Haarlem's Dagblad vijftig jaar. Het BdoH^/tsU OPHEFFING VAN ALLE BUSLIJNEN? Na-menscherii DE RECEPTIE. 51e Jaargang No. 15351 Verschijnt dagelijEs, Behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 12 Juli 1933 HAARLEM S DAGBLAD IWtis P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOCRENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EK ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredeclear: ROBERT ABONNEMEN1 ENper week 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week 0.G5, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. 0-65. franco per post 0-7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 o Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëNj5 r-g^ls 1.75, elke regel meer ƒ0255. Reclame» 0-60 per regeL Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0-6<L elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentje» (iederen dag) 13 regels 0250, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongesch ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. iktheid f2000.-. Overlijden f600—. Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 12 Juli. Dankbaarheid. Dit is wel het gevoel dat de gouden Jubilaris, Haarlems Dagblad, tenvolle bezielt na zijn schoonen feestdag en het is voor mij een voorrecht er namens hem uiting aan te mogen geven Zooveel hartelijkheid, zoo tal- looze bewijzen vaii vriendschap en mede leven had hij niet verwacht. Het is overwel digend geweest, en toen gisterenavond allen, die aan Haarlem's Dagblad en zijn neven edities in IJmuiden en Beverwijk verbonden zijn, in den Stadsschouwburg bijeen waren met uitzondering alleen van de buiten- landsche correspondenten, wier deel neming aan het feest zich tot brieven en telegrammen had moeten bepalen toen bleek de algemeene feeststemming wel sterk door dit besef beïnvloed, 's Morgens, bij de aanbieding van de geschenken van het per soneel aan Haarlem's Dagblad, hadden wij allen elkaar de hand gedrukt en gelukge- wenscht. 's Avonds, toen. wij weer bijeen waren, vpelden wij ons allen jubilarissen. Het is schoon met elkaar feest te vieren in het besef dat de gemeenschappelijke arbeid, de krant, zooveel waardeering en instem ming geniet. Het verslag in dit nummer van de receptie, gehouden temidden van de tallooze prach tige bloemstukken die hal, directiekamer en Tijdingzaal vulden, geeft u een indruk van de sympathie die Haarlems Dagblad is be wezen, van de vele hartelijke woorden die wij beiden, de leiders van dit blad, hebben mogen in ontvangst nemen. Maar volledig is die indruk geenszins. Een compleet over zicht te geven van de ettelijke honderden brieven en telegrammen van gelukwensch, die ons uit Haarlem en omgeving, uit binnen- en buitenland bereikt hebben, is ondoenlijk. Ook daarin zijn woorden tot ons gericht, die ons zeer getroffen hebben door hun echte vriendschap en hartelijkheid. Dankbaarheid voelen wij ook voor de uitin gen van waardeering, in zoovele andere Nederlandsche dagbladen en vakbladen ver schenen. Waarbij er zijn, die vaak critiek op de neutrale pers en dus ook op ons ten beste geven, maar die thans toch hebben doen blijken dat zij Haarlem's Dagblad om de opvatting van zijn taak waardeeren. Daar is de jubilaris zeer erkentelijk voor. Vele col- lega's, leiders van andere dagbladen, waren van heinde en ver gekomen om ons de hand te drukken. Het heeft ons vooral en zeer diep getrof fen hoe de herinnering aan den schepper van Haarlem's Dagblad's bloei en reputatie, aan J. C. Peereboom, nog algemeen voort leeft. Ten aanzien van de vele hartelijke woor den die namens overheidslichamen en andere instellingen in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal tot ons gericht zijn zou ik nog willen verklaren dat Haarlem's Dagblad zal voortgaan met zich mede aan de belan gen van dit district te wijden, en dat het hen die in dezen arbeid geheel of gedeeltelijk hun levenstaak hebben gevonden naar zijn beste weten en kunnen hoopt te blijven steunen. Dat is voor ons een plicht in de vervulling waarvan wij ons sinds gisteren bemoedigd en gesterkt voelen. Aan de besturen der vredesvereeniginger. die zich tot mij persoonlijk met zooveel har telijkheid gericht hebben, kan ik de verze kering geven dat de actie, nu al jarenlang in dit"blad en vooral in deze rubriek gevoerd, niet in kracht en overtuiging zal inboeten. Het optimisme ten aanzien van deze taak blijft ongeschokt; zij is tot een roeping voor ons blad geworden. Haarlem's Dagblad begint vandaag aan de tweede halve eeuw van zijn bestaan, jong als immer, gesterkt en aangemoedigd dooi de echte vriendschap die het bij zijn gouden jubileum betoond is. en beseffend dat het staat kan maken op die groep trouwe, wer kers ..wij zijn aan H. D. een gelukkige familie" heb ik in een vorig artikel gezegd die het met hun arbeidskracht, hun groote vakbekwaamheid en hun liefde voor hun werk, zullen weten te houden op de plaats, die het veroverd heeft. R. P. Het gouden feest van Haarlem s Dagblad. Zeer drukke receptie en geslaagde feestavond. pag. 1 Opheffing van alle buslijnen? Scherp protest van „Brockway" tegen de dubbeltjestaxi's. pag. 1 Circulaire van dc IJmuider Federatie wekt ontstemming bij de reeders. Nieuwe moei lijkheden? pag. 7 en 2 De aardbeiencampagnc te Beverwijk leverde slechte resultaten op. pag. 2 De atmosfeer ter wereldconferentie opge klaard. Verdere besprekingen. pag. 3 In het Indische aardbevingsgebied slaan aschregens neer en klonken luide knallen. pag. 4 ARTIKELEN, ENZ. K. P.: Dankbaarheid. pag. 1 A. K. v. R.: De conferentie te Londen. pag. 3 H. L.: Wat niet gelijkgeschakeld werd. pag. 3 H. G. Cannegieter: Filmnieuws. King Kong.. pag. 5 J. H. de Bois: Kanttcekeningen. pag. 5 Wanneer geen maatregelen tegen de dubbeltjestaxis worden genomen De N.V. Haarlemsehe Brockway Bus Maat schappij heeft zich met een adres tot den raad van Haarlem gewend, naar aanleiding van het standpunt dat B. en W. in neemt t. o. v. de kleintaxis. de z.g.n. „dub belt jestaxis". De reden van dit adres is dat de Brockway het met het standpunt van B. en W. niet eens is. Dit standpunt nl. was dat „de vervoerbedrijfjes blijkbaar in een be hoefte voorzien en werklooze chauffeurs aan arbeid helpen, en dat de gemeentelijke over heid geen invloed kan uitoefenen op deze particuliere en geheel onafhankelijke onder nemingen." Adressante meent dat wat betreft het voor zien in een vervoerbehoefte dit in zooverre juist dat de lage tarieven in die behoeften voorzien, welke vroeger door tram en bus werden verzorgd. Zij meenen dat de bedrij ven geen nieuwe vervoerdiensten leveren, die vroeger niet te verkrijgen waren. De bewering dat werklooze chauffeurs ar beid zouden vinden, is slechts ten deele waar, daar. hier sprake is van arbeidsver- plaatsing, omdat de slechtere bedrijfsresul taten in het tram en autobusbedrijf afge wenteld wordt op het personeel, dat ontsla gen wordt. Daarbij komt nog dat de arbeiders bij de dubbeltjestaxis een lager loon ontvan gen (door -het fooienstelsel) en dat de over- groote concurrentie in deze tak van vervoer diensten, ongetwijfeld slechte bedrijf sresul- toten oplevert, wat ook weer op de arbei ders afgewenteld zal worden. Het argument dat de overheid geen in vloed op dit bedrijf kan uitoefenen ls naar de meening van adressante onjuist, daar de gemeente immers wel regelend kan optreden tegenover het tram- en autobusbedrijf en h.i. ook op de kleintaxis invloed kan en mag uitoefenen. Ook hier kan zij overheids controle als eisch stellen. Vervolgens gaat de N.V. Haarlemsehe Brockway Bus Maatschappij in op de mee ning van B. en W. „dat de kleintaxis fnui kende gevolgen kunnen hebben voor het tram en autobusbedrijf, en dat (ofschoon de kleintaxis nooit gemist zullen kunnen worden) voorkomen moet worden dat zij gaan „snorren", d.w.z. passagiers van de halteplaatsen der trams en bussen weg halen". Doch vooral het feit dat in het algemeen belang de trams en bussen aan strenge be palingen zijn onderworpen, terwijl daaren tegen het garage-taxibedrijf geheel vrij is, waardoor de concurrentiemogelijkheid voor eerstgenoemden bemoeilijkt wordt, moet een reden zijn voor de gemeentelijke over heid om in te grijpen. Ten slotte wijst adressante nog op de ver keerstechnische moeilijkheden die door het klein-taxibedrijf worden geschapen en de vaak onverantwoordelijke snelheden waar mede de dubbeltjestaxis. vooral in de bui tenwijken plegen te rijden. Zij besluit derhalve dat de dubbeltjestaxis, zijnde een hinder voor het verkeer, uit de binnenstad geweerd moeten worden, en in de buitenwijken zich stipt aan de snelheids bepalingen dienen te houden. Na het protest tegen parkeerplaatsen, pro testeert de Brockway Bus Mij. nu tegen een 10 ct-tarief. Zij protesteeren tegen eiken steun van de zijde van B. en W. aan het klein taxi-bedrijf. „Wanneer tegen de kleïn-taxi's niet krach tig wordt opgetreden, zoo zullen wij genood zaakt zijn, ons bedrijf te staken," zoo besluit het request. CRISISCOMITé. Ambtenaren Waterleiding f 30. (Te Parijs heeft een chimpansee schadevergoeding geëischt van een filmmaatschappij, omdat hij in een filmrol getoond icerd, bij hel gooien van kokosnoten uit een niet goed nagebootste palm.) Nou, Parijs heeft een première.. Op 't gebied der film gegeven, Waarvan Hollywood bij 't lezen Wel van jalouzie zal beven. Amerikaansche persagenten Rukken aan hun schaarsehe haren, Omdat zij niet al veel eerder Op 't idee gekomen waren Laat een aap zich in een filmrol En een kokospalm blesseeren En hem dan om schavergoeding Voor zijn wonden procedeeren. Zulk een apenkooireclame Is een vondst om van te smullen, En de cocospalm kan dienen Om een handpalm nog te vullen. Arme menschaap die zeo'n dwaasheid Wel moet doen in blind vertrouwen Menschenstreken, die hij zeker Aaponteerend zou beschouwen. P. GASUS. De voorzittershamer geschonken door de gezamenlijke bezorgers van Haarlem's Dagblad. Ruim 350 personen hebben Dinsdagmiddag van drie tot vijf uur gebruik gemaakt van de gelegenheid om onze Directie in ons in een lusthof herschapen kantoorgebouw aan de Groote Houtstraat te complimentee ren. Velen lieten hun felicitatie van vrien delijke woorden en geschenken vergezeld gaan. De "neer J. Th. Ru ij gr o k voerde namens het District Haarlem van de Federatie van Boekdrukkerspatroons het woord. Hij herin nerde er aan. hoe ontzaglijk veel wijlen onze oudste Directeur voor den bloei van Haar lem's Dagblad gedaan had. „Uw vader eischte veel van anderen", aldus spreker. ..maar ook van zichzelf. Onkreukbaar was zijn groote eerlijkheid. Hoe gaarne zou hij hier nu ge staan hebben om alle belangstellenden de hand te drukken. Het is hem helaas niet ge geven. Maar als hij er nog was. dan zou hij tot U, zijn zoons, stellig gezegd hebben: „Ik heb getracht je een plaats in de maatschap pij te geven om je taak naar behooren te vervullen. Ik dank je voor de wijze waarop je mijn werk hebt voortgezet." Ik wensch u van harte geluk met uw gouden feest." De heer A. Meijer bood namens Vreem delingen verkeer gelukwenschen aan. Hij dankte voor den steun, dien de vereeniging steeds van Haarlem's Dagblad mocht ont vangen. Namens de Rotary Club feliciteerde Jhr. F. Te ding van Berkhout Sr., Hij dankte de Directie voor de volkomen op rechtheid, waarmee ze in haar blad voor haar meening uitkomt. Ook deze spreker bracht hulde aan onzen oud-directeur, die de belangen van de onderneming altijd liet voorgaan bij zijn eigen. De heer Ph. A. Mees. directeur-hoofdre dacteur van de Opr. Haarl. Courant, zei dat hij het werk van onzen vroegeren directeur niet van nabij heeft mogen gadeslaan, maar dat zijn prachtige reputatie toch tot hem was doorgedrongen. „Ik heb de overtuiging, dat zijn werk door de beide zoons op een waar dige wijze wordt voortgezet. Als ik er voor mij persoonlijk een wensch aan mag toevoe gen. dan spreek ik de hoop uit. dat het beide bladen in de toekomst goed mag gaan."' Een deputatie van de Vereeniging „De Ne derlandsche Dagbladpers" kwam eveneens gelukwenschen aanbieden. Haar woordvoer der de heer H. N ij g h. bracht eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van onzen vroe geren directeur, die een groot man is ge weest, niet alleen voor Haarlem's Dagblad, maar voor de heele Nederlandsche Dagblad pers. Spreker hoopte, dat de beide zoons de voetsporen van hun vader zouden volgen. ..En daar zijt ge mee bezig. De heer R. Peereboom heeft er reeds voor gezorgd, dat de Neder landsche Dagbladpers een wereldnaam heeft gekregen. Ik hoop. dat de volgende jaren voor uw blad even gelukkig zullen zijn. a!s de voorgaande". De heer Nijgh overhandigde namens zijn vereeniging een fraai schilderij, voorstellende den regenboog. „U weet wat dit beteekent". zei hij; „het is de zon die op den regen schijnt. Dit schilderij zal u daar steeds aan herinneren. Ik hoop, dat de zon steeds feller mag schijnen". Namens de Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten sprak de heer C. ten Boom. Hij prees de aange name samenwerking tusschen Haarlem's Dagblad en den middenstand. Hij hoopte dat het ons blad goed zal gaan, dan gaat het den middenstand ook goed. De heer F. H. S m i t complimenteerde na mens de Haarlemsehe Handelsvereeniging. Hij herinnerde aan het werkzaam aandeel, dat de heer J. C. Peereboom langen tijd als bestuurslid aan het werk dezer vereeniging heeft gehad. Spreker prees diens mooi jour nalistiek werk. Als er weer eens een jubileum voor Haarlem's Dagblad mag komen", aldus eindigde de heer Smit, „dan hoop ik. dat uw opvolgers hetzelfde van u kunnen zeggen, wat wij van uw vader 'gezegd hebben". Mej. H. de Kr u ij ff. de presidente van de afdeeling Haarlem van den Alg. Vrouwen Vredebond, richtte zich met haar felicitatie speciaal tot den heer R. Peereboom. aan wiens onvermoeid werk voor den vrede zij oprecht hulde bracht. Zij overhandigde hem een bloemstuk met rood-witte linten en her innerde aan de symbolische beteekenis van deze kleuren. Het wit is van den vrede en het rood van den strijd. Mej. De Kruijff sprak tenslotte als hoop uit, dat de oorlog weldra voorgoed uit ae samenleving geban nen. zal worden. Ook namens den Int. Vrouwenbond voor Vrijheid en Vrede en Kerk en Vrede werden gelukgewenschen aangeboden. Van de afdeeling Haarlem van Volkenbond en Vrede, waarvan de heer R. Peereboom, voorzitter is, kwam een deputatie, bestaande uit Jhr. F. Teding van Berkhout Sr.. eere voorzitter, Douair. P. gravin Van Heerót tot Eversberg, C. J. E. Dinaux en Dr. J. Roorda. De heer Teding van Berkhout merkte op. dat er geen dagblad bestaat, dat met zulk een grooten ijver en met zooveel ta lent, den vrede propageert, dan Haar lem's Dagblad. Hij herinnerde aan het peti tionnement, door onzen Hoofdredacteur op touw gezet en dat met zulk een groot succes bekroond is. Hij dankte hem voor alles wat hij voor den vrede gedaan heeft en hoopte er nog veel over -in Haarlems Dagblad te mogen lezen. Een deputatie van de Groote Hout-straat- Vereeniging bood bij monde van den heer A. van Weerden gelukwenschen aan. Hij verklaarde, dat de vereeniging het op hoo- gen prijs stelde, dat Haarlem's Dagblad in de Groote Houtstraat gevestigd is, wat hij voor beide voordeelig noemde. Ook deze spreker herinnerde aan het werk van den heer J. C. Peereboom. Het spreekwoord zegt: de appel valt niet ver van den stam", zei spreker, „Veroorloof mij, hierin deze kleine verande ring te brengen: de peer valt niet ver van den stam!" De heer E. H. Te nek i n c k. Commissaris van Politie, wenschte onze Directie van harte geluk; hij wees op de goede verstandhou ding, die altijd tusschen de politie en Haarlems Dagblad bestaan heeft. Hij hoopte, dat die altijd zou voortduren. Het gemeente bestuur van Heemstede was vertegenwoordigd door den Burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn en door den gemeente-secretaris den heer N. Vos. Dc heer Van Doorn dankte bij deze gelegenheid onze Directie voor de gift, aan het Crisiscomité te Heemstede geschonken. Namens het gemeentebestuur van Bloe mendaal sprak de secretaris, Mr. Dr. J. F. V e e r e n, die ook de beste wenschen voor den bloei van Haarlem's Dagblad uitsprak. De Officier van Justitie, Mr. W. M. P a a r- dekooper Overman. verklaarde gaarne lof te hooren toezwaaien aan perso nen. die dit verdienen. En dat is met de Di rectie van Haarlem's Dagblad het geval. „De relatie tusschen het parket en uw blad is weliswaar van lossen aard. maar toch wil ik gaarne namens het parket de gelukwenschen aanbieden. De samenwerking tusschen het parket en uw blad en de pers in het alge meen kan altijd het best gediend worden als de pers bescheiden is met haar vragen en als het parket niet veel loslaat". Spreker uitte de beste wenschen voor den verderen bloei van Haarlem's Dagblad. Gelukwenschen werden verder o.a. nog aangeboden door: den heer C. B. M. Segaar, hoofdcommies der afdeeling Onderwijs ten Stadhuize; den heer Louis M. Weterings na mens de Directie van de Drukkerij „De Spaarnestad". den heer J. H. van Oosten, lid der Hoofdredactie van de Nieuwe Haarl. Courant: de heeren O. J. Droste Jr. en Jhr. Dr. J. C. Mollerus, resp. voorzitter cn secre taris der Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken: de heeren S. Baarda en Tromp namens de IJmuider Courant en Kennemer Courant; de heeren B. W. Lasschuit en A. M. Duytshoff namens dc Commissie voor het organiseeren van auto tochten voor ouden van dagen; Dr. A. H. Haentjens, predikant bij dc Remonstrant- sche werk: den heer E. de Lang, directeur van „Het Vaderland": den heer F. Primo, voor zitter van den Haarl. Journalistenkring; dc concert-zangeres mej. Annie Woud: Freule Van der Wijck. namens de Vereeniging „Ar beid Adelt": mej. J. Berdenis van Berlekom, directrice der Meisjes-H.B.S.: den heer M. Woud. hoofdinspecteur bij de Recherche; den heer G. M. Nieuwenhuis. redacteur te Haarlem van het Alg. Handelsblad; den heer D. J. von Galluscck. hoofdrecdacïeur van het Alg. Handelsblad: Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, oud-wethouder den heer Herman Smits, oud-directeur van den Jansweg- schouwburg; den heer J. J. da Sllva. namens de directie van het Persbureau Vaz Dias; Mevrouw Deinum—Buys namens den Vrou wen Vredebond; Dr. M. Jessurun; een depu tatie van den Bar tel jorlsstraat-Vereeniging; een deputatie van de Roei- en Zeilvereeniglng „Het Spaarne": Mr. J. H. Thlel, oud-wethou der: Mr. A. J, Enschedé; de heeren C. J. v. d. Broek en G. Spaan namens de Haarlemsehe Brandweer: den heer J. C. Tadema, voorzit ter van Toonkunst; den heer J. L. Tadema, voorzitter der Vereeniging „Haerlem den heer H. Oppenheim. namens het Groninger Dagblad: een deputatie van de Vereeniging Weldadigheid naar Vermogen; den heer R. G. Rijkens, oud-burgemeester van Velsen: Dr. J. F. M. Sierck. oud-inspecteur van het Lager Onderwijs; den heer J. D. Rutgers van der Loeft, directeur van dc Stads-Bibliotheek en" Leeszaal: den heer H. L. Warnier, inspec teur van den Dienst voor Lichamelijke Opvoeding; notaris G. Wolzak Hzn.: notaris N. J. Hoeflake; mej. Mary Fleischmanr.; den heer C. C. M. van Hees. directeur van den Stadsschouwburg; den heer G. D. Gratama, directeur van het. Frans Halsmuseum: Mr. Dr. F. A. Bijvoet, voorzitter van het Centrum Comité der Vereeniging Koninginnedag: den heer F. H. Proper, namens den Haarl. Kegel bond; den heer H. D. Hcuff, kunstschilder te Heemstede; Mr. J. Bierens dc Haan. enz. Alle bezoekers werden door de beide hee ren Peereboom beantwoord. Tot het laatste oogenblik toe kwam er een onafgebroken stroom van belangstellenden gelukwenschen aanbieden. In onze Tijding zaal. waar de firma Franken met een uitge- brend personeel een keurig buffet had inge richt. heerschte den ganschen middag een gezellige stemming. Brieven cn telegrammen De brieven en telegrammen met gelukwen schen zijn niet te tellen. Dankbare abonnës spoorden ons in hartelijke bewoordingen aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Lezers met vacantie elders vertoevend stuurden hun gelukwensch op een prentbriefkaart. De heer Stinis, beheerder van het Internationaal Reis bureau. die met een reisgezelschap te Parijs vertoefde, zond ons een telegram met de ver zekering dat hij en vele abonnés ons jubilé daar herdachten en hun beste wenschen uit ten voor den groei en bloei van Haarlem's Dagblad. Alle gelukwenschen vermelden is natuur lijk ondoenlijk. Wij geven er slechts een bloemlezing uit en moeten ons daarbij beper ken tot enkele organisaties cn officieele per sonen. De gemeentesecretaris Mr. Th. A. Wcsstra, door ambtsbezigheden verhinderd ter recep tie .te komen, wenscht ons toe. dat ons blad zich mag blijven verheugen in een gestagen bloei, waarvoor wijlen J. C. Peereboom. wiens nagedachtenis in goede herinnering bij hem voortleeft, zulk een soliden grondslag heeft gelegd en waaraan zijn opvolgers, met dege nen die hen daarbij terzijde staan, zoo naar stig voortarbeiden. Wethouder W. van Liemt Jr. uitte den wensch. dat Haarlem's Dagblad in de komen de 50 jaar zijn stijgende lijn zal voortzetten als in de afgeloopen 50 Jaar. Zoo zal het moeilijk zijn bij het eeuwfeest een hiervoor passende superlatief te vinden. Wethouder W. Roodenburg. voor werkzaam heden te Rotterdam vertoevend, zond een telegrafische gelukwensch. Verschillende Haarlemsehe raadsleden ga ven ook blijk van belangstelling. Het comité tot bestrijding van de gevolgen der werkloosheid te Haarlem (afdeeling van het Nationaal Crisiscomité) schrijft o.a.: „Ik haast mij u, namens het comité, onzen bijzonderen dank te betuigen voor uw royale gift. Wij trachten onder de tegenwoordige moeilijke omstandigheden ons werk naar ons beste weten te vervullen, doch het is noodig. dat wij daarbij gesteund worden door de Haarlemsehe burgeij. Uw gift is het levende bewijs, dat u niet alleen medevoelt met- de groote nooden. waarin velen onzer mede burgers verkeeren. maar dat u daarnaast vol vertrouwen hebt in dc wijze waarop ons comité werkt". Het hoofdbestuur van het Staatsbedrijf der Posterijen. Telegrafie en Telefonie ver zekerde. dat het heeft mogen ervaren, dat ons streven steeds gericht is op juiste, al zijdige en gave voorlichting onzer lezers: „Moge zoo eindigt het schrijven dc naaste toekomst van uw blad. steunend op zijn rijk verleden, een goede en sterke zijn". De heer Graadt van Roggen, secretaris- generaad van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, wenschte ons namens den Raad van Beheer geluk en uitte de beste wenschen. Van de volgende vereenigingen kwamen schriftelijke felicitaties binnen: Nederlandsche Journalistenkring. Haarlemsehe tooneelvcreeniging „Jacob van Lennep". Nederlandsch Fabrikaat Haarlem's Klein Mannenkoor .Orpheus". De Haarlemsehe afdeeling van English As sociation in Holland. Dc Haarlemsehe vereeniging „de Oosthoek". Dc Haarlemsehe Orkest Vereeniging. Hönkbalclub „Haarlem". Makelaarsvereniging te Haarlem Vereeniging Bureau voor Handelslnllch- tingen te Amsterdam Haarlemsch Gemengd koor „De Spaarnc- kanters". Hoofdbestuur van den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid. „Die Spaerne-sanghcrs". Nederlandsche Uitgeversbond. Haarlemsehe Damclub Haarlemsehe Reddingsbrigade. „Dc Lichthoeve" te Santpoort. Onder de vele bekende landgenooten die ons gelukwenschten was ook de bejaarde ac trice Esther de Boer-van Rijk. Charivarius seinde: Aanvaard mijn warme hulde, vijftigjarig blad. Ik heb u lief- (en dikwijls beet-) gehad, 't Is Inderdaad een eerbied waardig jarental Maar denk niet, dat 'k je daarom voortaan sparen zal. Charivarius. Ds. J. M. Leendertz, doopsgezind predikant te Haarlem, schrijft: „Ik zend u langs dezen

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1