Ms De wereldkampioenschappen te Parijs. Twee wereldrecords verbeterd. Nederlandsche sport. DINSDAG 15 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 5 WIELRUDEN. De wegwedstrijd voor amateurs. Egli wint. Uit Parijs: Nader meldt men ons nog om trent het verloop van den wegwedstrijd voor amateurs te Monthelery: Niet minder dan 50.000 toeschouwers waren naar de autobaan te Monthelery gekomen om getuige te zijn van den wegwedstrijd om het wereldkam pioenschap voor amateurs en professionals. Om 7 uur des morgens werden de amateurs gestart, 38 in getal, waaronder de Nederlan ders Reynen. Roele en Kruisman. Het traject was 125 K.M. lang, terwijl de baan zelf 12.5 K.M. lang is. Men moest dus tien maal het traject afleggen. De eerste ronden verliepen zonder eenige bijzondere gebeurtenis. Eerst in de derde ronde slaagden de Belg Lowagie en de Franschman Durin er in. van bet pelo ton los te komen. Bij dit tweetal vocHe z;rh even later nog de Luxemburger Schneider. De Nederlanders hielden zich voorloopig uit stekend. Reynen leidde het peloton geruimen tijd. totdat de bovengenoemde renners er tus- schen uitgingen. In de vijfde ronde werden de vluchtelingen echter weer achterhaald, waarbij voorname lijk de Franschman Debenne, de Duitscher Scheller en de Zwitser Egli op den voorgrond traden. Durin was intusschen afgezakt, terwijl de Zwitser Stettler zich bij het leidend peloton voegde. In de zesde ronde bestond de kopgroep uit zes renners die een kleine minuut voorsprong hadden op de overige deelnemers. Deze voor sprong werd intusschen steeds meer vergroot, in de 7e ronde bedroeg deze 80 sec. In de achtste ronde ging Egli er van door; spoedig had hij een voorsprong van 30 Meter op zijn naaste concurrenten. Steeds meer liep de Zwitser uit en ln de negende ronde was zijn zijn voorsprong 1 minuut 21 seconden. Onze landgenooten waren intusschen af gezakt. het snelle tempo had mén niet ge heel kunnen bijhouden en ln verband met het feit. dat Kruisman een defect kreeg aan zijn derailleur, was hij gedwoneen den strijd te staken. Vooral met de moeilijke Cote de la Pize was dit een groote handicap. Egli kon tenslotte den wegwedstrijd win nen in den tijd van 3 uur 21 min. 48 sec. Hii bereikte een gemiddelde snelheid van 37.185 K.M. Tweede werd zijn landgenoot Stettler. wel een fraai succes der bergbewoners. Onze landeenoot Roeien bezette de 13e plaats, ter wijl Reynen 17e werd. De volledige uitslagen waren: 1. Egli (Zwitserland) wereldkampioen ama teurs. Tijd 3 uur 21 min. 48 sec. 2. Stettler (Zwitserland) 3 uur 22 min. 39 sec. 3 Lowagie (België) 3 uur 23 min. 31 sec. 4 Schneider (Luxemburg) 3 uur 23 min. 55 sec. 5 Scheller (Duitschland) 3 uur 24 min. 24 sec. 6 Debenne (Fvankrijk) tijd 3 uur 25 min. 23 sec. 7 De- forge (Frankrijk) en dan vervolgens Saa- vreda (Argentinië), Melch (Luxemburg), Stach (Duitschland). Op de 13e plaats eindigde Roele met een tiid van 3 uur 26 min. 55 sec., terwijl Reynen 17e werd met zelfden tijd. Kruisman opge geven. Deze wegwedstrijd leverde in zooverre een verrassing op, dat de Italianen, die favoriet waren, geheel gefaald hebben. De Professionals. Speicher (winnaar van den Tour de Fran ce) wereldkampioen. uitstekend, tot in de 9e ronde lag hij bij het leidend peloton als Lapebie. Speicher en an deren. Hij eindigde tenslotte op de 9e plaats m denzelfden tijd als numero 4, den Belg Haemerlynck. De Nederlandsche wegkampioen van Oers had met pech te kampen. In de achtste ronde geraakte zijn derailleur defect, zoodat hij gedwongen was den strijd te staken. Hij zat toen in het tweede peloton en niet ver van de leiders. Wat tenslotte het.parcours van Speicher aangaat, aangemoedigd door de tienduizen den koerste hij voor een groot deel van den afstand alleen over den weg. Hij vergrootte steeds meer zijn voorsprong en won op mag nifieke wijze. Zooals Van Egmond beslag leg de op den Olympischen titel en den wereld titel. zoo won Speicher de twee belangrijkste titels der beroepsrenners, nl. winnaar van den Tour de France en wereldkampioen. Het behoeft geen verwondering te wekken, dat het gejubel der toeschouwers geen grenzen kende. Maar ook in het Hollandsche kamp was men gelukkig met de fraaie resultaten van Valentijn en van der Ruit. De uitslag van den wegwedstrijd der profs luidde: 1 en wereldkampioen George Speicher 'Frankrijk) tijd 7 u. 8 min. 58,2 sec. 2 Antoine Magne (Frankrijk) 7 uur 14 min. 1 sec. 3 Va lentijn (Nederland) op vijf lengten. 4 Hamer- lynck 'België) 7 uur 19 min. 58.8 sec. 5 Sche pers (België) zelfden tijd. 6 Binda (Italië) zelfden tijd: 7 Canardo 'Spanje) zelfden tijd. 8 A. Buchi (Zwitserland) zelfden tijd. 9 Van der Ruit (Nederland) zelfden tijd. 10 Geyer (Duitschland) zelfden tijd. Van Oers (Nederland) opgegeven. Lapebie, de bekende Fransche renner moest wegens een £al in de 16e ronde den strijd staken. ZWEMMEN. FRANKRIJKNEDERLAND. Jeugdwedstrijd en dames ontmoeting. WILLY DEN OUDEN NIET NAAR PARIJS? SPEICHER. In den middag was het toeschouwersaantal aangegroeid tot zeker 80.000 menschen. Een enorme hoeveelheid auto's stond geparkeerd. Voor den start der professionals bestond de meeste belangstelling. Evenals bij de ama teurs stelden ook bij de beroepsrenners de Italianen hevig teleur. Alleen Binda kon zich onder de eerste tien renners rangschikken, doch op de zesde plaats. Én n.b. 11 minuten na aankomst van den winnaar. Het scuces der Fransche renners was bijzonder groot. Speicher. de winnaar van den Tour der France van dit jaar, legde beslag op den titel van wereldkampioen in den tijd van 7 uur 8 min. 58.2 sec., met grooten voorsprong op de andere deelnemers. Dc Hollander Valentijn op de derde plaats. Doch ook de Nederlandsche renners boek ten fraaie successen. Valentijn verbeterde, na een vrij goed begin, geleidelijk aan zijn positie. In de 11e ronde naar men weet moesten de profs. 20 ronden afleggen van elk 12.5 K.M. dus 250 K.M. kwam Valentijn op de tweede plaats terecht achter Speicher. Dit bleef zoo tot op de 14e ronde, toen de Franschman Antoine Magne hem inhaalde. Deze liep 40 sec. op hem uit. maar in de 18e en 19e ronde waren beiden weer gelijk. In de sprint toonde Magne zich echter de sterkste: met vijf lengten voorsprong bezette hij de tweede plaats met ongeveer 6 minuten achter stand op den winnaar Speicher. Derde werd Valentijn. een zeer fraaie prestatie van on zen landgenoot, die „sterren" als Binda. Hae merlynck, Schepers, Buchi, Geyer enz. achter zich liet. Van der Ruit. de tweede Nederlandsche yertegenwoordiger, hield zich aanvankelijk Naar wij vernemen is de damesploeg voor den zwemwedstrijd Frankrijk—Nederland, welke op Zondag 20 Augustus a.s. in het Stadion van „Tourelies" gehouden wordt, aLs volgt samengesteld: 100 Meter vrije slag: Willy den Ouden en M. Mastenbroek (R.D.Z. en O.D.Z.). 100 Meter rugslag: Puck OverslooKO.D.Z.) en T. Baumeister (R.D.Z.) 200 Meter schoolslag: J. Kastein (H.D.Z.) en G. Brouwers (R.D.Z.). 4 x 100 Meter estafette: A. Timmermans (R.D.Z.), J. Selbach (A.D.Z.), M. Masten broek (O.D.Z.) en Willy den Ouden R.D.Z.) Schoonspringen: G. Klapwijk (R.D.Z.) De heerenploeg is als volgt samengesteld: 100 M. vrije slag: J. G. Scheffer (D.J.K.) en H. L. Mooy (H.P.C.) 100 Meter rugslag: J. C. Scheffer (D.J.K.) en C. G. van Aelst (H.Z. en P.C.). 200 Meter schoolslag: J. J. van Woerkom (S.Z.C.) en H. Paerl (Y). 5 x 50 Meter estafette: C. G. van Aelst (H.Z. en P.O.) ,J. M. Reekers (JI.Z. en P.C.), H. L. Mooy (H.P.C.)G. P. v. d. Kamp (Dol fijn) en J. C. Scheffer, (D.J.K.) De waterpoloploeg is op twee spelers na definitief aangewezen. Het vertrek naar Parijs geschiedt Vrijdag 18 Augustus om 10.11 uur uit Amsterdam en om 11.27 uit Rotterdam. Algemeen leider is de heer J. W. van Doorn, secretaris der Technische Commissie van den Ned. Zwembond; de heer G. Blitz zal als pololeider optreden. Naar de Tel. echter verneemt, zal Willy den Ouden niet deelnemen aan den landen- wedstrijd FrankrijkNederland, waarvoor Zondag j.l. na de kampioenschappen van den Zwembond te Arnhem de Nederlandsche ploeg werd bekendgemaakt. doodt hedeelandsthe hluqyen, [/tienen of hutten met hei kedec- temdsche Medelcunasmiddet Hf. he&fren daae ceehi ofi (Adv. Ingez. Medj Maandagavond heeft de heer Den Ouden telefonisch aan den voorzitter van de tech nische commissie van den N. Z. B.. den heer Van Doorn, met dit bedanken op de hoogte gesteld en medegedeeld, dat hij er niet aan denkt zijn dochter onder andere leiding aan onder die van mevr. Van Wuyckhuize naar Parijs te laten gaan. Alleen in officieele kringen was het bekend dat als leiders van de Nederlandsche ploeg de heeren Blitz van Het Y en Van Doorn ais voorzitter van de technische commissie als mede mevr. Truus Klapwijk de Nederlandsche ploeg zouden vergezellen. Dit werd Zondag avond aan het diner, dat in Hotel Pays Bas te Arnhem plaats vond, bekend gemaakt. Toen reeds verwonderde het velen, dat dit maal mevr. Van Wuyckhuize, die destijds ook met mevr. Braun naar de Olympische Spelen was meegegaan, als leidster niet werd genoemd, te meer, daar. zooals bekend ook toen een onaangename kwestie ontstond ovei het feit, dat Willy aanvankelijk ook zonder haar trainster zou worden uitgezonden. VOETBAL. ZILVEREN WIJKER TOKEN WEDSTRIJD. BeverwijkZeeburgia (11) Precies 6.30 fluit scheidsrechter Dorjee de volgende elftallen voor de toss. Zeeburgia: Geelhuizen. Schalkwijk. Bon tink, Strijder. Spanjen. Schalkwijk. Verbrugge, Kloek, Sligter, Mastenbroek. Mulder. Beverwijk S. Tuiing, J. Maenhout, A. Markx, Th. Kuijer, Bakker, A. de Ruijter, W. Rooijmans, K. Kuijer, Jo Kuijer, W. Zoutman, P. Adrichem. Beverwijk wint de toss en Zeeburgia trapt af. en onderneemt direct eenige goede aan vallen welke door Adrichem worden on schadelijk gemaakt. Steeds komen de be zoekers terug en als Adrichem te ver is uit- geloopen doelpunt na 10 min. spelen Zee burgia onhoudbaar 0lT De Wijkers laten den moed niet zakken en zetten prima aan vallen op en wanneer Bakker langs de lijn rant schiet hij keihai-d in Geelhuizen's han den. Nog eenige malen moet de Zeeburgia keeper handelend optreden wat hem best is toevertrouwd doch 5 min later wanneer Tuiing keurig voorzet weet Th. Kuijer op solide wijze gelijk te maken 11. Vliegens vlug gaat het spel heen en weer, zoowel van Zeeburgia zijde als van Beverwijk wordt snel en open spel geleverd. Eenige corners op beide doelen leveren niets op en zoowel Beverwijk als Zeeburgia kunnen de juiste richting niet vinden en wat goed gericht is, belandt in de veilige handen der keepers.Een pracht vliegend schot van Zeeburgia houdt Adrichem keurig en ook Zeeburgia's keeper bewijst zijn vak te ken nen. Enkele aanvallen stranden op buiten spel en tenslotte is het rusten. Na de rust direct een vinnige aanval van Beverwijk, maar de keeper redt subliem, terwijl even later een prachtschot van Zeeburgia rake lings langs suist. Als Markx alleen voor den keeper komt weet hij nog over te kogelen, terwijl Tuiing een aanval door den keeper ziet verloren gaan en Kuijer Sr. tegen den paal kopt. De keeper van Zeeburgia krijgt meer werk dan Adrichem daar de be zoekers het met te verre schoten probeeren. In deze periode is Beverwijk iets sterker dan de bezoekers doch Fortuna is niet met de Wijkers en dan heeft Zeeburgia's keeper niet over pech te klagen. Hooe de bezoekers ook zwoegen het baat niets want als de goed lei dende Dorjee einde aankondigt, is de zilve ren Wijker Toren nog in Beverwijk. Kitamura. Uit Tokio: In de voorwedstrijden om de Japansche zwemkampioenschappen heeft Kitamura op de 400 M. crawl een nieuw wereldrecord op zijn naam gebracht met 4 min. 46.6 sec. Het oude record bedroeg 4 min. 47 sec. Op de 1000 Meter crawïslag heeft Makino eveneens een nieuw wereldrecord gevestigd. Zijn tijd was 12 min. 51.6 sec. Het oude record, dat op naam stond van Taris bedroeg 12 min. 57.6 sec. Laat ons het eens even. in verband met de sportgebeurtenissen van de laatste dagen, hebben over het peil van de Nederlandsche sport, een peil dat door al te bescheiden land genooten. kijkende naar het internationaal geheel, gemeenlijk zoo laag wordt aangesla gen. In overeenstemming trouwens met het algemeen gebrek aan vertrouwen op elk ge bied in vaaerlanasche prestaties, dat den Hollander kenmerkt. De wielrenner van Egmond heeft te Parijs den wereldtitel der amateurs gewonnen. Het Nederiandsch cricketelftal heeft een M.C.C.-elftai met 9 wickets verslagen. De Nederlandsche athletiekploeg heeft de Belgische met ruim verschil geklopt. De Nederlandsche tennissers hebben voor den Davis Cup op hun sloffen van de Roe menen gewonnen De hardloöpstcr T. Schuurman zegevierde te Antwerpen in de 100 en 200 Meter in prach tige tijden. De wielrenner Valentijn werd derde in het wereldkampioenschap voor profs op den weg en liet een geiieele reeks internationaal veel beroemder renners achter zich. Dat is van de iaatste paar dagen. In de af- geloopen weken sloegen de Friesche kaatsers hun Belgische sport broeders, bleef Berger eenige malen Jonath baas. verbeterde Willy den Ouden het wereldrecord 100 Mc/r zwem men vrije slag. behaalden Nederlandsche rui ters te Amsterdam en Dublin dc tweede plaats en een mooie zege in internationaal gezelschap, heten de zeiiers Maas zich weer duchtig gelden in Duitschland Wat zegt u van zoo'r. lijstje, als het eens op de keper bekeken wordt? Het kan aange vuld worden met een iifele serie nederlagen van Nederlandsche sportsmen, maar dat spreekt vanzelf. Ook Italianen. Franschen. Engelsehen, Duicschers hoteeren vele neder lagen, al was het alleen in de bovengenoemde gevallen, waarin onze representanten won nen. Bescheidenheid is een der grootste deug- aen. maar het kan toch ook geen kwaad, om eens zulk een lijstje te publiceeren en dan tot een conclusie. Niet: wat zijn we toch flink en onovertrefbaar op sportgebied, want dat is met waar. Maar wel: wij kunnen als klein landje m internationaal gezelschap toch best met onze prestaties voor den dag komen. Laten wij daar zelfvertrouwen uit putten en met altijd[eerbiedig blijven opkijken tegen ouitenlandschen roem, wat reeds zoo vaak tot onnoodige'nederlagen heeft gevoerd MOTORWIELRIJDEN MOTORCLUB „HAARLEM". Zondagochtend werden door de Motor club „Haarlem" twee wedstrijden verreden en wel en rem- en acceleratieproef over 300 Meter en een wedstrijd in langzaam rijden cver 100 M. De eerstgenoemde werd verreden in drie groepen: de uitslag was: Klasse tot 250 CM3. 1. O. Hardebelt 23 1/5 sec. 2. J, Peetoom 26 sec. Klasse tot 350 cM3. 1. F. Hulsebosch 22 15 sec. 2. F. Walking 22 3 5 sec. Klasse boven 350 cM3, 1. P. Witteman, 24 sec. 2. H. Irrigar 25 sec. De wedstrijd in langzaam rijden werd ge wonnen door C. Hardebelt in 3 min. 12 sec', terwijl tweede werd H. Franzen en derde G. Jorritsnia. Totaal startten 34 deelnemers, Des middags werd een clubtocht naar Ber gen gehouden, waaraan eveneens door zeer veel leden werd deelgenomen, zoodat de M. C. H. op een bijzonder geslaagden Zondag kan terug zien. DAMMEN. SuijkAmelung. Het bestuur van de Damclub „Het Wes terkwartier" heeft een match georganiseerd tusschen den 12-jarigen kampioen van IJmuiden C. Suijk en den jeugdigen 3e klas se kampioen van Haarlem en der „Haar- lemsche Damclub" Ph. G. Amelung Jr. Deze matchpartij zal gespeeld worden op Vrijdagavond 8 September a.s. in het club lokaal der damclub „Het Westerkwartier", lunchroom „Wester", Leidschevaart 46. HANDICAPWEDSTRIJDEN „HAARL. DAMCLUB''. Maandagavond werden de handicapwed strijden 1933 der Haarlemsche Damclub voort gezet. De uitslagen luiden als volgt* J. J. Groene woud wint van P. J. BijrijH. W. C. van Rhoon remise met W. J. A. Matla. J. W. van Dartelen wint van P. J. Bijrij; P. J. Bijrij wint van H. W. C. van Rhoon: A. de Jong remise met J. van Looij: J. van Looij wint van J. J. Groenewoud: J. W. van Dartelen wint van H. W. C. van Rhoon; J. van Looij wint van A. Kiel; H. van Lunenburg Jr. wint van A. Kiel; P. Henneke wint van J. Baes; H. van Lunen burg Jr. remise met J. Balk. CRICKET. QUICK (N.)— HAARLEM De traditioneele tweedaagsche wedstrijd van Haarlem tegen het Nijmeegsche Quick heeft ook dit jaar weer plaats gehad. Eerste dag. Nadat Haarlem den toss had gewonnen werd eerst batten verkozen. Zoodoende open den Allart en Healey op 't bowlen van Burki en Albrecht. Vooral Burki bowlt goed. doch beide batsmen blijken er uitstekend oog in te hebben en voeren de score geleidelijk om hoog. Albrecht wordt spoedig afgezet, doch Klarenbeek. die nu gaat bowlen wordt door All art direct fraai voor zes geslagen Als Albrecht kort daarna toch weer aangezet wordt heeft hij eindelijk succes als hij Healey op eigen bowlen gevangen krijgt voor een goed gespeelde 22. Fortgens gaat op het goe de pad voort en voegt eveneens 22 hard ge slagen runs aan het totaal toe. waarna hij op een totaal van 73 op het bowlen van den Hartog wordt gevangen. De Haarlemmers gaan nu vrijer spelen met het gevolg dat de score omhoog vliegt.. Ton en De Boer maken in no time 15 resp. 18 runs. waarbij een harde zes van De Boer vermelding verdient. Eerst op 119 valt net 4de wicket. Van Dalsum, Jan sen en Dekker maken het niet lang. doch Kleefstra houdt Allart nog even gezelschap, totdat op een totaal van 159 voor het verlies van 7 wickets wordt gesloten. Allart had heel gced staan batten en zijn 56 was absoluut kansloos. Klarenbeek was de eenige bowler die noemenswaardig succes behaalde en zijn cijfers 4—21 waren wel verdiend. Quick begint hierna niet best, want reeds ln de eerste over wordt Albrcch; door Fort gens gecleaned. Ook Fioge houdt niet lang stand, doch Burki en Vertongen nemen de bowlery fünk onder handen, al spelen zij dan ook verre van kansloos. Van 2 voor 25 wordt het 3—75. als Burki. die enkele fraaie slagen tot zijn beschikking heeft, een bal van Al lart in zijn eigen wicket haalt. Zijn score be droeg 43. Het batten beteckent daarna niet veel meer. alleen Vertongen weet met enkele keiharde drives nog wat runs te vergaren. Om half zeven wordt dan gesloten op een totaal van precies 100 voor 6 wickets. Tweede dag. De tweede dag werd aan een geheel nieuwe Innlncs begonnen Haarlem trok dus weer het eerst naar de wickets, waar wederom Hen lev en Allart de innings openden, echter met niet zoovee' succes als de vorige dag. want nu zijn beiden reeds op 16 verdwenen. Een fUnko stand wordt daaraan opgezet door De la Mar en Fortgens. die beiden het bowlen met gemak bespelen. Zij weten 53 runs aan het totaal toe te voegen alvorens De la Mar voor 30 wordt gevangen op het slow-bowlen van den Hartog. Hierna vallen de wickets regelmatig. Als Fortgens even te wild wordt op het bowlen van Collard wordt hü voor een hard gesla gen 36 goed gevangen Alleen de Boer en Ton weten nor in dc dubbele cijfers te komen met resp. 10 en een keiharde 15. Op 121 valt het laatste wicket. Het batten van Quick is daarna heel be hoorlijk hoewel de eerste wickets vrij "snel vallen. Burggraaf begint met- een 4 cn een 6 en wordt daarna buitengewoon fraai door Ton gestumped. De groote stand komt echter tusschen de Reuver en Burki. Vooral Burki laat evenals gisteren weer fraai batten zien. met uitstekende harde slagen langs covor- point cn square leg. Van 324 wordt het 4—112 .op welk totaal de Reuver door Ton wordt gestumped voor een goede 31. Captain M. den Hartog smaakt daarna het genoegen dc winning hit te slaan, waarna spoedig ge stopt wordt. Burki bleef met een zeer fraaie 62 not out en den Hartog met een in cén over gescoorde 13 De volledige scores van de beide dagen waren: lste innings Haarlem: J. A. Allart-, not out 56 H. Healey. c and b. Albrecht 22 J. Fortgens. c. de Reuver, b. den Hartog 22 R. Ton. c. Fige. b. den Hartog 15 J. de Boer. l.b.w. Klarenbeek 18 F v Dalsum. c. Burghgraaf, b. Klarenbeek 6 G. Jansen, e. Burghgraaf. b. Klarenbeek 15 C. Dekker, c. Nöhren. b. Klarenbeek l B. Kleefstra. not out- 2 H. de la Mar. did not bat H. de Wolf, did not bat Extra's 10 oTtaal 159 lste innings Quick: Burki. bowled Allan Albrecht, bowled Fortgens Fiege. l.b.w. Allart Verlongen not out Nöhren. c. Allart bowled Fortgens Burggraaf bowled Fortgens den Hartog bowled v. Dalsum Rest- did not bat Extra's 43 0 7 25 1 0 Totaal 100 2de Innings Haarlem H. A. Healey l.b.w. H. Burki 9 J. Allart l.b.w. J. Collard 0 H. de la Mar, c. Collard, b. den Hartog 30 J. Fortgens. c. Collard, b. Collard 36 F. v. Dalstim. st. Burghgraaf. b. den Hartog 2 B. Kleefstra. c. Collard. b. Collard 3 J de Boer. c. Klarenbeek. b. den Hartog 10 R. Ton. bowled Collard 15 C. Dekker, not out 5 G. Jansen, bowled Collard 5 H. de Wolf, bowled Collard 4 Extra's 2 Totaal 121 2de innings van Quick: J. Collard c.v. DalsVm, Allart 11 E. Burghgraaf. st. Ton. b. Fortgens 10 J. Faber bowled Allart 0 M. de Reuver, st. R. Ton, b. Allart 31 Burki, not out 62 M. den Hartog. not out 13 Rest did not bat Extra's 5 Totaal 132 ROOD EN WIT COMB.—VAN BOOVEN ELFTAL. Het van Booven elftal bat eerst. De eerste batsmen houden goed stand, maar van 2—53 wordt het 6—73. De staart kwispelt- geducht, zoodat het totaal nog 164 wordt. v. Duyn 27. H. v, Booven 22. Ufker 21. Ingclse 20. Fürstner 20. Loopuit 14. Mr. Extra 19. Bowllngcijfers R. en W comb. W. Kramer 3—34. D dc Vries 2—4. B. Schmeink 2—22. R. Kramer 2—28, Mr. F. A. Davidson 1—3. H. de Haan 114 De Combinatie weet dit totaal met eenige moeite te passeeren vooral Mr Davidson ver richtte keurig werk met het bat. evenals R. Kramer. Totaal 168 voor 7 wickets. R. Kra mer 41. Mr. F. A. Davidson 30 not out. W. Kramer 22. B. Schmeink 18. F. Stroyck 13 noit- out. M. Slingenberg 12. T. Everard 12. Mr. Extra 11. Bowllngcijfers Van Booven elftal: H. v. Boo ven 4—67. D. Prent 3—65. v. d. Keu-1 0—16, Ufkes 0—14. De R en W. comb, wint dus met 4 rans en 3 wickets. POSTDUIVEN. SPAARNE VOGELS. Uitslag Antwerpen: H. v O'.demark 1 7 10 39. G. A. Steil 2 8 22 25 33 47: A. Visser 3 15 20 23 26 29 40 48; C. Beilschmidt 4 5 46 38 42 43 45 49 51 52 53. J. Staphorst 9 19 24 J. H. Somers 6 13 14 16 18 21 27 31 35 3 6 37 50: P. Kerste 17 28; F. J. Lourenburg 44. Eerste duif 9 uur 47 minuten. Uitslag Vilvoorden: A. Visser 1 20 21 26 27 28. H. v. Oldemark 2 4 8 15 24 37 39; J. H. Somers 3 7 10 12 13 17 18 22 31 34. G. A. Steil 5 11 30 32 35 36. C. Beilschmidt 6 9. P. Heijmel 14 19 33 P. Kerste 16 25 38. F. J. Lourenburg 23 J. Staphorst 29 40. Eerste duif 9 uur 39 minuten DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Vilvoorde. Afstand 162 K.M. De uitslag is als volgt: J W. Wolters 1 11 25 26: J. de Vries 2 8 9 20 21 22: H. V. Roosdorp 3 7 15; P. J. v. Daalen 4 10 13 23 24 30: J. H. v. d. Broeke 5 19 27: P. A. Bosse 6 12 17 18 29; P. Banaünk 14; J. J. Dpeglas 16 28.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5