DE BILT Hotel de Leeuwerik Vergaderzalen DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD DE KONINGIN IN HET RIJKSMUSEUM. Groote belangstelling langs den weg. WANDELINGEN EN BOOTTOCHTEN VAN DE PRINSES. Om kwart voor vijf Woensdagmiddag is de Koninklijke Familie te Amsterdam uitgere den naar het Rijksmuseum. De belangstelling van den kant van het publiek was zeer groot. Voor het paleis had zich mede opgesteld een aantal leden van de A.R.J.A. (Anti-Revolu- tionnaire Jongeren Actie) met trommels en trompetten. Hartelijk werd de Koningin toegejuicht toen zij in de auto stapte Ook langs den weg naar het Rijksmuseum stenden veel belangstellenden. Het bezoek aan het Rijksmuseum had ten doel de bezichtiging van de aanwinsten van de Vereeniging ..Rembrandt", ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan dezer vereeniging aan het Rijksmuseum geschonken. De Koninklijke Familie werd in het Mu seum ontvangen door den voorzitter van de vereeniging ..Rembrandt". Dr. E. Heldring en de te Amsterdam wonende bestuursleden dier vereeniging. Het bezoek duurde ongeveer een half uur. Intusschen had zich buiten het Museum een talrijk publiek verzameld, dat wachtte op het vertrek van de Koninklijke Familie. Onder gejuich werd met een omweg naar den Dam gereden, waar wederom een tal rijke menigte de aankomst der Koningin verbeidde. Vrijdagmorgen zal Prinses Juliana een be zoek aan het instructievaartuig „Prinses Ju liana" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart brengen. Na bezichtiging van he| schip zal te om- steeks elf uur een tocht door de Amsterdam- sche haven worden gemaakt, waarbijgeva ren zal worden langs de in de havens aan wezige Nederlandsche oorlogsbodems. Tegen half een zal het instructievaartuig weer aan de De Ruyterkade meren. Prinses Juliana is Woensdagmorgen uitge reden per auto naar den Uitweg aan den Haarlemmerweg. Van hier is zij den geheelen Uitweg afgewandeld vergezeld van haar Hof dame tot aan den Osdorperweg. Per auto is zij vandaar naar het Koninklijk paleis terug gekeerd. WAAROM ANTI-FASCISTEN NIET VERGADERDEN. BESTAAN VAN SCHULDEN ONTKEND. Van de zijde der gemeente was ons mede gedeeld, dat de vergadering van den Strijd hond tegen het Fascisme Dinsdagavond in het Gemeentelijk Concertgebouw niet kon door gaan. omdat de zaalhuur niet was voldaan en er bovendien achterstallige schuld wegens fzaalhuur was. Vanwege dezen Strijdhond meldt men ons nu, dat van het eerste geen sprake was. én dat. hét tweede argument een schuld vnn de Communistische Partij Holland La-t ré ft', aan gegaan W'Êgfèns huur van het Bron gebouw, Aangezien echter de Strijdhond los staat van de C. P. H„ kan zij ook niet voor haar schul den verantwoordelijk worden gesteld. Volgens deze mededeelingen is de vergade ring verboden door den burgemeester op po litieke gronden. MILITAIREN MOGEN GEEN MUSSERT- FASCIST ZIJN. HET VERBOD NIET OPGEHEVEN. Onze Haagsche correspondent meldt, dat hem na informatie in bevoegde kringen geble ken is. dat het bericht van De Tijd. dat een legerorder, onderteekend door den minister president dr. H, Colijn was verschenen, waar in het verbod voor militairen om lid te zijn van de Nationaal-socialistische Beweging werd opgeheven, geheel onjuist is. Het verbod is niet opgeheven. LORD GREY OVERLEDEN. LONDEN, 7 September (Reuter). Vis count Grey is hedenochtend 6 uur 5 overle den. LONDEN. 7 September (Reuter). Lord Grey stierf, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Zijn zuster en zijn nicht bleven aan zijn sterfbed, tot hij den laatsten adem had uit geblazen. Lord Grey werd in het jaar 1862 geboren. Gedurende zijn geheele politieke werkzaam heid als liberaal Lagerhuislid heeft hij zich uitsluitend gewijd aan de buitenlandsche po litiek van zijn land. Van 1892 tot 1895 was hij onderstaats-secretaris voor Buitenland sche Zaken. In 1905 werd hij minister van Buitenlandsche Zaken, welke functie hij be kleedde tot zijn aftreden in 1916. Groote en kleine (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: DONDERDAG 7 SEPTEMBER Gem. Concertzaal: Volksconcert H. O. V. Jan Helden, viool. S.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo in Su san Lenox. 8.15 uur. Palace: Wat vrouwen droomen. Op het tooneel: Pasco en Dorethy. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De controleur. Op het tooneel: Weensche komieken. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 8 SEPTEMBER WOENSDAG 6 SEPTEMBER Bioscopen, nieuw programma. meldt: Hoogste barometerstand 775.8 m.M. te Stor- noway en Lerwick. Laagste barometerstand 753.1 m.M. te Isafjord. en voorspelt: matigen Oostelijken tot Noord-Oostelijken wind, Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Weinig verandering in temperatuur: Uit het Buitenland GUNSTIGE VOORUITZICHTEN. De nieuwe hooge drukking in het Noord- Westen is sterk toegenomen en breidt zich in de richting van Zuid Scandinavië uit. Depressieinvloeden blijven tot ijsland en Zuid West Frankrijk beperkt. Ook in het Oostzeegebied krijgt de depressie eenige ver sterking. maar de Britsche eilanden, ons land. Noord-Frankrijk, Duitschland en Scan dinavië zijn geheel onder hoogeduk-invloed. De ochtendtemperatuur in Noord-Scan- dinavië begint het vriespunt te naderen. In Zuid-Frankrijk werd de temperatuur minder hoog, nadat gister weer onweer onweer is voorgekomen. De regen in Oost-Duitschland was van weinig beteekenis. maar zal vermoedlijk thans wer gaan toenabmen. De algmeene vooruitzichten voor het weer zijn gunstig. Barometer Stand van heden 772 m.M. Vorige stand 770 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van de Fa. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Thermometer 7 September: Hoogste gisteren 76 F. Laagste heden nacht 57 F. Hoogste hecjen tot 12 uur 71 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 7 September. itrouwd 6 September: K. Dolstva en H. van Leeuwen; M. Buis en A, Zuiver; J. Ver- nout en T. Immerzeel; H. Klaassen en K. Miketta; W. J. Loerakker en J. A. W. Kocle- meijer. N. Sikkink en J. M. Zwart; J. J. Kerk vliet en E. Sanöifort; G. J. Boerboom en G. C. Kruijer; J. C. de Leeuw en A. G. C. Kuil- boer; G. van Wijngaarden en G. Bom; H. Stoute en E. .Van Kordelaar; T. de Klerk en H. de Keizer; D. Mienis en C. van Egmond; F W. Godefrooij en J. P. van Dartelen; P. F. v. d Me ij en J. M. Haverink; D. M. Vree ken er. J. M. Covers. Getrouwd 6 September: P. T. Maat en J. Jar.ssens: C/ Bottelier en C. W. Heerens-;-A. C. ,PïaMc-r en T, C. Herben: R. A. Kamer en L. A. C. van Turnhout: C A. Slïjkevriian en J. C. Gigengaclc;M. J G. Mooren en G. H. Bijnsdomf A. D. Bodewijk en A, M. Rauten- berg; G. D. Klaasen en S Mijnders; L. C. J. Jansen en.K. H. Klaasen: P. J. Spanjaart en C. A. Nödl.i; P. J. v. d. Gracht ën G. Imker; J. H. v. d. St-eijlën en W. C. Versteeg; C. Baars .en M. W. Groenèveld; J. F. H. A. Augustih en J. C. F. Hin: A. C. Lagerweij en J. H. W--zeienburg: D. van Bragt en W. Hurk- man: J. P. Zweiphennig en A. S. Smit: P. T. Vernooi.i en I. E. Zimmer; M. J. Meijboom en J. M. Teitzel: H. J van' Heerden en N. Vermeer; N. J. Alles en M. C. M. J. de Graaff; R. C. de Bruijri en R. C. Hooghwinkel. Bevallen 5 September: G. de Witde Dood, d.: M M. CouwenberghJong', z,; W. H. M. Griek—Hulsebosch, z. VOORBEURS TE AMSTERDAM. KRACHTIG HERSTEL. De beurs was hedenochtend krachtig in herstel als gevolg van het vaste slot van Wall- street. Vooral Koninklijken waren weer ge vraagd door de verdere prijsverboogingen voor ruwe petroleum en benzine in Amerika. Het fonds avnnceejrde bijna 3 pet. Ook Philips was weer zeer vast- en de kcers steeg zelfs tot boven 190 pet-. De handel is over het algemeen echter kalm gebleven. Amerikaansche waar den waren geheel zonder belangstelling, maar werden over het algemeen eerder iets lager genoemd. ITALIAAN TE ROTTERDAM OVERLEDEN. De 45-jarige Italiaan Ernesto Marssolo, employé van het Rotterdamsche bureau van de Italiaansche Spoorwegen, is Woensdag middag op de Ruige Plaatbrug te Rotterdam bij het oversteken aangereden door een vrachtauto en tusschen deze auto en een lichtmast bekneld geraakt. Met zware in wendige kneuzingen werd hij overgebracht naar het ziekenhuis op den Coolsingel, waar hij is overleden. De heer E. M. had een zoon tje bij zich. dat nog juist op tijd kon weg springen, toen het ongeluk gebeurde. DE JAARBEURS VEEL DRUKKER. Het totaal aantal bezoekers over de eerste twee beursdagen op de Utrechtschc Jaar beurs was volgens de Msb. 16 1/2 procent hoogcr dan dat der eerste twee dagen der najaarsbeurs 1932. PERSONALIA De navolgende afgestudeerden van de M. T. S. te Haarlem zijn geplaatst in de navolgende betrekkingen: Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: De heer P. Gorter, als opzichter-landmeter bij de Prov. landgoederen der prov. Noord- Holland. De heer C. J. Rijkeboer, als hulp-opzichter bij de Rijkswaterstaat in het arrondissement „el-It Noordzeekanaal". De heer P. Svvgger. als opzichter bij het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noor derkwartier. De heer H. J. Zuidweg, als teekenaar, op het bureau van de Rijkswaterstaat. Afdeeling Werktuigbouwkunde: De heer H. A. Bok. als assistent bij dè fir ma F, B. Zeiander te Amsterdam afd. Olie- stookinrichting. Afdeeling Electrotechniek: De heer N. W. van Walen, als bedrijfschef bij het centraal Radiohuis West te Amster dam. 1 UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT HET AFGELOOPEN SEIZOEN. De strand pachters en het Zuiderbad. DE CONCURRENTIE VAN HET CASINO. Nog enkele dagen scheiden ons van de ori'i- cieele sluiting van het seizoen. In werkelijk heid is het ondanks het schitterende weer thans reeds afgeloopen. Zoodra de maand Sep tember in het land kwam trokken de badgas ten naar hun woonsteden terug. Overal zien we thans weer bekende gezichten achter de ramen en in de tpintjes. Hadden de Zandvoor- ters het in 't voorjaar druk om alles voor de badgasten in orde te maken, thans zijn ze ijverig in de weer om Juni huisjes zoo knus mogelijk in te richten "Voor eigen gebruik in den langen komenden winter. Reeds is men hier en daar bezig een gedeelte van het strandmateriaal veilig op te bergen, want zoo redeneert men, a.s. Zondag zal er bij mooi weer nog wel wat publiek komen, doch 't zal zeker niet zoo vol worden dat we al ons materiaal noodig hebben. Daarbij komt dat 't materiaal thans kurkdroog is. Velen zouden liever a.s. Zondag een klein gedeelte van hun verdienste missen, dan de kans te looped, dat hun bekleede stoelen doornat regenen. Het seizoen is voor de strandoachters alles behalve goed geweest. Velen van hen althans klagen steen en been. 't Opvallende is. dat het „Zuiderbad" van alles de schuld krijgt. Aan genomen mag' worden, dat iedere strandpach- ter wel een of meer klanten clie min of meer geregeld in hun stoelen zaten, kan aanwijzen, die zich dezen zomer niet lieten zien, omdat zij in het Zuiderbad waren. Doch daar er op het strand ongeveer 8500 strandstoelen en boven dien nog eenige duizenden ligstoelen worden geëxploiteerd kan men zich moeilijk voorstel len. dat de seizoeninkomsten van de gezamen lijke pachters zoo buitengewoon nadeelig be- invloed werden door Jtiet ééne Zuiderbad. Hiervoor spreekt ook nog het leit, dat er pach ters zijn. die ongeveer twee kilometer van het Zuiderbad hun standplaats hebben, maar toch het Zuiderbad alleen en uitsluitend de schuld geven van de slechte financisele resultaten van dit seizoen, terwijl anderen, die veel dich ter bij het Zuiderbad staan, den nadeeligen invloed op het eindcijfer der rekening nauwe lijks tellen. „Ondanks het Zuiderbad is er ge noeg publiek op het strand geweest", zoo rede neeren dezen, „doch 't blijkt nu pas duidelijk dat er geen geld meer onder de menschen zit. De menschen gaan liever in het zand zitten dan een stoel te'huren. Ze brengen liever hun eigen flesch melk en limonade mee, dan in de tent iets te gebruiken". Zij dit dit opmerkten probeerden de leuze in praktijk te brengen Groote omzet, kléine winst", en.... voeren er wel bij. Anderen daarentegen willen de prijzen van de consumptie-artikelen hoog houden en geven af op het Zuiderbad, waar de consumptieprijzen vaak lager zijn dan op het strand, 't Moet toch voor de eigenaars van een tent op het strand, die veel minder exploi tatiekosten hébben.'"dan dé "pachter van het restaurant op het Zuiderbad, wel mogelijk zijn met dezen té coijc#;ïeeren. (De pachter van het restaurant Zuiderbad betaalt f 3500 pacht. Voor een tent op het. strand wordt gemiddeld waarschijnlijk f 75 betaald). Geheel anders staat het geval ten opzichte van Bodega Mustert, Bodega Groot Badhuis, Muluru, Petrowitch, Riche, Bodega Driehui zen e.a. Voor de eigeiaaars van deze inrichtin gen, die zelf hooge exploitatiekosten hebben te betalen, voor onderhoud van gebouwen, muziek, enz., is de concurrentie met "net res taurant Zuiderbad wel heel moeilijk. De grootste concurrent voor deze inrichtin gen was evenwel het Casino. Het Casino zoog als het ware het publiek uit alle andere café's en dancings weg. Concurreeren met een der gelijke inrichting waar het bij de verzorging van het cabaretprogramma niet op eenige honderden guldens per avond aankomt, om dat de verdiensten in de speelzaal mogelijke verliezen van het cabaret toch ruimschoots dekken is niet te concurreeren. Hoe 't dan ook in volgende jaren met de gewone café's en dancings zal loopen is thans nog een open vraag. Dat er naast het Casino nog wel plaats is voor een tweede cabaret, blijkt wel uit het feit, dat de directie van cabaret Monopole nog tevreden is over-het afgeloopen seizoen. Wat de badinrichtingen betreft: De directie van het Zuiderbad glundert. Meer dan 110.000 baden in een seizoen en dat terwijl er vóór 15 Juli nauwelijks een paar warme dagen waren geweest. De directie van Noorderbad klaagde riet. Aanvankelijk vreesde zij de concurrentie van het Zuiderbad, doch toen het seizoen aan kwam, verschenen successievelijk alle oude klanten weer in deze gezellige inrichting. Niet het Zuiderbad, maar wel het weer heeft den heer Van Deursen parten gespeeld. Ver scheiden dagen, vooral Zondagen, waren let terlijk verregend, terwijl de voorbereidingen en de zorg voor dure attracties vaak han den vol geld hebben gekost. Om aan de concurrentie van het Zuiderbad eenigszins het hoofd te kunnen bieden, zagen de andere badinrichtingen zich genoodzaakt de prijzen te verlagen Zij bereikten daar door wellicht dat het aantal baden in verge lijking met vorige jaren niet achteruit ging. De financieele resultaten werden door de prijsverlaging echter nadeelig beïnvloed. De pensions en hotels hebben niet te kla gen gehad over het aantal gasten. Op ver schillende momenten was Zandvoort zelfs „uitverkocht". De heer Gunters, meende deze gunstige wending in het hotel- en pension- bedrijf te moeten toeschrijven aan: le. de belangrijke verlaging der prijzen; 2e. de onzekere toestand in Duitschland en Oostenrijk; 3e. de reclamecampagne, die was gevoerd, voor het doorbrengen van de vacantie in eigen land. Daar door de directie van het. Groot-Bad huis, niet alleen het hotel, doch ook een bodega, oen dancing en een badinrichting werden geëxploiteerd, op welke exploitatie uitkomsten de opening van het Zuiderbad met restaurant en de opening van het Casino met cabaret, dancing en speelzaal van groo- ten invloed zijn geweest, kon de heer Gunters zich over het einderesultaat nog niet uitla ten. Hij hoopte slechts, dat de voordeelen. die aan den eenen kant waren te boeken, eenigs zins zouden opwegen tegen de nadeelen, die in hoofdzaak door toedoen van het gemeente bestuur, aan den anderen kant waarneem baar zijn. Vedschillende pensionhouders wa ren zeer tevreden over het seizoen, al waren de verdiensten door verlaging der prijzen i dan ook minder dan men in verband met het groot aantal gasten mocht verwachten. De secretaris van V. V. V. was zeer tevre den. Er was via het bureau van V. V. V. ver bazend veel verhuurd en hoewel de prijzen lager waren, dan vlak na den 'oorlog, konden ze een vergelijking met Scneveningen en an dere badplaatsen nog glansrijk doorstaan Het openluchttheater is een ..strop" ge worden voor de V. V. V. Een algemeen oordeel over het seizoen? De voortijd was zeer slecht. Na 15 Juli kwam er pas merkbare verandering. Het aan tal menschen dat Zandvoort na dien datum bezocht was ontzettend groot. Wel werd er door de bezoekers niet met-, geld gesmeten, doch daar vele kleintje nog steeds een groote maken, kan het eindresultaat van dit sei zoen toch zeer bevredigend genoemd worden. FEESTAVOND ZEEMEEUWEN. Vóór het begin van de competitie wordt door Zeemeeuwen eerst een feestavond ge houden en wel op a~s. Zaterdag 9 Sept. in het gebouw „Monopole"- te Zandvoort. Deze avond is meer een cabaretavond, waarbij o.a. zullen optreden de bekende con férencier-cabaretier Paul Ostra en Suze Klein Een verloting zal er ook nog gehouden wor den waarvan de hoofdprijs is een dames- of heerenrijwiel Er zijn nog verschillende an dere mooie prijzen beschikbaar gesteld. Tenslotte wordt een bal gehóuden onder leiding van den heer J. J. Stol. De heer A. Drayer is. op dezen dag 12 1/2 jaar als secretaris aan de Zeemeeuwen ver bonden. SCHILDERSCONGRES. Woensdagmorgen half negen maakten de congressisten een grooten autotour in de om geving van Haarlem, waarbij ook Groenen- daal bezocht werd, een en ander aangeboden door de afdeeling Zandvoort van den Bond van Nederlandsche Schilderspatroons. Des middags werd de vergadering voort gezet. Ruim 300 afgevaardigden en leden wa ren aanwezig. De voorzitter opende de bij eenkomst met een rede, waarin hij gewaagde van de moeilijke tijden, maar tevens aan- maandde tot volhouden en het stellen van vertrouwen in de toekomst. Hierna volgde het jaarverslag van den se cretaris en werd de agenda behandeld. Er was een voorstel van de afdeeling Apeldoorn De algemeene vergadering besluit om met den meesten spoed bij de Overheid alle mo gelijke stappen te doen om wettelijk in de Ar beidswet vast te leggen en met kracht door te voeren, dat ook patroons en allen die voor eigen rekening werken, aan den wettelijken vastgestelden arbeidsdag zijn gebonden. Gecombineerd met dat voorstel werd aan de orde gesteld een praeadvies van den heer Joh. Schut te Apeldoorn waarin deze een uiteenzetting gaf van de mogelijkheid van de veertigurlge arbeidsweek ter bestrijding van de werkloosheid en de rechtvaardigheid werd bepleit van gelijke regelingen zoowel voor patroons en gezellen ten aanzien van de ver plichting, de bepalingen van 'de Arbeidswet na te leven inzake de acht-en-veeftigurige arbeidsweek. Daarmede, zoo meent de heer Schut, zal een goed stuk werk worden ge daan ter saneering van het schildersbedrijf, waardoor paal en perk zal worden gesteld aan de beunhazerij die het ambacht zooveel na deel doet. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen, met de zusterorganisaties en de patroonsver- 'eehtgingen' in de bouwbedrijven overleg te plegen ten einde het voorstel Apeldoorn, zoo danig aangevuld, dat voor alle in het bedrijf de bepalingen van de arbeidswet geldend zul len zijn, te bespreken en zoo mogelijk de door voering daarvan te bereiken. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de lieeren H. van der-Sluijs, 's-Gra- venhage; R. Graatsma, Amsterdam, W." Strictman, Zeist. Hierna werd de vergadering geschorst tot 7 September 10 uur. COMITé FLORA. Het comité Flora organiseert a.s. Zaterdag en Zondag in Hotel Zomerlust weer de jaar lij ksehe tentoonstelling van bloemen en. plan ten. De plantjes moeten ingeleverd worden Vrij dagmiddag tusschen 4 en 5 uur. Ieder kind, dat zijn opgekweekte plantje inlevert, ont vangt een gratis lot. De trekking van deze gratisverloting' zal plaats hebben op Zondag middag'. Dan zal eveneens de uitdeeling plaats hebben van de prijzen voor de best gekweek te planten. Zondagavond heeft de trekking plaats van de groote verloting. Dan zal de tentoonstel ling ook opgeluisterd worden met muziek. HAARLEMMERMEER INTREEPREDIKATIE. Ds. R. Oosterhoff te Wanswerd (Fr.), die het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp heeft aangenomen, hoopt aldaar op Zondag 17 September des avonds te 6.30 uur, zijn intreepredikatie te houden. De bevestiging zal plaats hebben door den consulent Ds. P. van Striem ERNSTIG ONGELUK Bij den landbouwer Van R. aan den Vijf- huizerweg ftlhier. had de arbeider S. het ongeluk met een zijner handen bekneld te geraken tusschen het ronsel van de dors machine, waardoor hij ernstig werd ver wond. Per auto werd de man naar Dr. N. te Hoofddorp gebracht, die een voorloopig ver band legde. UITREIKING DIPLOMA'S AAN GEOEFENDE ZWEMMERS (STERS). Bij gelegen van het in de bad- en zwem inrichting „Hoofddorp" gehouden examen voor het diploma geoefend zwemmer (ster), werd een diploma uitgereikt aan: mevr. B. Spaans—Pruis; mevr. H. KoenHoutkooper: mevr. Mathot—Braam: de dames E. de Boo. A. Luimé, B. de Koning, H. Sparnaay. B. v. d. Sluijs. R. v. d. Pol. A. v. Damme. F Koen, A. Stolk: N. Prins. P. de Boo, S. Gehrels. E. van 't Hof. M. Dörr, J. van Riel. N. van Reeuwijk en de heeren J. Koolhaas, W. Smits. A. Pruissen en G. W. van Driel. De voorzitter Dr. Nanninga, gaf aan de ongste deelneemster, de 7-jarige Netty Prins, namens de vereeniging een mooie, pop, uit er kentelijk voor de kranige wijze waarop ze zich zoo korten tijd tot geoefend zwemster heeft bekwaamd. KONÏNGINNEFEEST TE HOOFDDORP. De Oranjevereeniging te Hoofddorp heeft zich dit jaar weder met succes beijverd om den verjaardag van de Koningin op waardige wijze te kunnen vieren. Onder begunstiging van mooi zomerweder werd Woensdagmorgen te 9 uur nadat de i voorzitter der vereeniging, de heer Smits, 'n enkel woord had gesproken 't feest door 't hoofd van de R.K. school den heer Heilker me: een korte toespraak geopend. Hierna 1 had op het Marktplein, onder leiding van den I heer A. de Nijs. een kinderaubade plaats, waarbij op verdienstelijke wijze een drietal 'liederen werd gezongen en wel „Wilhelmus", „Wij willen Holland houen" en „Mijn Neder land". Voorafgegaan door een 4-tal landelijke ruiters, ging het nu in optocht naar het ge meentelijk concoursterrein, alwaar opge luisterd door muziek verschillende kin derspelen werden gehouden, die vlot van sta pel liepen, de kinderen genotvolle uren ver schaften. Na de pauze hadden er op het con- coursterrein demonstraties plaats van de landelijke rijvereeniging „Kita Seneng", I „Kapitein Van dér Wal" en „de Amstelrui- I :?rs". Bij het patrouibespringen en het hoe- dengevecht werden mooie staaltjes van rij- kunst en behendigheid aan den dag gelegd. I Ook de volksspelen die daarna op het feest- I terrein plaats hadden en waarvoor veel animo was, hadden veel bekijks. Bij deze spe len (tobbesteken, tournooispel, ringsteken enz.) ontbrak het niet aan spannende mo menten en werd de lachlust nog al eens op gewekt. Te 8 uur 5s avonds werd onder veel be langstelling een concert gegeven op het Marktplein door het Fanfaregezelschap „Excelsior" van Hoofddorp, onder leiding van den directeur, den heer L. Thuis. Na afloop hiervan werd tot slot op de Ge- niesluis tegenover de Hoofddorp een schitte rend vuurwerk afgestoken, hetwelk mede door de weerspiegeling in het water een fantastischen aanblik opleverde en door hon derden belangstellenden werd bijgewoond. GEREED GEKOMEN. Het uitdiepen van den Spaarwoudertocht in d;: richting naar den Spieringweg over een lengte van 3 K.M. heeft z'n beslag gekre gen. Dit werk dat vanwege het Polderbestuur onder toezicht van de Ned. Heidemaatschap pij werd uitgevoerd, heeft aan verscheidene arbeiders geruimen tijd werk verschaft. AANRIJDING. Dinsdag werd op den Kruisweg in Haar lemmermeer een wielrijder, de 20-jarige P. H. terwijl hij bij het naderen van een auto zich op het laatste oogenblik nog naar den an deren kant wilde begeven, door het motorrij tuig gegrepen en een eind meegesleurd, waar na hij met fiets en al over den kop sloeg. De chauffeur stopte direct en bracht den jonge man. die een arm. vermoedelijk gebroken, in elk geval ernstig gekneusd had, naar een dokter. HAARLEMMERLIEDE Er wordt een vergadering van den gemeen teraad van Haarlemmerliede en Spaarnwou- de gehouden op Vrijdag den. Sen September 1933 des namiddags te 7 30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Benoeming van een hoofd van de openba re lagere school te Halfweg. HILLECOM ZWEMSPORT. Dinsdag' slaagden voor het gemeentelijk di ploma A in de zweminrichting alhier de hee ren A. T. Koopmans, J. B'. Vei'haar, A. J. v. d. Mey en F. L. M Koenen. VELSEN OPBRENGST CRISIS-SPELDJE. Naar wij vernemen heeft de gisteren ge houden verkoop van het crisis-speldje onge veer f.600 opgebracht. SANTPOORT PERSONALLA. De heer G. H. van den Bronk te Santpoort is te 's-Gravenhage geslaagd voor het exa men wiskunde L. O. EXCURSIE. Ruim 40 leden van de R.-K. ontwikkelings club namen deel aan excursie naar de vlieg- haven Schiphol. Nadat alles was bezichtigd, werd door enkele deelnemers een vliegtochtje boven Amsterdam gemaakt. DRIEHUIS BUURTVEREENIGING. Onder voorzitterschap van den heer Mooi hield de Vereeniging van Bewoners in de Buurtschap Driehuis een ledenvergadering in „'t Huis ter Velsen", hoofdzakelijk ter verkie zing van bestuurs- en commissie-leden en het doen van een aantal mededeelingen. In. zijn openingswoord wees de voorzitter op het welslagen der Oranje-feesten te Drie huis en den groei van het aantal leden dier vereeniging, daarbij den wensch uitsprekende dat ook het ledental van de Ver. van Be woners in de Buurtschap Driehuis zich nog zou uitbreiden. Wegens het verscheiden van den heer Al lan was de verkiezing van een vice-voorzitter noodzakelijk. In diens plaats werd de heer Van Reyen benoemd: deze nam zijn be noeming aan. Door het vertrek van den heer Dibbets was ook de verkiezing van een lid der kas- commissie noodig. Hiervoor werd de heer Wijnmalen aangewezen, terwijl tot leden der propaganda-commissie mevr. Bode en de heer Dietrich werden gekozen. Over het dames- en kinderturnen werd medegedeeld, dat de aanmelding daarvoor tot dusver onder de verwachtingen was gebleven. In het aanstaand winterseizoen zullen lezingen worden gehouden over de hoog ovens en de papierfabriek. Een commissie, bestaande uit de heeren Dietrich, Datema en Volmaer zal de moge lijkheid onderzoeken onder auspiciën van de vereeniging nogmaals een feestavond te or- ganiseeren.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2