4>r „ARNHEM" j voorwielgeen band bezat! Bovendien 4 DONDERDAG 20 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Voor den Kantonrechter. Een onvoorzichtig chauffeur. j Woensdagmorgen zijn voor den kanton rechter weer eenige zaken behandeld van roekelooze en onvoorzichtige chauffeurs, die blijkens de gevallen waarvoor ze terecht I stonden, niet veel besef hebben van de ver antwoordelijkheid van hun vak. Allereerst werd behandeld het geval van een Amsterdamsch chauffeur, die op 6 Juni des avonds op den Rijksstraatweg naar Am sterdam reed met een vrachtauto. Zonder reden bevond deze automobilist zich geheel links van den weg en hij bleef er rijden, naar een achter hem rijdend chauffeur ver klaard heeft, met een snelheid van 70 K.M. ofschoon van de andere zijde een luxe auto naderde, aan den goeden kant. Pas op 20 a 25 M. afstand van die luxe auto zwenkte hij naar rechts, net op het oogenblik, dat de I chauffeur van den tegenligger, bang voor een botsing, zich in veiligheid wilde stellen op den voor hem linkerkant van den weg. Ge volg: een hevige botsing, waarbij niet min der dan 7 personen wonden opliepen. Zij zijn naar dc Mariastichting overgebracht en drie hunner moesten daar worden opgenomen. Kantonrechter tegen den chauffeur van de luxe-auto: „Kon u niet stoppen?" Getuige: „Ik was bang dan verpletterd te worden." i De ambtenaar van het O.M. mr. B. v. d. Burg achtte deze wijze van rijden van ver dachte op den druksten verkeersweg van liet land een zeer ernstig delict. Ettelijke men- schenlevens zijn in gevaar gebracht. Gelukkig is het nog betrekkelijk goed afgeloopen. I ofschoon dat aan den ernst van het feit niets afdoet. De ambtenaar eischte een hech- tenisstraf van 14 dagen en intrekking van j liet rijbewijs Wior 1 jaar. I Verdachte zegt in hooger beroep te zullen gaan. Het ongeluk is z.i. te wijten aan de I schuld van den chauffeur van den luxe-wa gen en aan een fout van hem, verdachte, zelf. Kantonrechter: „Nee, aan de schuld van u. U hebt blijkbaar geen besef van de ge varen, die liggen in zulk rijden." Hij veroor deelde verdachte tot een hechtenisstraf van 7 dagen en intrekking van rijbewijs voor 6 maanden. l Verdachte vertrok, en sloeg met een har den klap de deur achter zich dicht. Zonder voorband. 1 Een chauffeur uit Velsen heeft zich in i een auto op weg begeven, waarvan een I was de man onder invloed van sterken drank Het kostte hem drie weken hechtenis en 6 maanden intrekking van rijbewijs. Gevaarlijk fietsen. We kregen ook een zaak van een wielrijder. In dit geval een wielrijdster, die een gevaar voor het motorverkeer bleek geweest te zijn. Zij had gereden op het fietspad langs de Am- sterdamsche Vaart en was plotseling, zonder op- of omkijken en zonder 't geven van-een ,r \eeken den hoofdweg overgestoken. Een Ara- -l ferdamseh student, die op zijn motor na tode, werd door haar volkomen verrast en reed haar aan. Hij werd daarbij vrij ernstig gewond. De ambtenaar vroeg f 25 boete of 10 dagen I hechtenis. De verdachte vroeg of het niet wat gematig der kon. Zij zeide veel schade gehad te hebben aan haar fiets. De kantom-echter vond de opmerking over: „Ik ook schade", misplaatst, daar ,.De aanrij- rijding door Uw domheid is gebeurd." Hij ver oordeelde verdachte tot f 15 boete. Overtredingen leerplichtwet. Wegens overtreding van de leerplichtwet hadden zich eenige hoofden van gezinnen, de f huisvaders, te verantwoorden. Zij hadden I geen zorg gedragen, dat hun kinderen de i school bezochten. De vaders het waren er twee waren niet verschenen-, doch hadden hun echtgenooten gezonden, echter zonder de vereischte machtigingen. En derhalve wer- den zij bij verstek veroordeeld. De eene verdachte werd veroordeeld tot f3 boete (eisch f5). De tweede verdachte kroop door het oog. als ik het zoo eens mag zeggen, van de hechtenisnaald. Hij stond reeds, bij derde herhaling voor hetzelfde feit terecht en aangezien de wet bij tweede her haling reeds hechtenis voorschrijft, vroeg de ambtenaar dan ook 3 dagen hechtenis. Echtgenoote van verdachte: „Ik betaal lie ver boete." De kantonrechter zeide voor dezen keer, maar dan onherroeppelijk den laatsten keer, 't geld boetewetje te zullen toepassen en verdachte kwam er met 'f 6 boete af. Arbeidswet. Tenslotte werden aan een slager 4 boetes opgelegd van f 2, omdat hij er niet voor ge zorgd had. dat de vereischte arbeidslijsten en -registers in zijn zaak hingen, waar een 4-tal arbeiders aan het werk waren. CRISISCOMITE Personeel Laboratorium Leyduin Vogelen zang f 10. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bijBur. van Politie Sme- öestraat 9, bal; damestasch: Geldorp- Linden- straat 23. werkkiel: Deen. Bakkerstraat 55zw., badpak met handdoek; Kerkhof, Gen. Cronjé straat 67 rd. ceintuur. Broekman. Oranjestr. 169, das; Leentjes, Nachtegaalstraat 83, di ploma; v. d. Laan, Roosveldstraat 45, dop ben zinetank: Pelikaan, Bloemhofstraat 23, hond. De Keizer, Joh. de Breukstraat 28, honden halsband; Hogaans Berckheydestraat 30, hand koffer; De Graaf, Rijksstraatweg 437, hals ketting; Schilpzand. Bantamstraat 43, idem; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 katten; Brink man, Anegang 25, muts en handschoenen. Vastenouw, Gr. Heiligland 42, parapluie; Van Looy, v. Marumstraat 40, portemonnaie; Mul ler, Jan Steenstraat 4. idem; Mozerman, Vijf hoek 20. ring met sleutels; Hobes Rolland straat 48, rijw.bel.plaatje. Akersloot, Corn. Schoonstraat 14. regenjasje: Erkelens, Scho- terweg 56. reparatiebus H.D. motor: Bonna, Rijksstraatweg 545. schoentje; De Wit Besoe- kistraat 7, strandschoen; Carels. Zijlstraat 12. stofjas. Smits. Z.B. Spaarne 100, slot met sleu tel; Blom. Rijksstraatweg 61, sigarettenpijpje in étui: v. d. Hark. Linschotenstraat 2 d, trom melstok; Kuiper, Kamperstraat 38 rd, acte- tasch; Ingenhoes, Voorhelmstraat 52, zonne- brill. BRUNT. J. BRUNT, t Een bekend politieman heengegaan. Tot ons leedwezen vernemen wij. dat de heer Jacob Brunt, hoofdagent-rechercheur bij de Haarlemsche politie, Woensdagavond half zeven in het Diaconessenhuis, waar hij sinds eenige dagen wegens een ernstige ziek te verpleegd werd, is overleden. Met den heer Brunt is één van de trouw ste. eerlijkste en moedigste politiemannen heengegaan, die zoowel bij zijn superieuren als bij zijn collega's en verder politieperso neel uitstekend stond aangeschreven. Een tragische bij zonderheid is het, dat de heer Brunt, die op 4 Augustus a.s. 65 jaar gewor den zou zijn, op zijn verzoek met ingang- van 5 Augustus eer vol uit den dienst zou worden ontsla gen. Dit heeft he laas niet zoo mogen zijn. Eenige jaren van welverdiende rust, die al zijn vrienden en collega's hem zoo gaarne gegund hadden, heeft hij niet meer mogen genieten. De ijverige en rechtschapen politieman is nu de eeuwige rust ingegaan. Voordat hij in Haarlemschen politiedienst kwam, is hij nog eenige jaren werkzaam geweest bij de politiekorpsen te Leiden en Schiedam. Hij is op 25 Februari 1903 in Haarlemschen dienst gekomen als agent derde klasse, met een proef tijd. Reeds een jaar later volgde zijn vaste aanstelling. Op 1 Januari 1907 kwam hij bij de recherche. Op 18 Juni 1909 werd hij bevorderd tot agent tweede klasse en op 1 December 1916 tot agent eerste klasse. Op l November 1919 volgde zijn bevordering tot hoofd-agent-rechercheur. Hem werden toen administratieve werkzaamheden opgedragen. Als een bewijs hoezeer hij het vertrouwen van zijn superieuren genoot, kan dienen, dai hij belast werd met de bijzonder vertrouwelijke onderzoeken. De heer Brunt stond vooral be kend om zijn ijver en liefde voor het' werk. Nooit keek hij op een uurtje extra werk. Als een onderzoek dit vorderde, werkte hij dag en nacht. In de ernstigste zaken had hij al tijd een aandeel, zooals we reeds in ons num mer van Zaterdag 25 Februari 1928 mee deelden, toen hij zijn 25-jarig jubileum bij de Haarlemsche politie herdacht. In 1920 heeft hij in samenwerking met den hoofd inspecteur der recherche, den heer M. Woud, tvjee verdachten aangehouden, die zeven in braken gepleegd hadden, o.a. bij Eigen Hulp. bij de firma Carels en op het Phoenix-ier- rein. Bij den diefstal van een brandkast van het Phoenix-terrein die in den Waarderpol- der terug gevonden werd, heeft de heer Bruut ook belangrijk werk verricht. Ook heel't hij. meest in zijn vrijen tijd, met den heer Woud ongeveer een jaar gewerkt in de beruchte Spaarndammer moordzaak. Hij had ook een buitengewoon geheugen. Alle verdachten, die met hem in aanraking zijn geweest, ken de hij, zelfs van tientallen jaren geleden. Daarom werd hij door collega's wel eens schertsenderwijs „Het wandelend Adresboek" genoemd. De heer Brunt was in het bezit van de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Brunt is gedurende zijn Haar lemschen dienst nimmer ziek geweest. Ge durende de vrij korte, maar ernstige onge steldheid, die een einde aan zijn leven ge maakt heeft, mocht hij in ruime mate onder vinden, hoezeer hij door de politiemannen gewaardeerd werd. Talrijk waren de bewijzen van belangstelling, die hij in zijn laatste le vensdagen heeft mogen ontvangen. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op a.s. Zaterdag des morgens te 10.45 uur, op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. WONINGBOUW LN HAARLEM-NOORD. Aan een communiqué van de Mij. „De Wil gen" ontleenen wij: Dinsdagavond werd in hotel Lion d'Or al hier een vergadering gehouden, waarin is ge regeld de overneming van de aandeelen der N.V. Exploitatie Maatschappij ..De Wilgen", gemeenschappelijk bezit tot eigen woning, gevestigd te Haarlem, door de bewoners van drie en dertig aan die naamlooze vennoot schap toebehoorende woningen aan de Vir,- kenstraat, Ooievaarstraat en Reigerstraat te Haarlem (Noord'. Aan dit aandeelenbezit is voor de bewoners verbonden het recht om door een kleine wekelijksche besparing, wel ke in de door hen verschuldigde wekelijksche huren is inbegrepen, na tijdsverloop eigenaar hunner woning te worden. Deze regeing is te danken aan de door de gemeente Haarlem verstrekte tweede hypo theek uit Rijksgeld. terwijl van particuliere zijde het ontbrekende als derde hypotheek is gegeven. De woningen zijn modern en voor de bewo ners zoo geriefelijk mogelijk ingericht (6 kamers en keuken, met gas, water, electvi- citeit en behoorlijk sanitair), de huurprijzen zijn zoodanig berekend, dat rente en aflos sing der hypotheken lasten en onderhoud volledig zijn gedekt. Door het welslagen van dit plan heeft de N.V. J. Roosen's Bouwbedrijf te Haarlem (Noord) een nieuw complex in aanbouw dur ven nemen. Ook hiervoor is reeds veel aan vraag. PERSONALIA. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen handelskennis L.O. mej. H. M. E. Willeman te Haarlem. MA/ LEVENS- RZEKERÏNG USC HARPIJ schept kapitaal voor moeilijke tijden Dir. Bijkantoor W. J. WIERSMA, Sc^oterUngel 129 (Adv. ingez. Medj DOOR EEN PAARD TEGEN DEN GROND GEWORPEN. Dinsdagnamiddag half zes schrikte op he'. Spaarne een paard van een bakfiets. Het dier liep ter hoogte van perceel 34 het trot toir op. Hier liep juist de 75-jarige heer A. K., die tegen den grond geworpen werd. Hij kreeg een bloedende wond boven het linkeroog en vermoedelijk een hersenschud ding. Ter plaatse werd hij door een dokter en leden van den Ongevallendienst verbon den, waarna hij per ziekenauto van de firma Mathot naar zijn woning aan de Nieuwe Groenmarkt 24a vervoerd werd. WAGEN GEKANTELD. Dinsdagmorgen elf uur is een voertuig, geladen met afbraak, in de Koningstraat gekanteld, door dat één der wielen in ae tramrails bleef glijden. De lading kwam op de rails terecht, zoodat het tramverkeer tien minuten vertraging ondervond. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. EEN ANNEXATIEWET-KWESTIE VOOR GEDEPUTEERDE STATEN. Woensdagmiddag is in een openbare verga dering van Ged. Staten behandeld het beroep van den heer P. dc Vos. gasfitter van Haarlem, tegen een beschikking van Haarlem, die hem- vroeger in Schoten werkzaam, een bedrag van f 72 in mindering wil brengen, wat volgens adressant in strijd is met de Annexatiewet. Vóór de annexatie was de man verplicht in Spaarndam te wonen in verband met het hem opgedragen toezicht op de straatverlichting, waarvoor hen een belooning van f 72 's jaars ontving, sedert 1911. Na de annexatie ging hij over in Haarlemschen dienst, moest toezicht blijven houden en in Spaarndam wonen en bleef de f 72 ontvangen, die hem in 1931 offi cieel waren verleend. Toen de 7 pet. loonsver laging in Haarlem werd ingevoerd, bleef de Vos zijn loon onverminderd ontvangen in ver band met de annexatiewet, doch hem werden de f 72 ontnomen. Hiertegen heeft hij be zwaar gemaakt. De heer J. J. Staal uit Amsterdam lichtte voor Gedeputeerden als gemachtigde voor den heer Vos zijn standpunt uiteen, terwijl de heer van Abs voor Haarlem optrad. Gedeputeerden zullen later een beslissing nemen. ZEILEN. DE KAAGWEEK 1933. Het aantal ingeschreven schepen voor de Kaagweek 1933, die a s. Vrijdag op de Ka- gerplassen bij Warmond beginnen, is ook dit jaar weer zeer groot. Speciaal in de kleinere klassen is het aantal inschrijvers zeer groot, ondanks het feit. dat er steeds meer kleinere klassen komen. Hadden we vroeger alleen de jollen, nu zijn er shayries, B. M.'ers, sterjollen en kano's bijgekomen en desondanks neemt het aantal inschrijvers, ook voor de jollen, toe. Van de grootere schepen weten alleen de regenbogen en 45 M.2 klasse zich goed te handhaven, in de laatstgenoemde klasse ko men nu zelfs 6 schepen uit. De 6 Meterklasse schijnt helaas voor goed van het tooneel te verdwijnen; ditmaal verschijnt zij ten minste heelemaal niet. Het interessantste nummer zal o.i. worden de regenboogklasse A, hoewel het een open nummer is, lijkt het veel van een groepswed- stiijd. Vijf Friezen, Oppenhuizen, Vrolijk, Hendriks, Kuipers en Zwart zullen den strijd aanbinden tegen zes Hollanders, Van der Sreur, Schieffer, Jesse, G. de Vries Lentsch, Van der Mey en Bos. Wanneer aan Holland- sche zijde niet Nathan en C. v. Staveren ont braken, dan zouden wij den Hollanders ze ker de overwinning toedenken, maar nu is het een open strijd. In den groepswedstrijd voor regenbogen komen slechts drie vereenigingen uit Sneek, De Kaag en de Braassemermeer. Zeer goed bezet is. de sharpie-klasse: 23 deelnemers in A en 20 in B. In A hebben in geschreven twee Belgische ex-jollenzeilers, n.l. Franek en Huybrechts. Nadat we dus in Loosdrecht een ontmoeting tusschen de En- gelsche en Duitsche sharpiezeilers met de onzen hebben gehad, krijgen wij nu een krachtmeeting met de Belgische zeilers. Het valt daarom te betreuren dat onze beste sharpiezeiler Van Zutphen en zijn clubge noot Nolles niet mee zullen zeilen. W. de Vries Lentsch. onze vroegere jollenkampioen, komt echter wel uit. In de damesjollen zal een zeer felle strijd worden uitgevochten tusschen Mej. de Vis ser en Mej. Oudshoorn, daar twijfelen wij niet aan. Beiden hebben de zilveren jol, den wisselprijs in deze klasse éénmaal gewon nen: bij tweemaal winnen wordt hij defi nitief eigendom. In de 12-voetsjollenklasse A zijn bijna alle cracks van deze klasse tegenwoordig, alleen Huybers en S. de Wit ontbreken. Wij zijn- benieuwd of B. Maas de kampioen zich ook op deze wedstrijden zal weten te handhaven. Vijf Haarlemsche jollen zeilen mede, Ma rionet. van R. Venema. Elf. Mej. C. de Visser, Anny Mej. Alberts, Kloppertje, A. v. Beekum en N. N. van M. Witzenburg. respectievelijk in de A, B en C afdeeling. In de overige klas sen zijn slechts twee Haarlemmers, Benati II van B. Fenenga in de 45 M2. klasse, en Houtrib, een 33 M2. IJselmeerkruiser van H. W. de Voogt in de D-klasse. Wanneer de weersomstandigheden maar eenigszins meewerken, zullen wij ongetwij feld vele fraaie en spannende race's te zien krijgen. HANDBAL. HANDBALTOURNOOI „NOORDERBAD" Voor het Handbaltournooi te Zandvoort op het Sport-strand van het Noorderbad zijn a.s. Zondag de volgende wedstrijden, die om 9.15 uur beginnen, vastgesteld: DAMES: Rapiditas ICarna I (Zaandam) ConcordiaSimson I HEEREN: Rapiditas ISimson I Concordia ILijnden I. ZWEMMEN. DE JUNIOR-KAMPIOENSCHAPPEN NOORD-HOLLAND. Zooals werd verwacht, is ae belangstelling voor de Junior-kampioenschappen van Noord Holland, welke op Zondag a.s. te 2 uur in he: Nooraerbad-bassin te Zandvoort worden verzwomnien. dil jaar zeer groot. Bij tiental len komen de inschrijvingen binnen, zooda er op een record-aantal deelnemers wordt gerekend. Vooral van deze zijde der Amster- damsche en Haarlemsche vereenigingen zijn vele inschrijvingen binnengekomen. Ook het nummer schoonspringen dames en heeren om het kampioenschap van don kring Haarlem is goed bezet, wat vooral een verheugend feit. als men weet. dat dit on derdeel van de mooie zwemsport. hier in den omtrek de laatste jaren op het- doode punt heeft gestaan. Dit jaar zijn gr op deze kampioenschappen eenige nieuwelingen ge komen. die in voorafgaande wedstrijden reeds ruimschoots hun kunnen op dit gebied hebben gedemonstreerd en een goede hoop voor de toekomst geven. De drie verplichte sprongen in dit nummer zijn: Snoeksprong, voorwaarts met aanloop, zweefsprong achterwaarts en halve schroef- sprong voorwaarts met aanloop. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Uit Bordeaux: De 19e étappe leidde Woensdag van Pau naar Bordeaux, een afstand van 233 K.M. Op dit lange traject door de lage landen ge beurde niets bijzonders. De renners hieven voortdurend dicht bijeen. Regen en onweders werkten als een verfrisschcnd bad op de ren ners. In de sprint te Bordeaux won Aerts in 7 uur 54 min. 1 sec. Het resultaat der etappe was: 1. J. Aerts, 7 uur 54 min.. 1 sec., 2. Legreves. 3. Speicher. 4. Guerra. 5. Le Calvez.^6. La- pebie, allen zelfden tijd. In het algemeen klassement is weinig ver anderd: 1. Speicher 120 uur 57 min. 48 sec., 2. Mar- tano 121 uur 3 min. 56 sec., 3. Guerra 121 uur 4 min. 49 sec.. 4. Lemaire 13 min. 33 sec.. 5. Archambaud 19 min. 10 sec., 6. Trueba 25 min 15 sec.. 7. Level 33 min. 7 sec., 8. Magne 34 min. 25 sec. 9. Stoepel 43 min. 16 sèc.. 10. Aerts 44 min. 30 sec., 10. Geyer 54 min. 52 sec. Het landen klassement is: 1. Frankrijk 363 uur 51 min. 23 sec.. 2. België 365 uur 15 min. 37 sec.. 3. Duitschland 366 uur 24 min.. 01 sec. 4. Zwitserland 367 uur 51 min. 31 sec.. 5. Italic 369 uur 8 min. 38 sec. VOETBAL. HAARLEMMERMEER-ELFTALW.V. COMB. (1—2). Vóór het begin van bovengenoemden wed strijd hield de heer Van der Aart. voorzitter van den H.VJ3., een geestige toespraak. Na het ontstaan van voetbal ter plaatse geme moreerd te hebben, feliciteerde hij scheids rechter Hartman met zijn 12 1/2-jarig jubileum als scheidsrechter van den H.V.B. De V. V.. Vijfhuizen bood den heer Hart man een fraaie bloemenmand aan. De heer Hartman dankte voor deze attentie De heer Olten dankte voor de goede samen werking tusschen H.V.B. en W.V.C.. waarna de toss plaats had. Direct ontwikkelt zich een vlug spel. Al spoedig blijkt dat de werkloozen over een betrouwbaren keeper beschikken. Na goed samenspel der werkloozen schiet) Nottrol onhoudbaar in. Van een misverstand in de Haarlemmer meer-achterhoede profiteert Riethof (0—2). Met een mooien kopbal maakt Haarlem mermeer 21. Direct na de thee gaat liet in snel tempo op het Werkloozen-doel af. Deels door on benullig schieten en zeer taai verdedigen dei- Werkloozen-achterhoede blijft de uit slag 12. De scheidsrechter en de spelers der W.C.C. ontvingen een zeer mooie medaille. Scheids rechter Hartman, leidde correct. DE I.V.O.-BODE. Verschenen is No. 7 (derde jaargang) van de I.V.O.-Bodc-, het orgaan van de Haar lemsche voetbalvereeniging ..In Vrienden kring Opgericht". Het bevat de volgende ru brieken: Officieele Mededeelingen; Het staat als een paal boven water; De halfbacks; H.V.B.-Varia; H.V.B.-elftal: Schoolvoetbal- wedstrijden; Protestcommissie: Financieel Overzicht: Opbrengst wedstrijden: Terrein commissie; Kijkt u eens; De ziekte van Weill; Buitenspel. HEEMSTEDE—HAAKL. SCHEIDSRECHTERS Zondagmorgen tien uur zal op het terrein van de voetbalvereeniging Heemstede, een voetbalwedstrijd gespeeld worden tusschen het eerste elftal van Heemstede en het elftal der Haarlemsche scheidsrechters. Door den heer C. B. van den Heuvel is voor dezen wedstrijd een prijs beschikbaar ge steld. HENGELEN DE FOREL. Zondag hield de R. K. Hengelaarsvereeni- ging „De Forel" haar tweeden onderlingen wedstrijd in de Amsterdamschevaart. Deze wedstrijd duurt tweemaal l 1/2 uur en was uitsluitend op witvisch. Na afloop werden in het clubgebouw St.-Bavo aan de Smedestrnat de prijzen uitgereikt. De uitslag was als volgt l. F. Hogeboom (grootste). 2 A.Leurs (moeste) 3. P. Hartman. 4. S. de Boer, 5 M. v. d. Westen 6. A. Veenings. 7. A. J. P. Consent, 8. P. Cas- tenmuller, 9. R. Roelofs (hoofdcontroleur), W. M. Blom (2de controleur). DE RIETVOORN. Bovengenoemd vischcollege hield een kas- wedstrijd op witvisch in de Ringvaart bij Vijfhuizen. Er werd gevischt om de meeste exemplaren. De vangst was matig. De prijzen werden als volgt gewonnen: le prijs C. Steen hoven met de kampioensbeker: 2e pr. C. v. d Burg, 3e pr. J. Buijs, 4e pr. J. Meerkerk, 5e pr. J. Hertog en tevens de medaille voor de grootste; 6e pr. A. J. Beenders. 7e pr. F Frijer. 8 pr. J. Frijer. Ook de controleur had een prijsje in ont vangst te nemen voor zijn goede controle. KANO-SPORT DE TREKVOGELS. Deze vereeniging heeft op de kampioens wedstrijden een paar aardige successen ge boekt. Allereerst de mooie prestatie van mej. A. Booms, die den tweeden prijs won in het nummer RIS. dames. Verder de mooie perstatie van de leden S. en N. Meijer die den tweeden prijs ver overden in het nummer R 2 S. Junioren Daarbij de veelbelovende prestatie van G. van Rijn. die zich in de voorwedstrijden No. 1 plaatste en den derden prijs won ia de finale. BILJARTEN. DE COMPETITIE 1933—1934. DUIZEND DEELNEMERS. Het bestuur van den Ned. Biljartbond heeft wederom competitiewedstrijden uitgeschreven voor het komende biljartseizoen en wel in vier klassen, n.l. C, D. E en F. Alle teams in deze klassen bestaan uit vier spelers. Thans is de inschrijving gesloten. Er hebben zich ongeveer duizend spelers aangemeld, on gerekend de reserve spelers. Verleden jaar bedroeg dit aantal ruim 700 en circa 300 reserve spelers. Dit beteekent dus een mooie vooruitgang. Onder de plaatsen, die nog nimmer inschreven behooncn: Beverwijk. Hoorn. Upendam. Apel doorn, Deventer, enz. Het spreekt vanzelf, dat het grootste aantal kwam uit Amsterdam, Haarlem Botterdam, Den Haag en Urecht. OM DEN LOUWBEKER. Maandag- cn Dinsdagavond was ao BV. „De Roemer" 'Hilversum' bij de B.V. Hmw- lem op bezoek voor den strijd om bovenga- noemden beker. De uitslag luidde: De Roe mer 972 car. B.V. Haarlem 1074 car.. B.V. Haarlem won dus met 102 car. Maandagavond a.s. komt. als laatste deel nemende vereeniging aan dit tournool, de B. C. Haarlem den strijd aanbinden. ATHLETÏEK. BERGER TE STOCKHOLM DOOR METCALF GEKLOPT. Uit Stockholm: Woensdag hadden de eerste wedstrijden plaats van hei internationale athletiekfeest. dat georganiseerd word: door de vereeniging „Hellas" te Stockholm. De Amerikanen waren bijzonder in vorm. Onze landgenoot Chris Berger, c.ie ook aan deze wedstrijden deel nam moest zijn krach ten meten met den Amerikaan Metcalf. Hij moest in dezen od de 100 Meter zijn meerdere erkennen, onze landgenoot werd tweede me., een tijd van 10-6 sec. De Zweed. Myls die tweede werd op de 1000 Meter vestigde met een tijd van 2 min 24.8 sec. een nieuw Zweedsch record. De uitslagen van het nummer 100 Meter hardloopen was: 1. Metcalf (Amerika) 10.4 sec.; 2. Chris Be.- ger (Nederland) 10.6 sec. LAWNTENNIS. TOURNAMENT GROENENDAAL De uitslagen van Woensdagavond lulden: Hcerendubbelspel A. v. Houtum en Felix slaan Huissteden en Sluiter 6—1. 6—3. Gemcngddubbelspel A. Mej. Blikslager en Lantzlus slaan mej. Brants en Prinz 7—5. 6—3. mevr. Frekenhorst en Miedema slaan mej. Clarkson en van Huis steden 6—1. 3—6. 6—3; mevr. de Ruiter en de Ruiter slaan mej. Blikslager en Lantzlus 6—2. 75mevr. Mclse en van Stederen -slaan mevr. Kamerbeek en van Driesum 26. 64, 6—4. Damcscnkelspcl A. Mevi Frekenhorst slaat mevr. Fenx 6—1. e. 6—2. mevr de Ruiter slaat mevr. Egas j3, 62: mevr. Kuhn slaat mevr. Nljhuls 3_1 8—6. Heerenenkelspel A. Felix slaat Tetterode 60. 6—1: Melse slaat Sluiter 10—8. 8—6; v. Houtum slaat Seveke 4—6 7—5. 6—1. Damesdubbelspel A. Mej. E. Fonkert en mej. N Fonkert «laan mevr. de Ruiter cn N. N. W. O mevr. Seckler en mevr. Frekenhorst slaan mevr. Boerigter en mevr. Caspel 62, 75. Damescnkclspel B. Mej. Klipp slaat mevr. Onstein 1—6. 6—2. 6—2; mej. v. Esser. slaat mevr. Boerrigter 6—3, 6—1. Gemengddnbbelspel B. Mej. Sluiter er. v. d Heyden slaan mej Wijn en Fokke 6—3. 64. Damesdubbelspel B. Mevr. v. Hezel en mej. Dlngemans slaan mevr. Onstein en mevr. van Waveren 64, 7_9. 6—4. Hcerendubbelspel B. Stevens cn Miedema slaan v. Hezel en Oli- -ier 6—2. 6—2. Deze winnende heerendubbel gaat over naar het heerendubbelspel A. HET TENNIS-TOURNAMENT OP DUINWIJK Maandag en Dinsdag zijn de onderlinge wedstrijden op „de Duin wij k"-banen voort gezet. De uitslagen waren: Hecrcn-enkelspel Erdman slaat Belinfante 64, 63; Deege naar sl. Redeker 62. 62; Dingier slaat C. Zwager 6—8. 60; 64: J. Maters sl. Dingier 97; 6—3; Dougermond sl. v. d. Bliek Sr. 16, 62, 6—3; Stoutenbeek sl. Kochx 61, 46, 62; Ploeg sl. Langendijk 62, 63. Heeren-dubbelspel Erdman en v. d. Bliek slaan Deegenaar en Ren nes 60; 6—0. Blauw en Belinfante slaan Gakenholz en v. d. Bliek 7—5, 2—6. 6—4. Rogut en Verhoef slaan Melchers en Brou wer 61, 60, Mixed-double: De heer en mevr. Rogut slaan den heer en mevr. Jongejans 60, 61. Valk en Langendijk slaan Doom en Doccn 6—8. 6—1, 6—4. Maters en Erdman slaan Nieuwenweg en Reuses 60, 60. Dams-enkelspel Mej. Fr. Henkeman slaat mevr. Blauw 64. 8—6; mevr. Rogut slaat mej. J. Niepoort 6—3. 63: mej. T. Zurlohe sl. mej. C. v. Houten 6—2. 6—4. Dames-dubelspcl Dames Niepoort en Doorn slaan de dames Teer en Stoutenbeek 6—2, 2—6; 6—2.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5