DE BILT DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 meldt: Hoogste barometerstand 769,1 m.M. te Scully. Laagste barometerstand 756.6 m.M. te Abisko. en voorspelt zwakken tot matigen. Noord-Westelijken tot Zuid-Westelijken wind. Licht tot half be wolkt. Waarschijnlijk droog weer. Iets war- Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. 769 m.M. 76.3 m.M. Opgave van de Pa. KELP, Opticien Groote Houtstraat 13-7. - Tel. 11640 UIT DE OMSTREKEN KONINGINNEDAG. Te Spaarndam. Om negen uur des moren werd het feest met een rondgang der schoolkinderen door het dorp geopend, voorafgegaan met muziek. De stoet droeg vlaggen en sjerpen en maakte een aardigen indruk. Na de rondgang door het worp werd een aubade aan het gemeentebestuur gebracht, waarbij tegenwoordig waren de burgemeester de heer C. Maarschalk met echtgenoote en de wethouder van onderwijs de heer Rooden- burg. Na de aubade werd met de kinderspelen begonnen die op de Westkolk plaats hebben. Tc Zandvoort Reeds vroeg had Zandvoort een zeer fees telijk aanzien. Van alle torens, rijks- en ge meentegebouwen en van buitengewoon veel particuliere woningen, wapperde de vlag, toen de Zandvoortsche Muziekkapel op het Tram plein heb Wilhelmus inzette. Toen was het ook reeds druk op het terrein bij school D. Benige honderden kinderen ver zamelden zich hier om onder geleid van de leden der Oranjevereeniging in optocht naar het Tramplein t>p te trekken. Te kwart voor negen ongeveer waren zij daar opgesteld, waarna zij onder leiding van den heer E. Dees met begeleiding van de Zandvoortsche Muziekkapel verschillende va- derlandsche liederen zongen. Een groote menigte had zich rondom het Plein verzameld. De burgemees te ren de le den van de feestcommissie hadden plaats genomen op het bordes van het stadhuis. Na afloop trok de lange stoet voorafge gaan door de muziek via Haltestraat, Zee straat en Boulevard de Favauge naar het strand, waar ter hoogte van het Casino een deel van het strand was afgezet en met vlag gen versierd. Het duurde niet lang of uit de vormelooze zandmassa verrezen ware kunstwerken. Omstreeks 11 uur was de-jury met de be oordeeling gereed. In optocht trokken de kinderen daarna naar hot Casino waar de prijzen werden uit gereikt en de kinderen rijkelijk werden ont haald. DRIEHUIS HET KONINGINNEFEEST GOED BEGONNEN Driehuis vierde heden voor het eerst zijn eigen Koninginnefeest. Reeds dadelijk zij vermeld, dat wanneer de voorteekenen niet bedriegen dit eerste feest schitterend be looft te zullen slagen, daar dc organisatie tot in de puntjes geregeld was. Om half tien werd op het plein bij de R.K. kerk onder leiding van den heer De Mooy een aubade gebracht met medewerking van de Harmonie Soli Deo Gloria. Vooral in aanmerking genomen, dat niet van tevoren gerepeteerd was, was dit een waardige inzet van het feest. Gezongen werden o.a. het Wil helmus. Alle man van Neerland's Stam, en Wilt heden nu treden. Tenslotte zongen alle aanwezigen gezamenlijk het Wilhelmus. Na deze aubade trok men in optocht naar het aardig versierde feestterrein aan de P. C. Hooftlaan, waar een aanvang gemaakt werd met de kinderspelen. Om kwart over tien arriveerden burge meester Rambonnet en de gemeente-secreta ris de heer Hofstede op het feestterrein. LISSE DE AUTOMATISCHE TELEFOON. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Lisse maakt bekend, dat op 5 Sept. a.s. te 13 uur de automatische telefoondienst wordt ingevoerd te Lisse, Sassen helm en Noordwij kerhout. PUBLIEKE VERKOOPING. Alhier werd de veiling gehouden van de perceelen Woonhuizen met Bloembollen- schuur en bouwgrond uit het faillissement van den heeren Rijnveld alhier. Alle per- cc.len waren in combinatie in bod gezet op f 2*1.000. zij werden afgemijnd op f 24.500 dooi den heer Vermey uit HUlegom. HAARLEMMERMEER Ds. D. BAX 'f Woensdagnacht is te Elburg op 74-jarigen leeftijd overleden Ds. Dirk Bax, aan wien met ingang van 1 Mei 1928 emeritaat werd verleend. Ds. Bax werd in 1887 candldaat te Groningen en na een drietal jaren in Bunnik gearbeid te hebben, op 5 October 1890 te Hoofddorp in zijn ambt bevestigd, zoo dat hij ongeveer 38 jaren in Haarlemmer meer als predikant is werkzaam geweest. Met den grootsten eenvoud, voorbeeldige trouw en oprechtheid eigenschappen die z'n heele leven kenmerkten heeft hij in Haarlemmermeer steeds z'n arbeid verricht. PERSONALIA. Mcj. J. J. van Kempen to Haarlem, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Hervormde school tc Nieuw-Vcnncp. HILLECOM DéFILé DER GRAAL Ter gelegenheid yan het zilveren jubileum van huize St. Joseph hebben de Graal-meis- jes zich niet onbetuigd gelaten. De dag werd aangevangen met een gene rale H. Communie in beide Parochie-kerken. Te 12 uur werd op de Van den Endelaan de stoet van alle Graalmeisjes in hun kleu rige uniformen opgesteld, waarna men met vlaggen naar St. Joseph trok. Alle zusters en bewoners van het huis waren daar bijeenge komen. Nadat eerst een spreekkoor „Wat wij zijn" was uitgevoerd, hield de leidster der St. Martinus-parochie een felicitatie rede. Vervolgens klonk de zang van het Graal lied en een spreekkoor uit het Pinksterspel, waarna door de leidster der St. Josephpa- rochie een slotwoord werd gesproken. De zuster-overste dankte voor de felici tatie. Ververschingen werden rondgediend en daarna werd door den tuin gemarcheerd met een défilé. Tenslotte trok de stoet, die veel bekijks had, weder naar de Van den Endelaan om aldaar ontbonden te worden. IIET KINDERFEEST" Naar wij van de zijde van het Comité „Hillegom Vooruit" vernemen gaat het aan gekondigde Kinderfeest ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, niet tegenstaande de door den gemeenteraad ge weigerde subsidie, toch door. Als datum werd vastgesteld Donderdag 14 September. Zeer waarschijnlijk zullen des morgens kinderspe len gehouden worden op het terrein naast Openbare Werken; des namiddags Volksfeest en des avonds vuurwerk. Van verschillende zijden wordt veel medewerking ondervonden wat betreft de te beschikbaar zijnde prijzen. VELSEN HET FEEST VAN ST. CAEC1LIA. DE OPTOCHT. Elke dag van. de feestweek van St. Caecilia biedt wat nieuws. Gistermiddag werd een op tocht gehouden, die bestond uit een recla meoptocht en een bloemencorso. Voorafge gaan met muziek vertrok de lange stoet om half vier van de Kanaalkade. Het eerste wat opviel was een doek met het opschrift „Koopt in den vreemde niet, wat Wijkeroog U biedt". Twee fraai versierde kano's wekten de bewondering op van de tallooze toeschou wers langs den weg. Zeer origineel was de deelneming van een zestal koeien. Maar ze liepen mee voor een zeer uiteenloopende reclame. De eerste drie vormden de inzending van den Bond van Noord-Hollandsclie veehouders en blijkens de dekkleeden als: „Nederlanders leert natuur boter eten" waren zij bedoeld als reclame voor haar melkproducten. Wat niet gezegd kon worden van de drie, die onmiddellijk achter deze drie liepen. Want deze waren „aangekocht voor de feestweek" en hadden als begeleider den slagersjongen. Ze gedroe gen zich echter even gedwee als haar drie zusjes en waren blijkbaar onbewust van het lot, dat baar boven het hoofd hing. In den reclame-optocht werden tal van mooie wagens meegevoerd. In het oogloo- pend wasdie van. de^iyLelkinrichting „felsen" met z'n reusachtige papOésch,"dié Tiet hu én dan eens-mpt dc boomen .Jang.s dén .weg te kwaad kreeg. Ook dé.' heer Luytthg - had van- zijn artikelen: bouwmaterialen, een mooie combinatie samengesteld. Het festival en de liclitstoet. Concei-t „de Eendracht". Het concert dat de. Harmonie kapel der Kon, Ned. Papierfabrieken van Gelder en Zn. „De Eendracht" Woensdagavond op het feest terrein gaf mocht zich ip een druk bezoek verheugen. Wellicht omdat de entree ditmaal kosteloos was (bij wijze van proef?) of omdat „de ka pel" concerteerde? Hoe dit ook zij, de bezoekers, hebben een avond van muzikaal genot gehad. Directeur Kerkhoff had een uitgezocht programma sa mengesteld, dat met zorg uitgevoerd, steeds weer boeide door klankenweelde en knap mu- siceeren van het corps. In de Oberon Ouverture leverden de hout blazers delicaat werk; in de Lohengrin Fan-* taisie kreeg het hooge koper gelegenheid, uit te blinken. De solisten bliezen in deze fan- taisie evenals in het tweede gedeelte van het Fêle Charité, hun partijen op een wijze welke boven alle lof verheven is. Onder de suggestieve directie van den heer Kerkhoff. uitgevoerd door een corps, dat technisch en muzikaal heel wat pres- teeren kan, genoten nummers als de klate rende tweede Hongaarsche Rhapsodie en de teere Rosamunde-muziek een verklanking, die bezwaarlijk tc overtreffen zal zijn. W. Na afloop van bovengenoemd concert trok onder geweldige belangstelling de lichtstoet door Velsen-Noord. De opstelling had op Schulpen plaats ge had. en voorafgegaan door het Knapenfan- farecorps, onder leiding van den heer Jac. Schilp, maakte deze optocht, die een interes sant schouwspel opleverde, waarvan honder den genoten, een rondgang door de plaats. Aan een en ander werd door de speeltuin- vereeniging Kindervreugd medewerking ver leend. teneinde deze fakkeltocht te doen slagen. IJMUIDEN HET ORANJEFEEST GOED INGEZET. Het Oranjefeest is hedenmorgen goed in gezet. Neuwelijks was het Oranjezonnetje boven de daken verschenen of ..Concordia" en „Wilhelmina" maakten zich op om respectievelijk op het Willemsplein en het Kennemerplein koraalmuziek te doen hoo- ren. Reeds voor zeven uur klonken de statige tonen door de morgenstilte. Er was weinig publiek op de been. het geen wel het gevolg zal zijn van het feit. dat op de officieele programma's van den feest dag was bekend gemaakt, dat de koraalmu ziek te half negen zou beginnen. De kinderoptocht naar het Stormvogels- terrein is eveneens uitstekend geslaagd. Het was een heel lange stoet van kinderen van verschillende openbare en bijzondere scho len, die omstreeks tien uur vanmorgen langs ons bureau trok. Er was veel volk op de been. Opvallend was het aantal vlaggen, dat ditmaal veel grooter was dan vroegere jaren. Vanmorgen vroeg zagen wij burgemeester Rambonnet reeds in zijn met vlaggen ver sierde auto door de straten rijden. MARKTPRIJZEN Tarbot pet K.G. f 0.85—0.70 Griet per 50 K.G. f 32—15 Tongen per K.G. f 1.30—0.65 Zetschol per 50 K.G. f 25 Kleine schol per 50 K.G. f.22,100.65. Schar per 50 K.G. f 5.50 Rog per 20 stuks f 207 Vleet per stuk f 1.63—0.53 Kleine poon per 50 K.G. f 32.50 Groote schelvisch per 50 K.G. 25—15 Middelschelvisch per 50 K.G. f 2517.50. KL middelschelvisch p. 5Q K.G. r 208.70 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 3.501.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 50—16.50 Gullen per 50 K.G., groote f 10—5.40 Idem kleine f 4.80—0.50 Leng per stuk f 0.600.09 Heilbot per K G. f 0.65 Wijting per 50 K.G. f 1.65—0.85 Koolvisch per stuk f 0.100.05 Makreel per 50 K.G. f 12.50—2.50 Groote hake p. 125 K.G. f 8066 Middelhake p. 125 K.G. f 68—59. Klein middelhake p. 50 K.G. f 22.5019 Kleine hake pér 50 K.G. f 12.50—9 BESOMMINGEN Trawlers: Gorch Fock HO 246 560 manden f 2300. Claesje RO 46 430 m. f 2660. Proef II IJm. 24 310 m. 1360. Vios III, IJm. 1 65 hl. f 1180. Poolzee IJm. 17, 400 m. f 1380. Petten IJm. 49. 280 m. f 2380. Eendracht I, IJm. 130, 445 m. f 1730. Loggers: KW 89 f 490, KW 78 f 990. KW 40 f 570, KW 96 f 390, KW 173 f 310, KW 101 f 800. DE TOESTAND OP DE BEGRAAFPLAATS. THANS VEEL VERBETERD. Eenigen tijd geleden wezen, wij in ons blad op den verwaarloosden toestand, waarin de begraafplaats verkeerde, een verwaarloo- zing, die niet van den laatsten tijd was. Het verheugt ons, en zal ook vele ingeze tenen verheugen, dat de toestand thans veel verbeterd is. Het overtollige gras is ge maaid of verwijderd, de paden zijn netjes af gestoken, kortom er is een einde aan den chaotischen toestand, die steeds voor velen, vooral voor hen van wie dierbaren op het kerkhof rusten, een bron van ergernis was, gekomen. Naar ons een der directeuren van de N.V. Binnenlandsche Exploitatie Mij. van Onroe rende goederen te Bloemendaal, de heer Bec- cari verzekerde, zal de maatschappij er voor zorgen, dat de begraafplaats in de toekomst behoorlijk wordt onderhouden, waarvoor per soneel is aangesteld. De heer Beccari wees ons er op, dat het onderhoud der graven door de betrokken families dient te geschie den. Hij hoopte, dat de betrokken families de noodige aandacht aan hit onderhoud zullen schenken. CHRIST. ORANJE VEREENIGING. EEN GOED GESLAAGDE VOLKSZANG AVOND. Gisteravond heeft de Christ. Oranje ver- eeniging te IJmuiden-Oqst-,.met-een goed-ge slaagden volkszangavond!.het oranjefeest iïi- gezet. De turnzaal van de Julïanaschool, waar deze zangavond gehouden werd, was tot in alle hoeken bezet. Nadat Ds. Chr. J. W. Teeuwe met gebed geopend had, sprak deze een kort inleidend woord over „Oranje en óns lied". Spreker begon te zeggen dat ons volk, of schoon het vele en schoone liederen heeft, nochtans weinig zingt. Is ons volk hiervoor te koud, of kent het de liederen niet? Dat ons volk schoone liederen heeft waarin de volksziel tot uiting komt is een feit. Ds. Teeuwe noemde o.a. het Wilhelmus dat door de geheele wereld erkend wordt als een der schoonste volksliederen. Hoe weinig kent men hiervan. De bedoeling van een volkszangavond is, het lied meer tot het volk te brengen.. Spreker hoopte dari ook, dat in de toe komst meer dergelijke avonden georganiseerd zullen worden. Hierna was de beurt aan den heer J. v. d. Roovaart. concertzanger te Utrecht om leiding aan den zangavond, te ge ven. Dat deze heer hiervoor de juiste man is, bleek al spoedig. Met humoristische op- en aanmerkingen wist hij de aanwezigen aan het zingen te krijgen, zoodat spoedig verschil lende volksliederen door de talrijke aanwezi gen uit volle borst werden meegezongen. Ter afwisseling zong de heer v. d. Roovaart een viertal liederen, n.l. „vrouwe van Neder land van Am. Spoel, „Rondedans" en „De vier weverkens" van Johan Wagenaar en „De scharesliep" van Garms, waarvoor hem een daverend applaus werd gebracht. Wij twijfelen niet, of deze eerste volkszang avond zal bij velen nog lang in herin nering blijven, waarbij men dan terug zal denken aan een prettigen en werkelijk fees- telijken avond. Even willen wij nog opmer ken dat door de Christ. Oranjevereeniging IJmuiden-Oost besloten is mee te doen aan het hukligings-defilé voor de Koninging op 9 September in het Stadion te Amsterdam. Hen, die aan dit défilé wenschen deel te ne men wordt verzocht, Maandagavond 8 uur ter vergadering te komen in de P. J. Venneu- len-school, AANZIENLIJKE VERKOOP VAN GEMEENTEGRONDEN. RUIM 3000 M2. Burgemeester en wethouders stellen voor, te verkoopen aan de N.V. Bouw- en Grond bedrijf ..Gideon" te Velsen een perceel bouw terrein aan den Rijksweg te Santpoort, groot 840 M2. tegen den prijs van f 7 per M2. Voorts stellen B. en W. voor, te verkoopen aan A. J. de Graaf te Santpoort een perceel bouwterrein aan een in Noordelijke rich ting van den Rijksweg af geprojecteerden weg aldaar, ter grootte van 2200 M2. tegen den prijs van f 6.50 per M2. LAAGSTE INSCHRIJVERS. Bij de gehouden aanbesteding voor het maken van de aardebaan van een gedeelte van den weg Den. Haag—Arnhem via Utrecht —Driebergen en wel onder de gemeenten Stompwijk. -Nootdorp, Zoetermeer. en Zeg waard, met bijkomende werken, was la?" '.e inschrijfster de N.V. Amst. Ballast Mij. met f 677,000. BEVERWIJK DE OPHEFFING DER OPENBARE FRÖBELSCHOOL. IIET HOOFD EERVOL ONTSLAGEN. Met het aanvaarden van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van de openbare Fröbelschool in de raads vergadering van Dinsdag jl. werd tevens aan het hoofd dier onderwijsinrichting: mej. A. J. H. Steinmetz met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag verleend. Mej. Steinmetz ge niet in Beverwijk en omgeving een groote bekendheid, want van 17 Nov. 1894 af stond zij aan het hoofd van de openbare Fröbel school, welke taak zij bijna 39 jaren achter een met groote opgewektheid en activiteit heeft vervuld. Enorm groot moet. het aantal Beverwijkers zijn, dat zich in prille jeugd onder de veilige hoede van mej. Steinmetz heeft gesteld, om onder haar degelijke lei ding voor de „groote"'school te worden op geleid. Nu het algemeen bekend is, dat mej. Steinmetz niet langer hoofd van de Fröbel school zal zijn zullen- in deze dagen nog zeer velen in gedachten een oogenblik vertoeven in de herinnering aan die heerlijke, onbe zorgde kinderjaren, aan den tijd van het lee- ren spelen en spelende leeren bij mej. Stein metz. De oude Fröbelschool aan de Peper straat, hoe primitief zij ook was, hoe het per soneel zich daar ook moest behelpen, zij her bergt een schat van herinneringen voor tal rijke vaders en moeders, die nu zelf hun kroost onder de vertrouwde leiding van mej. Steinmetz hebben gesteld. Haar veertig-jarig jubileum zal dit, wij mo gen gerust zeggen, meest bekende school hoofd, niet meer in gemeentedienst vieren. Maar bij vorige „mijlpalen" in haar veelja rige loopbaan is wel bewezen, hoezeer men in Beverwijk haar moeilijk werk heeft weten te waardeeren Zoowel haar zilveren- als bij haar 35-jarig jubileum is dit wel op overtui gende wijze gebleken. Het is nog niet bekend hoe en door wie de Fröbelschool nu verder zal worden geëxploiteerd. Uit de voordracht van B. en W. is wel gebleken, dat de ge meente den weg tot voortzetting van dit on derwijs heeft open gehouden. Maar op welke wijze en door welke vereenig'ing of commissie dit tenslotte zal geschieden, dit staat vast, dat de naam van mej. A. Steinmetz'tot in lengte van dagen aan de Fröbelschool zal verbon den blijven. KONINGINNEDAG Onder begunstiging van ideale weersom standigheden is hedenmorgen het jaarlijk- sche Koninginnefeest te Beverwijk ingezet met koraalmuziek vanaf den trans van den toren der Ned. Herv kerk. De Beverwijksche Harmoniekapel speelde volksliederen, waar van dank zij den mooien zomermorgen door geheel Beverwijk kon worden genoten. Reeds vroeg bewogen zich groepjes feest gangers door de straten, die zich begaven naar de Breestraat om de aubade der school kinderen voor het stadhuis bij te wonen. De hoofdstraat bood een feestelijken aan blik, nagenoeg van alle winkels en huizen wapperde de driekleur. In tegenwoordigheid van'een groote"'menschenmenigte nam te*' 9 uur de aubade een aanvang, waaraan de kin deren f-van- alle.scholen deelnamen. Irt- de hal van het stadhuis was het volledige gemeen tebestuur aanwezig, alsmede de bestuursle den van de vereeniging „Koninginnedag" met hunne dames. Onder leiding van den heer H. W. Hofmeester en met begeleiding van Beverwijksche Har monde kapel bracht de schooljeugd een drietal volksliederen ten ge- hoore. Daarna zongen de kinderen twee klepper liedjes, waarna de aubade werd besloten met', de uitvoering van den kleppermarsch van Jan Morks. De schooljeugd oogstte daarmede een langdurig applaus van de talrijke luiste renden. Daarna plaatste de burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens zich voor de microfoon om in een waardeerende toespraak de schooljeugd te danken voor dé liederen, welke zij ter eere van H.M, de Koningin ten gehoore had ge bracht. De burgemeester wees op de bijzondere beteekenis welke de viering van den verjaar dag van de Koningin ditmaal had. doordat zij over enkele dagen den dag zal herdenken, waarop zij vóór 35 jaar haar moeilijke en zware taak aanvaardde. De burgemeester besloot zijn toespraak met het uitbrengen van een driewerf „hoera!" waarmee de menigte van harte instemde. De kinderen begaven zich daarna in optocht naar het weiland Scheybeeck aan den Veiser- weg teneinde daar deel te nemen aan de kin derspelen. Deze kinderspelen werden ook weder door een groote menschenmenigte bij gewoond. OP DEN AVOND VAN KONINGINNEDAG. Na afloop van de feestelijkheden, welke het programma voor de viering van den Ko ninginnedag vermeldt bieden de bioscoop theaters en café's ruimschoots gelegenheid tot ontspanning. In het Luxor Theater zal Harold Lloyd den feestgangers eenige vroo- lijke uren bezorgen Tom Mix heeft emplooi gevonden in het W. B. Sound-Theater en zal daar in een spannende avonturenfilm optre den. Bij den heer P van Dam draait/de „Moulin Rouge" en laat zich een goede band beluiste ren. De heer Leo Peelen van Hotel „Oud Mee- renstein" heeft zich beijverd, om voor goede en aangename ontspanning zorg te dragen. In het café concerteert dc „Fred's Old Fel lows Band", een naam. die in Beverwijk reed een goeden klank heeft. In de fraaie boven zaal begint des avonds te 7 uur een groot feestbal, waaraan het gerenommeerde dans- orkest van Bob Maas zal medewerken. HET VERLOOP VAN DE GROENTENMARKT. DE HANDEL WAS BEVREDIGEND. Ofschoon ïn de afgeloopen week.de markt- nog ruim voorzien was van verschillende soorten boonen. toch begint de pluk al weer sterk te verminderen en izullen de aanvoeren volgende week wel een belangrijke wijzi ging ondergaan. Ook als regel gaat bij het einde van den oogst de kwaliteit er niet op vooruit zoodat het aanbod van goede kwali teit geleidelijk minder en dat met gebreken steeds grooter wordt. Tot dusverre was het product over het algemeen van goede hoe danigheid. Wat dehandel betreft, deze gaf nog a! reden tot tevredenheid. De belangstelling voor goede kwaliteiten was geregeld van blijvenden aard. In snij- boonen bestond een levendigen handel met opgaande prijzen, die ce iaaste dagen voor sommige partijen tot ruim 20 ct per K.G. wer den opgevoerd. Dat echter zulke besom mingen uitzonderingen zijn, waarvan slechts door enkele tuinders werd geprofiteerd blijkt duidelijk uit ae noteeringen, die naar soort uiteen liepen van 822 ct. per K.G. Dikke boonen waren t-ot heden, nog ruim schoots aan de markt en de goede soort vond veel aftrek. Van deze soort komen echter ook thans allerlei kwaliteiten aan de veiling, zoodat de prijzen wisselen van p.m. 4—10 ct. per K.G. Trosboonen werden voor het grootste ge deelte door de fabrieken afgenomen en ook deze soort profiteerde van een levendigen handel en behoorlijke prijzen. De boonen z. dr. die aanvankelijk een weinig mee gingen hadden de laatste vei ling weer belangrijk minder aandacht met sterk verlaagde prijzen. Bloemkool kwam deze week weer aan mooie prijzen met een willigen handel. De laatste veiling liepen de prijzen echter weer terug en ofschoon nog enkele partijtjes tot ongeveer 16 ct. konden noteeren, de door- sneeprijs vertoonden een belangrijk verschil bij dien van de vorige dagen. De noteeringen liepen uiteen naar soort van 715 ct. per stuk. Sla. waarvan de markt overvoerd is gaf voor het grootste gedeelte weer teleurstel lende resultaten met noteeringen van 1540 ct. per kist, waarnaast nog groote hoeveel heden doordraaiden. Bospeen kon deze week ook geen behoor lijke prijzen meer handhaven en onderging een sterke prijsdaling, varieerend naar soort van 58 ct. per bos. Met de tomaten, waarvan de aanvoeren zich den laatsten tijd nog al uitbreiden, liep het met de prijzen ook weer mis. De notee ringen zijn al weer spoedig op een laag peil aangeland, schommelend naar soort van 48 ct. per K.G. Komkommers, waarvan de prijzen tot he den zeer laag stonden, vertoonden de laatste veiling weer een neiging tot verbetering. De prijzen varieerden van 14 ct. per stuk. Spinazie had met het warme weer niet veel belangstelling en noteerde voor de meeste partijen zeer lage prijzen. Postelein bleef vrijwel ongewijzigd, zoowel in aanvoer als in prijs, welke zich bewoog van 2840 ct. per kist. Andijvie gaf een zeer ongeregelden han del te zien en .al kwam een enkele partij aan een behoorlijken prijs, over het alge meen was de vraag de laatste dagen niet groot. De aanvoeren van verschillende soorten peulvruchten begint thans sterk af te ne men en ondanks het feit, dat het aange boden product willig van de hand gaat, de kleine partijtjes brengen geen besommingen aan. Waai' het veelal ook restanten zijn, loopt het sortiment nog al uiteen wat blijkt uit de noteeringen voor Raspers van 1825, witte en br. capucijners van 1228 ct. per K.G. Meloenen beginnen thans flink los te ko men naarmate de aanvoeren echter grooter worden gingen de prijzen er niet op vooruit. De noteeringen schommelden deze week naar soort van 5—20 ct. per stuk. Pruime**;-waarvan de.--aanvoeren, zeer be perkt waren gingen,voor prijzen. van 1015 ct. per K:G. of per "Slof van 65—75 ct. DE RIJWIELSTALLING BIJ HET SPORT PARK. B. en W. hebben voor den tijd van drie ja ren de rijwielstalling bij het Gemeentelijk Sportpark verpacht aan den eenigen inschrij ver J. Meijer voor een bedrag van f 50 per jaar. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. hebben onderstaande bouwver gunningen verleend: aan het Luxor-Theater tot het bouwen van een nieuwe cabine; aan J. H. Wesselingh alhier voor het bou wen van een dubbel woonhuis met winkel op een terrein, gelegen op den hoek Koning straat,Hobbestraat; aan de N. V. „Januarïus" alhier tot het maken van een overdekt teras voor het per ceel Hoflanderweg 32. Ondertrouwd: CORNELLS A. VAN EÏJK DOROTHEA M. GOES Valkostraat 23 2de Vo oruitgahgslraat 34 Haarlem. 31 Au?, 1033 Huwelijksvoltrekking: 21 Sept. Voer do velo bewijzen van deel neming:. ontvangen bij het overlij den van onzen innig geliefden Man. Vader. Behuwd-, a.s. Be huwd- en Grootvader, den ITeer JACOB BRUNT, betuigen wij hierdoor onzen har- telijken dank. Namens de familie: J. BRUNT—KOSTER Haarlem, 31 Augustus .1.933 Zonnbloemstraat 39 Voor de vele blijken van be langstelling. ondervonden bij het plotseling overlijden van onzen Man en Vader, betuigen wij langs dozen weg onzen harteiijken dank. Mevr, Wed. A. IllL.ARIL'S ROOS en kinderen kleedingstukken Verven, Stoomen met behoud van model, vereischt eon vakkundige verzorging CHRISTIEN STORK g'cdipl. leer a res liceft haro Zang- cn Pianolessen HERVAT. Leidster van kleine koren. Ten j pe Lierss traat 17 Tol. 15418

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2