DE BILT U 3 C I MAANDAG 28 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 meldt: Hoogste barometerstand 771,3 m.M. te Hannover. Laagste barometerstand 746,4 m.M. te Vestmanör. en voorspelt awakken tot matigen, Zuid-Oostelijken tot Zuidelijken of Zuid-Westelijken wind, tijdelijk toenemende bewolking, droog warm weer, be houdens geringe onweerskans. 770 m.M. 769 m.M. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Stilstand. Opgave van de Fa. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Thermometer 28 Augustus: Hoogste gisteren 80 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden tot 12 uur' 76 F. T k 11 -1 R I N TT TL (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 28 Augustus. Bevallen 24 Augustus:N. Teitsma—Jong- kees, z.; C. M. D. Donsen—Randoe, z.\ C. Chrispijn—Roos, z.; J. C. M. Dijkzeul—Nelis, d.; A. M. Postma—van Burgh, d.: 26 Aug.: J. J. van EkWaale, z.; H. C. Mulder—Bou- dewijn, z.; Overleden 25 Augustus: J. Haak, 56 j., Z. B. Spaarne; A. Bouwen, 68 j., Hazepaterslaan. VELSEN. Ondertrouwd: A. Suijkerbuijk en J. Klinge; J. Wieringa en F. v. d. Struik; N. J. Broek en J. C. M. Kuypers; R. Rossen en H. Liotart; C. Baartse en A. Groot. Getrouwd: W. Visser en C. Mertens; H. H. de Jong en A. M. v. d. Ham; M. J. Elligens en A. Wigchert; T. A. van der Net en N. C. Sinjewel; A. de Waard en F. de Haas; B. van Gelder en E. H. Visman; J. Kuhfus en P. M. v. d. Wilt; G. Siewertsen en S. C. van Oosten. Bevallen: A. M. van KaamBruinenberg, d Groeneweg 7, IJmuiden O.; M. W. Na manBussen, Schulpweg 112, Velsen; !D. Vis—Kikke, d., Tulpenstraat 11, Sant poort; N. LeeuwVisser, d., Koningsplein 11, IJmuiden; J. SchoorlBeentjes, d.; Bloem- straat 22. IJmuiden; M. Alles—Verbeek, d., Meeuwenlaan 37. OJmuiden O.; M. Redelijk heidRasc.h, z., Napierdwarsstraat 6, IJmui den; A. J. SchuijtGraaman, d., Zeeweg 372, IJmuiden (O). D. WoninkSchalkwijk, d., Brederoodsche- weg 87. Santpoort; J. W. Bruisschaartde Custer, d.; Fr. Naereboutstraat 30, IJmuiden O.; R. H. KoomenVisser, z., Ger. Doustraat 35. IJmuiden O.; L. VisserKrab, z., Huij- gensstraat 73, IJmuiden. Overleden: Grietje Buitenhuis, 25 j., acht- geoote van J. Bot; Jacobus Wijker, 2 d., zoon van A. Wijker. BEVERWIJK. Ondertrouwd: P. M. Kleverlaan en Th. P. Hoogland; G. Nordholt en C. Konijnenburg. Getrouwd: G. J. Sistermans en M. van Da mme. Bevallen: H. C. I-IassinkSmakman, d. Overleden: J. Sipkes, 74 j., wedr. v. J. Bijlsma; M. J. Bakker, 25 j., ongehuwd, (over leden te Velsen)J. A. Schuijt, 1 jr., (overd. te Velsen). UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT EEN DRUKKE DAG. Nadat 't weer enkele weken achter elkaar vrij wispelturig was, kregen we in Zandvoort zoo 't gevoel, dat de zomer reeds voorbij was. Allerminst hadden we verwacht, dat het weer op den laatsten Zondag van 't seizoen zoo buitengewoon mooi izou zijn. On telbaren hebben van '.t mooie weer geprofiteerd om, misschien voor den laatsten keer dit jaar, den dag aan den uitersten Westrand van ons landje door te brengen. Het tentendorp aan de Zuidzijde, dat de laatste dagen steeds kleiner werd, groeide Zaterdagavond plotseling weer aan. Zondag morgen vermeerderde het aantal tenten nogmaals. Aan het materiaal was wel te zien, dat het niet was neergezet, om weken of maanden, weerstand te bieden aan aller lei weersinvloeden. Meest waren het èèn- of twee-persoons „dag-tenten", die zonder veel zorg op het droge zand werden neergeplant. Ook aan de Noordzijde was het aantal tentjes zeer groot. Den geheelen langen, zon- nigen dag dienden de tenten slechts om de kleeren en fietsen op te bergen. De bewo ners vermaakten zich op het strand en meer nog in het water. Zoover het oog reikte, naar Noord en Zuid zag men langs de kust een zwart lint van krioelende en stoeiende menschen. Daar de zee zoo effen was als een meertje, waagden de zwemmers zich, verder dan gewoonlijk uit de kust. Nog verder gingen de kano's. En waar men het oog over de zee liet gaan, overal was le ven en beweging. Wie niet in zee ging zocht, in de schaduw van een badstoe1 koelte aan den waterkant. Ieder wilde zoo dicht moge lijk bij 't water zitten, ook al om toezicht te kunnen houden op de pootjesbadende jeugd. Dat de badinrichtingen goede zaken maak ten behoeft nauwelijks gezegd te worden en als de badexploitanten goede zaken maken is heel Zandvoort te vreden. In bijna alle zaken kwam men haast han- .den te kort om de klanten te bedienen. Zooals gewoonlijk begon tegen zes uur de groote uittocht. Extra treinen en trams zorgden voor het vervoer. Duizenden zoch ten per fiets of in auto's hun woonsteden weer op. Tot laat in den avond trok een on afgebroken rij fietsen en auto's in Oostelijke richting. Op de caféterrassen was geen plaatsje onbezet. Zoodra hier of daar een tafeltje vrij kwam, werd het onmiddellijk door an dere liefhebbers weer bezet. Pas tegen half elf begon hier -en daar een leege plaats te komen. Zandvoort heeft dit seizoen weinig goede Zondagen gehad, doch over dezen laatsten Zondag heeft men allerminst te klagen. HAARLEMMERMEER TWEE VACATURES. Aan de openbare lagere Julianaschool te Zwanenburg nabij Halfweg alhier, ic een tweetal vacatures ontstaan, wegens het aan de dames Roskam en Rijken in verband met haar huwelijk verleend eervol ontslag. TE WATER. Zondag reed een tweetal wielrijders, mej. B. en de heer S. op den Hoofdweg. Terwijl ze, al pratend en zingend elkaar een arm had den gegeven, raakten plotseling de sturen in elkaar verward, waardoor de fietsen met de beide berijders op de Hoofdvaart aan schoten en in het water terecht kwamen. Het ontbrak gelukkig niet aan hulpvaardige handen om het verloofd zijnde paar weder op het droge te helpen. Na bij een der be- bewoners van droge kleeren voorzien en van den schrik bekomen te zijn, konden ze hun weg vervolgen. Naar aanleiding van de vele klachten, die in den laatsten tijd werden geuit over den slechten toestand waarin het gedeelte van den ouden Kruisweg nabij de Cruquius verkeert, is ons bij informatie gebleken dat een spoedige verbetering daarvan nog niet is te verwachten, omdat het plan bestaat het voor de afwerking van het wegenplan al dara benoodigde zand dat van de in de omgeving gelegen landerijen zal worden afgegraven per zandtrein te vervoeren langs genoemd weggedeelte, dat alsdan voor een groot deel voor het leggen der rails enz. in beslag zal worden genomen. Wanneer aan dit plan inderdaad uit voering wordt gegeven, zal voor het open baar rijverkeer de situatie ter plaatse er nog weer slechter op worden en wellicht den automobilisten in afwachting van het geeedkomen. Van de op de nieuwe brug over de Ringvaart aansluitende wegen worden aanbevolen 'een raadgeving die nu el wel direct op haar plaats zou zijn) om over Vijfhuizen te rijden en gebruik te maken van den Vijfhuizerdijk die door bestrating en van den weg bij de nieuwe brug, die door asphalteering in uitstekende conditie is gebracht. AANRIJDING. Op den Hoofdweg werd Zaterdagavond een wielrijder, de heer G. uit Amsterdam, die links van den weg reed en bij het naderen van een auto zich nog gauw naar den ande ren kant wilde begeven, door het motor rijtuig gegrepen en een eind meegesleurd, waarna hij. met fiets en al onderstboven $loeg De chauffeur stopte, hielp den wielrijder die aan het hoofd verwond en een arm bleek gebroken te hebben in zijn wagen en bracht hem naar een ziekenhuis LISSE HERDENKINGSAVOND OP 31 AUGUSTUS. Op Koninginnedag zal des avonds in de Ned. Herv. Kerk een Oranje-avond worden gehouden, georganiseerd door de C. O. V. alhier. Als feestredenaar zal optreden Ds. H. Janssen. DR. D. BLOK 40 JAAR ARTS. Dr. D. Blok zal 31 Augustus het feit her denken dat hij zich 40 jaar geleden als arts hier vestigde HILLECOM GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijBureau van Politie 1 huissleutel, een paar kleppers, een zijden dameshandschoen, een touw. een gevlochten damestasch, en Lips slot; P. van der Plas, Leidschestraat 138. belastingmerk; D. Ver kerk, Prins Hendrikstraat 16, dekzeil (bruin zwart); Mej. Ruigrok, Molenlaan. belasting- merk aan touw; W. B. van Doorn, Ambacht straat 12. muts met speldje; Starreveld, Pa rallelweg 35, portemonnaie met inhoud; Deen Loosterweg II 88. 2 paar bruine dameskou sen: A. Staats. Weeresteinstraat 24. Indische loopeend; L. Hellendoorn, Havenstraat 29, witte zakdoek: A. van Drunen. Haven 86, bouwk. teekeningen; W. van den Berg, Hoofd straat 45, hond met ketting: G. Weyers, Leid schestraat 100. z.g. zelfbinder; H. van den Berg, Julianastraat 5. wit hondje: Juffr. Beaumont. Weeresteinstraat 79, portemon naie; G. Schoonderbeek, Haven 12, richting aanwijzer (auto)A.J. Stassen, Jhr. Mockkade 19, kinderpotemonnaie. VELSEN DE SANEERING VAN VELSEN'S GEMEENTEFINANCIëN. Een adres van den Christel Besturenbond Het volgende adres is door het bestuur v xn den Christelijken Besturenbond te IJmuiden verzonden aan den minister van Binnen- landsche Zaken: „Het bestuur van den Christelijken Bestu renbond te IJmuiden heeft hierbij de eer ter Uwer kennis te brengen, dat het met be zorgdheid heeft kennis genomen van de maatregelen die door Uwe Excellentie tan het bestuur der gemeente Velsen zijn aan bevolen ter verkrijging van een Rijksbijdrage in de kosten der gemeentehuishouding. Wel in het bijzonder geldt dat van de verhooging der diverse belastingen, met name de voorgestelde verhooging der personeele belasting met maximaal 400 opcenten. Bij onze Besturenbond zijn aangesloten 14 afdeelingen van Christelijk-sociale en Chris telijke Vakorganisaties met plm. 1250 leden. waaronder vele honderden gezinshoofden^ dwie, het is genoegzaam bekend, reeds getrof fen zijn door werkloosheid, inkomstenver- mindering, en niet het minst door de be zuinigingen en verzwaring der lasten, reeds in een vorig dienstjaar door de gemeente Velsen ingevolge den slechten toestand der gemeentefinanciën getroffen. Het is om der wille van het belang dezer bij ons aangesloten leden met hun gezinnen dat wij ons langs dezen weg tot U wenden. Wij vragen U met den meesten aandrang Excellentie, alles te doen wat in Uw ver mogen is, opdat deze ramp onze gemeente gespaard blijve. Dat het inderdaad een ramp voor de ge^ meente Velsen, en in het bijzonder voor de arbeidersgezinnen aldaar, zou zijn, indien deze belastingverhoogingen moesten worden ingevoerd, willen wij hieronder aantoonen. Nadat in 1932 de woningbouw in onze ge meente volledig tot stilstand was gekomen, en het aantal werklooze bouwvakarbeiders tot plm. 700 was gestegen, is daar den laatsten tijd een aanmerkelijke verbetering in ge komen, door de vestiging van tal van foren sen, gepensioneerden, enz. gezinnen dus met een eenigszins grootere draagkracht, waar aan de gemeente juist zoo groote behoefte heeft. Hiervoor zijn en worden een aantal middenstandswoningen gebouwd, en het be hoeft geen betoog dat dit stimuleerend op de werkgelegenheid inwerkt. Te denken is hier behalve aan de bouwvakarbeiders, aan den handel in bouwmaterialen, vervoer, zoo wel van materialen als personen, terwijl na tuurlijk ook de neringdoenden bij deze ves tiging zeer gebaat zijn. Deze vestiging nu zal bij invoering der meer genoemde dreigende maatregelen zeer zeker tot stilstand komen, zoo niet overslaan tot vertrek uit de gemeente, waarmede door enkelen reeds gedreigd is. Wij zijn van gevoelen Excellentie. dat niemand van onze inwoners zich mag ont trekken aan den plicht de lasten der werk loosheid mede te dragen, doch niet vergeten mag worden, dat het zeer groot getal werk- loozen in onze gemeente zijn oorzaak heeft in de door het Rijk uitgevoerde werken in de laatste jaren. Ten overvloede veroorlooven wij ons er enkele van te releveeren: de nieuwe Noor- dersluis, met het verleggen van de Noorder- pier; het graven van een nieuwen Rijks binnenhaven; het graven van een gedeelte Spuikanaal ten Noorden van de Noordersiuis enz.. j. Na beëindiging dezer werken was voor zeer velen dergenen die daaraan gewerkt hadden geen ander emplooi te vinden en bleven, zij dus werkloos hier wonen. Dit alles zou echter nog niet voldoende zijn om voor Velsen een uitzondering te maken, want wij erkennen dat de nood op zeer veel andere plaatsen ook groot is. Maar bedacht möet worden dat de aan grenzende gemeenten in zeer veel betere financieele positie verkeeren. Wanneer nu Velsen de geheele last der werkloosheid alleen te .dragen krijgt, of zoo goed als alleen, zullen juist de beter gesitu eerde buur-gemeenten daarvan profijt heb ben, doordat velen zich daar zullen vestigen, die, hetzij Velsen tot woonplaats zouden ge kozen hebben, hetzij uit Velsen vertrekken om de zooveel hoogere belastingen te ont- 'gahn. I' 1 1 Wij kunnen niet anders zien, dan dat juist op deze wijze de mdè'ïlijkheden voor de ge meente Velsen nog grooter zullen worden, zoodat uiteindelijk het' Rijk met nog grootere bedragen de gemeente zal moeten helpen en het herstel der gemeentefinanciën vertraagd, indien niet geheel onmogelijk zal worden. Daarom achtten wij het gemotiveerd te spreken van een dreigende ramp en verzoe ken wij beleefd maar zeer Uwe Excellentie het daarheen te willen leiden, dat op andere wijze in den geldel ijken nood van onzege meente worde voorzien. IJMUIDEN ENORME AANVOER VAN VISCH. MARKT OVERVOERD DOOR GROOTE VANGSTEN. Dat er nog visch in de Noordzee aanwezig is, hebben de aanvoeren van hedenmorgen bewezen. De 15 trawlers, althans de 13 Noord- zeebooten daarvan, die heden aan den afslag waren, hadden zulke enorme vangsten, dat de drie hallen door de uitgeloste visch geheel in beslag werden genomen. De vangsten der Noordzeebooten varieerden van 400 tot 920 manden, welke laatste hoeveelheid werd aan gevoerd door de Duitsche haringtrawler Blauen O.N. 83. De totale aanvoer der 15 trawlers bedraagt 8160 manden. Behalve de trawlers, die heden losten, was er nog een zevental, dat tot morgen bleef liggen, waaronder een Duitsche trawler met makreel. Deze vischsoort was ook heden in groote hoeveelheid aanwezig. De gevolgen van dezen buitengewoon groo- ten aanvoer bleven niet uit. Behalve de fijne visch brachten alle soorten visch zeer weinig op. Dientengevolge waren de besommingen zeer laag. Alleen de Schoorl had een mooie besomming. Deze besomde na een korte reis f 3170.—, doordat hij veel hake aanvoerde. Ongetwijfeld is het overvoeren van de markt het gevolg van het ontbreken van een instelling in het reederijbedrijf. die zich bezighoudt met het regelen var. de beweging der stoomtrawlers. Het ontbreken van een dergelijke organisatie kan gevolgen hebben, die voor het bedrijf zeer nadeelig zijn. daar er duizenden guldens schade door geleden worden, hegeen heden duidelijker dan ooit bewezen werd. BINNENBRAND IN DE BRINIOSTRAAT Zaterdagavond ontstond tijdens afwezig heid der bewoners brand in- het perceel Bri- niostraat bewoond door de familie van L. De brand was vermoedelijk ontstaan in de badka mer. doordat van een laag brandend gas- comfoor de vlam naar binnen was geslagen, waardoor de slang en daarna het behang in brand was geraakt. Toen de omwonenden den brand bemerkten, waarschuwden zij di rect de brandweer, die spoedig met de auto spuit ter plaatse was. Men kon het vuur echter met- een straal op de waterleiding blusschen. De badkamer brandde geheel uit, terwijl de waterschade aanzienlijk was. Verzekering dekt de schade. HERHALINGSOEFENINGEN TE EDE. Van 11 t.m. 23 September komen vele groot-verlofgangers, in IJmuiden woonach tig, te Ede voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. Teneinde de dienstplichtigen buiten de diensturen aangenaam bezig te houden, is een commissie gevormd tot ontspanning tij dens deze herhalingsoefeningen. Ieder die een instrument bespeelt en ge negen is dit gedurende dien tijd mede te ne men wordt verzocht dit zoo mogelijk voor 4 September te berichten met opgave van in strument, aan den secretaris van genoemde commissie Kapitein Alofs, 22e Regiment In fanterie te Ede. DE VARA. Op Woensdagavond 30 Augustus zal door de VARA afd. IJmuiden in het IJ.B.B.-ge bouw, een demonstratie worden gegeven met een toestel, hetwelk op den eerstdaags te be ginnen bouwcursus door de VARA-leden zal worden gfebouwd. Tevens zal er gelegenheid zijn, diverse luid sprekersdie op dezen avond ter beschikking zijn gesteld, te hooren. BESOMMINGEN. Trawlers: Blauen O.N. 83 920 manden f 5080. Direktor Schwarz H.C. 67, 600 manden f 2920. Marie R. Ommering, IJm. 7, 750 manden, f 2650. Amsterdam IJm. 58. 550 manden f 1500. Rotterdam IJm. 112, 800 manden (onbe kend) Derika 7 IJm. 417, 690 manden f 2010. Jacquelina Clasina IJm. 10, 710 manden f 1720. Irene IJm. 89, 400 manden f 1800. Schoorl IJm. 39. 610 manden f 3170.' Bloemendaal IJm. 71, 480 manden f 130. Leentje Elisabeth IJm. 155, 85 manden, f 1850. Corrie IJm. 21, 500 manden f 1180. IJszee IJm. 167 505 manden (onbekend). Silvain IJm. 116, 500 manden f 1500. Flamingo IJm. 42, 60 manden f 1250. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1—0,90 Griet per 50 K.G. f28—15 Tongen per K.G. f 1.350,90 Zeischol per 50 K.G. f24—21 Kleine schol per 50 K.G. f 191,60 Schar per 50 K.G. f 13—10 Vleet- per stuk f 0.85 Kleine poon per 50 K.G. f 72,50 Groote schelvisch per 50 K G. f 17.5012 MiddeLschelvisch per 50 K.G. f 147 KI. middelschelvisch per 50 K.G. f 121,70 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 3,800,70 Kabeljauw per 125 K.G. f4018 Gullen per 50 K.G. (groote) f 7.504 Gullen per 50 K.G. (kleine) f3,60—0,65 Leng per stuk f 0,550,14 Heilbot per K.G. f 1,100,60 Wijting per 50 K.G. f 21,60 Koolvisch per stuk f 0,260,02 Makreel per 50 K.G. f 6,703 Versche haring per kist f 5.505,15 Groote hake p. 125 K.G. f7860 Middel hake p. 125 K.G. f 68—50 Klein middel hake p. 50 K.G. f 2316 Kleine hake p. 50 K.G. f 14,50—8 DE WINKELIERS OP KONINGINNEDAG. LETTER- EN ETALAGEWEDSTRIJD. Zooals wij reeds in' het kort hebben ge meld,komen de winkeliers op Koninginnedag met een bijzondere attractie voor het publiek. Deze attractie zal bestaan uit een letter- en étalagewedstrijd. Voor dezen wedstrijd zijn een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld in den vorm van waardebons tot een totaal bedrag van f 137.50. Ongetwijfeld zal dit /oor vele ingezetenen aanleiding zijn, om hun •best te doen den letter-wedstrijd tot een goed einde te brengen. Maarhet is niet gemakkelijk. Men oordeele: In de étalage van de deelnemende winke liers worden, goed én' geheel zichtbaar .en of meer letters geplaatst. Er zijn vier kleuren letters, n.l. geel, zwart, rood en groen, van elke kleur resp. 33, 40, 19 en 22 letters. Het publiek nu moet deze letters opzoeken en van de gelijk gekleurde een zin samenstellen, zoodat in totaal 4 zinnen moeten worden opgebouwd en welêen gele zin van 33, een zwarte van 40, een roode van 19 en een groene van 22 letters. Dat wordt dus een heele opgaaf want men is natuurlijk genoodzaakt, alle winkels op te zoeken. Wat den etalagewedstrijd betreft, hiervan is de bedoeling, dat het publiek opgeeft, welke winkelier de beste etalage heeft, staande in het teeken van den Oranjedag. De deelnemers. De volgende winkeliers nemen aan de wed strijden deel: Kanaalstraat: Joh. de Waard, A. Hoogeiï- duin, K. Kruiswijk. S. Smit, A. Tuinzaad, C. van Leeuwen, „Het Brillenhuis", D. Geus, Jac. Tellier, fa. J. Spruit, J. P. Klaassen, C. J. Snooy; Oranjestraat: D. Dorrestijn, fa. P. Bots- man, P. de Vries, A. Otte. G. Fennel, M. Dek ker, C. M. Arends, Jb. Wilderom; Keizer Wilhelmstraat: W. Hoedeman, A. J. Brasser; Pres. Krugerstraat: P. Kolk; De Lareijstraat: J. C. Verwer; Kon. Wilhelminakade: F. de Boer; Van de Pollstraat: A. Post; Frogerstraat: K. Spijker Jr.; Adrianastraat: K. Spijker Sr.; Visseringstraat: H. Homburg: Willemsplein: C. van Vrede. C. A. Zwager. Th. Diepen, Sinjewel's Boekhandel, Henk Broekhuizen: Neptunesstraat: Gebr. Bischoff, H. Melis; Bloemstraat: J. Bobeldijk, K. van Urk, H. J. te Loo: Prins Henrikstraat: G. Mooy, C. W. Bött- ger, Jac. Visser, S. van Dorp, firma De Haas- Peree. C. Lobry, P. Roosekrans; Kennemerlaan R. N. Blok. Jac. Gorter, fa. Loendersloot, G. Swier, Joh. Meijer, L. Brand wijk, A. Burggraaf. A. Krijger, P. C. Rade makers, L. W. Valter, 'J. Galavazi, P. v. d. Berg, C. J. Oerlemans: Kennemerplein: S. Smit. Jb. v. d. Broek, fa. De Haas-Peree; Houtmanstraat: D. Rijke; Snelliusstraat: K. Tijssen; Huygensstraat: R. Feddema; Grahamstraat: Zwaan's Boekhanel: Stephensonstraat: A. Trap. C. Kleiman: Edisonstraat: fa. Lombar Petri. Kompasstraat: Wed. Varkevisser; Jac. van Heemskerkstraat: Wed. G. Stuul; Corn. Drebbelstraat: P. Keersemaker. De reclame begin Woensdagmiddag 4 uur en eindigt Vrijdagavond d.a.v. De inlevering der oplossingen moet geschieden vóór Maandag 4 September a.s. 12 uur bij een der onderstaande adressen: P. Botman, Oranjestraat 24; Jb. v. d. Broek, Kennemerplein 18, S. van Dorp, Prins Hen drikstraat 66, G. Fennell, Oranjestraat, D. Geus, Kanaalstraat 75, Jac. Gorter, Kenne merlaan en Joh. de Waard, Kanaalstraat 46-48. BEVERWIJK WEINIG ANIMO. Voor het pachten van de consumptiegele genheid en de rijwielstalling van het gemeen te lijk sportpark bleek ditmaal al heel weinig animo te bestaan. Bij de door B. en W. ge houden inschrijving was voor de rijwielstal ling slechts één biljet ingekomen, namelijk van J. Meijer, die voor f 50 per jaar in schrijft. Voor het pachten der consumptie gelegenheid kwam geen enkele inschrijving binnen. DE WINKELS OPEN. In verband met de viering van den Ko ninginnedag en de feestelijkheden van den Harddraverijdag hebben B en W. besloten, op de Donderdagen 31 Augustus en 14 Sep tember ontheffing te verleenen van de win kelsluitingswet. Algeheele ontheffing wordt verleend voor winkels, waarin uitsluitend of in hoofdzaak één of meer van de navolgende waren worden verkocht: brood, beschuit, koek, banket, chocolade, suikerwerken, visch, fruit, melk, melkproducten en eieren, fijne vleeschwaren, sigaren sigaretten, tabak, en andere rookersbenoodigdhedenGedeeltelijke ontheffing wordt verleend ten aanzien van de niet onder de hierboven te rangschikken winkels tot des namiddags 10 uur. EEN DRUKKE ZONDAG. De laatste Zondag van de vacantiemaand werd begunstigd door prachtig zomerweer en velen hebben dezen mooien dag nog eens benut om er op uit te trekken. Reeds Zater dagmiddag bleek „de trek" er in te zitten. Veel Friesche en Gromingsche autobussen en touringcars passeerden op hun doortocht onze Breestraat. Groote groepen jongelui op zwaar-beladen ri,jwielen spoedden zich naar Castricum of Wijk aan Zee om te gaan kampeeren. Zondag werden te Alkmaar weer motor races gehouden, die samenvielen met den eersten Zondag van de Aikmaarsche ker mis. Als gewoonlijk kreeg onze gemeente weer ruimschoots haar aandeel in het zeer drukke snelverkeer. Gedurende den voor middag daverden in een schier onafgebroken, reeks de motoren over de asfaltbaan van de Breestraat, waarbij nog kwamen de honder den auto's en rijwielen, die zich Noordwaarts spoedden. De motorrijders bleven over het algemeen wat de snelheid betreft nogal bin nen de perken van het toelaatbare en de po litie hield een wakend oog op degenen, die meenden, dat de start voor de races in Be verwijk gevestigd was. Tegen den middag werd het wat kalmer en vertoonde het ver keer het gewone, bedrijvige beeld van een mooien Zondag. Het was met recht een „stilte, die den storm vooraf ging", want tegen zes uur keerde de stroom uit Alkmaar terug en weer vervulden' de tallooze .moto* rén- de lucht met een onafgebroken daver rende cadenz. De doortocht had evenals in. de morgenuren een normaal verloop. Een paar lichte aanrijdingen waren de eenige, overigens geringe stoornissen, welke zich in onze gemeente voordeden. De transportcolonne van het Roode Kruis had de gebruikelijke posten bij de drukste posten betrokken. Om op alle mogelijke ge beurtenissen voorbereid te zijn was bij het politiebureau een auto ten dienste van de transportcolonne gestationneerd. Ook op de badplaats Wijk aan Zee profi teerde van de'zen mooien Zondag in het reeds ten einde loopende badseizoen. Het be zoek aan het strand was zeer druk. Voor vele zakenlieden en kleine neringdoenden vormde deze mooie dag nog een buiten kansje. Het vervoer, naar en van de bad plaats was zeer druk, doch de autobussen konden het vervoer ditmaal meester blijven. DENKT OM DE INLEVERING! De Ned. Bloembollen Kweekerscentrale heeft bekend gemaakt, dat de bloembollen- bedrijven, welke nog niet of niet geheel heb ben voldaan aan de verplichte inlevering van Hyacinthen. Tulpen en Narcissen daar toe nog gelegenheid hebben op Donderdag 31 Aug. en Vrijdag 1 Sept. Men verzoekt ons er nog eens met nadruk op te willen wijzen, dat deze verplichte inlevering voor of op uiterlijk 1 Sept. moet zijn geschied, om voor een teeltbewijs in aanmerking te komen. SPORT OP KONINGINNEDAG De Voetbalvereeniging- „Beverwijk" heeft op haar terreinen aan den St. Aagtendijk voor Donderdag 31 Augustus a.s. (Koninginnedag) het volgend programma vastgesteld. Ope ning der terreinen namiddag 4 uur. Worstel wedstrijden door de leden der kraehtsport- vereeniging D. O. K. Onder de deelnemers be vinden zich ook de Gebrs. Groeneveld. Gewichtheffen en demonstratie der Jeugd- afdeeling van D. O. K. 6 uur Voetbalwedstrijd tusschen Beverwijk en IJ. F. C. (kampioen Zaterdagmiddagcom petitie). Tijdens de rust optreden van de bekende Haarlemsche acrobaten Guus Scheffer en M. H. de Wolff. DE RIJWEG IS VOOR HET SNELVERKEER. Zaterdagavond heeft de politie in samen werking met de rijksveldwacht zich beijverd om den rijweg van de Breestraat zooyeel mogelijk voor het snelverkeer vrij te houden. Voortdurend werd gesurveilleerd, waarbij degenen, die aan de binnenzijde der gazons in groepjes rustig converseerden, alsof er niemand anders van den weg gebruik moest maken, tot doorloopen werden aangespoord. Ook de greepjes wielrijders, die bij voorksur op de moeilijkste punten „beurs" plegen te houden werden van deze plaatsen verwijderd. Zoo verrichte de politie op dezen drukken Zaterdagavond nuttig werk, waarvan opvoe dende waarde uitging. WAARSCHUWING. De plaatselijke politieautoriteiten vestigen de aandacht op onderstaande waarschuwing: In verband met de vele bij hem ingeko men klachten, geeft de hoofd-commlssaris van politie te Utrecht in overweging, alvo rens .zaken te doen of in relaties te treden mei het Hypotheek- en Assurantiekantoor, eigenaar J. Zegers, Grietstraat 20 aldaar, in lichtingen in te winnen bij de afdeeüng centrale recherche zijner administratie, hoofdbureau van politie kamer 16.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2