VERKADES DONDERDAG 13 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 het gemeentebestuur gekeurd worden. Met de wet in de hand kunnen B. en W. evenwel niets doen. De raad moet B. en W. te hulp komen door een aanvulling op de Politiever ordening. Bovendien eischt het publiek be lang. dat het personeel behoorlijke arbeids voorwaarden heeft. Anders kunnen ongeluk ken niet uitblijven. Het is dus goed als de rechtsgeleerde commissie opdracht krijgt te overwegen hoe B. en W. de gewenschte be voegdheid kunnen krijgen. Het is ontegenzeggelijk waar dat als het klein-autobedrijf toeneemt de Brockway op de flesch gaat en de N. Z. H. T. M. geen nieuwe autobussen in exploitatie zal brengen. De gemeenteraad van Haarlem heeft tot taak maatregelen daartegen te nemen. Al leen lijn 1 der N. Z. H. T. M. zou blijven be staan. Wethouder Mr. Gerritsz: Die aaat er ook aan! De heer Re in a Ida: Dat verwacht ik nog niet. Maar als de trams en de autobus doodgeconcurreerd zijn is het de vraag, of het klein autobedrijf dan aan de eischen van het verkeer nog kan voldoen- Te meer omdat het de vraag is, of het klein autobedrijf op den duur loonend te exploiteeren ls op de manier zooals wij die nu kennen. Het bedrijf is wild, en verschijnsel van de crisis. De gemeente moet het kleinautobedrijf op behoorlijke wijze inschakelen in het verkeers net van tram en autobus. De heer Visser (C. H.) gaf toe, dat het de vraag zal zijn hoe het met de kleine taxis zal zijn over een half jaar. Het voorstel van B. en W. (geen passagiers opnemen op 50 Meter afstand van e entram- of autobus halte) is niet toe te passen. Wie gaat meten of hij 49 of 50 Meter van een halte af is? Er moet controle zijn op materiaal en op de ar beidsvoorwaarden voor het personeel. Mr. B ij v o e t (R.K.) vond de zaak niet voldoende voorbereid voor een beslissing. Het denkbeeld van den heer Reinalda om de zaak te verwijzen naar een commissie is uitste kend. Maar dat kan de rechtsgeleerde com missie niet alleen doen. Er zitten ook andere kanten aan. Kunnen B. en W. niet een com missie ad hoe benoemen om de zaak alzijdig te bekijken? Het echte „snorren" met auto's moet voorkomen worden, want dat kan tot moord en doodslag leiden. De heer Mars (S. D. A. P-) achtte den tijd wel rijp om maatregelen te nemen. Het ls hier een chaos. Het is al zoo dat menschen die op den dag gewoon werk hebben des avonds en Zondags gaan snorren. B. en W. willen nu een klein beetje regeling brengen in de zaak. Bij enkele ondernemingen zijn geen arbeidsvoorwaarden, er wordt alleen voor looien gereden. Aan de goedkoope taxis moeten standplaatsen verleend worden, dan kan een eisch gesteld worden voor materiaal en arbeidsvoorwaarden. Wethouder Mr- Gerritsz (S. D. A. P.> zei. dat gelet moet worden op het geheele stelsel van het vervoer. De gemeente heeft dit gedaan bij de tramconcessie, de autobus concessie en de stationneerende taxi. Men moet de kleine auto niet aan haar ontwik keling zonder meer over laten. Als wij dat doen zullen tram en autobus binnenkort sta ken. Voor het massa vervoer hebben we de tram en de autobus noodig. Een commissie ad hoe hebben B. en W. niet noodig. B. en W. hebben de zaak van alle kanten bekeken, terwijl overlegd is met de werkgevers. De toestand is thans zoo, dat het publiek be giftigd wordt door de ondernemingen- Dat kan niet zoo blijven. De autobuslijnen zullen noodgedwongen verdwijnen. De diensten dadelijk opheffen gaat niet, want de Brock way heef^ concessie en moet blijven rijden om" niet de waarborgsom van f 10.000 te ver spelen. Misschien kan alleen lijn 1 van de N. Z. H. T. M. blijven bestaan, maar dat is ook nog onzeker. De groote taxis rijden ook al voor 10 cent, maar dat is de strijd wie het eerst ondergaat de groote of de kleine taxis. Op een rit van 10 cent legt een exploiteer der soms 30 cent toe- Vele kleine taxis zijn in huurkoop gekocht, hoe zal het gaan als de exploitatie niet loonend blijkt? Het resul taat zal alleen zijn dat solide ondernemin gen getorpedeerd worden. De concurrentie strijd maakt dat veel te snel gereden wordt. Er zijn chauffeurs die geregeld 12 uur per dag rijden. Dezer dagen zijn al chauffeurs bij het Maatschappelijk Hulpbetoon gekomen om toeslag' te krijgen op hun te lage loon. Dat is toch geen toestand. De gemeente moet regelend optreden. Dit hebben B. en W. met hun voorstel op het oog. B. en W. willen veel vaste standplaatsen geven aan kleine taxis die onder controle staan- De voorwaarden zijn: le keuring. 2e verzekering van perso neel en passagiers, 3e een minimum loon van f 12 voor chauffeurs, 4e 25 pet. der op- rijkosten voor het personeel. 5e in de toe komst 4 deur-auto's. 6e betaling van stand plaatsvergunningen. Op die wijze kunnen de ergste misstanden voorkomen worden. Het snorren bij tram en autobushalten moet verboden worden. Dit doen niet de sneltaxis der ondernemingen, maar de eige naars-chauffeurs die slechte wagens hebben. Spreker zag dit dezer dagen van een auto, waarvan plotseling een wiel afreed. Het zal overwogen worden of het mogelijk is de auto's die zich niet bij de gemeentelijke regeling willen onderwerpen verboden kan worden door de stad te rijden. Dit kan de rechtsgeleerde commissie onderzoeken. Mr. Bijvoet (r.k.) stelde voor de rechts geleerde commissie uit te noodigen maat regelen te onderwerpen in den geest van het raadsdebat. De heer Reinalda (s.d.a.p.) steunde dit voorstel. De opdracht aan de commissie moet algemeen zijn. Uit het debat is wel gebleken, dat de wet op de openbare middelen van ver voer niet meer aan de practijk voldoet. Kun nen B. en W. in den Haag niet op wijziging aandringen. De raad besloot (met de stem van mevrouw Scheltema tegen) de bedoelde opdracht aan de commissie te verstrekken. De brug over het Donkere Spaarne. B. en W. stelden voor om nu de brug aan het Spaarne er voorloopig niet komt, het aangekochte huis Korte Spaarne 1 in het Woningbedrijf te brengen. De heer Peper (communist) was daar tegen. Hij diende een motie in om de brug onmiddellijk te gaan bouwen. Dit voorstel werd niet voldoende onder steund. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen. De geldschieterswet. B. en W. stellen voor een verordenng vast te stellen ingevolge artikel 15 der Geld- schieterswet. De heer Gr oen endaal (s.d.a.p.) vond den eisch dat het kantoor van een geldschie ter lokalen moet hebben van ten minste 5 en 12 M2. Dit zijn geen lokalen. Mr. Slingenberg (V.D.), wethouder, zei, dat het vertrek van 5 M2. voor wacht kamer bestemd is. Het voorstel B. en W. werd aangenomen. Sportterreinen. B. en W. stellen voor van het rijk te huren een gedeelte van het militair oefeningster rein nabij den Middenweg om daar een sportterrein te maken. De heer Van Tetering (r.k.)ik ben daartegen als daar weer kosten mee gemoeid zijn. Er mag niet meer geld uitgegeven wor den voor sportterreinen, omdat de toestand der financiën zoo slecht is. Mr. Gerritsz s.d.a.p.wethouder, zei dat de gemeente daartoe indertijd al besloten heeft omdat andere sportterreinen komen te vervallen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Centrale 7de klassen. B. en W. stelden voor eenige hoofden van scholen over te plaatsen naar de centrale scholen (7e klassen) bij het L.O. De heer Sc h oil (s.d.a.p.) stelde aanhou ding voor om den raad den tijd te geven in lichtingen te verkrijgen over de aanbevolenen en de sollicitanten. De heer Roodenburg (C.H.), wethouder pleitte voor onmiddellijke benoeming in het belang van de te openen scholen. Het voorstel Scholl wordt verworpen met 17 tegen 12 stemmen. De raad besloot daarop tot overplaatsing der heeren G. van Hees (thans hoofd aan de C. Houtmanschool) en J. H. H. Timmermans (thans hoofd van school 13). Te 11.15 uur werd de zitting gesloten. 9 Augustus komt de raad weer bijeen. AANBESTEDING. In Café Bolwerk heeft architect Fred. Kra mer aanbesteed het bouwen van een asyl voor dieren ..Fauna met bovenwoning op een terrein aan de Friesche Varkenmarkt. De raming was f 13.446. Van de 27 inschrij vers was de fa. M. Th. Ebbing de laagste met f 11.752. TILLY SYLON EN HAAR LEERLINGEN NAAR ARNHEM Tilly Sylon zal Maandag 17 Juli in den Stadsschouwburg te Arnhem ter gelegenheid van de viering van het 700-jarig bestaan van Arnhem een dansavond geven met haar leer lingen. Het ballet zal o.a. Prometheus" op de muziek van Beethoven dansen. De be geleiding'is toevertrouwd aan de Arnhemsche Orkestvereeniging. ARRON D.-RECHTB AN K. Dronken achter het stuur. De heer uit Lisse, die in appel was geko men van een vonnis van den kantonrechter waarbij hij tot T dagen hechtenis was ver oordeeld en 6 maanden ontzegging van het recht om een auto te besturen, omdat hij onder den invloed van sterken drank een auto had bestuurd tengevolge waarvan hij in de Haarlemmermeer, in een bermsloot zou zijn gereden, werd veroordeeld tot 14 dagen hechtenis en 3 maanden ontzegging van het recht om een auto te besturen. Onttrekking aan een faillissement. De bewoner van Beverwijk, die terecht had gestaan omdat hij aan den curator in zijn faillissement niet had opgegeven, dat hij f 800 had te vorderen, dat hij eigenaar was van een fordje en dat hij met iemand was geassocieerd, werd conform den eisch veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf we gens bedriegelijke bankbreuk. 's Nachts in IJmuiden op straat. De havenarbeider uit IJmuiden, die in hooger beroep terecht had gestaan wegens overtreding van een door den burgemeester van Velsen uitgevaardigd verbod om zich 's nachts tusschen 12 en 5 uur op den open baren weg te bevinden, waarvoor hij dooi den kantonrechter van rechtsvervolging was ontslagen, werd met vernietiging van dit vonnis veroordeeld tot 3 dagen hechtenis. De rechtbank overwoog, dat het verbod te be schouwen is als een algemeen voorschrift van politie en art. 493 Strafrecht dus van toepassing. Mr. Drilsma, de verdediger, zal cassatie aanteekenen. EXAMENS. TOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM E. J. Beker A. Bruch. S. Crommelin. N. Drost., Dorothea B. D. Halbertsma, P. C. Fuhri Snethlage, Christine Kutzleb. B. C, Pevra. C. J Ph. de Priester, H. E. Ras. Anna A. Röell. Anna M. Roorda, M. G. Sterringa, Wilhelmina Swaan. F. A. Thomése, C. W Thöne, K, A. Verdenius, Maria A. J. v. Vrij- bergh de Coningh. R. Wesstra. R. Bangma, Wilhelmina Chr. Bennik, L. A. E. Briët. E. v d. Brugghen, Katilie Frenkel, B. R. Frerichs. Margretha de Landmeter. J. Ligtenstein. H. T. Posthumus Meyjes. J, W. G. Reigersman. Anna G. Schade v. Westrum, C. Sickesz, Cor nelia Verlooy. Mathilda J. A. de Vos, H. L. v. d. Wal, F. Bult. B. V. Bekker, D. Bonnes. A, W. Hc-lema. Margaretha J. Gerbrands, M. G. de Graaf. F. Kupers, N. W. van Leeuwen. Janny van Ommen, P. J. de Ridder. J, L. San ders, J. G. Spoelstra. Tine Sorgdrager, Lena C. Vis. J. Th. de Visser, Clasina v. d. Wall, J- v. 1 Bosch, Elizabeth Meilink. Elizabeth van Eeck, Reiniera Beels, Johanna v. Rossum. EXAMENS 'T KOPJE. M. S. v. M. TE BLOEMENDAAL. Bevorderd van de 4e klasse naar dc 5de: H. de B/aufort, E. Beker, E, Dolleman. J. de Fines, E. Gunning, L. Honig, J, van Hoytema, G. Kamphuis Suermondt, S. Kanne, A. Kauf- feld. A. Maters, H. Sieber, C. Teding van Berkhout, A. van Tienhoven en M. Wilbus. Voorw. bevorderd; E, van de Poll en N. Tegel. Niet bevorderd 2. Van de 3e klasse naar de 4e: A. van Beeck Vollenhoven. A. Boerstra. L. Kauffeld, G. van Meurs. E. Quarles van Ufford. I. Siewertsz v. Reesema, K. Wijsman en L. van der Zee. Van de 2e klasse naar de 3e; I. Bierens de Haan, R. Bührmann, J, Koopman, E. Kroes en J. van Steensel. Voorw. bevorderd: Y. Jolles. Niet bevorderd: 4. Van de le klasse naar de 2de: G. Baars. N. van den Brandeler, R. Foeken. T. Gunning. M. Kauffmann, N. van Nierop en C. Vermeulen. Voorw, bevorderd: B. Marcus. l Niet bevorderd: 1. Toch leuk, dat zichtbare plaatje Dat is 'n verbetering, die nieuwe vensterrollenU krijgt nu weer plaatjes bij de beschuit en ze zijn zóó verpakt, dat ze niet vet worden en dus direct in het album kunnen geplakt. BESCHUIT (Adv. Ingez. Ved PADDENSTOELENTENTOONSTELLING TE HAARLEM. Dezer dagen hield de Nederlandsche Mycologische Vereeniging te Utrecht haar jaarvergadering. In de vacature ontstaan door het bedanken van den voorzitter, Dr. J. S. Meuienhoff, werd voorzien door de ver kiezing van den heer T. A. C. Schroevers. Tot officieel orgaan van de vereeniging werd „Fungus" gekozen. Tevens blijven de .,Mede- deelingen" voor de wetenschappelijke bij dragen bestaan. De vereeniging, die dit jaar haar 25-jarig bestaan viert, zal van 79 October in Haar lem. de stad, waar de vereeniging werd op gericht, haar paddestoelen-tentoonstelling houden, welke een feestelijk karakter zal dragen, zij het, wegens de tijdsomstandig heden, op bescheiden schaal. Tijdens de tentoonstelling zullen er in de omstreken excursies plaats vinden. HET GEMEENTELIJKE NACHTRUMOER. Charivarius schrijft ons: Wij beleven thans een gezegende periode. Het klokkenspel) is nonactief. Ach, dat het de eeuwige rust mocht zijn ingegaan de gedachte is te mooi om waar te zijn. Die dingen zijn hopeloos uit iden tijd. Vroeger, toen we nog niet van den ochtend tot den avond het geschreeuw en gesnork' van vrouws- en van manspersonen, noch het gekreun van verkouden saxofonen, dat onze buren ons opdringen, in onze kamers en onze tuinen behoefden te dulden, noch het oor- verdoovend lawaai van auto's in de straten, toen in de stadjes en steden een behaaglijke stilte heerschte, toen klonk zoo'n liedje daar in de hoogte nog wel eens aardig. Het werd om de drie maanden ververscht nu krijgen we duizenden en duizenden en duizenden malen dezelfde deun, van twijfelachtige waarde meestal, in de ooren geslingerd. Niemand luistert ernaar, niemand verlangt ernaar. Het is een paskwil. Overdag een paskwil en 's nachts een wreedheid. Daar weten de zieken, de slape- loozen van te praten. Maar daar bekommert men zich niet om. Als ik 's nachts op de Groote Markt het honderdste van 't rumoer maak, dat de gemeente daarboven aanricht, word ik ingerekend. In Zutphen heeft men verleden jaar een eind gemaakt aan die noodelooze kwelling. Daar staat het klok kenspel 's nachts stil. Vestigt u te Zutphen. O. onbekend raadslid, neem het initiatief tot afschaffing tenminste van het gemeen telijke nachtrumoer en verplicht de burgerij. Gijkunt in elk geval zeker zijn dat uw voorstel wordt aangenomen want er is niet één argument tegen in te brengen; de kwestie is maar, of iemand ermee beginnen wil. Zal deze gezegende periode eindigen? Krijgen we straks weer bovendien het hand- spel, d.w.z. De Aubade Printanière. de Spaan- sche dans en dat ding van Boccharini? Want dat staat vast, wordt het rinkeltuig weer aan het werk gezet, dan komen die drie weer. Elke keer. Die zijn nooit overgeslagen en zullen nooit overgeslagen worden. Nooit. Maar ik dwaal af. De quintessens van deze verhandeling is een smeekbede: Raad. zet tenminste 's nachts het klokkenspel stil. Ik las €£üs met instemming de volgende rege len: Diep in den nacht dat lomp-brutale klokkenspelgerinkel Een wilde stier, die rondrent in een aara-en-glaswerk-winkel. CHARIVARIUS Waar is dat ook weer uit?*) Uit „Ruize-Rijmen", door. Charivarius. Red. DE REDDER VAN EEN JONGETJE. Wij maakten melding van de moedige red ding van een ongeveer 8-jarig knaapje dat Woensdagmiddag van een kolenschuit, lig gende in de Kampersingel, was te water ge raakt. door een onbekend gebleven passeeren den wielrijder. Wij vernemen dat deze redder is de heer P. J. Luiting, Karolingenstraat 26, Haarlem. ARBEIDERS MANDOLINECLUB ..APOLLO" Op Maandag 17 Juli geeft de Arbeiders- Mandolineclub ..Apollo" haar tweede open luchtconcert van dit jaar en wel in den muziektent op den Westkolk in voormalig Spaarndam. Aan dit concert zullen medewerken de heer J. H. Warner xylophonist en een veertig-tal meisjes der „Kleine Stem" te Haarlem. VEREEN. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het. vertrek van ds. A. Trouw, worden de ieder, van de Vereen, van Vrijzinnig Her vormden opgeroepen hun stem uit te brengen op een der door het bestuur opgemaakte drietal te weten: 1. Ds. J. H. Klein Wassink, predikant te Cu'.emborg: 2.Ds. A. Noorman, predikant te Borcu'.o: 3. Ds. J. G. Steenbeek, predikant te Mant- gum. Het bestuur of enkele van zijn leden zullen als Stembureau opireder.de. zitting houden in het gebouw van den Ned. Protestanten Bond op Vrijdag en Zaterdag 14 en 15 Juli. BOND VAN GEREF. MANNEN- VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. MIDDAGZITTING BONDSDAG. De verkiezing voor leden vpn het Hoofd bestuur had tot resultaat dat de drie perio diek aftredenden werden herkozen en dat als nieuwe leden werden benoemd de heeren K. v. d. Wal 'Huizum bij Leeuwarden) en E. Brouwer (Heerenveen). De heer Somer sprak namens de Kerkeraad van Haarlem terwijl de heer J. Hermans Jr. namens Patrimonium enkele woorden tot de aanwezigen richtte, Prof. dr. T. Hoekstra, hoofleeraar aan.de Theologische School te Kampen, hield een referaat over ..De ziel van den man!" Nadat spr. gewezen had op de moeilijkheid van het onderwerp, behandelde hij in hoofd trekken het. onderscheid tusschen man en vrouw ten opzichte van het ken-, het wils- en het gevoelsleven. Hij trachtte voorts aan te toonen dat het eigenaardige van het zieie- leven van den man daarin bestaat, dat hij, meer dan de vrouw, let op het algemeene en zijn abstractievermogen veel sterker is. Op het referaat volgde een levendige dis cussie. Ds. J. W. Siertsema te Haarlem spark een slotwoord over Hooren en Doen. Het Evan gelie, de bergrede. Gods woord, alles roept om de daad, om het handelen en doen uit het geloof in Hem. En juist in dezen tijd. die om de daad roept, hebben de mannen vereenigingen een sc'noonen taak. Na de bijeenkomst in de Concertzaal werd een autotocht gemaakt door Haarlem's fraaie omstreken, die het slot was van dezen vrij goed bezochten bondsdag. VEREENIGING „HAERLEM". Het bestuur van de Vereeniging „Haerlem" organiseert voor de leden dezer vereeniging een bezoek aan het Tehuis van Ouden van dagen op Vrijdagavond 14 Juli. INCIDENT IN PROVINCIALE STATEN. OVER EEN UITLATING OVER DUITSCHLAND. In de vergadering van de Provinciale Sta ten van Limburg is breedvoerig gesproken over de levering van de Duitsche materialen aan den Provincialen Waterstaat en aan de gemeenten in Limburg. Maatregelen daar tegen werden gevraagd. Bij deze gelegenheid liet een socialistisch lid. de heer 'Jbnghs uit Maastricht, zich ontvallen, dat in Duitsch- land een hond van de ketting is losgebro ken en dat cfeze dient te worden vastge legd. De Commissaris der Koningin verzocht den spreker deze woorden te herroepen. De voorzitter der sociaal-democratische fractie, de heer Paris, achtte deze woorden eveneens ongepast en verzocht den heer Ubags deze ter wille van den voorzitter dei- vergadering terug te nemen. De heer Ubags antwoordde. „Dat nooit!" Daarop verklaarde de voorzitter der so ciaal-democratische fractie, dat de woorden van zijn-partijgenoot in deze vergadering zeer ongepast zijn. Gedurende de verdere besprekingen werd uit de vergadering geprotesteerd tegen het optreden van Nazi-elementen in Limburg. Deze elementen trachten in ons vrije Neder land onrust te brengen onder een groot deel der bevolking. Maatregelen daartegen wer den gevraagd, onder algemeene instemming van de vergadering. AANBESTEDING. B. en W. van Leiden hebben 11 Juli aanbe steed he: maken van rioleering en bestra- tingswerken. Laagste inschrijvers waren Bakx en Steen- kist te Haarlem voor de som van i 25.540. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN ..Janskamer", Jansstraat 38 rood Vóór u op reis gaat, zendt ons een klein bedrag Om de velen, die vragen, te kunnen helpen. Wy weten zeker, dat deze daad vermag Uw vacantie tot een dubbele vreugd te maken Postgiro 212793. Telefoon 13235 of 15445 HANS DE BOCK SPE1.I.T CHINEESCHE PIANOMUZIEK. Onze oud-stadgenoot de heer Hans de Bock heeft voor den Philips Omroep Holland- Indlë gespeeld, waarvan als bijzonderheid te vermelden valt. dat hierbij voor het eerst in Indië Chineeschc pianomuziek werd uitge zonden van Seng Feng. Deze muziek beleefde hierbij een eerste uitvoering Verder heeft.de in Indië voor het overige onbekende pianist werken gespeeld van Martini, Rachmaninoff, Ravel, Hindc- mith, Bortok, Krenek, Turina en eigen com posities. OPENLUCHTSAMENKOMST. Het Evangelisatie Comité der Chr. Ger. Kerken, houdt Zaterdagavond een bijeen komst op het Soendapiein. Spreker Ds. K. G. van Smeden. NEDERLANDSCHE KUNST IN FRANKRIJK. Van 12 Juli tot 12 Augustus zal In de Galerie de la Pléiade te Parijs een tentoon stelling worden gehouden van foto's van de verschillende films van Joris Ivens, o.u. ook van zijn nieuwe film ..Komsomol" die in de Oeral in Siberië opgenomen werd en „Nieuwe Gronden", welke film behalve de dijkwerken, ook het in cultuurbrengen van den droogge- legden bodem der Zuiderzee in beeld brengt. DUBBELE REDDING DOOR JONGEMAN. Te Amsterdam is een 20-jarige man een jongen nagesprongen, die in het water langs de Jacob Catskade was gevallen. Nadat de man het 6-jarige kind gered had kwam de vader van den iongen uit het huis rennen, denkend dat het kind nog te water lag. Par does sprong h*r In de gracht, hoewei hij niet zwemmen kan. De 20-jarige redder is daarop opnieuw te water gegaan en heeft ook den vader gered. VOORBEURS TE AMSTERDAM. VASTE STEMMING De stemming was hedenmorgen over het algemeen aan den vasten kant. Het bericht dat de staatsbegrooting sluitend zal worden gemaakt, maakte een gunstigen indruk en daarnevens oefende het herstel In Wall- street eenigen invloed uit. Bij de opening waren de koersen niet veel veranderd, maar ln het verder verloop werd dc vraag wat grooter en daar er aan den anderen kant vrijwel geen aanbod was, veroorzaakte dit een niet onbelangrijke koersstijging. H.V.A, waren zelfs circa 4/ pCt. hooger, terwijl Ko ninklijke. Philips en Unilever circa 2 pCt. aantrokken. Voorts waren Amsterdam Rub bers vast op de stijging der rubberprijzen. Amerikaansche waarden waren eerder iets luier in verband met de daling van den dollar. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—OOST-AZIë LUN. Serooskerk 12 van Rotterdam n. Amster dam. MIJ. NEDERLAND. Tajandoen uitr. van Amsterdam 11 Juli. Talisse thuisreis van Marseille 10. Tawali thuisreis van Batavia 8. Tabian uitreis van Bombay 10. Bintang (Silver Java Pacific Lijn) van Cobu 10. LUCHTVAARTNIEUWS. IJ s v o g e 1 12 te Rangoon. Uitreis. Rijstvogel 12 op Schiphol van Batavia. Romantische lieden te München hebben in de omgeving van de stad een Indianenkamp ingericht, waarin zij geheel als Indianen pogen te leven Links boven ziet men ze lasso werpen, daaronder de wigwam; rechts hoe zelfs Indianen het niet laten kunnen Münchener bier te drinlcen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7