5 HET EINDE VAN DE TOUR DE FRANCE. DINSDAG 25 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD CRICKET h. c. c. i—rood en* wit De scores van dezen wedstrijd luiden als volgt: Rood en Wit le innings: W. Kramer c. Fokker b. Koeleman 2 r. Kramer b. van Manen 2 Dr. S. Posthuma 'b. v. Manen 33 j, Schmeink b. Jansen 54 A. v. Baasbank c. and b. v. Manen 0 A. v. d. Togt c. v. Manen b. Koeleman 7 p. C. Hagenaar b. Koeleman 4 J. Kruyt c. J. v. d. Bosch b. v. Manen 2 jhr. B. Elias b. Koeleman 0 j. p. v. Baasbank c. Bakker b. Jansen 12 j. v. Eeghen not out 3 Extra's 12 128 Bowlingcijfers: O. M. R. W. Mr. H. v. Manen 17 4 50 4 Mi'. J- Koeleman 16 3 45 4 Dr. M. Jansen 5 5/6 24 2 2de innings Rood en Wit: W. Kramer b. Bakker 21 E. Kramer c. Koeleman b. v. Manen 18 Dr. S. Posthuma b. Bakker 0 p. C. Hagenaar c. W. v. d. Bosch b. Bakker 0 A. Th. v. Baasbank not out 39 A. v. d. Togt b. Bakker 6 Rest did not bat, Extra's 7 91 W. Bowlingcijfers; Jhr. W.. v. d. Bosch Ir. A. Fokker C. W. V. Bakker Dr. M. Jansen Mr. H. v. Manen O. 5 4 7 1/3 1 3 1 4 2 M. 16 - 15 31 4 2 20 1 3,'S 12 222 O. M. R. W. 15 2 61 17 1 56 3 10 1 45 1 12 1 16 3 20 2 le innings H. C. C, E. J. A. Schill c. W. Kramer b. Schmeink 13 Jhr. J. v. d. Bosch c. Kruyt b. Schmeink 14 M. Elte l.b.w. Schmeink 24 Mr. H. v. Manen not out 103 Jhr. P. Feith c. Hagenaar b. Kramer 43 Dr. M. Jansen l.b.w. Kramer 0 Mr. J. J. Koeleman not out 14 Fokker. Kessler, Bakker en J. v. d. Bosch did not bat. Bowlingcijfers: Kruyt Schmeink v. d. Togt Hagenaar Posthuma Kramer rood en wit 2—hermes d.V.S. De Rood en Wit reserves hebben het tegen de a.s. kampioenen leelijk laten liggen en een smadelijke inningsnederlaag geleden. De Schiedammers zijn wel te sterk voor deze Overgangsklasse en dit jaar is wel een ware zegetocht voor hen en er zal afgewacht dienen te worden, wat ze eventueel dan in de eerste klasse zullen presteeren. Mr. Davidson gaat na het winnen van de toss batten. De bowlery is bij Engering en de Ned. Elftalspeler J. Offerman in uitstekende handen, zoodat de wickets zeer regelmatig vallen. Niemand is in staat het bowlen be hoorlijk te spelen en Kruseman wordt met 8 topscorer. Het totaal wordt tenslotte slechts 41. Enge ring en Offerman hadden resp. 4 en 6 wickets voor 14 en 21 runs. Dat de bezoekers hierna geen moeite zou den hebben de runs te maken was te voor zien. Nadat Bart door Kervel gestumpt is zetten W. Maas en J. Offerman een groote - stand op. Vooral de laatste speelt uitstekend, zijn slagen zijn goed uitgevoerd en het totaal stijgt betrekkelijk snel. Eindelijk op 87 is het weer Kervel, die zijn kans waarneemt, hij stumpt Maas voor 51. Dan vallen er kort achter elkaar eenige wickets, waarbij o.a. dat van J. Offerman, schitterend door v. d. Bogaardt aan de boun dary gevangen. A. Nolet, Bochove en Vischer scoren ieder nog eenige runs, doch op 157 valt dan het laatste wicket. Hiervan hadden: W. Maas 51, J. Offerman 42, A. Nolet 10. Mr. P. v. Bochove 19 en C. Vischer 11 not out. Bruin had goed gebowld, 567, verder Jhr. C. L. v. Lennep 224. J. Chapon 010 en Mr. F. A. Davidson 349. Rood en Wit. voor de 2de maal ingestuurd, doet het. al niet beter dan de eerste keer. Ker vel en Chapon scoren eenige runs, maar het is toch spoedig al weer 953. Jhr. van Lennep en Bruin zetten dan nog een stand op van een 20 runs. waarbij de eerste het bowlen tactisch aan zich houdt. Op 74 wordt hij echter gebowld. G. Kervel had 1'6, J. Chapon 13 en Jhr. C. L. van Lennep 31. Thans bowlden J. Engering 436 en P. Scheffers 531. Hermes won dus met innings en 42 runs. c.v.h.—olympia. Gewonnen door C.V.H. met 31 runs op de 2e innings. Ook deze wedstrijd heeft C. V. H. gewon nen, hoewel haar tegenstanders een en an der lang niet cadeau gaven. Ten Camp wint voor de Amsterdammers de toss en gaat fiel den. Op 6 valt reeds het eerste wicket, maar Roodt en Koch houden stand. Als op 24 Wildschut een keurige vang in de slips doet Waardoor Koch kan verdwijnen begint er een collapse die geen der C. V. H.'ers meer tot fftaan weet te brengen. Op 45 hebben allen «en beurt gehad. A. Roodt 14, J. Koch 10, Bowlingcijfers Olympia: A. v. Bodegraven 0—18. C. Spiers 10. C. v. Noppen 711, Th. Nigtevegt 312. Olympia doet het hierna weinig beter. De eerste menschen bespelen den aanval goed en met een stand van 3—40 ziet het ernaar uit of het C.N.H.-totaal verre zal worden overschreden. Leeuwe is echter buitenge woon met den bal op dreef en neemt wicket na wicket, zoodat de hoofdstedelingen ten slotte nog blij mochten zijn. dat zij 9 runs op de eerste innings voor konden komen. H. Schregel 11, v. Nigtevegt 11. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 0—12, G. Zeeuwe 7—25, A. Roodt 38. Roodt probeert het nog eens, doch ook nu wordt het geen bijzonder hoog totaal waar bij in aanmerking genomen moet worden dat diverse batsmen door te groote haast aan hun innings een ontijdig einde zagen komen. Alleen Middelink weet. wat runs te maken, maar als op 36 het 6e wicket valt ziet het er voor de Herculanen donker uit. Kwan- tes en v. Langelaar doen de kans keeren en weten door brutaal spel het totaal een bee.;*? op peil te brengen. Kievit, die ook zeer goed stond te spelen gaat ongelukkig run out. W. de Vos legt er nog even flink het hout op. doch op 69 wordt ook deze gebowld, hetgeen het einde der C.V.H.-innings beteekent. J. Middelink 15. C. Kwantes 10, G. v. Lan gelaar 13, W. de Vos 14. Bowlingcijfers Olympia: C. v. Noppen 533, C. J. Spiers 422. A. Wild schut 011; v. Nigtevegt 01. Olympia moet nu 61 runs maken om te win nen, maar door schitterend werk van het ge- heele C.V.H.-elftal heeft het er geen moment cp geleken dat zij dit aantal ook maar zou den benaderen. Thans is ook Middelink er met den bal uitstekend in. In totaal wer den 6 moeilijke catches benut. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 517, G. Zeeuwe 59. LAWNTENNIS. HET TOURNAMENT VAN DUIN WIJK TE BEVERWIJK. Zaterdag en Zondag werd het tournament op de banen van „Duimvijk" te Beverwijk voortgezet en beëindigd. Uitslagen van Zaterdag. Mixed-double: Mej. Maters en Erdman slaan mej. Valk en P. Langendijk 7—5, 6—1; de heer en mevr. Rogut sl. mej. Henneman en Hin 75, 36, 6-4. Heerenenkelspel: Erdman slaat Ploeg 97, 64. Damesenkelspel: Mej. F. Henneman slaat mej. L. Moens 6—3, 6—3. Damesdubbelspel: De dames van Houten en Zurlohe slaan mej. Niepoort en mej. Doorn 64, 60. Troostronde: Damesenkelspel: Mevr. Deegenaar slaat mej. A. Teer 6—0, 6—3; mej. A. Maters sl. mej. A. Valk 5—7, 6—4, 6—2. Heerenenkelspel: Gakenholz slaat Docen 61, 36, 63; E. Maters sl. Renses 60, 6—0. Heerenenkelspel J. Deegenaar sl. J. v. d. Bliek 26. 62, 63; P. Stoutenbeek sl. J. Maters 61, 63. Heerendubbelspel Erdman en v. d. Bliek slaan Ploeg en Land 7—5, 2—6. 6—4: Erdman en v. d. Bliek slaan Rogut en Verhoef 6—4. 6—4: Langendijk en Kochx sl. Zwager en Deegenaar 77, 6—2, 63; Langendijk en Kochx slaan Stouten beek en Damgen 64, 62. Damesdubbelspel Mej. Henneman en mej. Zurlohe sl. mevr. Rogut en mej. Valk 97, 64. Mixeddouble: Mej. Niepoort en v. d. Bliek sl. mej. Teer en J. Maters 6—0. 3—6, 6—0: mej. A. Maters en Erdman sl. de heer en mevr. Rogut 9—7, 7—5 Uitslagen van Zondag. Heerenenkelspel: Erdman slaat Deegenaar 6—0, 4—6, 64; Finales; Erdman sl. Stoutenbeek 61, 75 (le en 2e prijs); J. Deegenaar sl. J. Maters 6—0, 6—2, (3e prijs). Mixeddouble: Mej. Niepoort en J. v. d. Bliek sl. mej. Maters en Erdman 57, 63, 8—6. Damesdubbelspel Mej. Henneman en mej. T. Zurlohe slaan mej. v. Houten en mej. J. Zurlohe 61. 86. Heerendubbelspel Erdman en v. d. Bliek slaan Langendijk en Kochx 6—4, 6—1. Damesenkelspel Mevr. Rogut slaat mej. Fr. Henneman 6—2, 6—8, 6—3. Finale troostronde. Damesenkelspel: Mej. A. Maters slaat mej. M. Donker 16, 6—1, 6—4. Heerenenkelspel: D. Maters sl. A. Gakenholz 64, 68, 63. Des avonds werden de prijzen van dit uit stekend geslaagd tournament in het Kenne- mer Hotel uitgereikt. het tournooi van d. d. v. De resultaten van de Zondag gespeelde eindwedstrijden in het D.D.V.-tournooi luid den: Heerenenkelspel: Timmer sloeg Karsten 6—3, 6—3. 6—2. Heerendubbelspel: Timmer en Karsten sloegen Hughan en van Olst 61, 62, 10—8. Damesenkelspe'::: mej. Lindink sloeg mevr. Strs»ub 6—4, 2—6, 0—2. Damesdubbelspel: Mej. Rollin Couquerque en mevr. Jonquière sloegen mevr. Straub en mej. Jurrema 26. 63. 63. In het gemengd dubbelspel wonnen mej. Rollin Couquerque en Timmer, daar mevr. Straub en Hughan van deelneming afzagen. BOKSEN NEDERLANDSCHE SCHEIDSRECHTER IN SPANJE BEDREIGD. Naar wij vernemen heeft de Nederlandsche scheidsrechter de heer M. J. Desmet bij de I. B, U. een rapport ingediend over zijn be vindingen bij den wedstrijd te Valencia om den Europeesohen titel tusschen Sanchili (uitdager) en Petit Biquet (houder), welke ontmoeting Zaterdag jl. plaats had. Uit dit rapport blijkt, dat het leiden van een bokswedstrijd te Valencia met levensge vaar gepaard gaat. Vóór het begin werd door Spaansche officials den heer Desmet de vraag gesteld, of zij konden rekenen op een eerlijk leiden van den wedstrijd. Onze land genoot sprak toen zijn verbazing uit over een dergelijke vraag, waarop de heeren antwoord den. dat België en Nederland buurstaten wa ren. zoodat wel vermoed werd, dat de Neder landsche scheidsrechter den Belg de voorkeur zou geven. De heer Desmet heeft toen be toogd, dat in Nederland de gewoonte bestaat, dat men een neutraal scheidsrechter ver trouwt en dat het stellen van een dergelijke vraag z.i. beleedigcnd werd geacht. Des avonds in de arena, waar de wedstrijd plaats had, werd d? heer Desmet aanstonds gewaar, dat het publiek slechts één verlan gen had: De Spanjaard moest winnen. De kon van pijn niet slapen. Moest de trap opkruipen. Dc 61-jarige maakt nu wandeltochten. Dit verslag van den ..terugkeer" van een veteraan kan het beste in zijn eigen woorden worden weergegeven. „Het zal ongeveer drie jaar geleden zijn, dat ik ineens overvallen werd door een rheumatische zwel'.'rg van mijn rechterknie. De pijn was zoo hevig, dat ik niet meer loope.; kon. Als ik naar bed ging moest ik de trap opkruipen cn kon dan niet slapen van de pijn. A'.s u bedenkt, dat ik steeds aan athleiiek gedaan heb. zult u begrijpen, hoe zwaar deze slag voor mij was. Ik probeerde allerlei behandelingen, maar met weinig re sultaat. Toen besloot ik Kruschen Salts te probeeren. Veertien coge.n lang nam ik el- ken morgen een dosis in mijn koffie en om dat ik een kleinen vooruitgang bespeurde, ben ik er sindsdien steeds mee doorgegaan. Gelukkig kan ik nu verklaren, dat ik weer zonder eenige moeite kilometers loopen kan. Onlangs heb ik zelfs meegedaan aan een wedloop voor veteranen boven de 40 en on danks mijn 61 jaren heb ik het binnen den bepaalden tijd klaar gespeeld. Dit was mijn eerste wedloop sinds 35 jaar. Ik voel me te genwoordig opperbest en sta juist op 't punt voor mijn vacantie een wandeltocht te gaan maken. Kruschen Salts heeft mij zoo veel goed gedaan dat ik het nu overal aan beveel". W. H. D. Kruschen Salts verschaft uw organisme de noodige hoeveelheid levenskrachtige zouten. Deze verschillende zouten bevorderen o.a. een regelmatige werking van nieren en ingewan den. zoodat u zacht maar volkomen ontlast wordt van alle afvalstoffen, die uwe gezond heid benadeelen. Het gevolg van deze inwen dige zuiverheid is, dat verfrischt en ver nieuwd bloed door uw aderen stroomt. Het giftig urinezuur, dat uw rheumatische pij nen veroorzaakt, werd langs den natuurlij ken weg verwijderd en de rheumatische zwel lingen en pijnen houden op. En als u eiken dag trouw blijft aan de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts zal uw geheele wezen lichaam en geest van de zuiverende, verfrisschende werking den weldadigen in vloed ondervinden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 cn f 1,60 per flacon en wordt, gefabriceerd in Engeland door de fa. E. Griffiths Hughes Ltd., sinds 1756 te Manchester gevestigd". Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv. Ingez. Med.) partijdigheid kende geen grenzen. Toen in de derde ronde de Belg een aanmerking kreeg, bracht de menigte den scheidsrechter een langdurige ovatie. Maar toen in de 4e ronde de Spanjaard een waarschuwing op liep, wegens te laag slaan, ging het publiek geweldig te keer. Zelfs de tijdwaarnemer. nota bene een official, bedreigde den heer Desmet van verre met zijn vuist. De menigte was woedend over zooveel durf. Sanchili moest winnen. In zijn rapport zegt de scheidsrechter: ..Ik kreeg het gevoel, dat indien de Spanjaard, die slecht bokste en zich bovendien schuldig maakte aan tal van overtredingen, geen winnaar werd, de me nigte mij te lijf zou gaan. Van dat moment af was mijn leven en dat van het Belgische jurylid niet meer veilig. Bij mij stond toen het besluit vast, dat ik in elk geval een match nul zou geven, wilde ik levend in Holland kunnen terugkeeren. Maar nog was men niet tevreden. Zoodra de uitspraak bekend was. sprong een supporter van Sangchili in den ring met de bedoeling mij aan te vallen. Ik was hem voor geweest en reeds uit den ring verdwenen. De kerel sprong toen pardoes uit den ring op mijn rug. Twee politie-agenten hebben mij toen van dezen onverlaat moe ten verlossen". Omringd door een groote po litiemacht zijn toen de scheidsrechter en het Belgisch jurylid naar een lokaal gebracht, waar zij een half uur zijn opgeborgen, totdat de menigte zou zijn verdwenen. Daarna moesten de heeren nog drie kwartier in het gebouw blijven, omdat het buiten nog woelig was. Met groote voorzorg zijn beide heeren vervolgens naar het hotel gebracht, waar de Belgische official woonde, omdat voor het hotel van den heer Desmet een groote me nigte stond en voor diens veiligheid werd ge vreesd. Eindelijk om 4 uur des ochtends is de heer Desmet naar zijn hotel kunnen gaan. waar nog een groote politiemacht op de beei was. ATHLETIEK. De avondwedstrijden van „Haarlem". zware strijd om het bezit van den herman van leeuwen-beker. Zooals bekend, organiseert de H. A. V. „Haarlem"' Woensdag a.s. op het voetbal terrein aan den Schoterweg, nationale avond wedstrijden, waarbij in de eerste plaats de strijd op de estafettenummers onze aandacht vragen. Het zijn die avond drie estafettes, waarop de Herman van Leeuwenbeker verstreden wordt. Voor dezen beker bestaat alom in den lande een buitengewone belangstelling; het winnen van dit kleinood brengt tevens met zich mede, dat men den volgenden wedstrijd op eigen terrein te organisesren krijgt. „Haarlem" als bekerhoudster staat thans voor die taak; ze is erin geslaagd de beste athletiekvereenigingen, n.l. A. V. 1923 en V. en L., aan den start te krijgen. De estafette nummers, waarop geloopen wordt zijn 4 maal 100 M., 4 maal 400 M. en Olympische esta fette (800 M.. 400 M. en 200 M.) De A.V. 1923 start met haar sterkste ploeg op 4 maal 100 M. nl. Berger, Benz, Messman. Schulz en Houtman. Op 4 maal 400 M. de geduchte combinatie Sierhuis, Oostermeyer, Robert, terwijl voorai op de Olympische estafette de ploeg Sierhui? Oostermeyer, Benz en Berger zeer sterk is. V. en L. verschijnt op 4 maal 100 M. met Jansen, Colijn, Both en De Boer, met de ploeg dus, welke A. V. 1923 op Houtrust een nederlaag wist toe te brengen. Ook de 4 maal 400 M. is zeer sterk n.l. Jansen, Klasema Geurts cn Dop, terwijl uit deze sterke loopers tevens de Olympische estafette wordt samen gesteld. Haarlem zelf zal haar beste beentje voor zetten. De 4 maal 100 M. wordt geloopen met de combinatie Blik. Rinkel, Anema en v. d. Berge; de 4 maal 400 M. met v. d. Booren, W. Kaan, Voogd en Hoppenbrouwer en de Olympische estafette met v. d. Booren, W. Kaan Blik en v. d. Berge. Heeft „Haarlem" kans om den beker wederom te winnen? De strijd zal zeer zeker zwaar zijn, vooral daar A. V. 1923 en V. en L. er alles op blijken te zetten om eveneens als winnaar uit den strijd te komen. EEN KORT ONDERHOUD MET GEORGES SPE1CHER. Ziezoo, we kunnen weer in vrede leven. Een maand lang was 't eiken ochtend, half zes, het zelfde „geduvel". Gestommel in den gang en in de trappen, een krakende huisdeur, voetstappen in den tuin: zoonlief die 't niet langer in bed kon uithouden om in de ochtendbladen de gedetailleerde ver slagen te lezen over den Tour de France. En als we dat min of meer persoonlijke feit ci- teeren. dan is het alleen omdat het zoo ty pisch is. Want héél Frankrijk heeft een maand lang in spanning geleefd en in ge dachte kilometer na kilometer de deelnemers gevolgd langs de Fransche grenzen. Eiken dag. tegen vieren stond het zwart voor de winkels waar radiotoestellen worden ver kocht om de resultaten te vernemen. Werk. politiek, alles werd vergeten: er was maar één ding waarvoor belangstelling bestond: voor den Tour. En nu is het de laatste dag, een zonnige Zondag, en we zitten in het Pare des Prin ces. Het is een heele onderneming geweest om hier te komen en minstens twintigmaal hebben we onze kaart moeten toonen. niet alleen aan controleurs, maar ook aan politie agenten en bereden gardes die alle moeite hebben om de menschen aan het verstand te brengen dat alle plaatsen al sedert tien uur 's ochtends zijn uitverkocht (eerst tegen drie uur kunnen de deelnemers hier worden verwacht) alhoewel het Pare des Princes plaats biedt aan 59.000 personen. Tot kilometers ver buiten het sportpark staan ter weerszijden drie dubbele hagen op gesteld, met moeite in bedwang gehouden door sterke politiecordons. 't Doet er niet toe of de zon brandt en of het heilige Iunchuurtje al lang heeft geslagen; niets en niets kan de menschen er van weerhouden om te blijven wachten, met engelengeduld om de „helden" toe te juichen. Ondertusschen. om de entreebetalers toch iets voor hun geld te geven, worden enkele niet buitengewoon belangrijke sprintwed strijden gehouden, maar dadelijk is er weer de belangstelling voor den Tour, wanneer de luidspreker met een galmend „allo. allo" de laatste berichten van onderweg aankondigt. En naar mate ze naderen wordt de zenuw achtige spanning sterker. Wel weet men dat slechts iets ongeloofelijks moet gebeuren wil Speicher niet overwinnaar worden, maar we hebben al eens eerder gezien dat op het laatste nippertje, door een ongeval alle ver wachtingen ondersteboven kunnen worden geworpen. En men is dus niet gerust voor ze er zijn. Tientallen filmapparaten worden opgesteld bij den finish. De geheimzinnige stem heeft geklonken dat ze Saint Germain zijn gepas seerd en reeds den Eiffeltoren kunnen zien. Het is dus een quaestie van enkele minuten. Joly holt naar den finish. Er klinken twee jachthoorns en De Graaf heeft mooi ren nen. er bestaat voor bem niet meer de minste aandacht. Tien minuten gaan voorbij. Dan klinken buiten eerst tien. dan honderd, duizend autoclaxons. Ze naderen. In eens gaan de hooge deuren van het .sportpark open. Ginds, in de verte nadert een figuurtje, voorover gebogen over het koehoornstuur. Het is Jean Aerts die het eerst den baan op snelt voor de laatste beslissende ronde voor de laatste étappe. Maar hij wordt vlak op de hielen gezeten door den Italiaan Guerra, die toch ook een schitterend figuur heeft ge maakt in den Tour de France. Maar het Parijsche Zondagspubliek he- (Van onzen ParUschen correspondent) iaas schijnt het niet zoo op te vatten en daar klinkt ineens een snerpend gefluit en daar wordt van de populaire tribunes ge hoond. Het ontmoedliu den Italiaan echter niet en in een oogwenk snelt hij in de laat ste helft Aerts voorbij, een bloemstuk op vangend in de armen. De „individucelen" komen er beter af en Truedba de Span jaard, en Martano, die heeft getoond „de koning der bergen" te zyn krijgen een ware ovatie. Maar dit is slechts het begin. Leducq en Archamband, de favorites van het Fransche publiek zijn al binnen. Dan ineens, een luide kreet, die zich voortplant. Daar verschijnt aan het einde, in zijn gele truitje, de held van dezen dag. van dezen Tour de France: Speicher. Hij word' letterlijk van zijn rijwiel ge rukt! Het Einde! Cn Speicher staat voor ons. HU weet eigenlijk niet wat hij doen moet: huilen of lachen. De emotie is te groot. Het is ook geen klei nigheid om den Tour de France to winnen, om in één slag beroemd te worden en duizenden te verdienen. Is het waar. Georges, zoo vragen we hem. dat je pas enkele jaren geleden hebt geleerd te fietsen? Dc nu zes en twintig jarige lacht breed en dan in een typisch Parijsch accent: Ben oul j'étais déja un gros gars, quoi.... Maar daarvoor deed ik al aan sport. Voetbal en zwemmen en ik won zelfs een prilsje schoolslag. Toen ik zestien jaar was plaatste m'n vader me in een rijwielzaak, als jong maatje en zoo ben ik mecanicien ge worden. Mijn eerste club was ClignancouVt- Sportif. Ik kwam in een paar wedstrijden uit reed later voor de club Athlétiquc van de Société Générale,... maar „pax mèclic" (lauw. lauwt om een prijsje te halen. Toen ik weer bij mijn eerste club terug was reed ik Parijs—Caen en ik werd vijfde ach ter Merviel. Wanneer was dat? In 1930. Paul Ruinart engageerde me toeon voor Levallois en van dat oogenbllk af ging het. beter. Parijs—Evreux won ik en zoo werd ik in 1932 samen met Archambaud en Lapebie aspirant en toen ik als tweede aankwam in den Prix Wolber werd ik dus vanzelf aangewezen voor den Tour. In het Circuit de l'Ouest kwam ik als tweede achter Joiv en op de zelfde plaats in het Critérium National. Dcor die overwinningen werd ik dus officieel ingeschreven voor dc Fransche equipe in den Tour van dit jaar. cn rood dus al mee in het Fransche kampioenschap waarin ik als derde aankwam. En nu je prachtige overwinning. Onze gelukwenschen, hoorWat zijn je in drukken? Ik heb zooveel Indrukken gekregen... zoo aarzelt hij. Je leeft zoo doorloooend een maand lang in spanning, in een doorloonen- de spanning. Maar wat mijn algemeene In druk is: het is geen kinderwerk. Er zijn van die oogenblikken. vooral in de zware berg- toeren dat je soms denkt het einde niet te zullen halen. Maar dan denk je weer aan Parijsen aan je toekomst.en dan. Buiten, als een orkaan loeit de menigte. „SpeicherSpeicherwc willen Spei cher zien Een stevige handdruk cn weer moet hij naar bulten, zich nog eens vertoonen en la ten toejuichen. En dat js nog maar het be gin van de zegetocht welke nu voor dezen flinken athleet gaat beginnen. HENRY A. TH. LESTURGEON. Veel hangt voor „Haarlem" af van de plaat sing op 4 maal 100 en 4 maal 400 M. Indien ze bij deze nummers niet geheel achteraan komt zal het slotnummer der Olympische estafette moeten bestessen en juist op dit nummer heeft ze een behoorlijke kans om als overwinnaar uit den strijd te komen. Vooral v. d. Booren kan op 800 M. zooveel voorsprong nemen, dat het verschil niet meer in te halen is. Doch het zal spannen, want vooral Berger en Benz kunnen op de laatste 200 Meters nog voor een verrassing zorgen. Het interessante bij programma geeft in de eerste plaats een 1000 M„ waarbij wij be nieuwd zijn naar het optreden van den Haarlemmer Scherpenhuyzen en in de tweede plaats hoogspringen, waarbij onder meer de recordhouder W. Hofman uit Groningen van de partij is. Er zijn voorts eenige nummers voor juniores en een 100 M. en 800 M. voor B- klassers, op welke laatste nummers goede „Haarlem"-kweek aan den stort verschijnt. Verder een 5000 M.. op welk nummer we in Haarlem na vele jaren Arie Klaasse weer eens kunnen zien. Een programma dus, dat zeker een mooien avond waarborgt. nurmi in actie. Uit Helsingfors: Tijdens atletiekwedstrij den te Ilmajoki, won Nurmi de 3000 Meter in 8 min. 33.8 sec. Nurmi's vorm verbetert zich voortdurend. GYMNASTIEK. successen voor s.s.s. De R.K. gymnastiekvereeniging S.S.S. te Beverwijk nam Zondag deel aan de open lucht-demonstratie, welke Zondag door den Haarlemschen Turnkring gehouden werd op het H.B.C.-terrein te Heemstede. Zoowel de dames- als de heeren-afdeelingen van S.S.S. behaalden in den marschwedstrijd den twee den prijs. POSTDUIVEN. iiaarlemsche postduivenbond. Het bestuur van bovengenoemden bond maakt bekend, dat het inkorven voor dc wedvlucht Dax. Nationaal, stedelijk en in combinatie met Amsterdam, geschiedt in lokaal „De Luchtglds" aan de Frankestraat te Haarlem, op Maandagavond 31 Juli. tus schen 7 en 8 uur. Aan deze wedvlucht kan door alle Haarlemsche liefhebbers, ook zij, die niet bij den bond zijn aangesloten, wor den deelgenomen. Inschrijf bil jetten zijn ver krijgbaar bij den heer F. J. Neuman, Nieuwe Gracht 31 te Haarlem. „COLUMBA". De laatste wedvlucht met oude duiven in dit seizoen werd gehouden van Angoulème (Zuid-Frankrijk, afstand 817 K.M De duiven werden in vrijheid gesteld Zaterdagochtend zes uur. Aankomst eerste prljswinner Za terdag nam. te 9.16.7. De vijfde of laatste prijswinner arriveerde Zondag v.m. te 8.29.55. Aan de wedvlucht na men 25 duiven deel. De prijzen werden behaald door L. Glmbrère 1. 3. M. C. Fehres 2, 5, P. Boeree 4. Het kampioenschap „oude duiven seizoen 1933" werd behaald door L. Glmbrère. ZWEMMEN. successen van „de waterratten" te sloten. Zaterdag namen De Waterratten deel aan den estafette-wedstrijd over drie maal twes K.M. van de Zwemvereeniging D? Dolfijn te Sloten en wel in de schoolklasse met twee ploegen. Zoodra het startschot gelost is, gaan de eerste zwemmers vlug weg; onmiddellijk is er al strijd te zien tusehen dc beide Water ratten en den A. Z.-zwemmer' Kroese. Op cie 500 M. liggen deze drie gelijk; zij hebben reeds een flinken voorsprong op de andere deelnemers. Bij het keerpunt zijn dc zwem mers nog vlak bij elkaar. A. Z. heeft een klei nen voorsprong van ongeveer een meter. Dan volgt ae tweede ploeg van D.W.R. en daar achter de eerste ploeg. Op de 1500 M. is de stand nog steeds hetzelfde. Ongeveer een 100 M. voor het aflossen zetten de zwemmers een snellen spurt in. Kroese tikt eerst aan, gevolgd dcor J. Kollerie cn R. Knol van de Waterratten. De anderen zijn reeds ver ach ter. De beide Waterratten Van Konlngsbrugge en De Bruyn spurten goed bij en voeren een geweldigen strijd met A. Z. Bij het tweede wisselpu.nt is A.Z. door een snelleren spurt iets voor, gevolgd door Van Koningsbrugge en De Bruyn. Nu gaan voor ploeg 2 D. v. Vicrsen en voor ploeg 1 J. Seubring af. Direct wordt snel gezwommen; de A.Z.-man is heel gauw ingehaald. Dc Waterratten zetten flink door cn op de 500 M. liggen de beide Waterratten gelijk; dan hebben zij reeds een 20 M. voorsprong op A. z. Bij het keerpunt Is dc tweede ploeg iets voor op de eerste en Van Vicrsen houdt dit vol tot op 1500 M. Dan komt Seubring op zetten en op 200 M. voor het eindpunt liggen de zwemmers weer gelijk. A. z. is intusschen sterk afgezakt. De beide Waterratten geven elkaar niets toe. Door een iets snelleren eindspurt kan Seubring met ongeveer een meter voorsprong aan de eerste ploeg de overwinning bezor gen. De tweede pleeg deed er l l 5 seconde langer over. De A.Z.-ploeg zag zich nog ge passeerd door Haarlem. De uitslag was: i. ..d~' Waterratten I. 2 uur 5 min. 53 4 5 sec. 2. De Waterratten II. 2 uur 5 min. 55 sec. 3. Haar lem 2 uur 10 min. 18 1 5 sec. 4. A. Z. 2 uur 13 min. 18 sec. Voorwaar een schitterende prestatie van De Waterratten-ploegen, die den eersten en tweeden prijs wonnen in een wedstrijd, waar aan niet minder dan zeven ploegen deelna men.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5