De wereldkampioen Jac. van Egmond weer thuis! DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 SPORT EN SPEL WIELRIJDEN. Vertelt ons van zijn ervaringen in Parijs. ,,'t Is niet alleen een kwestie van hard rijden, maar ook van tactiek!" Blijft voorloopig nog amateur. Toen het bekend geworden was, dat onze wieler-wereldkampioen Jac. van Egmond Woensdagmorgen elf uur met den Pullman trein uit Parijs zou vertrekken en dus te 17.58 uur in Den Haag zou arriveeren, zijn we er heen gegaan en hebben den zoo be roemd geworden stadgenoot onze opwachting gemaakt. Op het perron van het leelijke Haagsche station was het niet erg druk. Blijkbaar was de komst van den nieuwen wereldkampioen niet voldoende bekend geworden. En toch, toen de trein binnen stoomde en de lani Haarlemmer verscheen, vormde een flink aantal personen een kring om hem heen. Vooral de Ako-jongetjes, die anders waarlijk niet voor een klein geruchtje ver vaard zijn, keken met onverholen bewonde ring en ontzag naar den landgenoot, „die toch zoo fijn fietsen kan!" Ter begroeting waren slechts aanwezig de gelukkige ouders, de heer Swaab de Beer en de heer H. van Duijnen, de enthousiaste voor zitter van de H.S.V. „De Kampioen", die er, en terecht, niet weinig trotsch op is, dat Van Egmond tot de leden zijner vereeniging be hoort. Verder was daar de heer Frans Kot man, ook een lid dezer vereeniging, die de reis naar Den Haag en terug per fiets had gemaakt om zijn clubgenoot te begroeten. Gelukkig schoot er ook voor ons nog een beetje tijd over voor een kort onderhoud. Van Egmond was vol lof over de verzorging van de Hollandsche renners door de Neder- landsche Wielren Unie en door zijn trainer Guus Schilling. „In die Parijsche hotels eten ze altijd van die' liflafjes", aldus de wereld kampioen, ,en dat is niets voor ons. Speciaal voor ons was er een echte Hollandsche keu ken. Alles was uitstekend voor elkaar. Kosten noch moeite zijn gespaard om het ons zoo aangenaam mogejijk te maken. Ik had ook voldoende gelegenheid om te trainen, zoodat ik volkomen toegerust den grooten strijd kon afwachten". „Hadt u geen last van zenuwachtigheid?" „Ja zeker. Je bent vóór dien tijd aan een groote spanning onderhevig. En daar hebben alle r^afio»B.,last--var^ .Dat. is trouwens ook begrijp'efijkl. Waar zóu je anders de courage vandaaji.halen? Als .je volkomen normaal en kalm was^daft' zou 'je niet winnen. Door de groote1 spanning worden je krachten sterker. Toch kan het soms aan kleinigheden liggen, dat «je een wedstrijd verliest. In Los Angeles was ik indertijd in een uitstekenden vorm en ik had dan ook veel hoop op succes het vori; jaar in Rome. Toch heb ik daar verloren. En ik vozid m-ij,^. vohn niet eens-zoo sleehtr Ik trainde veel 0 -nreed daarbij de 200 M. in 12 sec. Een heel ki-eine inzinking was misschien de oorzaak dat i'X overwinning niet behaal de. Ik heb me er echter niet door ter neer laten slaan". „Wie was in Parijs uw zwaarste tegenstan der?" „Andersen. Wat 'n rijder is dat! Maar ik hield 'm goed in de gaten! En toen ik hem zag aankomen, zette ik m'n tanden op elkaar en spande mijn uiterste krachten in. Ik wil u wel eerlijk zeggen, dat het een groote vol doening voor mij was, dat ik Andersen klop te. Bij zoo'n partijtje is het niet alleen een kwestie van hard rijden, maar ook van tac tiek. Je moet er goed je hersens bij hebben! Het kost je in "zulk een wedstrijd meer ze nuwspanning, dan lichamelijke spanning. Door de nervositeit zagen alle renners wit. Die Dusika is anders ook een geweldige ren ner. Maar hij heeft dezelfde pech gehad, als ik het vorig jaar in Rome. Hij was er blijk baar een beetje uit. Toch vond ik het onbe- grijpelijk van de wedstrijdcommissie, dat zij Rampelberg en mij in een zelfde serie zette. Het 'gaf mij den indruk, alsof ze een finale tusschen uitsluitend Franschen wilde hebben. Enfin, dat is niet gelukt! Ik heb gelukkig ge wonnen en dat vond ik fijn!" ..En hoe namen uw tegenstanders uw over winning op?" „In één woord prachtig. Zij hadden na tuurlijk veel liever zelf gewonnen. Dat is trouwens logisch. Maar ze waren allemaal uiterst sportief en wenschten me van harte geluk. Ulrich is een reuzengoede vriend van me. Hij is één der beste amateurs. In Ko penhagen hebben we al vaak tegen elkaar gereden, maar", zei Van Egmond lachend, „hij heeft nog nooit van me gewonnen! Nu noemen ze mij in Parijs de locomotief! Ik wist anders niet. waar ik blijder om moest wezen: dat het afgeloopen was of dat ik we reldkampioen was geworden!" „Het zal zeker vóór dien tijd wel wat van uw nachtrust gekost hebben?" „Nou, tegen u gezegd en gezwegen kan ik anders wel eens met een gerust- geweten des morgens tot een uur of negen blijven slapen. Maar op den ochtend van den dag toen het er op aan kwam. was ik al om zeven uur wakker en bleef wakker, omdat- het toen tot me was doorgedrongen wat me te wachten stond. En ook den eersten nacht na een zwa- ren wedstrijd kan ik niet best slapen. Zon dagavond ben ik expres met m'n vrienden Parijs in gegaan, omdat ik er niets voor voel de. vroeg naar bed te gaan. Ik kwam pas te één uur thuis en sliep toen dadelijk zóó vast. dat ik niets gehoord heb van een zwaar on teer, dat toen woedde. Maar tegen vijf uur Maandagmorgen werd ik weer wakker en kon toen niet meer in slaap komen". „Waren er veel Hollanders op de baan?" „O ja, honderden! Op alle rangen hoorde ik Hollandsche aanmoedigingskreten; het was maar „hup, Jac!" en „hup, Van Eg mond!" Eén van de eersten, die me felici teerde. was Jan van den Berg. de directeur van het Amsterdamsche Stadion. Die klopte me op m'n schouder en zei: „Het is voor den bakker, Jackie!" Dat deed me goed!" „En wat was uw meening over de geruch ten van uw mogelijke disqualificatie?" „Dat heb ik van het begin af niet willen gelooven. Dat zou ik toch zoo geweldig on sportief gevonden hebben. Ze hadden even goed kunnen zeggen: Jantje mag niet mee doen en Pietje mag niet mee doen! Dat zou duidelijker taal zijn geweest!" „Hoe denkt u over de wedstrijden van Don derdagavond in het Amsterdamsche Sta dion?" „Nou, ik hoop weer te winnen, al zal het niet gemakkelijk vallen. Maar ik beloof u, dat ik m'n tanden weer op elkaar zal zetten! Na Zondag heb ik anders niet meer op een fiets gezeten. Ik ben een beetje stijf van het vele loopen geworden. Ik ben ook de rijders op den weg een beetje behulpzaam geweest. Tjonge, wat had ik met die kerels te doen Die moesten soms over heel slechte wegen rijden, 'k Heb respect voor ze! Ik ga echter Donderdagochtend nog even een twintig kilo metertjes trappen. Ik hoop dat dit voldoende voor 's avonds is". „Welke wedstrijden staan er nog op uw programma?" „Vrijdag moet ik in Kerkrade rijden: op 26 Augustus in Boedapest, op 28 Augustus in Weenen. En op 1 September in Kopen hagen. „A propos!", aldus mengde zich hier de heer Van Duijnen in het gesprek, „we reke nen er op, dat je op Koninginnedag in Zand voort mee zult rijden!" (a) „Nu goed, ik zal komen. Dan zal ik de reis heen en terug wel per vliegmachine maken, want daarna moet ik nog een paar dagen in Kopenhagen uitkomen!" „En hoe lang", aldus luidde onze laatste vraag, „blijft u nog amateur?" „Die vraag is mij dezer dagen al meermalen gesteld. Dat hoop ik de eerste -maanden nog te blijven. Ik zal er voor het a.s. winterseizoen eens over denken om professional te worden". Van Egmond moest nog even lachen om de uitdrukking „de lange Hollander" in bijna alle bladen, die j.l. Maandag verschenen. „Ik ben toch zoo lang niet", grapte hij. „Ik ben maar 1.89 M. Dat lijkt lang. omdat bijna alle andere renners zoo klein .zijn!" We wenschen hem vanavond in het Am sterdamsche Stadion van ganscher harte veel succes toe. (a) Zie elders in dit nummer SCHERENS IN FRANKRIJK. REVANCHE VAN PARIJS. Te Croïsé-Laroche had reeds een revanche plaats van de wereldkampioenschappen. De belangrijkste resultaten der sprintwedstrij den luidden: lste rit: 1. Scherens, 2. Michard, 3. Falck Hansen. 2e rit: Gerardin, 2. Falck Hansen, 3. Michard. 3e rit: 1, Gerardin, 2. Scherens, 3. Falck Hansen. 4e rit: 1. Scherens, 2. Michard, 3. Gerar din. 5e rit: 1. Michard, 2. Scherens, 3. Gerar din. Eindklassement: 1. Scherens 6 punten: 2. Michard 8 punten, 3. Gerardin 10 punten, Falck Hansen 12 punten. (Adv. Ingez. Med.) KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN SPORT VEREENT. Op Zondag 27 Augustus organiseert Sport Vereent op haar terreinen nabij de Ruïne van Brederode te Santpoort groote serie-wed strijden. Niet minder dan 68 twaalftallen zullen daar den strijd met elkaar aanbinden, die op acht velden ieder drie wedstrijden spelen. Uit Rotterdam, den Haag. Amsterdam enz. komen de spelers te Santpoort, om daar een beker of tak te winnen. De toegang is ;ratis. POSTDUIVEN. „DE LUCHTGIDS". Wedvlucht van Vilvoorde. Eerst getoonde om 9.30. Laatst getoonde om 9.52. W. H. Spoor 1 4 6 28 29 30. Ed. V. Bree 2 3 8 11. Joh. v. d. Pol 5 14 27. P. Kruijer 7 26 38. J. F. Harmsen 9. J. v, d. Klugt 10 19 20. Chr. Giesler 11 26. R. N. Heiloo 12. J. Zwart 13 16 25. Th. Cornet 15 24. P. J. Verputten 17 22 31 34. G. Kors 18 21 32 39. P. M. Kok 23. A. J. Leurs 33. H. J. Philipoo 35 L. Timmermans 36. C. v. d. Lee 37. Onze fotograaf nam het zekere voor het onzekere: nietwaar, het zou wel eens kunnen wezen, dat Van Egmond niet per trein, maar per auto uit Den Haag zou komen. Daarom ging hij naar de Dubbele Buurt en wachtte daar maar kalm af. Zijn geduld werd beloond. Te kwart over zeven kwam de wereldkam pioen daar per auto aan en was zoo vrien delijk. even voor onzen fotograaf te posee ren, zoodat ons blad het eenïge is. dat Van Egmond bij zijn thuiskomst te Haarlem op de gevoelige plaat kon brengen. Vóór de -deur: links de heer H. van Duynen, voorzitter van de II.S.V. „De Kampioen", in het midden moeder Van Egmond; rechts haar zoon. In den ingang van links naar rechts: de zu-ster en vader. DE POSTDUIF. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht met jonge duiven van Vilvoorde 168 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: C. Jansen 1 6 8; C. Zwollo 2: J. J. Lasschuit 3 18 19: H. Wassenberg 4 9 13: A. v. d. Werff 5: J. Heintjes 7; H. Dankelman 10 15 17; B. H. v. Gelderen 11 12 14 16. Wedvlucht Neufville. 210 K.M. C. Zwollo 1; J. J. Lasschuit 2; W. v. d. Eijkhof 3: B. II. v. Gelderen 4; L. v. Berkel 5 12: H. Dankel man 6 11 14; J. Heintjes 8 9; H. Wassen berg 13. GEVLEUGELDE VRIENDEN TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van Antwerpen, 126 K.M. Eerst getoonde duif 9 uur 43 min. 54 sec. 1 3 7 13 17 19 20 22 23 26 J. C. Hoen: 2 6 9 16 21 29 P. van Egmond; 4 5 14 30 Gebr. Laarman; 8 10 15 J. van Looij; 11 40 49 A. van Zadel; 12 36 37 44 46 50 A. Verdonschot Jr.; 18 31 P. de Jong; 24 39 A. Eveleens; 25 42 45 E. D. des Bouvrie: 27 32 48 N. Leuven; 28 34 41 W. van Huis; 33 35 47 L. J. Kramer-; 51 A.. C.ampjgr,, 2 WANDELSPORT. „Jan Passtoors" Begunstigd door mooi zomerweer hield bo vengenoemde vereeniging. haar jaarlijkschen herdjenkingsmarsch van 45 K.M. ter nagedach tenis van den ouden- nestor wijlen den heer Jan Passtoors. Zelfs Oostenrijk was vertegenwoordigd terwijl later op de Amsterdamschevaart ook Fransche deelnemers zich aansloten. Te 10.30 uur werd het sein gegeven voor den start. Hierna gingen allen welgemoed op weg in de richting Amsterdamsche Poort via de Amsterdamschevaart, waar het onder trom geroffel verder ging over Halfweg naar Am sterdam, waar in c.afé Schinkelhave, de eerste en welverdiende rust plaats vond. Nadat hier allen gecontroleerd waren, stel de zich de stoet weder op en werd de marsen vervolgd tot aan de Begraafplaats Buiteiv veldert. Hier werd door den heer Winters, ver tegenwoordiger der K. N. A. U. afdeeling Wandelcommissie het woord gevoerd na mens de fam. Van Voorst-Passtoors. Hij legde namens de H. W. S. V. Jan Pastoors een krans op het graf. Ook namens de Eerste Heldersche W. S. V. de Jutter, (den heer Meuwese zijnde een oud sportvriend van wijlen den heer JanPasstoors) en de vertegenwoordiger van Oostenrijk wer den bloemstukken neergelegd. Nadat allen een groet aan den overledene hadden gebracht, werd de terugtocht aan vaard. Onder tromgeroffel en vroolijk gezang ging het via den Kruisweg naar Heemstede waar in café v. d. Heuvel de 3e en laatste con trole plaats had. In Dreefzicht bleek, dat van de circa 200 deeelnemers geen enkele was uitgevallen: al len hadden dezen tocht in goeden welstand volbracht. Toen allen binnen waren werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen BILJARTEN JUBILEA. De Haarlemsche biljartvereeniging „Haar lem-Noord" hoopt in het komende biljart seizoen haar tienjarig bestaan te vieren en heeft bij die gelegenheid nederlaagwedstrij den uitgeschreven in drie af deelingen; n.l.: A. B en C, waarvoor in elke afdeeling twee clubprijzen worden uitgeloofd. Ook de biljartclub D.E.S.. die haar vijftien jarig bestaan zal herdenken, zal dit feit niet onopgemerkt laten voorbijgaan en verschil lende tournooien organiseeren. COMPETITIE NED. BTLJART30ND. De inschrijvingen voor de a.s. competitie zijn thans bekend. Wat Haarlem betreft kunnen wij de vol gende constateeren: In klasse C (klein biljart-cadre) B. C. II. In klasse D (klein biljart»: B. C. H Roozen- aaal (te Overveen). B. V. Haarlem en No. 1 (te IJmuiden). In klrsse E i'klein biljart - libre); Vriendenkring, D. E. S„ B. V. Haar lem I. B. V. Haarlem n en Excelsior (te Vel- sen). In klasse F (klein biljart-libre)Vrien denkring. B. V. Haarlem, D. E. S„ De Koren beurs en Excelsior. Voor het clubkampioenschap Driebanden schreef de B. C. der Sociëteit-Vereeniging in met een team van zes spelers, om den titel te verdedigen. CRICKET. V. C. C.—THE „OEHOE S". De eerste tegenpartij van the „Oehoes", een touringvereeniging bestaande uit spelers, vooral junioren, van Haarlem, was V.C.C. uit Venlo. De touringleider. Kleefstra, won den toss: hij verkoos batten. Er werd geopend met J. Voogd en F. van Dalsum. Reeds in de eerste over viel het wicket van Voogd. J. de la Mar, die hierna inkomt, houdt dan met Van Dalsum stand. Doch op 20 valt ook het wicket van De la Mar, die snel gescoord had. Hierna is het Kleefstra, die de bowlery op de juiste wijze speelt en verscheidene vie ren slaat, terwyl Van Dalsum zich meer tol de singles bepaalt. Op 60 wil Kleefstra echter te snel runnen, wat hem noodlottig wordt. Hierna is het nog niet afgeloopen. want O. Abendanon scoort met Van Dalsum. die blijkbaar niet van wij ken wist. rustig verder. Op 89 ging Van Dal sum echter hit-wicket. Hierna gooit Van den Bergn er ook nog een schepje op: hij staat goed te spelen, evenals Abendanon. Op 129 valt echter ook het wicket van laatstgenoem de. Hurkmans, die hierna inkomt, is de eenige die er nog wat van terecht brengt; (Adv. Ingez. Med.) hij legt er flink het houfc op, zoodat zijn score snel stijgt. Het totaal werd tenslotte, inclusief 22 ex tra's, 166. In de dubbele cijfers kwamen: F. van Dal sum 24. J. J. de Ia Mar 14, Drs. B. Kleefstra 27, O. W. Abendanon 18, A. v. d. Bergh 18 en H. Hurkmans 34. Voor V.C.C. bowlden: P. Offerman 450, H. Mesters 328, J. Rijven 08, Th. Offer man 123. H. Tax 015, A. Hornix 217, E. Linsser 03. Ondanks het hooge totaal, wonnen the „Oehoe's" slechts met klein verschil. Bij V.C.C. vielen in het begin snel eenige wickets, Maar dan is het P. Offerman, die de collapse stuit. Hij sloeg. o.a. 8 vieren en 2 zessen. Verder zijn het nog A. Harnix. Th. Offerman, M. Reijntjes. M. Munnick en A. Douze, die goed staan te spelen en P. Offer man goeden steun verleenen. Op 142 valt. na oogenblikken van spanning het laatste wicket. Zij nog vermeld het buitengewoon goede keepen van J. Voogd, die slechts één 4 bye doorliet. Voor the „Oehoe's" bowlden: H. Hurkmans 442, J. de la Mar 446. B. Kleefstra 122, F. van Dalsum 112, v. Abendanon 119. ROOD EN WIT-COMB.—V. R. A.-COMB. Mi'. F. A. Davidson wint den toss en ver kiest wegens het natte veld batten, hetgeen een groot voordeel blijkt te zijn. A. v. Baas- bank en P. C. Hagenaar openen de innings op het bowlen van Klink en v. Booven. Op 31 komt de scheiding, wanneer Hagenaar voor runs gevangen wordt. R. Kramer scoort 15 runs voor en aleer hij door Inglish Arkell gebowled wordt. Even voor hem werd A. v. Baasbank eveneens door Inglish Arkell ge bowled voor een persoonlijke score van 52 runs (1 x 6 en 7 x 4). Mr. F. A. Davidson (9) maakt het niet lang, maar W. Kramer en H. v. d. Berg brengen den stand van 4—99 op 5155. op welk totaal W. Kramer voor 32 runs moet vertrekken, spoedig gevolgd door v. d. Berg (27). Van 5 -155 wordt het dan 187 all out. Groen scoorde een harde 22 (5 x 4 Gobets 9. Mr. Extra 8. Bowlingcijfers V. R. A.: Glerum 641, Ing lish Arkel 340, Klink 166, van Booven -26. V. R. A. opent met Glerum en v. Booven. Hier komt eveneens de scheiding op 31, wan neer v. Booven voor 7 runs (1 x 6) gevangen wordt. Wittebol, die thans inkomt, speelt een uitstekende innings, maar krijgt te weinig steun. Reeds spoedig valt het wicket van Gle rum voor29 runs (1 x 4). waarna de groot ste tegenstand gebroken is. Op 137 valt ook het wicket van Wittebol voor een score van runs *4 x 6». Verder scoorden L. G. Meijers 14, Bonset 20, Mi'. Extra 14. Totaal 163. Bowlingcijfers R. en W. Dorsman 661. P. C. Hagenaar 2—18, J. W. Franken 2—32, W. Kramer 032. De Rood en Witcombinatie wint dus met 24 runs. ATHLETIEK. CO.MPETITIE K.T.K. Ondanks het feit, dat Concordia in de le klasse van de athletiek-competitie van den Kennemer Turnkring met den derden 'laat- sten) wedstrijd uitkwam o.a. met athleten als P. Spoor en A. Blik. wist de Bloemendaal- sche Gvmn. Ver. ook dezen wedstrijd te win ner.. zoodat de kracht van de B.G.V.-ploeg nu wel duidelijk gebleken is. De Bloemendaler? kwamen dan ook als no. 1 uit den strijd en werden dus kampioen met totaal 926.55 p. tegen Concordia 825.60 p. De ploeg van Gra- tia-Plato. waarin slechts één eerste-klasse athleet opgenomen was (n.!. M. Voogd, die in den 3en wedstrijd het hoogste totaal van alle deelnemers bereikte, n.l. 70.9 p.). werd met grooten achterstand no. 3 (636.65 p.) In de 2e klasse bleef Tumlust H. I onge naakbaar. Overigens veranderde de volgorde vrij belangrijk. Zij werd in eindstand: l. Tumlust H. I 443.90 p.. 2. B.G.V. II 352.70 n„ 3. Tumlust B. I 350.85 p„ 4. Bato I 332.95 o.. 5. Concordia n 224.10 p.. 6. Tumlust B II 223.95 p., 7. Tumlust B III 181.75 p. In den 3en wedstrijd waren van de elf 3e klasse-ploegen slechts zes opgekomen. Ook hier werd Tumlust II. kampioen, weer met groot verschil. De eind-uitslag Is hier: 1. Tumlust H II 202.40 p.. 2. T.V.S. 10.30 j.: Olympia 156.95 p.. 4. B.G.V. in 107.60 p 5. Turniust H III 95.00 p.; 6. Bato II 84.30 p 7. O.S S. I 66.20 p.: 8. O.S.S. II 28.80 p 9. Gratio-Plato II 23.50 p.; 10. Concordia IH 18.10 p.: Tum lust B IV 15.1 p. De groote verschillen In de 3e klasse wor den verklaard door opgeregeld opkomen. De beste was hier A. J. van Niekerken Olympia) 20.05 p.. en in de 2e klasse H. Poorter Bato) 43.3 p. De beste prestaties, in volgorde van le, 2e en3e klasse, waren in dezen wedstrijd: 100 M. 11.3. 12.6 en 12.8 sec.: verspringen ma 5.82. 5.45 en 4.96 M.; kogelstooten 9.92 8.97 en 9.27 M.: 400 M. >le kl.» 54.4 sec.; speerwerpen »le en 2e klasse' 39.64 M. en 35.85 M.; hoogspringen b.a. He en 2e ki.) 1.75 en 1.60 M. WATERPOLO. H. P. C. IV—H. V. G. B. IH (5—1). H.P.C. IV kampioen lste klas Haarl. Zwcmbond. Met sprekende cijfers hebben dc H.P.C.'ers H.V.G.B. geslagen en daarmede het kam pioenschap behaald van dc le klas Haarl. Zwcmbond. H.V.G.B. verscheen met 6 man en weer met eenige invallers, waardoor bij H.P.C. v. Huis stede voor rust uitviel. H.V.G.B. trekt eerst ten aanval, doch deze wordt door dc H.P.C.'ers overgenomen. P. Ne.'is komt opgezwommen en opent al spoe dig de score. (1—0). Direct na de ingooi nemen de H.P.C.'ers het spel weer in handen! Wessellng zwemt geheel vrij op en scoort van dichtbij onhoud baar. (20). De H.V.G.B.'ers geven hier tegenover een zwak spel te zien. Slechts enkele malen moet Engelenberg voor weinig moeilijke ballen op treden. Daarentegen scheppen de H.P.C.'ers zich door snel opzwemmen vele kansen. Na goed samenspel in de voorhoede scoort S. Élde- ring het derde doelpunt. (30). Kort hierop krijgt Kemper den bal toe gespeeld. die onhoudbaar inschiet. (40'. In de tweede helft ontwikkelt H.V.G.B. een beter spel. Toch konit aan den anderen kant een goal. dien Kemper na snel opzwemmen voor zijn rekening neemt. (50). De H.P.C.'ers nemen1 het wat kalmer op, waarvan H.V.G.B. handig profiteert en de eer redt. (51). Enkele seconden voor het einde komt Pe ters vrij voor het H.V.G.B.-doel. hij talmt even met schieten en het. eindsignaal ont neemt hem de kans het half dozijn vol te maken. Nu H.P.C. IV kampioen geworden Is van de hoogste klas van den Haarl. Zwembond, komen zij het volgend poloseizoen in de re serve Ille klas Ned. Zwembond uit. Dan zullen er niet minder dan 4 zeven tallen van dc Hecmstcedsche Poloclub in den Nedcrl, Zwembond spelen, t.w. 1 dames- en 3 heeren zeventallen. NED. JEU GDZEVENTAL. .Door de Walerpolocommissie van den Ned. Zwembond is het Nederlandsch Jeugdzeven- tal dat a.s. Zondag in Parijs tegen het dito Fransch zevental zal spelen, thans als volgt sam'èngestekl: .Oostveen (Neptunus) J. Uitcndaal (H.P.C.), Hazenberg (IJ), van Aelst (H.Z.P.C.) S. L. Mooi (H.P.C.), v. d. Kamp (Dolfijn), Rekkers (H.Z.P.C.) HAARLEM—DE OTTER (9—1) Woensdagavond speelde Haarlem een vriendschappelijken wedstrijd in het. Noor- derbad te Zandvoort tegen „De Otter" uit Hilversum. Haarlem loopt direct hard van stapel en speelt steeds in een snel tempo. In hot. be gin houdt de Hilversumsche achterhoede nog stand, maar vóór rust weet Haarlem gelei delijk de score tot 5—0 op to voeren. In de 2de helft, weer hetzelfde spel. waarbij de Otters sporadisch een schot kunnen los sen. Van dichtbij scoort dan de rechts-vpor het eenige tegenpunt. Haarlem voert den stand tot 9—1 op. waarmede scheidsrechter Hogeland het einde aankondigt. II. V. G. B.—HAARLEM De laatste competitie-wedstrijd in de tweede klasse H. V. G. B.—Haarlem, welke wedstrijd eenige weken geleden geen door gang vond wegens niet opkomen van den scheidsrechter, is nu opnieuw vastgesteld op Zondag 20 Augustus in het Noorderbad te Zandvoort.. 's middags om twee uur. H.V.G.B. kan zich nog van de onderste plaats afwer ken: Haarlem is reeds definitief kampioen. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL. DAMCLUB". Hieronder publiceeren wij den eind md van den wedstrijd om het derde klasse club kampioenschap 1932/1933 der Haarlemsche Damclub. Deze luidt als volgt: gesp.gew.rcmver I .pni Ph. G. Amelung Jr. 19 16 2 2 32 H. C. Souvercln 20 13 4 3 30 L. Kisch 20 13 3 4 20 Th. C v. d. Sluijs 20 12 4 4 28 J. J. Groenewoud 20 11 4 5 26 J. C. Bom 20 11 3 6 25 J. Mets 20 11 3 6 25 B. Henneke 20 10 4 6 24 J. Zurel 20 8 6 6 22 H. G. J. Andriessen 20 10 2 8 22 A. Smit 20 6 10 4 22 L. J. Froonhof 20 7 5 8 19 G. Molenaar 20 8 1 11 17 K. Olij 20 7 3 10 17 Jac. Fr. van Garderen 19 5 6 8 16 W. Jonkhof 20 5 6 9 16 I. Ravensbergen 20 6 4 10 16 H. W. C. van Rhoon 20 4 3 13 11 O. T. Glaser 20 2 3 15 7 J. Klaverstijn 20 2 3 15 7 J. van Petegen 20 3 1 16 7 Thans moet alleen nog gespeeld worden de partij Amelung Jr.—Jac Fr. van Gurrieren. Deze partij heeft echter op het eindresultaat zeer weinig invloed. BLIXDPARTIJ B. DUKEL. Op verzoek van de Damclub Het Wester kwartier zal B. Dukel op Woensdagavond 13 September a.s. een blindpartij spelen tegen Ph. F. Amelung Sr. in het clublokaal der Haarlejr.schc Damclub te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7