De Mysterieuse Apache. IN DE SCHADUW VAN HET PARLEMENTSGEBOUW te Londen hebben de schoolkinderen een heerlijke zandkuil om in te ravotten en hun vacantie- verblijf in den grooten stad zoo aangenaam mogelijk te maken. AAN DE START voor een rit over de Alpen. De deelnemende wagens aan de betrouwbaarheidsrit over de Italiaanschc, Fransche en Zwitscrsche Alpen bijeen op de startplaats te Merano. DE FASCISTISCHE JEUGDAFDEELING, die per extra-trein van Italië naar Berlijn i« gekomen, werd Woensdag ten stadhuizc in dc Duitsche hoofdstad door het gemeentebestuur ontvangen. De troep voor het stadhuis. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 33) „Débu", 'vulde de andere aan en nam in eerbiedigen groet voor de Watteau-her- derin zijn Napoleonsteek af; bij gluurde vrijmoedig onder baar masker en liet zijn blik rusten op haar ronde hals en blanke schouders. „Monsieur Débu Ah, aangenaam bromde Deligny en liep door met een boozen blik in zijn oogen, woedend, dat hij herkend was. Débu keek hem na. „De laatste verovering van Monsieur le Comte Deligny", zei hij bij zich zelf. „Een beeldje, maar toch geloof ik wel te weten, waar deze bloesem ontlook", en in gedachten liep hij de trap af. Van een balcon af had, slechts een paar minuten te voren, een meisje in wit satijn met haar zakdoek gewuifd naar den be stuurder van een grijzen tweepersoonswa gen, die naast zich op de onbezette zitplaats een zwart-fluweelen muts met pluim had neergelegd, welke nu vervangen was door een sewonen vilthoed van onopvallende kleur" Hij wuifde er bevallig mee, terwijl hij wegreed. En boven in de balzaal laclne een be- tooverend bruuiootfig zigeunermeisje de ver- schb'pv. wc; uit de oogen van „Het leven is vermakelijk, verrukkelijk", verzekerde zij hem, schoof haar hand in de zijne en drukte die blijde. Hij keek op haar neer en lachte bescher mend. „Iets anders", zei hij hardvochtig tot zich zelf, „was onmogelijk". HOOFDSTUK XHI. HET LOT NEEMT WEER EEN WENDING. Vanavond gaan we naar de Opera in de loge van dien aardigen Mr. Débu, niet waar?" vroeg Denise Levallier daags na het Bal Masqué. „Ja", antwoordde Cornelia met een zucht, „en morgen dineeren wij met dienzelfden aardigen Mr. Débu en twee dagen daarna dineert hij bij ons. Dat zijn vijf avonden dat het laat wordt! Wat je geachte moeder daarvan zeggen zou, weet ik niet!". Denise begon vroolijk te lachen en strekt-: zich behageïijk in haar stoel. De beide meis jes zaten in haar zitkamer, waar Cornelia vluchtig eenige brieven beantwoordde en stadsgezichten en kiekjes insloot voor een breeden kling Amerikaansche kennissen. Denise deed absoluut niets en verlustigde zich in haar nieuw leven als een hagedis op een door de zon-beschenen muur. Een handwerk, want het meisje kon prachtig borduren, lag nu op den grond, de zijden draden hingen over de armen van den stoel. „Heb je het niet erg op Monsieur Débu?' vroeg Denise onschuldig. Cornelia schreef haar naam met een öreede krul neer, vóór ze antwoordde. „Jij wel?" zei ze afwerend, zonder zien. Met haar hoofd op zij overwoog Denfee deze belangrijke vraag. „Ja zeker, warom niet", zei ze nadenkend, „maar jij weet heel goed, dat hij niet op •■nii verliefd is". „Ik wilde, dat het waar was", zei Cornelia heftig en bekeek een buitengewoon slechte reproductie van den Are de Triomphe. „Hij is, wat wij in Frankrijk een goede partij noemen, is 't niet?" „Dat geloof ik wel als je het zoo op vat", zei Cornelia onverschillig. „In Frankrijk", Denise knikte nadenkend, „kiezen onze ouders onze mannen. Als jij een Fransch meisje was Cornelia en een beetje bedeesd brak zij den zin af. „Ga door", zei Cornelia kalm. „Wel dan geloof ik, dat mon oncle Mr. Débu voor je zou uitkiezen. Je zouct on geveer zes weken verloofd zijn en dan een groote trouwpartij", besloot ze met stra lende oogen. „Een afschuwelijke gewoonte", zei Cor nelia scherp. „Elk meisie moet vrij zijn, zelf haar keus te doen". „Zijn die dan altijd zoo gelukkig die andere huwelijken?" vroeg Denise i>2 eenig stilzwijgen en bekeek haar goedverzorgde nagels. Cornelia lachte. „Getroefd", bekende ze. „Ik geloof niet, dat er bij jullie meer onge lukkige huwelijken zijn dan bij ons. Ik ge loof dat dit wel ongeveer op hetzelfde neer komt. Maar ik zal toch niemand ter wereld het recht geven over mijn toekomst te be schikken. zelfs vader niet", voegde zij er met plotselinge heftigheid aan toe. „Mr. Royle zei mij. dat hij vond, dat er veel voor onze gewoonte te zeggen was", be gon Denise een beetje verlegen, na een nieuwe stilte. „Zoo, zei hij dat? Toch geloof ik, dat hij er sterk op tegen zou zijn. dat zijn vrouw- voor hem werd uitgezocht". Terwijl zij sprak, keek ze naar Denise er. zag .vuist nog een lichten blos haar sma! ovaal gezicht overtrekken. Met 'n licht-ver- rasten glimlach om haar lippen keek ze het venster uit. Vóór Denise kon antwoorden, werd de deur geopend en trad Wild binnen met eeh pak brieven en papieren in zijn hand. „Zijn je brieven klaar, Cornelia?", vroeg hij, „ik was van plan ze zelf weg te brengen, want je kunt dat hotelpersoneel niet altijd vertrouwen, ze vinden het niet zoo erg als er een paar verloren gaan". „Juist klaar, vader", antwoordde Cornelia en verzegelde hastlg haar laats ten brief. Wild wendde zich tot Denise. „Ik ben erg blij te hooren, dat je vader beter is. beste kind", zei hij hartelijk. „Je tante ver telde mij vanmorgen, dat je bericht gekre gen had en dat ze weer thuis komen, 't Is zeker nog meegevallen, hoewel koorts een leelijk ding kan zijn". Denise lachte ondeugend. ..Zqo gaat het altijd; als vader pijn in zijn pink heeft, denkt moeder al aan zijn begrafenis en zijn gezondheid blijft altijd dezelfde", besloot zjj met een lichte schouderophaling. „Wel, wei, 't was niet kwaad als alle echt- genooten zoo aan elkaar gehecht waren en. beste meid, tante Julia is aan 't schijven en vraagt of je soms nog wat te zeggen hebt". Denise stond gehoorzaam op en haastte zich naar mevrouw Lawson, vader en doch ter bleven alleen achter. Wild kneep In Cornelia's oor en lachte teeder. „Je ziet er goed uit. lieveling. Ik geloof, dat het lang opblijven je beslist goed doet". „Het zal wel moeten en er komt weer een late avond", lachte zij, maar vader hoorde niet de lichte spijt in haar stem. „De Opera de loge van Débu ja, na tuurlijk". „Vader, hadden, we niet zelf een loge kun nen huren?" vroeg ze met afgewend ge laat. „Zeker, maar dat zou vrij onhebbelijk ge weest zijn tegenover Débu, vind je niet? Zie je, beste kind", ging hij vlug door, „het is van groot gewicht dat ik deze fusie hee'.e- maal klaar krijg en Débu is daarin een der hoofdpersonen. Je weet, ik handel niet voor mij zelf, maar in 't belang der vennootschap en natuurlijk rekent men er op. dat ik deze zaak met goed succes zal afwikkelen". Cornelia schoof teeder haar arm door den zijnen. „Zeker begrijp ik dat, lieverd", zei ze, „en om u plezier te doen. zal ik zoo vriendelijk voor hem zijn, als ik maar kan. Dochters zijn evengoed nuttig als lastig, is het niet?" vroeg ze wat peinzend. Mijn lief klein meisje je bent alles wat ik heb", antwoordde hij haastig en nam liefde vol haar mooi, blond kopje in zijn beide handen. „Ga nu uw brieven posten", zei ze vroo lijk. „Ik ga tante Julia helpen met haar japon, ze is erg precies op haar kraagje, niemand doet het naar haar zin". Wild grinnikte en haastte zich naar de lift. Maar Cornelia maakte geen haast met het wachtende kraagje. Ze sloot de deur en ging in den stoel zitten, waaruit Denise was opgestaan en speelde gedachteloos mei cc vergeten zijden draadjes. De neergelaten markiezen beschutten de kamer tegen de heete middagzon, vazen met bloemen verspreidden een fijnen geur en toch, trots de omgeving, beving haar een vaag gevoel van eenzaamheid. Zij wist niet wat de toekomst brengen zou, zij was onrustig, nu eens ongeloofelijk gelukkig, aan weer heel vreemd te moede. Zij leunde achterover in haar stoel en liet haar ge dachten den moeizamen kring volgen, dien zij den laatsten tijd gewoonlijk namen. Maar een oplossing bestond er niet. dacht zij bitter en haar oogen dwaalden naar het portret van haar vader in de zilveren lijst, dat haar stilzwijgend herinnerde, dat zij al les voor hem was. En toch, zelfs als ze een wees was geweest en juist dan.... Haaj gedachten sprongen op onvruchtbare zij wegen. (Wordt vervolgd). DE CREMATIE van wijlen prof. dr. W. Storm van Leeuwen, hooglecraar aan dc Rijksuniversiteit te Leiden, heeft Donderdagmiddag op Westerveld plaats gehad. - Het stoffelijk overschot wordt het crematorium binnengedragen. DR. R. S. BAKELS, de bekende portret en landschapschilder, tevens voorzitter van het bestuur der Academie van Beeldende Kunsten, is zestig jaar geworden. MET EEN SCHEEPSNEUS OP TRANSPORT. Dc nieuwe neus van het s.s. „Johan de Witt" der Stoomvaart Maatschappij „Nederland" is Donderdag van de terreinen der Ned. Scheepsbouwmaatschappij te Amsterdam naar de Amsterdamsche Droogdok Mij. overge bracht, om aan het schip gemonteerd te worden. Het transport onderweg. EEN 700-JARIG JUBILEUM. Het stadje EIburg Bestaat dezer dagen 700 jaar. Een tweetal aardige kiekjes van'de haven en het stadje zelf-.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5