i^ij5 h* UIT DE OMSTREKEN I De financiëele positie der gemeente. NORTH STATE MAN VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 BEVERWIJK. Ingrijpende maatregelen noodzakelijk. Opheffing der openbare Fröbelschool. Intrekking subsidies aan bijzondere bewaarscholen. Korting op de jaarwedden. In verband met het groote tekort op de rekening van 1932, van pl.m. f 100.000 waa door zeer ingrijpende maatregelen- dienen -te worden genomen om de begrooting voor 1934 sluitend te maken, hebben B. en W. overwo gen op welke wijze de gemeentelijke uitga ven blijvend zijn te verminderen. Zij' zijn daarbij tot de conclusie gekomen, dat een aanmerkelijke besnoeiing op de uit gaven voor het voorbereidend (Fröbel) on derwijs geboden is. Voort-s achten zij een tij delijke korting op de jaarwedden en loonen van het gemeente-personeel in de gegeven omstandigheden noodzakelijk. Ten opzichte van het voorbereidend onder wijs deelen B. en W. het volgende mede: Openbare Fröbelschool. De kosten der Openbare Fröbelschool be droegen tot op heden rond f 7000. Bij opheffing der school blijft ten laste der gemeente aan rente aflossing enz. een be drag van f 1415. Toekenning van wachtgelden is niet nooais voor het hoofd der school, mej. A. J. H. Stein- metz. die reeds den pensioengerechtigden leeftijd heeft bereikt en voor twee helpsters, die in tijdelijken dienst werkzaam zijn; voor één helpster in vasten dienst zal het, inge- volgen de wachtgeldverordening, noodig zijn voor den tijd van 3 maanden wachtgeld uit te keeren. Het jaarlijksch voordeel bij ophef fing der Openbare Fröbelschool bedraagt rond f 5500. Indien de school ingaande 1 No vember a.s. wordt opgeheven, bedraagt het voordeel over 1933 slechts f 617.01, aangezien op verschillende posten van de begrooting dier school reeds uitgaven voor een geheel jaar zijn gedaan. Intusschen hebben B. en W. zich beraden over de vraag of het niet mogelijk zou zijn •de Openbare Fröbelschool te doen voortzet ten door een nader te vormen particuliere vereeniging. Het spréékt "wel van zelf. dat de financieele medewerking van de Gemeente in dat geval tot een minimum beperkt dient te blijven. Zij hebben dan ook aan de Com missie van Toezicht op de Openbare Fröbel school bericht, dat zij bereid zijn de school in bruikleen af te staan aan een eventueel te vormen- vereeniging welke deze school voor eigen rekening wensclit voort te zetten. Aan gezien het niet- mogelijk zal zijn, dat- deze ver eeniging alle lasten zelf betaalt, achten B. en W. het gewensc.ht in de kosten van mate- rieele exploitatie der school een bijdrage te verleenen van f 8 per leerling. Gerekend op een aantal van ongeveer 100 leerlingen zou deze bijdrage dus zijn te stellen op rond f 800 per jaar. Over de maanden No vember en December 1933 is "dan uit dien hoofde benoodigd f 136.67 met welk -bedrag de betrokken post der begrooting is te verhoo- gen. R.-K. Fröbelschool. Het subsidie aan de R.-K. Fröbelschool wordt verleend krachtens de verordening, re gelende de voorwaarden waarop aan bijzon dere bewaarscholen subsidie uit de gemeen tekas kan worden .verleend, vastgesteld in de raadsvergadering van. 13 Juli 1925. (De ver ordening, die een politieke strijd ontketende, Red.) Voor 1934 wordt het subsidie gei'aamd op rond-f 11500. waarvan ingevolge een gesloten overeenkomst ten laste komt van de gemeen te Wijk aan Zee en Duin een bedrag van rond f 2875. Blijft ten laste der gemeente Bever wijk f 8625. intrekking van deze verordening is nood zakelijk, aangezien deze subsidie in het ver volg niet meer kan worden betaald. In verband met het feit, dat bij de ophef fing der Openbare Fröbelschool ten laste der gemeente blijven de kosten van rente en af lossing van het gebouw aan de C. H. Moens- straat. achten zij het billijk c.i gerechtvaar digd, dat ook aan het bestuur der R.-K. Frö belschool de jaarlijksche vergoeding ad 5 pet. over het bedrag der stichtingskosten van het gebouw in de Koningstraat in het vervolg blijft uitgekeerd. Deze vergoeding bedraagt per jaar f 4686,82. Uit de met het bestuur ge voerde correspondentie is voorts gebleken, dat een voortzetting der school wel mogelijk zal zijn, indien naast deze vergoeding dooi de gemeente een bijdrage in de kosten van materieele exploitatie wordt verstrekt van f 5 per leerling. Deze bijdrage is, gerekend op een aantal leerlingen van 335. te stellen op f 1675 per jaar Ofschoon bij intrekking der subsidieverordening, de overeenkomst met de gemeente Wijk aan Zee en Duin komt te ver vallen, mag toch worden aangenomen, dat laatstgenoemde gemeente bereid zal zijn een bijdrage te verleenen in de nader aan het schoolbestuur toe te kennen vergoedingen. De bijdrage der gemeente Wijk aan Zee en Duin stellende op 1'4 (zooals voorheen ver schuldigd was) komt dus in het vervolg ten laste der gemeente f 4771.37. Over een vol jaar beteekent een en ander een mindere uitgaaf voor onze gemeente van f 3853.63. In dien vorenbedoelde maatregel wordt inge voerd op 1 November 1933 kan het nadeelig slot van Hoofdstuk XIII, par. 11, over 1933 worden verminderd met f 642.27. Het gemeente-personeel. Met betrekking tot de tijdelijke korting op de jaarwedden en loonen van het gemeente- personeel deelen B. en W. den Raad mede dat zij aanvankelijk hadden gedacht aan een korting op de bezoldig'"o der gehuwden var. 5 pet. en van 10 pet. op de bezoldiging der ongehuwden, zulks ingaande 1 September а,s. Deze korting gaf een mindere uitgaaf van rond f 10.000 per jaar. De Commissies van Overleg voor de Amb tenaren en Werklieden hebben B. en W. ech ter bericht, dat zij zich met dit voorstel niet kunnen vereenigen en dat zij de voorkeur ge ven aan een uniforme korting van 6 pet. waarbij echter een bedrag van f 1000 der be zoldiging onbelast wordt gelaten. Een en an der achtte men meer in overeenstemming met de regeling, welke door Gedeputeerde Staten ten opzichte van den Burgemeester, den Secretaris en den Ontvanger is getrof fen. De door de Commissies van Overleg ge adviseerde korting geeft een verlaging der uitgaven van f 5514.66. Het wil B. en W. voorkomen, dat een aftrek van f 1000 in de gegeven omstandigheden te hoog moet worden genoemd. Zij zijn van mee ning, dat ook op de wedden der ambtenaren en werklieden, die f 1090 of minder bezoldi ging genieten (dit zijn dus uitsluitend de on gehuwden) een korting wordt toegepast. Zij zouden daarom de voorkeur geven aan een aftrek van 50 pet. der bezoldiging tot een maximum van f 1000. Overigens ontmoet het advies der Commissies bij het College geen bezwaar. Het aldus gewijzigde voorstel geeft een verlaging der uitgaven van f 6108.42. Ge rekend dat deze korting wordt toegepast van 1 September a.s. af kunnen de verschillende salarisposten der begrootmg worden vermin derd met f 2036.14. Vervolgens kan nog worden gerekend op eën vrijwiliige korting op de jaarwedden van de functionarissen, wier wedden niet dooi den Raad werden vastgesteld Over het tijd vak van 1 September t.m. 31 December 1933 is uit dien hoofde te rekenen op een bedrag van rond f 175. Resumeerende stellen B. en W. den Raad voor over te gaan tot het nemen van de vol gende maatregelen: de begrooting der gemeente, dienst 1933. te wijzigen, de begrootingen van het gasbedrijf, het electriciteitsbedrijf, het bedrijf openbare werken en het slachthuïsbedrijf, te wijzigen, ten aanzien van het voorbèreidend lager on derwijs de besluiten te nemen, zooals hier boven bedoeld: op de wedden en loonen van het -gemeente-personeel, ingaande 1 Septem ber a.s., een tijdelijke korting toe te passen en tenslotte te .-beschikken ten behoeve der 'genieente--begroofcmg, dienst 1933, over een- gedeelte "ten. bedrage van f 5000 der reserve van Tiet electriciteitsbedrijf raadsvergadering. De- gemeenteraad houdt Dinsdagavond te halfacht een. openbare vergadering, welke voor de eerste maal door burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens zal worden gepresideerd. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1." Benoeming van een ambtenaar van den urgerlijken Stand en van drie leeraressen aan de gemeentelijke Huishoud- en Indu strieschool. 2. Eerste* suppletoir Kohier straatbelasting. 3. Voorstel tot wijziging der begrootin^ voor 1933 met de daarbij behoorende voorstellen tot beperking der uitgaven voor het voorbe reidend onderwijs en het toepassen van een tijdelijke korting op de- jaarwedden en loo nen van het gemeentepersoneel. 4. Voorstel tot het toestaan van een crediet voor het verbréeden der Wijkervaart in werk verschaffing. 5. Voorstel tot indeeling der gemeente in de zesde klasse voor de heffing der perso- neele belasting. Voorstel tot wijziging van de verorde ning tot vervanging van belastingbedragen, voorkomende in.de wet op de personeele be lasting 1896 door andere belastingbedragen. 7. Financiëele vorozieningen dienst 1932. 8. Aanbieding gewijzigd uitbreidingsplan '/oor de gronden, ingesloten door Baanstraat, Jan Alsweg. Koningstraat en Patersweg. 9. Praeadvies op het verzoek van het Ge meentebestuur van Wijk aan Zee en Duin inzake afschaffing of verlaging der meter- huren bij het gasbedrijf. 10. Voorstel tot het sluiten van een over eenkomst met het bestuur van het R. K. Gymnasium „Santa Maria" te Haarlem in- ake de toelating van leerlingen uit deze ge meente op genoemde onderwijsinrichting. 11. Praeadvies op het adres van de afdee- ling Beverwijk van den Ned. R.K. Bond voor groote gezinnen betreffende het verleenen van een reductie op de gasprijzen voor groote gezinnen. 12. Mededeelingen en ingekomen stukken en het geen verder ter tafel zal worden ge bracht. DE GEMEENTEBEGROOTING 1933 Ged. Staten zenden haar terug. VERMIXDLKIXG VAX SUBSIDIES. Van Gedeputeerde Staten is terug ontvan gen de begrooting voor den dienst 1933 met de mededeeling, dat verschillende posten herziening behoeven. Onder meer wordt er door Gedeputeerde Staten op aangedrongen, om den post ..Sub sidie aan de instelling Maatschappelijk Hulp betoon" meer in overeenstemming te bren gen met de werkelijkheid Een verhooging van dezen post met een bedrag van f 20.000 ach ten B. en w. m elk geval beslist noodzakelijk. Voorts achten Gedeputeerde Staten de op brengst der schoolgelden te hoog geraamd, f 1.550.—. De post rente van.kasgeld eischt een ver sterking van 'f 3000.—. Vervolgens is, naar de -meening van Gede puteerde Staten, de post „Onvoorziene uit- ])b!N/T G><zcn essence; een zuiver» product". ZOEKT DEN INZANDVOORT op ZONDAG 27 AUGUSTUS 1933 Zijn portret staat hiernaast en hij zal in persoon en zonder vermomming den ge- heelen dag in Zandvoort - op de boule vard, op het strand, in cafe's enz. aanwe zig zijn. De eerste persoon, die hem in Zandvoort herkent en hem met een pakje North State sigaretten in de hand uitdaagt met de woorden „U bent de North State man, ik eisch de fiets en geld", wint de uitgeloofde Nederlandsche Kroon- fiets en krijgt bovendien onmiddellijk EEN BEDRAG VAN F 25.- IN CONTANTEN uitbetaald ter tegemoetkoming in de gemaakte onkosten van dien dag. Denk er aan, dat U een pakje North State sigaretten, vol of aangebroken, bij U moet hebben, om het recht te hebben hem uit te dagen, ledereen heeft dezelfde kans! OEFENT UW SPEURZIN EN WINT EEN NEDER LANDSCHE KROONFIETS MET F 25.- EXTRA. BROWN WILLIAMSON TOBACCO CORP. IEXP.I, LTD., LOUISVILLE - KENTUCKY - U.S.A (Ada. Ingez. Med.) gaven (f 5156.36) te laag geraamd. Te ver- hoogen met f 891.55 Enkele administratieve wijzigingen vermin deren de inkomsten met f f 4.054.67. Totaal f 29.496.22. Hiertegenover staan enkele administratie ve wijzigingen, waardoor de inkomsten stij gen met f 4.746.47. Blijft te dekken f 24.749.75. De verhooging van den post „Subsidie aan de instelling' Maatschappelijk Hulpbetoon" ad f 20.000 komt geheel ten laste der ge meente, aangezien dit in hoofdzaak betreft de ondersteuning van werkloozen en behoef- tigeiv öie niet onder de- Rijkssteunregeling kunnen worden opgenomen. Allereerst hebben B.. en W. doen nagaan welke posten der begroötihg voor verlaging aanmerking komen. Daarbij is gebleken, dat de navolgende posten kunnen worden ver laagd: Schrijf loonen f 200.—. Kosten wachtgebohwen'-politie f 175. Onderhoud parkeerterrein f 200. Onderhoud huizen enz. f 200. Onderhoud straten en pleinen f 920. Onderhoud markten f 100. Onderhoud bruggen f 40. Onderhoud riolen f 50. Kosten besproeiing wegen f 400. Onderhoud landerijen enz. f 400. Onderhoud schoolgebouwen L. O. f 220. Onderhoud meubelen L.O. f 100. Verlichting, verwarming en schoonhouden gebouwen L. O. f 305. Onderhoud con c ie r ge-wph in gen f 70. Onderhoud schoolgebouw U.L.O. f 50. Onderhoud meubelen U.L.O. f 36. Verlichting, verwarming en schoonhouden gebouwen U.L.O. f 100. Onderhoud schoolgebouw B.L.O. f 20. Verlichting, verwarimng en schoonhouden gebouw B.L.O. f 50. Kosten van belooningen en eereblijken f 200 Totaal f 3836.—. Vervolgens achten B. en W. het noodzake lijk. dat de navolgende subsidies met 20 pet. worden verlaagd: Politieschietvereeniging „Westerhout" f 10. Ontsmettingsdienst Alkmaar f 30. Drankbestrijdersvereenigingen f 40. Openbare bibliotheken f 220. Muziekkorpsen f 100, Afd. Beverwijk Instituut voor Arbeidersont wikkeling f 20. R.-K. Speeltuin f 60. Te schrappen ware de uitgetrokken subsi die voor de Malariabestrijding f 100. Totaal f 580.—. Na gehouden bespreking met den Directeur der Lichtbedrijven is voorts gebleken, dat de baten der lichtbedrijven over 1933 kunnen worden verhoogd met f 10000. Verder kan de post „Opcenten dividend en tantièmebelasting" worden verhoogd met f 2.000. Totaal f 12.000. Te dekken is een bedrag van f 24.749.75. Als gevolg van vorenstaande wijzigingen daalt het tekort met f 16.416 zoodat nog voor een bedrag van f 8333.75 dekking moet worden gevonden. Dit geschiedt tot op f 5000 na door voorge stelde blijvende bezuinigingen. Dit restant van het tekort moet worden gevonden c.cor een uitkeering van f 5000 aan de gemeente uit de reserve van het Electriciteitsbedrijf. Daarvoor zal een geldleening moeten worden aangegaan omdat de reserve als bedrijfskapi taal is aangewend B. en W. stellen voor, deze wijzigingen goed te keuren. WOONWAGEN GESTRAND. Woensdagmiddag brak in de Breestraat een van de veeren van een woonwagen, dl? op den doortocht was. De wagen kon de reis niet voortzetten, werd aan den kant van den weg gezet en vormde daar een hinderpaal voor het drukke snelverkeer. De eigenaar van den woonwagen deelde aan de politie mede, dat hij geen geld had om de veer te laten herstellen. De politie heeft zich maar over den man ontfermd en heeft de veer voor rekening van de gemeente laten her stellen. Na afloop van deze werkzaamheden kon de reis worden voortgezet. SPORT EN SPEL CRICKET. NED. CRICKETBOND. De ranglijst. Overgangsklasse A: - 2: - Z w èsf o z:'2 o "S 6 0.3 o> C- V. V. V. 9 2 6 O 0 1 18 A. C. C. 10 0 7 0 0 3 14 H. B. C. 9 2 3 0 1 3 11 Quick (N.) 9 1 4 0 U 4 11 Kampong 9 0 2 0 1 6 3 V. R. A. 2. 10 0 1 0 3 6 1 Overgangsklasse B: Herm.D.V.S. 10 5 4 0 0 1 23 H. B. S. 10 3 5 0 0 2 19 R. en W. 2 10 0 5 1 1 3 10 Ajax (L.) 10 0 3 0 2 -1 4 H. C. C. 3 10 0 2 2 3 2 3 R. C. H. 10 0 1 1 2 6 1 OVERZICHT. Nu P. W. door haar jongste nederlaag tegen Haarlem voor goed als hekkensluiter is aan gewezen. concentreert zich de belangstelling thans nog op de resultaten die V. O. C. en H. C. C. I op hun komende tegenstanders zullen behalen. Beide ploegen spelen a.s. Zon dag een uitwedstrijd. V. R. A. ontvangt n.l. de Rotterdammers, terwijl P. W. als gastheer van de Residentiespelers optreedt. Wij zijn van een zege van V. O. o, nog niet geheel overtuigd: anders is het echter gesteld met de Groote Haagsche. die ongetwijfeld op het zwakke P. W.-bowlen een record aantal runs zal maken. Van geen belang voor de ranglijst, doch daarom niet minder interessant is de plaat selijke ontmoeting HaarlemRood en Wit. Velen zullen zich de spannende ontmoeting aan de Spanjaardslaan herinneren: gelet op den bijzondere goeden vorm der Haarlem- batsmen, kunnen wij voor a.s. Zondag even eens een strijd tusschen twee gelijkwaardige ploegen tegemoet zien, die naar wij hopen door een record aantal bezoekers zal worden bijgewoond. Te Laren wordt de zeer belangrijke beslis singsmatch gespeeld tusschen V. V. V. en H. D. V. S. Had deze match in het begin van het seizoen plaats gehad dan zouden wij zonder aarzelen Hermes als overwinnaar hebben aangewezen. Thans achten wij den aanval der Amsterdammers dusdanig superieur, dat een Schiedamsche victorie o.i. als een ver rassing zou zijn te beschouwen. UMPIRE. KAMPONG COMB.—THE „OHOE'S" Donderdag speelden the ..Ohoe's" hun laatsten wedstrijd en wel tegen bovenge noemde sterke combinatie. Dit is tevens de eenige wedstrijd, die the „Ohoe's" verloren hebben. Kampong begint te batten. Reeds in de 2de over valt een wicket, doch dan houden F. Eouvv en G. J. Ufkes eenigen tijd stand. Op 15 valt ook het wicket van Bouvy en op dit zelfde totaal ook 't wicket van A. van Spanje. Dan zijn het Ufkes en J. C. P. van Raalten. die een grooten stad op zetten. Op 54 word' Ufkes echter gevangen, na een goede 22. Hierna zetten Eikeboom en van Raalten de innings kalm voort. Als beide verdwenen zijn. is het spoedig met de Kampong-innings ge daan. Het totaal was 85. m de dubbele cijfers kwamen: G. J. Ufkes 22, J. C. P. van Raalten 29 en G. Eikeboom 14. Voor Haarlem bowlden: H. Hurkmans 07 J- de la Mar 530, F. van Dalsum 428, B. Kleefstra 011 en R. de Vries 016. Bij the „Ohoe's" is het begin zeer slecht. Achter elkaar vallen de wickets van F. van Dalsum. J. de la Mar. R. de Vries en B. Kleef stra. Alleen J. Voogd, riie geopend had. wist stand te houden. Met H. J. van Vreeden zet hij dan een stand van 25 runs op. Op 39 valt zijn wicket. Verder zijn er gen batsmen, die dc dubbele cijfers weten te bereiken. Het totaal wordt tenslotte 79. In de dubbele cijfers kwamen: J. Voogd 16 en H. J. van Vreeden 23. Voor Kampong bowlden: van Raalten 3—84 Ufkes 625, van Spanje 01. H. van Duyn 05. D. Boon 1—6. ROEIEN DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN TE BOEDAPEST De training. Een speciaic medewerker meldt ons uit Boedapest: Naar men weet hebben twaalf landen in geschreven voor de Europecsche roeikam- pioenschapper.. Het aantal inschrijvingen bedraagt- in totaal 60. terwijl ongeveer 220 deelnemers in de verschillende races zul len uitkomen. Heden Vrijdag hebben de voorwedstrijden plaats, waarbij een groot programma valt af te werken, hetgeen intusschen uit de reeds gepubliceerde loting wel is gebleken. Op 26 Augustus hebben dan de herkansingsraces plaats; op Zondag 27 Augustus worden de finales verroeid. Omtrent de geschiedenis der Europeesche roeikampioenschappen kunnen wij nog me- dedeelen. dat het eerste kampioenschap werd verroeid in het jaar 1893. Van dien tijd af heeft België de meeste kampioenschappen gewonnen nl. 43. Op de tweede plaats staat Frankrijk met 39 overwinningen; ook Zwit serland wist een zelfde aantal overwinningen te behalen. Daarna komt Italië met 33 maal een Europeesch kampioenschap. Nederland beeft tot nu toe driemaal het kampioenschap in het skiff-nummer behaald, tweemaal het kampioenschap van de achten en tweemaal in het nummer twee met stuurman: in de nummers vier met stuurman, twee zonder stuurman en in de dubbel scull werd door Nederland eenmaal een Europeesch kam pioenschap gewonnen. Ter vergelijking diene nog dat Hongarije tot nu toe maar vijf Europeesche roeikampioenscahppen kon win nen. De rocibaan. De roeibaan voor deze kampioenschappen heeft een lengte van 2000 Meter en is in de Hongaarsche hoofdstad op den Donau uitge zet. De baan. die vlak naast het prachtige Margaret hen-eiland is gelegen, is niet geheel recht, doch van den start af kan men den strijd goed -overzien en ook bij de finish heeft men een prachtig overzicht op de baan. Met stroom mee roeiend heeft men natuurlijk met een en ander rekening te houden. De stroom zelf heeft een uursnelheid van onge veer 4 K.M. Op de 500, 1000 en 1500 Meter zijn tiisschen- stations ingericht, die telefonisch met start en finish verbonden zijn. De start geschiedt met een electrisch toestel, de baan kan door vijf ploegen tegelijk worden geroeid met be hulp van roode boeien De finish is gelegen bij het noordelijk deel van het Margare- then-eiland. Hier zijn tribunes gebouwd voor ongeveer 15000 toeschouwers. Voorts ligt hicv het bootenhuis, met postkantoor, jury- en perskamer, wedstrijdbureau enz. De training. De Nederlandsche roeiers zijn op 13 Augustus met hun training op de Donau begonnen. Voor de Nederlandsche ploeg was een clubhuis van de „Elektromos Müvek" een éroote'lokaliteit met badinrichting ge reserveerd. Naast dit clubhuis bevindt zich ook het buitenhuis, waarin 100 booten kun nen worden geborgen en waarin ook de Ne derlandsche liggen. Op 19 Augustus hebben onze landgenooten tweemaal, op 20 Augustus een Hongaarschen feestdag eenmaal, op 21 Augustus weer tweemaal en op 22 Augustus iri verband met de slechte weers omstandigheden eenmaal geroeid. Tot nu toe was men zeer tevreden met de resultaten. Dupon van d-e Njord-acht voelde zich aanvankelijk niet fit, evenmin, als Stonn van 's-Gravesande, de slag van de Tri ton-vier, die lichte kwetsuren had opgeloo- pen. Beide roeiers hebben echter op 23 Augustus weer aan de training deelgenomen. Steeds waren dr. Mieremet, dr. Marres en de heer Schutte bij de training tegenwoordig. Toen we Donderdag met de Nederlandsche motorboot het Donauwater doorkruisten, ont moetten wij niet minder dan 70 a 80 booten, een kleine Internationale vloot. Men verwacht zeer veel toeschouwers bij de wedstrijden. Extra treinen komen met enthousiaste supporters uit Milaan en uit Weenen. Ook dc Hongaarsche spoorwegen zullen per extra treinen uit Györ. Baja en Szolnok roeiliefhebbers naar Boedapest bren gen. De Hongaarsche regeering zal aan de deel nemers en officials een banket aanbieden; het gemeentebestuur van Boedapest geeft een officieel diner. Boedapest zelf is een zeer bezienswaardige stad: vele uitstapjes en be zoeken worden dan ook gemaakt. HET CONGRES VAN DE F. I. S. A. Uit Boedapest: Het congres van de F. I. S. A. heeft den president dezer organisatie, den heer Fiorihi. alsmede de overige bestuurs leden, met algemeene stemmen herkozen. Een besluit omtrent de plaats, wae.r de Europeesche kampioenschappen het volgende jaar zullen worden gehouden, werd nog niet genomen. Tot dusver heeft alleen Portugal zich bereid verklaard, de organisatie daarvan op zich te willen nemen. ZEILEN HAARL. ZEILVEREENIGING ZEILEN MET DE NED REIS- VEREENIGING. De leden van de Ned. Reisverecniging zul len a.s Zaterdagmiddag de gasten zijn van de H.Z.V. De vloot zoover noodig zal beschikbaar zijn om een tochtje te maken op den Mooien Hel en het N.B. Spaarnc. Het vertrek heeft plaats van Penningsveer te half vier. ONDERLINGE WISSELWEDSTRIJDEN. Als slot van het wedstrijdseizoen zijn er voor Zondag Wisselwed.strijden uitge schreven. die zeker als vorige malen wel in den smaak zullen vallen. Elke eigenaar- schipper vaart het aantal wedstrijden, be paald door het aantal deelnemende schepen in een bepaalde klasse. Het aantal klassen is vier: 2 groepen BM.. puzz'o-, kaiuitscheepjes en gemonde kb.—r. Te tien uur valt het eov-rr .?ehot. De startlijn, tevens finish is ter hoocto van net H.Z.V.-clubhuis.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9