UIT DE OMSTREKEN VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 H A AREEM'S DAGBLAD 13 VELSEN DE ARBEIDSBEURS TE VELSEN. VERSLAG OVER 1932. Aan liet verslag van de Arbeidsbeurs te Velsen over 1932 ontleenen wij, dat ingevolge de Arbeidsbemiddelingswet 1930 op 13 Sept. 1932 door den raad werden benoemd tot leden van de Commissie van Toezicht op de Ar beidsbeurs de heeren G. S. K. Blaauw, J. Smit, ir. F. Thiel en P. Heere als leden werk gevers of als vertegenwoordigers van werk gevers en de heeren H. J. Fidder. J. Wensink. C. Duinveld en E. Luikman tot leden werk nemers of vertegenwoordigers daarvan. Tot voorzitter werd benoemd wethouder P. Bos man en tot secretaris de heer E. W. de B'?r, hoofdcommies ter secretarie. Gedurende het heels jaar werd wederom met succes reclame gemaakt voor de arbeids bemiddeling en in vele gevallen zijn werk gevers. zelf niet hier woonachtig, er toe ge bracht althans een gedeelte van hun perso neel te recruteeren uit het hier beschikbare materiaal. In 1932 mocht gesproken worden van een noodtoestand. Van de 193 trawlers met 2000 opvarenden voeren er slechts 40 met 400 man. Een groot aantal arbeiders uit de nevenbe- drijven werd ontslagen. In 1932 bedroeg het aantal werkzoeken den totaal 2704, tegen 1705 in het vorige jaar en 425 in 1930. Het vergelijkend overzicht gesplitst naar de voornaamste beroepen volgt: 1930 1931 1932 Bouwvakarbeiders 149 518 691 Metaalbewerkers 75 230 422 Land- en tuinarbeiöers 13 16 42 Kantoorpersoneel 16 23 54 Zeevisschers 183 239 Havenarbeiders 129 207 Losse arbeiders 142 472 735 Overige beroepen 30 134 314 Totaal 425 1705 2704 Niettegenstaande de toestanden steeg het aantal werkgeversaanvrageh en plaatsingen, en dit geeft reden om de toekomst optimis tisch tegemoet te treden. Het aantal aanbie dingen. van mannelijke werkzoekenden -be droeg in 1932 9430, het aantal plaatsingen 2793. Voor de vrouwen bedroegen deze cijfers respect. 116 en 38, voor de mannelijke jonge ren 385 en 26, voor de vrouwelijke jongeren 27 en 10. In totaal werden elders geplaatst 16 Velsenaren en 1 werd uit een andere ge meente hier betrokken. (Vorig jaar respect. 31 en 25). Bij de werkverruiming werden van 1 Jan. tot 21 Febr. 1932 (toen de werkzaamheden wegens beëindiging werden stopgezet) G2 ar beiders'tewerkgesteld, op een- loon van 27 per w*eek„ rouieéring om de 14 dagen. In totaal werden opgeroepen om te worden uitgezonden 344 arbeiders. Hiervan vertrok ken er 125, weigerden zonder motief 77, wei gerden met ongeldig motief 27, weigerden niet geldig motief 115. Het gemiddeld bedrag iederen Zaterdag aan het gezin van den te werkgestelde uitbetaald bedroeg 18.59. De wekelijksche verblijfstoeslag bedroeg 4.75. Het aantal gesubsidieerde werkloozenkas- sen met leden, woonachtig in Velsen, bedroeg aan het eind van 1932 63 (vorig jaar 58) met totaal aantal leden van 4777 (vorig jaar 4520), een stijging dus van 257 leden. Het bedrag dat werd uitgekeerd bedroeg 253,337.34 (vorig jaar 204.831,94). HERWONNEN LEVENSKRACHT. De plaatselijke comité's van de R.K. Ver- eenig'ing tot bestrijding der tuberculose „Her wonnen Levenskracht" zullen Zondag 10 September een uitstapje maken naar Bilt- lioven, ter bezichtiging van het nieuwe Sana torium. Tevens zullen Apeldoorn, Amersfoort en Utrecht bezocht worden. Belangstellenden kunnen dezen tocht, die met autobussen zal plaats hebben, medemaken. ONGEVAL OP DE PONT. Donderdagmiddag jl. heeft op de stillig gende pont een ongeluk plaats gehad. Terwijl men bezig was met het plaatsen van een luchtkoker viel de bok waarmede men dit werk verrichtte, om en trof den ma chinist Prins wonende in de ponthuizen op het hoofd. Na door Dr. Fierstra te zijn behandeld is de getroffene naar het Roode Kruis zieken huis te Beverwijk vervoerd. VELE KLEINTJES MAKEN EEN GROOTE. Naar men ons mededeelde heeft de exploi tant der Radio-Centrale te Velsen-Noord tot nu toe al ongeveer 900 oude belastingmerken ontvangen ten bate der T.B.C.-bestrijding. Vele moeten nog volgen wil men zooals ver leden jaar de 2000 welke toen zijn ontvangen overschrijden. ZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE V. Z. V. De Velser Zwemvereeniging houdt Zondag 20 Augustus onderlingl zwemwedstrijden in de Velser Zweminrichting nabij de Noorder- sluis. De wedstrijden beginnen om 112 uur IJMUIDEN VELSER ZWEMVEREENIGING. DE ZWEMWEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Omtrent de wedstrijden welke Zondag 20 Augustus door de V. Z. V. in de zweminrich ting nabij de Noordersluis worden gehouden kunnen wij thans nadere bijzonderheden me- dedeelen. In de eerste pjlaats heeft de IJmuider-Red- dings-Brigade zich bereid verklaard hare me dewerking te verleenen. De te verwerken num mers worden tijdens het zwemfeest bekend gemaakt. De deelneming a aai de wedstrijden is open gesteld uitsluitend voor leden der V, Z. V., abonnementhouders der zweminrichting en scholieren. Een uitgebreid programma zal worden afgewerkt, waaronder ook enkele ko mische nummers, zooals tobbetjevaren en gecostumeerd steekspel. Bovendien zal er een 4-tal polowedstrijden worden gespeeld, waaraan onderstaande ver- eenigingen deelnemen: Haarlem Hl, Halfweg I, H. P. C. IV en V. Z. V. I. Door loting zal worden bepaald, welke clubs in eerste instantie tegen elkaar spelendaar na zullen de beide winnaars een wedstrijd spelen om den lsten en 2den or ijs, terwijl de verliezers samen zullen kampen om den 3den en 4en prijs. Voor de wedstrijden, die om 1.30 uur n.m. aanvangen, zijn reeds vele inschrijvingen bin nengekomen. Welwillende medewerking van den heer J. v. d. Broek is toegezegd, die voer versterkte radiomuziek ter afwisseling zal zorgdragen Het bestuur der Zwemvereeniging beoogt met deze zwemwedstrijden in de eerste plaats propaganda voor het zwemmen en besloot daarom gratis toegang te verleenen tot het terrein, waar de wedstrijden uitstekend zijn te volgen. Wij hopen dat de weersomstandigheden er toe zullen bijdragen dit feest te doen slagen en verwachten dat velen aan den oproep tot bijwoning dezer wedstrijden gehoor zullen geven. Na 12 uur 's middags is de zweminrichting voor den gewonen dienst verder gesloten. BEZOEK VAN ZWEDEN AAN IJMUIDEN. ZWEEDSCHE LOF VOOR ONZE INGENIEURS Het bekende liberale Zweedsche dagblad „Göteborgs Handels- och Sjöfarts-Tidning" organiseert van 12—27 Augustus een reis naar Nederland en België. Bij eenige afbeel dingen uit Nederland vermeldt het blad een brief van een zijner lezers, die zich voor de reis heeft opgegeven en meedeelt dat hij acht jaar geleden voor het eerst een bezoek aan Nederland heeft gebracht en nu gaarne de gelegenheid aangrijpt dit bezoek te her halen. Voor alles is het één herinnering die hem nieuwsgierig maakt om ons land op nieuw te zien; hij was er n.l. getuige van de werkzaamheden voor de sluis te IJmuiden, een reusachtige onderneming, zooals hij getuigt. Een bezoek aan de nieuwe sluis staat op het programma. De lezer van „G. H. T." noemt het werk een monument onder vele andere voor moderne heldendaden, een hel dendaad uit het tijdperk der ingenieurs. De Nederlanders, zoo veegt hij er aan toe, zijn overigens geheel gewend aan dat soort kunstwerken, waarbij hij doelt op den af sluitdijk van de Zuiderzee, die eveneens be- RADIOVERKEER MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn heden Vrijdag radiotelegrafisch te bereiken via het kust- station- Scheveningen Radio: Cottica, Colombia, Chr. Huygens, Costa Rica, Flandria, Indrapoera. Kota Agoeng, Kola Baroe, Kota Nopan, Kota Tjandi, Orania. Poelaü Laut, Poelau Roebiah, Siba- jak, Statendam, Van Rensselaer, Veendam. MARKTPRIJZEN. Tarbot f 1.35—f 1.20 per K.G. Griet f 36f 18 per 50 K.G. Tong f 2.40—f 1.20 per K.G. Zetschol f 20 per 50 K.G. Kleine schol f 18f 4,50 per 50 K.G. Schar f 11—f 6.50 per 50 K.G. Rog f 15 per hoop. Kabeljauw f 30 pe rl25 K.G. Groote gul f 7 per 50 K.G. Kleine gul f 5f 1.90 per 50 K.G. Heilbot f 1 per K.G. Wijting f 1.85 per 50 K.G. Koolvisch f 0.15f 0.10 per stuk. Makreel f 11—f 10.50 per 50 K.G. O. N. 70 Köln, 564 kisten versche haring f 7.50f 5,40 per kist. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers: O N. 70 Köln, f 3750. 650 manden, IJm. 114 Maria Elisabeth f 1690, 80 manden. GOEDE VANGST. Gisteravond is de IJm. 490 Gorredijk met een vangst van 32 last pekelharing in de haven aangekomen na een reisduur van 5 weken. ANSJOVIS. Volgens ingekomen bericht van de Coöpe ratieve Ansjovisverkoop-Centrale is de stand van de Ansjovishandel onveranderd. IN DOK De Irene IJm. 89 en de Bloemendaal IJm. 71 zijn in het dok opgenomen om voor de visscherij te worden klaargemaakt. VERTROKKEN. De motorloggers Martenshoek en de stoom logger Victor zijn weer naar de haringvis- scherij vertrokken. EERSTE REIS. De Derika 7 IJm. 417. IJszee IJm 67. Lim- burgia IJm. 54, Proef IJm. 24 zijn voor de eerste maal na de staking naar zee vertrok ken. VERGETEN. De Ommering IJm. 7 keerde na een half uur uit zee terug om eenige artikelen, die vergeten waren. Fransche marineschepen. Gisteren zijn hier aangekomen en direct naar Amsterdam opgevaren, teneinde aan die haven een niet-officieel bezoek te brengen de Fransche adviesjachten Mouse Tauquoi cn Couchy - alsmede de marine-opleiding schepen Belle Poule en Etoile. Zondag worden hier nog binnen verwacht de Fransche onderzeebooten Danae, Diane. Euridice en Meause welke ook direct naar Amsterdam zullen doorgaan. Noordersluis gereed. Twee dagen eerder dan verwacht werd is het werk aan de noordersluis gereed geko men, zoodat Woensdagavond de schepen reeds weer door die sluis konden worden ge schut. Wordt gesloopt. De Duitsche stoomtrawler Jade uit Weser- mupde, welke hier eenige jaren in de Vis- schershaven heeft stilgelegen en onlangs in publiekei veiling verkocht werd zal te Hen drik Ido Ambacht worden gesloopt. Het. schip is inmiddels derwaarts vertrokken van uit Amsterdam, waarheen het na den ver koop gesleept was. Bergingswerk voortgezet. Volgens ingekomen berichten uit Rusland wordt het bergingswerk bij het in de Witte Zee gestrande stoomschip Alkaid krachtig voortgezet. Slechte vaart. Het is opmerkelijk slecht in de vaart op het oogenblik, dat in onze dagelijksche opgaven te volgen is. Houtbooten ziet men bijna niet. en graanbooten zijn luttel In aantal. Wat er nog aan graan wordt ingevoerd komt meestal met de schepen der voste lijnen. Gecombineerde dienst. Het Duitsche stoomscliip Ludwigshafen is van Bremen naar Amsterdam gepasseerd om voor Zuid-Amerika te laden in den gecombi- neerden dienst met de Kon. HolL Lloyd. Aanvaard. De in de Visschershaven gemeerd liggende Deensche moiorkotter E 246 Poul Breinholt werd aangevaren en zwaar beschadigd dooi den uitvarenden stoomtrawler IJM 55 Magpie. De trawler bleef onbeschadigd en zette ae reis naar de visscherij voort. DRIEHUIS DE KERKKLOK. Het is met de kerkklok van Driehuis nu heelemaal mis. Reeds Zondag was. voor de derde maal In korten tijd, de verlichting van de klok defect en sindsdien bleef dit zoo. Maar nu staat ook het uurwerk stil. Daar particulieren en vereenigingen voor de verlicht ing der klok bijdragen, wordt het tijd, dat men de zaak grondig in orde maakt. LISSE ZILVEREN JUBILEUM. Donderdag herdacht de heer B. Masten broek het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad als brievenbesteller bij de poste rijen alhier. Het heeft hem vandaag niet aan belangstelling ontbroken. Van vele zijden ontving hij hartelijke gelukwenschen. EINDELIJK GEVALLEN1 De bouwvallige perceelen. op den „Drie sprong" zijn eindelijk gesloopt! Zooals men zich herinneren zal is over deze huifcen reeds meermalen in de Raadsvergadering gespro ken. De slooping is geschiedt naar aanlei ding van een schrijven ingevolge de bouw en woningwet van B. en W. EERVOL ONTSLAG. Mcj. Schrama ontving - eervol ontslag -als "assistent bij het Openbaar "Bewaarschool- onderwijs wegens vermindering van het leer lingenaantal. 183 WERKZOEKENDEN. Bij de Gem. Arbeidsbeurs staan deze week 183 personen als werkzoekenden ingeschre ven. MOND EN KLAUWZEER. Bij de landbouwers Wed. J. v. d. Salm en W. Heemskerk is onder de veestapel de be smettelijke ziekte mond en klauwzeer gecon stateerd. NIEUW SPORTTERREIN. In de eerstvolgende Raadsvergadering zal een voorstel van B. en W. aan de orde ko men om aan de plaatselijke voetbalvereeni- gingen „Lisse" en „Lisser Racing Club" een sportterrein beschikbaar te stellen ter groot te van ongeveer 1.5 H.A. tegen een vergoe ding van f 400 per jaar, waarvan f 250 komt ten laste van de R.-K. club „Lisse" en f 150 voor ,.L. R. C.", welk bedrag de kosten dekt die de gemeente jaarlijks aan rente, af lossing, etc. heeft te betalen. WIJZIGING POLITIEVERORDENING. De Politieverordening zal eenige wijziging ondergaan in dier voege, dat ieder, die bui ten de volgens de winkelsluitingswet vastge stelde uren op straten en wegen consumptie ijs of andere geringe eetwaren verkoopt zon der vergunning van B. en W.. gestraft lean worden met een boete van ten hoogste f 5. OPENBAAR U. L. O. ONDERWIJS. De Raad zal een nader voorstel van B. en W. te behandelen krijgen om met ingang van 1 September de leerlingen van de openbare U. L. O. te' plaatsen op de openbare U. L. O. in Hillegom. HILLEGOM VERKOOPING. Donderdagavond had in Hotel Sistermans de verkooping bij afslag plaats van c-en woon- en winkelhuis in de Meerstraat no. 22. groot 2 A. 66 c.A. H$t perceel werd niet gemijnd, zoodat koo- per werd de heer Joh. Cerfritsen q.q. alhier, voor f 6500. BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING Donderdag middag vergaderde in „De Nagtegaal" de raad de gemeente Bloe mendaal onder voorzitterschap van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Afwezig waren de leden Posthumus Me ij es en Hogenbirk, die bericht van verhindering hadden gezonden, en de heer De Lestrieux Hendric'ns, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. De raad achtte het overbodig om op het verzoek van oud-wethouder Laan een ac countantsonderzoek naar zijn financieel be leid in te stellen, daar de cijfers in orde zijn en het beleid van den heer Laan tot een onderzoek geen aanleiding geeft. Zonder discussie werd de bouwverordening vastgesteld, een crediet verleend om in plaats van verbouwing van de tuinmanswoning voor een woning van den gemeentebode, een nieuwe woning te bouwen, daar verbouwing niet mogelijk is gebleken, een voorstel om een raadsbesluit van 15 Juni '33 in te trek ken, betreffende het aangaan van een grond ruiling met den heer A. J. P. Jansen en daarmee samenhangende voorstellen om tot een nieuwe groixiruiling te komen en een voorstel om het plantsoen aan de Wester- laan te noemen: „Wethouder Laan-park". Voorts werden nog enkele ontheffingen van de bouwverordening verleend. Bloemendaal niet in de vierde klasse der Personeele belasting. Een initiatief-voorstel om Bloemenlaal in de vierde klasse te plaatsen voor de heffing der personeele belasting kon niet de instem ming van de meerderheid van den raad weg dragen en werd met 75 stemmen verwor pen. Voor stemden de heeren Van Riessen (A.R.), Luden <C.H.). Dorhout Mees (Lijst Laarn. Jhr. Quarles van Ufford (V.B.) en Enschede V. B.i Jhr. Quarles van Ufford betoogde dat de meerdere inkomsten die de gemeente r.oodig heeft op de meest redelijke wijze verkregen konden worden.door de gemeente in een lagere klasse te plaatsen. De voorzitter bewees echter mei cij fers dat de groote gezinnen, en vooral die gezinnen met lage inkomsten, de grootste lasten te drager, kregen. Beter achtte hij het om de noodige gelden te verkrijgen door een heffing van b.v. 2 opcenten op de gemeentefondsbelas ting. daar de rijksuitkeeringen uit het ge meentefonds verlaagd zullen worden, en die gemeenten die geen opcenten heffen het scherpst getroffen zullen worden. De perso neele" belasting moet dan echter onaange tast blijven. De heer Schulz fS.D.A.P.) sprak zich tegen het initiatief-voorstel uit. daar het op diegenen drukt, die het minst belasting- verzwaring kunnen dragen. Het reserve fonds is nog altijd ongeveer f 300.000 groot. De rente hiervan is reeds bijna het ver- eischte bedrag van 20 mille. De heer Witteman iR.K.) die van het principe uitging dat er geld noodig is, dat uit belasting-verhooging moet worden ver kregen, overwoog welke wijze van belasting- heffen de billijkste was. en concludeerde dat verhooging van de gemeentefondsbelasting de meest aannemelijke wijze is. De cijfers wijzen het bovendien uit. De heer Quarles weerlegde dat het plaatsen in de vierde klasse onbillijkheid met zich mede zou brengen, en indien dit onver hoopt in sommige gevallen toch zoo mocht wezen, weet hij de fout aan de technische onvolkomenheid van het stelsel der perso neele belasting. Het voorstel werd verworpen en Bloemen daal blijft in de derde klasse. Raadhuisbouw ter tafel. Een voorstel van de raadhuisbouwcom missie om de aan den architect Blaauw ge geven opdracht in zake raadhuisbouw nader te omschrijven, lokte eveneens eenige dis cussie uit. De kwestiè' is dat' aan architect Blaauw 't.z.t. opdracht is .gegeven, een plan uit te werken voor den bouw van een raadhuis aan den Zeeweg met een politiebureau en een school. Nu de toestand sindsdien is ver anderd en ook de financieele positie der ge meente een dergelijk kostbaar plan niet meer toelaat (er waren f 900.000 mee gemoeid), achtte men het gewenscht, aldus wethouder Born water, de opdracht nader te om schrijven, daar de bezuinigingsplannen van Haarlem, de gemeente Bloemendaal wel eens konden nopen, tot den bouw van een school voor Middelbaar onderwijs over te gaan. in dien Haarlem de leerlingen uit Bloemen daal niet meer kon opnemen. De gemeente is verplicht den heer Blaauw voor zijn arbeid een honorarium te betalen, dat in' het contract is vastgelegd, waarbij nog komt dat eventueele bouw door de ge meente aan den Zeeweg of elders aan den heer Blaauw opgedragen zal moeten worden. De heer Quarles had het royaal van van den heer Blaauw gevonden, indien deze de gemeente het contract had kwijt ge scholden, nu gebleken is dat de gemeente door tijdsomstandigheden gedwongen er niet aan kan denken tot raadhuisbouw over te gaan, te meer daar zij nu groote sommen ten koste heeft gelegd aan de verbouwing van „De Nagtegaal". Wethouder Prinsen berg ging in don breede de geschiedenis na. hoe men in deze verwikkelingen is gekomen. Na de prijs vraag die de gemeente heeft uitgeschreven, heeft men den heer Blaauw opdracht ge geven de plannen uit te werken, terwijl toen reeds was besloten dat er van de uitvoering dier plannen niets zou kunnen komen! Later heeft men zich tot den heer Blaauw gewend en de mogelijkheid geopperd of de gemeente niet van het contract ontslagen zou kunnen worden tegen een lager bedrag dan oor spronkelijk was vastgesteld, daar de heer Blaauw in dit geval ook minder arbeid te verwerken had. Wethouder Bornwater kon zich zeer goed begrijpen, dat de heer Blaauw zich aan zijn contract houdt en nam het voor hem on. De raad heeft zich niet altijd royaal tegenover den heer Blaauw gedragen, wat de heer Schulz met den heer Bornwater eens was.- Ook de voorzitter stemde toe dat de ge meente den heer Blaauw niet altijd prettig heeft behandeld, doch de schuld ligt hier bij interne moeilijkheden, waarvan de heer Blaauw de dupe werd. De heer Lu den (C. H.) meent dat men nu maar een streep door de rekening moet zetten. Men heeft zich te houden aan het contract, en het beste is dat men den heer Blaauw betaalt waarna de gemeente weer vrij is in haar handelwijze. De heer Dor hout Mees deelt deze meening. De heer Quarles meent dat het niet nooaig is dat, de heer Bornwater het voor den heer Blaauw opneemt. Men heeft geen oogenblik getwijfeld aan de capaciteiten van den heer Blaauw. Tenslotte wordt het voorstel van den heer Luden in stemming gebracht, dat met 102 stemmen wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren Bornwater en Schulz. Wijziging werkloozcn regeling. Een voorstel van B. en W. om de verplichte verzekering der werkloozcn bij werklozen kassen op te heffen, werd aangenomen. Maatregelen tegen overlast door colportage van fascisten. Bij dc rondvraag stelde de heer C a s s c e (V.D.) in het licht dat het colporteeren met fascistische pamfletten door polltiek-onmoii- dige jongens, in de gemeente aanleiding kan geven toi ongeregeldheden, zooals Woensdagavond bijna het geval was, toen andersdenkenden hun meening ook niet onder stoelen of banken staken cn de politie-auto achter het groepje fascisten moest rijden om de orde te kunnen hand haven. Hij wilde daarom het- reeds bestaande ventverbod uitbreiden en komen tot een al gemeen of nagenoeg algemeen ventverbod voor de geheele gemeente. De voorzitter zeide dat Bloemendaal reeds zeer ver gegaan was met beperkende bepalingen en hij vreesde dat een nog uit gebreider verbod gecasseerd zou worden, als zijnde in strijd met de grondwet. HET BLOEMENDAALSCHE STRAND. OVER HET TENTENKAMP. Nu de maand Augustus al een heel eind is opgeschoten, meenen wij goed te doen. eer. en ander mede te deelen over de ontwik keling van het kampleven aan het Bioemcn- daalsche strand. De laatste jaren toch heeft dit. zich zoo ontwikkeld dat er een permanent dorp is ontstaan met een bevolking, die in den druk sten tijd. zeker de twee duizend nadert. Reeds in de jaren 1923 en 1929 werd door de kampeerders ingegrepen, om paal en perk te stellen aan de woekerprijzen, die door sommige leveranciers werden bedongen. De drinkwatervoorziening was van dien aard. dat ook hierin een grondige verbete ring tot stand moest komen. In het voorjaar van 1930 werd het Raads besluit der gemeente Bloemendaal bekend, waarin het kampeeren aan het Bloemen- daaische strand werd verboden. Eén oproep was voldoende om nagenoeg het gehee'.e Haarlemsche deel der kampeer ders bijeen te krijgen ter bespreking van de middelen, om dit besluit te doen herroe pen. Allereerst werd verbinding gezocht en ver kregen met de Amsterdamsche Kampeerders De besturen der beide vereenigingen zijn toen hard aan het werk gegaan en hun ar beid werd met een gunstig resultaat be kroond: het verbod werd ingetrokken. Onderwijl was er een vereeniging opge richt voor wat het Haarlemsche gedeelte betreft met een aantal leden van 150 a 160 onder den naam van: „Algemeene Kam peervereniging ..Licht en Vrijheid" en voor Amsterdam plus minus 120 leden onder den naam van „Licht en Lucht". Nu was het zaak. door middel der Ver eenigingen de kampeerders op te voeden tot goede kampeerders, die vie vrijhei, hun ge geven. ook naar waarde weten te schatten en te gebruiken, tot genoegen van henzelf cn anderen. Het kamp wordt door het bestuur voortdurend onder bewaking gehouden, welke bewaking bij hoog water "en storm wordt uitgebreid. Zoo nocdig kan de gefceele mannelijke be volking worden gemobiliseerd', daar ieder lid bij toetreden zich hiertoe verbindt. Door het plaatsen van een 15-tal papier manden tracht men het kamp rein te houden. Iedere vak-commandant wijst de menschen aan, die deze manden dagelijks leegbranden en het onbrandbare begraven De vier groepen W.C.'s verhinderen, dat de duini'êep overschreden, vernield en ver ontreinigd wordt. Door middel van steunlijsten heeft de Ver. een bedrag bij elkander gebracht, dat aan gewend zal worden, om den werkloozen leden eenige restitutie te geven op het bedrag door hen gestort voor de kampeervergun- ning. Uit een cn ander blijkt wel dat een lid van het bestuur om goed zijn plicht te doen steeds bezig en bij de hand moet zijn en dat voor een goede gang van zaken de volle medewerking van alle kampeerders nood zakelijk is. Gelukkig wordt dit steeds beter en ls de tijd niet ver meer verwijderd, dat de orga nisatie en orde aan het Bloemendaalsche strand tot voorbeeld gesteld kunnen wor den. LUCHTVAARTNIEUWS. IJSVOGEL 16 te Boedapest van Amster dam. RIJSTVOGEL 16 te Rangoon. Uitreis. PELIKAAN. 16 te Singapore. Uitreis SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk 17 van New York te Boston. HALCYON LIJN. Vredenburg 17 van Vl-urdingen naar Nar vik. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Ouderkerk (uitreis) 17 te Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone thuisreis 17 van Victoria (Braz.) KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ganymedes 16 van Amsterdam naar Vlaar dingen 17 te Vlaardingen. Hebe 16 van Hamburg n. Amsterdam. Hercules 16 12 u. 160 m. N. Flores naar San Juan. Juno 16 11.15 Smalls gep. n. Manchester Merope 16 van Algiers n. Palermo. Oberon 16 van Pto. Barrios n. Jackson ville. Orestes 16 van Mutzuna naar Candia. Orion 16 te Adalla. Orpheus 16 van Amsterdam n. Kop?'-hagen Kopenhagen. Rhea 16 van Amsterdam n. Hamburg. Triton 16 te Genua. Ulysses 16 van Tunis naar Malta. Venus 16 te en van Catania n. Miessina. Bennekom 16 van Hamburg n. Antwerpen»

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13