Een rechtszaak. Geen Gemeentelijk Lyceum meer? Het Befautfdikste 51e Jaargang No. 15373 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 7 Augustus 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie; P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden f 325, franco per post 3.55, losse nrs. 0-06. Geïllustreerd Zondagsblad per week 0.05, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. ƒ0.65. franco per post ƒ0.7254. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: j5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iedercn dag) 13 regels 030, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150—, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Gelik Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000-. Overlijden f 600-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400—. Verlies Duim f75-. Verlies Wijsvinger f75-. Verlies andere vinger f30-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM 7 Augustus. Cricket. De Free Foresters hebben hun tweedaag- schen wedstrijd tegen het Nederlandsch Elf tal, gespeeld aan de Spanjaardslaan, gewon nen met drie wickets. Diegenen onder u, die niet ingewijd zijn in de geheimen van dit wonderlijke, maar niettemin fascineerende SDel de Engelschen noemen het „de Ko ning der Spelen" kan ik verzekeren, dat de nationale eer onaangetast is gebleven. Ons blazoen is onbevlekt. Nous maintiendrons. „Wij" verlieten met vliegende vaandels het veld. Drie wickets is een zeer klein verschil, en eigenlijk was het practisch. wat de span ning betreft, nog kleiner, want een der drie wickets was ziek en had dus toch niet kun nen batten. Het zou katterig geweest zijn als dit Engelsche nadeel ons in laatste instantie de overwinning bezorgd had. Overigens blijft het een wonderlijk spel. Voor den leek, die de finesses niet kent, moet het criant vervelend zijn om te aanschouwen. Vooral een match zooals deze, waarin bowlers en fielders sterk de overhand hadden, de batsmen dientengevolge heel langzaam scoor den en de totalen laag waren. Het Neder landsch Elftal maakte in zijn beide innings 153 en 97, de Engelschen maakten 118 en 133 voor 7 wickets. Over die laatste 133 deden de bezoekers bijna vier uur, zoodat zij scoorden in een tempo van 35 per uur, hetgeen buiten gewoon langzaam is. En hoe gaat het met den cricket-leek, of halve leek? Hij wil den man met het bat veel en hard zien slaan. „Freehitters", hetgeen wil zeggen: „vrijelijk- er-op-los-slaanders" zijn hem het dierbaarst. Hetgeen natuurlijk heelemaal verkeerd ge zien is, want de cricket-fijnproever draagt den freehitter geen hooge bewondering toe. Veelal noemt hen hem wild, stijlloos en onbe- heerscht. Hij waardeert hem op oogenblik- ken, waarop zijn zorgelooze methodes de kans kunnen doen keerenals zij tenminste slagen. Er is veel geluk voor noodig. Maar hli lacht altijd om hem. De ware batsman is degeen die alleen de slechte ballen van den bowler naar de boundary jaagt, en de goede voorzichtig stopt of er hoogstens, als dat zon der gvaar kan, handig-geplaatste eentjes en tweetjes uit haalt. Een der wonderlijke kenmerken van cricket is dus, dat het groote publiek de verdediging interessanter vindt dat den aanval. Bij voet bal, en bij alle mogelijke andere spelen, is het net andersom. Het publiek heeft eeh Lagen- daal en een Adam altijd veel boeiender ge vonden dan een Van Run en een Weber. Het ziet ook veel liever een aanvallend tennisser, zooals Borotra, dan een steeds-maar-verdedi- gende baseliner. Maar bij cricket concen treert het zijn belangstelling op den verdedi ger, den batsman, inplaats van op den aan valler, den bowler. Waarbij zich, ter veront schuldiging van Jan Publiek, dan ook de zon derlinge omstandigheid voordoet dat het bij dit spel de verdediger is die scoort, en de aanvaller die dat tracht te beletten. Net omgekeerd dus als bij voetbal. Overigens is ook hier de aanval het moeilijkste deel van het spel, en vereischt die de meeste begaafd heid. Maar, de finesses ervan zijn moeilijk te doorgronden, en slechts voor weinige toe schouwers diegenen die zich in het ver lengde van de „pitch" een plaatsje weten te veroveren, precies waarneembaar. Als gij beweert dat dit een vervelende wedstrijd was, omdat er zoo langzaam ge scoord werd, zal de volbloed-cricketer u even wel tegenspreken. Hij zal zeggen dat het bat ten weliswaar taai was, maar het bowlen daarentegen zeer bloeiend en het fielden schitterend. Het Nederlandsch Elftal vooral heeft prachtig „veldwerk" verricht. Over Maas' éénhandsche vang. met de linkerhand nog wel. op een keiharden slag van Bodding- ton, zal nog in cricketers-kringen gepraat v;orden als deze wedstrijd een jaar geleden is. en Glerum's stoppen en aangooien heeft de fijnproevers des nobelen spels doen water tanden. Wat het bowlen betreftwas het niet sensationeel0 Volbracht Calthorpe niet den hattrick? (drie wickets nemen met drie achtereenvolgende ballen). Smeet Robbie Schill, onze ietwat-wilde fastbowler, niet drie der beste Engelsche wickets omver, toen nie mand daar eenige hoop meer op had, en ver anderde hij daarmee niet den heelen stand van zaken? Een vervelende wedstrijd? Hoe kunt u het zeggen! De kansen wisselden ette lijke malen, op Zaterdag zoowel als Zondag! Ben cricket is de bowler de groote listeling. Zijn los polsgewricht en zijn lenige vingers, waarmee hij den bal wonderlijke effecten doet aannemen, nadat die van de mat is op gesprongen om te zwijgen van de „swerve" die hij soms in den vlucht van het ronde ding weet te leggen bezorgen den batsman de grootste moeilijkheden. De man met het slaghout wordt trouwns van alle zijden belaagd. Hij voelt zich omge ven door elf vijanden, waarvan er één zelfs vlak achter zijn wivket staat, die hem ten snelste wil wegwerken door hem te bowlen, te vaSgen. te sUimpen of uit te runnen. Zoo dra een bal op hem losgelaten wordt dooi den bowler, bukken de overige tien tegen standers zich, hem beloerend om zijn onder gang te bewerkstelligen. Hij is voorwaar een verdediger, en zesmaal in een over een een zaam man. U ziet dat er romantiek in zit. Ook statistiek. Het Jubileumboek van den Ned. Cricketbond, die 50 jaar bestaat, zit er vol van. Gij vindt er niet alleen die fan tastische berglandschappen in. die men gra fieken noemt, maar ook bladzijden vol na men met rijen cijfers er achter. Gij kunt er in ontdekken dat uw oude vriend, van wier. gij vagelijk beseft dat hij vroeger gecricket heeft, in 1897 83 not out heeft geslagen tegen een club die niet meer bestaat. Maar ook dat hij eens negen wickets heeft genomen tegen een roemruchte club die nog wel be staat, en er staat ten overvloede bij wie het tiende wicket nam. Ik noem slechts enkele voorheelden, De statistiek, een wetenschap die in dit leven een steeds grooter rol is gaan spelen en die evenmin zonder romantiek als zonder geva ren is, wordt door het edele cricket sterk bij den mensch ontwikkeld. Sommige cricketers worden door de gevaarlijke charme van cij fers, met decimalen en al, belaagd. Als hun gemiddelde hun dierbaarder wordt dan hun club, is het mis met hen. Maar daarover zal ik niet gaan uitweiden. Nu komt, deze week, aan de Spanjaards laan een ander Engelsch elftal, n.l. van dc M.C.C. „ons" bekampen. Het Nederlandsch Elftal zal, doordat ook jhr. W. van den Bosch en Terwiel nu kunnen meespelen, daarbij op vollp kracht zijn. Kunt u erheen gaan. en bent u nog volledig leek, ga dan met een des kundigen mentor aan uw zijde. Hij zal u col lege geven. Doe desnoods de naïefste vragen; hij verwacht niet anders. Het is de eenige manier om erachter te komen. En zoo inge wikkeld als schaken is het niet. Dames spelen het tegenwoordig ook. Som migen, zoo zegt men, doen het heel aardig, al slaan ze nooit zessen, en al is er nog geen vrouwelijke Robbie Schill gevonden. Geluk kig niet. R. P. NEDERLANDSCH STOOMSCHIP IN NOOD. DE ALK AID VERLOREN? Reuter meldt uit Moskou: Het Nederlandsche schip „Alkaid'' ver keert in nood aan de monding van de "Witte Zee. Om aan de „Alkaid" hulp te verleenen zijn uitgevaren de Sovjet-Russische ijsbre- ker no. 8 en het reddingsvaartuig „Boure- vestnik". Ook het schip „Sovnarkom" be geeft zich naar het in nood verkeerende schip. Naar gemeld wordt is de toestand van de „Alkaid' hopeloos. De geheele beman ning, behalve de kapitein, heeft het vaartuig verlaten. De Alkaid meet 4441 ton bruto en behoort aan Van Nievelt Goudriaan en Go's Alge- meene Stoomvaart Mij. te Rotterdam- Het schip was op weg naar Archangel, PERSONALIA, Te Amsterdam slaagden de dames J. Hom burg, E. du Costa en E. Derse te Haarlem voor het examen nuttige handwerken. DE FRANSCHE ONDERWIJZERS CONTRA DEN OORLOG. Hun Bond besluit tot algemeene staking en dienstweigering als oorlog uitbreekt. „Tegen-mo bilisatie" bepleit. PARIJS, 7 Augustus (V. D.): Het Congres van den Franschen Onder wijzersbond heeft met overweldigende meer derheid een resolutie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat in geval van oorlog tot algemeene staking zal worden overgegaan. Een ander voorstel om in geval van oorlog de aanwijzingen der internationale organi saties i.e. het I.V.V. te volgen werd verworpen met 669 tegen 61 stemmen. Verscheidene sprekers wezen op de noodzakelijkheid om niet aan het mobilisatie-bevel te voldoen, zoodat indien de aangesloten leden zich wer kelijk achter de aangenomen resolutie scha ren, 600.000 mobilisatie-bevelen onbeantwoord zullen blijven. Het verzet tegen de mobilisatie diende voorbereid te worden, zoodat men in geval van oorlog terstond tot tegenmobili- satie zou kunnen overgaan en men hande lend diende op te treden tegen munitiefabrie ken, electriciteitscentrales, vliegvelden enz. teneinde op deze wijze den oorlog te sabo- teeren en onmogelijk te maken. Vrienden automobilisten, Het gaat over u alweer. Maar dat zal u niet verbazen. U, de heerscher in t verkeer. Ditmaal is 't geen wensch van fietsers, Ook niet van den wandelaar, 't Gaat om u, volanterianters, In uw houding tot elkaar. In ons land gelijk zoo vele. ('t Is in enkele anders slechts) Spoedt gij u langs onze wegen Met recht van rechtswege rechts. Ja, gij houdt u van nature, In beginsel aan dien eisch. Als gij links zi.it bij het rijden, Krijgt gij nooit een rijbewijs. Toch. 't is mij vaak opgevallen, Ei- mankeert nog wel wat aan, Niet steeds pleegt gij. hoe rechtskundig, Aan den kant des rechts te gaan. Goeden niet te na gesproken. Mijn verzoek komt hierop neer: Gij zijt allen rechtsgeleerden. Houdt u dan ook aan die leer. Doe een ander niet. wat gij toch Wenscht dat niet uzelf geschiedt. Laat dien ouden regel gelden Ook op dit uw „rechtsgebied". Om wat duidlijker te wezen. Anders leest ge dit niet meer, Zeg ik: Vrienden, middenwegen Zijn niet gulden in 't. verkeer. Velen zijn hierin vol zonden, Al is 't sondedakketseg, Wees een rechtspersoon, blijf voortaan Uit het gulden midden weg. P. GASUS. DE BEVOLKING DER HAARLEMSCHE SCHOLEN De Statistische Gegevens omtrent de ge meente Ha^rleni (le cp 2e kwartaal van dit jaar) geven de volgende cijfers betreffende de schoolbevolking te Haarelm op 30 Juni en 31 Mei 1933. (De tusschen haakjes geplaat ste cijfers geven den stand aan op denzelf den datum van 1932). Lagere Scholen. A is openbaar, B bijzonder onderwijs). Stand op 30 Juni 1933: Gewoon lager onderwijs A 6490 (6674). Idem B 8552 (8503). Vervolg onderwijs A C— Idem B Uitgebreid lager onderwijs A 586 (548). Idem B 665 (594) Buitengewoon lager onderwijs A 271 (263) Idem B 158 (151). Totaal A 7347 (7485). Totaal B 9375 (9248). Samen 16722 (16733) (Onder bovenstaande cijfers is niet be grepen de rijksleerschool verbonden aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers). Hooger en Middelbaar Onderwijs. Stand op 31 Mei 1933: Sted. Gymnasium 240 (245) R.-K. Gymnasium voor Meisjes 37 (15). Gem. Lyceum 492 (492). Chr. Lyceum 300 (250). R.-K. Lyceum 268 (240). Hoogere Burgerschool A met 5-j. c. 354 (355). Hoogere Burgerschool B met 5-j. c. 282 (274). Middelbare School voor Meisjes met 5-j. c. 189 (195) R.-K. Middelbare School voor Meisjes 24 (22). Gem. Avondschool voor Handelsoonderwijs 280 (258). R.-K. Handelsavondschool 139 (130). Totaal 2605 (2476). Het voorstel van B. en W. Protest van de Leeraren. In G'ódöllö in Hongarije is de z.g. jamboree, internationale meeting der padvinders be gonnen. Rijksbestuurder Horthy en Lord Baden Powell, dc grondleggerder padvinderij (rechts) bij de openingsplechtigheid Het volgende adres is aan den gemeente raad van Haarlem gezonden: Edelachtbare Dames en Heeren. Met ontsteltenis namen ondergeteekenden kennis van het onverwacht voorscel van Bur gemeester en Wethouders, om reeds tegen 1 September a.s. te besluiten tot opheffing van de Klassieke Afdeeling van het Gemeentelijk Lyceum, de Litterair-Economische Afdeeling van genoemde inrichting en de Handels- eindklasse der H.B.S.-A. Geheel afgescheiden van de vraag, hoe men over de waarde dezer afdeelingen denkt, zal het. naar wij hopen, de overtuiging van de meerderheid van den Raad zijn, dat der gelijke diepingrijpende maatregelen niet ge nomen worden mogen zonder nauwgezet, on derzoek en bovendien niet op een alleron gunstigst moment. De leerlingen zijn voor die afdeelingen ingeschreven, over vier weken zal de cursus reeds beginnen en ouders, leer lingen en leeraren kunnen thans van deze voorgestelde opheffing niets weten. Uw Raad zal thans, geheel onverwacht, te beslissen krijgen over de vraag: zal dc Ge meente zijn groot, bloeiend Gemeentelijk Ly ceum. het eenige openbare Lyceum in den omtrek, opheffen, ja dan neen? In het afgeloopen cursusjaar had het Haar- iemsch Lyceum meer leerlingen dan één an dere dergelijke instelling van onderwijs in ons land. Ter vergelijking geven wij hier eenige getallen: Gem. Lyceum Haarlem 503; Gem. Lyceum den Haag 464; Kennemer Ly ceum: 425; Chr. Lyceum Hilversum; 394; Ne derlandsch Lyceum den Haag: 367; Chr. Ly ceum Zeist: 359; in de twee grootste steden van het land waren de getallen: Amster- cïamsch Lyceum: 348; Gem. Lyceum Rotter dam: 321. Een Lyceum zonder klassieke en zonder lit- terair-economische afdeeling is geen Lyceum meer. maar wordt een gewone H.B.S. B. De geheele onderwijsinrichting verliest haar aan trekkingskracht voor tal van ouders, die dü schooltype kiezen, welke groep ouders, hier in Haarlem het grootst van ons land blijkt tc zijn. Wij wagen U, met het oog op de ontzaglijke beteekenis voor het Haarlemsch Openbaar Onderwijs, in ieder geval thans nog geen be slissing te nemen; wij verzoeken u dus met den meesten aandrang, dit voorstel van Bur gemeester en Wethouders niet aan te nemen of althans te besluiten tot uitstel. Men moet ook wel bedenken; lo. dat het ook voor de ouders van kinde ren, die reeds op het Gemeentelijk Lyceum zijn, of tegen 1 September zijn toegelaten, een zeer belangrijke zaak is. Velen hebben voor hun kinderen het Lyceum gekozen met het oog op latere mogelijkheden. Deze worden in groote moeilijkheden gebracht.; één daarvan is. dat deze kinderen geen aansluitend onder wijs kunnen vinden bij het Openbaar Onder wijs en gedreven worden naar het Bijzonder Onderwijs; 2o. dat de Gemeente van een groot aantal buitenleerlingen, waarvan het grootste deel iuist het Lyceum bezoekt, het schoolgeld zal derven, niet alleen het volgende jaar, maar ook in de toekomst, waardoor zeer wel moge lijk is, dat het voorgestelde voordeel voor de Gemeente verkeert in een nadeel. Wat de Handelseindklassc der H.B.S.-A be treft, merken wij op, dat hierin leerlingen ge legenheid vinden voor onderwijs, dat zij, ge zien hun capaciteiten, niet in de gewone der de klasse dier school noch aan eenige andere onderwijsinrichting kunnen vinden. Boven dien wees de pracjijk uit. dat de financieele draagkracht der betrokken ouders ook deze eindklasse noodzakelijk maakte. Ook omtrent de voorgenomen opheffing van deze klasse doen wij met klem hetzelfde verzoek als boven. Namens het Bestuur der Vereeniglng van Leeraren en Leeraressen bij de Gemeentelijke Iinstellingen van Gym- n. en M. o. te Haarlem. M. D. VAN DIJK. Secretaris. ONTZETTEND DRAMA IN CHINEESCHE SCHOOL. 120 KINDEREN BIJ BRAND OMGEKOMEN. PEKING, 6 Augustus (V.D.) Volgens be richten uit Oeroemtsja is tijdens de les brand uitgebroken in de school te Fazyn. 120 scholieren lieten in de vlammen het leven. Brandstichting zou de oorzaak van deze ramp zijn. VIJF WEKEN IN DUITSCHE GEVANGENSCHAP Na onder verdenking van zijn reismarken te hebben gesmokkeld, ongeveer vijf weken in Duitsche gevangenschap te hebben ver toefd. is een echtpaar uit Venlo Zaterdag avond teruggekeerd, na Zaterdagmorgen door de rechtbank te Essen resp. tot drie weken gevangenisstraf en 300 mark geld boete en een week gevangenisstraf en 50 mark geldboete te zijn veroordeeld. Na deze uitspraak zijn beiden uit de voorloopige hech tenis ontslagen en. in vrijheid gesteld, meldt de N. R. C. Fransch-Engelsche demarche te Berlijn naar aanleiding van de Nazi-propaganda in Oostenrijk. pag. 3 „Wapenstilstand" in de Amerikaanschc in dustrie. pag. 3 Korea door typhoon geteisterd. pag. 3 De Fransche vliegers Codos en Rossi over den Oceaan. pi? 3 De Fransche onderwijzers contra den oorlog. pag. 1 De begrafenis der zeven verdronken henge laars tc Amsterdam. pag. 4 Het stadhuis van Enschedé ingewijd; ir. Fried- hoff onderscheiden. pag. 4 Dr. Schacht te Amsterdam. pag. 4 Roy Fox vertelt. pag. 9 Geen gemeentelijk Lyceum meer? Een pro test van de leeraren. pag. 1 Cricket: De Free Foresters winnen aan de Spanjaardslaan van het Nederlandsch elftal. pag. 6 ARTIKELEN, ENZ. R. F.: Cricket. G. J. Kalt: Roy Fox te Haarlem. pag. 1 pag. 9 MAG DE BROCKWAY NAAR SANTPOORT? EEN PROTEST TEGEN HET VERVOER- VERBOD OP DEN RIJKSSTRAATWEG. Van Santpoort naar het Kcnnemerpleia te Haarlem rijden vele bussen via den Rijks straatweg- Bovendien rijdt de N.V. Haar- lemsche Brockway Bus Mij. over dezen weg, doch slechts tot aan de Maasstraat in Haar lem-Noord. van waar de bussen weer koeren en terug naar de stad rijden tot, zelfs m de Bosch en Vaart-buurt. De Brockway Mij, nu heeft, eenigen tijd. geleden een aanvraag ingediend bij het gemeentebestuur van Haarlem om de stads lijn door te trekken naar het Noordelijkste puntje der gemeente, vlak bij Santpoort, welke goedkeuring in handen der gemeente Haarlem ligt. De gemeente had hiertegen geencrlei be zwaar, daar de sterke uitbreiding der ge meente. speciaal ln het Noorden, een goede communicatie met het centrum eischt. De N.V. Autobus Onderneming Van Geclen en Van den Berkhof te Helloo, do N,V. Auto bus Exploitatie Stormvogels le LTmuiden en J. G. de Groot te Haarlem hebben gezamen lijk geprotesteerd tegen een dergelijke door trekking van do Brockway-lljn. of beter: achten het rechtvaardig dat als van even -tueele doortrekking sprake zal zijn het naar hun oordeel onbillijke vervoerverbod voor de interlocale lijnen opgeheven zal worden. Namens de drie ondernemingen sprak Mr. F. v. d. Goot en verdedigde voor Geel. Staten van Noord-Holland Maandagmorgen het standpunt der adressanten. De geheele kwestie is naar zijn meening terug te bren gen tot een poging van dc Brockway Bus Mij. om een interlocale lijn te exploiteeren, die de reizigers uit Santpoort naar Haarlem zou moeten brengen, doch die op grondge bied der gemeente Haarlem blijft, en dus niet onder de bepalingen valt. die voor de interlocale lijnen gelden. Een bewijs voor zijn opvatting vond spr. In het feit dat tus.- schen de Maasstraat en de grens Haarlem- Santpoort niemand eenig belang kan heb ben om een autobuslijn te exploiteeren. Eenige jaren geleden heeft de Brockway geprobeerd oen interlocale lijn in te stellen, doch toen heeft de gemeente afwijzend be schikt. De hoer v. d .Goot meende dat men niet kon beletten dat de gemeente toestemming geeft om over haar grondgebied oen stads- lijn te exploiteeren. doch zeide wel te kun nen protestecren tegen het onredelijke ver voerverbod. dat bij eventueel doortrekken van de lijn der Brockwaij Mij. deze maat schappij 'die dan een nieuwelinge zal zijn op het traject naar Santpoort)), in een voordecHgcr positie zal brengen dan die maatschappijen die reeds jaren lang aan de vervoerbehoefte voldoen. In feite verandert hot karakter der stads- lijn. in die van een interlocale Tijm ofschoon het formeel natuurlijk een stadslijn blijft. De gemeente ziet echter in het verzoek der Brockway alleen het verzoek om een stads lijn te verlengen. Anders zou zij juist als in 1931 afwijzend op het verzoek hebben be schikt. Opheffing van het vervoerverbod dat tegenwoordig in het geheel geen reden meer heeft, bepleitte Mr. v. d. Goot in leder ge val. AANWINSTEN VOOR WINTERSWIJK. Te Winterswijk Is de eerste Nederlandsche steengroeve geopend. De groeve levert Do'.o- mitisch gesteente, dat geschikt is voor wegenbouw. Tevens L> te Winterswijk een strandbad geopend, dat zich in een groote belangstel ling mag verheugen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1