De wedstrijden in het Stadion 7 ATHLETIEK. WIELRIJDEN. GYMNASTIEK. HONDENSPORT. LAWNTENNIS. v.rvei^rstve.rr^ir,s^.mevr- VOETBALNIEUWS HENCELEN MAANDAG 17 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD Een nieuw Nederlandsch record van W. Kaan op 110 M. horden. Berger loopt wederom 10.4 sec. r (Van onzen correspondent). De athletiekwedstrijden in het Stadion te Amsterdam zijn een groot succes geworden, want op bijna alle nummers werd fraaie strijd te zien gegeven; ook werden er eenige top prestaties geleverd. In de eerste plaats vermelden wij in dit ver band het vestigen van een nieuw Neder landsch record door onzen stadgenoot W. Kaan, die in de finale van het nummer 110 M. horden een tijd maakte van 15.1 sec., d.i. 0.2 sec. beter dan het reeds op zijn naam staande. Wel werd hij in dien eindstrijd derde, doch dit verliezen was buitengewoon eervol. Eerst In der laatste Meters slaagden de Duitscher Welscher, finalist in Los Angeles, en de En- gelschman Bailey er in, zich van hem af te schudden. De Haarlemmer had een fraaien stijl laten zien, o.i. wel den beste van alle; wanneer hij binnen eenige jaren er in slaagt, tusschen de horden wat sneller te worden, wordt hij een van onze beste vertegenwoordi gers bij de Olympische Spelen. Ook Berger was weer in een buitengewonen vorm. Reeds in zijn serie toonde hij dit, door op zijn gemak zijn tegenstanders te slaan. In de finale, waarin de Duitschers Jonath en Borchmeier medeliepen, had hij van den start af de leiding en won gedeci deerd. Borchmeier kon hem hierbij het beste volgen; Jonath was door een zeer slechten start direct uit den strijd. Hij kwam tegen het eind formidabel opzetten. Berger liep wederom 10.4 sec., waarmede hij nu wel be wezen heeft dezen tijd te kunnen loopen. Ook mej. Schuurman liep prachtig; zij won de finale in 12 sec. voor de geduchte mej. Krauss, op papier de beste Europeesche sprintster. Reeds in haar serie had de Hol- landsche athlete haar eigen wereldrecord ge ëvenaard. Voor het eerst werd in Nederland bij speer werpen boven 70 M. geworpen. De Duitscher Weimann zag hiertoe tweemaal kans de laat ste maal met een worp van 71.63 M. Het Duit- sche record werd hiermede belangrijk verbe terd, want Weimann is tevens de eerste Duit- >cher, die de 70-M.-grens weet te overschri; den, Spannende kampen gaf het verder in de 800 M., waarin de Engelschman Gutteridge op de laatste 50 M. den Duitscher Engel- hardt die algemeen reeds voor den winnaar werd aangezien, nog wist voorbij te spurten. De Haarlemmer v. d. Booren kwam in dit nummer als eerste Hollander op de vijfde plaats binnen in den goeden tijd van 2 m. 1.5 seconde. Ook op de 1500 M. werd een Hollander J. Zeegers vijfde, maar voor deze verrichting had hij zoo fel met den Haarlemmer Scherpen- huyzen moeten vechten, dat men in de ko mende wedstrijden de suprematie van Zee gers sterk bedreigd ziet. De Hongaar Szabo won overigens dit nummer zooals hij wilde, hoewel in een voor internationale verhoudin gen matigen, tijd. Het nummer 400 M. was eveneens voor de buitenlanders. Metzner. kampioen van Duitschland, won na zwaren strijd van zijn landgenoot Voigt. De eerste Hollander was de Hagenaar Klazema, een jong looper, die zijn weg wel zal vinden. De 4 maal 100 M. estafette was voor Bochum, met o.a. Jonath en Borchmeier in de ploeg. A. V. 1923 leverde echter mooien tegenstand, op de laatste 100 M. toonde Berger wederom., volkomen tegen Jonath opgewassen te zijn, want hij liep beduidend op hem in. De gecom bineerde I-Iollandsche ploeg had een invaller voor Colijn, waardoor Van den Berge nu op de tweede plaats liep en De Boer inviel op de laatste. Bij het derde wisselpunt had de ploeg even de leiding, doch De Boer moest alle drie ploegen laten voorbijgaan. 1 De dames hadden hun race kunnen winnen, indien mej. Du Mee niet zoo slecht had over genomen. Stilstaande nam zij den stok in ontvangst; dit was voor de Duitsche ploeg voldoende om zoo n voorsprong te nemen, dat deze niet meer kon worden ingehaald. De Haarlemmer Van der Zee, die deze week geblesseerd geraakt was kon het niet hooger brengen dan 3.40 M. bij polshoog. Wagner, de Duitsche kampioen won hier met 3.90 M. met den Hongaar Zsuffka op de tweede plaats. Op 1500 M. voor B-klassers bezette de Haa; temmer Figee de derde plaats; op hetzelfde nummer voor C-klassers bezetten de Haar lemmers De Jonge en v. Wilsum, resp. de vierde en zesde plaatsen. Van de overige Haarlemmers verdient nog vermelding de verdienstelijke prestatie van den veteraan A. Kaan in zijn serie 110 M. hoi den, welke hij in den fraaien tijd van 15,8 sec. wist te winnen. De gedetailleerde uitslagen zijn: De Engelschman Norris wint den Marathonloop. Te kwart voor twee had in het Stadion de start plaats van den klassieken Marathonloop, een afstand van 42,200 K.M. Na het vertrek uit het Stadion werd de vol gende route genomen: Apollolaan, Amstel- laan, Amsteldijk, Kalfje, Ouderkerk, Thamer- dijk, Nes, Nesserlaan (keerpunt), Amsteldijk. Ouderkerk, Kalfje, Zuidelijke Wandelweg. De finish was weer in het Stadion, waar de laat ste ronde zou worden geloopen. Hartelijk toe gejuicht in het Stadion verdwenen de loopers één voor één door de Marathonpoort naar buiten, waar het lange parcours hen te wach ten stond. Bij het Kalfje, na ruim 8 K.M. had onze landgenoot Landheer van het IJ (Amster dam) en de Engelschman Norris de leiding, op 50 Meter gevolgd door Koppes (K.N.A.U.) Berkhout-, en daarna een groep van eenige loopers als Urban, van Leenen. Knol. De Krey en de Duitscher Kreglinger. De rest was reeds eenige honderden Meters achter geraakt. Geruimen tijd bleven Norris en Landheer, den kop houden, en gezamenlijk liepen beiden K.M. na K.M. Na 16 K.M. waren zij nog aan den kop, terwijl Leenen op 200 Meter volgde met den Duitscher Kreglinger. Daai-op volg de op 400 Meter afstand van de leiders Urban, tenslotte op 1000 Meter de Krey en de anderen waren toen reeds meer dan 1 K.M. achter. De einduitslag werd: 1. Norris (Engeland) 2 uur 42 min. 54.6 s< 2. P. van Leenen (D.O.S.) Rotterdam 3 uur 4 min. 51.8 sec.. 3. Landheer ('t IJ) Amsterdam 3 uur 5 min. 30,8 sec.; 4. Kreglinger (Duitsch land) 5. C. J. Urban (N. I. O.) Driebergen. 6. Rooyakkers (D.H.C.. Delft); 7. Slinegerland; 8. W. de Krey (T.H.O.R., Gouderak)9. Over- dijk (D.O.S, Rotterdam); 10 Effrink (Victoria, Amersfoort). 11. Wildschut (Achilles, Gouda): 12. de Ruyter (A.V.A.C., Amsterdam); 13. C. J. Hanselaar (A. A. C., Amsterdam); 14. Selder. De Engelsche kampioenschappen voor dames. Mej. de Koek vestigt een nieuw Engelsch record speerwerpen en kogelstooten. Uit Londen: Bij de Zaterdag gehouden En gelsche kampioenschappen waaraan ook door Nederlandsche dames wordt deelgenomen, zijn heden een drietal nieuwe Engelsche re cords gevestigd. Onze landgenoote mej. De Koek (ATB Amsterdam) vestigde met 114 voet 3 1/2 duim een nieuw record speerwer pen en met 33 voet 8 duim een nieuw record kogelstooten. Voorts werd nog door Miss Holland een nieuw record discuswerpen gevestigd met 108 voet 11 3/4 duim. De Tour de France. Uit Parijs: Zaterdag had de zestiende étappe van den Tour de France van Aix les Thermes naar Luchon een afstand van 165 K.M. plaats. Het weer was zeer slecht. Er werd zeer langzaam gereden. De étappe werd gewonnen door Loyet- in vijf uur 47 min. 1 sec. gevolgd door Speicher, Stoepel en Guerra. De étappe van Zondag. De voorlaatste étappe der Pyreneeën liep Zondag van Luchon naar Arbes een afstand van 91 K.M. Eerste werd Jean Aerts in 2 uur 57 min. 24 sec. De étappe bevatte twee ber gen. waarbij Martano en Trueba zich weer als de beste bergklimmers lieten gelden. De tijdsgrens bij aankomst moest van 8 op 20 procent verhoogd worden, daar anders 12 renners zouden moeten worden uitgesloten. Indien men zich hier aan de eenmaal opge stelde regels zou houden, bleven er maar weinig renners over voor de laatste étappe naar Parijs. Het resultaat was: 1. Aerts tijds 2 uur 57 min. 24 sec., 2 en 3 Martano en Trueba zelf den tijd. 4. Magne 3 uur 56 min. 5. Guerra, 6. Speicher, 7. Giacobbe, 8. Buchi, -9. Dignie, allen zelfden tijd, 10. Le Calvez tijd 3 uur 6 min. 48 sec. 11. Archambaud, 12 Fayolle allen zelfden tijd. Het algemeen klassement luidt thans als volgt: 1. Speicher 106 uur 4 min. 24 sec. 2. Martano 8 min. 32 sec., 3. Lemair 11 min. 31 sec., 4. Guerra 12 min. 25 sec., 5. Archambaud 21 min. 32 sec. 6. Trueba 30 min. 51 sec., 7. Stoepel 34 min. 58 sec., 8. Level 38 min. 43 sec. 9. Magne 40 min. 1 sec. 10. Aerts 43 min. 53 sec Het landenklassement luidt als volgt: 1. Frankrijk 319 uur 5 min. 57 sec. 2. België 320 uur 1 min. 35 sec. 3. Duitschland 320 uur 58 min. 5 sec. 4 Zwitserland 322 uur 11 min. 7 sec., 5. Italië 323 uur 42 min. 40 sec. H. Ooms in Roermond. In Roermond werd Zondag de laatste wed strijd gereden van het Amateurs Tournooi. De Haarlemmer H. Ooms heeft het daar weer goed gedaan. In den sprint wedstrijd plaatste hij zich tweede achter den'bekenden sprinter A v. d. Linden met een banddikte verschil. Zijn totale plaatsing in de 4 wedstrijden van dit tournooi is 3ae in de sprint, en 1ste in d? tijdrace. NederlandLuxemburg. Een Nederlandsche overwinning. Uit Terborg: De Nederlandsche turners hebben Zondag in Terborg op de Luxemburgsche makkers een welverdiende overwinning behaald. Bij de vrije oefeningen heeft Nederland 124.70 tegen 122.05 punten, een kleinen voor sprong van 2.65 punten behaald. De beste Hollanders hierbij waren van Dam en Wedel met resp. 18,80 en 18,90 punten van de 20 te behalen punten. Vooral hun gedurfde vrije salto's droegen veel bij tot die hooge cijfers. Hoofdleider Sommer besloot in overleg met beide landen wegens den regen te staken. Het persoonlijk klassement was: 1 Wedel SSS Den Haag 74.05 punten. 2 G. Logelin (Luxemburg) 73.60 punten. 3 P. van Dam (Den Haag) 72.55 punten. 4 Kugeler (Luxemburg) 70,75 punten. 5 Melkman (UDI Bergen op Zoom) 70.05 punten. Politiehonden Dresseerclub „Haarlem" Bovengenoemde dresseerclub, welke de oudste club op dresseer gebied van Haar lem en Omstreken is, hield Zondag haar jaarlijkschen onderingen wedstrijd. Het weer dat zich 's morgens niet best liet aanzien, was voor deze tak van sport bij uitstek geschikt. De deelnemende leiders met hun hond lieten zeer goed dresseer werk zien. Gelet op den nog zeer jeugdigen leeftijd der honden mag men gerust van uitstekend dressuur spreken. De uitslag was als volgt. Klas- A: 1 Draayer met Due 256 pnt.; 2. Bakker met King, 251 pnt.; 3. Zuiderveld met Ida. 240 pnt; 4. Itter met Breston 179 pnt. Klasse B (jonge honden». In deze klasse werd de uitslag als volgt: le prijs: Smits; 2e prijs Koning; 3e prijs Gieske; 4e prijs Pielage. Er was voor dezen wedstrijd veel belang stelling; de oefeningen werden door de toe schouwers met groote aandacht gevolgd. De Intern, kampioenschappen te Noord wijk. De Stefani slaat Timmer. In de groene omlijsting van loof- en naald hout op de begroeide duinen, liggen de bruin roode grave'.banen, waarop de cinawcdstrij- den der Internationale tenniskampioen schappen gespeeld worden. De publieke be langstelling is groot en het is een fleurig gezicht op dezen zonnigen Zondag om het court al die kleurige toiletjes te zien. waar van blauw de voornaamste kleur uitmaakt. Timmer speelt tegen Stefani, en hoewel hij beslag weet te leggen op de eerste set, maakt zijn spel een matten indruk, zoodat de Ita liaan, die geen back-hand heeft, doch zijn racket in zijn linkerhand neemt en zoo een felle linkschen forehand demonstreert, hem telkens fraai kan passeeren. In de vierde set. als de Stefani op 52 staat, verliest hij door voorzichtig spel drie match-points en de game. Doch in de volgende game dwingt hij Tim mer met een vinnige linksche drive tot mis sen. (63). Het dubbelspel tusschen Von Kehrling- Timmer en de Stefani-Rogers is van een uit stekend gehalte. Vooral Timmer is bijzonder goed op dreef en dit gevoegd bij een zuivere volley van den Hongaar is te sterk voor het niet te goed sluitende dubbel Stefani-Rogers. Rogers, de lange magere Ier, die in shorts speelt, geeft eenige malen venijnige cross drives en serveert een enkele ace, doch als combinatie is hij met zijn partner minder dan de kampioenen. Opvallend is de slechte smash van Timmer. Mevr. Dros en mej. Rolilki Couquerque kun nen het niet bolwerken tegen mevr. Burke en mej. Adamoff, die vooral in het netspel zich de meerderen toonden. Mevr. v. Stuck begint in het dames-enkel spel overweldigend tegen mej. Adamoff, die een onderhandsche service heeft. In de twee de set verdedigt de laatste zich beter en brengt het daarin tot 4 games. Rogers en mevr. Dros spelen een uitsteken de partij tegen von Kehrling en mevr. Burke. Met fraai passeeren en een goede lob heeft mevr. Dros vooral in het begin veel succes en de eerste set is met 97 voor haar en Rogers. In de tweede staan zij telkens tot 55 een game voor, maar als mevr. Dros haar service verliest, gaat de set mei; 79 verloren. De tacticus von Kehrling zorgt er voor, dat de derde set door hem gewonnen wordt met 63. De uitslagen van de Zaterdag voortgezette internationade wedstrijden luiden als volgt: Heeren-enkelspel (demi-finale): Timmer slaat Sertorio 36, 63, G0, 6—0. De Stefani sl. Von Kehrling. Nadat de stand 75 voor eerstgenoemde was trok de Duitscher zich op medisch advies terug, aangezien hij te vermoeid was. Dames enkelspel (Demi-finale): mej. Ada moff sl. Mrs. Burke 63, 97. Heerendubbelspel (demi-finale): De Ste- fanl-Rogers sl. Weber-Karsten 64, 64, 10—8. Gemengd Dubbelspel (3e ronde)Mrs. Bur- ke-Von Kehrling sl. Frau von Stuck-Sertorio 2—6, 9—7, 6—2. Demi-finale: mej. Couquerque-Castendijk sl. mej. Lindonck-Hughan 75, 61, mej. Belzer-Karsten sl. miss Ingram-Timmer 60 6—2. Mevr. Dros-Rogers sl. mej. Belzer-Karsten 6—1. 6—3. Mrs. Burke-Von Kehrling sl. mej. Cou querque-Castendijk 8—6, 61. De finales. Uit Noordwijk: Zondag werden de finales gespeeld van de internationale tenniskampioenschap pen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel De Stefani slaat Timmer 3—6, 6—3, 6—3. Damesenkelspel Mevr. Van Stuck sl. mej. Adamoff 6—2. 6—4. Heerendubbelspel Timmer en Von Kehrling, sl. De Stefani en Rogers 64, 62, 26, 63. Dames-dubbelspel Mej. Adamoff en Mrs. Burke sl. Mevr. Dross en mej. Rollin Couquerque 6—3, 6—3. Gemengd dubbelspel: Mrs. Burke en Von Kehrling, al. mevr. Dros en Rogers 79, 97, 64. Tournament Kennemer Lyceum. De finales. Keurig op tijd eindigde dit tournament. Juist te zes uren was de prijsuitreiking dooi den wedstrijdleider, den heer Kotte, geschied (de eigenlijke leider de heer Van 't Lam was door familie-omstandigheden verhinderd om deze wedstrijden te leiden). Dank zij de zeer goede regeling behoefden op Zondag nog slechts enkele partijen ge speeld te worden. In verband met het wissel vallige weer was eenige tijd in petto wel nuttig. Het damesenkelspel A bracht een oude be kende. mevr. Kuhn, als eerste prijswinnares. Slechts In de finale moest zij een set afstaan aan mej. M. Terwey, die echter niet opgewas sen bleek tegen het strakke spel met goedge plaatste ballen van mevr. Kuhn. ok het gemengddubbelspel A bracht mevr. Kuhn een prijs met Sevekc; echter na een overgespeelden halven eindstrijd. In het damesdubbelspel A kon mevr. Kuhn (met. mevr. Kramer) geen succes behalen. Zc werden al voor de finale geëlimineerd door mej. De Jong en mej Verster die nu den eindstrijd gingen winnen van mevr. v. d. Klas horst en mevr. Kamerbeek. In de beide heerennummers van de A-afdee ling was Verwaal de man. Het enkelspel won hij van Schönthaler (in eindstrijd) en met Deenik werd ook het heerendubbelspel ge wennen van Schönthaler en Bitter. Het spel van Verwaal is rustig; echter wat nonchalant. Met wat enrstige tennis-oefening en een tennis-trainer zou hij nog wat meer kunnen gaan bereiken. De laatste uitslagen van dit geslaagde tour nament zijn; Damesenkelspcl A. Mevr. Kuhn slaat mej. Vlieger 61. 75. Finale: Mevr. Kuhn slaat mej. M. Terwey 1_6. 6—4. 6—3. Damcsdubbelspel A. Mevr. v. d. Klashorst en mevr. Kamerbeek slaan mej. A. Terwey en mej. M. Terwey 8—2. 6—3. Finale: Mej. de Jong en mei. Verster slaan mevr. v. d. Klashorst en mevr. Kamerbeek 6—2, 6—2. Gemengddubbelspel A. Mej. Vlieger en Kotte slaan mej. M. Terwey en Jonker 86, 46, 64. Finale: Mej. Vlieger en Kotte slaan men. Kuhn en Seveke 86, 61. Heerenenkelspel A. Verwaal slaat de Roos 2—6. 6—4. 64 Schönthaler slaat Poederbach 1—6. 62. 6l. Finale: Verwaal slaat Schönthaler 68, 6—2. 6—1. 6—4. Heerendubbelspc! A. Finale: Verwaal en Deenik slaan Bitter en Schönthaler 64. 7—9. 62, 61. Damesenkelspel B. Finale: Mej. de Vletter slaat mej. de Bock 6—4. 6—2. Damesdubbelspel B. Finale: Mej. Leendertz en mej. Vletter slaan mej. Oudes en mej. Schmidt 6—3. 6—2, Gemengddubbelspel B. Mej. de Vletter en de Vletter slaan mej. Oudes en Baljon 63. 64; mej. v. BilderbeeV. en Schönthaler slaan mej. Wamstcker en Bijl de Vroe 8—6. 6—8: Mej. Kraag en L. Hoek- slaan mej. de Vletter en de Vletter 3—6. 6—0. 54; mej. Blikslager er. Lantzius slaan mej. van Bilderbeek en Schönthaler 26. 6—3, 6—3. .Finale: Mej. Kraag en L. Hoeke slaan mej. mej. Blikslager en Lantzius 75. 57. 6i. Heerenenkelspel B. Oudes slaat Baas 6—1, 64. Moes slaat Bijl de Vroe 64. 64. Finale: Oudes slaat Moes 63, 63. Heerendubbelspel B. Finale: Bakker en Rijpma slaan Lantzius en Baas 86, 63. Damesenkelspcl C. Finals Mej. s. Loots slaat mej. Pereboom 6—1. 2—6, 7—5. Heerenenkelspel C. Finale: Pit slaat Postema 1—6, 6—3 8—6. Tournament Groenendaal. Het. nieuwe tournament van de week Is er alweer; de banen achter het. theehuis van Groenendaal zullen deze week het centrum van tennissport voor Haarlem zijn. Reeds den eersten dag werd een flink aan tal partijen afgewerkt, wat. gezien het aantal inschrijvingen wel noodlg is. om behoorlijk op tijd klaar te komen, rekenende op eenige risico van slecht weer. De eerste uitslagen, welke uiteraard nog geen aanleiding geven tot nadere analy seering luiden: Heerenenkelspel A: De Ruiter slaat Brants 6—0, 6—1. Houtman slaart Baart 7—5. 6—1. Felix slaat Boerrigter 60. 6—0. Van Huissteden slaat Plak 6—2, 10—12, 63. Tetterode slaat Prinz 60, 26, 63 Sluiter slaat Levy 9—7, 9—7. Moolenaar slaat Hazevoet 6—3 7—5 ..Van Stederen" slaat Olivier 6—2. 6—2 Van Houttum slaat Blikslager 6—1. 9—7. De Ruiter slaat Houtman 6—0, 62. Damesen'nelspel A: Mevr. Nijhuis slaat mevr. Van Houttum 61, 61 Mej. Plak slaat mej. Clarkson 6—4. 6—3. Mevr. Seckler slaat mej. Post ma 6—3 7—5 Mevr. Kramer slaat mevr. Melse 6—3! 6—2! Gemengd dubbelspel A: Mevr. Felix en Felix slaan mej. Postma en Van Hezel 6—0. 7—5. Mevr. De Ruiter en De Ruiter slaan mevr, Seckler en Plak 6—2, 6—1. Heerendubbelspel A: 6 pja^ Meslier slaan Lantzius en Kramer Hazevoet en Blikslager slaan Boerrigter en v. d. Veer 6—0, 6—4, Van Huissteden en Sluiter slaan Levy en Schultz 6—2. 3—6. 8—6. Tetterode en Melse slaan Hazevoet en Blikslager 6—0.6—4 Damesdubbelspel A- Mevr. Melse en mevr. Kamerbeek slaan mej. Plak en mej. De Haas 6—0, 6—1. HeerenenkelsDel B: Schultz slaat Blokker 6—4, 5—7. 6—2. Damesenkelspel B; Mej. Klipp slaat iliej. Dingemans 46, 62, 6-^0^6—o" Huisstede sIaat meJ- v- d. Eynde Mej. Van Essen slaat mej. Smit 60 61 Gemengd dubbelspel B- Mej. Van Huissteden en Van Eqmond slaan mevr. Van Hezel en Van Hezel Tï, en^Zur^Mühien" 11—9° 6—T S'aa" meJ' Smit Het tournament op „Duinwiik". t»n^ïuaag 8.n Zon<i!>5 2Ui op de ..Dulnwtjk"- temnsbanen 'te Beverwijk de eerste tennis namen" gespeeW van hel onderlinge tour De uitslagen van Zaterdag waren* Heerenenkelspe1: Erdman slaat c. Maters 6—0. 6—0: Langendijk slaat Reuses 6—0. 6—3 &6ftn ^T4' Ragut s!' Melchers tr BJ'?k Jr' Door» 6-3. 6—0. Bliek ell(! Rcdoker s>- Verhoef frS 6~i: Deegenaar Jr. sl. Docen 6-2. Zwager sl. J. Zwager 6—4. 6—4; J. Ma ters sl. Schauïkes 62. 63; Brouwer sl Mel- chers 6—4 6—3: Bliek Sr. sl. Blauw 6—3, 7—d: Kochx si. Gakcnholz (6—1, 6—0 stou- tenbeek sl. Hin 3-6. 8-6, 6-1; Dingier sl. D. Maters 6—8. 60, 64. Heerendubbelspc!: Ragut en Verhoef slaan Timmer en Docen 6-1. 6—1; Brouwer en Mel- chers slaan H. C. Maters en v. d. Leyden rr)- Erdman en Bliek slaan Rijke en KyKe e o, 6—0; Land en Ploeg slaan Mel- chers en Majoor 6—0 6—1; J. Zwager en Dingier slaan Redeker en v. d. Maat 6—3 4—6. 6—4: J. Maters en D. Maters slaan Schouikes en Nieuwenweg C2, 57, 64; C. Zwager en Deegenaar slaan Hin en de Waard 6—4. 6—4: Langendijk en Kochx slaan Roden burg en Maters 6—2. 2—6, 6—3. Mixed-double: J. Zurlohë en Kochx slaan Donker en Doorn 12—10, 6-3. Fr. Hcnncman -n Hin slaan Blauw en Stoutenbeek 6—3, 6—2; Deegenaar en Deegenaar slaan Moens en J. Zwager 6—4. 6—4; T. Zurloho en De Waard slaan Bongers en Schauïkes 6—0. 6—1. R. Teer en J. Maters slaan Meycr en v. d. Ploeg 60, 61; a. Maters en Erdman slaan mevr. Nieuwenweg en Rcnses 6—3, 6—2. Damesenkelspel: Mevr. Ragut slaat J. Nie- foort 63, 64; L. Moens sl. H. Doorn 6—2 6—3; Fr. Henneman sl. mevr. Blauw 6— 3—6; mevr. Ragut sl. mej. M. Donker 6—3, 5—7, 6—4. T. Zurlohe'sl. R. Teer 6—3, 6—1: mevr. Blauw sl. L. v. d, Giessen 63, 64; F- Henneman sl. Maters 6—0, 6—1. Om den Daviscup. OostenrijkSpanje. Uit Weenen: In verband met een hevig on weer kon de Davisbekerwedstrijd tusschen Oostenrijk en Spanje als voorwedstrijd voor het tournooi 1934 Zondag geen doorgang vinden. Heden Maandag worden de wedstrijden voortgezet. De stand is naar men weet 3—0 voor Oos tenrijk. j ENGELAND WINT IN DE EUROPEESCHE ZÓNE. Uit Londen: Te Wimbledon hadden Zater dag de laatste enkelspelen plaats van de finale tusschen Engeland en Australië in de Europeesche zone van de Davis Cup wedstrij den. De resultaten waren als volgt: Austin -Engeland) sl. Mac. Grath (Austra lië» 6—4 7—5, 6—3. Crawford (Australië) sl. Lee (Engeland) 8—6. 7—5. 6-4. Het eindresultaat is dus een 32 overwin ning voor Engeland dat nu in Parijs met Austin. Hughes. Lee en Perry in de Interzone finale zal uitkomen. Een buitengewone wedstrijd te Heemstede. Zondagavond was er een zeldzaam gebeu ren op het H. B. C.-terrein te Heemstede. Daar bond een ploeg van elf broers die den naam van Samson dragen den strijd aan te- gen het K. J. M. V. elftal van Heemstede. De leeftijd der broers varieerde van 38 tot 12 jaar. Dat dit een attractie was. bleek wel uit de groote belangstelling van het publiek. En begrijpelijk is ook dat vader cn moedor met trots het spel volgden, vooral als een der boys een goal maakte. Na het tossen komt Samson Sr. naar het midden om den aftrap te doen. Als dit geschied is begint het spel. De K. M. J. v.'ers zijn meer geroutineerd, dat is al direct te zien. maar toch werpen de Samsons zich vurig in den strijd. Dat zijn .:lj aan de eer van hun elftal verplicht. Het. publiek juicht als er een op handlgo wijze een tegenstander den bal ontfutseld heeft. Na -10 min. neemt K. J. M. V. de leiding, maar dat is een aansporing voor de Samsons om er een extra schepje op te doen; en wer kelijk gelukt, het de oudste met oen formida bel schot den stand gelijk te maken. K. J. M. V. scoort kort achter elkaar twee doelpunten. De jongste Sanason. Tonny. pas seert handig een back en kogelt onhoudbaar voor Vosse in 23. In de tweede helft ruilt Tinus met Graas, omdat dan het doel beter bewaakt wordt. Maar nu is de aanval van K. J. M. V. gevaar lijker. Toch zorgt de familie Samson nog voor een voorsprong als kort na elkander Vosse twee goals Iaat gaan 43. Maar de voorhoede der K. J. M. V. wil blijkbaar niet verliezen, want dan komen daar weer twee goals 45. Door een kalm balletje wordt het 55. Het is dan een strijd tusschen den aanval van Samson en de verdediging der K. J. M. V. Als het 78 is vergeet de verdediging der K. J. M. V. een jongen Samson af te houden; deze stormt op Vosse af en de stand is 88. Het publiek juicht. Ais de strijd afgeloopen is, wordt aan de gebroeders een ovatie gebracht. Tijdens de pauze ontving mevr. Samson een fraai bloemstuk. De E. D. O.'er. We ontvingen No. 11 (derde jaargang) van „De E.D.O.'er", het orgaan der voelbalver- eeniging E. D. O. Het bevat de volgende arti kelen en rubrieken: De jaarvergadering: Een andere richting; Bestuursmededeelingen; Voor onze leden en donateurs; Onze training, Wedstrijdverslag; H. V. B.-dag; C. van c!er Laan; Honkbalclub E.D.O.. Honkballen; Het voetbalspel (door J. Dinkla). OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP R. K. T. Zondagmiddag viel in Weert de beslissing om het landskampioenschap waar D. H. L. te gast was bij Wilhelmina. Wilhelmina toonde zich de meerdere door reeds voor rust den stand op 3—0 tc brengen. Na rust scoorden beide eenmaal, zoodat het einde kwam met 41. De totaalstand is; Wilhelmina 4 3 0 1 6 13— 9 S. D. O. U. C. 4 2 0 2 4 9—14 D. H. L. 4 1 0 3 2 13—12 Het Baarsje. Bovengenoemd College hield in de Ring vaart een ouderlingen wedstrijd op witvlsch. Des morgens vier uur vertrok men onder een stroomenden regen naar den waterkant. De vangst was slecht; totaal werden er 59 stuks gevangen. De prijswinnaars waren als volgt; lste pr. yv. A. v. Keulen, 2. J. Kuijer, tevens ..held van den dag", 3. L. V. Nicolai, 4. Jong bloed, 5. W. Corsten. 6. H. Veen. 7. Wildschut, 8. A. v. der Aar, 9. R. v. der Aar. 10. G. Veen, 11. v. der Pol, 12. Bosman, 13. N.N., 14. B. Veen, 15. Broekhuis. 16. A. v. Keulen. Na afloop werden de prijzen met een har telijk woord door den voorzitter, den heer H, Veen, uitgereikt. Het Baarsje is voornemens, om een wed strijd in België te houden. Er is een gouden medaille door den heer Slot uitgeloofd voor het grootst aantal gevangen baars in drie wedstrijden. De eerste wedstrijd heeft op 6 Augustus plaats. De Vrijstaande Vischcolleges Haarlem en Omstreken. Zondag 6 Augustus a.s. houden boven genoemde vischcolleges een groote vlsch- wedstrijd, waarin tien vischcolleges deelne men. Er wordt gevisent op witvisch in de Ringvaart. De Dageraad. Zondagmorgen hield bovengenoemd vischcol'.ege een kas wedstrijd op witvisch in de Ringvaart onder Hillegom. Door het gure wedere was de vangst matig. De uitslag was als volgt: le prijs G. Koaijer, grootste visch, 2, A. Boeré, 3. M. Koedijker, 4. Schuurman, 5. 3. Larsson, 6. P. Jansen, Larsson, troostprijs. De controleur J. van Zon ontving ook een prijs. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter, den heer B. Larsson met eenige hartelijke woorden aan de winnaars in het clublokaal van den lieer J. Uitendaal aan de Botermarkt uitgereikt. Hengelende biljarters. Zondag hield de biljartclub „de Poort" voor de verandering een geanimeerden visch- wedstrijd in de Ringvaart. Er werd, niet tegenstaande den aanhoudenden regen met veel animo gevischt. Dc- uitslag luidde: 1. J. Fabel, grootste, 2. J. de Nijs, held van den dag. 3. R. Draijer, 4. J. Pirets. 5. J. Veen, 6. J. Baiterman, 7. Hessllng, 8. Eerhart, 9. D. Hcesemans, 10. G. Martcn6, 11. G. Vermolen, 12. J. v. Teuncnbrock. 13. H. Boesten, 14. F. Neeven. De prijsuitreiking had plaats in het clubgebouw J. de Boc-r, Amsterdamschevaart 2a.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7