WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. ONZE TWEEDE KLASSERS. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN VOETBALNIEUWS DE OVERIGE EERSTE KLASSERS DERDE KLASSE A MAANDAG 18 SEPTEMBER 1933 H A A R L E M'S DAGBLAD 6 H. F. C. en R. C. H. beginnen het seizoen met een overwinning, resp. tegen HermesD. V. S. en D. F. C. V. S. V. klopt Haarlem met 41. Groote overwinnin gen voor Feijenoord, D. H. C. en Hilversum. Kinheim speelt in Amsterdam tegen Zeeburgia 11 gelijk. Velox stuurt Bloemen- daal met een 82-nederlaag naar huis terug. E. D. O. verliest op eigen veld van D. O. S. AFDEELING I. Ie klasse A.D.O.Ajax 14 H.F.C.Hermes-D.V.S. 3—2 V.S.V.Haarlem 41 Feijenoord—'t Gooi 0 Sparta—Z.F.C. 13 2e klasse A: Z.V.V.Alcmaria Victrix 2—1 Zeeburgia—Kinheim 1—1 O.V.V.O.—H.R.C. 2—1 D.W5.—A.F.C. 5—0 West-FrisiaW.F.C. 63 2e klasse B: VeloxBloemendaal 82 V.V.A.T.O.G. 4—5 Blauw-Wit—De Spartaan 2—0 E.D.O.—D.O.S. 2—5 HerculesB.F.C. 12 3e klasse A: MeervogelsPurmersteijn 44 AssendelftHollandLa 37 O.S.V.—D.W.V. 8—2 HelderDe Meteoor 11 De KennemersK.V.V. 42 3e klasse B: ZJR.C.S.D.Z. 1-4 WatergraafsmeerOosterpark 14 De ZeemeeuwenSchinkelhaven 34 De VolewijckersR.O.D.I. 40 HalfwegZaandijk 02 4e klasse E: AnstelHeemskerk 10 Reserve le klasse: Z.F.C. 2H.F.C. 2 3—0 Ajax 2—R.C.H. 2 1—3 Stormvogels 2E.D.O. 2 41 Haarlem 2Hilversum 2 35 Blauw-Wit 2Zeeburgia 2 53 Reserve 2e klasse A: Alcmaria Victrix 2West-Frisia 2 10 A.F.C. 2D.W.S. 2 1—6 De Spartaan 2K.F.C. 2 12 Reserve 3e klasse A: Z.F.C. 3De Kennemers 2 03 Alcmaria Victrix 3Helder 2 23 Ajax 4—O.S.V. 2 0—1 W.F.C. 3—Volewijckers 2 3—2 AFDEELING II. Ie klasse: K.F.C.V.U.C. 3—5 D.H.C.—Xerxes 7—1 HilversumExcelsior 61 R.CIH.—D.F.C. 4—3 2e klasse A: OlympiaDe Hollamdiaan 52 H.V.V.R.F.C. 2—3 Unitas—C.V.V. 1—3 AlphenQuick 21 S.V.V.—V.I.O.S. 8—1 2e klasse B: Steeds HoogerO.N.A. 52 O.D.S.Neptunus 05 FortunaOvermaas 13 Gouda—D.C.L. 3—3 V.D.L."BU.C. 3—1 3e klasse A: LaakkwartierU.V.S. 21 A.S.C.—Hillinen 0—1 SchotenZandvoort 41 HillegomR.V.C. 4—2 4e klasse A: De Jagers—T.H.B. 4—3 L.D.W.S.Leidsche Boys 5—1 Ter laakDe Ooievaars 61 Reserve le klasse V.U.C. 2—Sparta 2 1—8 C.V.V. 2Feijenoord 2 83 Excelsior 2—H.B.S. 2 3—2 AFDEELING .TIL le klasse: Heracles—A .G.O.V.V. 2—1 Tubantia—Wageningen 4—1 VitesseEnschede 23 Enschedesche BoysGo Aheac! 2—1 Tengelo—P.E.C. 2—3 AFDEELING IV. le klasse: EindhovenN.O.A.D. 21 M.V.V.N.A.C. 3—3 L.O.N.G.A.—Middelburg 5—1 Willem II—Bleijerheide 4—1 B.V.V.P.S.V. 2—1 AFDEELING V le klasse: Be QuickLeeuwarden 52 FrieslandAlcides 40 VelocïtasFr is ia 30 Achilles—Veendam 1—3 SneekG.V.A.V. 1—5 Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse: Hennes-D.V.S.A.D.O. HaarlemHF.C. 't GooiV.S.V. Z.F.C.Feijenoord Ajax—Sparta Tweede klasse A: Kinheim—Z.V.V. H.R.C.—Zeeburgia A.F.C.O.V.V.O. W.F.C.D.W.S Alcm. Victrix—West Frisla Tweede klasse B: T.O.G.—Velox Spartaan—V.V.A. D.O.S.—Blauw Wit B.F.C.—E.D.O. BloemendaalHercules AFDEELING II. Eerste klasse: Xerxes—K.F.C. ExcelsiorD.H.C. StormvogelsHilversum D.F.C.—H.B.S. V.U.C.—R.C.H. H. F. C.-Hermes-D. V. S. (3-2) II. F. C. heeft haar eersten wedstrijd in de eerste klasse tegen de Schiedammers gewon nen. Het was een vlotte wedstrijd van twee ploe gen, die niet veel voor elkaar onder deden; een gelijk spel had misschien een betere ver houding aangegeven, doch II. F. C. was met haar open spel iets gevaarlijker. Hermes beschikt over een zeer behoorlijk team en goede techniek, gepaard gaande aan een .snel positiespel, veroorzaakte vele ge vaarlijke momenten voor het H. f. C.-doel. Van der Meulen c.s. hebben dan ook een zwa- ren middag gehad; het was vooral onze na tionale doelverdediger, die weer in eenige zeer lastige situaties op meesterlijke wijze redding bracht. Doch ook aan den anderen kant was de achterhoede in goeden vorm. De Bruyn speel de weer een ouderwetsche partij en het is nog altijd heel lastig, hem te passeeren. De halflinie der bezoekers steunde iets beter dan die van h. f. C., hoewel Den Hoed veel achter bleef, waardoor Koper aan een zware bewa king bloot stond. Onder leiding van scheidsrechter Van Gessel stellen de volgende elftallen zich op: Hermes D. V. s.: Beun, De Bruin, Pettinga Bos, den Hoed, P. Scheffers, Bergkotte, v. d. Vaart, Van Oort, v. d. Tuyn, de Jong. H. F. C.: Chapon, Dorsman, Koper, Denijs, Van Riemsdijk, Lamp, Kruyer, R. Jongeneel, Van Baasbank, P. Jongeneel, Van der Meulen Reeds na eenige minuten spelen krijgt Chapon in buitenspelpositie een mooie kans; hij schiet echter tegen den keeper aan. De Schiedammers raken ook langzamer loan d ingespeeld; er ontwikkelt zich een strijd, die verschillende spannende momenten te zien geeft. Door iets beter plaatsen zijn de bezoe kers sterker; verschillende goed opgezette aan vallen leveren niets op. Na ongeveer twintig minuten krijgt na een snellen aanval Bergkotte den bal; hij zet goed voor en Van Oort weet met een mooien omhaal Van der Meulen te vex-rassen (01). Hermes blijft iets sterker, doch langzamer hand weten de H. f. C.'ers het spel te ver plaatsen; Koper zet met lange centers zijn vleugels aan het werk. Na een aanval van rechts zet Van Riemsdijk mooi voor; Dors man scoort met een heel goed schot den ge lijkmaker (11). Dit inspireert de H. f. C.'ers, want het laat ste kwartier voor de rust zijn ze gedecideerd in de meerderheid, tot doelpunten echter komt het niet meer, ook al door goed verde digen van Beun Na de hervatting wordt weer hetzelfde beeld vertoond, Hermes met kort, H. f. C. met meer open spel. Het laatste blijkt iets ge vaarlijker te zijn; het is alweer uit een voor zet van Van Riemsdijk, dat Dorsman scoort, thans met een kopbal. (21). Fel valt Hermes thans aan; de halflinie trekt nu naar voren. De druk op het H. f. c.-doel is soms zeer sterk; toch zijn de aan vallen van H. f. C. niet ongevaax-lijk. Uit een scrimmage voor het H. f. C.-doel scoort dan Van der Vaart den tweeden goal voor Hermes. (2—2). Er is dan nog een kwartier te spelen; de vermoeidheid begint beide partijen parten te spelen; toch is de uitslag nog een open vraag. Van der Meulen en Beun redden eeni ge malen prachtig, doch het is Koper, die dan met een zeer hard schot aan Beun het nakij ken geeft, daarmede zijn ploeg de overwinning bezorgend. R.C.H.-D.F.C. (4-3) Hoewol de verwachtingen over de presta ties van R.C.H. in het algemeen niet hoog gespannen waren, heeft de Racing gisteren in een spannenden, fraaien kamp met den oneven goal uit het totaal van zeven, volko men verdiend gezegevierd over D.F.C. Het geheele R.C.H.-elftal, geen enkele spe ler uitgezonderd, verdient een pluim voor de wijze waarop het den geheelen wedstrijd heeft gewerkt niet alleen, maar ook voor het zeer verdienstelijke voetbal waarop het de talrijke toeschouwers heeft verrast. Spelende in dezen vorm, zal het elftal, dat zonder Krom en Geutskens binnen de lijnen verscheen, zeker tot een der sterkste in haar afdeeiing kunnen behooren. Om daaromtrent een juister oordeel te kun nen geven, willen we echter eerst nog enkele andere wedstrijden afwachten. Het D.F.C.-elftal, waarvan nog al een groote roep uitging, maakte niet een bijster grooten indruk. Weliswaar bevat het elftal enkele zeer goede krachten in linksbuiten Meinders, mldvoor Punt en keeper De Kox-ver, maar zooals gezegd vormde het Racing-team een beter geheel; vooral de Racing-aanval was positief gevaarlijker. Onder de uitstekende leiding van scheids rechter Wey, werd na 'n interessant partijtje handbal in een zomersche temperatuur door de volgende elftallen de strijd aangebonden: R. C. H.: Kos, Van Thiel, Prevost. Paape, Ruis, Prevost Jr.. Hanse, Haukes, Martin, Verkerk, Meijer. D. F. C.t Meinders, Ruisch, Punt, Dragt, Desmit. Quispel, Wolf, Zweisen, Beekhuizen, Litz, De Korver. Reeds in de eei-ste minuten toont R.C.H. eenig overwicht, doch de daardoor ontstane corners blijven zonder resultaat. Het spel in de R.C.H.-voorhoede vraagt echter steeds de aandacht van de D.F.C.-defensie, die inmid dels niet kan verhinderen dat Martin, die als centei-voor zeer gevaarlijk blijkt, uit een voor zet van Meijer de score opent. (10). R.C.H. behoudt dan geruimen tijd de over hand, doch het buitenspel zetten van D.F.C. voorkomt aanvankelijk erger, totdat Martin plotseling achter een doorgespeelden bal aan gaat en met een hard schot de score op 20 brengt. Enkele zeer goede kansen blijven daarna onbenut, totdat kort voor half-time Punt met een onverwacht schot den achterstand tot 21 verkleint. Uit een algemeenen aanval weet Verkerk nog juist voor het verstrijken van de eerste helft den stand op 31 te brengen. De tweede helft is zoo mogelijk nog span nender dan de eerste. Al spoedig verkleint Desmit den achterstand tot 32, waarna een felle strijd ontstaat, waarbij om beurten de doelen in gevaar verkeeren; Kos laat zich meermalen van zijn beste zijde zien. R.C.H. schijnt intusschen alles op winst te zetten; na' goed werk "van Hanse en Hau kes, die den bal snel en goed voor het doel brachten, is'het Meijer, die den bal vrij van Verkerk kreeg en die met een onhoudbaar schot het vierde doelpunt langs De Korver schiet (42). D.F.C, zet dan alles op den aanval. R.C.H. trekt zich eenigermate trug, houdt echter vol doende stand en al scoort D.F.C. in de laat ste minuut nog een derde tegenpunt, als het tijd is, heeft R.C.H. een verdiende zij het magere overwinning behaald en daarmede het seizoen op uitstekende wijze ingezet. V. S. V.-Haarlem (4-1) Ongeveer drieduizend bezoekers staan of zitten rondom het veld, als te twee uur scheidsrechter Vermeer de elftallen in het geweer fluit. De Wolf Jr. geniet de eer, den bal voor het eei'st aan het rollen te mogen brengen. Het eerste gevaarlijke moment komt voor de gas ten als Sterk goed voorzet naar Hillekamp; deze zet scherp voor, maar Kaan kan er ge makkelijk bij. Even later moet Kaan een on verwacht schot van Up de Wolf keeren. Kam- meijer verplaatst het spel. Hij schiet na een korte schermutseling op het doel van V.S.V., maar de bal gaat juist over de lat. Het samenspel der Haarlemmers is beter, dan van de thuisclub, waardoor eenige ge vaarlijke situaties voor het doel van V.S.V. ontstaan. Onverwachte rood-witte uitvallen geven echter de noodige opluchting en ook Kaan krijgt eenige schoten te verwerken, waarvan we speciaal noteeren een mooi schot van Sterk, die handig eenige klippen weet te omzeilen. V. S. V. heeft geluk als De Winter, vlak voor het doel staand, in wil schieten. Van der Wint is echter tactisch uitgeloopen en het gevaar is geweken. Na 35 minuten komt eindelijk het eerste doelpunt, dat ï-eeds eenigen tijd verwacht werd. Na handig doorgeven door Van der Lugt komt de bal bij U. de Wolf, die met een goed gericht schot zijn club de leiding geeft (1—0). Even na den aftrap in de tweede helft, komt de bal na eenige omzwervingen bij Ol denburg. Er wordt een hevige druk op het doel van V. S. V. uitgeoefend, maar ten slotte redt Van der Wint de situatie. Even latex- wordt een fout vaxi Kaan Haarlem nood lottig. Een fel schot van U. de Wolf vangt hij met zijn handen op. Hij laat het leer echter vallen en de bal rolt over de doellijn. (20) Een goeden aanval van V. S. V. besluit Up de Wolf met een goed gericht schot, dat in de Haarlemsche touwen belandt (30). Na een Haarlemschen uitval gaat V. S. V. weer naar voren. Even later mist de Winter een goede kans, als hij een voorzet van Kam- meijer te tam afwerkt. De voorhoede van Haarlem krijgt van de middenlinie tal van goed opgebrachte ballen maar deze worden alle onvoldoende verwerkt waardoor het achtertrio vaxx V. S. V. er geen moeite mee heeft. Als eindelijk Kammeijer een fel en hard schot lost, schiet hij tegen den paal. V. S .V. valt nu verwoed aan. Van der Lugt lost een schot en Kaan heeft den bal weer niet klemvast. Het vierde doelpunt is geboren (4—0). Er moet dan nog een kwartier gespeeld worden. Er kan weliswaar nog veel gebeuren maar V. S. V. is vrijwel zeker van de over winning. Haarlem geeft, het echter nog niet op. Een schot van Vreeken wordt goed door Van der Wint gestopt. Maar het volhou den van Haarlem wordt tenslotte nog beloond als De Winter een voorzet van Van Polanen langs den keeper van V. S. V. schiet. (41). De opstellingen waren als volgt: V.S.V.: Van der Wint, Van Zutfen, v. d. Griendt. Den Boer, De Koning, Kx-aak, De Wolf Sr., v. d. Lugt, de Wolf Jr., Sterk, Hillekamp. Haarlem: Kammeijer, Van Polanen, de Winter, Verwaal, Oldenburg. Vreeken, Schornagel, de la Mar. Huysmans, Van den Berg, Kaan. E. D. O.—D. O. S. (2—5) De roodzwarten hebben de competitie al heel slecht ingezet door met een nederlaag te beginnen. De Utx-echtenaren hebben een keurige partij voetbal te zien gegeven waar tegen E. D. O. niet bestand bleek. In enthou siasme en doortastexxdheid waren zij dan ook de Haarlemmers verre de baas.. De E. D. O.-achtex-hoede heeft gedaan wat zij kon, maar de dx-uk was zóó zwaar en de E. D. O.-voorhoede gaf zóó weinig opluchting dat zij de D. O. S.-aanvallen niet kon weer staan. Tamelijk veel publiek is aanwezig als scheidsrechter Breethof laat beginnen. Het E. D. O.-elftal is als volgt; v. Roon, G. Zandstra, K. Zandstra, Koppen, Dinkla, Oomen, Perukel, Bruin, Goemaat. Perukel Jr., Koene. Het begin is geheel voor de thuisclub; zij dringt D. O. S. geheel terug. Er wordt evenwel slecht gesloten; de voorhoede is niet snel ge noeg met de afwerking, zoodat, hoewel E.D.O. sterker is, de aanvallen toch niet gevaarlijk zijn. Geleidelijk aan komt D. O. S. er dan be ter in; gelukkig voor E. D. O. schieten de voorwaartsen ook slecht, zoodat de E. D. O.- achterhoede voorloopig kan ingrijpen. Dan beginnen de Utrechtenai-en met een buiten spel doelpunt. Dit ontmoedigt hen geenszins; fanatiek wordt er door hen gespeeld. De E. D. O. aanvallen hebben hoegenaamd niets te beteekenen. Dn aanvallen van de geelhem- den worden steeds gevaarlijker; het is dan ook zeer verdiend als uit een voorzet van rechts Dcxnentier mooi inkopt. (01>. Spoedig volgt een schot van rechtsbuiten Gimmesbeck. dat Van Roon wel stopt, doch scheidsrechter Breedhof geeft doelpunt (02). De thuisclub tracht het spel te verplaatsen, maar er wordt door een gedeelte van E.D.O. slecht gespeeld. Het is de linksbinnen Veldman die zich flink door de E. D. O.-verdediging werkt en Van Roon geen kans geeft (0—3). Met een voor E. D. O. grooten achterstand wordt van doel verwisseld. Toch weet de thuis club de eerste oogenblikken weer het spel in handen te nemen. Maar D. O. S. verde digt haar voorsprong met man en macht, zoodat voorloopig succes uitblijft. Aan de overzijde gaat het beter; een door braak wordt E. D. O.'noodlottig; Veldman is de maker van het vierde doelpunt (0—J). In de E. D. O.-voorhoede gaat het nu wat beter. Maar toch is het D. O. S. weer, dat door Veldman den stand opvoert tot 0—5. Het lijkt werkelijk op een débacle te zullen uitloopen. Bruin weet dan met een kopbal voor E. D. O. den achterstand te verkleinen. Perukel brengt met een goed schot den stand op 2—5. Hierdoor heeft E. D. O- een gevoelige les gehad: zij zal de volgende wedstrijden beter moeten aanpakken. VeloxBloemendaal (82) Der traditie getrouw kunnen wij gerust schrijven, heeft Bloemendaal ook ditmaal geen kans gezien om de competitie met een over winning in te zetten. Ongetwijfeld was de op gave verre van gemakkelijk, maar zóó'n groote nederlaag hadden wij toch allerminst ver wacht. Het spel van Velox was van prima kwaliteit. Een homogeen elftal met een schot- vaardige voorhoede. Wat Bloemendaal hier tegenover stelde was niet veel moois. Het elf tal vertoonde diverse zwakke plaatsen, vooral de verdediging stond soms vreemd te schut teren. Over het spelvex'loop het .volgende: Beide elftallen begonnen in zeer snel tem po. Het Velox-doel kwam het eerst in gevaar; De Bock was met een hard schot tegen den paal niet erg gelukkig. Na tien minuten werd een vrije trap Bloemendaal noodlottig. De linkshalf der thuisclub plaatste het leder in het doel (1—0). De verdediging der witten kon maar niet op dreef komen en de voorhoede der thuisclub profiteerde handig van de kansen. Geleidelijk werd de score dan ook opgevoerd, waarin vooral de midvoor Lith Jr. een werk zaam aandeel had. Wel oxidernam de voor hoede der Bloemendalers diverse aanvallen, maar vei'der dan tot eenige hoekschoppen kon den zij het niet brengen. Rust brak aan met een 60 voorsprong voor de thuisclub. Hoewel de witten voor een hopelooze taak stonden, hebben zij na rust toch moedig vol gehouden. Veel spanning was er natuui'lijk niet meer te bespeuren. Nadat Lith de score tot 70 had opgevoerd zijn De Bock en Kammeijer er samen tusschen uitgetrokken; toen heeft de x-echtsbinnen Bloe mendaal aan een tegenpunt geholpen (71 Het spel bleef daarna verdeeld. Een zwak mo ment in de Bloemendaalverdediging had het achtste doelpunt ten gevolge. Na diverse ver- geefsche pogingen der Bloemendaal-voorhoede was een der achterspelers van Velox zoo be leefd het leder langs zijn uitgeloopen doelman te plaatsen (8—2). Met ongewijzigden stond kwam het einde. Bloemendaal speelde met het volgende elftal: Huisman. Jonkergauw, J. Kohier. Immer, Beijk, H. Kohier, J. Kammeijer, De Bock, f. Bakker, Van Gelder, Van Leuven. ZeeburgiaKinheim (11) Kinheim opende het seizoen met een uit wedstrijd tegen zijn concurrent van verleden jaar en wist na een vlot gespeelden wedstrijd één punt mee naar Velsen te nemen. Het begin was een terrein vex*kennen, doch al spoedig kwam Kinheim opzetten; een ko gel van Ellen wist v. Wijk ternauwernood te houden, Zeeburgia moet het van snelle uit vallen hebben, welke meestal geleid worden door den rechtsbuiten. De Kinheim-halflinie en achterhoede zijn er echter goed in, zoodat Zeeburgia niet veel kans krijgt. Na 20 minu ten een Kinheim-aanval, de bal komt bij El len die een hoogen voorzet geeft, dien de geheel vrijstaande Raaymakers via den onder kant van de lat inkogelt (01). Even later denken we dat ditzelfde zich nogmaals her haalt, doch nu schiet hij over. De Zeeburgia-linksbinnexx schiet een goede kans naast; Kinheim zoekt het enkele malen te hoog, zoodat bij de rust de stand nog steeds 0—1 is. Na de rust eenzelfde spel. waarbij de Zee burgia-rechtsbuiten Daalman nog actiever is. Kinheim speelt verdedigend, waardoor de Zee- burgia-voorhoede hoegenaamd geen kans krijgt. Een kwartier is reeds verstreken, als Rozemeijer wat te zacht terugspeelt, de toe- loopende Zeeburgia-midvoor is er even eerder bij dan Druyven en schiet langs Druyven in het leege doel (1—1). Druyven blijft liggen; hij blijkt in botsing te zijn geweest met den Zeeburgia-speler. Hij blijft eenigen tijd lig gen en moet dan uitvallen, Stals neemt zijn pla'ats onder de lat in, W. Groeneveld gaat back spelen en Nieman valt in op de rechts half plaats. Even is Kinheim de kluts kwijt, doch als blijkt dat Stals een betrouwbaar doelverdedi ger is en W. Groeneveld en Nieman hun plaatsen waard zijn, gaat het beter. Kinheim komt er zelfs goed in en krijgt tweemaal een goede kans om te scoren, doch beide kansen worden gexnist. Op beide doelen volgen nog enkele corners, welke ook geen resultaat opleveren en dan is 't eindigen. Scheidsrechter Weber floot uitmun tend. Schoolvoetbal te Velsen. Naar we vernemen, heeft de heer Tusenius als voorzitter van de commissie voor School voetbal te Velsen bedankt. In zijn plaats heeft Burgemeester Rambonnet zich bereid verklaard het voorzitterschap te bekleeden hetgeen natuurlijk op hoogen prijs wordt ge steld. Jubileum-seriewedstrijden „Kennemerland". JUNIORES-TOURNOOI BloemendaalKennemerland* 40 V. V IJ.—R. C. H. 3—0 Bloemendaal—V. V. IJ. 2—0 R. C H.Kennemex-land 24 Bloemendaal le prijs, V V. IJ. 2e prijs en Kennemerlaxxd 3e prijs. BOK VOETBALSCHOENEN zijn van Nederlandsch fabrikaat en overtreffen door hun goede eigenschappen de beste buitenlandsche. Ze zijn buitengewoon sterk, maar vooral buitengewoon aangenaam in het dragen. De volmaakte leest, het soepele box-calf- leder vormen samen de schoen die vanaf het eerste oogenblik aangenaam past en ook de ge voeligste voeten niet hindert. U koopt ze in het Sportmagazijn „GRETHA DE BRUIJN", TWIJNDERSLAAN 45, Telefoon 15116, waar U op alle artikelen 15 korting ontvangt bij contante betaling. BOK VOETBALSCHOENEN zijn zwart. Prijs 6.50 15 (Adv. Ingez. Med.) A. D. O.Ajax (14) Het spel heeft een levendig verloop. Na 17 minuten valt Ajax krachtig aan. Bij een strafschop opent Ten Have de score (0—1). Na een tegenaanval van A. D, O. gaat Ajax opnieuw tot het offensief over en een tweede doelpunt, nu van Mulders is het resultaat. Met dezen stand komt de rust (02) Na de hervatting zinkt het spel tot een zeer laag peil. De Hagenaars spannen hun uiterste krachten in om den achterstand te verklei nen. Na 10 minuten krijgt Van Reenen het leder te pakken en scoort op fraaie wijze (03). Daxx komt het eenige succes voor A.D.O. Berg gaat er in zijn eentje met den bal vandoor en scoort onhoudbaar (13). Ten slotte maakt Schubert het vierde en laatste doelpunt voor de Amstex-dammers. SpartaZ. F. C. (13) Het spel gaat in zeer snel tempo op en neer. De Rotterdammers oefenen gerui men tijd een krachtigen druk uit op het doel; juist in die periode kwam onverwacht een tegenpnunt van Z. F. C. door Lust. Hier mee kwam de rust. In de tweede helft scoorde Z. F. C. twee maal kort achtereen. Van der Eerde maakte een tegenpunt, waarna De Maar den voor sprong weer vergrootte (13). Feijenoord't Gooi (60) De Rotterdammers zijn verreweg de sterk- sten. Eex-st scoren Van Heel en Vrouwdeunt. Voor de rust blijft Feijenoord verder ixi den aanval, maar keeper Cohen weet erger te voorkomen. Na de rust scoort Feijenoord nog viermaal. Na 30 minuten vergroot Duynhouwer den voor sprong, dan volgt nummer vier van Linssen. De laatste twee doelpunten waren van Van Heel. D. H. C.—Xerxes (7—1) Ditmar profiteert van een misverstand en opent na 7 minuten de score. (10). De Rot terdammers zijn sterker in het veld; het duurt niet lang of Lagendaal maakt gelijk. Ditmar benut een corner en het is 21. Dezelfde speler scoort voor de rust voor de derde-maal (31). Onmiddellijk na het begin van de tweede helft maakt Buyvink nummer vier. D. H. C. heeft het spel dan geheel in handen en voert door Van Nelle, Buyvink en Ditmar de score op tot 71. K. F. C.—V. U. C. (3—5) V. U. C. is er dadelijk goed in; na een kwartier hebben de Hagenaars een voor sprong van 20 door v. d. Wildt en Knijf. Eerstgenoemde speler scoort daarop voor de derde maal. K. F. C. valt goed aan en ver kleint den achterstand tot 13. Na de rust is K. F. C. voox-tdurend in de meerderheid. V.U.C. blijft echter gevaarlijk; v. d. Wildt brengt den stand op 15. K. F. C. geeft den strijd echter niet op en brengt door Boutshoorn en Slot den stand op 3—5. HilversumExcelsior (61) Hilversum was ver in de meerderheid. Na 10 minuten opende Van Polen de score. De wedstrijd gaat dan gelijk op, waar na Bouten den stand in evenwicht brengt. Na de rust volgt doelpunt op doelpunt van Hilversum, Eex-st van Toes, daarna van Van Polen (tot driemaal toe) en texislotte van Ketelaar (61). SchotenZandvoort 41 Het klimaat in aanmerking genomen, werd er vooral voor rust pittig gespeeld, Direct na den aftrap zien wij een enthou siasten wedstrijd met heel goede momenten. De eerste aanvallen zijn voor Zandvoort, maar zij vindt de Scheten-achterhoede in goeden vorm. Toch gelukt het Zandvoort de score te openen na een goeden aanval (01>. De fabrikant was Molenaar. Nu is Schoten weer meer aanvallend; Koeleman, die voor Kedde moest invallen, brengt die partijen op gelijken voet (11). Schoten is nu sterker; keurige aanvallen volgen elkaar op. Uit een hiervan maakt De Goede een fraai doelpunt (21). Zandvoort probeert zich los te werken, maar ziet geen kans om de hechte verdediging van Schoten te passeeren. Rust komt frxet 21. De tweede helft is niet zoo fraai als de eerste. De warmte is hier niet vreemd aan. Schoten vergroot haar voorsprong door Goo- sen, wanneer deze alleen doorbreekt en fraai scoort (31). Enkele doorbraken van Zand voort worden onschadelijk gemaakt. Uit een voorzet van rechts kopt Van Roon fraai No. 4 in. Als de scheidsrechter voor het laatst fluit, heeft Schoten de eerste punten binnen. De Kennemers—K. V. V. (4—2) Groot was de publieke belangstelling bij den eersten thuiswedstrijd van de Kenne mers. Als de heer Kling laat opstellen, gooien beide partijen zich met élan ixi den strijd. Na een gelijk opgaand begin, waar De Boer in 't K.V.V. doel mooi werk vertoont, worden de Wij kers sterker. Met een fraai schot in den uitersten hoek weet Muller aan de Kenne mers de leiding te geven (10). Als Van Coezand in het Kennemersdoel dan enkele schoten heeft gestopt, zet Stee man zijn voorhoede weer aan het werk. Na een goeden aanval scoort Horeman (20). Vele schoten moet De Boer nog verwerken,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6