HAARL. VOETBALBOND. RESERVE 1E KLASSE R. K. VOETBAL. DE UITSLAGEN. BILJARTEN ZWEMMEN GOLF MAANDAG 18 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 doch succes komt aan de overzijde, als de linksbuiten voorzet en de rechtsbinnen kalm scoort. Rust 2—1. Na de rust zijn de Kennemers sterker, doch de K.V.V.'ers geven kranig partij. Als Groot den bal toegespeeld krijgt, lokt hij De Boer uit zijn doel en schiet kalm in (31). Hardnekkig verdedigen de K.V.V.'ers zich doch zij kunnen niet verhinderen, dat Groot op goede wijze 41 maakt. De thuisclub zakt dan wat af, waardoor K.V.V. weer meer kan aanvallen. Na hard werken slaagt zij er in, een fraaie doelpunt te maken (42). Met dezen stand komt het einde. HalfwegZaandijk (02) In een zeer flink tempo wordt er direct ge speeld; om beurten zijn beide doelen in ge vaar. Het blijkt al spoedig dat de beide ver dedigingen in goede conditie zijn. Halfweg komt echter iets in de meerder heid en krijgt eenige corners te nemen. Deze leveren niets op. Met Halfweg in de meerder heid breekt de rust aan. Na rust heeft Zaandijk den wind in den rug en is dan ook direct in den aanval, maar dank zij het goede ingrijpen van den rechts back van Halfweg blijven voorloopig doel punten uit. Na 25 minuten moet de Halfweg- keeper voor een onhoudbaar schot zwichten. (01). Halfweg kan niet scoren. Zaandijk denkt er anders over en weet twee minuten voor het einde nogmaals te doelpunten. Alzoo eindigde deze goed ge speelde wedstrijd in een 20 overwinning voor de Zaankanters Haarlem 2Hilversum 2 (35) De Haarlem-reserves hebben het in den eersten wedstrijd ook niet tot een overwin ning kunnen brengen. De roodbroeken hadden de volgende op stelling: Hoeben, Van Woerkom, Buissink, Dik, Van Gooi, Van der Valk, Klipp, Brouwer, Bieshaar, De la Mar Jr., Hurkmans. Haarlem trapt af; in het begin gaan de beide partijen vrijwel gelijk tegen elkaar op. De bezoekers hebben het eerst hun vorm te pakken en na korten tijd heeft Van Schaick succes. (01). Kort na dit doelpunt weet Van Gelder den voorsprong te vergrooten. (02), Haarlem komt er hierna wat beter in en als Bieshaar een tegen goal in het net ge sjouwd heeft (12), krijgt het doel der groen witte het eenigen tijd zwaar te verantwoor den. Eén der backs wordt zóó in het nauw ge dreven, dat hij geen anderen uitweg ziet, dan den bal met de hand uit het doel te werken; de toegestane strafschop wordt door Van der Valk benut. (22). Direct weet Van Schaick echter met een mooien kopbal aan Hilversum weer de leiding- te geven (23). Kort vóór de rust krijgt Hoeben last van een oude blessure; Boeree vervangt hem. In de tweede helft komt Haarlem eenigs- zins in de meerderheid; zii weet echter niet de juiste richting te vindc Hilversum doet het beter; Van Dijk en V." Gelder voeren met mooie schoten den stand op tot 25. Hierna eerst is het weer Bieshaar, die met een hard schot den eindstand op 35 brengt. De scheidsrechter leidde correct Stormvogels 2E. D. O. 2 (41) Stormvogels 2, dat met haar sterkste elftal verscheen, verraste vooral in de eerste helft met een dusdanig vlot aanvalsspel, dat E. D. O.'s verdediging er de handen vol aan had. Effern, hoewel altijd nog niet agressief ge noeg, bleek de tacticus in de voorhoede. Maar ook De Jonge, en van der Steen waren uiterst gevaarlijk voor de Haarlemsche roodzwarten. De Haarlemsche doelman hield er tal van harde schoten o.a. van Spruyt uit, maar kon toch niet voorkomen, dat v. d. Steen na handig samenspel met Effern het eerste doel punt maakte. De beide overige doelpunten, die voor de rust nog door Stormvogels gemaakt werden, nam Effern voor zijn rekening. Het eerste dezer twee maakte hij door een boogvoor- zetje van Van Pel keurig in te koppen, het tweede ontstond uit een verrassend schot. Rust 30. Na de rust bood ED.O. meer tegenstand. Haar spelers speelden toen meer in den tran,t van Stormvogels: afwisselend, lang en kort spel. De roodzwarten ondervonden echter he- vigen tegenstand van Haak, Spruyt en Bra ven boer, terwijl in laatste instantie doelman HolLenberg uiterst betrouwbaar bleek. Vooral zijn onderscheppen van voorzetten was zeer goed. Toch zag E.D.O. kans hem eenmaal on houdbaar te passeeren. (31). Als represaille-maatregel doelpuntte Van der Steen hierna ten vierden male, zoodat Stormvogels met 41 won. Z -F. C. 2—H. F. C. 2 (3—0) De H.F.C.-reserves zijn de competitie tegen de kampioenen van het vorig jaar begonnen en hebben het niet kunnen bolwerken, al werd er over het algemeen niet slecht gespeeld. Met eenige invallers stelt H.F.C. II zich als volgt op: Van der Togt, Wittebql, Smit, Hasselman, Ten Have, Zur Mühlen, Höck, Van Zwijndrecht, Kenner, Van den Berg, Hagenaar. De thuisclub, die al eenige oefenwedstrij den achter den rug heeft en met veel succes, begint direct met groot vertrouwen. De H.F.C.-'ers daarentegen zoeken in de hun ge heel vreemde combinatie naar eenig verband en behoudens enkele goede schoten van Van Zwijndrecht, is Z.F.C. gedecideerd sterker. Spoedig ligt dan ook nummer één achter Van der Togt. De achterhoede van H.F.C.goed gesteund door de halflinie, werkt hard; het is dan ook jammer dat door een foutje van Van der Togt Z.F.C. ten tweeden male scoort. Langzamerhand echter werkt H.F.C. zich ook los: enkele snelle rushes van Hagenaar stichten verwarring in de Z.F.C.-achterhoede. Toch is het weer Z.F.C., dat scoort (30). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting ontspint zich een gelijk- opgaande strijd, waarbij het jeugdige H.F.C.- team absoluut niet onder doet voor de Zaan dammers. Hagenaar vooral speelt een uitste kende partij; zijn voorzetten worden echter niet benut. Aan den anderen kant houden Van der Togt c.s. ook stand, zoodat als de speeltijd verstre ken is, de stand nog precies zoo is als na de eerste helft. WESTELIJKE 2e KL. A. H.M.S. II—E.M.M. II 2—4 M.S.V.—V.E.P. 1—2 1 A: ED.O. 5—E.D.O. 4 3—2 Kinheim 2Haarlem 3 04 Bloemendaal 2Spaamestad 22 Schoten 2—R.C.H. 4 1—3 RipperdaDamiaten 32 1 B: R.C.H. 3—R.C.H. 5 1—3 Haarlem 4^-D. I. O 1—5 I VO—E.D.O. 3 2—2 E.H.S.—H.F.C. 3 2—2 Stormvogels 3Spaarnevogels 24 T.H.B. 2—E.D.O. 7 4—6 D.W.O.—Kenau 6—4 Hillegom 2Vijfhuizen 1 52 V.S.V. 4—Haarlem 3a 3—4 E.D.O. 6Stormvogels 5 21 RozenpriëelD.S.K. 03 SwastikaBloemendaal Vet 12 E.T.O. 1—Hlllinen 2 5—2 V.V.H.—Vliegende Vogels 1—7 2 D: Spaarnevogels 2RC.H, 6 31 D.I.O. 2Stormvogels 4 22 Beverwijk 3—T.H.B. 3 9—0 Kinheim 3—V.S.V. 3 2—1 3 A: E.D.O. 9—E.H.S. 5 0—5 Kennemers 7Kinheim 5 46 Zeemeeuwen 5Hillegom 4 111 V.V.B. 3—V.V.H. 3 4—1 3 B: R.C.H. 7—Schoten 3 3—4 Kenau 2—D.I.O. 3 6—2 Beverwijk 3De CeO 2 42 Beverwijk 4E.H.S. 2 33 3 D: Haarlem 6-Kennemers 6 31 Spaarndam 2Bloemendaal 3 33 Heemstede 1-I.V.O. 2 82 3 E: Kinheim 6Bloemendaal 4 34 D.S.K. 2H.F.C. 7 5—5 3 F: Heemstede 2—R.C.H. 11 12—0 DW.O. 3—V.V.H. 2 4—3 3 G: R.C.H. 10—Haarlem 8 5—4 Beverwijk 5Damiaten 2 (Damiaten niet opgekomen) Halfweg 2—R.C.H.' 9 5—1 D.I.O. 4—Kenau 3 4—1 Hillegom 3Schoten 5 81 Hillinen 4—T.H.B. 5 7—1 3 J: Bloemendaal 5-Droste 2 16 Hillinen 5Heemstede 3 161 I.V.O. 3—E.T.O. 2 0—1 3 K: Bloemendaal 6Spaarndam 3 21 Swastika 3Vliegende Vogels 3 01 3 L: D.S.K. 3—Hillinen 3 3—3 JUNIORES A: R.C.H. a—H.F.C. a 5—1 V.S.V. aHaarlem a 65 E.D.O. aBloemendaal a 70 Stormvogels aKinheim a 44 JUNIORES B: Bloemendaal bStormvogels b 25 R.C.H. bSchoten 31 JUNIORES C: Haarlem bE.D.O. b 63 R.C.H. cZeemeeuwen 23 JUNIORES D: Bloemendaal cI.V.O. 61 Haarlem cBeverwijk b 04 JUNIORES E: Haarlem dD.I.O. 50 Kennemers cBeverwijk c 31 V.V.H—Brederode 15—0 JUNIORES F: HillineiT—Hillegom 53 Eerste klasse A. Kinheim 2Haarlem 3 (04) De eerste thuiswedstrijd van het sterke Kin heim 2 is op een klinkende nederlaag uitge- loopen. Voor Haarlem schenkt deze overwin ning te meer voldoening, omdat zij behaald werd door een zeer jeugdig elftal. Met als kern eenige oudere spelers, is Haarlem 3 dit jaar verder aangevuld met verscheidene ju nioren van het vorige jaar. De overwinning werd eerst in de laatste twintig minuten be vochten, toen Kinheim 2 een beetje uitge speeld raakte In de eerste helft wil de combinatie van Haar lm niet erg vlotten, waardoor Kinheim in de meerderheid is. De Haarlem-verdedi ging met keeper Voogd aan het hoofd ,is er echter direct goed in, waardoor doelpunten uitblijven. Bovendien houdt de Kinheim-voor- hoede het spel veel te kort, waardoor zij te gen de enthousiast spelende Haarlem-achter hoede en middenlinie niet succesvol kan optreden. De rust breekt aan met blanken stand. Na de hervatting is Haarlem iets in de meerderheid, maar de stand blijft geruimen tijd gelijk. Als echter Van Vreeden de goede richting gevonden heeft, volgen de doelpunten snel ler; hijzelf en Cornet (2) brengen den eind stand op 04. Schoten 2R. C. H. 4 (13) Bij den aftrap direct eenige pittige Scho- ten-aanvallen; al spoedig wordt tegen de bovenlat geschoten. R. C. H. 4 neemt nu het spel over; ook het Schoten-doel beleeft be nauwde momenten. Dekker moet zwichten voor een verraderlijk schot (01). R. C. H. heeft den smaak te pakken, Spoedig volgen er twee doelpunten. De rust gaat in met een nuttigen 30 voorsprong voor R. C. H. 4. In de tweede helft is Schoten meer aan vallend, maar er komen geen doelpunten. Zelfs een penalty wordt n-let benut. Schoten redt na een half uur de eer met een fraai schot (1—3). Veel fraais zien wij niet meer. Als het einde daar is, heeft R. C. H. 4 ver diend gewonnen. R. C. H. 3—R. C. H. 5 (1—3) Onder leiding van scheidsrechter Besse had het eerste treffen plaats tusschen de beide Racing-elftallen, welke het vorig seizoen het kampioenschap in de wacht wisten te slee pen. R.C.H. 3 heeft twee invallers; R.C.H. 5 is volledig'. Er ontwikkelt zich een vrij opgaande strijd, waarin de partijen niet voor elkaar onder doen. Bij het derde elftal vlot het in de voor hoede minder goed, waardoor doelpunten uitblijven. De „oudjes" verstaan de kunst van goals maken en zorgen er dan ook voor dat de rust met 02 ingaat. R.C.H. 3 zet er dan na de rust nog eens alles op; zij weet na korten tijd den achter stand te verkleinen. Het gelukt haar echter niet, ondanks het harde werken, om den ge lijkmaker te scoren. Kort voor het einde weet de linksbuiten van R.C.H, 5 met een mooi schot zijn elftal in veilige haven te brengen. R.C.H. 5 won dus met 3—1 dezen spannenden kamp. E. D. O. 5—E. D. O. 4 (3—2) E. D. O. 5, het veteranen elftal, dat dit sei zoen voor het eerst in de eerste klasse H. V. speelt, heeft de competitie geopend met een welverdiende overwinning. De veteranen, die drie van hun spelers misten, waren in de eerste helft de minderen. Toch kregen zij door het toekennen van een penalty de kaars om de leiding te nemen. Stouten wist den strafschop, door v.a Hurk genomen, keurig te stoppen. E. D. O. 4 weet dan door Schultz de leiding te nemen (01). De tweede helft wegen beide partijen goed tegen elkaar op. Het is Hanson die den stand op 0—2 brengt. De veteranen laten het er geenszins bij zitten. Weer krijgen zij eeen penalty te nemen; thans is het schot van v .d. Hurk onhoudbaar (12). Van dei- Hurk brengt de partijen op gelijken voet (22). De veteranen hebben nu den smaak te pakken; niettegenstaande het goede werk van keeper Stouten moet hij zwichten voor een hard schot van S. v. d. Laan (32). Eerste klasse B: Haarlem 4D. I. O. (15) D. I. O., dat niet meer 'zoo sterk is als het vorige jaar, heeft niettemin een klinkende overwinning weten te behalen, wat te ver klaren is uit het feit, dat Haarlem 4 in de eerste heeft een zeer slechte partij ten beste gaf. D. I. O. wist den slechten vorm van haar tegenpartij goed uit te buiten en had zoo doende met de rust reeds een veiligen 4—0 voorsprong. Nadat eenige D.I.O.-aanvallen goed afge slagen zijn, heeft Van Ham na goed werk van Witkamp succes (01). Een zwak moment in de verdediging van Haarlem stelt Poelgeest in de gelegenheid de score te verhoogen tot 02. De D. I. O-aanvallen blijven zeer talrijk; bij één dezer lost rechtsbuiten Smit een hoog schot, dat doel treft (03). De Haarlem-voorhoede heeft intusschen nog niet tot het D. I. O.-doel door weten te dringen; de roodwitte verdediging heeft het dan ook niet moeilijk. Even vóór de rust onderneemt D. I. O. nog een keurigen aanval, waaruit Witkamp met een mooien kopbal no. 4 maakt (0—4). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting heeft Haarlem 4 zich uit stekend hersteld; mede door enthousiast spel wordt D. I. O. op eigen helft teruggedrongen. De voorhoede toont echter een groote schot loosheid. Als Beets eens een goed schot geeft, weet de keeper den bal nog vla de lat weg te werken. Haarlem blijft echter sterker, maar juist in deze periode weet Poelgeest een doelpunt te maken 5). Even vóór het einde heeft dan eindelijk Kornmann succes ,als hij na een algemeenen aanval den keeper passeert (15). ROEIEN. BUITEN DE COMPETITIE. TramvogelsKweekschool (42) De kweekelingen brengen den bal aan het rollen; er ontspint zich direct een pittig spel. Beide doelverdedigers worden aan het werk gezet, maar zijn voor hun taak berekend. Na 20 minuten-is er een misverstand in de ach terhoede van de Kweek: de mid voor van Tramvogels trapt den bal in het verlaten doel. (1—0). Hierna krijgt de linksbuiten den bal te pakken; met een flinken spurt langs de lijn laat hij den bal in den rechterbovenhoek verdwijnen. (20). De Kweekelingen gooien er een schepje op en zorgen er voor, dat de rust ingaat met ge lijken stand. (22). Na rust zijn de Tramvogels in de meerder heid; de achterhoede van de Kweekschool krijgt heel wat te verzetten. De rechtsbinnen van Tramvogels heeft succes, wanneer hij een afgemeten voorzet van den linksbuiten krijgt en ineens doelpunt (32). Even voordat het eindsignaal klinkt zorgt de rechtsbinnen van Tramvogels voor het vierde doelpunt. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Zaterdag in de eerste klas gespeelde wedstrijden luiden als volgt; Eerste af deeling. BirminghamBlackburn Rovers 20 ChelseaAston Villa 10 Derby CountyLeeds United 31 Huddersfield TownStoke City 22 LiverpoolLeicester Ciity Manchester CityEver ton Por tsm outhW ol verhamp ton Sheffield WednesdayMiddlesbrough SunderlandSheffield United Tottenham HotspurArsenal West BrcmwichNewcastle United 1—3 2—2 1—1 3—0 5—0 1—1 1—1 Tottenham Hotspur heeft dus ook aan Ar senal een puntje ontnomen. Eerstgenoemde heeft dus door een beter doelgemiddelde de leiding behouden. Chelsea behaalde thuis oen magere 1—0 overwinning tegen Aston Villa. De positie der Londenaars is uiterst zwak. De ranglijst is nu als volgt: gesp.gew.gel.verLpt.v.-t. Tottenham Hotspur Huddersfield Town Sunderland Portsmouth Leicester City Arsenal Manchester City Stoke City Birmingham Sheffield Wednesday Aston Villa Leeds United Blackburn Rovers Everton Derby County Newcastle United West Bromw. Albion Sheffield United Wolverhampton W. Liverpool Chelsea Middlesbrough. 8 11— 5 8 13— 9 7 16— 6 7 9—5 7 12— 8 7 8—6 7 7—6 7 8—9 6 8—5 6 11— 9 6 11—10 5 11— 9 5 10— 8 DE HOLLAND BEKER WEDSTRIJDEN. Het hoofdnummer mislukt' door aan varing. Dcutsch winnaar. Het Spaarne wint de Jonge skiff B. Op den laatsten dag van de Holland Beker wedstrijden was het weer prachtig, zonnig en vrijwel windstil, maar in de Ringvaart stond weer eens een zware „trek" tegen, zoodat alle gemaakte tijden veel lager "dan normaal waren. De finale van het hoofdnummer Oude Skiff waarvan het aanvankelijk verloop een prach tige race beloofde, mislukte en werd een groote teleurstelling. Ir. Tj. de Vries (Het Spaarne) startte snel tegen H. Deutsch (Tangermünde). Hij verstuurde zich daarna even en na een paar honderd meter liep de Duitscher tot een lengte uit. De Vries, roeiend in een tempo van 29 met een zeer productleven haal, liep daarna snel in en op 1000 M. had de Duitscher nog maar eenige meters voorsprong. Hij ging toen uit zijn baan en drong de Vries op naar den wal. Eerst raakte deze met zijn stuurboordriem in het wier aan den wal. daarna sloeg de Duitscher met zijn riem tegen de Vries' skiff, waarop deze terecht appelleerde en even stil lag. De kamprechter, dr. R, J. Th. Meurer, bleek de aanvaring niet gezien te hebben. Deutsch maakte van de situatie gebruik door ervan door te gaan en drie lengten voorsprong te nemen terwijl de Vries nog vrijwel stil lig. De Vries zette hem daarna verwoed na en liep nog ruim een lengte in, maar kon hem niet meer bereiken en Deutsch won met bijna twee lengten in 8 min. 7 3 5 sec,, zonder eenige wer kelijke meerderheid bewezen te hebben. Op het moment van de aanvaring was de alge- meene indruk dat de Nederlandsche kampioen aan de winnende hand was. Deutsch verklaar de na afloop tegenover de Vries dat hij hem aangevaren had; de Duitsche officials spra ken het tegen. De Vries liet het er verder bij alleen een normale overwinning in een zuiver uitgeroeide race heeft waarde. Voor den Haarlemmer was het een teleur stellend slot van zijn eerste jaar als skiffeur, waarop hij overigens met groote voldoening kan terugzien. In de 9 races, die hij in totaal geroeid heeft, was dit het eenige incident dat zich heeft voorgedaan. Mocht hij het volgend jaar nog in de gelegenheid zijn te roeien dan zal men zeker nog beter resultaten dan in dit eerste seizoen van hem kunnen verwachten. Het Skiffnummer Juniores B werd door E. Steenhuysen (Het Spaarne) met een lengte gewonnen van Schroder (Willem III). Deze laatste nam na 500 M. de leiding en kreeg zelfs anderhalve lengte voorsprong. Er bleef eenig licht tusschen de booten tot ruim 100 M, voor de finish, toen Steenhuysen een zeer mooie eindspurt inzette en gelijk kwam met Schroder, die daarop geen strijd meer bood, Met drie felle slagen kwam Steenhuysen een lengte voor en won. Ofschoon het een zeer goede prestatie was zij hem aangeraden in de toekomst in dergelijke omstandigheden zijn tempo eerder te verhoogen, Er zijn tegenstan ders die vooral als zij op 100 M. voor de finish nog leiden een heel wat sterker „mo reel" hebben dan Schroder toonde. In de finale Overnaadsche Skiff werd J. Stapensea (Het Spaarne) op overtuigende wijze geslagen door den zeer jeugdigen ten Houten (Willem III). Stapensea roeide veel minder dan den vorigen dag: hij schoot niet in energie en volhardingsvermogen, maar wel in het ..opvangen" van zijn boot tekort, was het rhythme kwijt en roeide zwaar en stug. De Willem III-skiffeur won met vijf lengten, in 8 min. 55 sec. Verdere uitslagen waren: Twee zonder stuurman: 1. De Hoop in 3 min. 23 sec., 2. De Amstel op drie lengten. Double scull Juniores: 1. De Maas in 7 min. 59 sec., 2. R. N. Anversoise (ver). Amsterdamsche vieren: 1. Arsa. 2. Poseidon. (Deze race zal de volgende week overgeroeid worden, aangezien Poseidon moest opgeven omdat het een stuk hout voor den boeg kreeg). Skiff Juniores A: 1. Dusseldorp (Willem III) in 8 min. 39 4.5 sec.; 2. Tamboezer (de Hoop) op zes lengten. Willem Hultzer Beker (jonge vieren van ..burgervereenigingen")1. De Amstel in 7 min. 54 sec., 2. Arsa op twee lengten. 5 7—7 5 7—8 5 6—9 5 8—14 5 8—13 4 10—14 4 10—16 2 5—15 Het komende biljartseizoen. Het a.s. biljartseizoen in Haarlem en Om streken belooft weder zeer druk te worden. Ten eerste krijgen wij de Competitie van den Ned. Biljortbond. Hieraan nomen voor onze streek niet minder dan 74 spelers van negen vereenigingen deel, n.l.: aan het Club kampioenschap van Nederland Driebanden de B.C. der Sociëteit-Vereeniging met een team van 6 spelers, die den den kampioenstitel zul- verdedigen: verder zijn In de gewone compe titie ingedeeld: in klasse C. dc B.C. Haarlem met een team van 4; in klasse D. de biljart clubs B.C. Haarlem. B.V. Haarlem. Roozen- daal. No. Een en 't Blauwe Krijtje, elk met een ploeg van vier spelers; in klasse E. de clubs D.E.S., Vriendenkring. Excelsior, ieder met één team en B.V. Haarlem met twee teams: in klasse F. de vereenigingen D.E.S.. Vrienden kring. Haarlem Noord, B.V. Haarlem. Dc Ko renbeurs en Excelsior, alle met vier spelers. Ten tweede zal de biljartvereeniging D.E.S. het Kampioenschap van Nederland 1ste klasse klein-biljart organiseeren; het kampioenschap van Nederland 1ste klasse Driebanden op groot-biljart zal hoogstwaarschijnlijk door de Biljartclub der Sociëteit-Vereeniging worden gehouden. Dan komen nog: de Kampioen schappen van Haarlem eerste en tweede klas se: de tournooien om den Hof van Holland beker en om de Zilveren Fruitmand, respec tievelijk bij D.E.S. en B.C. Haarlem. Ten slotte nog verschillende bekerwedstrij den en massakampen, van welke reeds enkele begonnen zijn. Nieuwe vlaggen van „Schoten". Vóór den wedstrijd SchotenZandvoort werden door eenige leden en donateurs van Schoten aan het bestuur dezer vereeniging vijf fraaie vlaggen aangeboden, ter ver fraaiing van het terrein. De heer Geurtz. die namens deze leden en donateurs het woord voerde, wees vooral op het feit, dat er bij Schoten nog steeds een sportieve geest heerschte en dat er veel leden en donateurs waren, die voor dit doel iets wilden offeren. De voorzitter vah Schoten, de heer H, E. Lohmann Jr., dankte hartelijk voor deze blijken van medeleven. Hij hoopte ook, dat er in de toekomst op aller medewerking ge rekend mag worden. Met een ..Hoera" op Schoten en op het voetbalspel in het bijzonder werd dit aardig intermezzo gesloten. Nederlandsche Zwemsfers in Engeland- Willy den Ouden verbetert een Britsch record. (Van onzen Londenschen correspondent). De Nederlandsche zwemsters Jenny Kasteln, Cornelia Ladde, Willv den Ouden en Puck Oversloot. die onder leiding van mevrouw van Wuyckhulse naar Engeland zijn geko men om er uit te komen ln wedstrijden in Londen. Cardiff. Derby en Birmingham, heb ben in haar eerste kampen, in Marshall Street Baths te Londen, Zaterdagavond, opnieuw treffend getuigd van haar uitzonderlijke snel heid in het water door haar Er.gelsche mede dingsters gemakkelijk te overwinnen. De plaatsen rond het groote zwembad van de in richting waren volledig bezet en naar schat ting moeten wel ongeveer 800 menschen ge tuigen zijn geweest van de triomfen onzer beste waternymphen. Er was een hoekje bij de duikstelllngen waar het Nederlandscli ele ment. dat goed was opgekomen, zich had verzameld. Daar zaten o.a. onze consul-gene raal Mr. de Meester en zijn dochter en de heer 's Jacob, de handelsattaché van ons ge zantschap. Mevrouw van Wuyckhuise kreeg midden ln den avond een mooi bloemstuk van roode en witte bloemen en onze zwemsters te zamen met. Engelsche. die hadden uitgebloken. wer den verblijd met aardige herinneringstukken ln den vorm van zilveren bekertjes. De internationale nummers wisselden een program van clubwedstrijden af. Er was ook een belangrijk nummer duikspringen, dat werd uitgevoerd door de finalisten van wed strijden van de Highgate Club van Londen die in de stad de beste duikspringerS voort brengt. Het mag hier worden vermeld dat het beste Engelsche Olympische record met 15 punten werd verbeterd door Tomalln, een duikspringer wiens prestaties de vervoering der toeschouwers gaande maakten. En nu dan de internationale nummers. Het eerste was een poging van Jenny Kasteln om het wereldrecord en het Britsche amateur record 200 yards schoolslag te verbeteren. De poging mislukte. Jenny Kastein heeft verle den jaar in dezelfde zweminrichting het Britsch record voor den afstand op haar naam gebracht met 2 min. 52 3 5 sec. Haar tijd was nu 2 min. 54 4 5 sec., zoodat zij met 215 se conde bij haar tijd van verleden jaar achter bleef. Het is van belang vast te stellen dat zij voor de eerste 100 yards een schitterenden tijd maakte, nl. 1 minuut en 21 seconden. Zij kon dit tempo de tweede helft van don af stand niet volhouden, te meer niet daar zij water naar binnen kreeg hetgeen, naar zij later verklaarde, haar het gevoel had gegeven dat zij zwaar zwom. Het tweede internationale nummer was een kamp tusschen Puck Oversloot en Yvonne Glover (van de zwemclub van Bournemouth) over 150 yards rugslag. De Ruttordamsche zwemster won in den tijd van 1 minuut 57 se conden (het Britsche record van Joyce Coo per is 1 minuut 54 seconden.) Miss Glover deed er 2 minuten en 4 5de seconde over. Het spannendste nummer van den avond was de wedstrijd over 220 yards in vrijen stijl tusschen Joyce Cooper, Corrle Ladde en Willy den Oude, Onze jonge kampioene toonde zich hierin verre de meerdere van haar Vaderland- schc en Engelsche mededingster. De uitslag was: 1. Willy den Ouden, tijd 2 min. 36 1 5de sec. 2. Corrie Ladde. tijd 2 min. 42 4,5de sec. 3 Joyce Cooper, tijd 2 min. 43 sec. Willy den Ouden verbeterde het Britsche record met 6 seconden en bleef l 2'5de se conde onder het wereldrecord van Madison. De avond eindigde met een wisselwedstrijd tusschen vier ploegen van drie zwemsters. De Nederlandsche deelneemsters waren Over sloot, Kasteln en Den Ouden en zij wonnen gemakkelijk van de vertegenwoordigsters van de Londensche Mermaid Club, tie Croydon Ladies Swimming Club en de Hammersmith Ladies Club. De tijden waren (over 3 maal 66 yardsI. rugslag, schoolslag en vrije slag: Nederland 2 minuten 19 4 5 sec. Mermaids 2 minuten 26 4/5 sec. Croydon 2 minuten 27 4 5 sec. Hammersmith 2 minuten 28 1/5 sec. Dc Nederlandsche zwemsters bleven elk voor haar aandeel de meerderen van haar Britsche mededingsters, Er was weinig ver schil in den rugslag. iets meer in den school slag en voor den vrijen slag vergrootte Willy den Ouden den Nederlandse hen voorsprong aanmerkelijk. A. K. VAN R. Kennemer Golfclub. Op dc banen der Kennemer Golfclub te Zandvoort is een aanvang gemaakt met de wedstrijden om den Middelloo Prijs -voor dames leden) en den strijd om de Boissevaln Cup (heerenleden). Dc uilslagen luidden: Middelloo-prijs (hier aan nemen 10 dames deel), le ronde: Mej. M. Lemberger wint van mej. R. M. de Kadt 2—1. Mevr. Carp wint van mevr. Diemer Kool 2 up. 2e ronde: mevr. Smidt van Gelder wint van mevr. Lemberger 2—1. mej. M. Lemberger wint van mevr. v. d. Graaf w.o.; mevr. Ban- gert wint van mevr. Carp 3—1: mevr. Niel sen wint van mevr. Steinmetz 3—2. Boissevain-Cup. le ronde: A. v. d. Graaf wint van B. van Vlijmen 43. 2e ronde: P. Blankevoort wint van M. de Kadt w.o.; Ir. J. J. Borren wint van A. A. Jennings 42, H. A. Healy wint van E. Holdert 2—1, A. v. d. Graaf wint van Jhr. J. v. d. Brandeler 54; W. F. Looman Jr. wint van J. R. Koning 5—4; F. C. Nurse wint van Baron Groeninx van Zoelen 3—2; Bcels van Heemstede wint van J. Nielsen 8—7; Jhr. J. v. Sprcngler wint van Jhr. R. Quarles van Ufford op de 19e hole. 3e ronde: Ir. J. J. Borren wint van P. Blan kevoort 2 down; A. van de Graaf wint van H. A. Healy 21, W. F. Looman wint van F. C. Nurse 6—4; Beels van Heemstede wint van Jhr. J. van Sprengler 32. Van beide wedstrijden zullen de volgende ronden later verspeeld worden.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7