m ■H m mm N SPEL -1 ÉS ^IFÖIrO ÜE VOETBAL. De voorbereidingen voor het a. s. seizoen. STA TEN- GENERAAL De Omzetbelasting nog niet afgehandeld. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1933 5 TWEEDE KAMER. De weeldebelasting kan er niet uit. De heeren IJsselmuiden en Kortenhorsl hebben weinig succes. Een amendement- Bierema aangenomen. Geen retorsie in de omzetbelasting. Dinsdag het uniformverbod. VI. KINHEIM. J. Stals. Deze nog jonge maar krachtige vereeniging heeft thans 152 leden, waarvan 82 gewone, 14 juniores en 56 adspirantleden, en ruim 200 donateurs. Het kan dus een flinke vereeniging genoemd worden. In het a.s. seizoen neemt Kinheim met tien elftallen aan de competitie deel, namelijk zes aan de gewone, één aan de juniores en drie aan de adspiranten-competities. Kinheim bestaat ruim dertien jaar en heeft het in deze betrekkelijk korte periode ge bracht van een onbeteekenend 3de klas H.V.B.- ertje tot een flinken 2e klasser in den K.N.VJ3. De promoties volgden elkaar tamelijk snel op; reeds het eerste jaar werd beslag gelegd op den kampioenstitel der 3e klasse H.VJ3. en in het volgend jaar was de prestatie van Kin heim van dien aard, dat ze in het derde jaar al in de eerste klas H.V.B. kon uitkomen. Het eerste jaar in deze af deeling deed ze nog wat onwennig, doch het jaar daarna maakte ze reeds een kampioenskans, welke een seizoen later, toen Kinheim haar zesde levensjaar in ging, met flinke cijfers werd behaald. Kinheim ging over naar den K.N.V.B. en kwam in de vierde klasse. Ook dit jaar werd een succesjaar. Niet alleen behaalde ze het kampioenschap, doch in de promotie- en de gradatiewedstrijden werd E.V.C. uit Edam door Kinheim verdrongen, zoodat de Geel-Zwarte Velsenaren reeds in hun achtste jaar in de derde klas uitkwamen. Ook hier werd geen slecht figuur geslagen, al werd de bovenste plaats niet, ingenomen. In het negende jaar echter was Kinheim wel een gegadigde voor DIE SPAERNE-BEKER TOURNOOI. Men schrijft ons: A.s. Zondag hebben op het Haarlem-ter- rein de eindstrijden plaats van dit door Haarlem georganiseerdetournooi. Te één uur spelen Stormvogels en Haarlem om den derden en vierden pr'R De rood- broeken zullen ongetwijfeld prijsstellen om tot een beter resultaat te komen, dan op den eersten dag van dit tournooi. Een interes sante wedstrijd mag dan ook worden ver wacht. Te drie uur volgt dan de eindstrijd Velo- citas—'t- Gooi. De Noordelijke kampioenen komen opnieuw met hun sterkste elftal en na hun fraai spel op j.l. Zondag zal voor dit hefriRuwda uitkomen tegen het pittige "Iftal van 't Gooi ongetwijfeld groote belangstel ling bestaan, een belangstelling waarop de Groningers zeker recht hebben. Het Haarlem-elftal is voor a.s. Zondag ge wijzigd. De vleugel KammeijerVan Pola- nen is in eere hersteld. Schornagel neemt thans de spilplaats in. Iseger is niet van de partij, waardoor Oldenburg rechtsbuiten en De Winter middenvoor komt. De opstelling is: Kaan, Van den Berg, Huijsmans, De la Mar, Schornagel, Vreeken, Oldenburg, Verwaal, De Winter, v. Polanen, Kammeijer. den begeerden titel, die na een spannende race tenslotte aan „Watergraafsmeer" ten deel viel. In het tiende levensjaar was de strijd nog spannender. Een uiterst scherpe strijd om den eeretitel werd nu gevoerd door Kinheim, Ken- nemers en O.V.V.O. Beide laatsten eindigden met 24 punten en Kinheim greep er met 23 juist haast. Het elfde jaar bbracht het kampioenschap en na de daarna gespeelde promotie-degra datiewedstrijden tegen Kennemers en Hollan- dia, het 2e klasseschap. Menigeen was van meening dat Kinheim het in de zware tweede klas niet lang zou houden, doch de Velsenaren hebben bewezen, hier anders over te denken. In het eerste jaar nam zij een bescheiden plaats in de middenmoot in; het tweede jaar (het vorige seizoen) behoorde ze reeds tot de kampioenscandidaten. In een beslissingswed strijd moest uitgemaakt worden, of Kinheim dan wel Zeeburgia om een plaats in de eerste klasse mocht strijden. Zooals de lezers zich nog wel zullen herinneren, verloor Kinheim na een slecht gespeeldèn wedstrijd met 21. In haar 13-jarig bestaan wist Kinheim het dus vijf maal tot promotie te brengen; iets wat bereikt werd door een prima clubgeest en een drachtig willen. Wat Kinheim in het komende seizoen zal presteeren, is een vraag welke wel zeer moei lijk te beantwoorden is. Er wordt onder de be kwame leiding van trainer Bollington serieus getraind, doch Kinheim is in een zeer zware afdeeling ingedeeld en zal voor lastige proble men komen te staan. Kinheim beschikt echter over een elftal met voornamelijk jonge spelers. Zoo is de keeper C. Druijven slechts 19 jaar. De beide backs Stals en Rozemeijer zijn 28; de halfbacks tel len resp.: W. Groeneveld 18, P. Druijven 23 en Schoo 22 jaren. In de voorhoede zijn de leef tijden Michel Jr. 20, H. Groeneveld 21, Michel Sr. 23, Ellen 24 en W. A. Raaymakers 20 jaar. De samenstelling van het elftal is dezelfde van het vorig seizoen. Men wil vooralsnog dezelfde spelers, die het vorig seizoen zulk een goed fi guur sloegen, handhaven. Qver de terreinen heeft Kinheim geen kla gen; het le en 2e elftal spelen in het mooie Van Gelder's Sportpark, een terrein zooals weinige eerste-klassers hebben. Hei aanvoer derschap ligt in de vertrouwde handen van den linksback J. Stals, die altijd met een goed woord en op sportieve wijze zijn jongens ten aanval stuwt. In het bestuur zijn leden, die de geheele Kinheim-gesehiedenis meemaak ten. In volgorde van hun diensttijd zijn dit: A. Redeker, penningmeester; C. Luttik, secre taris; F. Redeker, commissaris; J. Waagmees- ter, commissaris; W. Berghuis, voorzitter; M. 'van 't Hof, commissaris; C. Boot, commissaris. Beide eerstgenoemde bekleeden hun functie bijna van de oprichting af. De belangstelling voor Kinheim groeit met den dag, iets wat ze wel verdient, aldus deelde de secretaris ons mede. „Nieuwe Brug". De eerste prijs, een mooie beker, is geschonken door den heer C. Hoen derdos. Aan elke deelnemende vereeniging zal een herinneringsmedaille uitgereikt worden. De uitslagen van de tot dusver gespeelde wed strijden zijn als volgt: Kenau 1—D.I.O. 1 4—4 Kenau 1Spaarnevogels 1 28 Kenau 1■Ripperda 1 67 D. I. O.-GIDS We ontvingen No. 7 (eerste jaargang) van den D.I.O.-Gids, het orgaan van de Haar- lemsche voetbalvereeniging „Door Inspan ning Overwinning". Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: „Vóór den strijd" (een rijm); Officieele Mededeelingen (waarbij een dank betuiging van voorzitter W. A. Wijkhuizen voor de bewijzen van belangstelling bij zijn tienjarig lidmaatschap)De Vogelaars met zoet gefluit; De Swastika-Koerier; Het be ruchte doode punt; Straat-Impressies; de nieuwe competitie-indeeling; Korte Schetsjes door Joris van den Berge; Vereenigings- parasiet (een rijm)De finale om de Wereld cup; De vaste voetbalklant (een rijm;; Het kiezen van elftallen, enz. ATHLETIEK. DRIEKRINGENWEDSTRIJD. BIJ ONWEL ZIJN is het natuurlijke „Frans- Jozef "-bittenvater een aangenaam werkend huismiddel, dat de kwalen aanmerke lijk doet afnemen, vooral daar reeds kleine hoeveelheden zeker baten. Door Medici ten zeerste aanbevolen. (Adv. Ingez. Med.) mendaalsche Gymn. Ver. en van Concordia) uiterst sterk, zoodat deze ploeg een fraaie kans maakt. De Kennemer heeren zullen harder om de zege moeten vechten, ondanks de onver wachte verhindering van J. de Jonge van het Zuiderkwartier. De Z.T.K.-man J, Leeuwe rink, kampioen K.N.G.V. 100 M. zal nu mis schien wel zijn man vinden in A. Blik van den K.T.K. Op de 1500 M. zal J. Buis van het Zuiderkwartier moeilijk te benaderen zijn, en teamwork (om de punten!) zal hier dan ook de taak zijn van de Kennemers. Wat kogelstooten betreft, is er voor den K. T. K. geen kans tegen de sterken mannen uit de Haarlemmermeer. In vele andere nummers staan de Kennemer turners er on getwijfeld goed voor. DAMMEN VOETBALLENDE DAMSPELERS A.s. Zondagmiddag drie uur zal op het D. C. O.-terrein aan den Schalkwijkerweg de jaarlijksche ontmoeting plaats hebben tus- schen de voetballende damspelers der Haar- lemsche Damclub en de Damvereeniging Ge zellig Samenzijn (Amsterdam) Tot nu toe werden deze jaarlijksche voet balwedstrijden nog steeds gewonnen door de Haarlemmers, zij het dan ook meestal met zeer klein verschil ZEEUWSCHE SIMULTAANTOURNéE J. W. VAN DARTELEN Te Oostburg (Zeeuwsch Vlaanderen gaf de heer J. W. van Dartelen een simultaan- séance voor de damspelers uit West Zeeuwsch Vlaanderen. Aantal deelnemers 20. Gewonnen 11 partijen. Remise 0 part., Verloren 9 part. Duur der séance 3 1/4 uur. De volgende spelers wonnen hun partij: D. Luteijn en S. Jacobs, beiden uit Oostburg; A. Moggie, C. Leenhouts, J. Poissionnier en P. Risseeuw alleen uit Schoondijke; J. C, le Bleu uit Breskens; P. Risseeuw uit Zuid- zande; Iz. de Bruijn uit Nieuwvliet. De be kende 81-jarige Zeeuwsche veteraan Luteijn uit Groede «behoorde tot de verliezers. Voor deze séance waren de 20 sterkste spelers uit West Zeeuwsch Vlaanderen uitgenoodigd. KANO-SPORT CLUBTOCHT DER HAARL. KANO- VEREENIGING. In verband met het fraaie -najaarsweer heeft het H. K. V. bestuur voor Zondag een clubtocht uitgeschreven naar de Nieuwe Meer bij Amsterdam, alwaar groote zeilwedstrij den zijn. Er wordt om half 10 vertrokken van het Bootenhuis bij Penningsveer. Te zes uur hoopt men thuis te zijn. WANDELSPORT HAARLEMSCHE WANDELAARS VEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag een trainingsmarsch over een af stand van 20 K.M. Ieder kan aan Ieren marsch vrij deelnemen. Vertrek 's morgens 9 uur van het gebouw „Rosehaghe" aan de Hoofmanstraat. POSTDUIVEN DE LUCHTGIDS. Wedvlucht van Mons. Eerst getoonde duif om 11,22. Laatst getoonde om 11.41. A. J. Luers 1; N. R. Heiioo 2 11 15 21; J. F. Harmsen 3 12 23 26 29 31; Ed. v. Bree 4 24 25; G. Kors 5 18 28; J. v. d. Klugt 6 9; L. Tim mermans 7 19 27; P. M. Kok 8; Joh. v. d. Pol 10 20; W. H. Spoor 13 30; J. M. K. Göbel 14 16; P. J. Kruijex 17; J. Zwart 22; P. J. Ver- putten 32; L. v. Bragt 33. Wedvlucht van Qevrain: Eerst getoonde om 11,19. Laatst getoonde om 11,35. P. M. Kok 1 25; P. J. Verputten 2; J. Zwart 3 17 18; A. J. Leurs 4; J. v. d. Klugt 5 14; Ed. v. Bree 6 20: L. Timmermans 7 8 16 22; P. Kruijer 9; R. N. Heiioo 10 21 24; H. Bannink 11; J. F. Harmsen 12 19; Joh. v. Pol 13 23. J. M. K. Göbel 15. Kampioenschappen over 1933 zijn door de volgende liefhebbers gewonnen, oude duiven W. H. Spoor, 415 punten: Joh. v. d. Pol 346 pnt.; L. v. Bragt 330 pnt.; Ed. v. Bree 282 put; J. Zwart 278 pnt. Kampioen jonge duiven, Ed. v. Bree 203 punten; P. J. v. d. Klugt 189 pnt.; P. J. Ver putton 179 pnt.; R. N. Heiioo 178 pnt.; Joh. v. d. Pol 161 pnt. Kampioen Generaal: W. H. Spoor 556 punten; Joh. v. d. Pol 507 pnt.; Ed. v. Bree 485 pnt.; J. v. d. Klugt 463 p.; J. Zwart 413 punten. KORFBAL SERIEWEDSTRIJDEN ONS GENOEGEN. Op haar terrein aan den Vergierdeweg worden door Ons Genoegen de seriewedstrij den voortgezet, waarvan het eerste deel ver leden Zondag met succes plaats had. H.K.C. ANIMO-WEDSTRIJDEN. Morgen is het voor de H.K.C. Animo een bijzondere dag. Met enkele wedstrijden wordt haar nieuwe terrein in het Gemeentelijk Sportpark te Heemstede ingewijd. Het clubhuis heeft een goede beurt ge kregen, zoodat alles er kleurig en fleurig uit ziet en Animo met frisschen moed in nieuwe omgeving de a.s. competitie kan beginnen. De volgende wedstrijden hebben plaats: 1012 uur:Animo 3Flora 1 en 2. 122 uur: Animo 2Sport Vereent 2. 24 uur: Animo 1Haarleml. KAATSEN „FRISIA". Zondag a.s. organiseert bovengenoemde kaatsvereeniging wedstrijden voor haar le den op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan. De loting vindt plaats te negen uur; de wedstrijden beginnen uiterlijk half tdec. 8 September. De voorzitter heeft wat te optimistisch ge schat. Aanvankelijk dacht hij in twee dagen met de omzetbelasting gereed te komen. Zóó ver bracht hij 't echter niet zelfs vandaag kon de discussie nog niet besloten worden. Toch is het einde nabij alleen de tabellen voor de behouden weeldebelasting en de vrij stellingen moeten nog onder de parlementaire loupe genomen. Wanneer dat ook moge plaats hebben, vast staat 't, dat a.s. Dinsdag hel uniformverbod aan de orde komt en afgehan deld wordt. Want Woensdag moet dit ontwerp door de afdeelingen der Eerste Kamer beke ken worden. En in de volgende week ook daar nog afgedaan. Een spoedige behandeling, die in verband staat met de opening der Kamers op 19 September. De omzetbelasting in artikelen behandeld, heeft maar heel weinig succes opgeleverd voor de Kamer, voorzoover deze in "de bepalingen wijzigingen wilde aanbrengen. Behalve het voorstellen, behandelen en bestemmen van amendementen kan een artikelsgewijze be handeling ook haar nut hebben, door minis- terieele uitspraken, voor de latere jurispru dentie. Maar ook op dit gebied leverde de omzetdiscussie weinig op, Alleen de heer Bierema (lib.) zag een amen dement aan-, zelfs overgenomen. Het behelsde j het volgende: Volgens art. 7 der wet is de omzetbelasting verschuldigd door den fabrikant minister Oud versprak zich eens en repte van den pre dikant die de goederen levert. Dit artikel zegt echter ook. dat de kooper hoofdelijk mede-aansprakelijk is voor de belasting. Nu is het natuurlijk mogelijk, dat de fabrikant de omzetbelasting op den kooper heeft verhaald en dat deze betaalde, maar dat de fabrikant de belasting niet doorgaf aan het Rijk. Voor dat geval heeft de heer Bierema een uitzon dering op de mede-aansprakelijkheid gemaakt, n.l. wanneer de kooper kan aantoonen, dat hij de heffing betaalde. Dit was het practische resultaat van den middag. Dat wil nu niet zeggen, dat het verdere deel der discussies met ij dele praet" gevuld was. De openbare discussie dient ook om te beslis sen, wat beslist moet worden, om te beslissen over wat bij groote -oepen leel't. Wat bctee- kenis heeft, ook al is het resultaat negatief. Uit 's ministers antwoord op informaties van de heeren Kortenhorst en Schaper bleek, dat voor de heffing der omzetbelasting de drukker-uitgever er even na aan toe zal zijn als de drukker, die voor een uitgever-pur-sang (zooals dp heer Kortenhorst zei) werk levert. De heer IJsselmuiden (r.k.) heeft met zijn amendementen heel weinig succes gehad. Er bleek duidelijk van ontstemming bij de R.K. fractie over het blijven verdedigen daarvan tegen den zin der fractie in. Want het kostte den voorzitter buitengewoon veel moeite de be- noodigde onderteekenaars ervoor, wilden de amendementen in behandeling komen, bij el kaar te krijgen. Alle amendementen leden schipbreuk: tot intrekken werd de voorsteller 'telkens genoopt Zoo poogde hij alle overheidsbedrijven van het betalen der omzetbelasting vrij te stellen. De heer Kortenhorst (r.k.) en Minister Oud zetten uiteen, dat dit aan de overheidsbedrij ven een door niets gerechtvaardigd voordeel zou geven boven andere bedrijven, terwijl de Staat b.v. veel gemakkelijker aan kapitaal ko men kan, dan de particuliere bedrijven. Zoo poogde hij de heffing op de weeldebe lasting te brengen op 15% in plaats van de 10% uit het ontwerp. Wat wilde de heer IJssel muiden daarmede? Die meerdere opbrengst moest in een potje", ten einde dan later te overwegen of dit ten goede zou kunnen komen aan een Rijkskinderfonds. Een wetgevend monstrum zulk een methode: belasting- heffen. zonder duidelijk, wettelijk vast te leg gen waarvoor het dient. Blijkbaar had de r.k. fractie het reeds afgewezen. En de minister wees het geheel en al terug De indruk, die het Kamerlid IJsselmuiden vestigde, was die van groote vluchtigheid. Later heeft de minister nog eens een amen- ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a- a f 2.40 Geldig tot I October WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) WATERPOLO. DE COMPETITIE. A.s. Zondag wordt de eerste, wedstrijd om het kampioenschap van Nederland gespeeld tusschen H. Z. en P. C. en het IJ. Do ont moeting heeft plaats in „De Regentes" te Den Haag en belooft uitermate spannend te worden, daar hier twee ploegen tegen elkaar komen, die nagenoeg even sterk zijn. Een merkwaardigheid is wel, dat het geheele Ne- derlandsche zevental in den strijd betrokken is, een waarborg dus, dat er mooi spel ver toond zal worden. I-Iet IJ heeft vier interna tionaals in de ploeg, nl. Veenstra, v. Oostrom Soedc, K. Kohier en van den Bosch, de Hage naars hebben Ingenluiff. Reekers en Schrie- der in de gelederen. Lettende op de in het afgeloopen seizoen behaalde resultaten zou men H. Z. en P. C. de kans geven, dit team speelde nl. slechts éénmaal gelijk en won de overige ontmoetingen met groot verschil. Het IJ speelde ook éénmaal gelijk en verloor den uitwedstrijd tegen de hekkesluiters, U.Z.C. De afdeeling der Hagenaars was echter minder zwaar dan de A afdeeling. waarin het IJ uitkwam. In snelheid kan het IJ zijn te- genstander niet evenaren, daar H Z. en P. C. uitsluitend uit snelle sprinters bestaat. De langzaamste zwemt de 50 Meter nog binnen de 32 seconden, een tijd waai-aan veel eer ste klasspelers niet kunnen tippen! De Am sterdammers hebben echter hun grootere routine voor en beschikken bovendien over een beteren doelman (Veenstra.) Daar het hier een thuiswedstrijd voor H. Z. en P. C. betreft, geven wij aan deze ploeg de beste kansen, al zal de zege niet groot zijn. Op 14 September heeft te Amsterdam in het Sportfondsenbad de returnmatch plaats. De promotie-competitie is geëindigd; U, Z. C. en A. Z. 1870 bezetten de eerste, resp. tweede plaats. De Utrechtenaren blijven dus, geheel overeenkomstig de verwachtingen, eerste klasser en A. Z. keert weer in de voor haar bekende omgeving terug, na eenige ja ren in de tweede klasse te hebben doorge bracht. De zwemclub „Haarlem" is ons een weinig dement moeten afwijzen, wijl de heer IJssel muiden het ontwerp niet goed bleek gelezen te hebben. Neen wetten maken is niest ieders werk! Het was te verwachten, dat Dr. Korten horst bij de artikelen een hernieuwd? poging zou doen om de weeldebelasting uit de wet te krijgen. Hij voerde daarvoor aan. dat de bedrijven de lasten moeilijk zouden kunnen dragen, dat de inning heel veel controle zou eischen. waardoor deze heffing voor den fis cus zelf duur zou worden. En bovendien stelde hij de philosophische vraag: wat ia luxe? Ter beantwoording dier vraag had hij een beroep op de kerkvaders willen doen maar gelukkig remde de president hem om des tijds wille. Ongetwijfeld wanneer men sprake is, dan daar beneden. En dat uit het is het onmogelijk precies de grens te trekken. Bovendien is een zekere mate van weelde nog niet in wezen verkeerd. Maar de minis ter. wien het om de ..dubbeltjes" te doen is, werd niet philosophisch, maar bleef prac- tisch en trok de weelde in den kring van het relatieve, zeggende, dat er inderdaad een practische grens is, waarboven gezegd kan worden dat daar duidelijk meer van luxe spraken is, dan daar beneden. En dat uit het gebruik der boven de grens liggende voorwor pen en zaken bleek van veel draagkracht, welke dus ook belast mocht worden. Ook heeft de minister onaandoenlijk vast gehouden aan zij,n vaststelling van gisteren: de weeldeheffing kan er niet uit, want ik ben de Kamer reeds sterk tegemoet gekomen. En de belasting moethaar bedrag opbrengen, wil ik niet met nog veel pijnlijker heffingen en maatregelen moeten komen, zwaarder en pijnlijker dan de druk der weeldebelasting. De heer Kortenhorst kan niet anders. Be streden door den heer ter Laan (s.d.), Smcenk (a.r.) en den minister moest hij zijn amende ment wel intrekken. De heer Kortenhorst had al even weinig succes met zijn poging om retorsie bevoegd heden in het ontwerp aan de regeering te brengen. Dit hoort bij de omzetbelasting niet thuis meende de minister en meende de Kamer met 6016 R.K. stemmen. Een groot gedeelte der R.K. fractie stemde evenzeer tegen. Art. 13 is nog even aangehouden. Daarmede is dus nog niet beslist o.a. over het desidera tum van Ir. v. d. Waerden om electrische energie vrij te stellen, ook wanneer deze niet dient voor de industrie, maai' b.v. voor heb verkeer, bemaling enz. Minister Oud wijst het af: hij kan het bedrijf niet missen. Het is een oud beginsel, dat, wanneer op producten een belasting drukt, wat bij de le vering moeilijkheden oplevert, wat de afzet hindert, daarvoor bij den invoer een compen- seerend invoerrecht wordt toegestaan, ten einde den buitenlandschen importeur geen on ge m o ti vee r d en voorsprong te geven. Dit compenseerend invoerrecht was in het ontwerp bepaald op 1 pet. De minister en de heer Schouten (a.r.), voorzitter van de com missie van voorbereiding, achten zulk een mate van compensatie voldoende. De heer Kortenhorst wilde 2 pet. (voor de weeldeartikelen een verhooging van 5 op 10 pet.) Hij redeneerde aldus: wij kunnen thans niet weten of 1 pet voldoende compensatie is, laten we dus aau den veillgen kant blij ven en 2 pet. nemen. De heer v. d. Heuvel (a.r.) viel hem bij. Maar de bewindsman en het grootste deel der Kamer (48 van de 78 leden) geloofden, dat al zullen ze niet allen verondersteld hebben, dat Dr. Kortenhorst zulks bedoelde daardoor ons tarief een protect: m'sti- schen inslag zou krijgen, wat echter nooit beslist mag worden bij de omzetbelasting heffing. De volgende weck houdt de Kamer alleen nog tabellarische discussies. Lang behoeft dat niet op te houden. ENTTMUS. tegengevallen in deze competitie. Na de pres taties in het afgeloopen seizoen hadden wij meer verwacht, In den komenden winter zal wel duchtig geoefend worden: vol goeden moed kan men dan in 1934 wederom een kans wagen. VOETBAL R. C. H.—BLOEMENDAAL. Voor den laatsten wedstrijd van het voor bereidingsprogramma heeft R.C.I-I. op heb Sportpark te Heemstede Bloemendaal uitge noodigd, welke ontmoeting om 2 uur aan vangt. Blauw-zwart brengt het volgende elf tal: Kos, Fr. v. Thiel, C. Prevost. Paape, Ruis, D Prevost, Hanse, Haukes, Martin, Verkerk, Meyer. Scheidsrechter is de heer J. Grootmeycr. HAARLEM 2—R. C. II. 2 R.C.H. 2 verschijnt met de volgende spelers: Schuurman, Kaestner. Kors, Hessels, C. v. Eek, Waalewijn. A. v. d. Berg, Slot, v. d. Horst, G. v. d. Mey de Bie, v. d. Meulen. ZEILEN DE ZEILWEEK TE BURNHAM. Uit Burnham on Crouch: In de tweede team-race werd Scholtz eerste. Huisken be zette de vierde plaats, Dudok van Heel werd vijf en Baerselman zevende. Hot was weer stormachtig; wederom werd 's middags niet gezeild. LAWNTENNIS DE TOESTAND VAN HELEN WILLS. Uit San Francisco: Helen Wills-Moody Is Vrijdag met Röntgenstralen onderzocht. Men. constateerde een verrekking van de wervel kolom, doch men hoopt een operatie te kun nen vermijden. E.D.O.H.F.C. Het voorbereidingsprogramma van E.D.O. wordt a.s. Zondag besloten met een vriend- schappelijken wedstrijd tegen H.F.C. De wed strijd heeft plaats op het terrein aan den Middenweg en begint te twee uur. ED.O. komt met het navolgende elftal uit: Van Roon, G. Zandstra, K. Zandstra, Koppen, Dinkla, Oomen, Perukel Sr., C. Bruin, Goemaat, Perukel Jr., J. W. Koene. H.F.C. stelt vermoedelijk het volgende elftal hiertegenover: Van der Meulen, P. Jongeneel, Van Baasbank, R. Jongeneel, Kruijer, Lamp, Höck, Denijs, Koper, Dorsman, Chapon. E.D.O. 2H.F.C. 2. Ook de reserves van beide clubs spelen a.s. Zondag een oefenwedstrijd. Deze begint te twaalf uur eveneens op het E.D.O.-terrein. E.D.O. 2 komt als volgt uit: De Waard, J. Steffens, v.'Weeren, Jansen, Vreenegoor, J. Koene, Notrot, v. Geemen, Riethof, H. Koene. Veen. ALGEMEENE VERGADERING VAN H. F. C. Heden Zaterdag houdt H.F.C. haar alge- meene ledenvergadering in haar clublokaal in de Sociëteit „De Vereeniging" aan den Zijlweg. De agenda vermeldt o.a. de verkie zing van een nieuwen vice-voorzitter, daar Dr. F. Kuipers zich niet meer beschikbaar stelt. Na afloop der vergadering houdt Jhr. Dr. J. C. Mollerus een lezing over zijn Indische reis. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN KENAU. A.s. Zondag speelt Kenau haar laatsten nederlaagwedstrijd tegen Spaarnestad. Na afloop van dezen wedstrijd, die van 10—12 uur gespeeld wordt, is er prijsuitreiking in .Cafe Morgen wordt in Aalsmeer een at letiekwedstrijd gehouden tusschen den Ken nemer Turnkring, den Zaanschen Turnkring en Noord-Holland's Zuiderkwartier. Verschillende malen vond reeds een derge lijke kamp plaats tusschen den K.T.K. en het Zuiderkwartier. Voor den eersten keer neemt nu de Z.T.K. deel. Het programma is vrijwel gelijk aan dat van vorig jaar. Bij de heeren zou de 3000 M. worden opgenomen, om het aantal loop nummers te completeeren met een lange af standsnummer, maar blijkbaar heeft men daarvan afgezien. Bij de dames is de 50 M. vervangen door de 200 M,, terwijl voor haar een relay aan 't programma is toegevoegd. Wanneer wïi de ploegen in sterkte met el kaar vergelijken, dan mag niet vergeten worden, dat het terrein in Aalsmeer niet bji- zonder voor athletiek geschikt is, wat in elk geval voor de Kennemers (deze zijn Immers betere terreinen gewend) een bezwaar moet genoemd worden. Of dit bezwaar overwegend is, moet even wel worden betwijfeld, wan de K.T.K. ver schijnt met ploegen, die tot de sterkste be- hooren van het geheele K.N.G.V. en zelfs wat in dit geval meer spreekt nog sterker zijn dan vorige jare. Ook de ploegen van het Zuiderkwartier zi1n evenwel tot iets meer ih staat dan in 1932, toen zij met flinke verschillen van den Kennemer Turnkring verloren. Op den totaal-uitslag kan van invloed zijn, dat op elk nummer van eiken kring 2 inplaats van zooals vroeger 3 deelnemers uitkomen. Over 't geheel mag echter de K.T.K. in zijn ploegen vertrouwen stellen, en 't zou ons zelfs niet verwonderen (ondanks onzeker heid omtrent enkele Zaansche prestaties), wanneer de Kennemers met de overwinning gingen strijken. Wat de dames-deelneming betreft, zal 't niet deelnemen van mej. IJ, Bruisma In de Zuiderkwartier-nloeg zeker geducht worden gevoeld. Voor elk nummer is de Kennemer vertegenwoordigd (evenals bij de heeren bijna geheel bestaand uit leden van de Koe-

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5