CRICKET SCHAKEN HONKBAL MAANDAG 17 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD S Beschouwing. DE SAMENSTELLING VAN HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Voor de ontmoeting van het Nederlandsch cricket-elftal tegen de Harrow-Wanderers die op 29 en 30 Juli e.k..in het Stadion te Am sterdam plaats zal hebben, heeft de Keuze commissie reeds negen spelers definitief aan gewezen t.w.: Mr. l-I. van Maanen (capt.), J. en W. v. d. Bosch, A. Schlll, Max Jansen, R. Sodderland (allen H.C.C.), W. Glerum (V.R.A.) J. Offerman (H.D.V.S.) en A. Terwiel (V.O.C.) Er zullen Inderdaad maar weinig men- schen zijn. die zich met deze keuze niet zul len 'kunnen vereenigen. Misschien komt de keus van J. Offerman wat onverwacht, doch de HermesD.V.S.Vr is momenteel in zulk een goeden all-round vorm, dat men van zijn succesvol optreden bij voorbaat verzekerd kan zijn. De ploeg heeft de beschikking over een groot aantal bowlers, van wie Terwiel de meest prominente figuur is. Slechts één right-hand fastbowler (W. iv. d. Bosch) lijkt ons evenwel te weinig, zoodat het zeker niet vreemd zal zijn, indien voor de twee nog te bezetten plaatsen tenminste één snellere bowler wordt gekozen. Wij zijn hier evenwel op gebied van fastbowlen niet verwend en aangezien P. G. East tengevolge van zijn Britsche nationaliteit niet in aanmerking komt, kunnen wij voor het oogenblik slechts ■twee bowlers aanwijzen, n.l. P. de Ruig en Jeuken, die W. v. d. Bosch in snelheid be naderen. Right-hand medium bowlers zijn er even wel voldoende, zoodat Capt. Van Maanen op dat gebied genoeg variatie in zijn aanval kan brengen. Nu J. v. d. Bosch ook met het slaghout uitstekende prestaties verricht, verkiezen wij hem als wicketkeeper boven Allandt (V.V.V.) of R. Ton (Haarlem) ook al achten wij den laatste als keeper beslist supérieur. Qua battingteam mag de ploeg er in alle opzichten wezen. Gelet op het feit, dat de Britsche tegenstanders qualitatief zeker niet met de beroemde FreeForesters combinaties zijn te vergelijken, zouden wij het juist achten indien de elftalcommissie de ploeg met eenige comingmen als Hans Schnitger, H. de la Mar, A. van der Togt of andere veelbelovende jonge cricketers, zou comple teer en. Al met al, achten wij de gekozen ploeg sterk genoeg om aan onze overzeesche vrien den goed party te geven; „May the best team win!" ÜHPIRE. NED. CRICKETBOND. Rood en Wit-V. 0. C. DE EERSTE NEDERLAAG DER ROTTERDAMMERS. De returnwedstryd tegen V.O.C. Is Zondag geëindigd in een volkomen verdiende over winning voor Rood en Wit, dat het ditmaal veel beter deed, dan de vorige week; zij sloeg V.O.C. nu met besliste cijfers. Na het winnen van den opgooi gaat V.O.C. eerst batten. Het begin is voor de Rotter dammers al heel weinig bemoedigend, want door twee zeer goede vangen in de slips van Jan Kruyt en een dito van Piet Hage naar zijn de drie beste V.O.C. bats voor te- ziamen drie uuns verdwenen, (binnen het kwartier. Th. Dubra samen met F. van Herwaarden (16) en later met F. Ruychaver, ,weet de score echter geleidelijk op te voeren en slaagt er zelfs in de 100 op het scoringbord te brengen. Als East (6) door Mr. Davidson, op het bowlen van J. Kruyt, die met den bal zeer destructief was en uitstekend bowlde prachtig in de gully wordt gevangen, is het spoedig gebeurd. Met den laatsten man in, neemt Kruyt zün zesde en laatste wicket en bowlt Dubru voor een nuttige 56 runs. Het totaal, met inbegrip van 11 extra's te weten: 7 wides, 2 no balls en 2 leg byes werd 119 runs. J. Kruyt zag slechts 35 runs op zich slaan. J. Schmelnk veroverde 3 wickets voor 37 runs. Rood en Wit begint om ongeveer kwart over drie met P. van Bueren en W. Kramer de Rood en Wit innings op het bowlen van Terwiel en East. De twee wickets vallen reeds spoedig. W. Kramer scoort snel 13 runs, maar valt dan ten slachtoffer aan East. S. Pos- thuma heeft aan een bal van Terwiel, die hy In zUn wicket haalt, genoeg (2 voor 19). Van Bucren en Van Baasbank brengen het er dan verder tot de thee (55) zonder onge lukken af. Vooral A. van Baasbank speelt uitstekend cricket. Spoedig na de thee, op 65 neemt Terwiel het wicket van Van Bueren voor een nuttige 19 runs, A. v. d. Togt doet een paar goede slagen doch moet als hij zes runs heeft, eveneens zwichten vooor een bal van Terwiel. die zeer lastig te bespelen blykt. A. van Baasbank wordt tenslotte voor een zeer aantrekkelyke 47 (vijf vieren) heel goed door Terwiel op bowlen van Gibb ge vangen. Schmeink en Hagenaar brengen de 100 op het scoringbord. Op 108 neemt Terwiel zün vierde wicket, door Hagenaar voor 15 te bowlen. Mr. B. Davidson, die hem vervangt, legt. er onmiddellijk geducht het. hout op en slaat o.a. 2 vieren en één zes, waarmede hij tevens Rood en Wit. in veilige, haven brengt. Voor 17 runs neemt F. van Herwaarden zijn wicket, als Beyers hem van een mislukten slag vangt. De wedstrü'd is nu gewonnen en de laatste batsmen laten nu vry spel zien. Schmeink wordt voor een heel goede 19 op Terwiel's bowlen achter het wicket door F. Kramer ge vangen. die daar heel goed werk voor zijn elftal leverde en zeer veel lastige harde ballen stopte. Kruyt wordt het zesde en laatste slacht offer van Terwiel voor één run en dan weten j. P. van Baasbank, die een prima 16 (3 vieren) scoorden en aanvoerder J. van Eeghen (4) verder stand te houden. De innings van Rood en Wit sluit op 164 voor 9 wickets. Terwiel was, zooals reeds vermeld, de ge vaarlijke man in den V.O.C.-aanval en nam 6 wickets voor 66 runs. Rood en Wit wint dus met 1 wicket en 50 runs. Sores: lste Innings V.O.C. Th. Gibb c. P. C. Hagenaar bowled J. Kruyt. 2 G. do Bruyn c. J. Kruyt b. J. Schmeink 3 Th. Dubru bowled J. Kruyt 5C A. Terwiel c. J. Kruyt b. J. Schmeink 0 F. van Herwaarden bowled J. Kruyt 16 C. G. A. Beyers, st. J. van Eeghen b. J. Kruyt 2 F. Ruychaver bowled J. Schmeink 17 P. G. East c. Mr. B. Davidson b. J. Kruyt 6 F. Kramer bowled J. Kruyt 1 H. Verburg, did not bat A. Gulttart not out 2 Extra's 11 Totaal 114 Bowlingcijfers: O. M. R. W. J. Kruyt 23 1/3 6 35 6 J. E. C. Schmeink 19 3 37 3 A. v. d. Togt 5 1 12 Dr. S. Posthuma 6 19 lste Innings Rood en Wit: P. A. Lammerts van Bueren bov/led A. Terwiel 19 W. Kramer bowled P. G. East 13 Dr. S. Posthuma bowled A. Terwiel 0 A. van Baasbank c. A. Terwiel b. Th. Gibb 47 A. v. d. Togt, bowled A. Terwiel 6 J. E. C. Schmeink c. F. Kramer b. A. Terwiel 19 P. C. Hagenaar bowled A. Terwiel 15 Mr. B. Davidson c. G. A. Beyers b. F. van Herwaarden 17 J. Kruyt bowled A. Terwiel 1 J. P. van Baasbank not out 16 J. H. M. van Eeghen not out 4 Extra's 7 Totaal 164 (9 wickets). Bowlingcyfers: O. M. R. W. A. Terwiel 25 5 66 6 P. G. East 15 1 66 6 C. G. A. Beyers 4 12 Th. Gibb 2 11 1 F. van Herwaarden 4 25 1 H. C. C. 2-HaarIem. Het is Haarlem niet mogen gelukken met één of meer punten uit den Haag terug te keeren. De voornaamste oorzaak was weer het slechte batten. Haarlem verliest de toss en mag batten. Aanvoerder Maas opent zelf met Allart. Laatstgenoemde valt al spoedig als slacht offer van R. Schill, weldra gevolgd door Healy. H. de la Mar staat kalm te spelen, maar wanneer hij een korten bal van Schill verkeerd raakt, ontfermt ten Bosch zich hier over en kan ook hy verdwijnen. Eén run later is het de beurt van Maas om te vertrek ken voor een langzaam gescoorde 11 runs. Met een stand van 25 voor 4 en de eerste 4 wickets neer, zag het er voor H.C.C. zeer gunstig uit. Met kleefstra en J. de la Mar op de mat trad echter een verbetering in. Eerst genoemde staat uitstekend te spelen, terwijl laatstgenoemde voornameiyk verdedigt. Het totaal gaat nu wat sneller omhoog. Op 57 valt ten slotte het wicket van de la Mar, en van af dat oogenblik vallen de wickets regef- matig, vooral ook, wanneer Kleefstra voor een solide 39 gevangen wordt. Het is speciaal aan hem te danken, dat Haarlem nog een eenigszins dragelijk totaal bereikte. Van de overige batsmen laat alleen nog van Dalsum behoorlijk cricket zien en hy bleef dan ook met 16 not out. Met inbegrip van 13 extra's wordt het totaal van Haarlem precies 100. H.C.C. staat nu voor de oogenschijnlijk niet zoo zware taak 101 runs te maken, doch ook by de Haagsche blijkt het batten niet de sterkste zijde te vormen. Toen op 97 de laat ste man inkwam, had Haarlem werkehjk nog een kans om te winnen, maar onder groote spanning slaagde Sodderland er in, het totaal te passeeren. H.C.C. opent met E. Neuerburg en E. Jansen. Op 14 is de laatste reeds ver dwenen. P. ten Bosch, die hierna inkomt, staat behooriyk te spelen, terwyl Neuerburg weer op de hem eigen wyze uiterst langzaam scoort en eigenhjk laat zien, hoe cricket niet gespeeld moet worden. De Ruig, die de vorige week zoo goed bowlde, blykt den batsmen nu niet zoo erg veel moeilijkheden op te leveren; op hem wordt dan ook het meest gescoord. Wanneer op 37 het wicket van ten Bosch ge vallen is. komt Hagedoorn steun verleenen aan Neuerburg, die een weinig vry er begint te spelen. Nadat de Ruig door Fortgens ver vangen is, komt er een eind aan dezen stand, als Hagedoorn door hem gecleaned wordt, weldra gevolgd door E. Neuerburg, die als slachtoffer van Maas valt voor een geduldige 24. De bowlery krijgt hierna de overhand, goed gesteund door Ton achter het. wicket. Van 4 voor 63 wordt het 9 voor 97.op welk totaal het reeds boven vermelde spannende oogenblik aanbreekt. De strijd wordt echter ten gunste van H.C.C. beslist. De innings sluit op 106, zoodat H.C.C. met 6 runs wint. Bij Haarlem had Maas zeer goed gebowled. In 25 1/2 over werden slechts 28 runs op hem gescoord. Speciaal mag Fortgens echter ge noemd worden, die in 6 overs niet minder dan 4 wickets nam. Het gedetailleerd overzicht volgt hier onder: Innings van Haarlem: A. Maas bowled L. J. Sodderland 11 J. Allart bowled R. Schlll 2 H. Healcy bowled L. J. Sodderland 0 H. de la Mar c. P. ten Bosch, b. R. Schill 8 J. de la Mar c. P. ten Bosch, b. J. A. Schill 6 J. Kleefstra c. L. Rekkers, b. R. Schill 39 R. de Vries bowled R. Schill 3 F. v. Dalsum not out 16 J. Fortgens l.b.w. R. Schill 1 P. de Ruig bowled R. Schill 0 R. Ton l.b.w. L. J. Sodderland 1 Extra's 13 Totaal 100 24 Bowlingcyfers: O. M. R. W. R. Schill 15 1 43 6 L. J. Sodderlanc 18 2'6 6 27 3 J. A. Schill 4 1 17 1 Innings van H.C.C. 2: E. Neuerburg bowled A Maas E. Jansen bowled P. de Ruig 9 P. ten Bosch c. J. de la Mar b. A. Maas 16 K. Hagedoorn bowled J. Fortgens 8 G, Bouwmeester l.b.w. A. Maas 7 J. A. Schill c. P. de Ruig b A. Maas 7 K. Neuerburg c. R. Ton b. J. Fortgens 12 J. v. d Luur st. R. Ton b. J. Fortgens 0 L. J. Sodderland st. R. Tor, b A. Maas 10 R. Schill c. H. de la Mar, J. Fortgens 1 L. Rekkers not out 0 Extra's 12 Totaal 106 Hermes-DVS 6 4 2 0 0 C 16 H. B. S. 8 3 3 0 0 2 15 R. en W. 2 7 0 4 1 0 2 9 Ajax (L.) 6 0 2 0 2 2 2 II. C. C. 3 6 0 1 1 3 1 0 R. C. H. 7 0 0 0 2 5 2 Bowlingcijfers: O. M. A. Maas 25 3/6 12 P. de Ruig 19 4 J. Fortgens 6 2 R. W. 28 5 56 1 10 4 Ranglijstjes. EERSTE KLASSE s 4 s f ai". I O 3 n' o 6 n" H. C. C. I 3 1 4 2 0 1 V. O, C. 7 14 10 1 V. R. A. 8 0 4 1 0 3 Haarlem 8 0 2 3 0 3 Rood en Wit 8 0 3 0 0 5 H. C. C. II 7 0 2 1 0 4 P. W. 8 0 2 0 2 4 OVERGANGSKLASSE A: V. V. V. 7 1 5 0 0 1 13 H. B. C. 8 2 3 0 0 3 12 A. C. C. 8 0 5 0 0 3 10 Quick (N.) 6 0 3 0 0 3 ■6 Kampong 7 0 2 0 1 4 3 V. R. A. 2 8 0 1 0 2 5 0 OVERGANGSKLASSE B: Haarlem 2Vleermuizen. Tegen de verwachting in won Haarlem de revanche match tegen Vleermuizen. Haarlem begint te batten en opent met Wessel en Voogd. Béiden zyn echter spoedig verdwenen. De Boer voegt daarna ook nog 10 runs tot het totaal toe. Alleen B. Smits weet nog 18 runs by het totaal te voegen. Wanneer het totaal 68 is zyn reeds 9 wickets gevallen. Dalhuizen en A. de Winter zetten hierna een stand van 22 runs voor het laat ste wicket op. Op 90 valt echter het wicket van Dalhuizen. De voornaamste resultaten waren: J. de Boer 10, B. Smits 18, D. J. J. Dal huizen 13 en A. de Winter 11. De bowlingcij fers van Vleermuizen waren: W. Langeraar 342, A. M. Jansen 637, L. Woudstra 13. By Vleermuizen is het hierna een komen en gaan door het goede bowlen van Blok en de Boer. Alleen W. Langeraar Lz. weet de bowlery eenigszins te bespelen, maar op 36 viel ook zyn wicket, terwyl tevens de innings van Vleermuizen sluit. Vermelding verdient nog het keepen van J. Voogd, die geen een bye door liet. Alleen W. Langeraar Lz. wist met 13 de dubbele cy- fers te bereiken. De bowlingcijfers van Haar lem waren A. Blok 514 en J. de Boer 422. H. C. C. 3—Rood en Wit 2. De thuisclub bat eerst, op nul is Gallois reeds verdwenen, doch dan begint het einde- looze „prikken". Bruin, Chapon en Jhr. van Lennep bowlen over na over en met de lunch na ongeveer twee uur spelen zyn er 60 runs voor twee wickets. Sillevis runt zich uit, terwyl Asman en Tresling beiden op het bowlen van Bruin gevangen worden. Aarssen en Mommaerts echter voeren door uitermate voorzichtig spel de score op en de 100 gaat op voor het verlies van 6 wickets. Op 117 echter neemt Mr. Davidson zelf den bal ter hand en reeds in zijn eerste over heeft hy tweemaal succes, Aarssen door Bruin, Coe- bergh door Kervel gevangen. Doch dan is het ook weer voor een heele tijd afgeloopen met het vallen van wickets Mommaarts krijgt nu gezelschap van Sille vis en samen scoren zij zoo nu en dan eens een run. Toch verschijnt tiental na tiental op het scoringbord en het is eerst op 185, dat Chapon een scheiding teweegbrengt, als hy Sillevis bowlt. In de volgende over stumpt Kervel tenslotte Mommaerts voor een geduldige 33. Het totaal Is na ongeveer 4 uur spelen 185. Hiervan hadden: A. Niks 26, O. W. v. Stoetwegen 27, L. W. Sillevis 15. J. Aarssen 28, F. Mommaerts 33, J. A. Sillevis 31 en 16 extra's. Er waren byna 80 overs noodig geweest Jhr. C. L. van Lennep bowlde 136, M. Bruin 245, J. Chapon 342, J. Goossens 0—10, Mr. F. A. Davidson 3—23, R. Kramer 0—5, H. Kruseman 00. Met op 3 min. na 2 uur speeltyd trekt Rood en Wit hierna, rykelyk vermoeid na het lange fielden, naar de wickets, daarbij absoluut geen kans makende op een overwin ning. Er wordt dan ook kalm verdedigd, echter wel een weinig te kalm. waardoor er regel matig wickets vallen. Chapon en Schouwen burg bieden wel eenigen tegenstand, doch Kruseman en R. Kramer zyn direct ver dwenen. Bij den stand 649 ziet het er niet be paald gunstig uit voor Rood en Wit. Captain Davidson echter brengt redding, hij speelt goed cricket en langzamerhand ver strijkt de tyd. Als hij dan gevangen wordt en ook Kervel direct verdwenen is, is er met Jhr. v. Lennep en Bruin op de mat nog vyf minuten te spe len. Zy houden echter stand, zoodat tenslotte een draw het resultaat is. Het totaal was 107—9 waarvan J. Chapon 20, G. v. Schouwenburg 14, Mr. F. A. David son 38 en extra's 15. Bowlingcijfers H. C- C. 3: C. W. v. Stoetwegen 1—31. J. Aarssen 3—27, W. H. Gellois 1—15, S. Asman 1—13, P. Niks 0—0, F. Mommaerts 36. H. B. S.—R. C. H. H. B. S. wint op de eerste innings. Op een door den regen doorweekte pitch be gint R. C. H. met batten. Aan een zijde ko men de batten in 't geheel niet op, zoodat het. niet te verwonderen is dat de overhand op het al niet sterke battingfceam de overhand heb ben. Wel weten enkelp spelers geruimen tijd stand te houden doch de begeerde runs kun nen niét gemaakt worden. Alleen Scheffer weet in de dubbele cijfers te komen door juist 10 runs te scoren uit het schamele totaal van 32. F. Wunder nam liefst 8 wickets voor 11 runs terwyl Mets de beide resteerende voor 20 uit kreeg. Voor H. B. S. geen moeilyke taak om dit co- taal te passeeren. te meer daar R- C. H. Klein met een geblesseerde duim in de gelederen had. Het liep R. C. H. echter ook niet erg mee. By H. B. S, zorgde in hoofdzaak Everard met een heel mooi gespeelde 47 en Katwyk 27 voor het totaal van 133. Wunder 15, Mets 13 en Borsboom 13 droegen hiertoe verder nog wat by. L. Kuyt nam 5 voor 41, de Jong 3 voor 41. Hellingman 2 voor 29. H. B. S. stuurt R. C. H. nogmaals in om het 3e punt te bemachtigen. Voor R. C. H. is dit een vry goede doch tevens zeer benauwde inning geworden. In den beginne liet het zich aanzien dat het totaal zonder te veel wickets verlies behaald zou worden, doch toen H Kuyt 13 en A. Scheer met een zeer geduldige 26 van de mat waren verdwenen volgde even een collapse, van 5 voor 64 werd het 8 voor 64 zoodat het er erg donker uitzag. L. Kuyt dacht daar blijkbaqlr anders over en joeg de bow lery naar alle zijden van het veld. ja zelfs tweemaal voor zes buiten het veld. Op 103 voor 9 werd de strijd gestaakt. L. Kuyt bleef met een verdienstelijke 34 not out. Nu nam Wunder 5 voor 26, Mets 1 voor 44, Everard 3 voor 22. H. B. S. won dus dezen aangenamen wed strijd met 101 runs op de le innings. HAARL CRICKETBOND Rood en Wit 3Rood en Wit 4. Rood en Wit IV bat eerst. Aanvankelijk is het een komen en gaan, doch H. Wegerif en M. Slingenberg stuiten de collapse. Het to taal wordt ten slotte inclusief 3 extra's 102. Hiervan scoorden: M. Slingenberg 31, H. We gerif 27, W. F. Bok 12, M. Everard 10, B. Schmeink 9. Bowlingcyfers R. en W. in: J. Faber 725, J. Goosens 223, D. de Boer 012, L. Groen 019. F. Hasselman 020. Rood en Wit III is niet bij machte dit to taal te passeeren, hoewel Groen en Faber een goede poging deden. De innings sloot op 90. Hiervan scoorden: Groen 23. J. Faber 13, M. Gobets 15, J. fen Have 9, Extra's 7. Bowlingcijfers Rood en Wit IV J. W. Fran ken 936, B. Schmeink 117, M. Slingenberg 0—13. H. de Haan 0—17. Rood en Wit IV wint dus met 12 runs. C. V. H. 2—Avos. Gewonnen door C.V.H. 2 met 8 wickets en één run. C.V.H. wint den toss en gaat het veld in. Van Avos weten alleen H. C. Klerk met een keurige 35 en V. v, d. Lijke met 11 weerstand te bieden aan den C.V.H.-aanval. Het totaal wordt 71 runs. Bowlingcyfers C.V.H. 2: O. Keijser 622, F. Vogelsang 4—20, H. Dik 0—20. C.V.H. gaat dan batten en reeds In den eersten over heeft de Avos aanval succes. O. Keyser en F. Vogelsang staan echter met vertrouwen te spelen en voeren samen den stand op tot 72 runs, waarna wordt gesloten. O. Keyser 47 not out, F. Vogelsang 21 not out. Bowlingcyfers Avos: V. v. d. Lyke 19, H. C. Klerk 1—20. Th. Hetem 0—23, D. Brauck- man 0—13, J. Klerk 0—3. CRICKET IN ENGELAND De traditioneele universiteitswedstrijd tus- schen Oxford en Cambridge is tot teleurstel ling van een zeer talrijk publiek zoowel fi- guurlyk als letterlijk in het water gevallen. Eén dag verregende geheel; op de andere da gen moest het spel verschillende malen wor den onderbroken Bovendien werden geen by- zondere prestaties verricht op het door re gen gehavende wicket, zoodat wij kunnen volstaan met te vermelden, dat Cambridge na Oxford voor 164 aan den kant te hebben gezet, zelf slechts 209 runs scoorde. De tweede innings der Oxonians leverde 795 wickets op, waarna de tyd was verstreken en aan de Can tabs de eer toekwam ae leiding op de eerste innings te hebben verkregen. Yorkshire ging op den goeden weg voort en behaalde voor de dertiende maal een over winning. Ditmaal werd Northamptonshire het slachtoffer, dank zy buitengewoon bowlen van Verity, die in totaal 13 wickets nam voor 102 runs. Leyland kwam weer eens ouder- wetsch los en scoorde een prachtige 192 uit een totaal van 3497. De club van Victor Jupp scoorde slechts 63! en 135. Sussex blyft de leiders op den voet volgen; thans werd Somerset het zeer gewillige slacht offer. De voor den Gentle men-Playerswe d- stryd gekozen Sussex-bowler Jas. Langridge deed met den bal weer voortreffelijk werk, door 13 wickets voor 108 runs te nemen. So merset scoorde 149 en 188; Sussex 3139, waarvan de openingsbatsman Bowley 134 runs voor zijn rekening nam. In den wedstrijd Derby—Worcester was de All-rounder Worthington de held van den dag. Een schitterende 200 not out van dezen batsman was oorzaak dat Derby op 5138 kon sluiten. Worcester werd eerst het slacht offer van Mitchell (520) en sloot haar eer ste innings op 83!; wel herstelde de county zich in de tweede innings een weinig, dank zy uitstekend batten van Pataudi (64), doch op 196 was de inningsoverwinning van Derby een feit. Gloucester verraste vriend en tegenstander door Surrey in de eerste innings voor 44!! runs aan den kant te zetten. Het is wel heel lang geleden dat de groote club van den Oval voor een zoo laag totaal aan den kant werd gezet. Hammond (626) en Goddart (417) wa ren de hoofdschuldigen. Gloucester zelf scoor de 4645, waarvan Hammond 120 (zyn derde century in successie) en Sinfield 181 not out. De tweede Surrey-innings leverde, dank zij Gregory (164) het goede totaal van 318 op: de iriningsnederlaag kon evenwel niet worden voorkomen. West-India deed tegen Nottinghamshire vrij goed werk, door op een moeilyk te be spelen wicket 314 runs te maken. Natuurlijk was Headly (66) weer topscorer. Notts ant woordde met 273 en bleef dus 41 runs onder het totaal der toeristen. Martin Dale had weer prachtig succes met den bal; hij ver overde nl. 8 wickets voor slechts 66 runs! Ten gevolge van den regen ontbrak de tijd voor een tweede innings. Ook Essex versus Kent eindigde onbeslist met de volgende totalen: Essex 252 en 1908; Kent 329. Lancashire behaalde weer eens een volle overwinning ten koste van Leicester. Hop- wood (140) en Iddon (66) legden den grond slag voor het hooge totaal van 4559, waar na Iddon zijn all-round vorm bewees, door in beide Leicester-innings 215 en 155 de beste cijfers te noteeren. GlamorganWarwickshire eindigde ten slotte in een draw, waarby de punten voor den eersten inningsvoorsprong aan Warwick kwamen. De totalen van deze ontmoeting luiden: Glamorgan: 228 en 234—9; War wickshire 3584 (gesloten). UMPIRE. Kampioenschap van Nederland. Zaterdag werd in het Nationaal Schaakge bouw te 's-Gravenhage de eerste ronde ge speeld van den wedstrijd om het Kampioen schap van Nederland. De uitslagen luiden: Dr. M. Euwe wint van E. Mulder. Jhr. Mr. J. H. O. van den Bosch wint van Mr. P. L. J. Rassers. A. W. Hamming wint van H. W. Felderhof. P. F. van Hoorn wint van Mr. J. A. Wolt huis. F. A. Spinhoven wint van Dr. A. G, Olland. Blauw WitHaarlem (125). Zonder Wulfhorst trok Haarlem I Zater dagmiddag naar Blauw Wit I, om daar den wedstryd te spelen, die de beslissing kon brengen voor de eerste plaats in afdeeling A. Haarlem gaat eerst slaan. Hunik haalt het eerste en komt door een goeden slag van Veenhof ook thuis. Veenhof sneuvelt later zelf op het thuishonk, dank zy een goeden aangooi van Van Heeswyk. Verder brengt Haarlem het niet. Van Blauw Wit zyn echter de nummers één en twee ook onmiddellyk uit. Dan mist Hinje een grondbal van den derden slagman, die onverbiddelijk uit had moeten zyn. In eens is Veenhof er uit en gooit hy steeds maar vier wijd. In de heele beurt wordt geen honkslag gegeven en nog komen er vyf Blauw Witters binnen. Verder wordt door beide partyen flink ge slagen. Het veldwerk is goed en alle hooge ballen worden gevangen- Jammer was dat Van der Putten ook dezen keer weer alle bal len uit de handen liet springen. Haarlem kwam er gaanaeweg beter in, maar toen begon het te regenen. Nadat een half uur gewacht was, werd besloten den wedstryd te staken. De stand was toen 125 voor Blauw Wit. Volgens reglement geldt een gestaakte wedstrijd niet, zoodat het bericht in som mige bladen: Blauw Wit, kampioen van IA, voorbarig was. Cijfers cler innings: Haarlem I 1120010 is 5 Blauw Wit I 502410 0- is 12 H. H. C.—T. O. G. O. (21—10) Zondagmiddag verscheen Togo by H. H. C. met slechts-acht man. In het begin speel de zy het nog klaar de score ongeveer gelyk te houden. Later bleken de automatische nul len echter een groote handicap, vooral toen het eenmaal zoo uitkwam dat H. H- C. twee maal achtereen slaan moest, daar by Togo juist de drie spelers, die er niet waren, aan de beurt waren Vaak kwamen H. H. C. ers door vier wyd op de honken en als er dan een goeden tik gegeven werd. natuurlyk vaak buiten het bereik van den eenigen man in het verre veld, leverde die H. H. C. weer eenige pun ten op. Toen er zes innings waren gespeeld en de Togoianen het niet eens waren met een be slissing van den scheidsrechter, zagen zy van verder spelen af. De cijfers der innings zyn: Togo 3 4 0 1 2 0 is 10 H. H. C. 7 0 1 6 1 6 is 21 A. M. V. J. 3—H. H. C. 2 (17—19) In een tamelijk slap gespeelden wedstryd is het aan het verzwakte H. H. C. II gelukt, van A. M. V. J. III te winnen. In de eerste 2 innings speelde A. M. V- J. Hl met 8 man, maar later waren zij volledig. De bowler van de „Jonge Mannen" gooide tamelijk veel wijd, terwyl Koopman daarentegen een aar- digen bal gooide. Bij H. H. C. moet het werk van Schaap vermeld worden. Deze ving 4 man uit en was met slaan ook goed op dreef. Af en toe haperde er nog wel eens wat in het veldwerk by H. H. C- II. maar dit heeft gelukkig niet de overwinning gekost. De laatste inning was spannend, H. H. C. H stond slechts 3 punten voor en A. M. V. J. Hl moest nog eenmaal aan het slag. terwyl K. II. C. H moest fielden in stroomende regen. Toch kreeg A. M. V. G. III maar 1 punt zoodat. de overwinning was behaald. Inningscijfers: AM.V.G. UI 3 1 7 0 0 3 2 0 1 is 17 H-H.c. II 043028200 is 19 De Steden wedstrijd. De negentalcommissie heeft het volgende Amsterdamsche negental samengesteld: Lam mers, werper, M. C. Bakker, achtervanger, J. v. Heeswijk, Wilders, Sitters, le. 2e en 3e honk, Besanger, korte stop, Kreuger, Corts en Veen, verre veld. De wisselprijs voor dezen jaarhjkschen wedstrijd is te bezichtigen in het magazijn van den heer Baart, Groote Houtstraat 7. Blauw Wit-tournooi. Van de Haarlemsche vereenigingen heeft alleen E. D. O. voor het Zondag a.s. te hou den tournooi van Blauw Wit ingesrhreven. Het programma luidt als volgt: 10 u. a. Blauw Wit—Z. R, C. 11.30 u. b. Togo—V. V. G. A. c. AjaxE. D. O. 1 u. d- Winnaar a—A. M. V. J. e. Winnaar bWinnaar c f. Winnaar dWinnaar e. Haarlemsche Competitie. Voor dc Haarlemsche Competitie werd Za terdagmiddag gespeeld: Swastika a—S. S. H. Ook dezen keer maakte Swastika den indruk de zaak erg kalm op te vatten. Bij de meeste spelers van S S. H. zat er heel wat meer vuur in. Ook in het werpen en in het veld werk was S. S. H. beter. Wel sloegen de Swas tika mannen nogal, we noteerden van Van der Rest en van Van der Ree een twee honk slag. maar dank zij het minder goede honk- loopen beteekende dit nog niet. dat zij ook punten maakten. S. S. II. vergrootte dan ook steeds maar den verkregen voorsprong. De cijfers der innings zyn: S. S. H. 3 8 4 10 4 is 29 Swastika 1 5 1 0 4 is 11 De wedstryd E. D. O. b—Gem. Lyceum b werd door E. D. O. gewonnen wegens niet op komen van Gem. Lyceum. Honkbal voor Dames. Zaterdagmiddag werd een vriendschappe- lyke wedstrijd gespeeld tusschen een dames negental van de Ryks H. B. S. Velsen en een van Haarlem. De Velsensche meisjes bleken in alle onder- deelen beter geoefend te zijn dan de Haar lemsche speelsters en waren in het bezit van een uitstekende werpster en een dito achter- vangster. De eerste noteerde in twee innings vyf maal drie slag. In deze twee beurten kwam alleen Nel van Eseh door vier wyd op een honk. Zy sneu velde echter later op het derde. Ook in slaan waren de Velsensche dames beter. We noteerden een twee honkslag van Bcrrij Milatz en van Joke Voerman. Gehol pen door een fout van de Haarlemsche dames liep Hannie Hellema zelfs een homerun. In de zesde beurt maakte de H. B. S. 23 runs. Daar er geen tyd meer was voor een zesde beurt der Haarlemsche dames, zullen we deze buiten beschouwing laten. Dan is de uitslag: II. B, S. Velsen 4 T f B !s 2| Haarlem 0 0 2 5 1 S B'

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6