De Mysterieuse Apache. RUBENS! EN JOONSTELLING bij de firma Goudstikker te Amsterdam. De heer Goudstikker bekijkt een der schilderijenvoor de opening der tentoonstelling, welke Vrijdagavond beeft plaats gehad. DE HEER HANS BYVANCK, eerste concert meester der Haarlcmschc Orkcstverccniging, i» Vrijdag tc Wassenaar in het huwelijk getreden met mcj. Fickc Ridderhof. Het bruidspaar verlaat 1 et stadhuis te Wassenaar. NAAR BUITEN. Ongeveer 1500 kinderen vertrokken Vrijdag van de de Ruyterkade te Amsterdam naar Westeroord in den Y-polder nabij de hoofdstad, om daar een vacantiedag door te brengen. De jeugd gaat aan boord. OP DE GROOTE MARKT TE NIJMEGËSjf ging Vrijdagavond de première van het Middeleeuwsche spel „Mariken van Nieumeghe.u door de Amsterdamsche tooneelver- eeniging. Een scene\uit het spel. ONGEVEER TWEEHONDERD MEISJES uit Zweden, Noorwegen en Finland nemen deel aan de Engelsch—Scandinavische zomerschool voor lichamelijke opvoeding, welke voor de elfde maal thans te Sturry in Kent (Eng.) wordt gehouden. Finsche meisjes gereed om de. Finsche gymnastiekmethode te demonstreeren. DE INTOCHT DER VAANDELS bij de opening van de wereldjamboree, welke te Godollo in de nabijheid van Budapest plaats vindt. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.i 34 De deur werd geopend en mevrouw Law- son kwam binnen, haar gewoonlijk, zoo hel der voorhoofd stond zorgelijk en over haar arm hing een japon met een gcplisseerd crêpe'-georgette kraagje. Zij wierp de deur achter zich dicht, eonige papieren fladder den op den grond en met een lach sprong Cornelia op en boog zich vol ernst en met overdreven ijver over de japon. Als In een droom eindigde de prachtige zomerdag en Cornelia kleedde zich voor de Opera met het. vaste voornemen, om. zooals ze beloofd had, de opmerkingen van Gas ton Débu plichtmatig aan te hooren. Zij hield van muziek en leunde genietend in de donkere loge; zij luisterde stil met haai oogen op het tooneel gericht naar de een voudige. fijne Mozart-aria's. Vanavond zou ze Wagner niet hebben kunnen aanhooren merkte ze in zichzelf dankbaar op. Toer, de Opera afgeloopen was, vroeg Débu haar met grooten aandrang den volgenden avond met hem te dineer en, zij met haar vader als hij wilde mischlen was hel de laatst» gelegenheid die zich bood, daar de zaker afgedaan waren en zij, naar hij vreesde, Pa rijs zouden gaan verlaten. Cornelia schrok wat terug voor zijn aan drang en keek vragend haar vader aan de zaak werd als afgehandeld beschouwd. De uitnoodiging voor het intiem diner, a trois, in het Witte Huis te St. Cloud, werd met een paar woorden aangenomen. Deze afspraak op de overvolle stoep van het Operagebouw zou echter zeer gewichtige onvergetelijke gevolgen hebben. „Zou je Mr. Débu als schoonzoon wen schen, Norman?" vroeg mevrouw Lawson toen zij een uur later in de hotellift stap ten, om naar hun kamers te gaan. Wild streek over zijn kin. „Ik wil je wei zeggen dat hij mij daaromtrent al eens ge polst, heeft en ik zei hem, zooals je wel zult begrijpen, dat ik mijn dochter daarin geheel vrij zou laten, wanneer ik vond, dat de candidaat daarvoor in aanmerking kwam". „En wat zei hij daarop?" „Hij zei mij, dat ze dit in Frankrijk betei deden. Ik zie wel, dat Cornelia niet bijzon der op hem gesteld is, maar ik moet toe geven, dat hij mij geschikt lijkt en hij is rijk". „Maar zijn leeftijd", opperde ze. Wild lachte en zuchtte. „Julia" zei hi.i langzaam, „wanneer mijn dochter mij gaat verlaten, dan zal dit mijn begrafenis zijn bij wijze van spreken maar ik weet, da; dit natuurlijkerwijze eens zal gebeuren en wanneer zij heengaat, wil ik, dat het vooi een man zal zijn, die haar geheel begrijp en gelukkig za! maken en ik twijfel of eer. jonge man dat zal kunnen. Vragen staat vrij en ik heb Débu gezegd, dat ik hem niets in den weg zal leggen, meer kon ik hem liet beloven". En toen zocht reeds laat op den na middag van den dag. dat zij samen te St Cloud zouden dineeren. Wild Cornelia op ni£t een wan'nopigen blik in zijn breed vriendelijk gezicht met de wakkere blauws ■>ogen. .Lieveling", zei Mi ,l" door Benedictus, den man, die uit Brussel zou komen om met mij over het nieuwe bijkantoor te spreken. Dringende zaken hebben hem eerder naar Parijs gebracht dan hij had verwacht, hij is juist aange komen, maar moet absoluut den nacht trein terugnemen; 't is dus beslist noodig. dat ik naar hem toe ga en 'n ernstig onder houd met hem heb, alvorens hij lyeer ver trekt". Cornelia luisterde aandachtig. „Dus we gaan niet naar het diner", juichte ze bijna Wild keek onthutst. „Ja, maar Débu stelde er zich zoo veel van voor, 't Zou me een pak van 't hart zijn als jij toch ging, maar na tuurlijk", voegde hij er haastig bij, toen hij de uitdrukking van haar gezicht zag, „ik zal zoo gauw mogelijk komen. Ik zal een auto laten wachten om onmiddellijk weg te kun nen rijden als 't onderhoud afgeloopen is. Ik zou je zeer dankbaar zijn als je wilde gaan Débu is zeker op de hoogte van de aan komst van Benedictus hij zal hem mis schien zelf ook willen spreken en hij zal mijn afwezigheid ook heel goed begrij pen. 'tZou tamelijk onbeleefd schijnen als je niet ging". Cornelia aarzelde. Op ieder ander oogen- blik zou ze ronduit geweigerd hebben. Een avond tête a tête met Débu was het laatste dat ze wenschte. En perfslot van rekening was het misschien toch nog beter haar on- gewenschten bewonderaar tot een verkla ring te laten komen, hem te weigeren en dan voor goed van hem af te zijn.Zij wend de zich weer tot haar vader .die met nieuws gierige spanning haar besluit afwacht te. ..Goed. vader, ik zal gaan", zeide ze. Wild glimlachte haar toe. „Débu's aut ial over een poosje hier zijn", zeide hij. „en dit is misschien de laatste keer want als ik met Benedictus tot overeenstemming kom zullen we heel spoedig Parijs kunnen verla ten" Cornelia kleedde zich met een vreemden tegenzin aan. Zij zag tegen den avond op en voelde zich zenuwachtig, wat, zooals ze bij zich zelf zeide, toch eigenlijk dwaars was Haar vader mocht Débu graag en scheen hem te vertrouwen. Het was belachelijk van haar zoo'n stille vrees voor haar gastheer te heb ben. Hij zou waarschijnlijk een aanzoek doen en dat zou pijnlijk zijn, maar dit was toch geen nieuwe ervaring voor haar en jong als ze was voelde ze dat ze zich toch wel met een zeker gemak uit den toestand zou redden. Dom er zoo over te tobben! Eindelijk was zij klaar; een slank figuur tje in licht blauw en zilver met als eenig versiersel een dieproode roos. Toen mevrouw Lawson haar met haar mantel hielp, kreeg ze plotseling een onstuimig verlangen zich in de armen dezer dame te werpen en haar te smeeken, haar te vergezellen in plaats van haar vader. M^ar zij onderdrukte die ingeving, kuste tante Julia en ging naar beneden naar de wachtende auto. Terwijl deze rustig doorreed, keek Cor delia door dc ruiten van den weelderigen, donkerblan - en wagen gedachteloos naar de voorbijgangers. De straten waren vol, an dere auto's schoten voorbij en ze zag er dames en heeren in zitten, gekleed als zij zelf, waarschijnlijk ook uit voor hun genoe gen. „Ik word heusch zenuwachtig", zei ze tot zich zelf met een schokje, toen de auto stil hield voor een stremming in 't verkeer en met een zucht leunde ze achterover, blij met het korte oponthoud. Over hen heen werd geroepen, een andere chauffeur had een verkeerde bocht genomen en belette een heele rij voort te gaan, doordat zijn versnelling weigerde Booze stemmen en sarcastisch.- raadgevin gen klonken van alle kanten; links naast haar begon een paard te steigeren en de koetsier van een sleeperswagen mopperde °iotcel;r>e viel er <>en schaduw aan hai- rechterkant, toen ze opkeek zag Cornelia een gezicht in de omlijsting van de ruit. „Mademoiselle", zei een stem, en ze keek met groote verbazing in de oogen van den man. dien zij slechts als l'Etranger Rouge kende. De stem vervolgde, ofschoon ze op dat oogenblik nauwelijks de beteekenis be greep van zijn woorden „ik ben niet ver als u mij noodig hebt, ik zal toen was het verkeer weer geregeld, de auto ging voorwaarts en de spreker sprong op zij. Cornelia aarzelde, keek naar den onbewo gen chauffeur, aarzelde weer, maar toen reed de auto weer vlug door. 't Was te laat. Cornelia zat met een bleek gezichtje ver achterover geleund, vol weerzien, verwon derd en onvoldaan. Zou ze de auto laten stil houden. Maar onder welk voorwendsel? Iedere minuut bracht haar echter verder buiten de stad. Ze verviel in een droomerig gepeins, dat voortduurde tot de auto met geknars van remmen stil hield voor het witte huis in St. Cloud. De deur werd ge opend en men leidde haar de lage steenen trap op naar de welverlichte hall. Débu kwam haastig aangeloopen en groette haar op een verlangende, bijna in het oog loopend vriendelijke manier. „Ik ben zeer vereerd", zei hij. bracht haar hand aan zijn lippen en hield die een oogen blik vast. „Mijn vader komt zoo gauw mogelijk", zei ze luchtig, „hij zei, dat u wel alles om trent dien vertegenwoordiger uit Brussel zou weten, een zekeren Monsieur Benedictus en met snore, eentonige stem gaf zij hem alle bijzonderheden, zij wist omtrent de onverwachte aankomst, terwijl hij haar ge- eidae naar de kleine, smaakvol ingerichte zijkamer aan het eind van een booggang, die de heele lengte van het huis besloeg en 3p den rozentuin uitkwam. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8