf verbaasde. Zij zou zelfs niet in 't geheim willen toegeven dat zij lederen dag iets ontweek, dat zij van de eene plaats naar de andere holde uit vrees, dat de geest van l'Etranger Rouge haar in zijn macht zou krijgen. Gedurende vier overladen dagen was Royle's hoop torenhoog gestegen. Cornelia maakte nu niet meer die luchtige, verwar rende opmerkingen, die hem zoo verlegen of in stilte boos maakten en de laatste vier dagen was zij meer dan gewoonlijk vrien delijk geweest. Royle stond dien avond in zijn kamer en durfde de kansen van zijn geluk weer onder de oogen te zien. Cornelia en mevrouw Lawson waren naar haar kamers gegaan. Wild schreef brieven en Royle slenterde, een sigaar rookende, de straat op. Een minuut of twee bleef hij op het bordes staan kijken naar de menigte en de auto's langs het trottoir. Plotseling keerde de laatste, een kleine grijze tweepersoons zich uit de rij en reed snel weg. Hij vloog langs hem heen, doch toen Royle toevallig naar het figuurtje naast den chauffeur keek ontstelde hij plot-seling en uitte een onwil- lekeurlgen kreet. Het was Cornelia! Een oogenblik bleef hij als aan den grond genageld staan, toen kreeg hij een vreese lijk voorgevoel. Wat beduidde dat? Waar kon zij op dit uur heengaan? Wie was de chauf feur en waarom zoo geheimzinnig? Terwijl allerlei gedachten door zijn hoofd storm den, ging hij haastig het hotel binnen. Met de hand op den deurknop bleef hij voor Wild's kamer staan. Als hij Iets goed wilde doen, overwoog hij, moest hij zich niet over haasten. 't Was ook mogelijk, dat zij het niet was. Tegen alle hoop in, vloog hij naar haar kamer en klopte op haar deur. Er kwam geen antwoord, hij klopte nog eens, dan draaide hij den knop om en keek naar binnen. Eén blik bevestigde zijn vermoedens de kamer was verlaten en het bed onge bruikt. (Wordt vervolgd). DE GROOTE HENLEY REGATTA in Engeland wordt op het oogen- bJik, begunstigd door schitterend weer gehouden. Moment uit den wedstrijd der achten van Trinity Hall (Cambridge) tegen Westmin ster School» DE KOOPMAN ïn zure bommen te Zandvoort genoot een groote populariteit bij de Amsterdamschc school- VOOR VERMOEIDE JEUGDIGE REIZIGERS. Het gereed mah.cn der ledihantcn voor dc nieuwe jeugdherberg kinderen die Donderdag naar buiten zijn geweest, tijdens het vacantie-kinderfeest. dte Zaterdag a.S. te Ruygenhoek wordt geopend. HET NIEUWSTE SNUFJE OP SPORT GEBIED. Op het Merrittmeer in Cali- fornië heeft men onlangs een golf- tournooi gehouden, dat gespeeld werd vanaf houten vlotten. In motorbooten gingen de caddies de ballen terug halen» ZOMERTIJD-KAMPEERTIJD. - Bij gezellige gramafoon- muziek worde het middagmaal voor de tent genuttigd. PRINSES INGR1D VAN ZWEDEN fx) heeft Donderdagmiddag op haar doorreis van Zweden naar Londen een kort bezoek gebracht aan bet vliegveld Schiphol bij Amsterdam

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5