van Oostveen Co. VRIJDAG 7 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 ARROND.-RECHTBANK. AANRIJDING DEN DOOD TENGEVOLGE HEBBEND Op 3 Februari omstreeks acht uur 's avonds kwam een van Amsterdam komende Buick op den Rijksstraatweg onder Haarlemmerliede in aanrijding met een van Haarlem komende Overland, tengevolge waarvan beide rijtuigen ernstig werden beschadigd en de Overland dwars over den weg kwam te staan met ge broken wielen, terwijl de Buick tegen de spoorbaan werd gedrukt en in schuine rich ting stond met den kop naar Haarlem. Er. kwamen andere auto's; de bestuurders stop ten en zetten hun wagen aan beide zijden van den weg, terwijl zij in een groepje bij de Buick verzameld, gingen staan praten. Ook andere toeschouwers kwamen erbij, onder wie Dr. Lindeboom. Opeens schoot een Chevrolet, die met flinke snelheid uit Haarlem kwam, tus- sehen de rijtuigen door, passeerde rakelings de Buick en reed daarbij Dr. Lindeboom aan, die tegen den grond werd gesmakt en zooda nig aan het hoofd gewond, dat hij kort daar op overleed. De Chevrolet botste tegen de Overland en vervolgens nog tegen een Ford aan, voor hij tot stilstand kwam. Donderdag had de bestuurder van de Che vrolet, een chauffeur-monteur uit 's-Gra- venhage, zich voor de rechtbank te verant woorden wegens het veroorzaken van dood door schuld. Als deskundigen werden gehoord Dr. Hulst, die sectie op het lijk had verricht en de le lui tenant van den motordienst, de heer Haber- korn, die de Chevrolet had onderzocht. Dr. Hulst verklaarde, dat de dood het gevolg was van de hoofdwonden die het slachtoffer bij de aanrijding had bekomen en luitenant Ha- berkorn had geconstateerd, dat een linker- ruit, zoomede een portierstijl van den Chevro let sporen van aanrijding vertoonden, zoome de, dat er haren enz. op kleefden. Een getuige had bij Dr. Lindeboom gestaan, toen de aanrijding plaats had; hij had gezien dat de dokter door de auto tegen den grond werd geslagen. Verschillende getuigen, die bij de Buick hadden gestaan, verklaarden, dat de Chevro let plotseling met groote snelheid te voor schijn kwam, zij schatten de snelheid op 80 B..M. Getuige Sonneman, garagehouder, kwam even na de aanrijding tusschen de Buick en de Overland ter plaatse; hij kon met zijn auto de Overland ontwijken. Evenzoo verklaarde getuige Van der Meer, die met zijn auto uit Haarlem kwam. dat hij al op eenigen afstand zag, dat er iets ge beurd was en hij zette zijn wagen aan den kant om te gaan kijken; hij zag toen, dat de Overland en de Buick in aanrijding waren geweest Verdachte gaf de volgende lezing: Hij reed met een snelheid van 60 a 65 K.M. komende van Haarlem, toen hij links van zich een auto zag met vol licht; hij dimde toen en sloot gas af; hij zag geen auto dwars over den weg en ook geen menschen. Om de auto links van zich te ontwijken, ging hij rechts rijden, maar zag plotseling een onverlichte auto rechts van zich. Snel haalde hij naar links uit en schoot toen opeens vlak langs de Buick, die hij nog niet gezien had. omdat de ze achter de auto met het volle licht stond en toen hij langs de Buick schoot, zag hij ook menschen op den weg staan, maar hij be merkte niet. dat hij iemand aanreed. Onmid dellijk daarop zag hij de Overland voor zich, waar hij tegen op reed. Hij wijt het ongeval aan de onverlichte auto en aan de omstan digheid, dat hij moest dimmen, waardoor hij niet voldoende vooruit kon zien. Een persoon, die in het rijtuig van verdach te had gezeten, is mede van oordeel, dat met niet grooter snelheid dan 60 a 65 K.M. is ge reden. De Officier van Justitie was van meening, dat vast stond, dat de dood van Dr. Linde boom een gevolg is van de aanrijding. Wat de vraag betreft of verdachte er schuld aan heeft, merkte spr. op, dat andere autobestuur ders de Overland wel hebben gezien en dat verdachte z.i. de aanrijding had kunnen voor- kernen, als hij langzamer had gereden. Spr. eischte vijf maanden hechtenis. De verdediger Mr. Belinfante betoogde, dat aan de verklaring van verdachte en zijn pas sagier omtrent de snelheid, waarmee gereden is, meer waarde moet worden toegekend dan aan de schattingen van getuigen, die de auto niet eerder hebben gezien dan toen hij voor hij schoot. Spreker achtte een snelheid van 60 a 65 K.M. op den Rijksstraatweg niet te groot en kon daarin geen schuld vinden. Zooals ver dachte de zaak voorstelt is het zeer aanneme lijk, dat hij geen schuld heeft aan de aanrij ding; pleiter vroeg of het niet onvoorzichtig was van de menschen die zich bij de Buick verzamelden, om daar op den rijweg te gaan staan. Hij vroeg daarom vrijspraak en in ge val van veroordeeling een veel lichtere straf, gelet op het onbesproken gedrag van ver dachte. Uitspraak over 14 dagen. BEDREIGING MET EENIG MISDRIJF TEGEN HET LEVEN Donderdag heeft voor de rechtbank terecht gestaan de voorzitter der IJmuider Federatie beklaagd op 25 April tegen zekeren De Vries te hebben gezegd: „Pas maar op, dat je niet meer met hem samenwoont, als hij binnen komt, want dan ga je mee de lucht in". Met „hij" werd bedoeld zekere Dijkstra, die tijdens de staking was gaan varen. De Vries en twee jongens van 14 jaar ver klaarden de uitdrukking „anders ga je mee de lucht in" te hebben gehoord, doch een an dere getuige ,die vlak bij beklaagde had ge staan en het gesprek tusschen verdachte en De Vries had kunnen volgen, verklaarde de aangehaalde woorden niet te hebben gehoord, maar wel zou verdachte gezegd hebben: „Als de boot binnen komt, zou ik maar niet met hem gaan samenwonen, want dan zouden ze er jou ook voor aan kunnen zien". Andere getuigen verklaarden niet te heb ben gehoord wat precies tusschen verdachte en De Vries was gesproken. De officier van Justitie was van oordeel, dat het wettig en overtuigend bewijs was gele verd en dat er een bedreiging met een mis drijf tegen het leven was geuit. In verband met de zeeliedenstaking vond spr. dit- feit zeer ernstig en bracht naar voren dat er een terreur had geheerscht. Spr. eischte een ge vangenisstraf van 4 maanden. Mr. Drilsma. de verdediger, betoogde eerst dat er sterk aan getwijfeld moet worden of de geïncrimineerde woorden zijn gesproken; met verklaringen van 14-jarige jongens, die enkele woorden zouden hebben opgevangen, moet men, zei pleiter, zeer voorzichtig zijn. Maar nu de bedreiging. Stel de woorden zijn werkelijk door verdachte tegen De Vries gesproken: kan dit dan als een bedreiging- met eenig misdrijf tegen het leven beschouwd worden? Hoogstens zou men kunnen spreken van een misdrijf tegen de algemeene veilig heid van personen of goederen, maar nie mand zal hier toch aan een werkelijke be dreiging gedacht hebben. Er was geen sprake van een plan om huizen op te blazen en hoog stens zou hier, stel, dat de woorden gesproken zijn, van opschepperij sprake zijn. De recht bank verstaat onder bedreiging iets heel an ders, iets, dat zoo tegen begin van uitvoering aan ligt. PI. vraagt op die gronden vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging. Mocht de rechtbank toch tot strafbaar heid besluiten, dan zou spr. op een zeer lich te straf aandringen, temeer daar de staking zoo goed als tot het verleden behoort. Uitspraak over 14 dagen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Gevallen van roodvonk in de week van 25 Juni tot en met 1 Juli 1933. Haarlem: 6 ge vallen, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Heemstede 1 geval en Zandvoort 3 gevallen. „JANSKAMER" JANSSTRAAT 38 rd. Ja, 't is zomer, zonneschijn, Beter door te komen dan den winter Maar brood en kleeren moet er zijn Helpt ons toch steeds om dat te kunnen geven. Postgiro 212793 Telefoon 13235 of 15445 DRANKBESTRIJDING. De Ned. Vei-eeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, afd. Haarlem, houdt op Zondag 9 Juli a.s. op het landgoed „Beeckesteyn" te Velsen, een provinciale meeting. Deze meeting wordt vooraf ge gaan door een optocht, die te 1 uur precies vertrekt van het Kennemerplein te IJmui- den. Te 2 uur begint de meeting. Medewerking v^rieenen de heeren A. Mar- tinus, voorzitter A.N.G.O.B., spreker G. L. de Haas, secretaris S.O.V. spreker; het Geh. Onth. Zangkoor D.O.S., Krommenie en het N.v. Spreekkoor te Haarlem en verder mu- ZOMERFEEST. Het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling houdt op .Zondag 16 Juli in den tuin van het voormalig Brongebouw een Zomerfeest. Medewerking wordt verleend door het harmonie-orkest ..Excelsior", de Arb. Zang- vereeniging „De Stem des Volks", „De Kleine Stem", Ned. Arb. Sportbond, A.J.C., Mandolineclub Apollo en het bewegingskoor van het instituut. CHR. HAARL. JEUGDKAMP. Wij ontvingen het keurig uitgevoerd kamp boekje, verlucht met talrijke foto's en gege vens bevattende o.a. prijzen, leeftijden voor verschillende weken en kampbenoodigdheden van het Christ. Haarl. Jeugdkamp. Dit kamp. hetwelk een prachtig stuk heide met een sportveld en boerderij heeft in den schoonen Achterhoek van Gelderland. (Wamsveld), zal ongetwijfeld door een groot aantal jongens en meisjes bezocht worden, gedurende den kamptijd van half Juli tot einde Augustus. CURATOR THEOLOGISCHE SCHOOL TE APELDOORN Tot president-curator der Theol. School te Apeldoorn is door curatoren benoemd ds. W. Bijleveid te Haarlem. VISSCHERIJCOITRANT OPGEHEVEN. De Visscherijcourant, het vakweekblad voor de zee-, rivier- en binnenvisscherij (uitgave fa. Ruygrok Co. te Haarlem) is wegens de ongunstige tijdsomstandigheden met in gang van 1 Juli opgeheven, na een bestaan van 28 jaar. Vele jaren was dit blad het ter rein van den pennestrijd tegen de inpolde ring van de Zuiderzee. LAWNTENNIS. WIMBLEDON. JIOODY—ROUND FIX ALE. De halve eindstrijdpn In het damesenkel spel zijn beslist. Zooals te verwach'vn was kon Frl. Krah- winkel niet op tegen Helen Moody die met 64, 63 won. wat al een heele prestatie voor de Duitsche mag genoemd worden. In de andere demifinale leverden Miss Round en Miss Jacobs een hardnekkigen strijd die tenslotte in het voordeel van de Engelsche eindigde met 46, 64, 62. Borotra en Brugnon bereikten de finale van het- dubbelspel door Kirby en Farquhar- son te slaan met 57, 36, 64, 63, 64. Nunoi en Satoh verwierven zich een plaats in den halven eindstrijd door Perry-Hughes te slaan met 57. 63. 64, 16. 63. In het gemengd dubbelspel sloegen o.a. Kingsiey en Mrs. Godfree, Hughes en Mrs. Moody met 64, 64, een kranige pre-' statie. NEDERLAND—ROEMENIë. Momenteel worden onderhandelingen ge voerd om de data vast te stellen voor den Davisbekerwedstrijd Nederland-Roemenië, welke voor 23 Juli a.s. voor de tweede ronde van het voorronden tournooi van 1934 moet worden gespeeld. Hoogstwaarschijnlijk zullen als data worden gekozen Vrijdag 21. Zaterdag 22 en Zondag 23 Juli a.s. De wed strijden zullen te Noordwijk worden gehou den. TOURNAMENT STOOP'S BANEN. De verschillende nummers van dit tour nament hebben een vlot verloop dank zij aller medewerking: spelers, wedstrijdleiding en het weer werken prachtig samen, zoodat al drie finales bekend zijn geworden. Alle fi nales zullen reeds Zaterdagmiddag gespeeld worden, zoodat op Zondag geen twee tour- P.H.Kade 169, Tel. 41070, Amsterdam BSHS (Adv. Ingez. Aled.) naments samenvallen )Stoop en Kennemer Lyceum). In het heerenenkelspel hebben Giesberts in de bovenste helft en Van Nïerop in de onderste helft zich als sterkste» gekwalifi ceerd voor den eindstrijd Ook het damesenkelspel is reeds zoo ver gevorderd. iHer ontmoetten mej. Hulshoff en mcj. Eldering elkaar. Behalve in het heeren-enkelspel heeft v. Nierop zich ook geplaatst voor de finale heerendubbelspel met Dootjes tegen Ter Laag en v. Hezel. Als merkwaardigheid mag worden gemeld, de ..familie-strijd" van de dames VVust ln het damesenkelspel Dat de strijd hevig is geweest, blijkt uit de 3 sets-scores! Tenslotte bleek mej. Molly Wust de sterkste van de fa milie te zijn. De uitslagen luiden* Heerenenkelspel: Giesberts slaat Tiezzens 6—1. 6—1. Gieberts slaat Spier 62. 62. Van Nierop slaat Poederbach 60, 62. Damesenkelspel: Mej. Hulshof f slaat mevr. Ramkema 62, 6—1. Gemengd dubbelspel: Mevr. Dootjes en Dootjes slaan mevr. Van Hezel en Van Hezel 5—7. 7—5, 6—2. Mej. Wamsteker en Klok slaan mej. Bruinsma en Nijboer 46, 64, 61. Heeren dubbel spel Ter Laag en Van Hezel slaan Tiessens en Lanting 63, 61. Damesdubbelspel: Mej. Van Gelder en mevr. Ramkema slaan mevr. Tijssïling en mevr." v. d. Horst 6—2. 6—4. Troostronde heerenenkelspel Ter Laag slaat Vrecken 6—1, 6—3. Troostronde damesenkelspel: Mej. A. Wust slaat mej. Minny Wust. 6—1 6—8. 6—1. Mej. Molly Wust slaat mej. A. Wust 26, 6—1. 64. WEDSTRIJDEN ..GROENENDAAL". Van 1623 Juli zullen tenniswedstrijden gehouden worden voor vaste spelers (sters) op het banencomplex „Groenendaal" Er zal wederom in A en B afdeelingen worden ge speeld. en wei alle wedstrijden „best three" behoudens finale A. Heeren-Ekel- en -dub belspel ..best of five". De wedstrijden zullen beginnen op Zon dag 16 Juli 1933, des voormiddags half tien. ZWEMMEN. SCHOOLWEDSTRIJDEN AAN DE HOUT- VAART. Zaterdagmiddag half drie zullen aan de Houtvaart, in de Nieuwe Zwem-inrichting wederom de jaarlijksche zwemwedstrijden voor schoolkinderen worden gehouden om het wijlen Dr. W. E. Merens- en het H.O.Z.- diploma. Het aantal inschrijvingen is ditmaal bijna tweemaal zoo groot, als andere jaren. De leiding is ook thans in handen van de Haarl. Gymnastiek Onderwijzers Vereeni- ging. HET ZWEMFEEST VAN H. V. G. B. IN HET NOORDERBAD. Dit zwemfeest belooft uitermate interes sant te worden. Vooral de estafettes die tevens gelden voor het kampioenschap van den Kring Haarlem, worden met spanning tegemoet gezien. Het vorige jaar stond eigenlijk reeds bij voorbaat vast, dat „Haarlem" met den eer sten prijs zou gaan strijken, doch thans is het een open vraag wie als nummer één eindigt. H.P.C. heeft n.l. geduchte versterking ge kregen, doordat S. L. Mooi, die in Nedsr- landsch-Indië reeds tal van successen heeft geboekt, inmiddels als lid is toegetreden en H.V.G.B. moet als een gevaarlijken outsider worden beschouwd. Aan het nummer 100 Meter vrije slag nemen alle bekende zwemmers uit Haarlem en omgeving deel: of zij echter in staat zul len zijn H. van Essen den snellen U-man te kloppen, valt te betwijfelen G. Boot (H.V.G.B.. B. Denneboom (A.Z. 1870) en N. Van der Voort 'Haarlem) geven een demonstratie schoonspringen; Tonny Hazenberg (het U) zal voor het komische gedeelte bij het springen zorgdragen. Het feest wordt besloten met een polowed strijd tusschen H.V.G.B. en „de Dolfijn" uit Amsterdam. SCHIETEN. HHARLEMSCHE SCHIETBOND. In het gebouw Olympia heeft de voorj aars wedstrijd van den Haarlemschen Schietbond plaats gehad. Voor Vaderland en Koning wist voor korps op den eersten prijs beslag te leggen. De strijd om het persoonlijk kampioenschap was als ieder jaar spannend: tenslotte wist de heer Joh. Rampa den titel met 967 punten te veroveren, voor de tweede klasse werd. P. J. Guliken no. 1 en voor de derde klasse P. Hollenbach. De uitslag is als volgt: Korps: No. 1 Voor Vaderland en Koning 467 punten: 2. Generaal van Merlen 461 pnt.; 3. Cronjé 451 pnt.; 4. Oranje 432 pnt. Hoogste korpsschutter H. v. d. Laan 98 p. Kampioenschap le klasse: 1 Joh. Rompa 967 pnt.:2. H. v. d.a Laan 960 pnt. 2e klasse: 1 P. J. H. Gulikers 545 pnt.; 2. N. Hoogland 529 pnt. 3e klasse: 1. P. Hollenbach 261 p. Geluksbaan; 1. C. Woltering 289 pnt. 2. H. v. d. Laan 289 pnt.: 3. v. d. Putten 283 pnt.; 4. Vorstelman 280 pnt.; 5. P. Groen 280 p.; 6. J. Steen 278 pnt.; 7. P. Gulikers 278 pnt.; 8 H. Spoor 176 pnt. Vrije baan. le klasse: 1. Johan Rompa 120: 2. H. v. d. Laan 120 pnt.; 3. H. Spoor 118 pnt. 4. F. van Pelt 118 pnt.; 5. B. van Ruijnen 116 pnt. 2c klasse: 1. P. van Aken 118; 2. N. Hoog land 116; 3. R. Wolters 114: 4. P. H. Gulikers 114; 5. Woltering 113; 6, G. Paap 110; 7. P. A. Dekker 106. 3c klasse: 1. H. Martens 114: 2 v. d, Putten 110:3. Tromp 110; 4. J. Steen 109; 5. P. Jonker 109. ATHLETIEK. LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIë DAMES. AMSTERDAM, 6 Juli. Naar wij verne men zal op Zondag 23 Juli a.s. te Deventer op hel Go Aheadterreïn de landenwedstrijd worden gehouden tusschen damesploegen van Nederland en België. WATERPOLO. DE WATERRATTEN—HAARLEM (2—2). In dezen wedstrijd heeft Haarlem haar eerste punt verspeeld. De volgende zevental len stellen zich op: üe Waterratten: C. M. v. d. Broek. J. Kollerie. L. de Vries, A. H. de Bruyn. F. Veenstra, Th. v. Koningsbrugge, N. de Vries Haarlem: J. v. Hemsbergen, C. Zeeman, D. v. Gelderen, W. Hèisken H. Bannink, C. v. Ellinckhuizen, Th. Hölsken. Direct ontwikkelt zich een vlug spel. De Haarlem-voorhoede, die uiterst snel is, wordt echter goed in bedwang gehouden. Bij een Haarlem-aanval begaat v. d. Broek een overtreding, hij moet het water uit. Uit den toegestanen strafworp schiet Zeeman in het leege doel (01). De Waterratten-achterhoede zet steeds de voorhoede aan het werk. Kollerie zwemt snel op. doch hij schiet rakelings naast. Even. la ter. is het rust- Na de rust, gaat het spel vrijwel gelijk op. Kollerie weet Van Hemsbergen goed in be dwang le houden, even later zwemt hij snel op. doch hij schiet hard tegen de lat. Wan neer even later voor het Haarlem-doel een worsteling plaats heeft, plaatst Van Konings brugge naar Veenstra, die de partijen op ge lijken voet brengt. (1—1). Fanatiek vallen de Waterratten nu aan; Hölsken krijgs druk werk maar al gauw neemt Haarlem den aanval over en nu krijgt v. d. Broek handen vol werk. doch hij weet de ballen te stoppen. Dan neemt Haarlem op nieuw door een strafworp de leiding als Kol lerie het water uit moet. (12). Er vait nog weinig van den uitslag te zeg gen want beide partijen werpen zich vol vuur in den strijd. Wanneer de Vries opzwemt, wordt hij binnen de vier meter door Ellinck huizen gehinderd, zoodat laatstgenoemde het water uit moet, doch De Vries schiet den strafworp in handen van Hölsken, doch dit is slechts uitstel, want even later na goed samenspel tusschen v Koningsbrugge. De Vries en Veenstra doelpunt laatstgenoemde; dan is de stand weer gelijk. In den stand komt geen verandering meer. WIELRÏJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Uit Digne: De 9e etappe leidde Donderdag van Gap naar Digne over Guillestre. Barcelonnette, Beauvezer, een afstand 227 K.M. Twee ber gen moesten beklauterd worden, nl. de Col de Vars ter hoogte van 2115 Meter en de Col a' Alios ter hoogte van 2250 Meter. Aanvan kelijk was het tempo zeer langzaam, waaraan de enorme hitte wel schuldig zal zijn geweest. Zoo werden in de eerste 2 uur slechts 44 K.M. afgelegd. Archambaud maakte een vermoeiden indruk. Hoewel goed gesteund door zijn landgenooten geraakte hij toch achter. Bij de Allospas was het veld overigens geheel uiteengerukt. In zeer groote snelheid werd naar beneden gereden, waarbij drie ook in de vlakte zijn achterstand niet in- groepen gevormd werden. Archambaud kon halen, hetgeen hem zijn leidende positie kostte in het algemeen klassement. Dc étappe werd in de sprint gewonnen door Speicher. die dus voor de tweede maal een étappe won. Het resultaat was: 1. Speicher. tijd 8 uur 45 min. 8 seconden. 2. Martano; 3. Fayolle. 4. Le Goff en Trueba, allen zelfden tijd als de win naar, 6 Level, tijd 8 uur 48 min. 30 sec., 7. Stöpel .8. Lemaire, zelfden tijd. 9. Guerra, tijd 8 uur 49 min. 48 sec.. 10. Alb. Buchi. zelf den tijd. Het algemeen klassement ziet er na de 9e etappe als volgt uit: 1. Lemaire (.België) 63 uur 14 min. 34 sec. 2. Guerra (Italië), 63 uur 14 min. 57 sec., dus slechts 23 sec. verschil! 3. Speicher (Frankrijk) 63 uur 17 min. 30 sec. 4. Archambaud (Frankrijk" 18 mm. 21 sec., 5 Martano 21 min. 58 sec. 6. Stöpel 32 m. 18 sec., 7. Level 35 min. 0 sec.. 8. Le Goff, 37 min. 11 sec., 9. Magne 42 min. 43 sec., 10. Sche pers 43 min. 58 sec., 11. Aerts 44 min. 20 sec., 12. Geyer 48 min. 4 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk 190 uur 28 min. 34 sec. 2. België 190 uur 42 min. 52 sec.. 3. Duitschland 191 uur 14 min. 31 sec. 4. Italië 192 uur 25 min. 21 sec. 5. Zwitserand 192 uur 51 min. 11 sec. H. S. C. „DE BATAAF- TE HALFWEG. „Do Bataaf" hield Woensdagavond sport wedstrijden om het kampioenschap van de club. waarvan de uitslagen zijn: Junioren.: 1 K Balk. 2 G. Wilderom. 3 T. Ooms. Nieuwelingen: 1 T. Reekers, 2 G. Markus. 3 C. Molenaar. A m a te u r s: 1 H. Ooms. 2 W. Ooms. 3 P. Koene. Flnaleo 1 H. Ooms. 2 K. Balk. 3 T. Reekers, Kampioen voor 1933, evenals in 1931 en 1932 is dus H. Ooms. II. OOMS. Door eenige personen werd dit jaar het initiatief genomen om het amateurisme in de wielersport te bevorderen en daarvoor een tournooi in verschillende plaatsen van ons land te houden. In vele deelen van ons land werden de amateurs opgeroepen, om door voorwedstrijden te doen uitkomen, wie voor dit tournooi voor sprint- of voor lange baanwedstrljden zouden worden gekozen. Tot, de twaalf gekozenen, dus behoorende tot de beste amateurs, voor dc sprintwed strijden. behoort o.a. de 17-jarige Haarlem mer H. Ooms. Van de vier te houden tournoolwedstrij- den te Enschedé. Glnnèken. Gouda en Roer mond zijn die in Enschedé Glnneken en Gouda reeds gehouden; onze stadgenoot heeft een zeer eervoile plaats. Hij bezet n.l. de derde plaats in de sprint wedstrijden en staats zelfs als nummer één in de tijdrace. Wij zien dan ook met met belangstelling naar zijn prestatie bij den laatsten wed strijd te Roermond tegemoet. Daar deze wielrenner behoort tot de jong ste in den lande, die de wielersport beoefe nen. verwachten wij, dat Haarlem van hem nog zeer veel genoegen zal kunnen beleven. CRICKET OVERZICHT. Teneinde den achterstand in de loopen heeft reeds a.s. Zaterdag liet eerste troffen tusschen de beide Haagsche elftallen plaats. Hier hangt vrijwel alles al van den vorm van Ernst Neuerburg. Weet hij stand te houden, dan voorzien wij een draw, resp. het 3e winstpunt voor de Haagsche reserves. Te Haarlem worden wederom twee wed strijden gespeeld. Rood en Wit, ontvangst nl. v.o.G.. terwijl op het Haarlem-terri lh de Haagsche reserves op bezoek komen. Wat de eerste ontmoeting betreft, zijn de gasten op papier ongetwijfeld sterker, hetgeen vooral in den aanval te zoeken is. Qua batten behoe ven onze standgenooten zeker niet voor de as. kampioenen onder te doen. De vorm van Schmeinck en Van dor Togt zal o.i. beslissen of Rood en Wit voor de verrassing zal zorgen, resp. zich zoo goed als veilig zal stellen. De wedstrijd Haarlem -H. C. C. II is van het grootste gewicht. Winnen de Haar lemmers. dan kunnen zij voor het verdere verloop van deze competitie rustig afwach ten of P. W„ dan wel H. C. C. 2 het slachtof fer zal worden. Daarom, Haarlemmers de tanden op elkaar! H. C. c. IV. R. A. is van veel belang voor de bezetting van de eerste plaats. De Hage naars zullen moeten winnen en o.i. is die kans zeer groot, om den strijd om den eer e titel interessant te houden. Voor de Overgangsklasse A notceren wij V. V. V.-Quick en A. C. C.—V.R.A. II. In bei de ontmoetingen zullen de gasthceren zege vieren, zelfs nu A. C. C. voor het kampioen schap is uitgeschakeld. Op het R. C. H.-terrein heeft voor de B- klasse de tweede Derby tegen Rood en Wit II plaats. Gelet op de competitieranglijst zou den Mr. Davidson c.s. gemakkelijk moeten winnen; aan Kuyt c.s. dus om het tegendeel te bewijzen. H. D. V. S. zal welig moeite hebben met het Leidsche Ajax. dit worden weer min stens drie punten, terwijl H. B. S. tegen het derde elftal der Haagsche eveneens met in nings zal moeten winnen om dc zeer geringe kans op den eeretltel te behouden. UMPIRE. BILJARTEN OM DEN LOUWBEKER. Woensdagavond hebben de tweede vijl tal len van Het IJ en van Haarlem don strijd om bovengenoemden beker voorgezet. De uitslag luidde: Het IJ 508 car. Vorige stand 377 car. B. V. Haarlem 546 car. Vorige stand 651. Het IJ totaal 885 car.: B.V. Haarlem totaal 1197 car. Haarelm won dus met 312 car. Maandagavond a.s. komt het eerste vijf tal van Haarlom-Noord den kamp voort zetten. DE NOBELS-BEKER. Donderdagavond had bij de biljartvereenl- ging ..Door Eendracht Sterk" (D.E.S.) de feestelijke uitreiking van dc prijzen in de wedstrijden om den Nobels-Beker plaats, waarvoor veel belangstelling bestond, en waarbij vele clubs uit Haarlem, Amsterdam, Velsen enz. vertegenwoordigd waren. Hierbij richtte de voorzitter van ..D.E.S.", de heer J. A. Roosen, eenige vriendelijke woorden tot de prijs'winnenden; hij werd door verscheidene afgevaardigden beant woord. Prijzen ontvingen o.a.: Benoorden het T.T, Nobels-Beke» wisselprijs)Sarphati. zilve ren beker: Vondel, lauwertak; H. Lamers, moyenneprijs; L. Vlug. idem: Brunn, winsfc- puntenprijs; Kraamwinkel, serieprijs; enz.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9