DONDERDAG 13 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD WIELRIJDEN. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN VAN 1933 TE PARIJS. UITZENDING VAN NEDERLANDSCHE DEELNEMERS. Zooals bekend worden de wereldkampioen schappen dit jaar te Parijs gehouden en wel op 12, 13 14 en 15 Augustus. De NederlandsChe Wiclren Unie heeft vol gens de N. R. Ct. voorloopig aangewezen: voor de sprint amateurs: J. J. van Egmond, B. Lccne en A. v. d. Linden; voor de sprint professionals: G. F. Leene en P. Moeskops; voor den weg amateurs: L. Reijnen; Voor den weg professionals: M. van Oers, M. Valentijn, G. v. d. Ruit en als reserve A. J. Braspennincx. Tot leider is benoemd de heer B. Swaab de Beer; als verzorger is aangewezen de heer Guus Schilling. DE TOUR DE FRANCE. Uit Pcrpignan: De veertiende étappe van den Tour dc France, loopende van Montpellier naar Pcrpignan, een afstand van 166 K.M. werd Woensdag gewonnen door Leducq in den tijd van 6 uur 4 min. 40 sec. Tweede werd Magne. De renners hadden veel last van de groote hitte. Het tempo, waarin gereden werd, was zeer traag. Het geheele veld kwam met vertra ging, doch gesloten aan. Het totale Klassement luidt als volgt: 1 Speicher 91 uur 18 min. 32 sec. 2. Lemaire 91 uur 18 min. 47 sec. 3. Guerra 91 uur 24 min. 23 sec. 4. Mariano.91 uur 26 min 12 sec. 5. Ar- chambaud 91 uur 26 min. 48 sec. 6. Stoepel 91 uur 42 min. 14 sec. 7. Level 91 uur 42 min. 45 sec. 8. Trueba 91 uur 44 min. 31 sec. 9. Schepers 91 uur 48 min. 11 sec. 10. Magne 91 uur 51 min. 9 sec. 11. Geyer 91 uur 57 min. 30 sec. Het landcnklassement ziet er nu als volgt uit: 1. Frankrijk 274 uur 36 min. 29 sec. 2. België 275 uur 7 min. 1 sec. 3. Duitschland 275 uur 58 min. 36 sec. 4. Zwitserland 277 uur 26 min. 31 sec. 5. Italië 278 uur 58 min. 48 uur. ATHLETIEK. AVONDWEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM". Woensdag 26 Juli organiseert de H.A.V. „Haarlem nationale wedstrijden aan den Schoterwcg, waarbij het volgende programma zal worden verwerkt: -Estafette-wedstrijden om den Herman v. Leeuwen-Beker: 4 maal 100 Meter estafette, 4 maal 400 Meter, estafette,' Olympische, esta fetten (800 M„ 400 M.. 200 M., en 200 M.> Extra nummers: 100 Meter hardloopen Klasse B., 800 M. hardloopen klasse B., 1000 Meter hardloopen Klasse A., 5000 Meter hard loopen Klasse A. en B. (Gezamenlijk). Hoog springen met aanloop Klassen A. en B. Ko- pelstooten (beide handen) Klasse A. 100 Meter voor Juniores. Hoogspringen met aan loop voor Juniores. WEDSTRIJDEN I'OLITIE-SrORT- VEREENIGING. De Haarlemschc Politie-Sportvereeniging Haarlem hield op het terrein van het Kenne- mcr Lyceum te Ovcrveen haar jaarlijksche onderlinge wedstrijden, welke ais steeds, het gebied van de athletiek en van de voetbal sport omvatten. Ditmaal had de wedstrijdleiding de beide takken van sport gescheiden gehouden, en bestond voor de deelnemers gelegenheid aan een der afdeclingen mee te doen. Gelet op het aantal der deelnemers bestond voor beide onderdeden evenveel animo. Een vergelijkend oordeel over dc voetbalnummers iet niet goed mogelijk, daar vergelijkende prestaties niet aanwezig zijn. Er was in deze afdeeling een vinnige strijd tusschen Bronkhorst en Bros. waarvan de laatste met miniem ver schil den eersten prijs wist te bemachtigen. Bij dc athlcticknummcrs vielen de volgen de goede prestaties te vermelden: Dijkstra liep de 100 M. in 11.4 sec. en sprong 5.64 M. ver. terwijl v. Guldencr bij het hoogspringen zonder aanloop 1.30 M. haalde. Op de 1500 M. en bij het speerwerpen waren de presta ties niet, bost. hetgeen ook wel aan den ster ken wind te wijten zal zijn geweest. Na afloop reikte de Commissaris, de heer E. H. Tenckinck, die de wedstrijden met belang stelling had gevolgd, met eonige toepasselijke woorden de prijzen uit. De uitslagen waren: Athletiek: 100 M. hardloopen: 1. Dijkstra 11.4 sec.. 2. v. Guldencr 12.5 sec., 3. Hollander 12.5 sec. 1500 M. harloopen: 1. v. Guldener 4 min. 51.2 sec... 2. Hollander, 3. Dijkstra. Vèrspringen met aanl.: 1. Dijkstra 5.64 M., 2. l-Iollandcr 5.47 M„ 3. Wieringa 5.22 M. Hoogspringen z. aanl 1. v. Guldener 1.30 M. 2. Hollander 1,20 M. 3. Laduc 1.10 M. Speerwerpen: 1. Baanstra 34.07 M., 2. Dijk stra 31.65 M., 3. Hollander 28.25 M. Einduitslag: 1. J. Dijkstra 44 ptn. 2. J. J. Hollander 43 ptn, 3. II. v. Guldener 42 pnfc, 4. R, Wieringa 32 ptn, 5. A. Baanstra 30 ptn, 6. J. Munsse 27 pnt, 7. J. Laduc 24 punten. Voetbal Baldribbelen: 1. Bronkhorst 28.2 sec., 2. v. Diessen 29.5 sec.. 3. Spek 30 sec. 80 M. hardl.: 1 Bros 10 sec. 2. Berentsen 11.2 sec.. 3 Bronkhorst 11.4 sec. Bal-ingooien: 1 Bros. 2 Berentsen, 3, Bronk horst. Vér-trappen: 1. Bros. 2. Bronkhorst. 3. v. Diessen. Doelschoppen: 1. Bros. 2. Berentsen. 3. Spek Strafschoppen: 1. Bronkhorst, 2. Bros, 3. Valkenier. Corners: 1. Valkener, 2. Bros, 3. Bronkhorst. Einduitslag: 1. P. J. Bros 63 ptn, 2. W. Bronkhorst 62 ptn. 3. G.W. van Diessen 45 ptn, 4. A. Berentsen 43 1 2 pt., 5. J. J. Valke nier 43 ptn, 6. G. Spek 42 ptn. 7. J. Giiiam 33 1/2 pt. 8. J. J. Willemse 32 ptn. WATERPOLO. H.P.C. 2-H.V.G.B. 2 (7—0). Op eigen terrein hebben de H.P.C.-reserves aan die van HV.G.B. een zware nederlaag toegebracht. Aanvankelijk biedt H.V.G.B. goed tegen stand. Schutter in het H.P.C.-doel krijgt eenige schoten te verwerken. Bij een H.P.C.- aanval belandt de bal achter het doel. Voor dat de bal gespeeld wordt, verplaatst zich een H.V.G.B.'er, waardoor hij het water moet ver laten. Na handig samenspel schiet Eldering van dichtbij hard in 11—0L Nu komen de H.P.C.'ers er in. Verschillende aanvallen wor den goed opgezet en het duurt dan ook niet lang of Eldering scoort ten tweeden male (20). Direct na het uitzwemmen komt van Zadel zeer snel opzwemmen. Dicht bij het H.V.G.B.-doel gekomen, plaatst hij naar El dering, die wederom onhoudbaar scoort (30). De I-I.V.G.B.-voorhoede zet nu ook een aanval op, doch door slecht plaatsen heeft zij geen succes. Dan zien we Bigot opzwemmen. Op het laatste moment plaatst hij naar Mul ler: die scoort <4—0). In de tweede helft hebben de H.P.C.'ers het spel wederom geheel in handen. H.V.G.B. speelt echter een enthousiaste partij, doch heeft geen schutters. Een schot van Bigot stopt Boon half. Elde ring is er snel bij om den bal in het net te doen verdwijnen <50l Het spel is weer geen seconde begonnen of weer gaat Bigot er van door: hij geeft over aan Eldering, die in eens hard inschiet <60). De H.V.G.B.'ers laten het er niet bij zitten: zij trachtten althans de eer te redden. Vooral Brunt speelt een enthousiaste partij. Hij zwemt op. doch ook nu kan v. Zadel door slecht plaatsen den bal opvangen. Deze laatste neemt een spurt naar voren en geeft aan den vrijliggenden Eldering. die het zevende en laatste doelpunt scoort (70). II.P.C.D.J.K. (3—1). Braam gehuldigd. Voordat H.P.C. 1 en D.J.K. 1 te water gaan, heeft er een huidiging plaats van den populairen II. P. C.-aanvoerder Braam. Dit was voor Braam dc vijf en zeventig ste competitiewed strijd. welk feit de H.P.C.'ers niet onop gemerkt wilden la ten voorbijgaan. Na een kleine inleiding van den heer Engelenberg neemt de heer Van Goor, bij afwezigheid van den .H.P.C.-voor-i zitter den heer Verspoor, het woord om den jubilaris namens het bestuur en vereeniging geluk te wenschen. Met eenige vriendelijke woorden overhandigde hij Braam een krans; hij eindigde zijn speech met drie hoera's voor den aanvoerder van H.P.C. De heer Kooyman sprak namens het eerste zevental en bood een verguld zilveren me^ daille met lauwertak aan. Vergezeld van een bouquet in de H.P.C.-kleuren bracht mevr. KnuytVan Laar de gelukwenschen over van het eerste dameszevental. Braam dankte voor de vriendelijke atten tie en hoopte nog vele jaren voor de club te mogen spelen. Onder leiding van den heer G. Blitz gaan de zeventallen te water. H.P.C. met- L. Kohier, A. J. Braam. H. Leijenaar. J. UitendaaL S. L. Mooi. J. Kooyman. F. W. Moolenaar. Dc beide zeventallen geven aanvankelijk elkaar weinig toe. Scholte wordt extra be waakt door Leijenaar, zoodat D.J.K.' verder weinig schietkans krijgt. Toch wordt Kohier nu en dan aan het werk gezet, doch toont zich in prima conditie. Ditzelfde kunnen wij van keeper Mousset zeggen. Hij heeft het heel wat drukker gehad dan Kohier, doch was zeer moeilijk te passeeren. Na enkele minuten spelen geeft Kooyman een zuiver schot met de linkerhand, wat Mousset geheel verraste (1—0). Langen tijd wordt nu gelijk opgaand ge streden. Aan beide kanten worden goede aan vallen opgezet, doch de achterhoedes kunnen alle gevaar bezweren. Een hard schot van Moolenaar kan Mousset net stoppen. De H.P.C.'ers zitten er geweldig op. Mooi ziet tenslotte zijn zwoegen beloond met een keu rig doelpunt (2—0). Nu komen de D.J.K.'ers even in de meer derheid: v. Hal zwemt snel op en passeert van dichtbij Köhler 21 Na de hervatting is het hetzelfde spel- beeld. Afwisselend zijn de zeventallen in de meerderheid. H.P.C. is iets sneller en steeds trachten Braam en Uitendaal door opzwem men kansen te scheppen. Ten slotte geeft Moolenaar nog net door aan Kooyman. die snel inschiet (31). Het talrijk opgekomen publiek moedigt de H.P.C.'ers nog aan, maar in den stand komt geen verandering meer. RANGLIJSTJES. De stand van de ranglijstjes is thans: Afdeeling A. Eerste klasse: gesp. gcw. gel. verl. pnt. v.t. gem. Het IJ 3 2 1 0 5 13— 7 1.66 H.P.C. 4 2 1 1 5 6— 5 1.25 Dolfijn 4 112 3 11—11 0.75 D.J.K. 5 1 1 3 3 11—15 0.60 U.Z.C. x) 2 1 0 1 0 3— 6 0.00 x) twee strafpunten wegens niet opkomen. Afdeeling B. Eerste klasse: H.Z.P.C. 3 3 0 0 6 17— 3 2.— Zian 3 1113 7—7 1.— S.V.H. 4 12 14 4—6 1— L.Z.C. 4 1 1 2 3 8— 8 0.75 Maas 4 1 0 3 2 4—16 0.50 HAARLEMH. V. G. B. (1—1). Dinsdagavond werd in de zweminrichting aan ae Kleveriaan de eerste ontmoeting ge speeld tusschen de eerste zeventallen van Haarlem en H.V.G.B. In een meer spannenden dan.fraaien wed strijd is net H.V.G.B. gelukt aan Haarlem een kostbaar puntje te ontfutselen. Haarlem is het eerst bij de bal en trekt ten aanval; spoedig is te zien. dat H.V.G.B. een enthousiaste partij zal geven. Doch ook de Haarlem-voorhoede ligt niet stil: zij bezorgt Boeree c.s. veel werk. Hölsken krijgt verschillende goede schoten te verwer ken waarmede hij weinig moeite heeft. Bij Haarlem wil het met schieten niet erg vlotten. Tot rust blijft het spel snel op en neer golven, doch geen der partijen weet het net te vinden. Na het uitzwemmen volgen eenige gevaar lijke Haarlem-aanvallën, doch deze leveren niets op: toch weet even later Zeeman na goed samenspel te doelpunten (10). H. V. G. B. wijzigt dan haar opstelling, wat een verbetering blijkt, want wanneer P. van Ommeren een vrijen worp krijgt, plaatst hij naar den vrijliggenden Rol, die onhoud baar scoort (11). Even voor het einde krijgt Haarlem nog een strafworp te nemen, doch Captein schiet tegen de lat. Onder hevige spanning fluit de scheidsrechter het einde. HAARLEM 2—II.P.C, 3 (1—4). In deze ontmoeting mocht het aan de Haarlem-reserves wederom niet gelukken de overwinning te behalen. H. P. C. 3 is over wegend sterker en weet dit voor rust door drie doelpunten uit te drukken, waar tegen over Haarlem er slechts één stelde. Na de hervatting gaat het spel meer ge lijk op; toch weet H.P.C. nog eenmaal Suer- hoff te passeeren, waarna het einde komt met (14). H. P. C. WEDSTRIJDEN Hedenavond speelt H. P C. II voor de com petitie tegen H. V. G. B. II om half 8 in de zweminrichting in Groencndaal te Heem stede. De wedstrijd H. P. C. I—D. J. K. I Amster dam is vastgesteld op 8 uur. H. P. C. komt in gewijzigde opstelling aldus uit: L Köhler, A. J. Braam II. J. Leijenaar. J. Uitendaal, S. L. Mooi, J. Kooyman, F. W. Moolenaar. Voor den populairen H. P. C. aanvoerder A. J. Braam, zal dit een jubileumwedstrijd wor den. Hij heeft dan n.l. 75 competitiewedstrij den voor H. P. C. gespeeld in een periode van tien jaren. Het H. P. C. bestuur en de leden zullen dit feit ongetwijfeld niet onopgemerkt laten voorbijgaan. DE WATERRATTEN II KAMPIOEN RES. 3e KLASSE. DOLFIJN IV—D. W. R. II (0—1). Woensdagavond speelde D- W. R, n^haar ■Watsten competitiewedstrijd tegen DolfijiïIV Direct vallen de "Waterratten flink aan. V-eenstra gaat er onmiddellijk van door, doch zijn aanval loopt op niets uit. De Dolfijn- menschen komen er nu beter in, doch de Waterratten weren zich uitstekend, Dan volgt eén plotselinge Dolfijn-aanval. v. d. Booren valt aan, de middenvoor schiet hard in, doch Dc Bruyn weet het schot te stoppen. De tweede helft is een herhaling van de, eerste. De Waterratten zijn sterk in de meerderheid; er volgen -verscheidene gevaar lijke aanvallen. Uit een dezer scoort Veenstra het eenige doelpunt in dezen wedstrijd, dat tevens het kampioenschap brengt. Dolfijn komt no= eenige malen gevaarlijk opzetten, doch tot doelpunten komt het niet meer. De Waterratten reserves zijn ongeslagen kam pioen van de Res. derde klasse en promovee- ren nu naar de Res. 2e klasse. HONKBAL WEDSTRIJDEN VOOR INSTITUTEN. De finale in afdeeling A werd gespeeld tus schen Scalo I dat zich door een 105 over winning op N. I. L. O. hierin had geplaatst en A. I. L. O. Reeds direct toonde Scalo zich de meer dere. Er werd geducht geslagen. In de laatste inning sloeg Bossong een homerun. Van den Heuvel Rijnders onderscheidde zich zeer in veldwerk. De cijfers der innings zijn: Scalo I: 0. 6. 4, 5. 2. 6, is 23. A. I. L. O. I: 0, 3, 1, 0, 0, 0, is 4. In afdeeling B had N. I. L. O. II met 232 van A. I. L. II gewonnen. De finale ging nu tusschen N. I. L. O. II en Scalo II. Ook iher behaalde N. I. L. O. II de overwinning, al kostte dit nu meer moeite. De spelregel kennis liet nog al eens te wenschen. Eens stonden twee loopeds van Scalo II op het derdehonk, zonder dat zij zich een fout be wust waren. De werpen van N. I. L. O. II bleef op den duur beter én daardoor won zijn ne gental. De cijfers der innings zijn: Scalo II: 0, 5, 0, 0, 1, 4 is 10. N. I. L. O. II: 1, 4, 4, 0, 8, is 17. Afdeeling Dames. an de wedstrijden tusschen negentallen van dames konden ook negentallen buiten instituten meedoen. Van deze gelegenheid had de I-Iaarlemsche H. B. S. B gebruik ge maakt. En zooals blijken zal met groot succes. Maandag hadden H. B. S. B en N. I. L. O. I zich door overwinningen op Scalo I (1413) en Ccalo II (208) in de volgende ronde ge plaatst. In de halve finale won N I. L. O. II van A. I. L. O. met de volgende cijfers: N. I. L. O II 6 2, 4 3 is 15. A. I. L. O.: 2. 7. 2. 3 is 14. De H. B. S. B vertoonde tegen N. I. L. O. I heel wat beter spel dan in den vorigen wed strijd gespeeld werd. Hier waren de cijfers: H. B. S. B: 0. 0. 12. 3 is 15. N. I. L. O. I: 0. 0. 4. 5 is 9. Dc finale had dus plaats tusschen H. B. S. B en N. I. L. O. I. Met veel élan wierpen de jeugdige H. B. S- meisjes zich in den strijd. Ze kregen al spoe dig een voorsprong en stonden die riet meer af. Dit was voor een goed deel te danken aan het goede werpen van mej. Tine van Den deren. De noteerde in de derde innings drie maal achtereen drie slag! Ook het staan was aan Haarlemsche zijde beter. Vooral mej. Corry v. IJzerloo was hier goed in. Alleen in de laatste inning ging het min der goed en dat leverde de tegenpartij zes punten op. De H. B. S. B kwam door deze overwinning voor een jaar in het bezit van den wissel- prijs. ZWEMMEN. TWINTIGJARIG BESTAAN „ZIGNEA'. KRINGWEDSTRIJD IN HET NOORDERBAD. Zondagmiddag a.s. houdt de Haarlemsche Dames Zwemvereeniging Zignea, die op dien datum 20 jaar bestaat, een kringwedstrijd in het Noorderbad te Zandvoort. Dit kan, als het weer tenminste wil mee werken, een heel aardig" zwemfeest worden. Op het programma prijken verschillende adspirantennummers, 100 M. vrije slag dames, waaraan o.a. de I-Iaarlemsche kampioene mej. C. Kann van H.P.C. meedoet. rorder is er nog een 6x50 M. vrije slag es tafette voor gemengde ploegen van Middel bare Scholen. Dit belooft ongetwijfeld weer een buitengewoon spannend nummer te worden. We vermoeden, dat het Kennemer Lyceum wel weer den eersten prijs zal behalen, maar om den tweeden prijs zal nog wel een hevige strijd gevoerd worden door de andere scholen uit Haarlem. Voor het nummer 50 M. vrije slag heeren juniores hebben o.a. de heeren Dick van Gelderen, H. Suerhoff en J. Uitendaal inge schreven. Aan eerstgenoemde geven we de yieeste kans: hij maakte immers op het zwemfeest van D.W.R. van 2 Juli in hetzelfde nummer den tijd van 28.4 sec. Een komisch nummer ontbreekt ook niet op het programma, n.l. 50 M. krokodilzwem- men voor dames in ploegen van vier. Dit nummer zal zeker den lachlust van de aan wezigen opwekken. Last not least zullen 16 dames van Kring Haarlem onder leiding van den heer E. W. Venema een nummer figuurzwemmen. Op dit gebied genieten de dames van den Haarlemsehen Zwemkring een buitengewoon goede reputatie. Verleden week Zondag op het Zwemfeest van H.V.G.B. oogstten zij immers zooveel succes? Bij goed weer zal dit nummer 's avonds nog eens herhaald worden. De figuurzwem sters zullen dit dan doen bij verlichting van de sterke schijnwerpers, die boven aan het wedstrijdbassin Noorderbad geplaatst zijn, wat een bijzonder aardig effect maakt. Wij wenschen Zignea veel succes toe met haar 20-jarig jubileum. DAMMEN. CLÜBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Ph. G. Amelung Jr. derde klasse kampioen! In den wedstrijd om het derde klasse club kampioenschap 1932/1933 der „Haarlemsche Damclub" is thans de beslissing gevallen. Ph. Amelung Jr. is kampioen geworden. Hij legde ook beslag op het derde klasse clubkampioen schap der „Haarlemsche Damclub". De twee de prijs werd gewonnen door I-I. C. Souverein. Naar de tweede klasse promoveeren nu de finitief Ph. G. Amelung Jr., H. C. Souverein, I,. Kisch en Th. C. v. d. Sluijs. EEN DAMDAG TE HEEMSTEDE. Ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van den Haarl, R K. Dambond zal er a.s. Zondag in het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemstede een damdag gehouden worden. Algemeen leider is de heer Th. Kok. voor zitter van den bond. terwijl als wedstrijdlei ders fungeeren de heeren Th. Kok, Th. Bij man en J. Bosse. In de pauze zal de heer J. L. Veen. voorzitter der Heemst eedsche damclub St. Bavo een pro- pagandarede houden, waarna door den heer Th. Kok de prijzen zullen uitgereikt wor den, welke behaald zijn in de clubcompetitie en om het persoonlijk kampioenschap. EEN „BLIND '-SPEELSTER. Uit Toulouse meldt men ons dat aldaar een vrouw geheel zonder fouten partijen dam „blind" speelt. Deze eer komt toe aan Mme. Morla, de eerste vrouw dus, die „blind" speelt. Mme. Morla zal gedurende het internatio naal tournooi te Havre (13/15 Augustus a.s.) voor een groot gezelschap Fransche dam spelers haar kunnen in het blindspel in het openbaar demonstreeren. LAWNTENNIS. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. De uitslagen van den eersten dag der inter nationale tenniswedstrijden luiden: Heerenenkelspel: De Stefani sl. Tjoa G1, 62, 61. Leembrugge sl. Xenon 6—4, 62, 63; Von Kehrling sl. I-Ieynen 36, 75, 64, 46, 63; I-Iughan sl. De Bruin Kops 64. 62. 63; Wetselaar sl. Landsbery 60. 60, 60; Teschmacher sl. Mr. J. Pel 63, 64. 62; Wisseling sl. Gerritsen 64, 36, 63, 06. 61; Marinkelle sl. Fyzee 46, 75, 63, 63: Karstcn sl. Lefrandt 62. 63, 75; Van Olst sl. Mr. Sigmond 6—1. 6—3. 6— 1: Weber sl. W. Pel 0—2, 6—C. 6l: Roger sl. Van Riemsdijk 61, 64. 6—8. 6—0. Dames-enkelspel: Mevr. Dralle sl. mevr. Ernst 63. 26. 61; Mrs. Burke sl. mevr. Hartkamp 61. 61: mej. Tenvindt sl. mej. de Jong 62, 61; mevr. Dros sl. mej. M. Roos 6—1. 6—0: mevr. Joncquière sl. mevr. Wetselaar 61. 61: mej. Sanders sl. mej. Eftink 75. 6—1; mej. Rollin Couquerque sl. mej. R- Roos 61. 61: mevr. Boutmy sl. mej. Kerkhof 61. 6S: mej. Lindonk sl. mevr. van Alphen 64, 63; mevr. Dyson sl. mej. de Wal 63. 75: mevr. von Stuck sl. mej. Leeksma 61. 61. De uitslagen van de Woensdag voortgezette tenniswedstrijden te Noordwijk luiden als volgt: Heerenenkelspel (2e ronde): Scheurleer sl. Hoyman 60 60 61. Timmer sl. Brussen 6—0 6—2 61. 3e ronde; Jourde w. o.: Scheurleer sl. Wetzelaar 75 62 26 64. Teschmacher sl. Wisselink 6—0 62 60. Timmer si. Pel 60 62 60. Sertourio w.o. 4e ronde: De Stefani sl. Jourde 61 61 62. Kehrling sl. Hughan 6—2 26 46 6—3 6—2 Timmer sl. Teschmacher 6—1 6—2 6—2. Sertourio sl. Van Olst 16 6—3 62 75. Roger w.o. Dames enkelspel (2e ronde). Mevr. Schim v. d. Loeff w.o. Mej. Belzer w.o. Mej. Iijgram sl. mej. Kerckhoff 62 61. Mevr. de Bruin Kops w.o. 3e ronde: Mej. Belzer sl. mevr. Schim van der Loeff 6—0 6—1. Mrs. Burke sl. mej. Terwind 2—6 6—3 6—2. Mej. Ingram sl. mevr. Dros 64 26 61 Mej. Sander sl. mevr. Jonquière 8—6 61. Mej. Rollin Couquerque sl. mevr. Boutmy 6—1 6—0. Mevr. von Stuck sl. mevr. De Bruin Kops 6—2 6—0. Dames dubbelspel (le ronde): Mevr. van Stuck en mej. Sanders sl. mevr. Wetzelaar en mevr. Hartkamp 6—0 6—0 Mevr. Dralle en Mevr. Lindonk sl. mevr. Roos en mej. Roos 62 62. Herren dubbelspel (le ronde). Mi'. Marinkelle en Heynen sl. Brussen en Ger ritsen 6—2 6—0 6—4. HughanVan Olst sl. Mr. Pel en Heyman 6—3 6—1 6—2. 2e ronde: De Stefani en Roger sl. Van Riemsdijk en Wetzelaar 6—4 6—2 6—4. Leembruggen en Fyzee sl. Tjoa en Xenon 57 6—2 6—4 7—5. Gemengd Dubbelspel (le ronde). Mevr. Boutmy en Hughan sl. mej. De Wal en Dr. Lansberg 60 64. Mej. Rollin. Couquerque en Castendijk sl. mej. Kerckhoff en mr. Sigmond 63 6—1. Mej. Belzer en Carsten sl. mevr. Hartkamp en van Aardenne 6—0 6—3. Mej. Adamoff en De Stefanie sl. mevr. Ernst en Tjoa 60 61. TOURNAMENT KENNEMER LYCEUM De uitslagen van Dinsdag luiden: Damesenkelspel A; Mej. Vlieger slaat mevr. Kramer 46 64 108. Mej, Terwey slaat mevr. v. d. Klashorst 4—6 6—4 8—6. Heerenenkelspel A Sluiter slaat Kotte 62 2—6 6—3. Heerenenkelspel B. Baart slaat Verkley 6—0 63. Moes slaat Baljon 6—2 6—3. Damesenkelspel B: Mej. Terwey slaat mej. i Schmidt 6—2 8—6. Mej. de Vletter slaat mevr. Boerrigter 6—2 63, Mej. de Bock slaat mej. Wamsteker 16 64 60. Mej. de Clercq slaat mej. Fonkert 4—6 6—3 8—6. Heerendubbelspel B; Oudes en Verkley slaan Van Abs en Kroon 6—1 6—0. Gemengd dubbelspel B: Mej. de Clercq en L. Hoeke slaan mej. Fonkert en Houtman 75 i 5—4. Damesdubbelspel B:.Mcj. Leendertz en mej. de Vletter slaan mej. S. Loots en mej. M, Loots 6—1 6—0. TOURNAMENT KENNEMER LYCEUM De regen deed een belangrijk deel van den Woensdagavond voor tennis verloren gaan, doch wedstrijdleider Kotte zette er nadien een goede spurt in, zoodat toch nog eenige I partijen gespeeld konden worden. Plet heerenenkelspel A gaf twee goede par- i tijen te genieten. Poederbacb sloeg Sluiter met 62 57 6—3, terwijl Schönthaler over Deenik I zegevierde na een spannende final zet vau zeer goed spel (62 46 9—7. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel B Bijl dc Vroe slaat Hout- man 62. 62 Damesenkelspel B Mej. Fon kert slaat mej. Terwey 63 64. Heerendubbelspel B: Dantzius en Baas slaan Tideman en de Vletter G—3 108. Damesdubbelspel B Mej Leendertz en mej. i de Vletter slaan mej. Niessen en mej. de Clercq 6—7 9—7. Heerenenkelspel A: Schönthaler slaat Dee- nik 6—2 4—6 9—7. Poederbach slaat Sluiter 62 57 63. POSTDUIVEN. DE LUCHTGIDS Genoemde vereeniging hield een wedvlucht van Chateauroux, 655 KM., op 1 Juli. De prij zen werden als volgt behaald: Ed, van Bree 1, J. Zwart 2. Joh. v. d. Pol 3 7. W. H. Spoor 4. J. v. d. Klugt 5. P. J. Ver- putten 6. Eerste duif 4 uur 50. Laatste prijs winnende duif 6 uur 5 min. Wedvlucht van Limoges op 8 Juli. Afstand 768 KM. W. H. Spoor 1. L. van Bragt 2 3. Joh. v. d. Pol 4 5. Eerste duif 6 uur 45, Laatste prijs winnende duif 8 uur 35 min. Wedvlucht van Enkhuizen. De prijzen wer den als volgt behaald: Th. Cornet l 10 12; J. van Duijn 2. P. M. Kok 3. J. H. Göbel 4. J. Harmsen 5 6; J. v. d. Klugt 7 8; J. P. Kruijer 9, W. H. Spoor 11 13. II. A. K. De uitslag der wedvluchten van bovenge noemde vereeniging is als volgt: Chateauroux (Frankrijk) 660 K.M.; J. J. Hart 1 13. N. Peetoom 2 3 6, C. Koning 4, P, van Andel 5 7; G. H. Stouten 8 9 12 15. H. van Alphen 10, J. Pieke 11 16, D. Joppe 14. Limoges (Frankrijk): 768 KM.: N. Peetoom 1 2, G. H. Stouten 3 4 7. G. v. d: Meulen 5, P. van Andel 6 10, C. Koning 8, D. Joppe 9, J. Pieke 11. P. Kaptijn 12. H. J. Petters 13 14, H. van Alphen 15, Eerstgetoonde duif 6 uur 45 minuten. HAARLEMSCHE POSTDUIVENBOND. Bovengenoemde bond organiseert a.s. Zon dag zijn jaarlijksche propaeandavlucht met jonge duiven, geboren in 1933, van Hillegom. Voor hen. die sympathiseeren met de post duivensport, een mooie gelegenheid om het loslaten van ongeveer 3000 jonge duiven gade te staan. Het bijeenkomen der diverse vereenigingen, aangesloten bij den Haar- leschen Postüuivenbon^. geschiedt Zondag morgen 9 nur bij café Dreefzicht in den Hout. van waar de aftocht geschiedt naar Hillegom. Aan de Vosselaan te Hillegom heeft dé lossing plaats.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8