Het jubileum van St. Caecilia. MAANDAG 28 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 11 VELSEN. De officiëele opening der feestweek. Eerecomité en uitvoerend comité -poseeren voor onzen fotograaf. Eerste rij (zittend) links de heer Harsveld voorzitter St. Caecilia, rechts de heer Jac. Groot voorzitter der win- keliersvereeniging „Wijkeroog". Geheel links (staande) de heer Joosen, directeur van St. Caecilia. De feestweek door het jubileerende St Cae cilia georganiseerd in samenwerking met de Vereeniging van Winkeliers en Neringdoen den „Wijkeroog" is Zaterdagmiddag officieel door den heer H H. Meijer, waarnemend voor zitter van het eere-comité geopend. Er waren heel wat belangstellenden meest afgevaardigden van plaatselijke muziekcorp sen in het gebouw van den R.-K. Volksbond aanwezig toen de heer Jac. Groot, voorzitter van „Wijkeroog" de bijeenkomst met een woord van welkom opende. Spreker zeide,--dat- het hem genoegen deed dat zoovelen zich op dezen stralenden dag hadden opgemaakt, om het feest van St. Caecilia te vieren. In het bijzonder verwelkomde spreker het eere-co mité, dat een schakel is geweest tusschen St. Caecilia en de burgerij. Verder heette spreker de afgevaardigden- der zusterverenigingen- welkom en van de orkesten, die bereid zijn geweest er toe mede te werken, de feestweek te doen slagen.De wmkeliersvereeniging heeft met genoegen de uitnoodiging van St. Cae cilia aanvaard om het jubileum gezamenlijk te vieren. Spreker wenschte ten slotte St. Caecilia ge luk met haar jubileum, waarbij'hij namens „Wijkeroog" een fraaie bloemenmand over handigde. Namens het eere-comité sprak daarop, bij afwezigheid van den voorzitter, burgemeester Rambonnet, als waarnemend voorzitter de heer H. H. Meijer. Met buitengewoon veel sympathie hebben allen het lidmaatschap van het eere-comité aanvaard, zeide spreker. Allereerst wenscht hij de jubileerende vereeniging geluk. Hij zeide, zich oprecht te verheugen in den bloei eii den voorspoed van St. Caecilia en hoopte, dat de vereeniging bij haar zilveren jubileum op even gelukkige ja ren als thans mag terugzien. Al heeft de ju bileerende vereeniging nog niet de hoogste sport op den ladder bereikt, als men het vaandel ziet blijkt, dat men al aardig op weg is. Spreker meende, dat er wel reden is om feest te vieren. Dat een vereeniging 15 jaar kan bestaan, is al een felicitatie waard. De heer Meijer bracht de vereenigingen hulde voor de o.rganisatie van het jübileumsfeest; veel is daarvoor noodig geweest. Het eere comité stelt het zeer op prijs, dat dit feest met de Wmkeliersvereeniging „Wijkeroog" wordt gevierd. Ook spieker ligt „Wijkeroog" na aan het hart en hij verheugt zich er daar om over, dat de vereeniging ondanks den slechten tijd, die thans met het moderne snelverkeer veel moeilijker is dan voorheen, daar helaas zoovelen elders hun inkoopen gaan doen, deze feestweek heeft georgani seerd. Hij hoopte, dat deze feestweek er toe zal bijdragen, dat allen het besluit nemen, hun inkoopen zooveel mogelijk hier te doen. Gelet op de medewerking van zoovele vereenigingen, is er een waarborg, dat de feestweek zal slagen. Onder luid aplaus der aanwezigen bood de heer Meijer St. Caecilia een fraaie klarinet aan, alsmede een bloemenmand. Hierna verklaarde de heer Meijer de feest week voor geopend. De heer W Berghuis bracht met een bloe menhulde en eenige wel gekozen woorden de gelukwenschen over van de Voetbalvereni ging „Kinheim" Spreker wenschte, dat St. Caecilia nog vele jaren mag groeien en bloeien in het belang niet alleen van haar zelf, maar ook van het aloude Wijkeroog. De heer J. Vel bracht de gelukwenschen over van „de Eendracht". Ook deze spreker meende, dat er voor St. Caecilia wel reden was om feest te vieren omdat zij de laatste jaren met sprongen vooruit is gegaan. De heer Vel bracht de vereeniging hulde voor hetgeen zij gedaan heeft in het belang van de Vereeniging „Volksconcert" en sprak den 1 wensch uit, dat St. Caecilia onder leiding van den heer Joosen nog vele lauweren mag oog sten. Ook de heer Vel besloot met een bloe menhulde. Mevrouw Verwaters-van Schagen zegde het eveneens met woorden en bloemen en wel namens de Damestooneelvereeniging „Op waarts", hetzelfde deden de heeren R. Meijer namens het mannenkoor „de Eendracht". K Ebbeling namens „Kunst na Arbeid" en A. Floor namens Kindervreugd en het kinder koor „Lentebloemen". De heer Th. Bruinzeels. 2e voorzitter van „Wijkeroog" herinnerde aar de voorbereidingen voor het jubïleumsfeest en prees de goede samenwerking tusschen St. Caecilia en zijn vereeniging. Het comité heeft de haver verdiend en spreker hoopte, dat het die ook mocht krijgen. Tenslotte bracht de heer J. Schouten de gelukwenschen over van de Harmonie Concordia, IJmuiden; Concordia zeide het echter niet met bloemen, maar met een muziekstuk, nl. Oreste, drama tisch openingsstuk van den heer Sam. Vles- sing. De heer L. Harsveld, oprichter van St. Cae cilia, voerde daarna het woord en wel op ver zoek- van zijn broei-, voorzitter der jubilee rende vereeniging, die door ziekte de voor bereidingen niet heeft kunnen meemaken. Spreker vond het een aangename taak, een oogenblik het woord te mogen voeren. Hij hoopte, dat alle wenschen tot St. "Caecilia ge richt, in vervulling mogen gaan en de ver eeniging 'tot-grooten bloei mag komen. Een klein volk kan groot worden, vervolgde spre ker, maar alleen door eendrachtig samen werken. En dan staat men paf van hetgeen bereikt kan worden. Ook bij het feest van St Caecilia is veel eendracht ontplooid. Spre ker hoopte, dat iedereen volop van het feest zal kunnen genieten. De vereeniging heeft dit door lage entreeprijzen mogelijk gemaakt. Spreker herinnerde nog aan de vereeniging „Volksconcert" en hoopte, dat het publiek van zijn belangstelling zal getuigen. Spreker noemde het een aanklacht niet alleen tegen het publiek, maar ook tegen de autoriteiten, dat de mooie muziektent in Velserbeek den geheelen zomer „open en bloot" heeft ge staan. Spreker dankte allen voor de verleen de medewerking en voor de goede samen werking en hoopte, dat een nauwe band mag worden gevormd tusschen de vereenigingen. Door eendracht zal het kleine volk van Velsen groot worden. Het eere-comité bracht spre ker dank voor de fraaie klarinet. De heer Harsveld wees op de kleuren van St Caecilia: groen en wit. Waarom deze kleu ren? Groen is de kleur van de hoop. wit is de kleur van reinheid en zuiverheid. En beide is noodig voor een vereeniging als St. Caecilia Ten slotte bracht de heer Harsveld hulde aan den directeur den heer Joosen, die van de vereeniging een vereeniging van beteeke- nis heeft gemaakt en aan wien het te dan ken is, dat zij thans nog bestaat. Hij heeft in de vereeniging een ziel gelegd, die een getui genis is van haar kleuren. (Daverend ap plaus). Nadat de .heer Groot nog eenige woorden had gesproken werd de eerewijn rondgediend en kreeg onze fotograaf gelegenheid, comité en eere-comité te vereeuwigen. Het trio Need luisterde de feestelijkheid op verdienstelijke wijze op met piano- en viool muziek. Het Festival. Zaterdagavond: De serie concerten, welke St. Caecilia ter eere van haar derde lustrum georganiseerd heeft, werd hedenavond ge opend met een uitvoering op het feestterrein door het jubileerende corps onder aanvoe ring van directeur Joosen. Voor een beschamend klein aantal belang stellenden heeft St. Caecilia haar program ma, dat enkele voor dit corps zware nummers bevatte, afgewerkt. De Scènes Napolitaines, het Faust-ballet en Massenet's ouverture Phèdre ontsnapten, ondanks vele verdien stelijke momenten, niet aan een zekere mat heid juist als de climax in het werk bereikt werd. Daarentegen boeiden eenvoudiger num mers. als een Perzische markt en een Wald- teufel-wals, alsmede de Andante-tempi in b.v. het Faustballet door de kleurrijkheid van het corps, dat vooral in het lage register mooi van klank is. Directeur Joosen. die weet hoever hij met zijn blazers gaan kan edit bewezen vele voor zichtig genomen tempi) heeft St. Caecilia de laatste jaren in sterk stijgende lijn gevoerd. Wij hoorden het b.v. het laatst op het con cours van de Eendracht en het stemt tot ver heugenis. dat de kwaliteiten van het ensem ble zoo belangrijk vooruitgegaan zijn. Het auditorium, waaronder we afgevaar digden van plaatselijke corpsen opmerkten, beloonde het gebodene met hartelijk applaus dat aan kwaliteit vergoedde, hetgeen het aan kwantiteit te kort kwam. Zondagmiddag: Voor nog minder toehoor ders dan Zaterdagavond ving de R.K. Har monie Vereeniging „Utile Dulci" uit Haar lem onder directeur A. C. Jutjens met het eerste nummer van het middagprogramma aan. De 4 werken, die dit flink bezette corps i uitvoerde, waren zeer aan den langzamen kant gehouden, waardoor de kwaliteiten der uitvoering nu juist niet verhoogd werden. De militaire wals van Ganne. voor het en semble een vrij zware taak, werd echter, af gezien van tempo-opvatting, niet onverdien stelijk geblazen. Assendelft's R.K. Fanfare onder aanvoe ring van den heer G. J. G. Landsman maak te met de Grande Marche Heroique en La Fée aux Roses een goede beurt. Een beschei den corps, dat de goed afgewerkte nummers op beschaafde wijze ten gehoore bracht Het vocale gedeelte van dezen middag werd door de twee IJmuider Mannenkoren ver zorgd. Allereerst zongen de „Kennemer Zan gers" onder leiding van directeur Grin een drietal Hollandsche werkjes, die veel applaus oogstten. Het koor hebben we reeds meer malen gunstig mogen beoordeeien. het zong ook hier wederom verdienstelijk, doch zeer ingehouden. Misschien, dat de strekking dei- tekst. welke omgekeerd evenredig was aan het vroolijke zomerweer, daartoe bijdroeg. (Cp 't Kerkhof). Directeur Arisz behaalde grooten bijval met zijn zangers, wier volumineus geluid (het koor was op flinke sterkte) in Domine salvam fac en Vlessing's melodieuze compositie Aan mijn land goed tot hun recht kwam: hoewel in het laatstgenoemd nummer het koor even slipte, wist de handige leider erger te voor komen. Beide koren hebben zeer zeker hun reputa tie gehandhaafd. Den deelnemenden vereenigingen werd door eer. der bestuursleden van St. Caecilia een herinnerinesmedaiüe aangeboden. De opkomst var. het publiek is tusschentijds be ter geworden Zondagavond: Het mannenkoor „de Eendracht" en Be- verwijk's Mannenkoor „Zanglust" beiden on der aanvoering van directeur van Dijk brach ten op uitnemende wijze ëen aantal num mers uit hun repertoire ten gehoore. Er werd mooi gezongen en de forsch bezette koren maakten een uitstekenden indruk. Zonder een toegift kwam dir. van Dijk er niet af; gecombineerd zongen deze koren het massale Lied der Zangers van Flipse. dat in de openlucht uitstekend van klank was. De belangstelling van het publiek neemt thans zienderoögen toe en wanneer het Fan farecorps „Crescendo" uit Spaarndam onder leiding van den heer F. A. Dekker het podium betreedt, is het terrein flink bezet. Het „Dramatische openingsstuk Oreste" van Vlessing was in werkelijken zin zeer dra matisch; het geheel stemde slecht en hiaten in de hooge registers kwamen dikwijls voor. Jammer van deze melodieuze compositie. Een daarop volgende fantaisie (Patrie et Liberté) was ontegenzeggelijk veel beter van uitvoering, omdat het meer binnen het bereik van het ensemble lag De R.K. Harmonie Vereeniging „Soli Deo Gloria" van Driehuis, bracht twee harer con coursnummers, n.l. de Ouverture De Dra gonders van Villars en Schubert s Ouverture in Italiaansche stijl, die beide op vlotte en pakkende wijze werden uitgevoerd. De beide aantrekkelijke nummers- genoten een derge lijke klankvolle interpretatie, dat het publiek terecht het ensemble met zijn directeur Oudendijk nadrukkelijk beklapte. Het superieure gedeelte van dit concert, dat door schitterend weer begunstigd werd, werd ons door de Harmonie „De Eendracht" gebracht, die twee extra-zware werken, als de Ouverture 1812 en de Tweede Hongaar- sche. daartoe gekozen had.^Onder hen heer Kerkhoff's eminente leiding-werct net musi- ceeren dezer kapel tot het" hoogtepunt van dezen eersten festival-dag.No'chtans zijn we van de „Eendracht" betere afwerking ge woon dan ditmaal geboden werd. Er moest nog teveel aandacht gewijd wor den aan het technische gédeelte dezer zware (te zware?) werken, iets wat aan het anders zoo superieure klankgehalte der kapel wel wat afbreuk deed. Veel succes bij de luiste renden W. ternijen, waarmee het verhaaltje is gekruid, welke er den geest in brengen. Laat ik dus volstaan met te berichten, dat Buus ditmaal een bof heeft. Hij wint de hoofdprijs in de Sweepstake en kan een kas teel a la Nijenrode koopen. Twee dankbare onderwerpen, die zich tot allerlei toespelingen leenen, bijeen! Siem is minder gelukkig, want hij verkoopt zijn café niet. Maar hij Iaat zich hierdoor niet ontmoedigen; we zien hem vroolijk tusschen zijn „strandgirls" aan zee en als gast aan tafel bij zijn gelukkigen vriend, den kasteelheer. Dat diner is een van de koddigste scènes van den avond! Buus als kasteelheer is onbetaalbaar. Hoe weet hij uit deze creatie weer alles te halen, wat er maar aan kwinkslagen valt uit te halen! Zijn verkneutering, als hij vóór het kasteel staat op o zoo'n goed plekje: zijn ridderlijke heldhaftigheid als de politie aan de slotpoort belt en. niet te vergelen, zijn op de ouöerwetsche Rarekiek geispircerde uit leggerij van den schilderijenschat in zijn Ahnengalerie aan een gezelschap buiten landers. Een vondst is de ineenschakeling van de beide ongelijksoortige revue-oestanddeelen in één en dezelfde scène. Als het publiek over bluft is door de pracht van de fantastische Engeische lijfgarde, stelt zich eensklaps de generaal met zijn adjudant in even pompeus prachtcostuum aan het hoofd van den troep en Buus met Siem geven met kostelijken zelf spot een carricatuur van de traditioneele „finale"! Natuurlijk komt het door de Sweepstake aan den siag gekomen paar tenslotte op dc ren baan terecht. Maar voordat het zoover is. heeft Buus nog een afzonderlijk ëén-actertje ten beste gegeven, waarin hij de rol van een jubileerende huishoudster vervult! Er 2al deze week weer gelegenheid zijn tot een gezonden lach en tot onschuldige vroo- lijkheid. Buziau en Nieuwenhuyzen hand haven met net verdere gezelschap hun repu tatie in deze nieuwe revue: Dat 's goed be keken! H. G. CANNEGIETER. BOUWMEESTERS REVUE DAT'S COED BEKEKEN. In de Gemeentelijke Concertzaal. ,D'r komt geen kip. Geen Kip!! D'r komt niet eens een ei binnenrollen!" Deze klacht, door Siem geslaakt ten opzichte van het café. dat hij wou verkoopen, is niet van toe passing op de Gemeentelijke Concertzaal, waar het gister bij de eerste voorstelling van Buziau's nieuwste revue, om bij Siem's beeld spraak te blijven, eivol was. De revue blijkt zich nog steeds in de belang stelling van het groote publiek te verheugen en heeft, in tegenstelling met het tooneel, geen last van de concurrentie der bioscoop. Waaraan dit ligt? Vermoedelijk hieraan, dat de revue evenals de bioscoop een onafge broken vertooning is („non-stop" zegt men tegenwoordig op z'n Engelsch) en dat zoo'n voorstelling evenals de bioscoop vol bonte afwisseling is. De film moge door haar pro cédé in staat zijn, zelfs de best verzorgde re vue in decors en massa-regie den loef af te steken. één ding heeft de revue, althans voorloopig nog, op de film voor. En dat is de kleur. Van de schitterende kleuren moet de revue het voornamelijk hebben en een revue ondernemer zal terwille van een modern- artistiek aspect, dat stijl en soberheid ver langt. geen afstand willen doen van het kermis-achtige klatergoud, waaraan zij in den goeden ouden tijd haar reputatie te dan ken heeft gehad, en dat in de gerenommeerde „finales" culmineert in een festijn van fluweel en brocaat en veelkleurige schijnwerpers. Ook het gezelschap Bouwmeester hand haaft in dezen de aloude traditie; er ont breekt in de opera-achtige tableaux de la troupe, waarmee men voor de pauze en aan 't eind der voorstelling sluit, niets van de pom peuze loovertjespracht, die het publiek'in ver rukking brengt. Eigenlijk is zoo'n revue een tweeslachtig ding. Want er is moeilijk samenhang te vin den tusschen de ernstig gemeende demon straties van vocale en picturale schoonheid en de clownerieën daartusschen door. In het gegeven geval vormen de laatste de kern van de voorstelling. Met alle respect voor de zang- en shownummers als „Een meisjes droom in Bloemenland" of „Gracieuse Vrou wen" kan men toch niet anders zeggen dan dat men naar Bouwmeester gaat om het ongeëvenaarde tweetal komieken Siem c-n Buus. Hun voortreffelijke mimiek, hun gees tige invallen en hun verrassende zotternijen zijn ook in deze nieuwe revue weer den spil. waarom alles draait. En het heerlijke is. dat men deze sterren niet spaart, maar dat ze onverdroten doorwerken, zoociat er maar doodenkele scènes zijn. waar men hun inspi reerend gezelschap mist. In zoover heeft zich in de revue een evo lutie voltrokken, dat de inhoud niet meer zóó onsamenhangend is als vroeger. Er loopt thans een draad door, maar wanneer iemand deze geschiedenis oververtelt, weet men nog niets. Want het zijn immers de duizend zot CREMATIE Mr. C. J. GRAADT VAN ROGGEN. Zaterdagmiddag heeft in het crematorium op Westerveld te Velsen onder buitengewoon groote belangstelling de crematie plaats ge had van het stoffelijk overschot van Mr. C. J Graadt van Roggen, redacteur van de Nieuwe Rotterd. Courant. Van de redactie der N. Rotterd. Courant waren de adj. hoofdredacteur. Mr. P. C. Swart en tal van redacteuren aanwezig. Voorts wa ren er deputaties van het administratief per soneel, de stenografen en het personeel ter zetterij. Het hoofdbestuur van den Nederl. Journa listenkring was vertegenwoordigd door den heer Henri Dekking te Rotterdam, vice-voor zitter; de Senaat van het Utrechtsche Studentencorps was vertegenwoordigd dooi den rector en den ab-actis, terwijl de heer C. Mijnlieff het Utrechtsche Studententooneel vertegenwoordigde. Met den vice-voorzitter. Jhr. A. H. Op ten Noort, was bijkans de geheele Raad van be stuur van de Kon. Nederl. Jaarbeurs aan wezig. Verder waren er deputaties van den Rotterdamschen Bioscoopbond, vele studie vrienden van den overledene, oe ie luitenant vlieger W. C. Hoogenboom, de le luitenant dei- marechaussee W. Kist, ir. J. R. Koning, direc teur van de plantsoenen te Amsterdam; W. Gijse Weenink, directeur der strafgevangenis te Rotterdam: R. Dinger Jr., oud-hoofdredac teur der Bredasche Courant. C. A. Schilp, re dacteur .vair het Utreehtsch Dagblad, M. W v. d. Kooy secretaris van het Nat. Bureau voor -toerisme- te Amsterdam; A. C. Spruyt v. h. Office Commercial Frangais aux Pays Bas te Amsterdam: Jhr. Mr. J. C. C. Sandberg, Mr. W. Baron van Ittersum, Mr. II. Willemse, consul van Nicaragua te Rotterdam, F. Beynes en Wulfhorst uit Haarlem, Dr. J. II. Pannekoek te Santpoort enz. Namens de. redactie en directie der N. Rott. Ct. heeft Mr. P. C. Swart gesproken, die zeide dat Mr. Graadt van Roggen door zijn goede éigenschappen en groote gaven bestemd was een sieraad der Journalistiek te worden. Hij was een man van het bruisende leven en juist nu er uitzicht was, dat hij zich aan de courant meer- kon uitleven, werd hij weggenomen. De heer H. C. S. Wanting, redacteur van de N. Rott. Ct. schetste in een uitvoerige rede. wat Graadt van Roggen voor de N. Rott. Ct. en collega's was geweest. De heer A. J. Lievegoed bracht een laatsten groet over van de Indische collega's en spe ciaal van de directie en redactie van de In dische Courant te Soerabaja, waaraan de overledene korten tijd verbonden was. Mr. Joh. Huyts herdacht wat de overledene voor de filmkunst had beteekend. Mr. S. T. S. Meerburg sprak namens de Utrechtsche vrienden en Dr. G. J. van Gelder, conservator aan het Museum Boymans, namens de Rotter- damsche vrienden. De vader van den overledene, oud-hoofd redacteur van Utreehtsch Dagblad en secre taris-generaal der Utrechtsche jaarbeurs, dankte voor de groote belangstelling. OPDRACHT. Het uitbreiden der barakken aan dc Maria- Stichting is opgedragen aan de N.V. Bouwbe drijf Gebr. Schiphorst, alhier. HEROPENING VAN LA GAITé. Zaterdagavond is La Gaité, Haarlem's ca baret en dancing op de Raaks, nadat het eenigen tijd gesloten is geweest, weder ge opend, gereed om in het komende wintersei zoen zijn gasten te ontvangen. Het inwendige van de inrichting is weinig veranderd, de gezellige sfeer is behouden en door vernieuwing van smaakvolle loopers en gordijnen verhoogd. Het orkest dat de dansmuziek verzorgt, is het bekende Blue Bees ensemble, den bezoe kers van la Gaité wel bekend en zij die de uitzendingen van Phohi kennen .kennen de band eveneens als een specialiteit in bewer kingen var. Hollandsche cabaret-nummers. 2 en 24 Sept.. treedt zij wederom op voor de luisteraars in Nederlandsch-Indië, Amerika en Australië. De boys weten de stemming wel er in te brengen, en wat nog meer waard is: er in te houden. Hun afwisselend program dwingt zeer zeker ieders bewondering af. Twaalf uur. wanneer de stemming het top punt heeft bereikt, is sluitingstijd, en de eigenaar maakte ons op de onbillijkheid op merkzaam die geschapen wordt, doordat men in Zandvoort 'het Casino) nachtvergunning verleent, terwijl in een stad met 16 keer zoo veel inwoners, het middernachtelijk uur slui ting met zich mede brengt .De concurrentie", aldus de heer van Aken. „wordt daardoor zeer bemoeilijkt, waarbij nog komt dat Amsterdam eiken Zaterdag tot 1 uur nachtvergunning verleent. Dit is o.m. de reden dat La Gaité eenigen tijd gesloten moest worden, wat voor allen die hun werk kring in La Gaité vinden een schadepost be- teekende." Hoe het ook zij. La Gaité heeft de deuren nu weer geopend om het Haarlemsch dans- lustige publiek gelegenheid te geven in eigen stad uit te gaan. MARKTNIEUWS. BEVERWIJK. 25 Augustus 1933. Spinazie, per kist f o. 18—0.40 Postelein, per kist f 0.120.22 Andijvie, per kist f 0.38—0.58 Wortelen, per K.G. f 0.080.11 Augurken, per slof f 0.180.65 Aardappelen, klei. p. K.G. f0.020T5 ld. zand. per K.G f 0,06 Doppers, per K.C». f 0,23 Capucijners, per K.G. f 0.23 Raspers. per K.G. f 0,180.24 Tuinboonen, per K G. f 0.05 Snijboonen. per K.G. t 0,070.12 Heerenboonen. per K.G. f 0,060,12 Trosheerenboonen per K.G. f0,12 Roode kool. per 100 f 5—7 Savoije kool. per 100 f 3—5 Bloemkool, per 100 f 822 Uien. per Kilo f 0.03 Sla. per kist fO.lS—0.4S Rabarber, per loO bos f 4.8o Pieterselie, per kis: f 0.14 Selderie, per bos f 0.02 Appelen, per Kilo f 0.120.18 Peren, por Kilo f 0.140.26 Pruimen, per 100 f 0.Ho.22 Aardbeien, per doosje f 0.2o0.26 Frambozen, per doosje f 0,300.42 Bessen, per Kilo f 0,15 Heer en Mevrou# TOUW KEK—MÖIÏIXG Dochter CEIIDA JOHANNA Heer en Mevrouw D. VAN DEN BURG- VAN CRUYNINGEN n met blijdschap kennis v jcboorte van hun Dochter ADOLPII1XA JOZIXA ifiiibo, 25 Aug. lieden overleed na een smartelijk lijden mijn In nig geliefde Vrouw Maria Elizabeth Ploeg geboren Pictcrs, in den ouderdom van f>S Jaar CHR. PLOEG Haarlem, 2S Aug. 1933 Oranjeboomstr, GS. Eenige en algemeenc kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Vrouw, Mooder, Bchtiwd- on Grootmoeder Rinake de Haas ln don ouderdom, van ruim l il* Jaar. Haarlem, B. DIJKSTRA. Schnursborgen, II. C. DIJKSTRA. M. DIJKSTRA LIBERO. Leeuwarden, L. DIJKSTRA.. X. DIJKSTRA- RING EXOLDUS. Ovorvocn, A. BRL'SSF.N DIJKSTRA G. J. BUUSSEN Haarlem. TH. DE VRIES- DIJKSTRA. J. E. DE VRIES, en Kleinkinderen. Haarlem. 26 Aug. 1933. Santpoortorstrnnt 9. De teraardebestelling zal piants hebben Dinsdag 29 Augustus a.s. te 11.30 uur op do Alge plai Ha rlei Motten - Houtworm BEK 1,1. EDE MKEBELEN vernietige» wij radicaal. Kleuren en stof worden niet aan- Reclame Gebitten maken wM niet voor U. Evenmin als een Arts U een reclame be handeling of de Chirurg een uit verkoopoperatie zal verrichten. Een KUNSTGEBIT moet tech nisch en wetenschappelijk, ver vaardigd zijn. wil het met een natuurlijk gebit overeen komen on kan daarom nooit oen reclame artikel zijn. 1>E TANDHEELKUNDIGE INRICHTING. Jnnswcg fi waarborgt U deskundige behan deling. U wordt niet door onbe voegden behandeld en voorkomt daardoor teleurstellingen. TARIEVEN. Fondsledcn ©n mindergegocden betalen voor kunsttanden en ge bitten hetzelfde tarief wojk door de ziekenfondsen I» vastgesteld. Elk ondeskundig vervaardigd of slecht passend gebit wordt vol gens fondstarief geheel nieuw of overgemaakt. KLIX. SPREEKUREN: voor fondsledcn en nilndergegoe- don 'r morgens v. 910. Maand. Tandheelkundige Inrichting .1ANSWEG naast viaduct JOH. O. SCHbLLER. Doet. Dent. Surg. Tandheclk. Voorheen: Oude Gracht en Kennemerplein.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11