-Hull F.Ufisbfun Liffmouin Totale Uitverkoop De voorbereidingen voor het a. s. seizoen. De Europeesche kampioenschappen. Haarden D. DE LUGT Hieuwe Mootets Hieuwe japonnen Hieuwe Hoeden. Hieuwe Stoffen WOLen KATOEN L TH. KORT ILL Mimai f I Wilhelminastraat ENORME PARTIJ GOEDEREN afkomstig uit een FAILLIETE FABRIEK 2 2 2 6 10 14 39 1.40 25 2.25 3.50 ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 VOETBAL. i. Hoewel de r nog niet in de maand versche nen is, blijkt de belangstelling voor het a.s. voetbalseizoen reeds allerwege ontwaakt te zijn, vooral nu de competitie-indeeling dit maal zoo vroeg bekend is geworden. De leden der voetbalclubs en de supporters houden zich natuurlijk al lang en druk bezig met het bespreken van de samenstelling der elftallen en de kansen der clubs. Zij weten u met de kracht der overtuiging mede te deelen, dat club A wel zal degradeeren en club B kampioen zal worden; dat vereeni- ging c veel moeite zal hebben om het hoofd boven water te houden; dat club D veel meer elftallen in het veld kan brengen, dan club E, enz. Het zijn natuurlijk allemaal maar gissin gen en bij velen is bovendien de wensch de vader der gedachte. Daarom hebben wij aan de mannen, die het weten kunnen, eenige vragen gesteld over de eerste en tweede klasse clubs in Haarlem en omstreken, waarvoor wij de aandacht van onze lezers vragen. Vandaag beginnen wij met de grootste vereeniging, dus met r. c. h. De heer J. de Geus, se cretaris dezer vereeni ging, die al zooveel goeds voor zijn club op het veld verricht heeft en die zich nu zoo ver dienstelijk achter de groene tafel maakt, SÊ&tëÜlSHH meent dat voor hem l de tijd aangebroken iSj om niet meer in het j. ue ucu-. eerste elftal uit te ko men. We hebben deze mededeeling echter vccrloopig maar voor kennisgeving aange nomen, want we zij overtuigd dat De Geus, wanneer de elftalcommissie hem roept, weer gereed zal staan om zijn geliefde zwart blauwe kleuren te verdedigen. Hij deelde ons mede. dat het aantal leden niet minder dan... 608 bedraagt, namelijk 334 gewone leden, *3 juniores en 231 adspiranten. Ook zijn er 80 donateurs. Dat zijn dus wel cijfers, die spreken! R.C.H. heeft in de laatste tien jaar de vol gende positie in de competitie ingenomen: in het seizoen 1923/'24 eindigde zij op de 8e plaats met 15 punten; in 1924/'25 op de 4e met 22; in 1925/'26 op de 7e met 16; in 1926/'27 op de 5e met 18; in 1927/'23 op de 5e met 18; in 1928/'29 op de 3e met 21; in 1929/'30 op de 2e met 22 (slechts drie punten minder dan de kampioen Ajax); in 1930/'31 op de Ge met 14 punten, in 1931/'32 op de 2e met 23 (wederom achter Ajax, maar thans met 6 punten verschil)in 1932/'33 op de 5e met 17 punten. In het seizoen 1922/'23 was R. C. H., zooals onze lezers weten, kampioen van Nederland! Dat wordt natuurlijk nooit vergeten. Sinds half Mei wordt al druk op de velden in het Heemsteedsche Sportpark onder lei ding van den Hongaarschen trainer Emil Riff geoefend. De resultaten daarvan zullen in de eerstvolgende maanden wel merkbaar zijn. Het is dan ook een lust, om in dat prach tige Sportpark te oefenen, want alle velden verkeeren in een prima-prima conditie. Ter verbetering van de accomodatie behoefde niets gedaan te worden, want sinds de stich ting van het Sportpark is alles nog tip-top in orde. In tctaa. brengt R. C. H. geregeld niet min der den 35 elftallen in het veld, namelijk voor den K. N. V. B. het eerste en tweede elftal en bovendien een juniorr.i-elftal; voor den Haarl. Voetbalbond elf elftallen en zes junioren-elftallen; in de Zaterdagmiddagcompetitie acht adspiranten- elftallen en verder nog zeven elftallen voor de onderlinge aflspiranten -a f deelirig op Woensdagmiddag. Dat zijn de zoogenaamde kleur-elf tallen. De leeftijd van de dertien spelers, uit wie een keus voor het eerste elftal gedaan moet v/orden, varieert van 35 tot 20 jaar. Keeper G. Kos is 25 jaar, de back C. Prevost 30, de back G. Krom 35, de halfback J. Geutkens 30, de back F. van Thiel 21, de linkshalf D. Pre vost 24. de spil A. Ruis 'aanvoerder) 30, de voorspelers P. Hanse 26, A. Slot 21. P. Verkerk 28, W. Kedde 22. A. Martin 21, j. Houkes 20 en de halfback J. Paape 25 jaar. Het bestuur is als volgt samengesteld: H. Scheen, voorzitter; J. de Geus. secretaris: c. de Laat. penningmeester; J. Segerius, vice- voorzitter; W. van Leeuwen, tweede secreta ris; W. Hazevoet, tweede penningmeester; R. Roelfsema, commissaris. De heer De Geus meerit, vooral lettende op de indeeling der afaeelingen, dat R. C. H. in dit seizoen wel een rol van beteekenis zal vervullen. A. Ruis, aanvoerder. ROEIEN. De Vries (Spaarne) No. 4 in zijn serie. Nederland met de twee zonder stuurman (De Hoop) in de finale. - De andere ploegen heden Zaterdag in de herkansingsraces. (Van een spec.ialen V. D.-verslaggever). Uit Boedapest: Onder begunstiging van fraaie weersomstandigheden zijn op den Do- nau Vrijdagmiddag de Europeesche roeikam- pioenschappen begonnen.De wind stond recht over de baan, terwijl de vrij krachtige stroom mee was. Verwacht kon worden, dat er goe de tijd wei-den gemaakt, hetgeen inderdaad het geval was Helaas hebben onze Holland- sche ploegen het er niet zoo goed afgebracht. Slechts één ploeg, ml. de twee zonder stuur man van de Hoop, wist door tweede aan te komen in de heat zich direct voor den eind strijd te plaatsen. De andere ploegen dienen heden Zaterdag over te roeien in de herkansingsraces. In de twee zonder stuurman nam de Hoop de leiding; op 500 Meter leidde zij met drie kwart lengte voorsprong op Hongarije, waar op Polen en België volgden. Op de volgende 500 Meter zakten de Nederlanders af, Hon garije passeerde en nam een flinken voor sprong. Op 1000 Meter roeide de Hoop met 36 slagen in de minuut. Op 3 4 baanlengte had Hongarije zijn voorsprong nog vergroot. De Polen roeiden op de laatste 500 Meter zeer goed en vormden nog een ernstige bedreiging voor onze ploeg. Doch met een halve lengte voorsprong op Polen wist de Hoop de tweede plaats te behouden, echter met grooten ach terstand op Hongarije. België was ver achter. In de tweede heat van het skiff-nummer roeide De Vries van Het Spaarne slecht. Hij kon het tempo tegen Polen, Tsjecho-Slova- kije en Zwitserland niet volgen, hij had spoe dig een achterstand, die steeds grooter werd. De tijd van den winnaar Polen was 6 min. 49.2 sec. Die van De Vries bedroeg 6 min. 57.6 sec. Deze kwam op de vierde plaats te lig gen. De Spaarne-skiffeur krijgt heden nog maals een kans en wel tegen Frankrijk, Spanje en Italië in de tweede herkansings- race. De vier zonder stuurman scheen aanvan kelijk een succesnummer voor ons land te zullen worden. De eerste start mislukte, doch voor de tweede maal (Holland roeide in de tweede heat trgen Hongarije. Denemarken en Joegoslavië I ging de Triton-vier snel weg en nam spoedig de leiding. Op 500 Meter had den de Utrechtenaren een halve lengte voor sprong en op 700 Meter bedroeg de voor sprong zelfs een lengte Toen achtervolgde onze ploeg de pech. De slag Storm van 's-Gra- vezande voelde zich plotseling niet geheel fit meer. zoodat niet op volle kracht, kon wor den doorgeroeid. De Triton-vier zakte af en moest zich ten slotte met de derde plaats te vreden stellen. Naar we vernamen veelde de roeier zich Vrijdagavond weer fit. zoodat he den in de herkansing tegen Polen. België en Joegoslavië de Triton-vier haar laatste kans krijgt om zich voor den eindstrijd te plaat sen. Tenslotte kwam Nederland aan den start in de achttriemsgieken en wel met de Njord- 8Cht. Na den start kreeg Frankrijk, die met Zwitserland, Nederland in de eerste heat roeiden, een kleinen voorsprong. Op 500 Meter lagen alle booten echter weer gelijk. Op 700 Meter hadden Nederland en de Fransche acht een kleinen voorsprong genomen, doch daarna kwam Zwitserland fraai ihloopen. Zij passeerde de Njord-acht en nu ging het op Frankrijk in. Op 1500 Me ter lagen Frankrijk en Zwitserland boord aan boord met Nederland eenige lengten achter. Het werd een verbitterde eindspurt; beide landen passeerden tegelijk de finish in den tijd van 5 min. 59 sec. Nederland kwam als. derde aan met drie lengten achterstand in den tijd van 6 min. 8 sec. Nederlandmoet nu heden met Joegoslavië, Polen, België en Spanje een herkansingsrace roeien voor een plaats in den eindstrijd in verband met het feit, dat zoowel Frankrijk als Zwitserland in de finale zijn geplaatst. De volledige uitslagen van Vrijdag luidden: Skiff. Eerste heat: 1 Denemarken tijd 6 min. 49.2 sec. 2 Frankrijk 3 Italië, 4 België. Bij den eersten start kregen de Fransche en Italiaansche skiffeur een aanvaring, waar door de race moest worden overgeroeid. Tweede heat: 1 Polen tijd 6 min. 49.2 sec. 2 Tsjecho-Slovakije, 3 Zwitserland, 4 Neder land (De Vries Spaame). Derde heat: 1 Hongarije tijd 7 min. 3.6 sec. 2 Joegoslavië, 3 Spanje, Denemarken. Polen en Hongarije komen direct in den eindstrijd. De twee herkansingsraces van heden zijn als volgt ingedeeld: Eerste herkansingsrace: 1 België. 2 Joego slavië. Tsjecho-Slovakije, Zwitserland. Tweede herkansingsrace: Nederland, Frank rijk, Spanje en Italië. Twee zonder stuurman: Eerste heat: 1 Hongarije tijd 6 min 52.3 sec. 2 Nederland (De Hoop Amsterdam) 6 min. 55.3 sec. 3 Polen 6 min. 56.2 sec. 4 België Tweede heat: Zwitserland 6 min. 51.6 sec. 2 Italië 6 min. 56.4 sec. 3 Joegoslavië. Hongarije, Nederland, Zwitserland en Ita lië komen dus Zondag direct in den eind strijd, terwijl Polen. België en Joegoslavië in de herkansingsrace van heden tegen elkaar roeien voor een plaats in den eindstrijd. Twee met stuurman. Eerste heat: 1 Polen tijd 7 min. 9.8 sec., 2 Frankrijk 7 min. 10 sec. 3 België. Tweede heat: 1 Hongarije 7 min. 10.4 sec.. 2 Italië 7 min. 16.4 sec. 3 Spanje. Polen, Frankrijk. Hongarije en Italië ko men dus Zondag direct- in den eindstrijd. Be1- gië en Spanje roeien heden een herkansing race voor de vijfde plaats in de fina10. Double scull. Eerste heat: 1 Hongarije tijd 6 min. 32 sec. 2 Frankrijk 6 imn. 36.4 sec. 3 Polen, 4 Roeme nië. Tweede heat: .1 Italië 6 min. 44.2 sec. 2 Joegoslavië 6 min. 54.8 se.c. 3 België. Hongarije. Frankrijk. Italië en Joegoslavië komen in den eindstrijd. Tusschen Polen, Roemenië en België heeft heden, een herkansingsrace plaats. Vier zonder stuurman. Eerste heat: 1 Zwitserland 6 min. 28. 6 sec. 2 Italië 6 min. 32.8 sec. 3 Polen. 4 België. Tweede heat: 1 Hongarije 6 min. 22.8 sec. 2 Denemarken 6 min. 23.8 sec. 3 Nederland (Triion-vier Utrecht). 4 Joegoslavië. Zwitserland Italië Hongarije en Denemar ken plaatsten zich dus direct in den eind strijd. Polen, België, Nederland en Joegosla vië moeten om een plaats in de herkansings race roeien. Vier met stuurman. Eerste heat: 1 Italië 6 min 3.4 sec. Uitste kende tijd. 2 Frankrijk 6 min. 9 sec. 3 Zwit serland 6 min. 13.2 sec. 4 Spanje. Tweede heat: 1 Denemarken 6 min. 28.6 sec. 2 Joegoslavië 6 min. 30.8 sec. 3 België. 4 Roemenië. Derde heat: 1 Hongarije 6 min. 26.8 sec. 2 Tsjecho-Slovakije 6 min. 29.6 sec. 3 Polen. Italië, Denemarken en Hongarije plaatsten zich direct in den eindstrijd. Er hebben heden twee herkansingsraces plaats. In de eerste herkansingsrace roeier. België, Tsjecho-Slovakije, Roemenië er Spanje. In de tweede herkansingsrace roeien Frani rijk. Zwitserland. Joegoslavië en Polen. Achtriemsgieken. Eerste heat: 1 en 2 Zwitserland en Frank rijk tijd 5 min. 59 sec. 3 Nederland 'N.ïord Leiden) 6 min. 8 sec. 4 Tsjecho-Slovakije. Tweede heat: 1 Italië 5 min. 55.6 sec. 2 Joe goslavië. Tijd 5 min. 56.6 esc. 3 Polen. Derde heat: 1 Hongarije, 5 min. 59.2 sec. 2 België 6 min. 11 sec. 3 Spanje. Zwitserland, Frankrijk, Italië. Hongarije komen Zondag direct in den eindstrijd. De andere vijf ploegen roeien heden om een plaats in den eindstrijd. LAWNTENNIS om den daviscup 1934. NederlandItalië, Timmer verliest van De Stefani. Uit Scheveningen: Op de banen van de M. E. T. S. is Vrijdag middag de wedstrijd Nederland—Italië voor de derde ronde voor het Davis-Cup-tournooi 1934 begonnen met de partij Timmer—De Stefani. Na harden strijd won de Italiaan in vijf sets. De Stefani (Italië) sloeg Timmer (Nederland) met 11—9, 57, 4—6, 6—2, 6—2. Omtrent het verloop van den kamp nog het volgende: Het mooie weer had een drom van belang stellenden naar Scheveningen gelokt, die hebben genoten van een spannend duel tus schen Timmer en De - Stefani. de sterkste spelers van beide ploegen, welke strijd ten slotte gewonnen werd door den Italiaan: doch niet dan na vijf sets kon hij zijn meer derheid bewijzen. Reeds in de eerste set ontbrak het niet aan spanning. Timmer behaalde eerst een kleine voorsprong, dien hij kon behouden; doch ten slotte werd het 9—9, waarna de Italiaan er 119 van maakte. De Stefani leidde met 10 set. -Toen toonde Timmer ten volle zijn vecht lust en ofschoon het er aanvankelijk op leek, dat De Stefani ook de tweede set zou winnen, herstelde Timmer zich krachtig om dan met 75 te winnen. In de derde set had Timmer een voor sprong met 40. Weliswaar haalde de Ita liaan op tot 4-4, maar toen was 't met hem ge daan; het werd 64 voor onzen landge noot. Timmer leidde dus met 2 tegen 1 set. De kans op een overwinning leek nabij. Maar de Italiaan dacht er anders over. Hij maakte korte metten met zijn tegenstander in de vierde set, waarin hij spoedig met 3—0 leidde. De Stefani won de 4e set ten slotte met. 62. Zoo was het two sets all. In de beslissende set was het verschil aan vankelijk nog grooter, maar toen De Stefani met 40 de leiding had, probeerde Timmer de situatie nog te redden, doch met 62 kwam het einde van de set en daarmede de eerste overwinning van Italië. De tweede partij tusschen Rado en Kar- sten werd een sprekende overwinning van den Italiaan, die in drie straights sets won, nl. 61, 63, 61. De stand is hiermede 20 voor Italië, zoodat de kans op een Ita liaansche overwinning buitengewoon groot is WIELRÏJDEN. VAN HOUT VERBETERT HET WERELD UURRECORD. Van Hout. Uit Roermond: Vrijdagavond deed de wiel renner Jan van Hout ten aansehouwe van en- hele honderden belangstellenden op de Rcer- mondsche wielerbaan een officieele poging, het op naam van den Zwitser Oscar Egg staande wereld-uurrecord, op zijn naam te brengen. Hij slaagde hierin op fraaie wijze en bracht het van 44.247 K.M. op 44.588 KM. Als official zoowel voor de N. W. U. als voor de U. C. I. fungeerde de heer Hirschman. Wanneer dit record erkend wordt en de voorwaarden zijn blijkbaar daarvoor aanwe zig heeft een Nederlandsch wielrenner het allerzwaarste record, dat in de wielersport bestaat, op zijn naam gebracht. Van Hout heeft hiermede een zeer bijzondere prestatie verricht, want in den loop der ruim 20 jaar. dat dit record op naam van den Zwitser Egg heeft gestaan, hebben tal van renners van wereldvermaardheid tevergeefs getracht, het te verbeteren, daartoe in het bijzonder aange moedigd door het feit, dat- Ecg zelf een be langrijken geldprijs ter beschikking had ge steld voor den renner, die het hem verbeterde. Een uur lang, geheel op eigen kracht, mei een dergelijke snelheid ..draaien" grenst aan het wonderbaarlijke. Tot de velen die het ver geefs geprobeerd hebben behoort o.a. ook de zesdagenkoning P. van Kempen. Zoo veelvul dig waren de mislukte pogingen tot verbete ring van Egg's prestatie langzamerhand ge worden, dat men in wielerkringen bijna ging denken, dat het als onmogelijk moest worden beschouwd. Van Hout heeft zich hierdoor niet laten afschrikken en het waarde volste we- laten afschrikken en het waardevolste we- vindt zich thans in Nederlandsch bezit. De nieuwste modellen haarden en Haardkachels 1933 staan we der voor U gereed in bulgzanu en in onafbrandbare lak. LAAGSTE PRIJZEN* Compleet geplaatst: Permanent Haarden vanaf 7,*>.— Jnarsina Haarden 82.51 Prlsia lis. Beeld en Dyserlnck 9!.— Verder nog vele andere merkel Magazijn en werkplaats nassaulaan15-17 MEVROUW BEL OP 16910 voor Uw gebruikte m-ubflen zolderopruimingen te verkoopen aan II. \V. DAMES Jausweg 14, bij het Statiou DIVERSE KWALITEITEN ZOOWEL DE NATIONALE- Lange Veerstraai en Gr. Houtstr. 50 HAARLEM. Raadhuisstraat 52 HEEMSTEDE. vju'inm Parijt brengt weer nieuwe modellen. U kunt ze van Uw ouden hoed laten maken. WILLEM P. DAMAVE ia degeen die dat wonder kan verrichten. Als Uw oude hoed door hem gestoomd, vervormd en in één der nieuwe tinten is geverfd, bent U opgetogen van zoo'n verandering. Elke maat van 53-62 kan ervan gemaakt worden. fl\ Wit f cm tP. 4 van een aangekocht door de IL&NGI WEHgSTM^TT u Kraanslangetjes spatters Gasslang, p. M Water-, Tuinslang, p. M Tuinsproeïers. zwaar koper Waterkranen, zwaar koper 4 5 14 24 30 55 Sleutelringen 5 en 3 Schroevendraaiers 9 en 4 Oliespuitjes 5 Hangsloten 8 en 8 Rijwselsioten 12 Rolcentimeters 14 Deurplaten 15 Buigtangen 25 Combinatietang 35 Punaises, 36 stuks Kleerhaken Pansponsen 5 en Tafelklemmen, nikkel Komkommerschaaf Waschkiemmen, 144 stuks Raamhorren Keukenspiegels Moderne Theebladen 3 5 8 25 35 39 65 39 Spirituskoker, gewoon met voor- verwarming 98 Keukenweegschaal 98 Snijboonmolens1.30 en 1.05 Petroleumstellen Haller en ander merken v.a. .vaar emaille Fluitketels alle kleuren racht stel Pannen, alle kleu ren, van 6.50 voor 59 d.98 Lichtstop v. electra Stopcontacten v. electra Afsluiters v. electra Porceleinen kapjes Afsluiter met stopcontact Electr. Ijzers, m. 2j. garantie Schellendraad, 50 Meter Leidingdraad, per 100 Meter Snoer gevlochten, 100 Meter Slaapk. Ornament 1.65 en Giaslamp, gr. model 3-98 en Woonkamer Ornament, met zijden kap met glas 16.50 v. 3-lichts Kroon 5. Kronen, van Lantaarns, verchroomd Groote staande eiken Salon- Schemerlamp met batik kap van 11.nu •^ascomforen, vuurvast, rond, nu 1.20 en één vlams, vierkant tweevlams, groot Ruime kortingen aan installateurs, Wederverkoopers en Winkei Ziet de Etalages in de Lanae Veerstraat 15 1.25 89 2.45 3.6C 4.95 6 95 9.75 1.15 5.95 90 2.31 6.95

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9