mm UIT HET BUITENLAND ipeil ri VOETBAL. De voorbereidingen voor het a. s. seizoen. DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Branting's brief aan het Rijksgerechtshof te Leipzig. Waarom werden de beschuldigingen in de wereldpers tegen Coering niet onder zocht? Enquêtecommissie zal een zoo groot mogelijke publiciteit aan haar onderzoekingen geven. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND Het secretariaat van het Nederlandsche Comité van kunstenaars en intellectueelen voor den strijd tegen den Duitschen terreur deelt aanV.D. den oorspronkelijken tekst mede van het antwoord van Dr. Branting op het schrijven van den procureur-generaal van het Rijksgerechtshof te Leipzig. Daaraan ontleenen wij nog het volgende: Is het u niet bekend., dat in de geheele wereldpers reeds begin Maart met groote zekerheid werd verklaard, dat de brandstich ting in den Duitschen rijksdag geen werk van communisten was? Is het u niet bekend, dat in de geheele wereldpers reeds begin Maart beweerd werd, dat de brandstichting den te- genwoordigen Pruisischen minister-president Göring tot auctor had? Het leek ons in het buitenland vanzelfsprekend, dat minister president Göring tegen tenminste één der groote wereldbladen, die deze bewering uit ten een aanklacht zou indienen. Hij heeft het niet gedaan. Nog kort geleden heeft de bekende advo caat Moro-Giafferi zelfs woordelijk ver klaard: „Ik beoordeel de zaak streng van uit beroepsstandpunt en spreek tot u als advo caat, die eenvoudig de stukken heeft bestu deerd. Bij mijn ziel en bij mijn geweten ver klaar ik: „Göring heeft het gedaan. Göring heeft bevel gegeven, het rijksdaggebouw in brand te steken." Ook tegen Moro-Giafferi is geen aanklacht ingediend. U onderstreept in uw brief uw belangstel ling voor beschuldigingsmateriaal ook tegen anderen dan de beklaagden. Waarom hebt u de door de wereldpers eenstemmig geuite beschuldigingen tegen Göring niet onder zocht? Al zijn ook de persberichten formeel- juridisch geen voldoende bewijsmateriaal, toch konden en mochten de vervolgende autoriteiten deze eenstemmig in de pers ge uite beschuldigingen niet voorbijgaan. De enquête-commissie heeft u het „Bruin- boek over rijksdagbrand en Hitlerterreur" doen toekomen, waarin over de onschuld der door u aangeklaagden alsmede over de schuld van den Pruisischen ministerpresident Gö ring een deel van het materiaal wordt ver zameld. Het Bruinboek is in de geheele we reldpers ontvangen met het respect en de opmerkzaamheid, die deze zorgvuldige ar beid verdient. Hier had u moeten optreden. Branting noemt dan de reeds door ons ver melde tien punten op, die volgens hem voor een zuivere behandeling van het proces nood zakelijk zijn. Over den eisch inzake de veiligheid der getuigen zegt Branting o.a.: Branting. U zegt, dat deze eisch iederen grondslag ontbeert. In de laatste zes maanden zijn in Duitschland talrijke personen zonder vorm van proces beroofd van. hun vrijheid, mis handeld of gedood. De politie heeft herhaal delijk personen, die gearresteerd werden, uitgeleverd aan andere dan staatsorganen (SA.), door welke deze personen zijn mishan deld, gefolterd en vaak ook gedood. (Mede- deeling der Bremer politie van 1 Juli van dit jaar, waarin een dergelijke uitlevering wordt bevolen). Bij de enquêtecommissie berust over derge lijke voorvallen een verpletterend materiaal. En over de toestemming tot het doen van verklaringen door ambtenaren, merkt de schrijver op: Op dit punt vermijdt u weder, uw standpunt uiteen te zetten en verwijst u naar de autoriteiten. Ik vraag u, of u bereid is, de verdediging te steunen, wanneer zij harerzijds een dergelijke toestemming vraagt. Een vrije en onafhankelijke verdediging zal in ieder geval niet de verklaringen van eeni- ge ambtenarcm, die zich al of niet in dienst bevinden, kunnen missen. Tenslotte nog een mededeeling: De enquête commissie begint in de eerstvolgende dagen door subcommissies in verschillende landen met het verhoor van getuigen en het onder zoek der desbetreffende documenten. De com missie zal dan resumeerend het resultaat ha- rer onderzoekingen en getuigenverhooren in een plenaire zitting over een zoo groot mo gelijk deel van de wereld bekend maken. Ook het gerecht zal vóór het begin van het pro ces nog worden ingelicht omtrent de resul taten der plenaire zitting. Ik moge verwachten, dat.u ook dezen brief in Duitschland zult openbaar maken. Naar wij vernemen vindt op 2 September a.s. te Parijs een voorconferentie plaats van de leden van de Onderzoekingscommissie in zake den brand in den Rijksdag. Op 14 Sep tember begint te Londen de vergadering van de Onderzoekingscommissie. „DE AARDE ROND" IN TWEE DAGEN. Op Vrijdag 25 dezer legden de vliegtui gen op de lijnen van de K.L.M. in het buiten land met inbegrip van delndië-lijn in 't binnen land. met inbegrip van de Nederlandsche Rondvlucht gezamenlijk 20.000 K.M. af. Op Zaterdag bedroeg deze totale afstand bijna 19.000 K.M. Bij de beoordeeling dezer zeer hooge cijfers bedenke men, dat. de totale lengte der Indische luchtlijn 14.500 en dat de omtrek der aarde 40.000 K.M. bedraagt. Duitschland. De partijdag in Neurenberg begonnen. Woensdagavond hebben de klokken van de Neurenbergsche kerken den Rijksyartijdag plechtig ingeluid. De zenders brachten dit gelui over naar alle plaatsen in het Rijk. Tegen den avond ontstond in de nauwe straten een levensgevaarlijk gedrang, ""oer de oude stad marcheerden stram de lijf wacht van Hitler in de zwarte S.S.-uniform. De zaal van het raadhuis, waar de ope- r' -,nV -id plaats vond, bevat onge veer 350 zitplaatsen. Op de eerste rij zijn drie plaatsen gereserveerd voor Hitier. Ober- buergemeister Siegel en voor den plaatsver- vangenden leider der NSDAP Rudolf Hees. Op de rijen daarachter namen plaats de leden van Rijksregeering, Beiersche regeering en van de overige regeeringen der landen. Alle vooraanstaande persoonlijkheden der NSDAP zijn aanwezig. Na 8 uur des avonds hoorde men door de openstaande ramen het gelui der '*iokk°n. Kort voor half negen kondigde een storm achtig „Heil"-geroep de komst van den Rijks kanselier aan. Hij betrad de zaal in gezel- schaD van Oberbuergemeister Siegel en de ministers van Riik en Beiersch kabinet. Daarna nam de hii'-eemeester het woord voor de begroetingsrede. Hij deed er voorts mededeeling van, dat het gemeentebestuur besloten had. Hitier een origineele afdruk van Duerer's konergravure „Ritter Tod und Teufel" te overhandigen. Rijkskanselier Hitier beantwoorde de be groetingstoespraak van den eersten burge' meester van Neurenberg en zeide o.a.: Den 2en September 1923 zijn wij voor de eerste maal in deze stad opgemarcheerd. In dertijd stonden wii nog te midden van .en ons viiandige wereld. Velen, die hier kwamen, meenden wel hier dezelfde onvriendelijke ontvangst te beleven zooals wij in het ge heele overige Duitschland gewend waren. En ik meen. dat het beider onzer indertijd als een wonder voorkwam, dat de groote stad, die vroeger een der uitgangspunten is ge weest der marxistische dwaalleer thans in gloeiend enthousiasme de scharen der strij ders voor de vrijheid der Duitsche natie bejubelde. Thans zijn sedert dien 10 jaar verloopen en deze 10 jaren zijn misschien mede de historische belangrijkste voor de Duitsche natie. Reeds twee malen heeft de gast vrijheid dezer stad het ons mogelijk ge maakt hier een Riikspartijdag te houden en ik geloof dat er geen enkele stad in Duitsch land is, welke het meer verdient de Rijks- nartijdagen der Duitsche beweging binnen haar muren te nemen. Nadat de aanwezigen drie keer de kreet „Sieg Heil!" hadden aangeheven, werd tot slot gemeenschappelijk het Horst-Wessellied gezongen. Genève. Raad en Assemblee in September bijeen. De Volkenbondsraad is door het Secreta riaat voor 22 September bijeengeroepen voor de gewone 77ste zitting. De Noorsche regee ring voert het voorzitterschap in. den Raad. De zitting der Assemblée zal. aansluitend op de Raadsvergadering, op 25 September worden geopend. Polen. Tienduizend Poolsche Joden naar Palestina. Volgens mededeelingen van de Poolsche emigratie-autoriteiten zullen in den loop van dit jaar in het geheel 10.000 Joden uit Polen naar Palestina emigreeren. Tot nu toe wer den reeds 6500 pasvisa voor Palestina uitge reikt. Het Poolsche stoomschip „Polonia" zal voor de verscheping der Joodsche emigranten worden ingelegd op den dienst tusschen Con- stanza en Jaffa. Amerika. Ford heeft bezwaren tegen automobielcode. In kringen der Amerikaansche regeering zou men ernstig bezorgd zijn over de stil zwijgendheid van Henri Ford. die nog niet de code voor de automobielindustrie heeft ge- teekend. Roosevelt heeft generaal Johnson verzocht hem permanent op de hoogte te houden. De president hoopt Ford te bewegen vrijwillig de code te aanvaarden. Zooveel mogelijk wil hij vermijden pressie op de onderteekening uit te oefenen. Het bezwaar van Ford tegen de code zou in de eerste plaats gericht zijn te gen de bepaling, dat alle automobielfabrikan ten verplicht zouden zijn hun boeken te la ten controleeren. Aan de andere zijde wordt evenwel ook de meening verspreid, dat de houding van Ford slechts een reclametruc zou zijn. Japan. Russische troepenconcentratie aan de Mandsjoerijscke grens. In militaire kringen wordt ernstige aan dacht besteed aan het bericht, dat hier ter stede is ontvangen, volgens hetwelk de Sovjet regeering troepen concentreert aan de grens tusschen Mandsjoekwo en Siberië. Aan de informatie wordt toegevoegd, dat de geconcentreerde Sovjettroepen in aantal meer bedragen dan de helft van de geheele militaire macht van Japan, waarbij nog ko men 300 militaire vliegtuigen, waaronder zware bombardementstoestellen. Engeland. Rechten op haver en haverproducten. Bij decreet van het ministerie van Finan ciën aldus meldt Reuter uit Londen, zal een supplementair recht van 10 pet. ad valorem worden geheven op haver en haverproducten va" Worpgridschen oorsprong, waardoor het totale recht 20 pet. zal bedragen. Het nieuwe recht treedt op 5 September in wer king. N van denzelfden worden eveneens de invoerrechten op diverse andere producten gewijzigd, met name voor som mige katoen-, leder-, ijzer-, houtzagerij pro ducten, aluminiumlegeeringen. ammoniak, soda, kali, parelgerst, bepaalde banketbak kersproducten en suikerwerken, benevens planten. Vervolgens heeft het departement aan de lijst artikelen, welke vrijgesteld zijn van in voerrechten met ingang van 2 September toegevoegd: bepaalde alliages van nikkel en koper, ruw tin en koperen en wasmatrijzen voor de reproductie van gramofoonplaten. MESSINA'S WONDERKLOK. EEN BRULLENDE LEEl'W EN EEN KRAAIENDE HAAN. MESSINA. 30 Aug. iV Dl Gedurende de Augustusfeesten is de groote astronomische klok in den toren van de kathedraal te Mes sina ingewijd. Het uurwerk heeft aan elke zijde een wijzerplaat, met een middellijn van 4 1/2 M. Een der bijzondere bezienswaardig heden van de klok is een leeuw, die eiken dag om 12 uur, zich driemaal opricht, met zijn staart zwaait, om zich heen kijkt en brult, 's Morgens 's middags en 's avonds laat een haan zijn gekraai over de stad weerklin ken De opeenvolging der uren wordt mede aangegeven door symbolische voorstellingen van geboorte, jeugd, rijperen leeftijd en ouderdom. De betreffende figuren trekken langzaam voorbij, elk uur een andere, aan het eind van den weg worden zij opgewacht door den dood, die door het opheffen en weer doen dalen van zijn zeis. er aan herinnert, dat alweer een uur voorbij is. Verder bevin den zich aan het uurwerk nog andere figu ren. die zich in tegenovergestelde richting voortbewegen en de dagen van de week voor stellen. TREURIG LOT VAN KLEIN MEISJE. Boeren zelf slachtoffer van lynchpartij GRUWELIJK VOORVAL OPZET VAN ZAKKENROLLERS. BELGRADO, 30 Aug. (V.D.) De vreese- lijke gebeurtenissen te Varvarin, die tot het lynchen van drie zigeuners leidden, hebben tot een verrassende ontdekking geleid. De autoriteiten nemen het als zeker aan, dat de aanval op de zigeuners is geprovoceerd en geënsceneerd door een bende zakkenrollers. Men leidt dit af uit het feit., dat eenerzijds de man, die verklaarde dat het blinde zi geunermeisje zijn geroofd en blindgemaakt nichtje was, spoorloos is verdwenen en zelfs geen pogingen heeft gedaan zijn bewering te bewijzen, terwijl anderzijds vele boeren tij dens de onlusten bestolen zijn. Het aantal arrestaties bedraagt reeds 45 en neemt nog met het uur toe. Inmiddels is ook de identiteit van het meisje vastgesteld. De kleine is inderdaad geen zigeunerkind, doch stamt uit ean Roe- meensche familie. Zij kwam echter op volko men „wettige" wijze in het bezit der zigeu ners, aangezien zij door haar ouders, die hun elf kinderen niet in het leven wisten te houden, voor drie duizend lei aan de zigeu nerin Schiwana werd verkocht. De documen ten van dezen verkoop had de door de me nigte gelynchte vrouw in haar bezit. PAUZE IN DE ENGELSCH-RUSSISCHE BESPREKINGEN. LONDEN. 30 Augustus (Reuter). Er zou een pauze zijn ingetreden in de Engelsch- Russische besprekingen voor het sluiten van een handelsverdrag. De voorgestelde tekst zou voor de Russen minder gunstig zijn dan van het vorige ver drag. De Russen hebben de besprekingen daarom voorloopig geschorst. ONGELUK BIJ NOORSCHE MANOEUVRES. Ontploffend kanon vaagt menschen weg. CADET VERLOOR BEIDE OOGEN. OSLO, 30 Aug. (V.D.) Bij schietoefeningen van het Noorsche pantserschip „Tordens- kjold" in de nabijheid van het eiland Jung- fraula is gisteren een ernstig ongeluk ge beurd. Bij het schieten mét 12 c.M.-geschut explodeerde een 12 c.M.-kanon aan stuur boord, zoodat het sluitstuk van het kanon vloog en de lading ook naar achteren ex plodeerde. Een luitenant eerste klasse en twee matrozen werden bijna op slag gedood, terwijl drie man ernstig en zes licht werden gewond. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast. De oefeningen werden terstond af gebroken en met de vlag halfstok zette het pantserschip koers naar Larvikna om de dooden en de zwaar gewonden aan land te brengen. Een cadet heeft beide oogen verlo ren. een kanonnier moest den rechterarm geamputeerd worden. Alle gewonden liepen tevens brandwonden op. Aan dek heeft de ontlading naar achteren alles schoonge veegd wat in den weg lag. Dit is het ernstig ste ongeluk, dat zich in de geschiedenis der Noorsche marine heeft voorgedaan. E. D. O. Ook onze tweede-klasser E.D.O. is voor het aanstaande seizoen gereed en vol goeden moed om te trachten weer in de eerste klasse terug te keeren. Men wil daar gaarne het goede voorbeeld van H.F.C. volgen. Het aantal leden bedraagt om en nabij drie honderd, de junioren en adspiranten inbe grepen. Er zijn dus krachten genoeg beschik baar. E.D.O. heeft trouwens al heel vaak een rol van beteeken5-? vorvuld. In de laatste tien iaren werden de vol gende resultaten be reikt: in het seizoer. 1922'23 de 3e plaats met 26 punten (dat was in de tweede klas se A); in 1923—'24 de le plaats met 29 pun ten in dezelfde klasse. ED.O. promoveerde toen naar de eerste klas. In het seizoen 1924'25 bereikte E. D O. de vijfde plaats met 21 punten, slechts één punt minder, dan R.CH.: in 1926'27 de tweede plaats met 25 punten, na een heftiger, strijd om het bezetten van de eerste plaats met Feijenoord, die slechts twee punten meer behaalde In het seizoen 1927'28 de derde plaats met 23 punten; in 1928'29 op de ze vende met 16: in 1929—'30 weer op de vijfde met 18: in 1930—'31 op de tiende plaats na het spelen van twee beslissingswedstrijden tegen Blauw Wit. E.D.O. degradeerde toer weer naar de tweede klasse. In het seizoen 1931'32 was zij reeds kampioen van de twee de klasse B met 32 punten, evenveel als Haar lem, die No. 1 van de tweede klasse A was. In de promotiecompetitie eindigde E.D.O. ah No. 3. In het afgeloopen seizoen bracht zij het tot de achtste plaats, nadat zij langen tijd kans gehad om op de eerste plaats te eindigen. Sinds eenige weken is E.D.O. al onder lei ding van den heer J. Costen op het fraaie terrein aan den Middenweg aan het oefenen. Dit gebeurt regelmatig en met veel ambitie. YV. DiNKJLA, aanvoerder. Het veld is schitterend in orde. Daar zorgt trouwens de heer J. Dreüer -d .(..Oome Jan") wel voor. Die is nu in vasten dienst genomen Hij onderhoudt de groote velden, alsof het .zijn eigen tuintjes waren. 'v ED.O. komt met twee elf tallen in den K.N.V.B. f uit. Verder met een g .groot aantal elftallen inl den Haarl. Voetbalbond.! namelijk het 3c 4e en 5e Jan>. in de eerste en het 6e en ic in de tweede klasse. Als bijzonderheid moge dienen, dat E.D.O. hier de eenige vereeniging is. wier zevende elftal in de tweede klas van den H.V.B. speelt. Het 8e en 9e spelen ln de derde klasse. Ook zijn er nog drie junioren en vijf adspiranten-elftallen en tenslotte zijn er nog vier adspiranten-elf tallen, die op Za terdagmiddag binnen de krijtlijnen verschij nen. Het elftal wordt waarschijnlijk als volgt vastgesteld: Van Roon, G. Zandstra. K. Zandstra. Koppen. Dinkla H. Oomen, Perukel Sr.. C. Bruin, J. Goemaat. Pcrukel Jr., J. W. Koene, De leeftijden zijn als volgt: Van Roon 25 jaar, G. Zandstra 21. K. Zandstra 22. Koppen 21, Dinkla 28. Oomen 27. Perukel Sr. 34. Bruin 21. Goemaat 20. Perukel Jr. 33 en J. W. Koene 23 jaar. Het bestuur is als volgt samengesteldJ. H. Luijken. voorzitter. W. Hirs, secretaris: W. F. van Zijl, penningmeester, H. J. Jansen, tweede voorzitter: J. G. van Roon. tweede secretaris: A. Formanoy. twee penningmees ter; D, H. Piggc en P. Luijken, commissaris sen. De heer J. M. A. Schijvenaar is secreta ris voor de I-IV.B.-aangelegenheden. Op onze vraag omtrent E.D.O.'s kansen in het komende seizoen, antwoordde de heer W. Hirs. kort maar krachtig: „We willen kampioen worden!" Hij voegde er aan toe: „Ik verwacht in leder geval een goed seizoen, omdat de geest en de samenwerking onder onze leden zoo groot zijn". HANDBAL HET PROGRAMMA. Het Handbalprogramma voor Zondag luidt: Heeren. Rapiditas '31 I—Haagsch Schwimm und Tumverein I op het Gem. Terrein a. d Mid denweg. Rap. '31 verschijnt weer volledig. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND (K. N. G. V Heeren. In de voorronde om het Kampioenschap van Nederland speelt Lijnden I te Amsterdam tegen Concordia (Zaandam) RAPIDITAS 31. Dames. Het eerste Damesteam voor Rapiditas '31 dat volgende Zondag voor het kampioen schap van Nederland speelt, zal Zondagmid dag a.s. om 2 uur 15 aan den Middenweg haar laatste trainingswedstrijd spelen tegen een sterk 2e team. POSTDUIVEN REISDUIF HAARLEM Uitslag gehouden wedvlucht van Mons op 27 Augustus, afstand 217 K.M. Los om 7.45 uur. Eerstgetoonde vogel 11.18.28 uur Boogaard en Jansen 1 9 10 11 20 23 prijs. Jb. Plas 2 3 8 15; Th. A. Heinsbergen 4 17. J. Th. Bakker 5 25 26 28, J. J. de Bic 6 13 21, P. Kroon 7 29; C. Stolk 12; H. Everts 14; C. van 't En- de 16; J. Broekhof 18 19. C. Alders 22 24; P, de Wilde 27 30. GEVLEUGELDE VRIENDEN (Heemstede) Uitslag van de wedvlucht van Soignies, Af stand 204 K.M. A. Verdonschot Jr. 1 2 8, A. Eveleens 3 34, N. Leuven 4 26 33, J. C. Hoen 5 7 11 12 13 15 18 24, W. van Huis 9 19 27 28 30, J. van Looi 10 12, P. van Eg-mond 6 14 16, L. J. Kramer 17 23, Gebr. Laarman 20. E. D. des Bouvrie '22 25 29 35 36 37, A. Compier 31 32. Uitslag van de wedvlucht van Vilvoorde (168 K.M.)G. de Jong 1 21 33, J. van Looi 2 24 42, N. Leuven 3 18 27 36 38. P. van Egmond 4 9 16 19 30 34. J C. Hoen 5 7 8 10 11 12 13 14 17 20 22, Gebr. Laarman 6 23 31 32 47. A. Ver donschot Jr. 25 28 35 39 43 46, E. D. des Bou vrie 26 56 L. Kramer 29, J. de Vries 40 44, W. van Huis 41 45 49 50, A. Compier 48 52 DAMMEN COMPETITIE NEDERL. DAMBOND De officieele samenstelling der tientallen van de Haarl. Damclub voor het seizoen 1933- 1934 luidt Haarl. Damclub I: Bord no. 1: P. J. van Dartelen (captain); 2. J. W. van Dartelen; 3. J. B. Sluiter Jr., 4. J, P. van Eijk, 5. J. v. d. Giessen, 6. J van Looij, 7. H. G. Teundsse, 8. Joh. Fabel, 9. H. van Lunenburg Jr. en 10. A. de Jong. Haarl. Damclub II: Bord Nr. 1: H. Greeuw (captain); 2. J. Wielenga, 3. C. Kool, 4. P. J. Bijrij. 5. D. Kleen, 6. J. Poppen, 7. J. Balk: 8. H. J. Rozijn. 9. Ph. F. Amelung Sr. en 10. Th. Wesselman Haarl. Damclub III: Bord nr. 1: J. M. A. Minderhoud (captain); 2. A. Kiel, 3. J. Otter, 4. T. Kerkman. 5. J. H. Reedijk, 6. F. W. de Pater; 7. Ph. G Amelung Jr., 8. Th. C. v. d. Sluijs, 9. W. J. A. Matla; ID J J. Groenewoud. SIMULTAANSEANCE EN BLINDPARTIJ Dinsdagavond 4 September te acht uur zal de heer A. Ligthart een simultaanséances in leden en donateurs van D. C. IJ. geven. Dien zelfden avond zal onze damredacteur de heer B. Dukel een blindpartij spelen tegen C. Suyk. damkampioen van IJmuiden. Voor 't publick dat dien avond vrijen toegang heeft zal de blindpartij op een demonstratiebord goed te volgen zijn. Dinsdagavond j.l. kon de trainingsavond van D. C. IJ. onder leiding van den heer B. Dukel geen doorgang vinden. De heer Dukel gaf toen enkele bliksemsimultaan-séances in 't geheel aan 23 borden waarvan door den heer Dukel 19 werden gewonnen. 1 remise tegen den heer Ott en drie verloren tegen C. Suyk. W. Kaan en A. Meijer. DAMES-TENNIS. DE GRIMMIGE. CHARME ANNO 1933. Hoever we in de war zijn geraakt ten aan zien van vrouwelijke charme, o.a. in de sport-, bewijzen niet alleen Kanaalzwemsters. Oceaan vliegsters-met-staalharden-blik en pezige hardloopsters. Ziehier enkele passages uit een verslag in een Londensch dagblad van de tennismatch (semi-finale Amerikaansch kampioenschap) tusschen Miss Helen Jacobs (Amerika) en Miss Dorothy Round (Engeland). (Miss Ja cobs won met 64. 75. 6—2). „Miss Round toonde prachtige koelbloedig heid in de tweede set. en vervolgde haar te genstandster met de grimmigste vastbera denheid. Miss Jacobs begon te verslappen on der dit meedocgenlooze bombardement".... „In de derde set, ofschoon Miss Round haar tegenstandster bestookte met een aantal blik semslagen Enz. Deze miss Round is een Zondagsschool- onderwijzeresje. Wat konden die vroeger lief zijn WIELRIJDEN. DE TOUR DE SUISSE. MAX BULLA WINNAAR VAN DE DERDE ETAPPE. Uit Genève: De derde étappe van de Ronde van Zwitserland leidde Vrijdag van Luzern via Bern, Thun, Lausannci naar Genève, een afstand van 298 K,M. 46 renners zijn voor deze étappe uit Luzein vertrokken. Bulla, de Oostenrijker kwam weer als eerste aan. AGENDA* DONDERDAG 31 AUGUSTUS Feestelijkheden Koninginnedag. Gemeentelijk Concertgebouw: Bouwmees- ter's Revue „Dat's goed bekeken". 8 uur. Luxor Sound Theater: Jackie Cooper in „Twee Vaders". Verder ,,'n Rustkuur". 2.30 en 8.15 uur. Palace: „Een meisje dat men niet vergeet" Op het tooneel: Bardinet, Italiaansche straat muziek. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Wien mir Wien". Op het tooneel: Lajos Rigo, de Hongaarsche viool-virtuoos. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Zand voort: Groot Badhuis: Afscheids avond Richard Harold's Band. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Bioscopen, nieuw programma.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3