DE BILT WANDGEDIERTE ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1933 HAARLEMS DAGBLAD 2 meldt Hoogste barometerstand 771.m.M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 754.6 m.M. te Reikjavik. en voorspelt zwakken tot matigen, Noord-Oostelijken tot Noordelijken wind. Later weer ruimenden wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk weinig of geen regen. Iets warmer. Uit het Buitenland WEINIG OF GEEN REGEN. WARMER. Over de Britsche eilanden heeft zich het hooge drukgebied weer verder versterkt. Ook oved Scandinavië is de barometer gestegen, terwijl in onze omgeving, na het voorbijtrek ken van het daalgebied de luchtdruk weer stijgt. Het daalgebied, dat gisteren bij Bri- tanje lag, trok Öost-Nooroostwaarts, passeer de hedennacht ons land met regen en onweer en ligt thans in Midden Duitschland. Behalve in ons land is ook in Zuid-Enge- land, België en Noord-Frankrijk regen van beteekenis gevallen. (Brussel had 8 m.M.) Ook kwam in Duitschland hedennacht veel onweer voor. (Dantzig had 20 m.M. regen). Bij IJsland nadert een diepe depressie die daar in het Zuiden reeds storm veroorzaakt. Overigens is het vrij rustig weer alleen aan onze kust is de wind wat toegenomen. In Zuid-Frankrijk. Zwitserland. Oosten rijk en Zuid-Duitschland is het weer nog goed. voor onze omgeving is eenige afneming van bewolking met lichte temperatuurstij ging en weinig of geen regen te verwachten. Barometer 768 m.M. 767 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van de Fa.' KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Specialiteit in 't verdelgen van WAND GEDIERTE. Deskundig onderzoek. Firma H. VAN IOON - Telef. 23037 ZUIVERAARS IVIARNIXSTRAAT no. 116. HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND Haarlem, 12 Augustus. Bevallen 9 Augustus: G. J. Ebbeling—Al ders, z.; G. van den Ban—Vroege, z.; 10 Aug.: P. A. Janssenvan der Zwet, d.; C. L. van Leuven—Gilles, z.; G. GlazemakerDijkstra, z.; N. Koopmanvan Huizen, z.; 11 Axigus- tus: A. M. Boogaard—van der Blom, z. Overleden 9 Augustus: E. C.. 3 j., d. v. P. S. Arink, Esschilderstraat; 10 Augustus: G. Baas, 64 j., Spaarnwouderstraat. VELSEN Ondertrouwd: J. Kuhfus en P. VP. van dei- Wilt T. A. van der Net en N. C. Sin jewel; M. J, Ellingens en A. Wigchert; A. de Waard en F. de Haas: C. Siewertsen en S. C. van Oosten; H. H. de Jong en A. M. van der Ham; P. Schol en T. Dekker; B. van Gelder en E. H. Visman. Getrouwd: T. Hakvoort en M. Troost; L. Kool en J. W. F. van Heijst; G van Offenbeek en A. Blinkhoff; J Mijzen en A. J. van dei- Linde; P. de Boer en T. Visser; A. G. Lind- liout en F. Haringa Bevallen: E. M. van RoonBöhm, z.; A. M KalkmanZeegers, z.; H. GeertsemaSibum, z.; C. C. VeenGroeneveld, d.; J. C. Linden- berg—Hille; A. Kansen—Bultje, d.; C. P. F. van RoozendaalDekker, z.; A. Rietdijk Fransen, z.; M. J. van SonMeesters, z,; C. RoosjeBosch, z. en cl.I-I. Vuijkvan dei- Linde, d. Overleden: Elisabeth Klazina van Dorp, 3 jaar; Johannes Bol, 58 jaar. BEVERWIJK Getrouwd: M. J. Koelemeijer en A. van der Kolk. Bevallen: C. J. Soesman—Schoon, d. N. van den Berg—Rus. z.. P. J. AllanSchilthuis. d.. B. J. ZandbergenHermans, z„ M. H. J. NooxdmanZonneveld, d., H. Schreuder— Starrenburg, z., J. Sweerisvan Dodewaard, levenl. d. Overleden: F. H. Sluijter, 74 j. wedr. v. J. C. M. A. Passtoors. II. J van Otterloo, 26 j., ongeh. (gew. liebb. te Velsen), P. J. van Beek, 23 mnd. MARKTNIEUWS Noteering van den llen Augustus 1933. Spinazie per kist 3050 ct. Postelein per kist 1430 ct. Andijvie per kist 3050 ct. Wortelen per bos 912 ct. Komkommers per 100 f 1.50f 4. Augurken per kistje 2056 ct. Aardappelen klein p. kilo 24 ct. Aardappelen zand, p. kilo 4 ct. Doppers per kilo 1018 ct. Capucijners per kilo 1424 ct. Raspere per kilo 1018 ct. Tuinboonen per kilo 3 ct. Snijboonen per kilo 710 ct. Heerenboonen per kilo 4a—6 ct. Trosboonen per kilo 612 ct. Roode kool per 100 f 3f 5. Savoije kool per 100 f 3f 5. Bloemkool per 100 f 12f 23. Uien per kilo 1 ct. Sla per 100 krop 30—60 ct. Rabarber per bos 4 ct. Pieterselie per bos 1 ct. Selderie per bos 2 ct. Appelen per kilo 1218 ct. Peren per kilo 8—22 ct. Pruimen per kilo 20—36 ct. Frambozen per doosje 28 ct. Bessen per kilo 28—32 ct. J UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT WILLEM VAN 'T STRAND. Daar we Willem Driehuizen, bij de kinde- ren beter bekend onder den naam Willem van 't Strand, 't vorige en ook dit seizoen op het strand misten, togen wé eens op onder zoek uit. wat wel de oorzaak van zijn weg blijven was. Na eenig vragen kwamen we te recht in het Oude Mannen- en Vrouwenhuis, waar we den krassen 80-jarige in den besten welstand aantroffen. ..Wel, Willem, jij hier?" zoo begonnen we. ..Dat is wel een heele verandering voor je!" ,.Ja. meneer, dat is "t". antwoordde Willem, „maar wat verandert nu niet? Kijkt u eens naar het Zuiderbad! Daar liggen de dames en heeren in de zon te braden. Wat ze er aan vinden is me een raadsel, maar ze doen 't. Vijftig jaar geleden zouden ze er niet aan gedacht hebben". Toen Willem eenmaal op zijn praatstoel zat, kregen we een interessante uiteenzetting, hoe Zandvoort In de laatste 6070 jaar ver anderd was. Het -oude dorp was er. De huizen stonden schots 'en scheef naast elkaar en straten waren er nog niet. Alleen de Kerk straat was er. en later de Hooge weg. Waar het Postkantoor en het Raadhuis staan, graasden toen nog de koeien. Later werd ook de Zandvoortsehelaan ver hard en toen duurde 't niet lang of er reed een omnibus van Zandvoort naar Haarlem terug. Van 1870'81 fungeerde Willem als koetsier op de omnibus. Toen kwam de trein. Die liep toen tot de Passage, die ook in dien tijd gebouwd werd en een jaar of wat gele den afbrandde. De omnibus had niets meer te doen en Willem kreeg zijn ontslag. Eeni- gen tijd reed hij daarna als koetsier op het trammetje dat in den ouden tijd door Zand voort hobbelde. Lang duurde dat niet en Willem werd voerman bij de badkoetsjes. Duizenden reed hij zoo naar en van het wa ter. Thans worden de koetsjes niet meer gere den. doch ze hielden het toch langer vol dan Willem. Nadat deze 25 seizoenen naast de koetsjes had gedraafd, was hij hiervoor niet meer geschikt en kreeg hij zijn ontslag. Hoe wel hij toen de zestig reeds gepasseerd was, aarzelde hij niet om van werkkring te ver anderen. Zoodra het seizoen in het land kwam pakte Willem een juk en twee groote manden, die hij vulde met zakjes pinda's en rolletjes frujetta en trok het strand op. Deze handel ging niet slecht. De kinderen waren altijd dolblij als ze hem zagen, niet alleen om zijn pinda's en zijn frujetta's maar ook en niet 't minst omdat zij Willem dol graag mochten lijden. Jarenlang was Willem van 't Strand, de vriend van honderden klei ne badgasten, doch ook hieraan komt een einde en toen hij de 80 naderde begon het sjouwen met een paar zware manden, door het mulle zand bezwaarlijk te worden en Wil lem trok zich terug in het nieuwe Oude Man nen- en Vrouwenhuis. Het oude huis was in- tusschen onder sloopershanden gevallen. Dat was een groote verandering in Wil- lem's leven. Hij die bijna 80 jar.en had kun nen doen en laten wathij, wilde, die meer malen bij zwiepend stormweer 's nachts uit zijn bed wipte om even naar 't strand te gaan kijken, hij die zoo graag 's zomers 's avonds voor het naar bed gaan nog even een praatje ging maken op de „Werf", moest zich nu on derwerpen aan de regels van het Huis. Zonder mokken deed hij het, orde moet er nu eenmaal zijn, doch dat hij van zijn ouder domsrente nog tweederde deel moest afstaan vond hij toch wel wat kras. Daar de bewoners van 't Huis zelf moeten zorgen voor hun kleeding, hun schoeisel, en allerlei andere kleinigheden, mochten zij vol gens Willem toch wel iets meer hebben dan 't zakgeld van een U.L.O.-scholier. We hebben getracht hem moed in te spre ken. door hem te zeggen, dat op de volgende begrooting van de gemeente de post. uitge trokken voor 't Oude Mannen- en Vrouwen huis misschien wel weer verhoogd zou wor den. Verder zou 't ook mogelijk zijn dat de een of ander een groot legaat voor 't Huis naliet, en dan zouden alle bewoners zeker hun volle ouderdomsrente voor zich zelf mogen behouden. Met een blij gevoel, dat we Willem nog zoo flink en kras hadden teruggevonden en ook met de overtuiging, dat de late levensavond van de bewoners met o zoo weinig, zooveel vroolijker kon worden gemaakt, verlieten we 't Huis. TWEKA-MUZIEK. Het Muziekcorps van de N.V. Tweka-fabrie- ken te Geldrop zal Zaterdagavond in Rotter dam concerteeren op den daktuin van de N.V. Magazijn ..De Bijenkorf" en 's Zondags namiddags te Zandvoort in het Noorderbad. Zondagmorgen wordt in Zandvoort een mu zikale wandeling langs het strand gemaakt. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD. Raadsvergadering van Haarlémmerliede c.a. op Vrijdagavond. Voorzitter de burgemeester, de heer L. H. Simons. Aanwezig alle leden. Bij de ingekomen stukken is een afschrift, van het Kon. besluit van 24 Juli 1933, waarbij het beroep van enkele bewoners van het Groenewegje tegen het raadsbesluit en tegen het besluit van Ged. Staten waarbij hun ver zoek om vergoeding van reiskosten voor hun kinderen naar de R.-K. school te Haarlem- merliede, ongegrond is verklaard. Verder een adres van de afd. Halfweg' van don Ned. R.-K. Volksbond waarin wordt be richt, dat het door die afdëelirig gericht adres aan den Raad om instelling van een contactcommissie wordt, ingetrokken en een verzoek van gelijke strekking is gericht aan B. en W. In behandeling komt het door de afd. Noord-Holland van de Vereen, van Ned. Ge meenten ontworpen model eener nieuwe bouwverordening. De Raad kan zich met. dit model vereeni gen. behoudens enkele door B. en W. voor gestelde technische wijzigingen. Op voorstel van den heer Polderman wordt toegestaan, dat de aanvulling onder vloeren behalve zand ook mag geschieden met sintels, terwijl op voorstel van den heer Biesheuvel de ontworpen eischen voor het hebben van mestvaalten belangrijk lichter worden ge maakt. Aangeboden worden de rekeningen over doodt 1/lededandsche fHu^en, \Zlieyen o$ motten mei het hedec- lancUche itecdetydtywniddet Üj. he-Wen daac eecht ofiJ (Adv. Ingez. Med.) 1932. Dev gemeenterekening sluit met een voordeelig saldö van f 47601.29. de rekening 'van het grond- en woningbedrijf met een nadeelig saldo van f 1140.23 en die van het Burgeriyk Armbestuur met een nadeelig saldo var. f 2501.96. Op een vraag, van den heer Tabak deelt de voorzitter mede, dat niet eerder dan in 1934 een tegelpad zal'worden gelegd op de aarde baan van de Julianastraat om het opgebrach te zand eerst te laten zakken omdat reeds onderhandelingen zijn geopend om te komen tot overbrugging van de Duikersloot. Hierna sluiting'. HAARLEMMERMEER OPENBARE VERKOOPING. In „De Landbouw" te Hoofddorp had de openbare verkooping plaats van het woon- en winkelhuis, staande aan den Kruisweg te Hoofddorp, groot 6-40 are. van de erven B. Spijker. Kooper werd .de heer H. W. Broers aldaar, voor de som van f 3450., AUTORIT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Onder begunstiging van prachtig wéder heeft gisteren de door de Oranjevereeniging in de Badhoevebuurt alhier georganiseerde autorit voor ouden van dagen plaats gehad. De vele oudjes, met wie o.a. een bezoek werd gebracht aan den Haag en Schevenmgen hebben zich uitstekend geamuseerd en keer den dan ook nadat ze met de muziek voorop waren binnengehaald hoogst voldaan huis waarts. Een woord van dank en hulde aan allen, die op eenigerlei wijze aan de uitvoering van dit mooie plan hebben medegewerkt, is hier voorzeker op z'n plaats. HALFWEG VEERTIG SOLLICITANTEN. Voor de betrekking van hoofd der O. L. School te Halfweg tegen 6 Oct. a.s., hebben zich 40 sollicitanten aangemeld, waaronder 15 wachtgelders. BEVERWIJK DE STRUISVOGELRENNEN OP DEN HARDDRAVERIJDAG. IETS OVER STRUISVOGELS. Het bericht, dat de Beverwijksche Hard- draverijvereenigihg tijdens de door haar te houden korte-baandraverij op Donderdag 14 September a.s. bij wijze van attractie struis- vogelrennen zal doen houden, heeft zooals te verwachten viel, zéér groote belangstelling voor dezen sportdag tot gevolg gehacl. Immers van een dergelijk schouwspel zal Beverwijk de primeur hebben, want sfcruisvo- gelrennen waren in Nederland nog onbe kend. Het bestuur der harddraverij vereeni- ging kwam met den houder dezer renvogels, een Italiaan in relatie en na eenige onder handelingen kwamen de contracten tot stand. Het bestuur meende, dat het geen kwaad kon onze lezers eenige bijzonderheden over deze struisvogels mede te deelen en ver zocht ons opname van onderstaande be schrijving. De gewone of Afrikaansche struisvogel leeft in de Afrikaansche woestijnen, op welk leven al zijn organen zijn ingesteld. De kleur van de mannelijke vogels is zwart, de vleugelveeren sneeuwwit en de naakte beenen en de nek donkerrood, de wijf jes zijn van huid en veeren geheel grijs. In volwassen staat bereikt de struisvogel een grootte van ongeveer 2 1/2 M. Van sna vel tot staart meet hij 2 M. terwijl zijn nor maal gewicht 75 K.G. bedraagt. De vleugels zijn niet geschikt om te vlie gen, de poofcen daarentegen zijn buitenge woon sterk ontwikkeld, zeer krachtig en de zeer hoog met twee naar voren gerichte eelt achtige teenen. De struisvogel maakt hier mee passen van 1.3 M. welke bij hardloopen sprongen van 3 M. worden, zoodat- zelfs de snelste paarden hen niet kunnen inhalen of langen tijd bij kunnen houden. Zijn verde diging zoekt hij steeds in de vlucht en slechts als hij in 't nauw gedreven wordt, weert hij zich door slagen met zijn snavel en trappen met zijn pooten en slaan met zijn vleugels Hij gebruikt slechts plantaardig voedsel en is zeer gulzig, terwijl hij een sterke spijsvertee- ring heeft, die hoofdzakelijk door een z.g. voormaag geholpen wordt, welke sappen van krachtig oplossend gehalte afzondert. Zijn eieren legt hij in een nest dat slechts uit een in het zand gegraven holte bestaat, waarin de eieren 12 tot 16 stuks gelegd wor den door moeder struisvogel, welke eieren glanzend geel zijn en elk ongeveer 1 1/2 K.G. wegen en waaraan 3 hongerige menschen zich volledig kunnen verzadigen, de smaak is echter veel slechter dan die van een kippen ei. De Afrikaansche inboorlingen gebruiken de eierschalen, die zeer hard en stévig zijn, als vaatwerk. Met het broeden belast zich in hoofdzaak het mannetje, bij uitzondering voor korten tijd door het wijfje afgelost, terwijl de eieren overdag met zand bedekt vaak aan de zon ter uitbroeding worden overgelaten. De struisvogelkuikens zijn bij hun intrede op dit ondermaansche voorzien van een vederdek dat veelal gelijkt op st-roo. De jacht op deze dieren levert veel moei lijkheden op. De Arabieren op hun snelle paarden 1 'tsen de vogels in troepen op en jagen ze net zoo lang voor zich uit tot de oververmoeide vogels in het zand neerval len. PERSONALIA. Onze plaatsgenoote mej. J. H. G. Spruyt slaagde te Utrecht voor het xameh Lichame lijke Opvoeding M. O. te Utrecht. KONINKLIJKE GOEDKEURING. De Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstreken" verkreeg bij Koninklijk Besluit van 22 Juli j.l. de Koninklijke goedkeuring op haar statuten. BLOEMBOLLENVEILING ..'t CENTRUM". Vrijdag kon de eerste bloembollenveiling in het veilingsgebouw „Centrum" doorgang vin den. Evenals Donderdag het geval was kon den ook nu de meeste partijen den minimum prijs niet halen. Voor vroege: tulpen werd betaald: Grand- duc 12 op f 1.65f 1.70; Crysolora 11 op f 1.05; La Precieuze 11 op f 1; Bartigon 1011 minimumprijs; Rauwenhof z 12 op 90 ct.; z, 11-12 f 0.60; Narcis Presence 95—85 ct.; Glory of Lis 39 ct.; enkele Galathus 38 ct.; Fulgens 25 ct. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Op verzoek van den burgemeester van Oude Niedorp heeft de politie in een logement al hier aangehouden zekeren J. B.. die verdacht werd van het stelen van rijwielen in Zijde- wit. De aangehoudene is door de politie uit die gemeente in Beverwijk afgehaald en ter beschikking van den burgemeester gesteld Z WEMDEMONSTRATIE. Op Zondag 20 Augustus zal de Amsterdam- sche Reddingsbrigade in het zwembad van de Heemskerksehe Zwemclub nabij het Fort Veldhuis een demonstratie geven. Het be stuur heeft voor het bijwonen daarvan in breeden kring uitnoodigingen verspreid. DRIEHUIS ORANJEVEREENIGING Het bestuur der onlangs opgerichte Oran jevereeniging Driehuis pakt de zaak flink aan. Waren er bij de oprichting 23 leden, thans bedraagt het ledental reeds ruim 160. En nog steeds is het bestuur bezig dit aan tal uit te breiden. Het bestuur is ook doende om straks goedkoope vlaggen en vlaggestok- ken voor de leden verkrijgbaar te stellen. IJMUIDEN GEWEIGERDE DEBATAVOND. Eenige dagen geleden zond de afdeeling IJmuiden der C.P.H. aan het Plaatselijk Bu reau tegen Fascisme en Communisme een brief, waarin genoemde afdeeling verzocht, evenals de kringleider der N.S.B. een uitnoo- dignig te mogen ontvangen voor een të hou den debatavond. Het Plaatselijk Bureau heeft op dezen brief het volgende geantwoord „Wij bevestigen de goede ontvangst van Uw brief dd. .1 dezer, naar aanleiding waar van wij ons verooorloven de volgende opmer kingen te maken. Terwijl uw hoofdorgaan ,De Tribune" onze móderne Arbeiders beweging verwijt, dat we, ondanks den opzet van ons bureau van Actie en Propaganda tegen Communisme en Fascisme, slecht het communisme bestrijden, blijkt uit Uw brief, dat ge bevreesd zij t, dat wij ons uitsluitend tegen het fascisme zullen richten. De waarheid ligt in het midden; ons bureau bestrijdt beide elkaar rakende uitersten van fascisme en communisme. Dat doen wij echter met de middelen, die wij daartoe doeltreffend achten en met toe passing dier middelen op de momenten, die ons daarvoor het meest geëigend voorkomen. Op het oogenblik. dat hett volkomen fiasco van den communistischen strijddag van den eersten Augustus, op zoo volkomen duidelijke wijze de innerlijke zwakte van het commu nisme in de West-Europeesche landen heeft doen blijken, hebben wij geen behoefte aan een openbare vergadering met Uw partij". DE IJMUIDER REDDINGSBRIGADE OEFENT- PUBLIEK IN OVERJAS. REDDERS IN ZWEMPAK. ONDANKS DE KOUDE WERDEN ALLE DRENKELINGEN GERED. Nadat in vroegere jaren de heer -Meijerink al eenige malen tevergeefs geprobeerd had in IJmuiden een reddingsbrigade op te rich ten, werden tenslotte eenigen tijd geleden zijn pogingen met succes bekroond. Waaraan is dit succes toe te schrijven? Wat is de oorzaak, dat de jonge brigade reeds zoo kort na haar oprichting zulk een welgeslaagde demonstratie kon geven? Voor een groot deel is dat ongetwijfeld te danken aan de ontwikkeling van de zwem- sport in IJmuiden tengevolge van de propa ganda van de Velser Zwemvereeniging, vooral sedert deze vereenigihg in het bezit kwam van een zweminrichting. Want onder de leden der brigade zagen we tal van be kende gezichten uit het wereldje der V.Z.V. De weersgesteldheid gisteravond was nu niet bepaald ideaal te noemen voor een de monstratie in badpak. Maar de geharde jonge zwemmers, die zoodra het eerste voor jaarszonnetje gedachten aan 'n naderenden zomer opwekt, het water in gaan, lieten zich door de koude niet afschrikken. Bovendien was de temperatuur van het water vrij gun stig. De demonstratie werd door tal van belang stellenden bijgewoond, die in een aan de zeezijde open vierkant om het operatieter rein stond geschaard. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heer J. C. Dunnebier. loco-burgemeester, den heer P. Bosman, wethouder voor Sociale Aangelegenheden, den heer de Ridder, commissaris van politie, den heer B. G. Schuitenmaker, se cretaris van IJmuiden's Bloei. dr. Mac. Daniël, het raadslid den heer G. D. Heykoop enz. Vooral het tentenkamp leverde een groot contingent der toeschouwers. De leiding berustte bij den heer Meyerink die gewapend met een megafoon de verschil lende oefeningen inieidde en de onderdeelen daarvan uiteenzette. Onder degenen die een belangrijke rol bij de oefeningen speelden trad hetzijd als redder, hetzij als „drenker ling" op de bekenden langen afstandzwem mer K. Prins. Allereerst werd de kettinggreep gedemon streerd, de primitiefste reddingsmethode, doch die meer dan eens in de practijk met succes is toegepast. Daarna werden achtereen volgens gedemonstreerd het vervoeren van een vermoeid zwemmer, een redding met behulp van een boom met grijpklossen, een redding met behulp Van een rijdbare haspel met lijn, redding van een afgedreven zwem mer met de vlet en ten slotte een redding met behulp van een paard. Alle demonstraties slaagden uitstekend. Bij elk nummer begaven de leden der bri gade zich zonder schroom in 't frissche nat. Vooral het laatste nummer, waarbij mej. Vreugdenhil als drenkelinge fungeerde en het paard vah den heer Bakker met diens zoon als berijder de redding uitvoerden werd. een groot succes. Het paard wandelde rustig ae zee in naar de plek waar de drenkelinge in nood verkeerde. Het stond tot den rug in het water toen de berijder haar den red dingsgordel toewierp- Na afloop der demonstratie complimen teerde de heer Meijerink den heer A. P. Bak ker, voorzitter der brigade met het uitste kende werk door de leden verricht. De heer Meijerink gaf te kennen, dat hij alle num mers als volkomen geslaagd beschouwde. Vooral had hij respect voor het werk van Bakker Jr. met zijn paard. De heer Meijerink zeide er van overtuigd te zijn, dat de jonge brigade tot goede din gen in staat is. Daar de demonstraties een vlot verloop hadden, waren ze vóór het invallen der duis ternis afgeloopen ORANJEFEESTEN. KINDERFEESTEN EN KANOWEDSTRIJDEN TOT SLOT EEN VUURWERK? Menschrijft ons: Nu de datum van het a.s. Koninginnefeest steeds meer nadert, worden door de Oranje commissie maatregelen getroffen, teneinde dit feest zoo glansrijk mogelijk te doen plaats vinden. Alhoewel het programma nog niet officieel kan worden vastgesteld, kan reeds worden medegedeeld, dat overeenstemming is be reikt over verschillende attracties. Allereerst het Kinderfeest op het Storm- - vogelsterrein, waaraan ongeveer 10 scholen zullen deelnemen en waarbij als bijzonder heid een bekend goochelaar zal optreden. Vervolgens zullen 's middags van 35 uur Kanowedstrijden gehouden worden, terwijl de muziekvereenigingen Concordia en Wilhelmi- na den geheelen dag concerten zullen geven. 's Avonds zal op het Kemiemerplein een volkszang worden gehouden met welwillende medewerking van verschillende zangvereeni- gingen en zullen de te zingen liederen met volledigen tekst nog nader in plaatselijke bladen worden bekend gemaakt. Als bijzonderheid kunnen wij nog mede- deelen, dat de Edelachtbare heer Rambonnet, burgemeester van Velsen,. 's. avonds om 9 uur op het Kemiemerplein tot de burgerij zal spreken. - De Oranjecommissie is nog in'onderhahdë-. ling over het geven van een vuurwerk en., verdere volksfeesten. Evenwel zal een en ander .ten. nauwste verband houden met.de gelden, die voor dit doel geïnd worden. Er is op het oogenblik nog een tekort van" 200 en'de commissie doet een ernstig be roep op degenen, die voor dit doel nog niets hebben bijgedragen. U gelieve Uw bijdragen alsnog toe te zen den aan den penningmeester den heer Erms- haus. Enschedeplein, alhier. KANOWEDSTRIJDEN. Degenen, die in het bezit zijn van een kano en wenschen deel te nemen aan de kanowed strijden op 31 Augustus waarbij mooie prijzen worden uitgeloofd, kunnen zich voor dezen wedstrijd opgeven bij den heer Smit, Hout manstraat 22, IJmuiden-Oost. ORGELCONCERT OP KONINGINNEDAG. De organisten der Gereformeerde Kerk al hier, de heeren A. W. van Leeuwen en C. F. Morriën, zullen op Koninginnedag een con cert geven in de Gereformeerde Kerk Wil- helminakade. Medewerking zal worden verleend door de Chi'. Gemengde Zangvereeniging „Excelsior", mej. Dora Vermeer, den heer A. F. de Baak en den declamator A. de Jong. Als spreker zal optreden burgemeester Rambonnet. BAKKERSPATROONSCURSUS De afdeelingen van den Ned. Bakkersbond en de R.K. Bakkerspatroonsvereeniging heb ben besloten weer een cursus te organisee- ren, welke in September zal beginnen. Het bestuur van den cursus bestaat uit de heeren E. v. d. Brink, voorzitter. N. J. B. van Egmond secretaris en J. Bobeldijk, penningmeester. R.K. VOLKSBOND In de Donderdagavond gehouden verga dering van den kring IJmuiden-Oost van den R.K. Volksbond werd de viering van het 20- jarig bestaan besproken.Besloten werd de viering te houden op Zondag 3 September. Des morgens 8 uur zal een H. Mis voor de leden worden opgedragen, terwijl des avonds een groote feestvergadering in het Patro naatsgebouw zal worden gehouden. Besloten werd een afgevaardigde te zenden naar da Studiedagen te Bergen van 811 October, als hoedanig werd aangewezen de heer Jac. Haver. BESOMMINGEN. Stoomtrawler: Julie Streiff, IJm. 159, 80 manden f 1760. Loggers: K.W. 60 f 410, KW 124 f 500, KW 74 f 1000. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.35—f 1.20 Griet per 50 K.G. f 33—f 15 Tóngen per K.G. f 2.05f 0.80 Zetschol per 50 K.G. 21—f 15.50 Kleine schol per 50 K.G. f 17.50f 2.60 Schar per 50 K.G. f 8—f 3.10 Kleine poon per 50 K.G. f 11 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 8—f 7 Kabeljauw per 125 K.G. f 42f 27 Gullen per 50 K.G. (groote) f 11.50f 8 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 6—f 2.10 Leng per stuk f 0.80 Wijting per 50 K.G. f 3

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2