DE BILT 7-30 uur- DONDERDAG 20 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 meldt: Hoogste barometerstand 765.1 m.M. te Stettin. Laagste barometerstand 755.1 m.M. te Isafjord, en voorspelt zwakken tot matigen wind, meest uit Oostelijke richtingen. Meest licht tot half bewolkt. Droog warm weer. Behoudens kans op onweer. Uit het Buitenland KANS OP ONWEER. De dajing van de barometer in het Westen nam een einde. Alleen aan de Schotsche kust en ten Noorden van IJsland liggen nog onbeteekenende depressiekernen. Ook de hooge druk over Duitschland nam af. zoodat over het geheele gebied de baro meterstand tusschen 760 en 765 is. De bewolking is over het vaste land ge middeld zwaarder geworden nadat .gister' over Frankrijk en West-Duitschland vrij hooge temperaturen zijn voorgekomen. Tot onweer van eenige beteekenis kwam het daarbij nog niet. doch voor het komende etmaal zijn de onweerskansen toegenomen. Alleen aan de Schotsche en Iersche kust viel meer dan enkele milimeters regen. Barometer Stand van heden 762 m.M. Vorige stand 765 m.M. Neiging: Achteruit-, Opgave van de Fa. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Thermometer 19 Juli: Hoogste gisteren 79 F. Laagste heden nacht 64 F. Hoogste heden tot 12 uur 76 F. |JM| f littugij 1 MET ONZE PRISMAKIJKER VAN F 24.50 HEEFT U EEN RUIM GEZICHTSVELD OP UW VACANTIEREIS. ALLEEN ZIJLSTRAAT 97 Bavo Rolfilms met 4 Opnamen 6x9 PRIJS 35 CENT PER STUK BENOEMINGEN TE AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam heeft be noemd tot gewoon hoogleeraar in de sociale aardrijkskunde en de vergelijkende volken kunde bui.en de voordracht om. Dr. N. ter Veen, lector aan de Gemeentelijke Universi teit in de landbeschrijving, sociale en econo mische aardrijkskunde. Dr. J. P- Kruyt oé Arn hem. nummer een van de voordracht kreeg 20 stemmen: tot gewoon hoogleeraar in dc Ned. Taai en letterkunde dr. A. A. Verdenius met 38 van de 41 uitgebrachte stemmen; tot buitengewoon hoogleeraar in de Engel- sche taal en letterkunde dc heer A. G. van Kranendonk te Delft met 22 stemmen. Dr. G. A. Dudok, leeraar aan de beide gym nasia te Amsterdam kreeg 19 stemmen (bui ten de voordracht om). GEEN SPEELBANK TE HOEK VAN HOLLAND. De commissaris van Rotterdam te Hoek van Holland heeft wegens strijd met de Lo- terijwet 1905 en de Drankwet 1931 afgewezen een verzoek om het Straperlospel, dat te Scheveningen en te Zandvoort wordt ge speeld, ook te Hoek van Holland toe te laten. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinslag 18 Juli 1933. 1. H. J. A. van Lienden, machinaal hout bewerker, wonende te Haarlem, Tetterode straat 4; Curatrice mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. 2. W. J. van der Meer, kweeker, wonende te Aalsmeer. Kudelstaartscheweg 90; Curator Mr. F. A. Davidson, alhier 3. Jac. van Leeuwen, handelaar in bloem bollen, wonende te Heemstede, Javalaan 49. Curator Mr. L. V. Hoog, alhier. 4. P. Gravemaker Jr. winkelier in scheeps- benoodigdheden, wonende te IJmuiden, Trawlerkade 31. Curator Mr. F. A. Davidson, alhier 5. De nalatenschap van F. M. Gegls, gewoond hebbende te Haarlem, Rijksstraatweg 50; Curator Mr. L. V. Hoog, alhier. 6. Johannes Dienaar, veerman, wonende te IJmuiden, Bloemstraat 44; Curator Mr. H. O. Drilsma alhier. 7. Jan Dienaar, veerman, wonende te IJmuiden, Bloemstraat 44. Curator Mr. H. O. Drilsma alhier. 8. Willem Dienaar, kolenwerker, wonende te IJmuiden, Keizer Willemstraat 30; Curator Mr. H. O. Drilsma alhier. 9. Jan Dienaar Jr.. veerman, wonende te IJmuiden, Bloemstraat 46. Curator Mr. H. O. Drilsma alhier. 10. C. H. Maks, handelende onder den naam C. Maks Betonbouw, wonende te Vel- sen-N. Schulpweg 28; Curatrice mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. 11. C. Moraal, melkhandelaar, wonende te Zaandam, Jonge Arnoldusstraat 108; Curator Mr. H. H. Riepma te Edam. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. S. J. Pit. Opgeheven werd de faillissementen wegens gebrek aan actief van: 1. H. Spronk, wonende te Haarlem; Curator Mr. H. O. Drilsma alhier. 2. A. J. Hooggreef wonende te Haarlem; Curator Mr. H. O. Drilsma alhier. 3. H. J. van Gunsteren wonende te Haar lem; "Uw Curator Mr. A. Beets, alhier. 4. F. OTfenberg, wonende te Haarlem;' Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. 5. R. de Vries, destijds caféhouder, wo nende te Haarlem; Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. K en W. steiden voor dc gevraagde ont heffing te willen verleenen. Steunregeling werkloozen. B. en W. stelden voor een steunregeling voor werkloozen vast te stellen wegens uit putting der objecten werkverschaffing. De heer Tabak zegt dat de meeste ar beiders werkverschaffing prefereeren boven steun. Spr. zou de batterij willen doen ver werken tot een vluchtplaats tegen gasaan vallen. Dit zijn nog eenige werkverschaf fingsobjecten en mochten die niet uitgevoerd kunnen worden, dan zal men wel de steun regeling moeten aanvaarden. Spreker vindt het gezinsbedrag en den huurtoeslag van den steun goed te noemen, echter niet de steun- basis. Wanneer een landarbeider b.v. f 15 ver dient zou hij met een gezin van 5 personen f 9.75 per week aan steun ontvangen. De heer Tabak vindt dit te weinig. Spreker zou het steunbedrag voor gehuw de kostwinners willen brengen van f 9 op f 10.50 en voor ongehuwde kostgangers van f 5.— op f 6.50. De heer Zwaan juicht de steunregeling toe. Alleen vindt hij het bedrag der uitkee- ring te laag. Een gezin van 5 personen lean ontvangen f 9.steun, f 3.kindertoelage en f 2 maximaal aan huur. Naar de Minister aangeeft kan in deze gemeente aan steun worden uitbetaald f 21.45. De Voorzitter zegt, dat het hem zeer heeft gespeten dat er een jubelklank werd gehoord, dat er nu eindelijk eens een steun regeling kwam. B. en W. meenden dat het meer op prijs werd gesteld, dat de werklooze arbeiders hun loon hadden verdiend. Bij de vaststelling van het steunbedrag zal rekening moeten worden gehouden met de bestaande toestanden. Spr. ziet niet in waar om verschil gemaakt moet worden tusschen landarbeiders en bouwvakarbeiders. ;t Be treft hier de noodzakelijke levensbehoeften. Als het loon in de bedrijven ongeveer gelijk is aan het bedrag wat aan steun wordt uit betaald zal men niet tot het particuliere be drijf terugkeeren. De loonen der landarbei ders en die der bouwvakarbeiders loopen zeer uiteen. Verhooging der uitkeering zoo als door den heer Tabak genoemd heeft geen effect in verband met het maximum van 65 pet. Als B. en W. een geschikt werkverschaf- fingsobject hadden zouden zij niet. met een steunregeling naar voren zijn gekomen. De heer Stokman vindt, dat door de loongrens van de landarbeiders hooger te stellen deze menschen geholpen worden. Wethouder Van Essen vindt het frap pant, dat er een Raadslid is, dat steun pre fereert boven werkverschaffing. Mochten er gemeenten zijn die f 21.45 steun geven, dan zal zulks niet lang gehandhaafd blijven. Dat is niet meer mogelijk. Wethouder van Essen merkt nog op dat alle werkloozen gelijke menschen zijn en hij ziet niet in waarom steeds onderscheid gemaakt moet worden tusschen bouwvakarbeiders en landarbeiders. De landarbeiders hebben steeds aan het kort- ste eind getrokken. Ook de steunregeling in omliggende gemeenten is te hoog. Het is een hard gelag voor ai'beiders uit deze gemeente, dat zij f 10 per week minder steun ontvan gen dan hun collega die in Amsterdam woont. De heer Zwaan zegt een steunregeling te prefereeren omdat dan de werklooze arbei ders in de gelegenheid zijn werk te zoeken, wat niet het geval is bij werkverschaffing. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 8 tégen 3 stemmen (Zwaan., v. d. Aar en Tabak.) De heer A. Biesheuvel heeft aan B. en W. vragen gesteld over een op Zondag 28 Mei in de gemeente gehouden harddraverij; of die niet in strijd was met de Zondagsweb, of cloor het afsluiten van een weg verschillende personen geen omweg hadden moeten ma ken, of die personen niet gehinderd zijn in de uitoefening van hun godsdienstplichten 's middags en of B. en W. voor het vervolg geen medewerking willen verleenen voor een dergelijke overtreding van de Zondagswet. B. en W. antwoordden dat voor zoover me dewerking wordt gevraagd voor de uitvoe ring van Rijkswetten het college niet inter- pe 11 abel is. Daar echter de vergunning voor die hard draverij groote belangstelling geniet komt het gewenscht voor de gevraagde inlichtin gen te verstrekken. Voor zoover de Zondagswet nog eenige toe passing vindt, wordt aangenomen, dat met de in artikel 4 dier wet genoemde godsdienst oefeningen, de ochtend-godsdienstoefeningen worden bedoeld. De Burgemeester heeft de gevraagde vergunning verleend op grond van art. 32 der Algemeene Politieverordening. De tijdelijke afsluiting van de Bauduinlaan berust op art. 24 van het reglement op de wegen in Noord-Holland. Het is misschien mogelijk, dat een enkel persoon dientenge volge zich een kleinen omweg heeft moeten getroosten, maar daar het voor hem zonder groot bezwaar mogelijk was de Gereformeer de kerk te bezoeken, zijn zij door genoemden maatregel niet gehinderd in het uitoefenen hunner godsdienstplichten. B. en W. zijn niet voornemens in de toe komst gelijksoortige aanvragen te toetsen aan de Zondagswet, althans voor vermake lijkheden in de middaguren, na het be ëindigen van de ochtend-godsdienstoefenin gen. B. en W. zullen zich bij de te nemen be slissingen laten leiden door de gedachten, die omtrent de Zondagviering bij het over- groote deel der burgerij leven. De heer Biesheuvel had van B. en W. verwacht dat rekening was gehouden met art. 4 der Zondagswet. De Zondagswet is nog door geen andere wet vervangen en naar zijn meening is deze wet nog geldig. B. en W. zijn niet "bevoegd te beoordeelen op welke uren de godsdienstoefeningen gehouden moeten worden. De heer Biesheuvel meent dat B. en W. niet bevoegd zijn van die wet af te wijken. Afwijking dezer wet is in strijd met het beginsel van spreker (A.R.) en ook die der R. Katholieken. B .en W. toch in meerderheid katholiek, heeft daarom een standpunt ingenomen dat hem verwonderd heeft. De Raad die in meerderheid Katholiek is, zal in deze uitspraak moeten doen. De voorzitter zegt geconstateerd te hebben dat de Zondagswet nergens meer wordt toe gepast omdat het practisch niet mogelijk is. Vele bepalingen zijn niet meer in overeen stemming met de huidige tijdsomstandig heden. De Burgemeester in Haarlem heeft in 1897 gepoogd de Zondagswet toe te passen. Deze heeft toen een aanwijzing van de Regeering gekregen daarmede te staken. De voorzitter zegt dat dit artikel uitgelegd wordt wan néér men zich er nog aan houdt dat aan genomen wordt de ochtend-godsdienst oefeningen. In andere gemeenten zijn Zondagmiddag- schouwburg-voorstellingen, wordt gedanst, worden concerten gegeven; harddraverijen, grasbaanwedstrijden, gehouden enz. Spreker heeft deze voorbeelden aangehaald om aan te toonen wat de gangbare meening is. De schuld ligt niet bij de gemeentebestu ren maar bij het Rijk die de Zondagswet zal moeten intrekken of wijzigen en aanpassen bij de tegenwoordige tijdsomstandigheden. Nagenoeg alle Katholieke raadsleden ko men op tegen het standpunt van den heer Biesheuvel. Naar hun meening zijn sport- feqsten e. d. op Zondag bij de katholieken geoorloofd. Ten slotte dient de heer Bies heuvel een motie in. waarin de raad besluit B. en W. te verzoeken geen vergunning te verleenen voor het houden van openbare wedstrijden op Zondag tijdens de godsdienst oefeningen, teneinde daardoor de Zondags heiliging en de Zondagsrust te bevorderen. Deze motie wordt alleen gesteund door den heer Polderman en komt daardoor niet in stemming. Door de R.K. Raadsfractie werd de vol gende motie ingediend: De Raad besluit de houding van het College van B. en W. ter zake goed te keuren en het volste vertrouwen in dat College te stellen. Deze motie wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen (Biesheuvel, Polderman en Zwaan). Hierna sluiting. Er was bijzonder groote publieke belang stelling. HALFWEG DE VERBETERING VAN HET PLEIN. Ter gelegenheid van de voltooiing van de Noordzijde van het Plein, die nieuwe rio- leeringen en bestratingen gëkregen heeft, hebben de omwonenden de vlag uitgestoken en Woensdagmorgen den aannemer van het werk, den heer Cornelisse, met een krans ge huldigd. HAARLEMMERMEER INTREDE Ds. R. OOSTERHOFF. Ds. R. Oosterhoff te Wanswerd, die het be roep naar de Gereform. Kerk te Hoofddorp heeft aangenomen, hoopt op Zondag 17 Sep tember a.s. na in den morgendienst door den consulent Ds. P. van Strien in z'n ambt bevestigd te zijn zijn intreepredikatie te houden. AANRIJDING. Een zoontje van den heer S. werd bij de brug te Hoofddorp, terwijl hij aldaar op een rijwiel reed, aangereden door een passeerende auto. Het jongetje werd van de fiets geslin gerd en bekwam oogensehijnlijk geen ernstig letsel, hoewel hij klaagde over pijn in de zij. Het rijwiel werd vernield. De politie stelde een onderzoek in. Nader werd vernomen, dat 's nachts in allerijl een geneesheer ontboden moest worden, die een gescheurde nier con stateerde. PERSONALIA. Geslaagd voor het M.U.L.O. examen te Am sterdam (diploma A) W. van Est te Haarlem mermeer. ZANDVOORT TE VER IN ZEE GEWAAGD. GELUKKIG NOG GERED. Woensdagmiddag waagde een dertienjarige jongen uit Amsterdam, zich even ten Zuiden van paal 67 te ver in zee, te meer daar hij niet zwemmen kon. Bij het terugkeeren stap te hij vermoedelijk in een kuiltje en verdween plotseling onder de golven. Een onbekend heer zag het ongeluk gebeuren. Hij sprong onmiddelijk toe en het gelukte hem den jon gen boven water te brengen. Leden van de Zandv. Reddingsbrigade pasten kunstmatige ademhaling toe, en wisten hem in korten tijd zoodanig op te -knappen, dat -hij 's avonds op eigen gelegenheid terug keeren kon naar zijn ouders te Amsterdam. GESLAAGD. Alle leerlingen van de eerste groep, die examen deden voor het eincidipimoa van de U.L.O.-school zijn geslaagd. Voor diploma B slaagde: J. Koper; voor diploma A slaagden: A. Hollenberg, F. Padt, H. Tiemeyer en Ans Bleising. Verder slaagden voor de Rijks kweekschool A. J. Hoogenesch. C. Weber en H. Tam. Voor de Nutskweekschool: Marie Kerkman, Adri Èlffers en Jo Koper. Voor het Chr. Lyceum: M. Bonting, le klas, en A. Hollenberg 3e klas. HILLEGOM KINDJE TE WATER. Woensdagmiddag geraakte een 7-jarig meisje spelenderwijs in de Haven te water. Het juist passeerende reddingsbrigade-lid M. Schouten bedacht zich geen oogenblik en sprong haar achterna. Geassisteerd door den heer Barbiers was de kleine spoedig op het droge, zij bleek geen letsel te hebben opgeloopen. ZWEMDEMONSTRATIE. 50 M. rugslag dames: 1 N. Paardekooper 41 sec.; 2. B. Walraven 43 sec. 50 M. vrije slag heeren: 1 P. Velthuys, 2. J. J. Cardol, tijd onbekend. Onder water zwemmen dames; 1 F. Duin hoven 26 sec., G. v. d. Werf 24 3j5 seec. Idem Heeren: 1 A. van Dijk 58 sec.; L. Kraaij 33 sec. 50 M. schoolslag dames: 1 B. Walraven 41 sec.; 2. C. van Hummel 43 sec. De 3 x 50 M. wisselslag estafette dames was voor de dames C. van Hummel, M. Paar dekooper en J. Paardekooper en voor de heeren A. Meskers, F. Out en P. Velthuys. Tfiden onbekend. Bij beoordeeling van deze tijden moet men bedenken, dat de lengte van het bad korter is dan 50 meter. Het schoonspringen van diverse dames en heeren gaf veel fraais te zien; hierin is een merkbare vooruitgang te constateer en. De reddingsbrigade demonstreerde de ver schillende reddingsmethoden en zorgde' tevens voor het redden der diverse „drenke lingen" in de komische nummer die natuur lijk niet ontbraken en die uit den aard der zaak een kolossaal succes hadden, sneciaal de visscherman, waarbij per saldo de geheele familie, kinderwagen en baby incluis, in het water terecht kwamen. De E.H.B.O. demonstreerde het behande len van drenkelingen, kunstmatig adem halen. terwijl het vervoer per brancard van een drenkeling door middel van een vlot keurig geschiedde. Alles bij elkaar is het een mooie propa ganda geweest, niet alleen voor de vereeni- gingen, maar ook voor de zwemsport. IJMUIDEN SPORTAVOND TEN BATE VAN HET WITTE KRUIS. Het dameselftal van Gratia-Plato, dat Zon dag a.s. een vriendschappelijken wedstrijd handbal zal spelen tegen een dameselftal van Olympia verschijnt in de volgende opstelling- Mej. H. de Bruin, doel; Mej. A. Noomen en A. v. d. Vlerk, achter; Mej. R. Laman. J. Lub en M. Poldervaart, midden; Mej. T. de Groot, J. Krom, L. Klinge, M. de Dekker en R. Broer- se, vóór. Het costuum van Gratio-Plato is geheel zwart, van Olympia wit-zwart. Scheidsrechter is de heer J. Verbeek van Zaandam. KINDERKOOR „KLEIN HOSANNA". Woensdag heeft het Kinderkoor „Klein Ho sanna", onderafdeeling van het Christ, ge mengde zangkoor „Nieuw Hosanna" een uit stapje gemaakt naar Bergen, Schoorl en Kamperduin. In opgewekte stemming ver trokken de kleine zangers om 8.30 uur van het Velserduinplein. In Bergen hebben de kinderen in den speeltuin niet alleen druk .gebruik gemaakt van draaimolen, schommel en wip, maar ook tot groot genoegen van andere bezoekers eenige liederen doen hooren. In Schoorl werd het hooge duin beklom men. Na bij Kamperduin nog wat oo het strand te hebhen gespeeld werd de terugtocht aanvaard; de kleine zangers kwamen om streeks 7 uur vermoeid maar uiterst vol daan in IJmuiden terug. GRATIA-PLATO. Wegens vacantie op de Openbare Lagere scholen van 22 Juli af worden de oefeningen in gymnastiek gestaakt tot 23 Augustus voor de vrouwen en meisjes en tot 24 Augustus voor de mannen en jongens. De athletiekbeoefening op Maandagavond op het V.S.V.-terrein gaat evenwel door voor de oudste meisjes, jongens, dames en heeren, PERSONALIA. Voor het Mulo-examen te Amsterdam zijn geslaagd (diploma A) M. Langbroek en M. H. Kist de Buy ter, Chr. Hey broek en C. Beun te Santpoort en L. van Kempen te Velsen. BESOMMINGEN Trawlers: Leipzig O.N. 95* 775 manden f 3000. Bergen, IJm. 16 300 m. f 1190. Marie R. Ommering, IJm. 7, 430 m. f 1660. Caroline. IJm. 23, 475 m. f 2150; Julie Streiff, IJm. 159. 75 m. f 970. Loggers: Sch. 458 f 510; KW. 89 f 540; KW. 69 f 440; KW. 110 f 400: KW. 178 f 550: Kotters: O 322 f 450: O 71 f 110; E 99 f 690; E. 142 f 510; E 282 f 130; E. 409 f 150; E 369 f 470. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.10—G,75 Griet per 50 K.G. f 38—19 Tongen per K.G. f 2,401,25 Groote schol per 50 K.G. f 29—20 Middelschol per 50 K.G. f 26 21 Zetschol per 50 K.G. f 23 —15 Kleine schol per 50 K.G. f 20—1,90 Schar per 50 K.G. f 12—3,40 Tongschar per 50 K.G f 30—16 Rog per 20 stuks f 15 - -5 Kleine poon per 50 K.G. f 4.80- -3.80 Middelschelvisch per 50 K.G. f 13—16,50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 15—5,90 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 7.50—1.15 Kabeljauw per 125 K.G. f 72 -26 Gullen per 50 K.G. groote f 16—8.50 Bullen kleine per 50 K.G. f 9.50—2,90 Leng per stuk f 1,30—1,07 Heilbot per K.G. f 1.15 Wijting per 50 K.G. f 1,50 -0.90 Koolvisch per stuk f 033- 0 19 Makree! per 50 K.G. f 19-9 Kleine middelhake par 50 K.G. f 23-2G Versch.e haring per kist f 5—2.80 Kleine hake per 50 K G. f 6 ALLEEN ZIJLSTRAAT 97 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 20 Juli. Ondertrouwd 19 Juli; R. de Man en J. H. Koks; J. D. Hoogkamer en J. R. Lamboo; P. de Vries en H. M. E. W. Engels; C. P. v. cl. Aar en L. van Tol; A. J. Tönessen en II. Optenhöfel; W. E. Vliegenthart en A. Luijt- jes; C. J. Smit en M. J. van Es; B. C. van Erp en M. C. Tromp; N. D. Warmerdam en C. J. Schulpzand; A. van Baren en H Klaas- sen; A. Jaconelli en H. M. Snel; S. Heijman en C. Bijleveld; Cr. J. Zomerdijk en J. M. Weers; T. Sibrandi en N. de Haan; A. JTeere- mans en W. M. C. J. Vos. Getrouwd 19 Juli J. F. v. d. Wijden en E. Janssen; A. C. Koelmeijer en A. M. Herman: J. H. Galjaard en G. Stouten; L. C. Hartoch en J. T. B. Reimerlnk; W. A. E. P. van Beek en J. M. van Muijcn; H. v. d. Veldt en A. G. Bestcman; A. Dibbets en A. Crombeen; C. Kloos en E. v. cl. Stelt; M. J. Overzier en E. H. M HooijM. G. F. Maresch en A. Gun- scher; T. R. Groot en H. Biithker. Bevallen 16 Juli: W. BottelierKollaart, d.; 17 Juli: J. Heining—Cop, d.; 18; A. II. J. Wolff—Borghouts. d.: M. HijmanKool, cl. Overleden 18 Juli: C. J. v. cl. Putte, 76 j„ Vooruilgangstraat. AGENDA. Heden: DONDERDAG 20 JULI Groote Kerk, Orgelbespeling door George Robert. 3—4 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Volksconcert H. O. V. o. 1. v. M. Adam. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Held der Uni versiteit". 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „King Kong". 7 en 9.15 uur. Palace: ..Hoogheid amuseert zich". Op het tooneel: Kiithe Schnitzel', voordrachtkunste nares. 7 en 9.15 uur. N.V. van Waveren's Graanhandel. Jaaii. Alg. Vergad. v. Aandeelhouders, Kenaupark 5, 11 uur v.m. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op wevkV v,ui van 113 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. O v e r v e e nRaadhuis De Nachtegaal. Gemeenteraad v. Bloemendaal. 2 uur. Zandvoort: Raadhuis. Gemeenteraad Monopolo: Cello-avond Felix Robert Men delssohn. 8.30 uur. VRIJDAG 21 JULI Bioscopen, nieuw programma. Geëindigd zijn de failssementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: 1. KI. Schilder, vroeger wonende te Haar lem, thans te Amsterdam; Curator Mr. W. A. J. Stortenbeker te Bloe mendaal. 2. P. A. Deken, wonende te Haarlem. Curator Mr. W. A. J. Stortenbeker te Bloe mendaal. 3. D. Vergunst, wonende te Lisse. Curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet, alhier. jf UIT DE OMSTREKEN j HA A RLEMMEK LIEDE EN SPAARNWOUDE. RAADSVERGADERING Steunregeling voor werkloozen vastgesteld. Onder voorzitterschap van den burge meester, den heer L. I-L Simons heeft de ge meenteraad van Haarlemmerliede vergaderd. Bij de ingekomen stukken was een bericht, dat goedkeuring onthouden is aan het Raads besluit tot vaststelling der retributiegelden voor toelating van leerlingen voor middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs. De voorzitter licht toe, dat nu de gemeente Haanlem de Rijkssubsidie zal aanvaarden het onthouden der goedkeuring aan deze veror dening niet meer van belang is. Verder was er een bericht van den Mi nister van Defensie, dat het Liewegje niet verbreed of verhard mag worden daar dit gedeelte behoort tot de humdatiewerken en in tijd van oorlog men daarover de beschik king moet hebben. Besloten wordt aan de Koningin te ver zoeken de schoolgeldverordcning voor deze gemeente te verlengen. De Vereeniging van Arbeiders Radio Ama teurs afd. Halfweg is verzocht maatregelen te treffen ter voorkoming van radiostoring. B. en W. adviseeren op dit verzoek niet in te gaan omdat de naleving van een verbods bepaling ter zake zeer moeilijk zal zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 10 tegen 1 stem (Zwaan). Besloten wordt de zekerheidstelling van den Gem. Ontvanger van f 8000 terug te brengen op f 4000. Op zijn verzoek wordt eervol ontslag ver leend aan den heer P. P. J. Bottelier als hoofd der O. L. school te Halfweg onder dank betuiging voor de vele diensten gedurende een lange reeks van jaren aan de gemeente bewezen. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond aan de Schoolstraat tegen f 5 per M2, werd verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Gevraagd wordt ontheffing te verleenen van art. 16 der bouwverordening (verder dan 16 M. van den weg te mogen bouwen) door N.V. Bürmann te Amsterdam, Firma Cobelens te Haarlem, O. en O. Schönhuth te Haarlem en W. H. Lieftmck te Halfweg. Door de drie samenwerkende Vereenigin- gen, de Hillegomsche Sportvereeniging H.Z.V., de E.H.B.O. en de reddingsbrigade werd Woensdagavond in de gemeentelijk zwem inrichting een zwemdemonstratie gehouden, begunstigd door ideaal zomerweer en die in alle opzichten welgeslaagd genoemd mag worden. Veel publiek woonde den wedstrijd bij. Er werd in de verschillende nummers goede sport te beste gegeven. De uitslagen waren als volgt: 50 M. schoolslag meisjes: 1 A. Lommerse, 45.5 sec.; 2 C. Seysener 45.7 sec. 50 M. rugslag jongens; 1 W. v. d. Berg Jr., 1 min. 3.6 sec.; 2. J. Verschoor, 1 m. 10.2 sec. 50 M. vrije slag dames: 1 N. Paardekooper 35.8 sec.; 2. M. Paardekooper 37.8 sec. 50 M. rugslag heeren: 1 F .Out, 39.6 sec.; 2 K. Albers 41.2 sec. 50 M. rugslag meisjes: 1 M. v. d. Berg 48.4 sec.: 2 T. van Zijverden 48.8 sec. 50 M. schoolslag jongens: 1 W. v. d. Berg 46 sec.: 2 C. de Graaf 49 sec. VELSEN CONCERT DE EENDRACHT. De Harmoniekapel De Eendracht der Kon. Papierfabriek zal op Zondag 30 Juli van 2—4 uur een matinée geven in den Haarlemmer Hout en des avonds te 8 uur in Heiio. Heb volgende programma zal zij ten aehoore brengen zoowel te Haarlem als te Heilo. 1. 1' Attaque, marsch van Blankenberg. 2. Ouverture Oberon van Weber. 3. Eerste gedeelte uit de Onvoltooide Symphonie. 4. Souvenir de Chopin, Fantasie. H. Bekker 5. Ouverture van de opera Der Geist des Wogwoden. Grosman. 6. Zweite Ungarische Rapsodie, Liszt— Kriens. 7. Klinisi. Hongaarsche Marsch, Fucik.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2